Hirdetés
Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Co2 hegesztő vagy Dinamó-hegesztő melyik jobb mezőgazdasági gép javításához? új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Életképek a gazdálkodás mindennapjairól új
- Direktvetés, no-till. új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Agro+Mash Expo és Agrárgép Show új
- Bérmunka tarifák szántóföldön! új
- Kukorica vetőmagok új
1062 hozzászólás
Válasz Mihály #356. hozzászólásáraNem az erdő van bekerítve hanem mellette a föld. A drót az erdő felett megy.
Válasz Nyomasek Bobo #360. hozzászólásáraÉn a kerítésen akadtam ki mert nálunk nem lehet kerítés a vezeték alatt mert az eon nem fér hozzá a vezetékhez karbantartáskor,ellenőrzéskor vagy üzemzavar esetén
Válasz Mihály #356. hozzászólásáraNekem is van ilyesmi. Az itt látható erdősav drótok alatti fele 1/1 az enyém. Ez még védősáv volt valamikor, míg a villanyosoknak eszükbe nem jutott, hogy a 2 nagyfeszhez a nyiladékot meg kell szélesíteni, mert úgy a hivatalos. Azóta csak sima erdő talán. Vagy még az sem. Az erdőtérképen talán jelölve sincs.
Válasz máris szomszéd #358. hozzászólásáraKi lehet vezetni az adattárból mindkét erdőrészletet.
Ha meg lehet győzni a felügyelőt, hogy a fák tőtől mért távolsága kevesebb mint 20 méter (szerintem kevesebb), akkor fásítás lesz, ha nem, akkor a nagyobb részlet szabad rendelkezésű erdő lesz. De ha akarod, az egész területet mezőgazdasági művelés alá lehet vonni.
Vagyis ha olcsón meg tudod venni......
Válasz Quercus erdész #355. hozzászólására Két külön erdő részlet a kis darab ami érne is valamit a nagyobik szerintem semmit.Még ingyen is meggondolnám ha sok a plusz kötelesség.
Másképp nem megy.
Ruzsa község és 037/67 helyrajzi szám
https://kincsekanapalatt.hu/kataszter/
Válasz máris szomszéd #354. hozzászólásáraA lényeg, mennyi az erdőrészlet, vagy részletek területe?
Válasz máris szomszéd #354. hozzászólására hú ez nekem nem jön össze írod hogy 300m vezeték azt hogy kerítette be meg akkor hol a fa mert 20 m széles a terület ha 6000 nm kiesik a vezeték miatt akkor hogy lehet erdő valamit nem jól írtál vagy én nem értem jól
Válasz máris szomszéd #354. hozzászólásáraEz a papíron dolog mit jelent? egy, vagy két erdőrészlet?
Válasz Quercus erdész #353. hozzászólására1.1 hektár kb 20 méter szélesség.
Papíron nemes nyár 0.2 hektár és vegyes lomb a többi.
A vegyes lomb az valójában a szélén vadszilva és melette erdei szil(?) ahol nem pusztult ki. Pluszban nagyfeszültség hosszában 300 m-en
Válasz máris szomszéd #352. hozzászólásáraA kérdés az, ha erdőként van nyilvántartásba véve az Adattárban, akkor mekkora területű, illetve mekkora az átlagos szélessége.
Válasz nemerdőmérnök #351. hozzászólásáraTűröm is,nem is ez az igazi probléma.
Be van kerítve a föld,a fák jól ránőttek a kerítésre,egy komolyabb viharban törnek az ágak és baszzák szét a kerítést.A gazdája csak a vállát vonogatja.Inkább eladná nekem csak azt nem érti meg,hogy nem ér semmit.
Mivel ez egy szél védő fasor (tsz időkben ültették) ami felújítandó erdőként van a térképen de fa az nem sok van benne meg ott megy a nagyfeszültség is.Ráadásul egy részében nem marad meg semmi olyan fa amivel hivatalosan fel lehet újítani.
