Hirdetés
Fórum
- Kalászosok műtrágyázása új
- Tárolók, színek.. egyéb géptárolók.. új
- Gyomfésű vagy küllős kapa?? új
- Termőföld kisajátítása autópálya épités miatt! új
- Öntözés új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Zetor traktorok új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Glifozát új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
Cikkajánló
Hirdetés
![A napraforgó tápanyagellátásának 8+1 fontos kitétele A napraforgó tápanyagellátásának 8+1 fontos kitétele](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9127/cikk_79127/napraforgo--------_fill_540x300_0.jpg)
1448 hozzászólás
Nem bírja szegény nyugat a bizonytalanságot ha nem tud évekkel előre számolni, a gázárakkal ??? Még meg sajnálom a rothadt bandát, én/mi így élem már az életem mióta megvagyok a falun. https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/m%C3%A1r-15-tag%C3%A1llam-k%C3%A9ri-hogy-vezessenek-be-%C3%A1rsapk%C3%A1t-az-uni%C3%B3s-g%C3%A1zimportra/ar-AA12ltAA?ocid=winp1taskbar&cvid=0541c174b74543518c0ac1e5246c03f4
Válasz Koczka József #794. hozzászólásáraArról nem szól a fáma
De tekintettel arra, hogy már Belaruszt is felszerelték atomtöltetekkel, amit ugye törvénybe is foglaltak, kicsit nevetséges a natot agresszornak beállítani, amikot egy darab említett rakétát nem mutatott még senki.
Jobban bele gondolva az orosznak miért lett volna érdeke felrobbantani a gázvezetéket????
Voltak már tüntetések, hogy nyissák meg az északi áramlat 2-őt, ezzel lehet destabilizálni országokat. Ezzel a robbantással a magas gáz árak ellentűntetők lába alól kihúzták a talajt, magyarán okafogyottá vállnak a tüntetések.
Magyarországon a legnagyobb hibát, politikai okokból a Fidesz követte el, hogy bevezette a rezsicsökkentést és embereket nem motiválták ezzel, hogy korszerűsítsék a lakásaikat. Több száz négyzetméteres házakat, fürdő medencéket is fűtöttek az olcsó gázzal.
A legszegényebb rétegeket kellet volna támogatni nem rózsadombon élőket. Főleg, hogy vidéken még sokan fával fűtenek.
Válasz Sk Laci #793. hozzászólásáraEz igaz Laci de nem a NÁTÓ támadott hanem csak az USA.
Válasz .Feco. #792. hozzászólásáraCsak egy kérdés Fecó és nem kötekedni akarok de az oroszoknak nincs támadó rakétájuk telepítve NÁTÓ tagország határai mentén?
Válasz Gandhy #785. hozzászólásáraIrak, Szíria, Líbia.......... ezekből egy se támadott meg NATO tagállamot, mégis "szarrá" lőtték az említett országokat.
Milyen véletlen, hogy mindhárom országban van kőolajkitermelés.
Válasz Praetor #783. hozzászólásáraDehát nem azért van háború, mert a Nato támadórakétákat fenyegette az oroszokat? Akkor nem védelmi szövetség volt?
A fradi azért kapott 1,3 milliárdot!!
Totális értékvesztés van ebben az országban.
https://telex.hu/gazdasag/2022/09/29/erosen-veszteseges-lett-a-rezsicechet-allo-mvm
Válasz #bandi #788. hozzászólásáraaz oroszok hibája természetesen, hogy ott van az országhatáruk, ahova az ártatlan, szende NATO a rakétarendszereit telepítette![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Válasz hasutas1 #786. hozzászólásáraA ruszkik is keresik ukrajnában a támadórakétákat, meg a titkos gyermekkisérleti helyeket az acélgyár pincéjében. Izgatottan várjuk az eredményeket, hónapok óta.
Válasz Gandhy #785. hozzászólásáraAmúgy meg ha ennyire keményen le van papírozva, hogy védelmi szövetség, meg ugye támadni semmi szín alatt nem fog, akkor az a szöveg, hogy megközelíti és fenyegeti az oroszokat, eleve nonszensz
Válasz #bandi #784. hozzászólásáraViktátor![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Válasz Gandhy #785. hozzászólásáraKeresték az atomot amit szíájé kikutatott, ottsevót azse![smile laugh](/oldforum/images/smiles/laugh.gif)
Válasz Praetor #783. hozzászólásáraezen az alapon a NATO különleges hadműveleti parancsnoksága "ottsevót" Afganisztánban és Irakban?
