Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Adás-vétel ügyben kaptam egy levelet a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara megyei elnökségétől, mint a helyi földbizottságként eljáró szervtől, hogy engem támogat az adás-vétel tekintetében, ezt részletesen indokolja is, a többi vételre ajánlkozót pedig nem támogatja, azt is megindokolja. Ez a levél az önkormányzat jegyzőjétől írt levéllel együtt érkezett, melyre 5 napig lehet fellebbezni.
Kérdésem, hogy: -honnan és kb mikor tudom meg, hogy fellebeztek e?
- ha nem fellebeznek akkor ez már egyenértékű azzal, hogy enyém a föld, és lehet írni az adás-vételit?
Helyben lakó földművesként kötöttem szerződést 10ha szántóföldre. A szerződésre jelentkezett egy helyi állattartó..
Azt szeretném kérdezi hogy ha nincs meg az állategysége (mert tudomásom szerint sok földje van és nincs annyira sok állata) akkor van-e esélyem megszerezni a földet? Vizsgálják ezt egyáltalán vagy csak állami földeknél? Hallottam már mindenfélét.
Ezt többször átolvastam (http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1400057.VM), de félek hogy lehet benne valami kiskapu (pl helyszíni szemle vagy mennyire nehéz meghamisítani az adatokat? Az ügyvédjével olyan fajták akiktől minden kitelik.
Nem tudom mennyit számít de az eladó semmiképpen sem szeretné neki adni a földet.
Válasz Tomszi #3429. hozzászólására"Akkor ő áll az első helyen az elővásárlásra jogosultsági sorrendben? Vagy ilyenkor ki sem kell függeszteni az eladást, csak irány az ügyvéd és el lehet rendezni."
Ahogy írod: pontosan igy működik.
Válasz smart #3428. hozzászólásáraÉs ha nem árverésről van szó, hanem rendes eladásról, akkor milyen előnye van a rokonnak (testvér, gyerek)? Akkor ő áll az első helyen az elővásárlásra jogosultsági sorrendben? Vagy ilyenkor ki sem kell függeszteni az eladást, csak irány az ügyvéd és el lehet rendezni.
Válasz Tomszi #3427. hozzászólásáraNem lett volna szabad megvárni az árverést. Korábban kellett volna a jelzálog jogosulttal megegyezni, hogy az adós értékesíthesse a földet. Ott már ki lehetett volna használni a földtörvény által a közeli hozzátartozók közötti adásvételre biztosított előnyöket.
Válasz smart #3425. hozzászólásáraKöszi. Tehát az hogy fia-lánya, testvére az nem számít. Azóta olvasgattam a földtörvényt is és ezt hámoztam ki belőle, de itt biztos vannak akik jobban képben vannak, több ilyen ügyük volt.
Van egy föld ami bérbe lett adva, és meghalt a tulaj. a szerződés még bő 2 év múlva jár le. most ha a hagyatéki tárgyalás megtörtént, akkor az örökösök kérhetik a szerződés felbontását?
Válasz esze-lény #3393 hozzászólásá
Nekem földhivatalban azt mondták, hogy a hagyatéki végzés után 1 hónapja van, hogy szerződést bontson. Ha addig nem jelzi akkor után nem tudja a lejáratig visszavenni a földet.
Válasz Fiatos Roland #3413. hozzászólásáraNe itt kérd a segítséget, hanem keress egy jó ügyvédet. Teljesen mindegy hogy itt ki mit mond, a törvény szava előrébb való minden okoskodásnál.
Ha a vásárlásodból lesz valami, úgyis kell ügyvéd aki megcsinálja a papírokat.
Válasz esze-lény #3393. hozzászólásárasimán bárkit ha igazolja a jogosultságot a nébih-től.szinte bármilyen indokkal bontanak itt is szerződést eltanulták az állami módszereket.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Vas Megyében van egy 10.8 hektár 355 aranykoronás szántóföldem.A földet bérlő személy megszeretné venni.Szerintetek mennyi lenne a reális ár érte?Köszönöm szépen!
Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem!Adott egy osztatlan közös föld,s pár tulaj eladná nekem a részét,de sajna nem én bérlem,meg a bérlő is tulajdonos egy kevés részben.Mit lehet ilyenkor tenni?Segítséget előre is köszönöm!
