Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak648 FtBenzin árak634 FtEUR407.83 FtUSD393.55 FtCHF432.15 FtGBP488.04 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A széljegy meg volt, de a földhivatal a széljegyet kb. öt év után törölte csak úgy magától önkényesen. A pereskedés azért volt mert 2014 februárban az ügyvéd javaslatára kifüggesztettem,és jött rá ajánlat. Az adás-vételi szerződés most is él,a bíróság nekünk ítélte a földet. Ezért nem értem mért kellene újra kifüggeszteni?
Nagyvonalakban tisztában vagyok a földtörvénnyel én csak azt furcsállom hogy két lakóhely is meg van nevezve a szerződésben. Debrecen lakóhely, Dombrád pedig telephely és lakóhely is...
Válasz #3241. hozzászólásra
Szerintem a helyben lakó állattartó. a helyben lakó földszomszéd,de ha visszaolvasol van olyan hozzászólás amelyik belinkeli a törvény idevágó , 18 §-át azt olvasd el!!
Én arra lennék kíváncsi hogy kik jelentkezhetnek rá, ez most lett nem rég kifüggesztve, viszont a vevőnek egy debreceni és egy helybeli lakcíme is meg van jelölve. Először a debreceni, majd telephelynek a helybeli viszont utána már az van a szerződésben hogy helybeli lakos...ez furcsa nekem.
Válasz #3237. hozzászólásra
Az a kérdés,hogy széljegyre kerültél-e mert ha igen akkor 15 év múlva is bejegyzik miután elfogytak előled a kétes alakok , ha nem vagy széljegyen akkor olyan mint ha most kezdenéd és akkor kifüggesztés meg minden, de ha már pereltél akkor mi volt a per tárgya??
Nem a közútkezelő volt a tulajdonos,ő"csak"kisajátított. A csökkentett földterületet vettem meg, de az elvett terület nem volt rendezve a közút részéről,így nekem sem jegyezte be a földhivatal.
Nem teljesen értem. Egy földet csak akkor lehet megvenni, ha a tulajdoni lapon minden rendben van. Eleve az akkori ügyvéded hibázott szerintem, hogy megcsinált egy ilyen szerződést. Úgy értelmezem, hogy a közútkezelő a tulajdonos, ő volt az eladó. Ebben az esetben ha ők nem rendezték ezt a dolgot a földhivatalban, akkor szerintem őket kellene felszólítani, vagy ha ez nem elég, akkor beperelni őket. Minek függesztenél ki valamit most újra, aminek a tulajdonosi dolgai ugyanolyan rendezetlenek, mint akkor. Most se fogja a földhivatal bejegyeztetni a szerződéseteket.
Sziasztok!
Segítséget kérnék a következő ügyben:2002.02.20.vettem egy közel 5 ha földet.A vétel előtti évben kisajátítás volt az állam részéről.(elkerülő út építés).Minden meg volt a részünkről,ügyvéd bevitte a földhivatalba és nem történt semmi!Az évek folyamán többször érdeklődtünk a tulajdon bejegyzésről, de a földhivatal a közútkezelőre hivatkozva (hogy nem rendezte a birtokviszonyát)nem jegyzi be tulajdonos mivoltomat. Tavaly olyan tanácsot adott egy kedves ügyvéd,ki kell függeszteni,ha ráajánlanak akkor "pereskedünk".Na most ez is megtörtént, viszont a pert megnyertük,DE most az új ügyvédünk újra a kifüggesztésre akar rávenni!De hát szerintem ez csalás! A szóban forgó föld már 13 éve az enyém ,adásvételi szerződés él. Most újra kifüggesztem, újra ráajánlanak,és kezdődik minden elölről.Van valami jó tanácsotok? Köszönöm!
Én is így gondolom, viszont a kifüggesztett szerződésben meg van jelölve lakóhelynek egy település(100km-re)majd telephely:........(az adott településen ahol a föld fekszik)és utána írva hogy lakos. Egy személy hogy lehet két településen is lakos???
