Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR412.2 FtUSD400.32 FtCHF438.4 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Tézé #3424. hozzászólásáraAz a korrekt, ami a szerződésben van. Én nyári árakat láttam eddig, év végi fizetessel (november, december), lásd az előző hozzászólásom.
Válasz Ganajos #3421. hozzászólásáraA szerződésbe általában bele van írva. Többféle lehetőség van. Amit én eddig láttam:
1.csak annyi, hogy augusztusi piaci ár. Ezt ellenőrizze le a bérbeadó, hogy honnan jön ki.
2. X felvasarlo cég adott dátumi étkezési búza felvasarlasi ára.
3.etkezesi búza tőzsdei ára.
4. Olyat is láttam, hogy 45 kg búza, de minimum 3200 Ft/Ak.
Válasz Ganajos #3421. hozzászólásáraSzerintem az lenne a korrekt ha a bérlő az akkori áron számolná amikor fizeti a bérleti dijjat . Tehát ha december közepén fizet akkor a malmibúza decemberi tözsdei áron számol (szerintem nem sok helyen van igy );;
Üdv!
Ha tegyük fel 45kg/ak bérleti díjban egyezek meg valakivel most nézzük a tavalyi évet, akkor azt milyen árral kell kalkulálni? Éves átlagár? Mert régiónként az is változik valahol drágàbb valahol olcsóbb.
Vagy hol lehet azt megnézni, hogy országosan mennyi volt az átlagár, vagy ti mivel számoltok?
Köszi
Válasz Traktoros30 #3418. hozzászólásáraInnen nem valószínű hogy kapsz arra választ hogy kérhetsz e többet bérleti díjként.
Te tudod hogy ott milyenek a viszonyok,árak. Hirdetményekre felmenve lehet aktuális képet kapni arról hogy arrafelé milyen árak uralkodhatnak.
Vannak e ott állattartók nagy számban vagy csak 1-2 leural ott mindent?
Pár hektárról írsz az annyira nem vonzó senkinek alapesetben.
Innen Békésról olvasva nevetséges ár a 23 ezer meg a 45 ezer is amit írsz.Persze azért mert itt van 4-5 állattartó ezért harc van a legelőért is.
Itt 70-90 a sima, a naturás meg 100 felett mozog..na nem azért mert annyira értékes hanem mert egy 150-es körbálát 12 ezerért hirdetgetnek..
Ha nullásra kihozod a bérletet meg a támogatást már jó is mert önköltségbe egy bála kaszállástól kazalba rakásig ponyvázva kijön kb 3-4 ezer forintba..
Persze ahol meg nincs állattartó tőlünk 40 km-re meg 60 ezerért már lehet szerezni.
Válasz berenyil2 #3410. hozzászólásáraMiért a földalapúhoz képest fizetsz?
Nálunk 40 kg búza / aranykorona 5 vagy több évre.
Az igazodik a piaci helyzethez.
Itt amúgy egy évre, vetésforgóban elkészített magágy zöldségnek 4-500 ezer / Ha.
Ha csatornából öntözhető akkor még több.
Sziasztok!
Bérbe szeretném adni egy pár hektár naturás legelőmet Hajdú-Biharban a sárréten. 45 ezer forintot gondoltam érte, mivel földalpú+ natura és ha akar akg-ban részt venni, akkor az is maradna bérlőnél. Mert eddig 23 ezerért bérelte 10+ éve és most szeretnék végre emelni.
Válasz .Fecó. #3411. hozzászólásáraNa ja, ingyen adják a 10-20 hektarokat, csak művelje valaki. De hol vannak ezek? Épp úgy mint a sok parlag, amit tavasszal irogattak ide is.
Válasz berenyil2 #3410. hozzászólásáraa támogatás csak a Biss meg a Criss, az Aöp ugyanolyan mint az AKG vagy a termeléshez kötött: nem automatikusan jár, hanem bizonyos vállalások esetén, amihez költség is tartozik. Csökkent a támogatás az új rendszerben, bármit hazudjon is a kormány...