Válasz máris szomszéd #350. hozzászólásáraA gyakorlatban ezt kb. úgy mondjuk, hogy tűrni kell. Nem hiszem, hogy bárki is moccanni fog az ügyben.
Válasz nemerdőmérnök #349. hozzászólásáraKérdés.
Mi van akkor,hogy amikor szétmérték a földeket és akkor egészen a telek határ mellé került erdő? Szó szerint a fasor mellett van a határ.Teljesen használhatatlan az a része,inkább ne is mérték volna oda.
Válasz kisritzl #348. hozzászólásáraKorona vetület, de úgysem marad benne, a szélső sorok ki fognak nőni, ha nem erdő (fák) vannak a terület mellett. 4-6 m.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy nemesnyár szélső sorának mennyire kell lennie a szomszédos szántó helyrajzi szám határától.
Válaszokat előre is köszönöm
Igen, viszi a tölgyet.
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata tölgyes-bükkösben végzett gyomirtásról Tomigannal?
Válasz schbalázs92 #343. hozzászólásáraFekete lett az egész idei dió a fán!!Ilyen nem kell!
Sziasztok!
Esetleg olyan valaki akinek már telepítettek tölgyet?! Miben más a talaj iránti igénye mint a többi támogatható fafajnak? Vagy milyen típusú talajba engedik telepíteni? Köszi előre is!
Sziasztok!
Ha valakit érdekel esetleg cser vagy fekete dió csemete keresetek bátran.
Részletek a linkben.
https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/input/vetomag-palanta-oltvany-facsemete/fekete-dio-cser-csemete-elado/h_7084108
Itt a link:
https://youtu.be/IIpC8kyvCi8
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Volt aki nem tudta hova tenni a bobcat és a szárzúzó kapcsolatát. Linkelek egy videót, hogy miről is van szó.
A videóban szereplő gép nem az enyém, de nagyon hasonló. Ezzel szeretném kiváltani a tárcsázást a sorköz ápolásban.
Köszönöm a segítséget.
Válasz szepeee #335. hozzászólásáraAz első 2 évben inkább tárcsa,utána megfelel a szárzúzó is.Azt meg bérmunkában megcsináltatod,nem kell azt agyba főbe tárcsázni.
Válasz szepeee #335. hozzászólásáraTökéletes a szárzúzás is
Válasz szepeee #335. hozzászólásáraSzia!
Szerintem nem. Bár még nem találkoztam ilyen gépkapcsolattal. Azért az akác fejlődése szempontjából lehet jobb ha mozgatva van a talaj.
Bérmunka esetleg? Lehet, hogy gyorsabb is egy traktor + tárcsa.
Szia!
Szerintem nem. Bár még nem találkoztam ilyen gépkapcsolattal. Azért az akác fejlődése szempontjából lehet jobb ha mozgatva van a talaj.
Bérmunka esetleg? Lehet, hogy gyorsabb is egy traktor + tárcsa.
Válasz Beardserker #333. hozzászólásáraÉs ha véletlenül magától beerdösül?
Üdv!
3 ha akác erdő telepítésébe kezdtem. Kezdő vagyok a témában.
Ki, mivel ajánlja a sorköz ápolást? Tárcsázást javasolták. Viszont tárcsám és traktorom nincs, de van szárzúzóm bobcathez. Szerintetek az is megfelelő lehet?
Válaszokat előre is köszönöm!
Persze
Sziasztok, újabb kérdés.
Adott legelő egy része védett terület, egésze natura 2000.
A védett részt a hortobágyi memzeti park nem engedi erdősíteni a madarakra tekintettel.
Ezt a területet így erdősíteni lehetetlen, ugye?
Köszi a választ.
http://karacsonyfa-zala.hu/
Ez aztán a buli.Valaki árulja már el,ha 1300 meg 2100ért megkapja a kereskedő darabját ,mi kerül neki rajta annyiba,hogy 10 meg 15ezerért menjen ünnepek előtt a nordmann fenyő
Itt sem a termelő van megfizetve,hanem azok a kereskedők,akik magukat termelőnek adják ki,közben megvesznek így 2kamion fát és árulják a placcokon 1000%os árréssel minimum.