Válasz anulu #3409. hozzászólásáraAz igazolást írásban, vagy email-en megkéred az illetékes járási Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi osztálytól, amit ha jelzed, hogy kérsz belőle példányt akkor számodra is kiadnak, ha nem kéred külön, akkor az illetékes ugyanilyen nevű megyei hivatal igazgatósága kiállít és elküldi a földhivatalnak. A kérelmedben nyilatkozni kell a jelenlegi állatlétszámodról, megadni az mvh reg.számod, a tenyészkódod, és tartási hely azonosítót. A korm.hivatal élelm. biztons. és állategészs. igazgatósága igazolást állít ki, hogy mióta szerepelsz önálló álategészségügyi egységként, a jelenlegi létszámodról, és hogy állategészségügyi és állatvédelni szempontból kifogás nem merült fel veled szemben...stb.
ez az igazolás szükséges az állattartás hatósági igazolásához.
Válasz esze-lény #3410. hozzászólásáraÉs miért, hogyan tud engem beelőzni az állattartó?
A törvény azt írtja, hogy "aki legalább 3 éve használja a földet", és nem azt, hogy xy-tól bérli a földet legalább 3 éve.
Azt sem tudom, hogy kell-e új haszonbérleti szerződést írni az örökösökkel, vagy ezt is "csak úgy" öröklik.
Válasz anulu #3409. hozzászólásáraHa egy kifüggesztést elfogad egy elővásárlásra jogosult állattartó, akkor be kell nyújtania a NÉBIH igazolást arról hogy mennyi állategységnyi állata van.
És akkor veszik figyelembe hogy ő állattartó ha a már meglévő és a vásárolni kívánt területére is megvan a 0,5 ÁE.
Tehát 1 tehénnel nem vesznek figyelembe állattartóként egy 5 ha föld megvásárlásánál.
Ha az eredeti vevő hivatkozik arra hogy ő állattartó és nem csatol igazolást, akkor bírálat nélkül visszadobja a földhivatal és lehet újra 60 napig kifüggeszteni.
Válasz smart #3404. hozzászólásáraKöszönöm! Időközben a hirdetést már megtaláltam a megyei kormányhivatalnál, meg el is olvastam, csak ide nem írtam le. Na és kinek van elővásárlási jogosultsága, rokoni körben? Azt kiolvastam a hirdetményből hogy ha az elővásárlásra jogosult is megadja a legmagasabb licitösszeget, akkor az övé.
Válasz Radocz #3402. hozzászólásáraBocs hogy nem tudom hogy működik egy ilyen végrehajtásos árverezési eljárás és nem tudom mindennek a jogilag pontos megnevezését, szakkifejezését. Szerencsére nem az én dolgaimat árverezik el, és nem azért kérdezem.
Válasz Radocz #3402. hozzászólásáraBocs hogy nem tudom hogy működik egy ilyen végrehajtásos árverezési eljárás és nem tudom mindennek a jogilag pontos megnevezését, szakkifejezését. Szerencsére nem az én dolgaimat árverezik el, és nem azért kérdezem.
Válasz Tomszi #3392. hozzászólásáraFöld vagy erdő árverését kizárólag kormányhivatal bonyolíthatja le, végrehajtás esetén a végrehajtó is őket keresi meg. Az árverési hirdetményt, ugyanúgy mint az adásvételi vagy bérleti ajánlatokat - ki kell függeszteni az önkormányzat hirdetőtábláján és az interneten is, az árverést megelőzően legalább 30 napon át.
Az árverés helyszínét és időpontját, és minden további feltételt (előleg, licitdíj megfizetése, a szükséges igazolások és nyilatkozatok) a hirdetmény tartalmazza. Az árverés helyszíne általában a kormányhivatal irodája, azon személyesen vagy megbízott útján lehet részt venni.
Az elővásárlási jogosultság (ezt is igazolni kell) gyakorlásának feltétele, hogy az elővásárlásra jogosult az árverésen részt vegyen!
Az volna a kérdésem: saját családtag földjét bevinni saját családi kft alá, bérleménybe és ezt kifüggeszteni két hétre, van e más lehetőség, akár kiskapu, ötlet, hogy ne kelljen kifüggeszteni?...
Válasz ddadda #3397. hozzászólásáraha visszajött kamarától akkor a földbizottság már tárgyalta gondolom.. akkor utána nem kellene sok időnek eltelnie..
adásvétellel lenne 1 kérdésem visszajött a szerződés a kamarától utánna 5napig újra ki volt függesztve az önkormányzatnál ők eldüldték a megyei földhivatalhoz. A kérdésem az lenne, hogy hány napig ül rajta a megyei földhivatal??? Az adásvétel március 17én kezdődött!
