Hirdetés
Fórum
- Erdőgazdálkodás, szakirányítás új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Tárolók, színek.. egyéb géptárolók.. új
- Földvétel, elővásárlási jogok új
- Lamborghini traktorok új
- Minőségi alma termesztés új
- Kalászosok műtrágyázása új
- Műhelyfelszerelés, szerszám, berendezés, kellékek, gépek új
Cikkajánló
![Fel kell készülnünk a száraz gazdálkodásra, mindent nem lehet majd öntözni Fel kell készülnünk a száraz gazdálkodásra, mindent nem lehet majd öntözni](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9178/cikk_79178/Juhasz_Aniko_fill_540x300_0.jpg)
Fel kell készülnünk a száraz gazdálkodásra, mindent nem lehet majd öntözni
Mezőgazdasági vízgazdálkodásról, digitális átállásról, agrártámogatásokról Dr....![2025 januárjában csökkent a FAO élelmiszerár-indexe 2025 januárjában csökkent a FAO élelmiszerár-indexe](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9207/cikk_79207/elelmiszer_ind_fill_540x300_0.jpg)
1090 hozzászólás
Válasz sydny #1088. hozzászólásáraSzintén NVT-s 2006, de az EMVA-s 2010-12-es telepítések is tavaly július 8-i státusztváltásúak.
Válasz §CSABA§ #1086. hozzászólásáraIgen, ez a helyzet...
Válasz fattyú #1069. hozzászólásáraNekem NVT jövedelempótló támogatás státuszváltás 2024.07.08. 2006-os telepítés.![smile angry](/oldforum/images/smiles/angry.gif)
Válasz Bzs2 #1085. hozzászólásáraEgyébként én a helyedben rákérdeznék a NAK-ra - miután ők regisztrálják a családi gazdaságokat -, hogy a kft ebben a formában nyilvántartásba vehető-é. Mert a hozzátartozói láncolat - igaz két ágon -, de megvalósul.
Válasz Bzs2 #1085. hozzászólásáraDe mint írtam, mind a két család csinálhat egy-egy CSMT-t csak az erdőgzadálkodásra. De ez a ti dolgotok. A kft nem fog tudni gazdálkodni jelen jogszabályi körülmények között....
Vagy egy-egy családtag bevállalja az erdőkezelést....
Válasz §CSABA§ #1084. hozzászólásáraAz utolsó mondatnál mi azt bukjuk, hogy a cég két családé, ahol a családok nincsenek rokonságban, hanem a családfők régi vadászcimborák, akik közös céget csináltak. Ezért nem vagyunk családi mezőgazdasági társaság...
Válasz Bzs2 #1083. hozzászólásáraEz a lényege a dolognak:
"2013. évi CCXII. törvény
a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló 2013. évi CXXII. törvénnyel összefüggő egyes rendelkezésekről és átmeneti szabályokról *
20/E. * Erdőkezelés
68/E. § * (1) * Az önálló erdőgazdálkodási egység területét az érintett tulajdonos az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény végrehajtására kiadott jogszabályban foglalt feltételeknek megfelelő, az erdészeti hatóság által nyilvántartott erdőgazdálkodásra jogosult erdészeti szakirányító vállalkozás (a továbbiakban: erdőkezelő) kezelésébe adása útján is hasznosíthatja. Az erdőkezelőnek nem kell az erdészeti hatóság által nyilvántartott erdőgazdálkodásra jogosult erdészeti szakirányító vállalkozásnak minősülnie, ha az erdőkezelő a tulajdonos közeli hozzátartozója, vagy olyan családi mezőgazdasági társaság, amelyben a tulajdonos tag."
Az utolsó mondat a lényeg.
Válasz §CSABA§ #1082. hozzászólásáraKöszönöm a segítséget, utánna járok a dolognak.
Válasz Bzs2 #1081. hozzászólásáraAkkor szerintem az a két járható út, amit írtam.
