Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak647 FtBenzin árak628 FtEUR414.42 FtUSD402.41 FtCHF440.92 FtGBP494.56 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Tomszi #22168. hozzászólásáraNo látod én előnybe vagyok, mint kisparaszt... Ha annyi a bevétel , szépen fizetem az adót... Mert gépet azon az összegen még nem kapni...
Válasz J.D. Borda #22157. hozzászólásáraÉn meg azt mondom, hogy mindenből csakis hevederest, de nem olyan Claas TT-t, vagy challengert, mert ezek szinte csak a talajnyomás csökkentésére jók. Hevesereből csakis az alakzárót, azaz a háromszög hevederest. Átrakóból is csakis hevederes kellene, ha a pénz nem számít.
Amugy pont egyik nap futottam bele a youtuben egy videóba, kukoricát arattak is kombájn és jd gumihevederesek átrakokocsival. Nagy sár volt, de hogy azok mit szenvedtek, először megállt, aztán a heveder is elcsúszott, addig erőlködtek míg füstölt is.
Válasz Drisa #22161. hozzászólásáraMondjuk én így egy év után inkább vennem ezt ennyiért is mint mégegyszer a hevederest... derékcsuklosrol meg már korábban letettünk, amikor steiger-eket meg quadtrack-okat nézegettünk...
Ma inkább vennem ezt bármelyik másik helyett... vagy visszalépni a 8r, 900 vario vagy Axion 900 osztályba..
Válasz J.D. Borda #22159. hozzászólásáraTúlzás és mindenki azon a véleményen van hogy ebben a lóerő kategóriában nincs értelme egy ilyen gépnek. Ára meg egy hevederes vagy derékcsuklós gépével vetekszik. Vicc...
Válasz subikiss #22140. hozzászólásáraMég annyit, hogy a ház szellőzését ne az asztalossal terveztesd, akármennyire is érti a szakmáját. Az építészmérnökön szívesen spórolnak sokan, aztán jönnek a párától csöpögő ablakok, meg a penész, meg a hibás következtetéaek a szar műanyag ablakokról, stb-stb.
Válasz subikiss #22140. hozzászólásáraHa pl. gáztűzhely, kályha, kazán, vagy épp páraelszívó abból a légtérből használja az oxigént, akkor kötelező beépíteni. Aereco néven is fut.
Válasz subikiss #22140. hozzászólására Lehet értelme, de akkor kell egy elszívó a padlásra. Csinál egy kis vákumot a házba, és ha párás a szoba, megnyílik a kis cucc az ablakon és enged be levegőt kintről. Persze nem sokat. És elvileg az is a radiátor fölött jön be. Én kicsit szkeptikus vagyok ezzel, de ismerősnek így van, azt mondta jó.
Mink most építkezünk fa nyílászárókkal. Az asztalos mondott valami automata szellőzőket hogy be lehet építeni a nyílászáróba. Ezeknek van értelme? Egy 30-40 cm-es műanyag valami.
Válasz .Richard. #22138. hozzászólásáraAz az ő dolguk, csinálják egyébként mert muszály, nekünk ezekre annyira nem kell figyelnünk mint írtam, ez nem penészedős ház hálaIstennek!!!
Válasz szanberg #22136. hozzászólásáraPróbáld ki naponta ,ha otthon van több ember többször szellőztetni, lehetőleg huzattal, 5 perc is elég. mondjuk 5 óránként. ennyi. Fürdőszoba időzített elszívó,konyha,főzés sütés esetén mindenképpen elszívóval. Feltéve ha van levegő beengedés valahol. szárogatás a szabadban. utánna nem lehet sem pára sem penész, hacsak nix csőtörés.
Ezeket én nem tudom megmondani, nem értek hozzá, csak látom, hogy mi a helyzet.