Ha egy ajánlattevő több mint 100km-re lakik a kifüggesztett földtől de a telephelye azon a településen van ahol a föld fekszik, akkor kik előzhetik meg? A kifüggesztő csak annyit ír a szerződésben hogy fiatal földműves,pályakezdő gazdálkodó...
Te vagy tévedésben. Maga a tanya nem minősül termőföldnek. A kérdező írta a kérdésemre, hogy termőföld nem tartozik hozzá és ott az árulkodó KIVETT megnevezés. Ez bizony művelésből kivettet jelent!
Akkor egy jó nagy hülye, barom ügyvéded van. Válts azonnal! Ezt a tanyát se kifüggeszteni nem kell, se hatóságilag jóváhagyni. Egyszerűen csak meg kell írni a szerződést, és benyújtani a járási földhivatalhoz.
Jó tanács: Onnan lehet könnyen megállapítani, hogy az adott ingatlan mikor nem minősül termőföldnek, hogy nincs aranykorona értéké és/vagy kivettként szerepel a nyilvántartásban.
Válasz #3223. hozzászólásra
Szia! Nem tartozik termőföld hozzá! Külterületen van, besorolása "kivett tanya" 4237 nm,és van rajta a lakóház és a gazdasági épület térképen és a valóságban csak a romok.. Tudom hogy 1 ha alatt nem kellene földműves regisztráció, de az ügyvéd javasolta, hogy várjuk meg...
Ha nem helyben lakó vagyok,csak a 20km-be vagyok benne, akkor nem számít,hogy szomszéd vagyok vásárlásnál?
18. § (1) A föld eladása esetén az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg:
a) az államot a Nemzeti Földalapról szóló törvényben meghatározott földbirtok-politikai irányelvek érvényesítése céljából, valamint közfoglalkoztatás, illetve más közérdekű cél megvalósítása érdekében;
b) a földet használó olyan földművest,
ba) aki helyben lakó szomszédnak minősül,
bb) aki helyben lakónak minősül, vagy
bc) akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van;
c) az olyan földművest, aki helyben lakó szomszédnak minősül;
d) az olyan földművest, aki helyben lakónak minősül;
e) az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
Üdvözletem Mindenkinek!
Egy érdekes dologban kérdeznék információt!
Van egy tanya, amit kinéztem, megvenném és a lakhelyem is itt lenne. A tulaj rugalmasan áll a dologhoz, de ugye ezt ki kell függeszteni 60 napra az önkormányzathoz, és újabb 60 napra valami más hatósághoz,ha jól tudom valami földügyi bizottsághoz, így kb 4-5 hónap mire a nevemre kerül és tulajdonos leszek, feltéve, ha senki nem támadja meg a szerződést a kifüggesztés alatt elővásárlási joggal. Ha rajtunk múlna, már szerződést kötöttünk volna, az ügyvédem viszont javasolta, hogy várjam meg a földműves regisztrációt, és így fiatal gazdaként, fiatal földművesként védettebb vagyok, nem nagyon tudnak mások élni az elővásárlási jogukkal, csak a helyben lakó földművesek. A tanyán papíron szerepel egy lakóház és egy gazdasági épület. Mindkettő eléggé romos, erősen felújítandó állapotban van, jelenleg külső ránézésre sem lakható. Arra gondoltam, hogy mivel lakóház, kötnék a tulajjal egy albérleti szerződést, és így már birtokba vehetem, illetve, amint a földműves reg. papírom megérkezik, egyből adásvételit kötnénk, ami mehet a kifüggesztésre, és amikor a kifüggesztés lejár, akkor a vételárat is kifizetném. Kérdésem,hogy ha albérlő vagyok, akkor már be tudom keríteni a tanyát, tudom a fóliámat építeni és lakcímkártyát oda íratni? Kinek mi a véleménye erről?
Köszönöm a véleményeket!
Ha semmi közöd a földműveléshez, akkor mielőtt rájelentkeznél a földre konzultálj egy ügyvéddel, mert ha magadtól írod meg a nyilatkozatot, akkor tuti bukó lesz a dolog.