Válasz §CSABA§ #1079. hozzászólására1/1-esek, erdőrészletben keverednek, de hrsz-ben nem.
Válasz Bzs2 #1078. hozzászólásáraHa nem akartok külsőst bevonni, akkor az egyik lehetőség, hogy mindkét család kijelöl egy-egy családtagot, akivek erdőkezelői szerződést kötnek.
A másik verzió, hogy mindkét család alapít egy-egy családi mezőgazdasági társaságot - amiben minden erdőtulajdonnal rendelkező családtag tagként nyilván van tartva -, konkrétan az erdőgazdálkodásra, és ennek a társaságnak a tagok erdőkezelésbe adják a erdőtulajdonukat. Ez azzal az előnnyel is jár, hogy gyakorlatilag évi 2x18 milliós bevételt kivesztek az ÁFA kötelezettség alól.
Válasz Bzs2 #1078. hozzászólásáraAmit idéztél az a minisztériumi süket, hazug piár duma. Az erdőkezelői szerződés a megszüntetett megbízási jogviszony utóda. Gyakorlatilag olyn szerződést lehet a szakirányítótoval kötni, ahol továbbra is csak a szakirányítás lesz a feladata, illetve a nevét adja az erdőgazdálkodáshoz. Minden más dolgot, így a haszonvételi, erdősítési munkákat a kft. végzi, és szedi be a gazdálkodás bevételeit.
Felmerül még kérdésként, hogy az erdők 1/1-es, vagy közös tulajdonok, illetve eg-egy földrészletben keveredik-é a két család.
Válasz §CSABA§ #1077. hozzászólására"Erdőkezelés esetében az erdőkezelő a tulajdonos javára, illetve kockázatára, de saját nevében eljárva, a tulajdonos egyéni érdekeit is figyelembe véve folytat erdőgazdálkodási tevékenységet.
Az előbbieket egy jó gyakorlati példával szemléltetve: az erdőkezelő rendszeresen tájékoztatást ad a tulajdonos számára az erdő állapotáról, a haszonvételi lehetőségekről és a felmerülő erdőfenntartási feladatokról. Javaslatot tesz az erdőgazdálkodási feladatok ütemezésére és végrehajtására, majd a tulajdonos által elfogadott módon megszervezi azokat. Végül pedig az erdőgazdálkodási tevékenység pénzügyi eredményével elszámol a tulajdonos felé.
Erdőkezelés esetében valójában tehát inkább egyfajta vagyonkezelésre irányuló megbízási jogviszonyról beszélhetünk, hiszen a gazdálkodásra nézve elsődlegesen a tulajdonosnak van rendelkezési jogosultsága. Ezzel összhangban elsődlegesen ő viseli a gazdálkodás kockázatait, és őt illetik a gazdálkodás eredményei. Az erdőkezelőt a közreműködésével arányos erdőkezelési díj illeti meg."
Hát, nem is tudom... A mi szakirányítónk egy 70 év feletti tanárember, aki nem gondolnám, hogy vállalná ezt a feladatot.
Az szomorít el, hogy évtizedekig jó volt ez, baromi jó erdőket csináltunk a puszta közepén, a vadászok is örültek, most se pénz, se posztó, se erdőgazdálkodó... Se további telepítési kedv, pedig a diverzifikációtól kezdve, a környezetvédelmen át a vízmegőrzésig mindenhez kellene az erdő.
Válasz Bzs2 #1076. hozzászólásáraHa a jelenlegi szakirányítótok erdőgazdálkodásra is jogosult, erdőkezelői szerződést kell kötni vele.