Itthon nekem is van olyan nyílászáróm ahol hidegebb van, pl bejárati ajtó, ott érezni, hogy jön be hideg pedig az is szigetelt jó cucc, de nyilván egy nagy felület eleve így működik.
Lehet bármit mondani, nekem műanyag nyílászáró nem kellene lakóházamra, inkább menjen el egy kis meleg de ne legyek nyirkosságban ne penészedjen a falam sarka.
Ameddig meg aprópénzből folyamatos meleg mellett fűthető az épület, addig szerintem a szigetelés sem rossz...
Válasz szanberg #22131. hozzászólásáraA párásodós műag ablakodnak uolyan az u értéke mint a fáknak? Nem rosszabb véletlenül? így hidegebb (az a leghidegebb pont) és azért azon csapódik ki. Vagy nem párásabb helyiségben van?
Fal és ablak szerkezet lényegében nem szellőzik. A légtömörség elvárás manapság az energiatakarékossághoz. Ahol a víz kimegy ott a meleg is ill a hideg meg be.
Pára ellen a szellőztetés (energiatakarékosan a szabályozott hővisszanyerős) a megoldás, meg a páraelszívó a konyhába ill a szárítógép, mert a mosott ruhában rengeteg a víz, ami a szobát dunsztolja, és az a leghidegebb felületen fog lecsapódni, ami ált az ablak, mindegy h fa vagy műag.
Sima vakolt 30as nútféderes tégla U értéke 0,5 legjobb ablak is ritkán megy 0,7 alá, ált 0,8-1.
Válasz szanberg #22131. hozzászólására Ezzel a fa-műanyag ablak dologgal nincs igazad főleg a lélegzéssel. Dobj egy linket a két ablakról és megmondom miért,de biztosra vehető,hogy a műanyag hőszigetelésileg gyengébb.
Válasz szanberg #22131. hozzászólásáraA felületkezelt faablak ugyanúgy légzáró, mint a műanyag. Kivéve persze, ha öreg, vetemedett, se most nem hibásakról van szó.
Penészt a szellőztetés hiánya és a hőhidak okoznak.
Válasz mtz1221 #22130. hozzászólásáraEz 20mm körüli lambéria, mondom valami norvég anyag volt, de mint írtam kaphatóak azok a gyári falburkoló lecek melyek még vaskosabbak arra keress rá.
Hallod nagyon érdekes, de szerintem is sokkal jobb ez a lélegzés! Itt penész????? Sosem volt és szellőztető rendszer sincsen a házban. Plafon szigetelt vastagon az egész padláson, igaz a falakon csak 5cm-es nikecell van, anno még az is nagy szám volt...Nyilván a párnafáknál hőhidak alakulnak ki és az veszteséget okozhat de gázzal fűtünk nagyon korrekt számlával és nem nézzük a fűtéskapcsolót mikor lehet spórolni rajta, kellemes jó idő van bent nagy hidegben is úgy, hogy kb 10köbméter gáz megfogja a napi fogyasztást akkor is amikor kint -15-25 fokok voltak.
Penészedésről még annyit, hogy nem a szigetelés miatt lehet az, hanem a nyílászárók végett. Műanyag ablakot el kell felejteni! Fa ablak az ami lélegzik de ugyanúgy szigetel mint a műanyag. Erre mondok egy példát, nekünk itt jó minőségű fa ablakok vannak normális hőszigetelős üvegekkel, tömítésekkel viszont egyik helyen emeleten egy kis ablaknál műanyag került hátul. Az az egy ablak amin kicsapódik a pára némileg, az összes többin meg nem.
Testvéreméknél ahol minden nyílászáró műanyag ott minden ablakon csurog a víz, ha meg nyitva bukón az ablak akkor hideg van mert húz be ugye.
Válasz szanberg #22128. hozzászólásáraKöszöntem.Anyit mondj még milyen vastagságú lambária( itt nálunk van 8 mm-től 15 mm-ig),meg a téglák között a betonkoszorúknál a szobákban nincs gond igy a penészedéssel ??
