Válasz szeszko #4529. hozzászólásáraAnnak szerintem nincs jelentősége, hogy nem írtad alá a haszonbérlei szerződést. Ha kaptál ajánlatot, és konkrétan nem tiltakoztál ellene, akkor rád is érvényes.
Az a kérdés, az erdőterv milyen felújítási kötelezettséget tartalmaz. Nagy valószínűség szerint mesterséges erdőfelújítás, valamilyen hazai lombossal. Ha nem lesz erdőgazdálkodó, akkor az erdészeti hatóság a tulajdonosokat kötelezi a felújításta. Benne van a pakliban, hogy erdőfelújítási biztosítékot ír elő. Ha nem fizetitek be, akkor évente 50 000 Ft/ha erdővédelmi bírság, tulajdoni hányad arányában elosztva.
Válasz szeszko #4527. hozzászólásáraHa kultirerdő, pl. akác, és nem védett terület, akkor akác sarjról valószínáleg felújítható.
Az erdőfelújítási kötelezettség az erdőgazdálkodó dolga. Ha az nincs, akkor a tulajdonosoké.
Adott egy 9 hektáros, osztatlan közös tulajdonú erdő. Ebből az én részem kevesebb, mint 0,8 hektár.
Majd 10 évvel ezelőtt a tulajdoni hányadosok több, mint fele (én nem) 10 éves haszonbérleti szerződést kötött egy kft-vel, akik vállalták a tarvágást, telepítést, ápolást.
Mindezt úgy, hogy évente 16 ezer forintot fizetnek hektáronként. Ennek eddig eleget is tettek.
Tegnapi szemrevételezés során kiderült, hogy az erdő 2/3 részét már levágták, telepítésnek semmi nyoma. Annyi munka látszik benne, hogy az ősszel-télen levágták a bálványfa hajtásokat.
Rövidesen letelik a 10 év, mi lesz ha a csupasz föld marad utánuk?
Kit terhel a felelősség, ha véletlen nem telepítenék vissza az erdőt?
Válasz Nyomasek Bobo #4521. hozzászólásáraNa ez most is így van. Miután ügyfélkapun keresztül kell beküldeni, ezért a beérkezés időpontja az, amikor elküldted. Eltelik 21 nap, és ha nem érkezik határozat a feltételhez kötésről, a korlátozásról, vagy tiltásról - akkor a 22. napon megkezdheted.
Szerintem naturás területen a rigócsőszöknek max időbeli korlátozásra van lehetőségük.
Válasz §CSABA§ #4509. hozzászólásáraHali.
Elküldtem levélben, nem válaszoltak. 21 nap után zsebrevágtam a másodpéldányom, amit knyomtattam, aztán mentem vágni. 1x jött válasz, mert nem bejelentett földhasználatival egy erdősávra próbáltam beadni, ami a nevemen van, de édesanyám a haszonelvező. Na ekkor jelentkeztek, hogy én nem adhatom be, csak anyám. Meg amúgy is használjam művelési ágnak megfelelően, vagy minősíttessem át. (A sáv 3/4ét a 2 magasfesz miatt már pár évente ledarálják a villanyosok, és az egész terület kb 1350m2 volt)
Válasz én 11 #4519. hozzászólásáraBe kell jelenteni. Védett, vagy natúrás területen van lehetősége a rigócsőszöknek feltételhez kötni, korlátozni, vagy tiltani. De ott a gazdálkodás is korlátozva van.
Válasz §CSABA§ #4518. hozzászólásáraHát én már azt is hallotam ,hogy legelőn is kérni kell a "hozzájárulást a fakivágáshoz ha fák nönek rajta és ki akarom vágni.
