Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak627 FtBenzin árak617 FtEUR413.39 FtUSD398.41 FtCHF442.67 FtGBP501.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Szabi! Emlékszel a tavaszi simító lázadásomra??? tudod amivel Te is kacsingattál.
No ugyanabból ugyanolyan van nehézborona kivitelben!!!!
Itt nemmesszi a komák húzzák T180 valtrával 11méteres betyár jó munkája van! Repce alá is ezzel aprózták az alaptalajművelt földet! De a kovácskernél is lehet venni nem is annyira sokért. Jó nagy összecsukhatósat.
Sőt letáknak is van 8-9méter forma nehézfogasa! nekem nagyon teccik, és betyár jó lenne a gép után! A legnehezebb fogastáblákkal kérném plusz elmunkáló pálcáshengerekkel, egymenet után vethetnénk a fínomra fagyott ősziszántást
ennek már egy magnum megrepesztette a vázát
azok a rozsdás vasak azért vannak rajt a vonórész mentén.
Hiába vastagfalú anyagból volt.Sok kovácskeres borona van a környéken nagyobb gépek után mert a komolyabb vetőgépek és a nehéz talajok miatt a kompaktor meg ásóborona vagy kombinátor gyakran felesleges vagy egyáltalán használhatatlan is.
Én ebbe a témába nem nagyon ástam még bele magam. Írjátok meg, hogy egy kukorica aratás után milyen munkaműveleteket csinálnátok, ha következő évbe is kukorica jönne.
Válasz #18. hozzászólásra
ha nagy esély van a kiszáradásra akkor sok variáció nincs,ha vetésre optimális talajállapot alakulna ki akkor egy carrier v tárcsa aztán vetés lezárással.Ha biztosra mond esőt vetés után akkor mehet simán direktbe is.A fogasborona nem az igazi bár én is használok egy 7,5 méteres duplát.Kórós földben tárcsa után már elmegy ha nem engedem rá a vázat a tagokra,a kapillárisokat megszakítja de az a gond h. nem zár vissza így a hatékonysága kb 60 %os.Akkor szoktuk 1x huzni mikor nyers a föld aztán már az igen apró gaz kel de vetni még korán van,és nehéz géppel nem érdemes rámenni.Így nem gazosodik annyira a vetésig meg több nedvesség marad a földben.Minden év más ,néha jó a borona is néha rövidtárcsa v hasonló de a lényeg az hogy tavasszal a földet 1 menettel csináld meg többel ne mert csak rosszabb lesz szerintem.
Ha nem lesz mód vetés előtt talajmunkára és direkt kell vetnünk kukoricát vagy naprát,akkor egy összecsukható gyűrűs hengerrel lesz lezárva a föld-így biztos nem nyílik ki a vetősor szárazságban se.
Főleg akkor lehet gond ha az előnyitókkal túl mélyen fölvágatják a nyers talajt és utána szárazság jön.
A kuki előjön egyébként a rés aljáról is csak kb 2x annyi idő alatt mintha földből kelne,emiatt megehetik a csirát a bogarak meg a gyomirtás időzítése is bajos lehet.Az a föld ugyse lesz már keményebb attól hogy egy mtz elmegy a sorok között egy gyürüshengerrel.
A fentebb leírtak tényleg csak agyagos kötött földre igazak, normál talajon a direktvetőgépek jól lezárnak.
Tegnap beszéltem egy fazonnal aki, elmondása szerint, nagyon kötött talajon gazdálkodik. Azt mondja h az MF direktvetőgépe bármilyen barázdát bezár a vetőgép után, de ha szárazság van vetés után, akkor kinyílhat. És szerinte ha tehetjük, a kapillárisokat el kell vágni, pl rövidtárcsával. Egyébként tm155 is ezt mondta.
Á, dehogy vettem. Még érlelem a dolgot. Amúgy olyan 4M-ért odaadnák, de kellenek még rá a no-till kiegészítők. Én is úgy gondolom h több N kell a növénynek no-till-nál, ezért muszáj a műtrágyás vetőgép. Ráadásul ha összetettet is szórni akarsz, akkor talán 2 menetes kijuttatás(vetéskor, vetés után valahogy) kell.
Szia!!Ha meg van rá a kavics veddddd meg!! Itt már semi jóra nem számithatunk... Gondolj csak bele mekora tulzot bérmunka igény lesz egy komoly gépre!! Itt aki továbra is mondjuk spc vel vet vagy vetet az hamarosan be csukhatja a boltot!! És ahogy lentebb a srácok irták egy brutális gépel lehet jobb területen is vetni de egy silányal durvába soha!!