Jó barátom fél év kutatás után megtalált egy 56-ban disszidált magyart (magyar lakcímmel rendelkezik), akinek 15 hektár földje van több helyrajzi szám alatt. A probléma azzal van, hogy ugyan nagyon közel van az ő földjeihez ezek a földek, viszont már a szomszéd településhez tartoznak. A barátom fél, hogy a helyben lakók rájelentkeznének és fél év kutatómunkája menne csődbe.
Szóval életjáradékkal szeretné megszerezni a földeket. Veszélyes lehet ez arra nézve, hogy a mezőgazdasági igazgatási szerv elutasítaná arra hivatkozva, hogy ki akarja játszani az elővásárlási jogot? Vagy nem foglalkozik ezzel a földhivatal?
Öröklés után van egy kisebb erdő, szántó és legelő hányad egy 6 ha pár m2 területből.
Nagy nehezen megtudtam, hogy hol van ez a terület, a terület szántó részét valaki használja az erdő gondozva volt azaz nem igazán kell ritkítani (nyárfa), a legelő az már cserjésedik.
Kérdésem, mi úton tudom a legelőt használni, nyugodtan odamehetek, kitisztogatom és majd kaszálhatom?
Halottam olyat, hogy ha valaki 5 éven át használja a földet, akkor az az ő tulajdona lesz. Ez igaz?
10-15 éve tulajdonlap alapján mi is birtoklunk belőle kb. 1 ha részt.
Megegyezés útján használni tudnám a szántó részt is, ha már az a valaki 10-15 éve használja?
Valóban létezik ilyen?? Ki lett függesztve egy bérleti szerződés X faluból 3, Y faluból 1 helyrajziszámmal. Ismerős aki Y faluban lakik rájelentkezett arra az egyre és a földhivatal elutasította, így a nem helyben lakó megelőzte a helyben lakó ismerősömet. Ez volt az indoklás, amit eléggé furcsálok:
- több föld egybefoglalt haszonbér ellenében történő haszonbérbe adására a Földforgalmi törvény 47. § (5) bekezdése alapján csak akkor kerülhet sor, ha azok egymással szomszédosak, vagy egy mezőgazdasági üzemközponthoz tartoznak. Az X Járási Hivatal Járási Földhivatala térkép adatbázisa, illetve a szerződő felek teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozata alapján megállapítottam, hogy a 3 X települési ingatlan egymással szomszédos, az Y települési ingatlan pedig mintegy 200 méterre helyezkedik el tőlük, így egy mezőgazdasági üzemközpontból folytatható a művelésük.
Akárhogy kerestem a törvényben, nem találtam ilyen részt
Én és a barátom földet szeretnénk szerezni egymás falujában cserével. Területtel csak a saját falvunkban rendelkezünk, ahol helyben lakónak minősülünk. A két település 20 km-en belül van egymáshoz.
Nskype
szerintem a fő szabályt kell nézni és ha pl a 60 nap lejár akkor a földhivatal meg a bizottság is a törvény szerinti pontok alapján megy végig. de egy föld ügyekben jártas ügyvéd sztem még akár ingyen is válaszol rá.
Egy kérdésem lenne, van egy földterület kb.3 Ha, azt szeretném megvenni, helyben lakó közvetlen szomszédos területemmel. Most lett kifüggesztve az eladó egy 85km-re lakó vevővel kötött szerződést...
Szeretnék rájelentkezni, mivel előrébb vagyok a sorrendben, eddig sima az ügy. Viszont a területre a vevő jelzálogát bejegyeztették az adás-vétel másnapján. (5millió Ft) Ezzel a szerintem szándékosan akadályozzák a helyben lakókat az esetleges elővásárlással...
A véleményetekre lennék kíváncsi ez így szabályos, mit lehet ellene tenni? Szabad-e így rá jelentkezni? A vételár + jelzálog teljes összege vonatkozik arra aki rájelentkezik? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségeteket...
szomszédos föld: az olyan föld, amely - a település közigazgatási határától függetlenül - a jogügylet tárgyát képező földdel közvetlenül, illetve önálló helyrajzi szám alatt nyilvántartott út, árok, csatorna közbeékelődésével közvetve érintkezik.