Válasz Praetor #783. hozzászólásáraMeg is látszik, hogy kik itt a legbillegőbb tagállamok. A svéd és a finn nato csatlakozasi kérelmet már csak a törökök és a magyarok nem hagyták jóvá. Újabb pirospont, ami egyszer még jóljöhet
Válasz #bandi #781. hozzászólásáraA NATO haderő nem mehet ukrajnába. Meg kellene értened, hogy ez egy nemzetközi egyezményen alapuló védelmi szövetség, amely szövetség szigorúan a tagállamok védelmére jött létre, és minden tagjának egyetértésén alapul. Indokolt is, mert a katonai biztonság egy elég érzékeny terület minden ország számára.
Amit te vízionálsz NATO beavatkozásként, ahhoz át kellene alakítani a védelmi szövetséget. Össze kellene hívni a tagállamokat és _mindegyikükkel_ egyetértésre jutni az új funkciók terén. Gyakorlatilag egy új szerződést jelent. Minél nagyobb egy szövetség tagjainak száma, ez annál nehezebb feladat. Egy defenzív NATO szövetséget részben offenzívvé alakítani kb esélytelen.
Gondolj pl a törökökre, akik katonailag a NATO második legnagyobb erejét adják. Erdogan tutira nem menne bele, hogy ukrajnába menjenek ruszkit lőni. Annál fontosabb partnere neki Moszkva, sok szempontból. És itt a kérdés el is van döntve.
Válasz medikus #777. hozzászólásáraVakdugózni mást kellett volna……..anno…..
![smile sweatdrop](/oldforum/images/smiles/sweatdrop.gif)
Pár éve láttam egy dokumentum filmet, egy ilyenhez hasonló gázvezetékcső, tengeren történő fektetéséről. Akkor ott vízzel töltötték fel és képzeld, nem a hajóról, hanem a másik végéről……. Ezt többek közt a nyomás különbség miatt és, hogy pont oda kerüljön ahova kell, mert a hullámok “tekerik”, csavarják, “dobálják”és így stabilizálták, amennyire csak tudták.
Válasz Praetor #734. hozzászólásáraNem játszhatja, ahogyan az orosz sem csatolhat el területeket. Csak tudod, különbség van aközött, hogy ki milyen jogon végez hatonai beavatkozást egy területen. Mert nem ugyanaz a két dolog:
-az oroszok fegyverel behatolnak, hogy területeket csatoljanak el
-a nato haderő az adott ország kérésére lépi át a határt és csak olyan akakulatokra nyit tüzet, akik hivatlanul, inváziós céllal törtek be az országba.
Egyetlen orosz területen lévő állampolgár, vagy katona sem lett volna veszelyben. Az meg hogy idegen országban támadólag fegyvert forgatók elesnek, az nem egy oroszország elleni támadás. Nyilván ezért rendezték ezeket a “szavazásokat” hogy mostmár azt lehessen mondani, hogy a keletukrajnában bevetett bármilyen haderő az már magát oroszországot tàmadta meg. Szánalom az egész.
Válasz mtz1221 #778. hozzászólásáraBiztos is. Mert ha a szikrátol meggyullad a Kalahári erdő akkor ott a viz oltani.![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Válasz mtz1221 #778. hozzászólásáraNo meg benne hagyják,hogy a víz nyomása ne nyomja össze!![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Válasz medikus #777. hozzászólásáraMegeresztik vizel, és utána hegesztik össze.![smile tongue](/oldforum/images/smiles/tongue.gif)
Válasz ..,-:) #774. hozzászólásáraLáttam igen! A vége még a hajón volt!Vagy szerinted ott vakdugózzák,közbe meg benne van 200 bar? Ennek nézz utána!![smile sweatdrop](/oldforum/images/smiles/sweatdrop.gif)
Válasz Sk Laci #775. hozzászólásáraÉrdemes a hozzászólásokat is elolvasni. Mindenki az USA-t okolja kb.