Válasz Sanyee #3409. hozzászólásáraEz ugyanolyan mese mint a 6000-es ukrán kukorica... Mindenki "hallott" ilyet csak senki sem látta... A gyakorlat az, hogy a 200.000/ha-os kifüggesztésekre 4-5 rájelentkezés van...
Azokat kérdezném akik a földalapú támogatáshoz mèrten fizeti a bérleti díjat.
Egyik tulajhal az a megállapodásunk, hogy a mindenkori földalapú támogatás összegét fizetem. Ez tavalyig volt kb 90-92.000 ft/ha
Namost tavalytól ugye megváltozott a rendszer. Van BISS, CRISS de ezek összege kb 70.000/ha.
AÖP ugye csak vállalható, ráadásul költsége is van. De ha 70.000 et adok akkor tuti elzavarnak....
Ki hogy csinálja az ilyen bérleteit?
Sajnos azt a kort érjük, hogy a földbérletek emelése indokolatlan.
Felénk 10-20 hektárokat adnak ingyen bérbe csak művelje valaki. (Persze papíron a tulajé a támogatás.)
Válasz bombi50 #3407. hozzászólásáraSzerintem kérdezd meg a környéken gazdálkodó nagyobb méretű gadákat vagy cégeket és ki mit ajánl. Egy telefont megér. Nálunk a szuperinfóban is hirdetnek mindig hogy bérelnének földet. Hajdú-Bihar
Kérlek segítsetek, 3,6 ha, összesen 50 AK föld haszonbérleti dij mennyi a reális, tele van szíkfolttal, talán a lucerna ami a fele területen jó lenne ha eső lenne, de nekem mást nem terem...köszi üdv. barnáné
Egyre nehezebb kalkulálni, mert már a támogatás sem biztos, a termés is bizonytalan. Az elmúlt években legalább a támogatást odaszántuk és megtoldottuk egy picivel. Ez most borulni látszik. Ugar, szerkivonás, ellenőrzések tömkelege, időjárás, alacsony árak a terményeknél, stb. Nem könnyű a matek
Jó napot kívánok! Nemrég örököltem 4676 nm szántót , Vecsés és gyál között a felhajtónál. Ez Gyál utolsó utcája előtt van. Mivel én nem tudom művelni, szívesen odaadnám ingyenes használatra, ha érdekel valakit. 13 aranykoronás, azt láttam szép kukoricaföld van körülötte. Csak még ki kell pontosan méretnem. Szép napot mindenkinek.
Válasz igazmondó juhász #3394. hozzászólásáraVárjál már egy kicsit, miért nőtt volna nálunk az ár? Hát eleve ott tartottunk, hogy sokkal magasabb volt mint a Matif-on. Emlékezz vissza itt volt a 21 es termény tavasszal kurva jó ára volt csak senki nem akarta eladni ezért kezdték el behozni az ukránt. Az export jelentési kötelezettség csak utána lett amikor aszályosra fordult az idő.
Válasz termelo #3393. hozzászólásáraNem csökkent, de már az is sokat segített, hogy nem nőtt!! Más országokban miért voltak/vannak jobb felvásárlási árak folyamatosan? Nálunk milyen magas élelmiszer infláció volt ilyen alacsony terményárak mellett is, mi lett volna, ha 2-2,5-szer magasabbak lettek volna a felvásárlási árak?
Válasz igazmondó juhász #3392. hozzászólásáraSegíts már egy kicsit, azok a termékek közül amiből számolják az inflációt közvetlen melyiknek az ára csökkent azzal, hogy befeleződött a terményár?
A Matifon is az Orbán döglesztette be a terményárat?
Válasz hashtag #3391. hozzászólásáraA kolléga nem tudja, hogy minden eszközt bevetettek, ami a termény árak alacsonyan tartását volt hivatott eredményezni, a termény piac is az infláció elleni harc egyik színtere lett, mi így szálltunk be az infláció elleni harcba, csak ezt sokan nem tudják.