Válasz én 11 #4516. hozzászólásáraFásításból, szabad rendelkezésű erdőből történő fakitermelés esetén annak végrehajtására nem a bejelentés keletkezteti a jogosultságot. Ugyan így, egy erdőtervben biztosított fakitermeléshez sem a fakitermelés bejelentése keletkezteti a jogosultságot. Ezek regisztratív aktusok, nem jogot keletkeztetőek. Ebből kifolyólag sem lehet azokat jogosulatlan fakitermelés miatt szankcionálni, akik ezeket bejelentés nélkül végzik....
Egyébként maradjunk annyiban, aki kitalálta ezt a fásításból fakitermelés nyomtatványt, illetve annak adattartamát.....az az anyjában sem volt normális.
Nem kell vele foglakozni. Arra kell figyelni, hogy ha valaki a saját tulajdnú vagy jogszerű használatában lévő földrészleten fát akar termelni, az ne legyen adattári erdő. Ha nem az, termelje le a saját szükségletének megfelelő famennyiséget. Legyen nála tulajdoni lap, vagy földhasználati szerződés, nyomtasson ki a NÉBIH honlapjáról egy egyszerűsített szállítójegyet, azt töltse ki, és azzal vigye haza. A rendőrök nem foglalkoznak vele, az erdészeti hatóság már nem, a NÉBIH meg messze van.
Válasz Hatoss #4512. hozzászólására0,5 ha latt nem erdő. Jogosult szakszemélyzet ellenjegyzése pedig akkor kell, ha a kitermelt faanyagot nem csak saját felhasználásban hasznosítja, hanem értékesíteni is szeretné.
Válasz Hatoss #4511. hozzászólásáraAzzal nem mondtál újat, hogy a hatóságok tiltott jogalkotást folytatnak. Maflásba meg az tud belefutni, aki ebbe beletörődik. Mert az utasítás, a nyomtatvány az nem jogszabály. A fásításból fakitermelés nyomtatvány adattartamát a Vhr. taxative meghatározza. Azt még a NÉBIH. sem bővítheti. Ha mégis, el kel vinni a bíróságra. Ugyan így, az erdészeti hatóságokat is, akik ma már állam az államban. Csak így lesz rend, csak így lehet ezeket jogkövető magatartásra szorítani.
Válasz Pont #4505. hozzászólásáraAmennyiben a fakitermelés 0,5 ha alatti erdő / nem kell hozzá erdészmérnök nincs erdő telepítési vágási stb. terv/, fasor, fás bokros rész akkor nem kell.
Válasz §CSABA§ #4503. hozzászólásáraÜdv. Nos 16 évig voltam jogszabály másik oldalán akkor is hoztak törvényt rendeletet utasítást stb amiről polgár --vagy tudott -- vagy nem, és néha belefutott egy maflásba , potya körbe.A bejelentés már így történik, ezen lehet agyalgatni, de időpazarlás/ha ez lenne a legnagyobb szívatás az életben kiegyeznék vele/ . További szép napot.
Válasz Nyomasek Bobo #4506. hozzászólásáraHa korábban jelentettél már be fásításból fakitermelést, még az erdészeti hatóság felé, pl. papír alapon, akkor az hogyan működött?
Válasz §CSABA§ #4500. hozzászólásáraA területet egyben írtam be. 12ha gyep, amiből 8hektár környékét tudom kaszálni. Van benne még árok, vizenyős placc, bokros rész, meg erdősült foltok.
Válasz Nyomasek Bobo #4497. hozzászólásáraÜdv . A saját célú , ---bejelentés fásításban tervezett fakitermelésről--- NEBIH EUTR bejelentést minden esetben átküldenek a természetvédelmi hatósághoz, ahol leellenőrzik -elbírálják, hogy természetvédelmi -- NATURA-- stb /madárfüttyös terület/ van-e rá korlátozás fakitermelés szempontjából, amennyiben nincs, pár napon belül megküldik az engedélyt és a NEBIH EUTR-en látod a bejelentés elfogadott státuszát az engedély sorszámával, csak ekkor kezdheted a favágást a kinyomtatott bejelentéssel a kezedben, ajánlom a sorszám nélküli szállítójegyet is nyomtass szállításhoz kell. Én is fél órát telefonálgattam mire a hivatalok elmondták mi a menete a bejelentésnek. Jó munkát/ ha van ilyen/.