Válasz boldizsár1988 #1075. hozzászólásáraÉn egy kft. szemszögéből tettem fel a kérdésemet. Ha az erdőnek Te vagy a tulajdonosa, akkor minden gond nélkül lehetsz erdőgazdálkodója az adott erdőnek. Az a faramuci helyzet állt elő, hogy a 17 éves fiam minden féle képesítés nélkül, gyerekként lehet a nevén lévő erdő vonatkozásában erdőgazdálkodó, de a feleségem, a gyerek anyja által vezetett, részben a tulajdonában lévő, de más, vele nem rokoni kapcsolatban lévő tulajdonostársak által birtokolt (így nem családi mezőgazdasági társaság) kft már nem veheti haszonbérbe az erdőt, mert nem felel meg a feltételeknek.
Válasz Bzs2 #1071. hozzászólásáraNeharagudj a tudatlanságomért,de magán erdőgazdálkodónak akinek van mondjuk 10-20 ha erdő neki is kell egy szakiranyitó akkor állandóan?
Válasz valler #1065. hozzászólásáraNekem a dátum változott 2025. 01. 28..
Válasz csontii #1072. hozzászólásáraOké! Hétfőn kikeresem.
Válasz Bzs2 #1071. hozzászólásáraTedd már ide be a határozatot , hogy lássuk mire hivatkoznak.
Válasz fattyú #1068. hozzászólásáraAzt írták elő, hogy a felsőfokú végzettségű erdésznek (szakirányítónak) a vállalkozás tulajdonosának vagy vezető tisztségviselőjének kell lennie. És erre hivatkozva bizonyos erdőrészletekre már meg is jött a kft erdőgazdálkodó státuszának törléséről a határozat.
Válasz fattyú #1069. hozzászólásáraEmva vagy vp?emwa nekem is akkori,utolsó kifizetés.
Válasz boldizsár1988 #1066. hozzászólásáraAz hiszem rekorder leszek, hogy július 8 óta nem változott a státusz nálam
Válasz Bzs2 #1067. hozzászólásáraAlkalmazd a szakirányítót heti 2 órában. Az alkalmazott végzettsége elég lesz mindenre.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e itt olyan, aki kft-ként erdőgazdálkodó, de nem erdészeti szakirányító vállalkozás? Mi 60 hektár erdőt bérlünk saját tagjainktól, de mivel a cég 2 családé, akik egymással nem rokonok, így nem vagyunk családi mg vállakozás. Nincs a cégnél felsőfokú végzettségű erdész és nem is szeretnénk ügyvezetőnek vagy tulajdonostársnak meghívni egyet, mivel ez azért nem ilyen egyszerű, valamint az erdőgazdálkodás csak nagyon kicsi a szántóföldi növénytermesztésünkhöz képest. A mai napig egy tapasztalt erdészmérnök végzi a szakirányítást, aki egyéni vállalkozóként számláz felénk, de ez már nem lesz jó ezután.
Az erdő tulajdonosai vagy gyerekek vagy 77-82 év közötti nyugdíjasok, akik nem akarják felvállalni a tulajdonukban lévő erdőkkel kapcsolatos erdőgazdálkodói feladatukat. A kft. erdőgazdálkodói státuszát az egyes erdőknél az eu-s pályázatokhoz kapcsolódó utolsó támogatás kifizetéséig tartják fent, utánna megszűnik az adott erdőrészletre vonatkozva az erdőgazdálkodói pozíció.
3 éve a minisztériumig mentem, hogy rendezzük a helyzetet, de az országgyűlés törvényalkotó bizottságánál kisiklott a kezdeményezés.Terveztünk még további 30 hektárt és utánna mégegyszer ennyit telepíteni, meg is jött az elsőre a Támogatói okirat, de vissza kellett mondanom, mivel ha nem felelünk meg a szakirányító erdészeti vállakozás feltételeinek, akkor nem lehetünk erdőgazdálkodók.
Van valakinek valami ötlete? Köszönöm!
nekem 1.28 VP.
Vp.erdő 01.29státusz váltás!
Válasz premium 385 #1063. hozzászólásáraEz már jelent valamit, nekem még semmi.