Válasz termelo #3390. hozzászólásáraJaja, igaz, volt toxinos tétel. De mondom, a későbbieket élből elutasították, mert az ukrán olcsóbb volt. Amúgy amiket akkor visszaküldtek, időközben csak visszahordozgatták egy részét a sofőrök. Megjavult.
Válasz hashtag #3387. hozzászólásáraA kukoricavételes teóriát nem tudom megerősíteni mert innét hordták oda csak x százaléka megbukott a toxinon bent a gyárba.
Közpénzből van minden területalapú támogatás is. Mégse mondja meg neked senki, hogy mit honnét vegyél vagy kinek add el.
Ha meg megmondanák akkor menne a Lölözés, hogy biztos attól kell venni vagy eladni neki.
Válasz T. Attila #3386. hozzászólásáraAz hogy szándékos vagy kapkodás volt..majd a történelem eldönti. Jelenleg sokan köpködnek a kialakult fejlemények miatt. Gondolom az EP választás majd kritikát mutat. Amolyan csendes tiltakozásként.
Válasz termelo #3385. hozzászólásáraA munkavállalóknál lehet mondani, hogy akkor lehet rá külföldit felvenni, ha nincs magyar jelentkező?
Akkor terményfeldolgozónál? Amikor közpénzek tízmilliárdjai vannak egy üzemben, ugyan írjuk már elő neki, hogy akkor vegyen ukrán terményt, ha senkitől nem tud magyart venni. Csak ugye az volt, hogy odatelefonáltál hogy lenne kukoricád, azt mondták hogy nem vesznek mert toxinos. De meg se nézték. Vettek màst, máshonnan..
Válasz Csavarkulcs #3383. hozzászólásáraHa az AM-ben nem tudták fölmérni, mi lesz az egyik napról a másikra bevezetett kiviteli stop hozadéka, akkor dilettáns barmok. Ha föl tudták, és szándékosan csinálták, akkor szarházi gazemberek.
Szerintem ezek vannak annyira profik, hogy mindkettők egyszerre........
Nem lehet mindig jó döntést hozni, akkor a szomszédos malom+állattartó istenítette őket.
A szeszgyáraknak meg akkor már rég az Ukrán szállított legalább is a cikkekből visszaemlékezve.
Még mondta is a Reng hogy a nyakunkon marad a kukorica, igaza is lett.
Válasz hashtag #3377. hozzászólásáraAzt se felejtsd el, hogy az ő kezükben van a magyarországi feldolgozóipar nagy része!!! Azt már rég tudjuk, hogy aki az alapanyagot, nyersanyagot állítja elő, annál van a legnagyobb kockázat, és a legkisebb profit, már ha egyáltalán van. Nyilván nálad is más lenne a matek, ha nem kukoricát, búzát adnál el, hanem feldolgozott élelmiszer-ipari termékeket. Így nekik még az alacsony felvásárlási ár sem gond, hiszen úgy is csak az egyik markából a másikba tenné át a pénzt, a feldolgozott élelmiszereken így még nagyobb profitot realizálnak. Elég, ha bemész a boltba, ránézel a legócskább párizsira és látod, hogy 3500 Ft kilója, 10 éve meg 500 Ft volt, miközben te adod a kukoricát ugyannyiért, vagy valamivel kevesebbért.
Válasz termelo #3380. hozzászólásáraMikor a kiviteli stop idevágott..a külföldi partner csak nézett. Mivel a cégének mennie kellet..így nézett más beszállítót. A több évtizedes baráság azt hozta..hogy most ha csorgatva is de viszi az árut. Viszont a bizalom nem a cég irányába..hanem az állam irányába megrezgett. Így az új beszállítókat nem engedi el. Annyit mondot kitudja mikor jön ismét egy kiviteli stop. Az az ágazatnak egy nagy pofon volt a híénáknak pedig egy remek alkalom. Itt kiválló cégek-szakmai gárdával..külföldi kontaktokkal az árok széléig lettek terelve. Itt milliárdos bukások vannak. Ebből az ágazat nem egy év alatt ál talpra. Ez nem az ágazat szakmaiságán ment el.