Válasz Nyomasek Bobo #4498. hozzászólásáraNem igazán tudom értelmezni, hogy hogyan lehet egy földrészletnek csak egy része natúrás. Ez egy jogi jeleg, melyet vagy a teljes földrészletre, vagy annak meghatáerozott alrészletére vezetnek rá. A MEPÁR- nak itt nincs jelentősége. Ha nem a teljes földrészleten akartál termelni, akkor azt egy térképen ábrázolni kellett volna, és csatolni a bejelentéshez.
Ugyan akkor megint elmondom. Fásítás, illetve szabd rendelkezésű erdő esetében nincs erdővédelmi bírság, akkor sem, ha bejelentés nélkül termelsz.
Válasz Nyomasek Bobo #4497. hozzászólásáraMert a jogszabályi rendelkezés nem eről szól. A 21 nap jogvesztő. ugyan úgy, mint az erdők esetében a 8 nap. Ha ezek eltelnek, akkor sem a fásítások, sem az erdők esetében nem lehet korlátozó, feltételhez kötő, vagy tiltó döntést hozni. Így pl. 8 nap után nem lehet erdőfelújítási biztosítékot előírni. Minden ilyen határozat jogszabálysértő.
Válasz _NB_ #4495. hozzászólásáraMivel tudok belépni a Meparra? Az újonnan beszerzett szaktanácsadóm szerint ez nem naturás gyep. Szóval fingom sincs mit akar ott vizsgálni a természetvédelmi hatóság.
Válasz §CSABA§ #4489. hozzászólásáraNem tudom mit tanulmányoz a NÉBIH, a kérdezőnek akartam egy egyszerű tippet adni, hogy ránézhet a földjeire a Mepar-on keresztül, mert anélkül, hogy én vagy a föld arrább mentünk volna fönt a fejesek mindig kitalálnak valamit amiről persze nem értesítik a tulajt, pedig már az anyám kis kése is náluk van.
Válasz Rabó001 #4491. hozzászólásáraA rigőcsőszök csak leírják a baromságaikat - amik jelentős része nem támasztható alá jogszabályi rendelkezéssel -és majd a NÉBIH kiizzad magából egy határozatot.
Megjegízem, ezt a bejelentést követő 21 napon belül kell produkálni, mert ez egy jogvesztő határidő. Ha utána hoza meg a döntést, az joghatás kiváltására alkalmatlan, elkésett.
Válasz Erdőjaro #4490. hozzászólásáraEz csak a szokásos történet. A NÉBIH nem ismeri a hatályos jogszabályi renelkezéseket, viszont miután senki nem ellenőrzi amit csinál, így jogot alkot, kíbővíti a jogszabályban meghatározott adattartalmat. Magyarországon - miután mi köztudomásúlag jogállam vagyunk - ez senkinek nem okoz problémát.
Ha nem adodd meg azokat az adatokat, amit jogtalanul kér, akkor nem tudod bejelenteni a fakitermelést.
Megjegyzem, én mindenkinek azt mondom, akinek ez az új módi gondot okoz, mert nincs ügyfélkapuja, ne foglakozzon vele. Ha ő a tulajdonos, vagy jogszerű használó. akkor termeljen. Szankcionálni nem tudják. Ha mégis, az is jogszerűtlen.
Válasz §CSABA§ #4486. hozzászólásáraNézd, én azt nem vitatom amit írsz. Én csak a feltett szöveget olvastam el és értelmeztem, abban meg a dátum előtti utolsó mondat szerint majd a természetvédelmi hatóság fogja értesíteni.