Válasz Istvánxxx #3389. hozzászólására Semmi indoklás. Gondolkoztam, hogy megtámadom a FH döntését, mert nincs alkalmazási törvény a kamarai döntés kötelező elfogadására, de meguntam a történetet. Megyek máshova.
Válasz Netparaszt #3388. hozzászólására Nekem 1.4ha. 3éve húzódik ,persze már ki kellett fizetnem ,ügyvédet,értékbecslőt stb.... igaz volt rá jelentkezés,de 3 éve!!!
Érdeklődnék hogy hogy működik az ha egy földet, vagyis erdőt tartozás fejében elárvereznek (vagy behajtás, nemtudom mi a pontos neve)? Megterhelték az ingatlant és elindul a behajtás.
Hogy működik egy ilyen árverény? nyilvános, onile? ajánlatokat kell megtenni és felbontják? Ki vehet részt egy ilyen árverésen, van-e valami előnye egyenesági rokonnak (apa, anya, testvér).
A válaszokat köszönöm.
Van egy föld amit 5 éve bérlek, és meghalt a tulaj. Ha az örökösök el akarják netán majd adni, akkor én majd hol állok az elővásárlási rangsorban?
Állattartó elém kerülhet?
Az örökösök majd felbonthatják a mostani bérleti szerződést?
Ha most kötni kell új bérleti szerződést, akkor újra kezdődik a bérleti idő számolása?
Válasz Netparaszt #3372. hozzászólására A történet vége, ma megjött a határozat. A 2014 augusztus 22.-es vételi ajánlatot a zalai NAK 2015 május 26.-án nem támogatta. Az állásfoglalást május 29.-június 4 között függesztették ki, életszerű, hogy az ember minden nap 5 faluval odébb böngészi a hirdetőtáblát.
Most pedig megjött az FH levél, ami Rigó Csaba kormánymegbízott nevében megtagadja a szerződés jóváhagyását.
Ennyit a NAKról és úgy általában a magyar földtörvényről.
Majdnem egy év telt el másfél hektár erdőrész megvásárlásával, amit aztán a segítőkész zalai NAK elmeszel.
8784 hozzászólás
Üdv!
Adás-vétel ügyben kaptam egy levelet a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara megyei elnökségétől, mint a helyi földbizottságként eljáró szervtől, hogy engem támogat az adás-vétel tekintetében, ezt részletesen indokolja is, a többi vételre ajánlkozót pedig nem támogatja, azt is megindokolja. Ez a levél az önkormányzat jegyzőjétől írt levéllel együtt érkezett, melyre 5 napig lehet fellebbezni.
Kérdésem, hogy: -honnan és kb mikor tudom meg, hogy fellebeztek e?
- ha nem fellebeznek akkor ez már egyenértékű azzal, hogy enyém a föld, és lehet írni az adás-vételit?
Mi a későbbi tennivalóm, mire kell odafigyelni?
köszönöm...
Sziasztok!
Helyben lakó földművesként kötöttem szerződést 10ha szántóföldre. A szerződésre jelentkezett egy helyi állattartó..
Azt szeretném kérdezi hogy ha nincs meg az állategysége (mert tudomásom szerint sok földje van és nincs annyira sok állata) akkor van-e esélyem megszerezni a földet? Vizsgálják ezt egyáltalán vagy csak állami földeknél? Hallottam már mindenfélét.
Ezt többször átolvastam (http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1400057.VM), de félek hogy lehet benne valami kiskapu (pl helyszíni szemle vagy mennyire nehéz meghamisítani az adatokat? Az ügyvédjével olyan fajták akiktől minden kitelik.
Nem tudom mennyit számít de az eladó semmiképpen sem szeretné neki adni a földet.
Köszönöm
Pali
Válasz Tomszi #3431. hozzászólásáraMivel közeli hozzátartozónak minősül mindkét általad kérdezett eset, ezért természetesen a testvérre is igaz!!
Válasz esze-lény #3430. hozzászólásáraÉs ez csak szülő-gyerek között van így, vagy testvérek között is?