Sziasztok! Segítségeteket kérném.kérdésem,h 2,2 hektár gyepen érdemes e erdő telepítésben gondolkodni.ha valaki válaszának segít azt köszönöm
Válasz Beardserker #326. hozzászólásáraJavítsatok ki ha tévedek, de úgy rémlik, hogy natura2000 legelőt nem lehet erdősíteni. Ebben a támogatási programban legalábbis.Ha mégis, akkor engem is érdekelne a dolog.
Válasz Beardserker #326. hozzászólásáraTavasszal telepítettem akácot,6500db csemete/ha 14ft/db,a kisorozás,ültetés,visszametszés 100000ft/ha volt.Talajmunka saját.
Válasz hellbor #327. hozzászólásáraCsak a kerítést ha számolod az már egy nagyobb tétel. Méterét 1800- számolhatod myugodtan kb 600 méter 1,5 ha.
Válasz Beardserker #326. hozzászólásáraNekem első hallásra nagyon soknak tűnik, de ez csak az én véleményem. Függ attól, hogy a 1,5 M /ha-ban benne van-e legalább a szakirányítói tanácsadás ÉS legalább a kiviteli terv elkészítése. Az előkészítés (felszíni elmunkálás, ültetés) kb 600eFt /ha és ebben már benne van pl a tölgyfa csemete is, akácnál ennél olcsóbb is lehet.
Tehát a szaktanácsadás+tervezés+erdősítés sztem max a feléből kijön, mint amit az erdész mondott. Ha te szántasz, te veszed ki a tuskókat, pláne drága, még ha a kerítés is benne van.
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Egy naturás legelőt szeretnénk erdősíteni.
A helyi erdész foglalkozik ilyenekkel, tőle 1.5 millió ft/ha árat kaptunk. Úgy, hogy előtte kiducskózzuk, és felszántjuk a területet.
Reális ez az ár szerintetek? Ebben benne van kerítés, makk vetés, stb.
Magunknak olcsóbb kivitelezni esetleg? (Gépeink vannak, kivéve a vetőgép)
Segítséget kérnék!lehet pályázni erdőtelepítésre jelzáloggal terhelt földre?Mert valami olyasmit olvastam,hogy harmadik személy irányába való kötelezettség esetén nem!
Válasz Matyi50 #323. hozzászólására2018-as telepitések,de már az emelt összeggel történő kifizetés.Mivel a tavalyi módositásnak köszönhetően visszamenőleg vonatkozik az összes vp erdőtelepitésre,igy a 2019-es kifizetési kérelemre is!!
Válasz premium 385 #322. hozzászólásáraEz a tavalyi telepítésed után járó támogatás,vagy az idei új program része?
Vp erdőtelepités hajnalban utalva.Aki érintett figyelje számláját.somogy.m
Válasz zsolah68 #319. hozzászólásáraKöszi a választ, én is úgy gondolom érdemes lefújni, nem odavaló élősködők. Az új hajtások szivogatása biztosan visszaveti a fejlődést. A jövő héten egy csendesebb napon decis rovarölővel lepermetezem, ha a nagyját letakarítja már jó.
Válasz ratata-tata #318. hozzászólásáraElég gyakran látni őket ...de az akác mindent túl él...semmi baja nem lesz...
Válasz ratata-tata #318. hozzászólásáraSzia!
Szépen fejlődik az akácod! A tavaszi és a nyáreleji hidegek miatt lassan tér észhez az (át)ültetési sokkból az akác, ezért sok helyen még elég gyengék.
Tetű ellen célszerű védekezni, mert csak gyengíti a növényt, hiába erdő alapanyag, szereti a törődést különösen az első évben. Tehát minden olyan szer jó ami viszi a tetűt, nagyon sok ilyen van.
DE, ha már fújod, akkor pici pénzért tehetsz bele egy kis lombtrágyát meg valami egyszerűbb gombaölőt is, meg fogja hálálni!