Üdv.vp erdőtelepités státuszv.01.27
Válasz Füle #1061. hozzászólásáraÜdv!szintén semmi 10.22óta
Válasz boldizsár1988 #1060. hozzászólásáraNekünk sem váltott
Válasz premium 385 #1059. hozzászólásáranekem a Vp. 10.22 óta semmit nem mozdult ....
Üdv.vp erdőtelepités 01.22 státusz váltás,emva-mgte utolsó kifizetés éve semmi mozgolódás.
Válasz premium 385 #1057. hozzászólásáraSemmi!
Üdv.Erdősjogcimeknél valakinál válltozás?
Válasz uff #1054. hozzászólásáraVolt már ilyen állatok esetén is.
![smile cowboy](/oldforum/images/smiles/cowboy.gif)
![smile cowboy](/oldforum/images/smiles/cowboy.gif)
![smile cowboy](/oldforum/images/smiles/cowboy.gif)
Ne keress benne logikát! Felesleges.
Válasz jneerzso #1051. hozzászólásáraNekemis azóta nem nyultak hozzá! ???? ????
Válasz Pont #1053. hozzászólásáranehezen értelmezhető, azt kérdeztem tőlük akkor mi van ha több fát ültetek,értem én hogy csak x darabra kapok pénzt, de nagyon ritka lesz, ráadásul mennyi marad meg stb, másik azt sem értem, hogy eddig a legelömön a facsoportos részeket nem támogatható területté tették, ezért szépen vágjuk kifele, most meg ezért akar fizetni, egymásnak ellentmondó szabályok és végeredmények....
Üdv!
Megjelent ez:
https://www.agroinform.hu/palyazatok/agrar-erdeszeti-rendszerek-telepitese-palyazat-indul-a-tarsadalmi-egyeztetes-77927-001
https://www.agroinform.hu/palyazatok/agrar-erdeszeti-rendszerek-telepitese-palyazat-indul-a-tarsadalmi-egyeztetes-77927-001
Valamit nem értek, pl. fasor esetében max/ha 165 fa 5 sorban az 33 darab a max 3 méterrel az max 99 méter hosszú lehet a fasor hektáronként?
Válasz boldizsár1988 #1049. hozzászólásáranekem azt mondták, h szürkenyár a nemesnyárhoz képest szerkezet átalakitásnak minősül, mig az egyik 25 a másik 45 év kifutású
Válasz premium 385 #1047. hozzászólásáraIgen kaptam, de erdőtelepítési támogatást nem. Október 22 óta nem mozdul.
Válasz premium 385 #1047. hozzászólásáraugyan ez,tavaly Decemberbe küldték..
Válasz Agroporta #1045. hozzászólásáraén úgy tudom nem jár rá....de lehet rosszul tudom
Válasz premium 385 #1047. hozzászólásáraÁllítólag egy MEGOSZ rendezvényen azt mondták, hogy erdészeti kifizetések csak márciusban lesznek...
Üdv.Ápolás+jöv.potlót kapott már valaki?Itt 10.24 feldolgozás alatt, azóta semmi.Tavaly ilyenkor már jóváhagyott volt.somogy m.![smile wacko](/oldforum/images/smiles/wacko.gif)
Válasz Igazi Földönfutó #1044. hozzászólásáraNem idei, 2020 ban ültettük. Akác fa
Nemesnyár erdő adott, a kivágási terv után hazai szürkenyár kerülne bele a területbe, hogy van támogatás rá ? mert ugye ez szerkezetátalakitásnak minősül ugye?
Válasz jneerzso #1042. hozzászólásáraIdei telepítés?
Válasz jneerzso #1042. hozzászólásáranegatív, nekem sem változott...
Sziasztok, senki nem kapott még erdőtelepítési támogatást? Nekem 10 hó 22 től feldolgozás alatt van.
Üdv!valaki kért már potenciál helyre állítási támogatást? És hogy azt mikor szokták kifüzetni?![smile confused](/oldforum/images/smiles/confused.gif)