Válasz Tomszi #3429. hozzászólására"Akkor ő áll az első helyen az elővásárlásra jogosultsági sorrendben? Vagy ilyenkor ki sem kell függeszteni az eladást, csak irány az ügyvéd és el lehet rendezni."
Ahogy írod: pontosan igy működik.
Válasz smart #3428. hozzászólásáraÉs ha nem árverésről van szó, hanem rendes eladásról, akkor milyen előnye van a rokonnak (testvér, gyerek)? Akkor ő áll az első helyen az elővásárlásra jogosultsági sorrendben? Vagy ilyenkor ki sem kell függeszteni az eladást, csak irány az ügyvéd és el lehet rendezni.
Válasz Tomszi #3427. hozzászólásáraNem lett volna szabad megvárni az árverést. Korábban kellett volna a jelzálog jogosulttal megegyezni, hogy az adós értékesíthesse a földet. Ott már ki lehetett volna használni a földtörvény által a közeli hozzátartozók közötti adásvételre biztosított előnyöket.
Válasz smart #3425. hozzászólásáraKöszi. Tehát az hogy fia-lánya, testvére az nem számít. Azóta olvasgattam a földtörvényt is és ezt hámoztam ki belőle, de itt biztos vannak akik jobban képben vannak, több ilyen ügyük volt.
Válasz smart #3423. hozzászólásáraKöszönöm a helyesbítést, akkor én is félreinformálódtam.
Pedig direkt visszakérdeztem a hivatal munkatársánál...
Válasz Tomszi #3424. hozzászólásáraUgyanazok, ugyanabban a sorrendben, mint adásvételnél. A rokonság nem számít.
Válasz Tomszi #3415. hozzászólásáraSenki nem tudja leírni kik jogosultak elővásárlásra és milyen sorrendben?
Válasz UE-28 #3420. hozzászólásáraA Ptk. 6:354. § (3) bekezdése szerint a HASZONBÉRLŐ örökösei mondhatják fel a szerződést, nem a bérbeadó örökösei.
Válasz Myrrdin #3421. hozzászólására
Légyszíves olvass vissza egészen a 3420-as hozzászólásig
Van egy föld ami bérbe lett adva, és meghalt a tulaj. a szerződés még bő 2 év múlva jár le. most ha a hagyatéki tárgyalás megtörtént, akkor az örökösök kérhetik a szerződés felbontását?
Válasz esze-lény #3393 hozzászólásá
Nekem földhivatalban azt mondták, hogy a hagyatéki végzés után 1 hónapja van, hogy szerződést bontson. Ha addig nem jelzi akkor után nem tudja a lejáratig visszavenni a földet.
Válasz gazdaasszony #3417. hozzászólására"Ha a vásárlásodból lesz valami, úgyis kell ügyvéd aki megcsinálja a papírokat."
Ott a pont.
A baj, hogy kevés ügyvéd tudja annyira, amennyire a fiam. Sőt időnként két ügyvéd, kétféleképpen mondja, és dönt a bíróság.
Válasz Fiatos Roland #3413. hozzászólásáraSAKK-MATT
Válasz Fiatos Roland #3413. hozzászólásáraNe itt kérd a segítséget, hanem keress egy jó ügyvédet. Teljesen mindegy hogy itt ki mit mond, a törvény szava előrébb való minden okoskodásnál.
Ha a vásárlásodból lesz valami, úgyis kell ügyvéd aki megcsinálja a papírokat.
Válasz esze-lény #3393. hozzászólásárasimán bárkit ha igazolja a jogosultságot a nébih-től.szinte bármilyen indokkal bontanak itt is szerződést eltanulták az állami módszereket.
Válasz Radocz #3408. hozzászólásáraHello! És kik az elővásárlásra jogosultak? Ki van az első helyen? Itt számít-e valamit a rokonság?
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Vas Megyében van egy 10.8 hektár 355 aranykoronás szántóföldem.A földet bérlő személy megszeretné venni.Szerintetek mennyi lenne a reális ár érte?Köszönöm szépen!
Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem!Adott egy osztatlan közös föld,s pár tulaj eladná nekem a részét,de sajna nem én bérlem,meg a bérlő is tulajdonos egy kevés részben.Mit lehet ilyenkor tenni?Segítséget előre is köszönöm!