Azért a túl lágy talajba sem lehet elvetni, mert itt nálunk a nyirok talajoknál nem omlik össze a nyitótárcsa vágata sem borúl össze, ha túl nyers akkor nyitva maradhat a vágat abból ha nem esik soksok eső ami összemossa nemnagyon lesz semmi. Szóval optimális talajállapot előtt kell elkezdeni egykét nappal azoknál lesz egy kis hazárdírozás, aztán megy a full folyamatos munka, majd a végén amikor esetleg túlszáradna majdnem végezni kell, hogy a gép se menjen tönkre a "betonban".
Csakhát az a baj, hogy ez is beruházást igényel. A meglévő monosemet nem akarnám befogni ilyenre, nincs rendes súlya hozzá, plusz folyamatosan szétperegne a sokkal nagyobb igénybevétel végett a csapágyazásai ilyesmik.
Megkellene venni a Ferguson 555-ös vetőgépet direktvető ellemekkel felszerelve az már igen! 3monosem súlya és egy egész amerika tapasztalata alapján a legjobb választás. Csak ugye nem olcsó és ez is kételkedővé tesz, milesz ha nemtudunk azzal sem vetni majd???stbstbstbstb...
Viszont ha nemtudunk sokszáz hektárt elvetni sehogy csak direktbe menne, de nincs ilyenünk akkor a baj még nagyobb.
Srácok amiröl már irtam...Az az hogy az idöjárás és a kialakult gazdasági helyzet igencsak divatba hozza az eféle teknológiát!!Sokal nagyob hatása van az alkalmazására mint a célszerüség és a szakmai magyarázat!!Ami fix eben is az jár jol aki már begépesitet rá és aki már konnkrét elképzelésel rendelkezik arrol hogy mit is akar és mit is kell hogy tegyen!!Nálunk az idei tavasz volt a föproba!! Igen csak kedvezöek a referencia táblák!!Iletve nem roszabak mint a feketére és az agyon müveltek..És az is megtörtént hogy mi vetetünk direktbe let is kb 23 m napra a szomszéd meg semit sem tudot!!Csak tárcsázgata az üres földjét!! A lényeg szerintem is a megfelelö gépesitésen mulik!! Itt a a jol felszerelt JD-k teték szépen a dolgukat!!
De ezt csak akkor lehet kezelni , ha készül rá az ember , erre gépesít. Mert ami a nedvesbe , igénytelenbe elmegy , az a jó földbe is. De fordítva nem feltétlen.
Szeva cimbim!
Akkor meg is vetted a gépet? mi pénzért árulták a karcagi témát??? ha nem titok szívesen venném az infót!
No én nagyon sokat agyalok nézegetek, telefonálok olvasgatok videózok a direktvetésről. Engemet egyenlőre a tavaszi szemenkénti direktvetés napraforgó-kukorica érdekel, kalászosok nem.
A lényeg, hogy amiről még abszolút nem beszéltünk itt, azok a költségek. Okés, hogy kevesebb, mert nincsen három lépésben talajelőkészítés magágykészítés, illetve preemergensen egy totálirtás és egészen jól működne a dolog, viszont a tápanyagvisszapótlás az már más tészta. A Genezis helyi területi képviselője elég jó szakember, már 87-ben valahol v.melyik szövetkezetben vagy gazdaságban ilyen talajművelési módszerekkel dolgoztak folyamatosan, és vizsgálták az eredményeket. Ő is mondta, hogy sokkal több műtrágyát igényel a dolog, viszont ha megvan adva amit kér nincs termésveszteség normál műveléshez képest, főleg ha mondjuk aszályos az év, tavasszal a forgatás elművelés kiszárítja a földet, direktbe meg még nedvesbe rakhatjuk jobban a forgatások nélkül, szármaradványokkal borított talajfelszín nem cserepesedik úgy, plusz nem is szárad úgy ki. Sok csapadéknál pedig az erózió csökken, néhány évente mélyen megkell lazítani a táblákat, így a vízfoltok sem lesznek annyira jellemzőek, nincs ugye se tárcsatalp sem eketalp, erózió defláció, csepp erózió minden csökken illetve ellenállób lesz a talaj.
Tehát jó dolog, de jól ügyesn célszerűen kell kezelni az egészet, plusz adni kell az anyagot a növénynek, legyen miből dolgoznia fúrni a "gyökérutat" szívni a vizet...