Lehet ha azok lettek volna akkor én is anyáznék. Így, hogy nem volt közös ügyünk lexarom, hogy mit csinálnak attól nekem nem lesz jobb. Az már más, hogy tehetnének is értünk valamit de nem lóg bilibe a kezem.
3430 hozzászólás
Válasz Gatti #3429. hozzászólására30 Ak...az átlag.
Válasz Csavarkulcs #3428. hozzászólásáraAz még teljesen jó, itt 3-4 éve már 100-120 ezer körül kértek a 20 AK földért, nem is kellett tovább :D
Válasz Ganajos #3421. hozzászólásáraEz a tulajon múlik. Valamint a heji erősember hova áraz be. Itt 3900+ az inflációs változó / aranykorona.
Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget
Válasz Tézé #3424. hozzászólásáraAz a korrekt, ami a szerződésben van. Én nyári árakat láttam eddig, év végi fizetessel (november, december), lásd az előző hozzászólásom.
Válasz Ganajos #3421. hozzászólásáraA szerződésbe általában bele van írva. Többféle lehetőség van. Amit én eddig láttam:
1.csak annyi, hogy augusztusi piaci ár. Ezt ellenőrizze le a bérbeadó, hogy honnan jön ki.
2. X felvasarlo cég adott dátumi étkezési búza felvasarlasi ára.
3.etkezesi búza tőzsdei ára.
4. Olyat is láttam, hogy 45 kg búza, de minimum 3200 Ft/Ak.
Válasz Ganajos #3421. hozzászólásáraSzerintem az lenne a korrekt ha a bérlő az akkori áron számolná amikor fizeti a bérleti dijjat . Tehát ha december közepén fizet akkor a malmibúza decemberi tözsdei áron számol (szerintem nem sok helyen van igy );;
Válasz .Fecó. #3411. hozzászólásáraMajd meg adóztatják a földet oszt nem lesz
Válasz Ganajos #3421. hozzászólásáraAratáskori környékbeli átlagár.
Üdv!
Ha tegyük fel 45kg/ak bérleti díjban egyezek meg valakivel most nézzük a tavalyi évet, akkor azt milyen árral kell kalkulálni? Éves átlagár? Mert régiónként az is változik valahol drágàbb valahol olcsóbb.
Vagy hol lehet azt megnézni, hogy országosan mennyi volt az átlagár, vagy ti mivel számoltok?
Köszi
Válasz Nagy Péter 40 #3419. hozzászólásáraköszönöm!
Válasz Traktoros30 #3418. hozzászólásáraInnen nem valószínű hogy kapsz arra választ hogy kérhetsz e többet bérleti díjként.
Te tudod hogy ott milyenek a viszonyok,árak. Hirdetményekre felmenve lehet aktuális képet kapni arról hogy arrafelé milyen árak uralkodhatnak.
Vannak e ott állattartók nagy számban vagy csak 1-2 leural ott mindent?
Pár hektárról írsz az annyira nem vonzó senkinek alapesetben.
Innen Békésról olvasva nevetséges ár a 23 ezer meg a 45 ezer is amit írsz.Persze azért mert itt van 4-5 állattartó ezért harc van a legelőért is.
Itt 70-90 a sima, a naturás meg 100 felett mozog..na nem azért mert annyira értékes hanem mert egy 150-es körbálát 12 ezerért hirdetgetnek..
Ha nullásra kihozod a bérletet meg a támogatást már jó is mert önköltségbe egy bála kaszállástól kazalba rakásig ponyvázva kijön kb 3-4 ezer forintba..
Persze ahol meg nincs állattartó tőlünk 40 km-re meg 60 ezerért már lehet szerezni.
Megkell hirdetni és várni az ajánlatokat.