Szomszédosnak minősül-e az a földem, amelyet egy út és egy árok választ el a vásárolni tervezett földtől. az út és az árok külön külön hrsz-on van. Várom szakszerű válaszotokat!
Mi az, hülye ügyintéző?
Az eredeti bérelni szándékozó bement a helyi földhivatal vezetőjéhez, és ezért döntött így a földhivatal. Nem baj, ha a helyben lakó családi gazda ki lett golyózva, ha a 28 km-re lakó polgármester akar itt bérelni... Kapod, vágod, érzed, értékeled...?
Múlt évben nálunk a cimborát a helyi földhivatal azért utasította el bérletnél, mert szerintük az ügyvéd által írt és ellenjegyzett elfogadó nyilatkozat nem ért annyit mint egy két tanúval aláíratott papír...
Holott a törv. nem azt írja, hogy két tanúval készített magánokirat kell, ha nem azt, hogy legalább az!
8794 hozzászólás
A széljegy meg volt, de a földhivatal a széljegyet kb. öt év után törölte csak úgy magától önkényesen. A pereskedés azért volt mert 2014 februárban az ügyvéd javaslatára kifüggesztettem,és jött rá ajánlat. Az adás-vételi szerződés most is él,a bíróság nekünk ítélte a földet. Ezért nem értem mért kellene újra kifüggeszteni?
Válasz #3242. hozzászólásra
Nagyvonalakban tisztában vagyok a földtörvénnyel én csak azt furcsállom hogy két lakóhely is meg van nevezve a szerződésben. Debrecen lakóhely, Dombrád pedig telephely és lakóhely is...
Válasz #3241. hozzászólásra
Szerintem a helyben lakó állattartó. a helyben lakó földszomszéd,de ha visszaolvasol van olyan hozzászólás amelyik belinkeli a törvény idevágó , 18 §-át azt olvasd el!!
Válasz #3240. hozzászólásra
Én arra lennék kíváncsi hogy kik jelentkezhetnek rá, ez most lett nem rég kifüggesztve, viszont a vevőnek egy debreceni és egy helybeli lakcíme is meg van jelölve. Először a debreceni, majd telephelynek a helybeli viszont utána már az van a szerződésben hogy helybeli lakos...ez furcsa nekem.
Válasz #3239. hozzászólásra
Ez nem sok éves ügy ,ez nem látom a dátumot, de ez egy friss ügy , úgyhogy rájelentkezhetnek!!
Válasz #3235. hozzászólásra
Gondoltam hogy nem lesz érthető...
Kitöröltem a keresztnevüket és a pontos lakcímüket nehogy személyiségi jogokat sértsek, így néz ki:
Válasz #3237. hozzászólásra
Az a kérdés,hogy széljegyre kerültél-e mert ha igen akkor 15 év múlva is bejegyzik miután elfogytak előled a kétes alakok , ha nem vagy széljegyen akkor olyan mint ha most kezdenéd és akkor kifüggesztés meg minden, de ha már pereltél akkor mi volt a per tárgya??
Nem a közútkezelő volt a tulajdonos,ő"csak"kisajátított. A csökkentett földterületet vettem meg, de az elvett terület nem volt rendezve a közút részéről,így nekem sem jegyezte be a földhivatal.
Válasz #3234. hozzászólásra
Nem teljesen értem. Egy földet csak akkor lehet megvenni, ha a tulajdoni lapon minden rendben van. Eleve az akkori ügyvéded hibázott szerintem, hogy megcsinált egy ilyen szerződést. Úgy értelmezem, hogy a közútkezelő a tulajdonos, ő volt az eladó. Ebben az esetben ha ők nem rendezték ezt a dolgot a földhivatalban, akkor szerintem őket kellene felszólítani, vagy ha ez nem elég, akkor beperelni őket. Minek függesztenél ki valamit most újra, aminek a tulajdonosi dolgai ugyanolyan rendezetlenek, mint akkor. Most se fogja a földhivatal bejegyeztetni a szerződéseteket.