Idén lazíts (ha bírsz) , végy egy jó direktvetőt , tavaszon 2 jó ember talajmunka nélkül minél korábban , ha kell beragadás határán , 0-24-ben dolgozzon vele , egy meg nyomja a Glyfot !
Mindegy mennyivel lesz szarabb a termés (már ha szarabb lesz) , mert csak te tudsz majd elvetni , a többiek , akik talajt próbának előkészíteni(már ha megtudják a szántásukat közelíteni) majd valószínű nem fognak tudni semmit...Ugyan is ha nem csalnak az előre jelzések , innentől évekig az ideihez hasonló Angliai idő vár ránk...
2282 hozzászólás
Válasz #31. hozzászólásra
dupla csóró
templomi maus
Válasz #29. hozzászólásra
És az milyen ember akinek nincs Agressive-e, de 2 kovácskeres boronája van?
Válasz #29. hozzászólásra
Akkor nekem a sima 2 soros a való !
Válasz #28. hozzászólásra
Ha szegény lennék és kéne valami szántás elmunkáló-magágykészítő , kétsoros függesztett , elől simítós Kovácsker boronát vennék , henger nélkül...
Ha gazdag csakis VADER NZ AGRESSIV-et...
Ha nem tudnám eldönteni mert van pénzem de fukar vagyok , akkor Güttler Supermaxx-ot...
Válasz #27. hozzászólásra
Nem kell pálcásh., mert tavasszal a vizesebb-nyers földben beragad.
Válasz #26. hozzászólásra
Szabi! Emlékszel a tavaszi simító lázadásomra??? tudod amivel Te is kacsingattál.
No ugyanabból ugyanolyan van nehézborona kivitelben!!!!
Itt nemmesszi a komák húzzák T180 valtrával 11méteres betyár jó munkája van! Repce alá is ezzel aprózták az alaptalajművelt földet! De a kovácskernél is lehet venni nem is annyira sokért. Jó nagy összecsukhatósat.
Sőt letáknak is van 8-9méter forma nehézfogasa! nekem nagyon teccik, és betyár jó lenne a gép után! A legnehezebb fogastáblákkal kérném plusz elmunkáló pálcáshengerekkel, egymenet után vethetnénk a fínomra fagyott ősziszántást
Válasz #25. hozzászólásra
Ezért agyalok tavasszal ilyenen én is.
Válasz #24. hozzászólásra
ennek már egy magnum megrepesztette a vázát
azok a rozsdás vasak azért vannak rajt a vonórész mentén.
Hiába vastagfalú anyagból volt.Sok kovácskeres borona van a környéken nagyobb gépek után mert a komolyabb vetőgépek és a nehéz talajok miatt a kompaktor meg ásóborona vagy kombinátor gyakran felesleges vagy egyáltalán használhatatlan is.
Válasz #23. hozzászólásra
Faxa!!!!!
Válasz #22. hozzászólásra
saját gyártmány
Válasz #20. hozzászólásra
Az a fogas Kovácsker-es ??????
Én ebbe a témába nem nagyon ástam még bele magam. Írjátok meg, hogy egy kukorica aratás után milyen munkaműveleteket csinálnátok, ha következő évbe is kukorica jönne.
Válasz #18. hozzászólásra
ha nagy esély van a kiszáradásra akkor sok variáció nincs,ha vetésre optimális talajállapot alakulna ki akkor egy carrier v tárcsa aztán vetés lezárással.Ha biztosra mond esőt vetés után akkor mehet simán direktbe is.A fogasborona nem az igazi bár én is használok egy 7,5 méteres duplát.Kórós földben tárcsa után már elmegy ha nem engedem rá a vázat a tagokra,a kapillárisokat megszakítja de az a gond h. nem zár vissza így a hatékonysága kb 60 %os.Akkor szoktuk 1x huzni mikor nyers a föld aztán már az igen apró gaz kel de vetni még korán van,és nehéz géppel nem érdemes rámenni.Így nem gazosodik annyira a vetésig meg több nedvesség marad a földben.Minden év más ,néha jó a borona is néha rövidtárcsa v hasonló de a lényeg az hogy tavasszal a földet 1 menettel csináld meg többel ne mert csak rosszabb lesz szerintem.
Válasz #18. hozzászólásra
amit no-till-be vetsz, azt nem nagyon kell boronálni...
borona csak szántáson játszik, más körülmények közé már nem való! Kár vele összegerebjézni a csutkát kupacokba...