Válasz Traktoros30 #3414. hozzászólásáraValaki?
Válasz Sanyiii70 #3415. hozzászólásáraAzzal a 40kg búzával
Válasz Rabó001 #3413. hozzászólásáraElég hihetetlen
Válasz berenyil2 #3410. hozzászólásáraMiért a földalapúhoz képest fizetsz?
Nálunk 40 kg búza / aranykorona 5 vagy több évre.
Az igazodik a piaci helyzethez.
Itt amúgy egy évre, vetésforgóban elkészített magágy zöldségnek 4-500 ezer / Ha.
Ha csatornából öntözhető akkor még több.
Sziasztok!
Bérbe szeretném adni egy pár hektár naturás legelőmet Hajdú-Biharban a sárréten. 45 ezer forintot gondoltam érte, mivel földalpú+ natura és ha akar akg-ban részt venni, akkor az is maradna bérlőnél. Mert eddig 23 ezerért bérelte 10+ éve és most szeretnék végre emelni.
Válasz .Fecó. #3411. hozzászólásáraNa ja, ingyen adják a 10-20 hektarokat, csak művelje valaki. De hol vannak ezek? Épp úgy mint a sok parlag, amit tavasszal irogattak ide is.
Válasz berenyil2 #3410. hozzászólásáraa támogatás csak a Biss meg a Criss, az Aöp ugyanolyan mint az AKG vagy a termeléshez kötött: nem automatikusan jár, hanem bizonyos vállalások esetén, amihez költség is tartozik. Csökkent a támogatás az új rendszerben, bármit hazudjon is a kormány...
Válasz Sanyee #3409. hozzászólásáraEz ugyanolyan mese mint a 6000-es ukrán kukorica... Mindenki "hallott" ilyet csak senki sem látta... A gyakorlat az, hogy a 200.000/ha-os kifüggesztésekre 4-5 rájelentkezés van...
Azokat kérdezném akik a földalapú támogatáshoz mèrten fizeti a bérleti díjat.
Egyik tulajhal az a megállapodásunk, hogy a mindenkori földalapú támogatás összegét fizetem. Ez tavalyig volt kb 90-92.000 ft/ha
Namost tavalytól ugye megváltozott a rendszer. Van BISS, CRISS de ezek összege kb 70.000/ha.
AÖP ugye csak vállalható, ráadásul költsége is van. De ha 70.000 et adok akkor tuti elzavarnak....
Ki hogy csinálja az ilyen bérleteit?
Válasz bombi50 #3407. hozzászólására3000/AK.
Sajnos azt a kort érjük, hogy a földbérletek emelése indokolatlan.
Felénk 10-20 hektárokat adnak ingyen bérbe csak művelje valaki. (Persze papíron a tulajé a támogatás.)
Válasz bombi50 #3407. hozzászólásáraSzerintem kérdezd meg a környéken gazdálkodó nagyobb méretű gadákat vagy cégeket és ki mit ajánl. Egy telefont megér. Nálunk a szuperinfóban is hirdetnek mindig hogy bérelnének földet. Hajdú-Bihar
Kérlek segítsetek, 3,6 ha, összesen 50 AK föld haszonbérleti dij mennyi a reális, tele van szíkfolttal, talán a lucerna ami a fele területen jó lenne ha eső lenne, de nekem mást nem terem...köszi üdv. barnáné
Egyre nehezebb kalkulálni, mert már a támogatás sem biztos, a termés is bizonytalan. Az elmúlt években legalább a támogatást odaszántuk és megtoldottuk egy picivel. Ez most borulni látszik. Ugar, szerkivonás, ellenőrzések tömkelege, időjárás, alacsony árak a terményeknél, stb. Nem könnyű a matek
Válasz Tézé #3404. hozzászólásáraDe nem 37 aranykoronás földön. Mert itt még azokon is elengedik a 4000 ezres bérleteket.