Válasz ..,-:) #772. hozzászólásáraFebruár 7.én Biden a Norstin 2 likvidálásával fenyegette az oroszokat. Találtam egy videót, ahol az újságírónő szembesíti az elnököt a február 7, elhangzott szavakkal. Biden papa lefagy a kamerák előtt. Angolul van szlovák felirattal
Válasz medikus #765. hozzászólásáraGondolom ott voltál és láttad, hogy üres…..
Válasz Koczka József #770. hozzászólásáraMár értem miért értitek meg egymást Mihállyal. Azonos a tudásszint.
Nem győzködlek semmiről, mert igazad van. Belátom.
Válasz ..,-:) #771. hozzászólására2021. februári feltöltés. Már akkor tudták, hogy nem kell ez…..![smile sweatdrop](/oldforum/images/smiles/sweatdrop.gif)
Válasz JDfan90 #769. hozzászólásáraEz komoly szaklap meg komoly újság. De még ez is azt írja hogy 400 euró ezer köbméter, akkor számolj hogy mennyi egy köbb méter.
Válasz Koczka József #767. hozzászólásáraElső találat.![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Google a barátod. Csak használni kell.
Olvasásban még mindig alulmaradsz.
Válasz medikus #766. hozzászólásáraEz igaz de attól még nem hiszem hogy ők robbantották fel. De ki tudja.
Válasz JDfan90 #762. hozzászólásáraHát akkor olvas utána mert a gázt mindig előrekell fizetni az adott évi szállítást. És amikor fizettük a dollár még csak 300 Ft körülmozgott az euró meg 350 körül. Ezért gondoltam hogy csak viccelsz.
Válasz Koczka József #764. hozzászólásáraAzt a konzorciumot szankcionálta az USA!
Válasz ..,-:) #763. hozzászólásáraMikor fektette le a csövet,nem törte össze a víz nyomása?Hülyeséget beszélsz!
Válasz ..,-:) #763. hozzászólásáraHa a hírek igazak csak nyolcvan méter mélyen van. És nem az oroszok építették hanem egy nyugati konzorcium. De fakto az oroszok semmit nem veszítenek.
Az orosznak egyszerűbb és olcsóbb elzárni, mint tönkre tenni. Ha ott végképp elmegy a nyomás, abban már többet nem lesz gáz csak víz, mert össze törik a víz nyomása alatt és ez azért elég drága mulatság. Azért is drága, mert nem fog ez a háború, szankciók, puffogás/harag örökké tartani, vagyis előbb utóbb azon ment volna gáz. Idővel megnyugszik majd minden fél, vezetők, barátok, támogatók, jönnek, mennek, itt is, ott is, szóval nem érdeke az orosznak a tönkre tétele………..ha csak………hacsak Putyin papa már nem engedte el ezt az egészet, “úgy is mindegy már” alapon…….akkor viszont kezelhetjük ásni a gödreinket………![smile blink](/oldforum/images/smiles/blink.gif)
Válasz Koczka József #760. hozzászólásáraMiért szántam volna viccnek. Ha utána olvasol megtalálod. Nem vagy te buta ember.
Válasz Pont #759. hozzászólásáraVegyétek figyelembe hogy egy nappal korábban be harangozták hogy az ukrán Gáz vezetéket elzárják Európa felé.
Válasz JDfan90 #757. hozzászólásáraEzt most csak vicc nek szántad ugye?
Válasz Sk Laci #758. hozzászólásáraA tengeralattjárók azért elég jól tudnak lopakodni, és nem feltétlenül egy 200 méteresre kell gondolni. Viszont nekem sem áll össze egy orosz indok, ha nem akarnak küldeni, akkor elzárják és kész. Mert ha igaz lenne, hogy azért csinálták a ruszkik, hogy pánikot keltsenek az európai piacokon és felverjék az árakat eddig oké, tegyük fel pánik van európa megadja magát, visszavonja a szankciókat, venne orosz gázt (bár megjegyzem a gázra nincs szankció, európa most is venne, ha kapna) de most már nincs csővezeték..... Ezzel megint csak az USA jár jól, mint az egész háborúval, szárnyal is a dollár rendesen.. Itt már tényleg elgurult mindenkinek a gyógyszere úgy látszik......