Válasz .Feco. #22111. hozzászólásáraTíz évig laktam szigetelt, nem légzáró faházban. 30-40km-es szélben már nem lehetett kifűteni. Légzáró kell legyen, de szellőztethető, akár automatikusan energia visszanyerésel. Az is egy tévhit, hogy a falakon keresztül szellőzik a ház, ha nincs szigetelés.
Válasz mtz1221 #22118. hozzászólásáraTéglafal be van párnafázva 5x5-ös kockafával, közé beszabva az 5cm-es nikecell és úgy rá a deszka.
A vízszintességnek szerintem nincsen jelentősége. Ez amúgy lambéria, valami első osztályú norvég anyagból való. Hátul a teraszon hozzá építettem, mármint le fogtam a teraszból, hogy legyen egy belépős kis hely ledobni surranót kabátot lomot stb... oda már csak valami másodosztályú lambéria jutott no az elég xar is, izzadja ki a facsipát, ott a festék sem állt meg rajta rendesen persze, sokkal fiatalabb mint a ház többi része de öregebbnek néz ki...továbbá vetemedik mocorog izéééé…..a többi meg olyan mint amikor fel lett rakva.
Szóval ennyit az alapanyagokról!!!!! Jól írja Borda, amit itt a tüzépen veszel abból nem lehet házat építeni fából...
Egyébként a klasszikus ház burkoló deszka is kapható, azok amolyan kis íves felületű lecek, biztosan láttál már olyat, azt mondják az az igazi, bár szerintem tök mindegy.
Aztán van egy ismerősünk aki Svédországban ácskodik, magyar fickó. Passzív házakat épít kint de nem gumibugyit, hanem fát. Könnyű szerkezetes, 15x15-ös gerendákból vannak a térhálós vázak azok közé kerül szigetelés, légrés kívül belül hagyva a rétegek között, belül falburkoló alatt, kívül meg valamelyik réteg alatt. Ezek szellőznek és mégis passzívak, azt mondja nincsen kazán meg kongvektor meg akármi a házban, egy kis félkezes elektromos fűtőpanel és izzadsz bent, ja és áramszámlát sem kell fizetni, az kint alanyi jogon ingyen jár(pár éve beszéltem vele utoljára akkor mondta, azóta lehet változhatott is ez akár!?!?)
Szóval azt mondta, hogy ott meg a falburkolás úgy megy, hogy a fa "szőrös" oldalát hagyják kifelé, mármint a burkoló deszkák esetében, azt jobban fogja a festék, sokkal tovább tart sőt kb örök egy jó minőségű festés rajta.
Amúgy nekem is skandináv Tikkurilla kültéri speciális vízbázisú fa festékkel van kezelve az egész, több mint 10 éves de a színéből sem vesztett és le sem pereg sehol, nagyon komoly kifejezetten erre a célra való anyag.
Nekem van központi szellőztető,egyszerűen jó a kézi szellőztetés az emelett semmi. Ez olyan extra ami első kell legyen egyházban ha van elkölthető plusz pénz.Azt meg ha nem akarod,hogy a gumicsizma szag ne jöjjön be akkor télen a beszívást a padlásról kell megoldani.
Válasz VMisi #22122. hozzászólásáraAz bejön az igaz,erre az aktívszén szűrő a megoldás,de ha otthon vagy kikapcsolod a rendszert.
Természetesen vannak hátrányai is ennek a megoldásnak,de jóval több az előnye.
Válasz bandigh #22123. hozzászólásáraPont elég ha az én szomszédom rárak tollútól kezdve, cipőket, müanyagot, meg még kitudja mit, mert ha az el kezd tüzelni a környék csuk be mindent.
Válasz bandigh #22116. hozzászólásáraA központi szellőzővel két gond van, az ára és az, ha kint füst van, akkor az benyomja Neked a szobába, hiába van benne szűrő.