Válasz Nyomasek Bobo #4484. hozzászólásáraNekünk is van olyan szántó minősítésű földünk ami naturás területen van, most kaszáló, de nem igényeltünk rá semmi plusz támogatást csak a "területalapút", de ennek ellenére szólt a falugazdász, hogy ha kiakarjuk szántani, akkor be kell jelenteni előre a természetvédelmisekhez.
A Meparos térképnézőbe van Naturás fedvény ott megnézheted mi hova esik + Gyepek menü alatt még vannak lehetőségek, most néztem, hogy "Érzékeny állandó gyepek" alá is besorolták.
Válasz Rabó001 #4485. hozzászólásáraA NÉBIH-nek kell határozatot hozni 21 napon belül, a természetvédelmi hatóság állásfoglalásának figyelembe vételével. Ha ezt a bejelentést követő 21 napon belül nem teszi meg, akkor a fakitemelés a 22. napon jogszerűen megkezdhető.
Válasz Erdőjaro #4482. hozzászólásáraBejelöletm, hogy földhasznaloi jogon kérvenyezem, saját felhasználásra. Beírtam a helyrajzi számot, fafajokat, stb. A csillagozott sorokat kitöltöttem. Oszt beküldési rubrika sehol. Nézegettem , ugyan mi a gond. Nos, mikor klikkelek, és bekarikázza a földhasznalóit, akkor alatta megjelenik egy sor, ott kéri a bejegyzés iktatószámát... Feltetelezem, ha azt beírom, akkor talán megjelenik a beküldési gomb is. Mert most csak a mentés, meg a módosítás van ott.
Válasz Nyomasek Bobo #4481. hozzászólásáraNem erre értettem. A nébihes bejelentő felületen lehet már csak online fásításból fakitermelést bejelenteni. Ott dobta fel az oldal ,hogy földhasználati lap hivatkozási száma kell?
A bejelentésben van két féle, magáncélú felhasználás és kereskedelmi célú.. Ezek közül melyik verziónál dobta fel a földhasználati lapra vonatkozó adatokat?
Beléptem a felületre,de akárhogy nézem nem találok ilyet ,csak azért furcsállom.
4530 hozzászólás
Válasz szeszko #4529. hozzászólásáraAnnak szerintem nincs jelentősége, hogy nem írtad alá a haszonbérlei szerződést. Ha kaptál ajánlatot, és konkrétan nem tiltakoztál ellene, akkor rád is érvényes.
Az a kérdés, az erdőterv milyen felújítási kötelezettséget tartalmaz. Nagy valószínűség szerint mesterséges erdőfelújítás, valamilyen hazai lombossal. Ha nem lesz erdőgazdálkodó, akkor az erdészeti hatóság a tulajdonosokat kötelezi a felújításta. Benne van a pakliban, hogy erdőfelújítási biztosítékot ír elő. Ha nem fizetitek be, akkor évente 50 000 Ft/ha erdővédelmi bírság, tulajdoni hányad arányában elosztva.
Válasz osztatlan58 #4528. hozzászólásáraFenyő volt/van benne. A haszonbérlő kft. képviselője az erdőgazdálkodó.
2027 elején jár le a 10 éves haszonbérlet, és még semmi nyoma az újulatnak.
Én nem akartam levágatni ezt az erdőt, nem írtam alá semmit, szkeptikus voltam a kft-vel kapcsolatban.
Ha letelik a 10 év, és nem telepítik újra, érdemes beperelni a kft-t? Mennyi büntetésre lehet számítani hektáronként?
Válasz szeszko #4527. hozzászólásáraHa kultirerdő, pl. akác, és nem védett terület, akkor akác sarjról valószínáleg felújítható.
Az erdőfelújítási kötelezettség az erdőgazdálkodó dolga. Ha az nincs, akkor a tulajdonosoké.
Üdv!
Adott egy 9 hektáros, osztatlan közös tulajdonú erdő. Ebből az én részem kevesebb, mint 0,8 hektár.