Válasz zsolah68 #290. hozzászólásáraSziasztok!
Szeretnék élni a felajánlott segítséget illetően, hátha másokat is érdekelne a problémám. Szóval a februárban ültetett akác csemetéim most 30-40 cm hajtások több helyen meglepte a fekete tetű. Kérdésem, hogy ez mennyire káros, kell-e permetezni, ha igen milyen szerrel vagy természetes úton a katicabogarak majd megoldják? Mennyiben befolyásolja az akác fejlődését? Előre is köszi a segítséget.
Válasz Matyi50 #316. hozzászólásáraItt sajnos bele is szólt. És ezt a települési rendezeési tervet nem kell 5 évente felülvizsgálni? mert akkor lehete úgy módosítani hogy a gazdáknak is megfeleljen.
Válasz zsolah68 #314. hozzászólásáraLétezik olyan,hogy települési rendezési,fenntartási terv.Ha abban van valami az adott területre (tájképi elem,régészeti ,történeti lelőhely,stb)vonatkozólag,a jegyző is beleszólhat sajnos.
Válasz poncsak52 #313. hozzászólásáraÜdv!
A 10 ha nemesnyár kivágatása abban az esetben ha rendelkezel érvényes erdőtervvel (korábban üzemtervvel) és természetesen ennek a területnek már van regisztrált használója (erdőgazdálkodó) akkor egy fahasználati bejelentő kitöltése az erdészeti hatósághoz való beküldése után a beérkezéstől számított 21 napig semmi tennivaló sincs. A 22-dik napon lehet kiállítani a műveleti lapot ami még szükségeltetik a legális fahasználat elvégzéséhez. Mindkét nyomtatványt szakszemélyzetnek kell ellenjegyezni.
A szántóvá minősítés ahogyan korábban már írtam erdőterület igénybevételének minősül, csereerdősítés (újraerdősítés) terhe mellett oldható meg. Tehát máshol kell helyette erdőt létesíteni legalább az eredeti erdő természetességi kategóriájának megfelelőt, jelen esetben faültetvényt, vagy attól jobbat (minden más alternatíva jobb egyébként).
A föld és az álló erdő együttes értékesítése, ez már kicsit összetettebb folyamat és most nem az adás-vételről technikai értelemben beszélek.
Aki erdőt és vele együtt földet is vesz az általában úgy kalkulál, hogy a terhet is megveszi, mert az erdő véghasználata után a "nyűgö", vagyis a felújítási terhet is megveszi. Így nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy a föld plussz értéktényező lenne. Láttam én már olyan értékbecslést, hogy dobtam tőle egy hátast (a hatalmas számoktól), ami persze igen messze volt a valódi piaci értékektől, a realitástól.
De hát minden annyit ér amennyit adnak érte. Az erdő értékét kizárólag a faanyag mennyisége (m3), az erdő paraméterei (átmérője) és egészségi állapota határozza meg.
Költségek, amennyiben újra szeretnéd ültetni az eredeti helyén az erdőt a következőkkel számolhatsz: tuskófúrás-150/180 Eft/ha, mélyforgatás-130/150 Eft/ha, felszíni elmunkálás- 30/40 Eft/ha, ültetés (suhángültetővel)-60/70 EFt/ha és a szaporítóanyag-80/100 Eft/ha.
Válasz gyorfy10 #310. hozzászólásáraSzia!
Ebben az ügyben valami nem tiszta, mert alapvetően a jegyzőnek semmi köze egy külterületi szántó művelési ágú földterület beerdősítéséhez. Esetleg volt valami korlátozás előírás arra a területre korábban?
Válasz zsolah68 #290. hozzászólásáraSzia! kösz a lehetőséget. Egy 10 ha nagyságu nemesnyárt szeretnék kivágatni,majd újratelepíteni
vagy szántóvá minősíttetni.Kérdeznélek a munka menetéről költségeiről? Mi a véleményed a föld
és az álló erdő együttes értékesítéséről?
Kösz:örni34