Persze ha a környéken mindenki gázzal fűt, akkor már csak az első gond a gond.
30218 hozzászólás
Válasz csoppika #22170. hozzászólásáraMeg valamiért a zsíros pályázatokat sem nekünk írják!
Válasz Tomszi #22168. hozzászólásáraNo látod én előnybe vagyok, mint kisparaszt... Ha annyi a bevétel , szépen fizetem az adót... Mert gépet azon az összegen még nem kapni...
Válasz J.D. Borda #22157. hozzászólásáraÉn meg azt mondom, hogy mindenből csakis hevederest, de nem olyan Claas TT-t, vagy challengert, mert ezek szinte csak a talajnyomás csökkentésére jók. Hevesereből csakis az alakzárót, azaz a háromszög hevederest. Átrakóból is csakis hevederes kellene, ha a pénz nem számít.
Válasz J.D. Borda #22165. hozzászólásáraFizesd be az adót. A maradék pénzt meg oda teszed ahová akarod.
Válasz J.D. Borda #22165. hozzászólásáraEz a lényege a rendszernek nehogy fölhalmozz mint kisember pénzeket mindig borotvaélen táncoló kib rabszolga legyél.
Válasz .Feco. #22162. hozzászólásáraKirovecet kell venni! Egy jó Grammer ulessel.
Amugy pont egyik nap futottam bele a youtuben egy videóba, kukoricát arattak is kombájn és jd gumihevederesek átrakokocsival. Nagy sár volt, de hogy azok mit szenvedtek, először megállt, aztán a heveder is elcsúszott, addig erőlködtek míg füstölt is.
Inkább azt oldaná meg valaki hogy ne kelljen mindig k...va gépeket venni, mert hát adót nem akar az ember fizetni...
Válasz Drisa #22161. hozzászólásáraDe a teljesítménye is. És ha még hozászámítsuk, hogy univerzálisab, akkor csak pluszok vanak.
Válasz J.D. Borda #22159. hozzászólásáraVegyél egy ilyet, jól mutatna a portán. Ha már egyszer traktor, akor "rendeset"
Válasz Drisa #22161. hozzászólásáraMondjuk én így egy év után inkább vennem ezt ennyiért is mint mégegyszer a hevederest... derékcsuklosrol meg már korábban letettünk, amikor steiger-eket meg quadtrack-okat nézegettünk...
Ma inkább vennem ezt bármelyik másik helyett... vagy visszalépni a 8r, 900 vario vagy Axion 900 osztályba..
Válasz J.D. Borda #22159. hozzászólásáraTúlzás és mindenki azon a véleményen van hogy ebben a lóerő kategóriában nincs értelme egy ilyen gépnek. Ára meg egy hevederes vagy derékcsuklós gépével vetekszik. Vicc...
Válasz J.D. Borda #22159. hozzászólásáraJajj nemúgy, hanem h ahoz az átrakóhoz túlzás, főleg a böhöm orrsúllyal
Válasz bandigh #22158. hozzászólásáraHidd el a traki is a top top...csak az árát ne nézzük :)
Válasz J.D. Borda #22157. hozzászólásáraCsak a számlát nem akarom meglátni róluk
A kombájn az hagyján, de a traki az kicsit túlzás
na ezek a tökéletes gépkapcsolatok. A technológia csúcsai ezek a gépek a kezdet és a vég szerintem.
https://www.youtube.com/watch?v=hCRchzfMDTc
Válasz Bárány #22155. hozzászólásáraÁáá ott a hegyi tiszta levegőn csak azért hogy a szerszámok álmodozhassanak
Válasz bandigh #22154. hozzászólásáraNincs nagykapu, felesleges, a Fergák mindig a műhelyben állnak.
Válasz szanberg #22152. hozzászólásáraEgy 9RX is befér 3 méteren
Válasz szanberg #22152. hozzászólásáraNem is a ház udvarra való hanem a szárito mellé ott mutat jol...