Majd 10 évvel ezelőtt a tulajdoni hányadosok több, mint fele (én nem) 10 éves haszonbérleti szerződést kötött egy kft-vel, akik vállalták a tarvágást, telepítést, ápolást.
Mindezt úgy, hogy évente 16 ezer forintot fizetnek hektáronként. Ennek eddig eleget is tettek.
Tegnapi szemrevételezés során kiderült, hogy az erdő 2/3 részét már levágták, telepítésnek semmi nyoma. Annyi munka látszik benne, hogy az ősszel-télen levágták a bálványfa hajtásokat.
Rövidesen letelik a 10 év, mi lesz ha a csupasz föld marad utánuk?
Kit terhel a felelősség, ha véletlen nem telepítenék vissza az erdőt?
Válasz Nyomasek Bobo #4525. hozzászólásáraJó köszi,megtaláltam.
Válasz én 11 #4524. hozzászólásáraA bejelentés iktatószáma rajta van...
Használat jogcíme:
Használat kezdete:
Használat időtartama:
Bejelentés iktatószáma:123456/1/2015/2015.03.12.(valani ilyesmi)
És a földhasználat nyilvántartásba vételi számot hol tudom megtalálni ?.Mert a papir alapon nem találom.
Válasz Nyomasek Bobo #4521. hozzászólásáraNa ez most is így van. Miután ügyfélkapun keresztül kell beküldeni, ezért a beérkezés időpontja az, amikor elküldted. Eltelik 21 nap, és ha nem érkezik határozat a feltételhez kötésről, a korlátozásról, vagy tiltásról - akkor a 22. napon megkezdheted.
Szerintem naturás területen a rigócsőszöknek max időbeli korlátozásra van lehetőségük.
Válasz én 11 #4519. hozzászólásáraAz én területem pont ilyen.
Válasz §CSABA§ #4509. hozzászólásáraHali.
Elküldtem levélben, nem válaszoltak. 21 nap után zsebrevágtam a másodpéldányom, amit knyomtattam, aztán mentem vágni. 1x jött válasz, mert nem bejelentett földhasználatival egy erdősávra próbáltam beadni, ami a nevemen van, de édesanyám a haszonelvező. Na ekkor jelentkeztek, hogy én nem adhatom be, csak anyám. Meg amúgy is használjam művelési ágnak megfelelően, vagy minősíttessem át. (A sáv 3/4ét a 2 magasfesz miatt már pár évente ledarálják a villanyosok, és az egész terület kb 1350m2 volt)
Válasz én 11 #4519. hozzászólásáraBe kell jelenteni. Védett, vagy natúrás területen van lehetősége a rigócsőszöknek feltételhez kötni, korlátozni, vagy tiltani. De ott a gazdálkodás is korlátozva van.
Válasz §CSABA§ #4518. hozzászólásáraHát én már azt is hallotam ,hogy legelőn is kérni kell a "hozzájárulást a fakivágáshoz ha fák nönek rajta és ki akarom vágni.
Válasz én 11 #4516. hozzászólásáraFásításból, szabad rendelkezésű erdőből történő fakitermelés esetén annak végrehajtására nem a bejelentés keletkezteti a jogosultságot. Ugyan így, egy erdőtervben biztosított fakitermeléshez sem a fakitermelés bejelentése keletkezteti a jogosultságot. Ezek regisztratív aktusok, nem jogot keletkeztetőek. Ebből kifolyólag sem lehet azokat jogosulatlan fakitermelés miatt szankcionálni, akik ezeket bejelentés nélkül végzik....
Válasz §CSABA§ #4515. hozzászólásáraÓ yess így kell ezt! Törvénytelenségre felbujtani a fórumozókat
Bravó!
Válasz §CSABA§ #4515. hozzászólásáraEz igazán hasznos tudnivaló ,ebben a tulbonyolitott buta rendszerben.