Válasz #17. hozzászólásra
és a gyűrűshenger nem nyomja vissza a nyers talajt nagyon? A kukorica még kijön, de a napra?
Nem jobb a borona?
Válasz #15. hozzászólásra
Ha nem lesz mód vetés előtt talajmunkára és direkt kell vetnünk kukoricát vagy naprát,akkor egy összecsukható gyűrűs hengerrel lesz lezárva a föld-így biztos nem nyílik ki a vetősor szárazságban se.
Főleg akkor lehet gond ha az előnyitókkal túl mélyen fölvágatják a nyers talajt és utána szárazság jön.
A kuki előjön egyébként a rés aljáról is csak kb 2x annyi idő alatt mintha földből kelne,emiatt megehetik a csirát a bogarak meg a gyomirtás időzítése is bajos lehet.Az a föld ugyse lesz már keményebb attól hogy egy mtz elmegy a sorok között egy gyürüshengerrel.
A fentebb leírtak tényleg csak agyagos kötött földre igazak, normál talajon a direktvetőgépek jól lezárnak.
Válasz #13. hozzászólásra
Akkor pedig mégjobban aktuális lesz.
Tegnap beszéltem egy fazonnal aki, elmondása szerint, nagyon kötött talajon gazdálkodik. Azt mondja h az MF direktvetőgépe bármilyen barázdát bezár a vetőgép után, de ha szárazság van vetés után, akkor kinyílhat. És szerinte ha tehetjük, a kapillárisokat el kell vágni, pl rövidtárcsával. Egyébként tm155 is ezt mondta.
Válasz #4. hozzászólásra
Szega!
Á, dehogy vettem. Még érlelem a dolgot. Amúgy olyan 4M-ért odaadnák, de kellenek még rá a no-till kiegészítők. Én is úgy gondolom h több N kell a növénynek no-till-nál, ezért muszáj a műtrágyás vetőgép. Ráadásul ha összetettet is szórni akarsz, akkor talán 2 menetes kijuttatás(vetéskor, vetés után valahogy) kell.
Jövőre lesz egy nagy aszály,és törölhetjük a topikot is.
Válasz #11. hozzászólásra
Szia!!Ha meg van rá a kavics veddddd meg!! Itt már semi jóra nem számithatunk... Gondolj csak bele mekora tulzot bérmunka igény lesz egy komoly gépre!! Itt aki továbra is mondjuk spc vel vet vagy vetet az hamarosan be csukhatja a boltot!! És ahogy lentebb a srácok irták egy brutális gépel lehet jobb területen is vetni de egy silányal durvába soha!!
Válasz #2. hozzászólásra
Azért a túl lágy talajba sem lehet elvetni, mert itt nálunk a nyirok talajoknál nem omlik össze a nyitótárcsa vágata sem borúl össze, ha túl nyers akkor nyitva maradhat a vágat abból ha nem esik soksok eső ami összemossa nemnagyon lesz semmi. Szóval optimális talajállapot előtt kell elkezdeni egykét nappal azoknál lesz egy kis hazárdírozás, aztán megy a full folyamatos munka, majd a végén amikor esetleg túlszáradna majdnem végezni kell, hogy a gép se menjen tönkre a "betonban".
Csakhát az a baj, hogy ez is beruházást igényel. A meglévő monosemet nem akarnám befogni ilyenre, nincs rendes súlya hozzá, plusz folyamatosan szétperegne a sokkal nagyobb igénybevétel végett a csapágyazásai ilyesmik.
Megkellene venni a Ferguson 555-ös vetőgépet direktvető ellemekkel felszerelve az már igen! 3monosem súlya és egy egész amerika tapasztalata alapján a legjobb választás. Csak ugye nem olcsó és ez is kételkedővé tesz, milesz ha nemtudunk azzal sem vetni majd???stbstbstbstb...
Viszont ha nemtudunk sokszáz hektárt elvetni sehogy csak direktbe menne, de nincs ilyenünk akkor a baj még nagyobb.