Válasz Bárány #22151. hozzászólásáraAnnyira nem széles a kapum, hogy holmi nagyképű jd-k beférnének rajta
Válasz szanberg #22150. hozzászólásáraIgazad van, térjünk vissza a házadhoz: jól nézne ki az udvarban egy JD!
Jó sokat el baxakodtok ezen hehe
Válasz Bárány #22145. hozzászólásáraEz nem konkrétan az ilyen levegőpótlásra van csak. Így gondolta szerintem.
Válasz subikiss #22140. hozzászólásáraMég annyit, hogy a ház szellőzését ne az asztalossal terveztesd, akármennyire is érti a szakmáját. Az építészmérnökön szívesen spórolnak sokan, aztán jönnek a párától csöpögő ablakok, meg a penész, meg a hibás következtetéaek a szar műanyag ablakokról, stb-stb.
Válasz bandigh #22143. hozzászólásáraKinyitod az ajtót,meg az ablakot.
Válasz subikiss #22144. hozzászólásáraNem erre való. A szellőztetést nem helyetteséti.
Válasz subikiss #22140. hozzászólásáraHa pl. gáztűzhely, kályha, kazán, vagy épp páraelszívó abból a légtérből használja az oxigént, akkor kötelező beépíteni. Aereco néven is fut.
Válasz bandigh #22143. hozzászólásáraKereszthuzat, több ablakba, átellenesen mondta az asztalosom.
Válasz Mf-es? #22142. hozzászólásáraÉs mitől fog kicserélődni 100m3 levegő?
Válasz bandigh #22141. hozzászólásáraNem kell elszívó a padlásra.Páratartalom függvényében nyit-zár.
Válasz subikiss #22140. hozzászólására Lehet értelme, de akkor kell egy elszívó a padlásra. Csinál egy kis vákumot a házba, és ha párás a szoba, megnyílik a kis cucc az ablakon és enged be levegőt kintről. Persze nem sokat. És elvileg az is a radiátor fölött jön be. Én kicsit szkeptikus vagyok ezzel, de ismerősnek így van, azt mondta jó.
Mink most építkezünk fa nyílászárókkal. Az asztalos mondott valami automata szellőzőket hogy be lehet építeni a nyílászáróba. Ezeknek van értelme? Egy 30-40 cm-es műanyag valami.
Válasz .Richard. #22138. hozzászólásáraAz az ő dolguk, csinálják egyébként mert muszály, nekünk ezekre annyira nem kell figyelnünk mint írtam, ez nem penészedős ház hálaIstennek!!!
Válasz .Richard. #22137. hozzászólásáraJa bocsi a testvéredékre írtad.
Válasz szanberg #22136. hozzászólásáraPróbáld ki naponta ,ha otthon van több ember többször szellőztetni, lehetőleg huzattal, 5 perc is elég. mondjuk 5 óránként. ennyi. Fürdőszoba időzített elszívó,konyha,főzés sütés esetén mindenképpen elszívóval. Feltéve ha van levegő beengedés valahol. szárogatás a szabadban. utánna nem lehet sem pára sem penész, hacsak nix csőtörés.
Ezeket én nem tudom megmondani, nem értek hozzá, csak látom, hogy mi a helyzet.
Itthon nekem is van olyan nyílászáróm ahol hidegebb van, pl bejárati ajtó, ott érezni, hogy jön be hideg pedig az is szigetelt jó cucc, de nyilván egy nagy felület eleve így működik.
Lehet bármit mondani, nekem műanyag nyílászáró nem kellene lakóházamra, inkább menjen el egy kis meleg de ne legyek nyirkosságban ne penészedjen a falam sarka.
Ameddig meg aprópénzből folyamatos meleg mellett fűthető az épület, addig szerintem a szigetelés sem rossz...