Egyébként maradjunk annyiban, aki kitalálta ezt a fásításból fakitermelés nyomtatványt, illetve annak adattartamát.....az az anyjában sem volt normális.
Nem kell vele foglakozni. Arra kell figyelni, hogy ha valaki a saját tulajdnú vagy jogszerű használatában lévő földrészleten fát akar termelni, az ne legyen adattári erdő. Ha nem az, termelje le a saját szükségletének megfelelő famennyiséget. Legyen nála tulajdoni lap, vagy földhasználati szerződés, nyomtasson ki a NÉBIH honlapjáról egy egyszerűsített szállítójegyet, azt töltse ki, és azzal vigye haza. A rendőrök nem foglalkoznak vele, az erdészeti hatóság már nem, a NÉBIH meg messze van.
Válasz Hatoss #4512. hozzászólására0,5 ha latt nem erdő. Jogosult szakszemélyzet ellenjegyzése pedig akkor kell, ha a kitermelt faanyagot nem csak saját felhasználásban hasznosítja, hanem értékesíteni is szeretné.
Válasz Hatoss #4511. hozzászólásáraAzzal nem mondtál újat, hogy a hatóságok tiltott jogalkotást folytatnak. Maflásba meg az tud belefutni, aki ebbe beletörődik. Mert az utasítás, a nyomtatvány az nem jogszabály. A fásításból fakitermelés nyomtatvány adattartamát a Vhr. taxative meghatározza. Azt még a NÉBIH. sem bővítheti. Ha mégis, el kel vinni a bíróságra. Ugyan így, az erdészeti hatóságokat is, akik ma már állam az államban. Csak így lesz rend, csak így lehet ezeket jogkövető magatartásra szorítani.
Válasz Pont #4505. hozzászólásáraAmennyiben a fakitermelés 0,5 ha alatti erdő / nem kell hozzá erdészmérnök nincs erdő telepítési vágási stb. terv/, fasor, fás bokros rész akkor nem kell.
Válasz §CSABA§ #4503. hozzászólásáraÜdv. Nos 16 évig voltam jogszabály másik oldalán akkor is hoztak törvényt rendeletet utasítást stb amiről polgár --vagy tudott -- vagy nem, és néha belefutott egy maflásba , potya körbe.A bejelentés már így történik, ezen lehet agyalgatni, de időpazarlás/ha ez lenne a legnagyobb szívatás az életben kiegyeznék vele/ . További szép napot.
Válasz Nyomasek Bobo #4508. hozzászólásáraSemmi....
Válasz Nyomasek Bobo #4506. hozzászólásáraHa korábban jelentettél már be fásításból fakitermelést, még az erdészeti hatóság felé, pl. papír alapon, akkor az hogyan működött?
Válasz §CSABA§ #4504. hozzászólásáraMikor a Nébih megkapta a feladatot, változott valamit a jogszabály? Vagy valaki kiadott egy rendeletet ez ügyben?
Válasz Pont #4505. hozzászólásáraOnline megy a dolog.
Válasz §CSABA§ #4500. hozzászólásáraA területet egyben írtam be. 12ha gyep, amiből 8hektár környékét tudom kaszálni. Van benne még árok, vizenyős placc, bokros rész, meg erdősült foltok.
Válasz Hatoss #4502. hozzászólásáraAz igaz, hogy ehhez a nyomtatványhoz kell szaktanácsadó? Van azoknak valami listájuk, elérhetőségük?
Egy egyszerű kérdést kell feltenni. Amíg nem a NÉBIH-hez kellett bejelenteni a fásításból fakitermelést, addig hogyan működött a dolog?
Válasz Hatoss #4502. hozzászólásáraLehet, hogy ezt mondták, csak enek nincs jogszabályi háttere....