Válasz anulu #3409. hozzászólásáraAz igazolást írásban, vagy email-en megkéred az illetékes járási Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi osztálytól, amit ha jelzed, hogy kérsz belőle példányt akkor számodra is kiadnak, ha nem kéred külön, akkor az illetékes ugyanilyen nevű megyei hivatal igazgatósága kiállít és elküldi a földhivatalnak. A kérelmedben nyilatkozni kell a jelenlegi állatlétszámodról, megadni az mvh reg.számod, a tenyészkódod, és tartási hely azonosítót. A korm.hivatal élelm. biztons. és állategészs. igazgatósága igazolást állít ki, hogy mióta szerepelsz önálló álategészségügyi egységként, a jelenlegi létszámodról, és hogy állategészségügyi és állatvédelni szempontból kifogás nem merült fel veled szemben...stb.
ez az igazolás szükséges az állattartás hatósági igazolásához.
Válasz esze-lény #3410. hozzászólásáraÉs miért, hogyan tud engem beelőzni az állattartó?
A törvény azt írtja, hogy "aki legalább 3 éve használja a földet", és nem azt, hogy xy-tól bérli a földet legalább 3 éve.
Azt sem tudom, hogy kell-e új haszonbérleti szerződést írni az örökösökkel, vagy ezt is "csak úgy" öröklik.
Válasz anulu #3409. hozzászólásáraHa egy kifüggesztést elfogad egy elővásárlásra jogosult állattartó, akkor be kell nyújtania a NÉBIH igazolást arról hogy mennyi állategységnyi állata van.
És akkor veszik figyelembe hogy ő állattartó ha a már meglévő és a vásárolni kívánt területére is megvan a 0,5 ÁE.
Tehát 1 tehénnel nem vesznek figyelembe állattartóként egy 5 ha föld megvásárlásánál.
Ha az eredeti vevő hivatkozik arra hogy ő állattartó és nem csatol igazolást, akkor bírálat nélkül visszadobja a földhivatal és lehet újra 60 napig kifüggeszteni.
Válasz esze-lény #3393. hozzászólásáraAlapból, Nébih igazolás nélkül nem előz be az állattartó? Mit takar az a Nébih igazolás?
Válasz Tomszi #3406. hozzászólásárarégebben lehetett Interneten intézni mindent.
Most nem tudom, mert nem volt az ismeretségi körben ilyen szerzemény.
Közjegyző, akinél meg van hirdetve.
Válasz smart #3404. hozzászólásáraKöszönöm! Időközben a hirdetést már megtaláltam a megyei kormányhivatalnál, meg el is olvastam, csak ide nem írtam le. Na és kinek van elővásárlási jogosultsága, rokoni körben? Azt kiolvastam a hirdetményből hogy ha az elővásárlásra jogosult is megadja a legmagasabb licitösszeget, akkor az övé.
Válasz Radocz #3402. hozzászólásáraBocs hogy nem tudom hogy működik egy ilyen végrehajtásos árverezési eljárás és nem tudom mindennek a jogilag pontos megnevezését, szakkifejezését. Szerencsére nem az én dolgaimat árverezik el, és nem azért kérdezem.
Válasz Radocz #3402. hozzászólásáraBocs hogy nem tudom hogy működik egy ilyen végrehajtásos árverezési eljárás és nem tudom mindennek a jogilag pontos megnevezését, szakkifejezését. Szerencsére nem az én dolgaimat árverezik el, és nem azért kérdezem.
Válasz Tomszi #3392. hozzászólásáraFöld vagy erdő árverését kizárólag kormányhivatal bonyolíthatja le, végrehajtás esetén a végrehajtó is őket keresi meg. Az árverési hirdetményt, ugyanúgy mint az adásvételi vagy bérleti ajánlatokat - ki kell függeszteni az önkormányzat hirdetőtábláján és az interneten is, az árverést megelőzően legalább 30 napon át.
Az árverés helyszínét és időpontját, és minden további feltételt (előleg, licitdíj megfizetése, a szükséges igazolások és nyilatkozatok) a hirdetmény tartalmazza. Az árverés helyszíne általában a kormányhivatal irodája, azon személyesen vagy megbízott útján lehet részt venni.
Az elővásárlási jogosultság (ezt is igazolni kell) gyakorlásának feltétele, hogy az elővásárlásra jogosult az árverésen részt vegyen!
Válasz Ádám05 #3399. hozzászólásáraHa van 25 % tulajdoni hányada annak aki beviszi a földet, nem kell kifüggeszteni.
Válasz Tomszi #3400. hozzászólására"nemtudom mi a pontos neve"
No comment.