Válasz szanberg #22131. hozzászólásáraA párásodós műag ablakodnak uolyan az u értéke mint a fáknak? Nem rosszabb véletlenül? így hidegebb (az a leghidegebb pont) és azért azon csapódik ki. Vagy nem párásabb helyiségben van?
Fal és ablak szerkezet lényegében nem szellőzik. A légtömörség elvárás manapság az energiatakarékossághoz. Ahol a víz kimegy ott a meleg is ill a hideg meg be.
Pára ellen a szellőztetés (energiatakarékosan a szabályozott hővisszanyerős) a megoldás, meg a páraelszívó a konyhába ill a szárítógép, mert a mosott ruhában rengeteg a víz, ami a szobát dunsztolja, és az a leghidegebb felületen fog lecsapódni, ami ált az ablak, mindegy h fa vagy műag.
Sima vakolt 30as nútféderes tégla U értéke 0,5 legjobb ablak is ritkán megy 0,7 alá, ált 0,8-1.
Válasz szanberg #22131. hozzászólására Ezzel a fa-műanyag ablak dologgal nincs igazad főleg a lélegzéssel. Dobj egy linket a két ablakról és megmondom miért,de biztosra vehető,hogy a műanyag hőszigetelésileg gyengébb.
Nyomtam uj témát ennek...
Aktiváljátok izibe
Válasz szanberg #22131. hozzászólásáraA felületkezelt faablak ugyanúgy légzáró, mint a műanyag. Kivéve persze, ha öreg, vetemedett, se most nem hibásakról van szó.
Penészt a szellőztetés hiánya és a hőhidak okoznak.
Válasz mtz1221 #22130. hozzászólásáraEz 20mm körüli lambéria, mondom valami norvég anyag volt, de mint írtam kaphatóak azok a gyári falburkoló lecek melyek még vaskosabbak arra keress rá.
Hallod nagyon érdekes, de szerintem is sokkal jobb ez a lélegzés! Itt penész????? Sosem volt és szellőztető rendszer sincsen a házban. Plafon szigetelt vastagon az egész padláson, igaz a falakon csak 5cm-es nikecell van, anno még az is nagy szám volt...Nyilván a párnafáknál hőhidak alakulnak ki és az veszteséget okozhat de gázzal fűtünk nagyon korrekt számlával és nem nézzük a fűtéskapcsolót mikor lehet spórolni rajta, kellemes jó idő van bent nagy hidegben is úgy, hogy kb 10köbméter gáz megfogja a napi fogyasztást akkor is amikor kint -15-25 fokok voltak.
Penészedésről még annyit, hogy nem a szigetelés miatt lehet az, hanem a nyílászárók végett. Műanyag ablakot el kell felejteni! Fa ablak az ami lélegzik de ugyanúgy szigetel mint a műanyag. Erre mondok egy példát, nekünk itt jó minőségű fa ablakok vannak normális hőszigetelős üvegekkel, tömítésekkel viszont egyik helyen emeleten egy kis ablaknál műanyag került hátul. Az az egy ablak amin kicsapódik a pára némileg, az összes többin meg nem.
Testvéreméknél ahol minden nyílászáró műanyag ott minden ablakon csurog a víz, ha meg nyitva bukón az ablak akkor hideg van mert húz be ugye.
Válasz szanberg #22128. hozzászólásáraKöszöntem.Anyit mondj még milyen vastagságú lambária( itt nálunk van 8 mm-től 15 mm-ig),meg a téglák között a betonkoszorúknál a szobákban nincs gond igy a penészedéssel ??
Válasz .Feco. #22111. hozzászólásáraTíz évig laktam szigetelt, nem légzáró faházban. 30-40km-es szélben már nem lehetett kifűteni. Légzáró kell legyen, de szellőztethető, akár automatikusan energia visszanyerésel. Az is egy tévhit, hogy a falakon keresztül szellőzik a ház, ha nincs szigetelés.