Válasz #3233. hozzászólásra
Jó lenne látni amit mondasz, mert így nem teljesen értem.
Sziasztok!
Segítséget kérnék a következő ügyben:2002.02.20.vettem egy közel 5 ha földet.A vétel előtti évben kisajátítás volt az állam részéről.(elkerülő út építés).Minden meg volt a részünkről,ügyvéd bevitte a földhivatalba és nem történt semmi!Az évek folyamán többször érdeklődtünk a tulajdon bejegyzésről, de a földhivatal a közútkezelőre hivatkozva (hogy nem rendezte a birtokviszonyát)nem jegyzi be tulajdonos mivoltomat. Tavaly olyan tanácsot adott egy kedves ügyvéd,ki kell függeszteni,ha ráajánlanak akkor "pereskedünk".Na most ez is megtörtént, viszont a pert megnyertük,DE most az új ügyvédünk újra a kifüggesztésre akar rávenni!De hát szerintem ez csalás! A szóban forgó föld már 13 éve az enyém ,adásvételi szerződés él. Most újra kifüggesztem, újra ráajánlanak,és kezdődik minden elölről.Van valami jó tanácsotok? Köszönöm!
Válasz #3232. hozzászólásra
Én is így gondolom, viszont a kifüggesztett szerződésben meg van jelölve lakóhelynek egy település(100km-re)majd telephely:........(az adott településen ahol a föld fekszik)és utána írva hogy lakos. Egy személy hogy lehet két településen is lakos???
Válasz #3231. hozzászólásra
Bárki.
Ha egy ajánlattevő több mint 100km-re lakik a kifüggesztett földtől de a telephelye azon a településen van ahol a föld fekszik, akkor kik előzhetik meg? A kifüggesztő csak annyit ír a szerződésben hogy fiatal földműves,pályakezdő gazdálkodó...
Válasz #3228. hozzászólásra
Hogy érted, hogy milyen jogcímen?
Válasz #3226. hozzászólásra
Te vagy tévedésben. Maga a tanya nem minősül termőföldnek. A kérdező írta a kérdésemre, hogy termőföld nem tartozik hozzá és ott az árulkodó KIVETT megnevezés. Ez bizony művelésből kivettet jelent!
Válasz #3220. hozzászólásra
Lenne egy kérdésem az érintett terület milyen jog cimen szerepel a tulajdoni lapon lényeges?
Válasz #3226. hozzászólásra
A tanya ha kivet müvelésü águ területnek minősül nem kell ki függeszteni mivel a területnek nincs ak nája.Az ügy véd sajnos.....
Válasz #3225. hozzászólásra
Nagyon nagy tévedésben vagy!
Válasz #3224. hozzászólásra
Akkor egy jó nagy hülye, barom ügyvéded van. Válts azonnal! Ezt a tanyát se kifüggeszteni nem kell, se hatóságilag jóváhagyni. Egyszerűen csak meg kell írni a szerződést, és benyújtani a járási földhivatalhoz.
Jó tanács: Onnan lehet könnyen megállapítani, hogy az adott ingatlan mikor nem minősül termőföldnek, hogy nincs aranykorona értéké és/vagy kivettként szerepel a nyilvántartásban.
Válasz #3223. hozzászólásra
Szia! Nem tartozik termőföld hozzá! Külterületen van, besorolása "kivett tanya" 4237 nm,és van rajta a lakóház és a gazdasági épület térképen és a valóságban csak a romok.. Tudom hogy 1 ha alatt nem kellene földműves regisztráció, de az ügyvéd javasolta, hogy várjuk meg...
Válasz #3220. hozzászólásra
Állj! A tanyához tartozik valamilyen termőföld?
Válasz #3221. hozzászólásra
nem ,sima helybenlakó östermelő megelőz sajnos.........
Ha nem helyben lakó vagyok,csak a 20km-be vagyok benne, akkor nem számít,hogy szomszéd vagyok vásárlásnál?