Válasz Nyomasek Bobo #4497. hozzászólásáraÜdv . A saját célú , ---bejelentés fásításban tervezett fakitermelésről--- NEBIH EUTR bejelentést minden esetben átküldenek a természetvédelmi hatósághoz, ahol leellenőrzik -elbírálják, hogy természetvédelmi -- NATURA-- stb /madárfüttyös terület/ van-e rá korlátozás fakitermelés szempontjából, amennyiben nincs, pár napon belül megküldik az engedélyt és a NEBIH EUTR-en látod a bejelentés elfogadott státuszát az engedély sorszámával, csak ekkor kezdheted a favágást a kinyomtatott bejelentéssel a kezedben, ajánlom a sorszám nélküli szállítójegyet is nyomtass szállításhoz kell. Én is fél órát telefonálgattam mire a hivatalok elmondták mi a menete a bejelentésnek. Jó munkát/ ha van ilyen/.
Válasz Nyomasek Bobo #4498. hozzászólásáraGoogle jelszó, de mással is lehet.
Válasz Nyomasek Bobo #4498. hozzászólásáraNem igazán tudom értelmezni, hogy hogyan lehet egy földrészletnek csak egy része natúrás. Ez egy jogi jeleg, melyet vagy a teljes földrészletre, vagy annak meghatáerozott alrészletére vezetnek rá. A MEPÁR- nak itt nincs jelentősége. Ha nem a teljes földrészleten akartál termelni, akkor azt egy térképen ábrázolni kellett volna, és csatolni a bejelentéshez.
Ugyan akkor megint elmondom. Fásítás, illetve szabd rendelkezésű erdő esetében nincs erdővédelmi bírság, akkor sem, ha bejelentés nélkül termelsz.
Válasz Nyomasek Bobo #4497. hozzászólásáraMert a jogszabályi rendelkezés nem eről szól. A 21 nap jogvesztő. ugyan úgy, mint az erdők esetében a 8 nap. Ha ezek eltelnek, akkor sem a fásítások, sem az erdők esetében nem lehet korlátozó, feltételhez kötő, vagy tiltó döntést hozni. Így pl. 8 nap után nem lehet erdőfelújítási biztosítékot előírni. Minden ilyen határozat jogszabálysértő.
Válasz _NB_ #4495. hozzászólásáraMivel tudok belépni a Meparra? Az újonnan beszerzett szaktanácsadóm szerint ez nem naturás gyep. Szóval fingom sincs mit akar ott vizsgálni a természetvédelmi hatóság.
Válasz §CSABA§ #4494. hozzászólásáraItt azt irják, nem kezdhető meg a kitermelés a 21.napon. Igaz jogszabályi hivatkozás az nincs.
Válasz Tom250 #4492. hozzászólásáraAmi a földhasználatin van iktatószám.
Válasz §CSABA§ #4489. hozzászólásáraNem tudom mit tanulmányoz a NÉBIH, a kérdezőnek akartam egy egyszerű tippet adni, hogy ránézhet a földjeire a Mepar-on keresztül, mert anélkül, hogy én vagy a föld arrább mentünk volna fönt a fejesek mindig kitalálnak valamit amiről persze nem értesítik a tulajt, pedig már az anyám kis kése is náluk van.
Válasz Rabó001 #4491. hozzászólásáraA rigőcsőszök csak leírják a baromságaikat - amik jelentős része nem támasztható alá jogszabályi rendelkezéssel -és majd a NÉBIH kiizzad magából egy határozatot.
Megjegízem, ezt a bejelentést követő 21 napon belül kell produkálni, mert ez egy jogvesztő határidő. Ha utána hoza meg a döntést, az joghatás kiváltására alkalmatlan, elkésett.
Válasz Erdőjaro #4490. hozzászólásáraEz csak a szokásos történet. A NÉBIH nem ismeri a hatályos jogszabályi renelkezéseket, viszont miután senki nem ellenőrzi amit csinál, így jogot alkot, kíbővíti a jogszabályban meghatározott adattartalmat. Magyarországon - miután mi köztudomásúlag jogállam vagyunk - ez senkinek nem okoz problémát.