Válasz mtz1221 #22118. hozzászólásáraTéglafal be van párnafázva 5x5-ös kockafával, közé beszabva az 5cm-es nikecell és úgy rá a deszka.
A vízszintességnek szerintem nincsen jelentősége. Ez amúgy lambéria, valami első osztályú norvég anyagból való. Hátul a teraszon hozzá építettem, mármint le fogtam a teraszból, hogy legyen egy belépős kis hely ledobni surranót kabátot lomot stb... oda már csak valami másodosztályú lambéria jutott no az elég xar is, izzadja ki a facsipát, ott a festék sem állt meg rajta rendesen persze, sokkal fiatalabb mint a ház többi része de öregebbnek néz ki...továbbá vetemedik mocorog izéééé…..a többi meg olyan mint amikor fel lett rakva.
Szóval ennyit az alapanyagokról!!!!! Jól írja Borda, amit itt a tüzépen veszel abból nem lehet házat építeni fából...
Egyébként a klasszikus ház burkoló deszka is kapható, azok amolyan kis íves felületű lecek, biztosan láttál már olyat, azt mondják az az igazi, bár szerintem tök mindegy.
Aztán van egy ismerősünk aki Svédországban ácskodik, magyar fickó. Passzív házakat épít kint de nem gumibugyit, hanem fát. Könnyű szerkezetes, 15x15-ös gerendákból vannak a térhálós vázak azok közé kerül szigetelés, légrés kívül belül hagyva a rétegek között, belül falburkoló alatt, kívül meg valamelyik réteg alatt. Ezek szellőznek és mégis passzívak, azt mondja nincsen kazán meg kongvektor meg akármi a házban, egy kis félkezes elektromos fűtőpanel és izzadsz bent, ja és áramszámlát sem kell fizetni, az kint alanyi jogon ingyen jár(pár éve beszéltem vele utoljára akkor mondta, azóta lehet változhatott is ez akár!?!?)
Szóval azt mondta, hogy ott meg a falburkolás úgy megy, hogy a fa "szőrös" oldalát hagyják kifelé, mármint a burkoló deszkák esetében, azt jobban fogja a festék, sokkal tovább tart sőt kb örök egy jó minőségű festés rajta.
Amúgy nekem is skandináv Tikkurilla kültéri speciális vízbázisú fa festékkel van kezelve az egész, több mint 10 éves de a színéből sem vesztett és le sem pereg sehol, nagyon komoly kifejezetten erre a célra való anyag.
Nekem van központi szellőztető,egyszerűen jó a kézi szellőztetés az emelett semmi. Ez olyan extra ami első kell legyen egyházban ha van elkölthető plusz pénz.Azt meg ha nem akarod,hogy a gumicsizma szag ne jöjjön be akkor télen a beszívást a padlásról kell megoldani.
Válasz VMisi #22122. hozzászólásáraAz bejön az igaz,erre az aktívszén szűrő a megoldás,de ha otthon vagy kikapcsolod a rendszert.
Természetesen vannak hátrányai is ennek a megoldásnak,de jóval több az előnye.
Válasz Sk Laci #22124. hozzászólásáraPróbd ki, nálam még semmi büdös be nem jött.
Válasz bandigh #22123. hozzászólásáraPont elég ha az én szomszédom rárak tollútól kezdve, cipőket, müanyagot, meg még kitudja mit, mert ha az el kezd tüzelni a környék csuk be mindent.
Válasz VMisi #22122. hozzászólásáraAzért bízok benne h nem minden szomszédod leharcolt gumicsizmával fűt, és az pont nem a te légbeszívódba megy bele
Válasz bandigh #22116. hozzászólásáraA központi szellőzővel két gond van, az ára és az, ha kint füst van, akkor az benyomja Neked a szobába, hiába van benne szűrő.
Persze ha a környéken mindenki gázzal fűt, akkor már csak az első gond a gond.