Válasz erik18 #3402. hozzászólásáraMifelénk itt somogyban 4000 ft/ak körül . De láttam már 3000/ak és 5000/ak s szerzödéseket is
Jó napot kívánok! Nemrég örököltem 4676 nm szántót , Vecsés és gyál között a felhajtónál. Ez Gyál utolsó utcája előtt van. Mivel én nem tudom művelni, szívesen odaadnám ingyenes használatra, ha érdekel valakit. 13 aranykoronás, azt láttam szép kukoricaföld van körülötte. Csak még ki kell pontosan méretnem. Szép napot mindenkinek.
Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Mennyi a reális bérleti díj 11-15 ak területre/ha?
Válaszokat előre is köszönöm
Válasz T. Attila #3400. hozzászólásáraAzta milyen kreatív vagy, ez ám a változatosság
Ügyes vagy ! Ülhetsz előre.
Válasz termelo #3399. hozzászólásáraMost már szép nagy a pofád. Kettő is belefér......
Válasz T. Attila #3398. hozzászólásáraBocs nem tudtam, hogy még óvodás vagy
Itt egy neked való szakmai anyag:
https://www.youtube.com/watch?v=6naMsQxe04A
Ha megnézted kikérdezlek az első percről talán az menni fog
Válasz termelo #3397. hozzászólásáraÉn meg azt látom, eltátottad a szádat. Tudok bele illőt......
Válasz T. Attila #3395. hozzászólásáraLátod megint magadból indulsz ki.
Válasz igazmondó juhász #3394. hozzászólásáraVárjál már egy kicsit, miért nőtt volna nálunk az ár? Hát eleve ott tartottunk, hogy sokkal magasabb volt mint a Matif-on. Emlékezz vissza itt volt a 21 es termény tavasszal kurva jó ára volt csak senki nem akarta eladni ezért kezdték el behozni az ukránt. Az export jelentési kötelezettség csak utána lett amikor aszályosra fordult az idő.
Válasz termelo #3388. hozzászólásáraNe igyál, ha nem birod.....
Válasz termelo #3393. hozzászólásáraNem csökkent, de már az is sokat segített, hogy nem nőtt!! Más országokban miért voltak/vannak jobb felvásárlási árak folyamatosan? Nálunk milyen magas élelmiszer infláció volt ilyen alacsony terményárak mellett is, mi lett volna, ha 2-2,5-szer magasabbak lettek volna a felvásárlási árak?
Válasz igazmondó juhász #3392. hozzászólásáraSegíts már egy kicsit, azok a termékek közül amiből számolják az inflációt közvetlen melyiknek az ára csökkent azzal, hogy befeleződött a terményár?
A Matifon is az Orbán döglesztette be a terményárat?
A CBOT-on 6.6 a kukorica csak szólok
Válasz hashtag #3391. hozzászólásáraA kolléga nem tudja, hogy minden eszközt bevetettek, ami a termény árak alacsonyan tartását volt hivatott eredményezni, a termény piac is az infláció elleni harc egyik színtere lett, mi így szálltunk be az infláció elleni harcba, csak ezt sokan nem tudják.
Válasz termelo #3390. hozzászólásáraJaja, igaz, volt toxinos tétel. De mondom, a későbbieket élből elutasították, mert az ukrán olcsóbb volt. Amúgy amiket akkor visszaküldtek, időközben csak visszahordozgatták egy részét a sofőrök. Megjavult.
Válasz hashtag #3387. hozzászólásáraA kukoricavételes teóriát nem tudom megerősíteni mert innét hordták oda csak x százaléka megbukott a toxinon bent a gyárba.
Közpénzből van minden területalapú támogatás is. Mégse mondja meg neked senki, hogy mit honnét vegyél vagy kinek add el.
Ha meg megmondanák akkor menne a Lölözés, hogy biztos attól kell venni vagy eladni neki.
Válasz T. Attila #3386. hozzászólásáraAz hogy szándékos vagy kapkodás volt..majd a történelem eldönti. Jelenleg sokan köpködnek a kialakult fejlemények miatt. Gondolom az EP választás majd kritikát mutat. Amolyan csendes tiltakozásként.