Válasz .Feco. #755. hozzászólásáraFelség jelet nem, de hogy mikor hol tartózkodott a tengeralatjáró azt igen.
Nem kell félni, figyelik egymást........
Válasz Koczka József #756. hozzászólásáraAzért, mert az akkori állapotot tükrözi az az ár.
De mivel képlettel számítják, így ilyen triviális összefüggés nem következik belőle, hogy akkor most is annyi. Amit elárultak róla, hogy a holland tőzsdét követi a gáz ár kicsi késéssel.
Magyarul ha már lent is lesz az ára a gáznak a tőzsdén, mi még akkor is drágán fogjuk venni. Gondolom azért csinálták így, hogy gázár emelkedésre mindig előre fel tudnak készülni.
Ebből is látszik, hogy Orbán nincs olyan jóba Putyinnal, mint ahogy a baloldali megmondó emberek állítják. Sőt, szerintem Orbán V. inkább az Unió embere, mint az oroszé.
Most olvasgattam az archívumban és azt találtam hogy azzal dicsekedhet a nagy vezir még júliusban hogy milyen olcsón vettük a gázt ami elméletileg 1000 $ alatt volt ami mostani áron 430000ft/1000 köbméter. Ami azt jelenti hogy 430 Ft egy köbméter mostani dollár áron is ebből hogy lett közel 800 Ft köbméterenként? De ha mi hosszú távú szerződést kötöttünk akkor még ennyi sem lehetne vagy tévedek.
Válasz Sk Laci #754. hozzászólásáraazért betyár egy műholdnak kell lennie ami lefotózza egy tengeralattjáró felségjelzését 80 m mélyen éjszaka....
Jelenleg épp:
1. A németek már konkrétan vádolják az oroszokat
2. Az ukrán háború is így kezdődött tavasszal
Válasz Németh György #752. hozzászólásáraSzerintem meg nem az oroszok voltak. Mert ha ők lettek volna az USA már mutogatná a müholdfelvételeket.
Válasz Németh György #752. hozzászólásáraNem kell bele látni mindent. Az oroszokat szankcionálta a nyugat, a nyugatot mostszankcionálni akarja az orosz. Nem furcsa hogy az Ukrajnán keresztül jövő vezetéket is el zárta? Már csak dél felől jön a sok csatlós miatt amúgy már azt is elzárta volna, de akkor oda atrójai falova. Akkor Viktor sem állna mellette. Csak az a baj hogy nem tudjuk hogy mennyiért jön a gáz valójában, mert ha mégis igaz hogy olcsó akkor azért birka a nép ha viszont drága akkor meg azért birka, hogy hagyta magât meg vezetni a választások.
Válasz .Feco. #724. hozzászólásáraSajátos nézet az ,hogy "csak az orosz lehet",miért is ? Akinek nem érdeke ez a balhé az éppen Oroszország- ellentétben az USA-val- akinek elemi érdeke ,hogy minél több LNG -t használjon Európa (4-6 -szoros áron). Egyébként is bebizonyították február óta ,hogy csak a háborúban érdekeltek minden év amíg a háború tart 5 év fegyvergyártást generál az amerikaiaknak ( amiről tudjuk,hogy a kábítószer és gyógyszer gyártás mellett a legjövedelmezőbb buli a világon) ! Ha az E1,2 bedől az Oroszok el fogják adni a földgázukat Kínának Indiának,Pakisztánnak, aztán jót röhögnek ,hogy az idiótákból álló EU miatt megfagy Európa!
Válasz Vén cigány #742. hozzászólásáraMester. Csak szólok. Ma 8%- al ment feljebb a gáz ára a tőzsdén.
Válasz mtz1221 #749. hozzászólásáraHOPPÁ.
Válasz mocsencsi1 #747. hozzászólásáraÉn azt remélem ez a nagy kínai/orosz seggnyalások után, hogy pont mi nem fogunk annyit szívni, mint a nyugatiak. Érdekes lesz ott is gáz műtrágya stb nélkül. Egyik polgármester ismerősöm szerint a világban nagy dolog, nem történik véletlenül, hanem minden hosszú tervezés után.