Ha nem adodd meg azokat az adatokat, amit jogtalanul kér, akkor nem tudod bejelenteni a fakitermelést.
Megjegyzem, én mindenkinek azt mondom, akinek ez az új módi gondot okoz, mert nincs ügyfélkapuja, ne foglakozzon vele. Ha ő a tulajdonos, vagy jogszerű használó. akkor termeljen. Szankcionálni nem tudják. Ha mégis, az is jogszerűtlen.
Válasz Nyomasek Bobo #4484. hozzászólásáraAz iktatószámhoz végül mit írtál be?
Válasz §CSABA§ #4486. hozzászólásáraNézd, én azt nem vitatom amit írsz. Én csak a feltett szöveget olvastam el és értelmeztem, abban meg a dátum előtti utolsó mondat szerint majd a természetvédelmi hatóság fogja értesíteni.
Válasz §CSABA§ #4487. hozzászólásáraAz új bejelentő felület sem adhatja be bizonyos esetekben?
Válasz _NB_ #4488. hozzászólásáraNem hinném, hogy a NÉBIH a MEPAR-t tanulmányozza. A tulajdoni lapot igen.....
Válasz Nyomasek Bobo #4484. hozzászólásáraNekünk is van olyan szántó minősítésű földünk ami naturás területen van, most kaszáló, de nem igényeltünk rá semmi plusz támogatást csak a "területalapút", de ennek ellenére szólt a falugazdász, hogy ha kiakarjuk szántani, akkor be kell jelenteni előre a természetvédelmisekhez.

A Meparos térképnézőbe van Naturás fedvény ott megnézheted mi hova esik + Gyepek menü alatt még vannak lehetőségek, most néztem, hogy "Érzékeny állandó gyepek" alá is besorolták.
Válasz Erdőjaro #4482. hozzászólásáraNem kérhet ilyet a NÉBIH....
Válasz Rabó001 #4485. hozzászólásáraA NÉBIH-nek kell határozatot hozni 21 napon belül, a természetvédelmi hatóság állásfoglalásának figyelembe vételével. Ha ezt a bejelentést követő 21 napon belül nem teszi meg, akkor a fakitemelés a 22. napon jogszerűen megkezdhető.
Válasz Nyomasek Bobo #4484. hozzászólásáraOtt van benne. A természetvédelmi hatóság fog értesíteni.
Sziasztok.
Tudtommal nem naturás gyep, beerdősült részére kértem fáaításból fakitermelés stb. Ez a válasz jött. Ez mit jelenthet?
Válasz Erdőjaro #4482. hozzászólásáraBejelöletm, hogy földhasznaloi jogon kérvenyezem, saját felhasználásra. Beírtam a helyrajzi számot, fafajokat, stb. A csillagozott sorokat kitöltöttem. Oszt beküldési rubrika sehol. Nézegettem , ugyan mi a gond. Nos, mikor klikkelek, és bekarikázza a földhasznalóit, akkor alatta megjelenik egy sor, ott kéri a bejegyzés iktatószámát... Feltetelezem, ha azt beírom, akkor talán megjelenik a beküldési gomb is. Mert most csak a mentés, meg a módosítás van ott.
Válasz Nyomasek Bobo #4481. hozzászólásáraNem erre értettem. A nébihes bejelentő felületen lehet már csak online fásításból fakitermelést bejelenteni. Ott dobta fel az oldal ,hogy földhasználati lap hivatkozási száma kell?
A bejelentésben van két féle, magáncélú felhasználás és kereskedelmi célú.. Ezek közül melyik verziónál dobta fel a földhasználati lapra vonatkozó adatokat?
Beléptem a felületre,de akárhogy nézem nem találok ilyet ,csak azért furcsállom.
Válasz Erdőjaro #4478. hozzászólásáraSaját.
Sajat tulajdonú rét, de anyam a haszonelvező, tehát használati kellett.