Válasz T. Attila #3386. hozzászólásáraMivel ez soha nem fog kiderülni így a véleményedben csak a benned lévő személyiség nyilvánul meg.
Válasz termelo #3385. hozzászólásáraA munkavállalóknál lehet mondani, hogy akkor lehet rá külföldit felvenni, ha nincs magyar jelentkező?
Akkor terményfeldolgozónál? Amikor közpénzek tízmilliárdjai vannak egy üzemben, ugyan írjuk már elő neki, hogy akkor vegyen ukrán terményt, ha senkitől nem tud magyart venni. Csak ugye az volt, hogy odatelefonáltál hogy lenne kukoricád, azt mondták hogy nem vesznek mert toxinos. De meg se nézték. Vettek màst, máshonnan..
Válasz Csavarkulcs #3383. hozzászólásáraHa az AM-ben nem tudták fölmérni, mi lesz az egyik napról a másikra bevezetett kiviteli stop hozadéka, akkor dilettáns barmok. Ha föl tudták, és szándékosan csinálták, akkor szarházi gazemberek.
Szerintem ezek vannak annyira profik, hogy mindkettők egyszerre........
Válasz Csavarkulcs #3383. hozzászólásáraIgen, igazad van utólag szerintem bánják ezt az intézkedést mind politikailag mind gazdaságilag.
Nem lehet mindig jó döntést hozni, akkor a szomszédos malom+állattartó istenítette őket.
A szeszgyáraknak meg akkor már rég az Ukrán szállított legalább is a cikkekből visszaemlékezve.
Még mondta is a Reng hogy a nyakunkon marad a kukorica, igaza is lett.
Válasz hashtag #3377. hozzászólásáraAzt se felejtsd el, hogy az ő kezükben van a magyarországi feldolgozóipar nagy része!!! Azt már rég tudjuk, hogy aki az alapanyagot, nyersanyagot állítja elő, annál van a legnagyobb kockázat, és a legkisebb profit, már ha egyáltalán van. Nyilván nálad is más lenne a matek, ha nem kukoricát, búzát adnál el, hanem feldolgozott élelmiszer-ipari termékeket. Így nekik még az alacsony felvásárlási ár sem gond, hiszen úgy is csak az egyik markából a másikba tenné át a pénzt, a feldolgozott élelmiszereken így még nagyobb profitot realizálnak. Elég, ha bemész a boltba, ránézel a legócskább párizsira és látod, hogy 3500 Ft kilója, 10 éve meg 500 Ft volt, miközben te adod a kukoricát ugyannyiért, vagy valamivel kevesebbért.
Válasz termelo #3380. hozzászólásáraMikor a kiviteli stop idevágott..a külföldi partner csak nézett. Mivel a cégének mennie kellet..így nézett más beszállítót. A több évtizedes baráság azt hozta..hogy most ha csorgatva is de viszi az árut. Viszont a bizalom nem a cég irányába..hanem az állam irányába megrezgett. Így az új beszállítókat nem engedi el. Annyit mondot kitudja mikor jön ismét egy kiviteli stop. Az az ágazatnak egy nagy pofon volt a híénáknak pedig egy remek alkalom. Itt kiválló cégek-szakmai gárdával..külföldi kontaktokkal az árok széléig lettek terelve. Itt milliárdos bukások vannak. Ebből az ágazat nem egy év alatt ál talpra. Ez nem az ágazat szakmaiságán ment el.
Válasz hashtag #3381. hozzászólásáraSzerintem nem, én is akadtam össze céggel föld végett de azok nem NER-esek voltak.
Lehet ha azok lettek volna akkor én is anyáznék. Így, hogy nem volt közös ügyünk lexarom, hogy mit csinálnak attól nekem nem lesz jobb. Az már más, hogy tehetnének is értünk valamit de nem lóg bilibe a kezem.
Válasz termelo #3380. hozzászólásáraMár mindent értek