Srácok amiröl már irtam...Az az hogy az idöjárás és a kialakult gazdasági helyzet igencsak divatba hozza az eféle teknológiát!!Sokal nagyob hatása van az alkalmazására mint a célszerüség és a szakmai magyarázat!!Ami fix eben is az jár jol aki már begépesitet rá és aki már konnkrét elképzelésel rendelkezik arrol hogy mit is akar és mit is kell hogy tegyen!!Nálunk az idei tavasz volt a föproba!! Igen csak kedvezöek a referencia táblák!!Iletve nem roszabak mint a feketére és az agyon müveltek..És az is megtörtént hogy mi vetetünk direktbe let is kb 23 m napra a szomszéd meg semit sem tudot!!Csak tárcsázgata az üres földjét!! A lényeg szerintem is a megfelelö gépesitésen mulik!! Itt a a jol felszerelt JD-k teték szépen a dolgukat!!
Válasz #8. hozzászólásra
Válasz #4. hozzászólásra
A műtrágya kijuttatáshoz ősszel pl lehetne ennek a sűrű kapás változatával lazítás után még egy sort adni és kész...KATT
Válasz #6. hozzászólásra
Hmmm . Hallottam már , de itt tavaly tovább elment mint bármi. Mi lestünk az Amazone-al stb , ez meg ment.
Új , 4m-es , Off set kerék , ugye új tárcsa , és FONTOS :nincs agyon művelve előtte a talaj.
Válasz #2. hozzászólásra
a rapid meg betapad mint a bolond
Válasz #3. hozzászólásra
Nem baj , locsolni lehet...(ha tévednének)
De ezt csak akkor lehet kezelni , ha készül rá az ember , erre gépesít. Mert ami a nedvesbe , igénytelenbe elmegy , az a jó földbe is. De fordítva nem feltétlen.
Válasz #1. hozzászólásra
Szeva cimbim!
Akkor meg is vetted a gépet? mi pénzért árulták a karcagi témát??? ha nem titok szívesen venném az infót!
No én nagyon sokat agyalok nézegetek, telefonálok olvasgatok videózok a direktvetésről. Engemet egyenlőre a tavaszi szemenkénti direktvetés napraforgó-kukorica érdekel, kalászosok nem.
A lényeg, hogy amiről még abszolút nem beszéltünk itt, azok a költségek. Okés, hogy kevesebb, mert nincsen három lépésben talajelőkészítés magágykészítés, illetve preemergensen egy totálirtás és egészen jól működne a dolog, viszont a tápanyagvisszapótlás az már más tészta. A Genezis helyi területi képviselője elég jó szakember, már 87-ben valahol v.melyik szövetkezetben vagy gazdaságban ilyen talajművelési módszerekkel dolgoztak folyamatosan, és vizsgálták az eredményeket. Ő is mondta, hogy sokkal több műtrágyát igényel a dolog, viszont ha megvan adva amit kér nincs termésveszteség normál műveléshez képest, főleg ha mondjuk aszályos az év, tavasszal a forgatás elművelés kiszárítja a földet, direktbe meg még nedvesbe rakhatjuk jobban a forgatások nélkül, szármaradványokkal borított talajfelszín nem cserepesedik úgy, plusz nem is szárad úgy ki. Sok csapadéknál pedig az erózió csökken, néhány évente mélyen megkell lazítani a táblákat, így a vízfoltok sem lesznek annyira jellemzőek, nincs ugye se tárcsatalp sem eketalp, erózió defláció, csepp erózió minden csökken illetve ellenállób lesz a talaj.
Tehát jó dolog, de jól ügyesn célszerűen kell kezelni az egészet, plusz adni kell az anyagot a növénynek, legyen miből dolgoznia fúrni a "gyökérutat" szívni a vizet...
Válasz #2. hozzászólásra
Ne modjál már ilyet ,tavaj még a SZAKEMBEREK azt jósolták,hogy a kárpát medence elsivatagosodik.
Válasz #1. hozzászólásra
Idén lazíts (ha bírsz) , végy egy jó direktvetőt , tavaszon 2 jó ember talajmunka nélkül minél korábban , ha kell beragadás határán , 0-24-ben dolgozzon vele , egy meg nyomja a Glyfot !
Mindegy mennyivel lesz szarabb a termés (már ha szarabb lesz) , mert csak te tudsz majd elvetni , a többiek , akik talajt próbának előkészíteni(már ha megtudják a szántásukat közelíteni) majd valószínű nem fognak tudni semmit...Ugyan is ha nem csalnak az előre jelzések , innentől évekig az ideihez hasonló Angliai idő vár ránk...
Kegyetlen , de erre kell készülni.
Az őszi vetés talán Rapiddal menni fog...
A jövő tavaszt előrevetítve, tapasztalatokat, információkat, videókat és esetleg azok fordításait várom idea direktvetésről!