A földbizottság tárgyalta és jóváhagyta. Csak az a durva fél év telt el az ajánlat tételtől!
Válasz Tomszi #3392. hozzászólásáraAz én kérdésemre nincs senkinek reagálnivalója? Vagy ennyire nehezet kérdeztem.
Az volna a kérdésem: saját családtag földjét bevinni saját családi kft alá, bérleménybe és ezt kifüggeszteni két hétre, van e más lehetőség, akár kiskapu, ötlet, hogy ne kelljen kifüggeszteni?...
Válasz ddadda #3397. hozzászólásáraha visszajött kamarától akkor a földbizottság már tárgyalta gondolom.. akkor utána nem kellene sok időnek eltelnie..
adásvétellel lenne 1 kérdésem visszajött a szerződés a kamarától utánna 5napig újra ki volt függesztve az önkormányzatnál ők eldüldték a megyei földhivatalhoz. A kérdésem az lenne, hogy hány napig ül rajta a megyei földhivatal??? Az adásvétel március 17én kezdődött!
Válasz Istvánxxx #3389. hozzászólására Semmi indoklás. Gondolkoztam, hogy megtámadom a FH döntését, mert nincs alkalmazási törvény a kamarai döntés kötelező elfogadására, de meguntam a történetet. Megyek máshova.
Válasz Netparaszt #3388. hozzászólására Nekem 1.4ha. 3éve húzódik ,persze már ki kellett fizetnem ,ügyvédet,értékbecslőt stb.... igaz volt rá jelentkezés,de 3 éve!!!
Válasz esze-lény #3393. hozzászólására csak,ha ő akarja használni. szerintem.
Válasz anulu #3391. hozzászólásáraÁllattartó előz. Nébih igazolással.
Örökös nem bonthat sztem szerződést.
Érdeklődnék hogy hogy működik az ha egy földet, vagyis erdőt tartozás fejében elárvereznek (vagy behajtás, nemtudom mi a pontos neve)? Megterhelték az ingatlant és elindul a behajtás.
Hogy működik egy ilyen árverény? nyilvános, onile? ajánlatokat kell megtenni és felbontják? Ki vehet részt egy ilyen árverésen, van-e valami előnye egyenesági rokonnak (apa, anya, testvér).
A válaszokat köszönöm.
Van egy föld amit 5 éve bérlek, és meghalt a tulaj. Ha az örökösök el akarják netán majd adni, akkor én majd hol állok az elővásárlási rangsorban?
Állattartó elém kerülhet?
Az örökösök majd felbonthatják a mostani bérleti szerződést?
Ha most kötni kell új bérleti szerződést, akkor újra kezdődik a bérleti idő számolása?
Válasz Radocz #3385. hozzászólásáraHa leírnád és nem kellene a 3389 db. hsz-t végigolvasni az jó lenne.
Válasz Netparaszt #3386. hozzászólásáraVan valami indoklás a levélben, hogy mivel indokolja a NAK az elutasítást?
Válasz Zola__79 #3387. hozzászólására Vajon mire megy ki ez a játék, hogy a NAK és az FH megtagadja a tiszta, elővásárlás nélküli adásvételeket?
Válasz Netparaszt #3386. hozzászólásáraÉn is ma kaptam meg az elutasító határozatokat, a januári szerződésekre. Kifüggesztésre jelentkező nem volt.
Az eladó egy 94 éves mama volt a 2 gyerekével. Mikor megtudta, hogy elutasították a föld adásvételt másnapra meghalt.
Válasz Netparaszt #3372. hozzászólására A történet vége, ma megjött a határozat. A 2014 augusztus 22.-es vételi ajánlatot a zalai NAK 2015 május 26.-án nem támogatta. Az állásfoglalást május 29.-június 4 között függesztették ki, életszerű, hogy az ember minden nap 5 faluval odébb böngészi a hirdetőtáblát.
Most pedig megjött az FH levél, ami Rigó Csaba kormánymegbízott nevében megtagadja a szerződés jóváhagyását.
Ennyit a NAKról és úgy általában a magyar földtörvényről.
Majdnem egy év telt el másfél hektár erdőrész megvásárlásával, amit aztán a segítőkész zalai NAK elmeszel.
Válasz Lófő #3384. hozzászólásáraEzen kívül van még két másik lehetőség.
Mindezeket itt tanultam én is a Fórumon.