18. § (1) A föld eladása esetén az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg:
a) az államot a Nemzeti Földalapról szóló törvényben meghatározott földbirtok-politikai irányelvek érvényesítése céljából, valamint közfoglalkoztatás, illetve más közérdekű cél megvalósítása érdekében;
b) a földet használó olyan földművest,
ba) aki helyben lakó szomszédnak minősül,
bb) aki helyben lakónak minősül, vagy
bc) akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van;
c) az olyan földművest, aki helyben lakó szomszédnak minősül;
d) az olyan földművest, aki helyben lakónak minősül;
e) az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
Üdvözletem Mindenkinek!
Egy érdekes dologban kérdeznék információt!
Van egy tanya, amit kinéztem, megvenném és a lakhelyem is itt lenne. A tulaj rugalmasan áll a dologhoz, de ugye ezt ki kell függeszteni 60 napra az önkormányzathoz, és újabb 60 napra valami más hatósághoz,ha jól tudom valami földügyi bizottsághoz, így kb 4-5 hónap mire a nevemre kerül és tulajdonos leszek, feltéve, ha senki nem támadja meg a szerződést a kifüggesztés alatt elővásárlási joggal. Ha rajtunk múlna, már szerződést kötöttünk volna, az ügyvédem viszont javasolta, hogy várjam meg a földműves regisztrációt, és így fiatal gazdaként, fiatal földművesként védettebb vagyok, nem nagyon tudnak mások élni az elővásárlási jogukkal, csak a helyben lakó földművesek. A tanyán papíron szerepel egy lakóház és egy gazdasági épület. Mindkettő eléggé romos, erősen felújítandó állapotban van, jelenleg külső ránézésre sem lakható. Arra gondoltam, hogy mivel lakóház, kötnék a tulajjal egy albérleti szerződést, és így már birtokba vehetem, illetve, amint a földműves reg. papírom megérkezik, egyből adásvételit kötnénk, ami mehet a kifüggesztésre, és amikor a kifüggesztés lejár, akkor a vételárat is kifizetném. Kérdésem,hogy ha albérlő vagyok, akkor már be tudom keríteni a tanyát, tudom a fóliámat építeni és lakcímkártyát oda íratni? Kinek mi a véleménye erről?
Köszönöm a véleményeket!
Válasz #3218. hozzászólásra
Persze erre gondoltam, hogy nem én írom meg, de köszi. Megpróbálom.
Válasz #3217. hozzászólásra
Ha semmi közöd a földműveléshez, akkor mielőtt rájelentkeznél a földre konzultálj egy ügyvéddel, mert ha magadtól írod meg a nyilatkozatot, akkor tuti bukó lesz a dolog.
Válasz #3215. hozzászólásra
Ok, de magánszemélyként nem vehettek földet?
Semmi közöm jelenleg a földműveléshez, de valahol el kell kezdeni. Ha nem vehetek, akkor hogy? Tudtommal 1 ha alatt vehettek.
Válasz #3214. hozzászólásra
Köszi
Válasz #3213. hozzászólásra
Az östermelői még nem jogosít fel földvásárlásra
Válasz #3213. hozzászólásra
Tehetsz, igen.
Sziasztok, egy újabb kérdés.
Van egy föld amelyre ajánlatot tettek, nem helybéli.
http://hirdetmeny.magyarorszag.hu
ez szerepel
Tárgy: Ajánlat termőföld vásárlásra - stb.
A jog gyakorlására nyitva álló határidő utolsó napja: 2015. február 18.
Ez szerint én még tehetek ajánlatot?
Nem rég váltottam ki az őstermelő igazolványt állattenyésztés miatt. Van rá esélyem?
Sziasztok!
Jó barátom fél év kutatás után megtalált egy 56-ban disszidált magyart (magyar lakcímmel rendelkezik), akinek 15 hektár földje van több helyrajzi szám alatt. A probléma azzal van, hogy ugyan nagyon közel van az ő földjeihez ezek a földek, viszont már a szomszéd településhez tartoznak. A barátom fél, hogy a helyben lakók rájelentkeznének és fél év kutatómunkája menne csődbe.
Szóval életjáradékkal szeretné megszerezni a földeket. Veszélyes lehet ez arra nézve, hogy a mezőgazdasági igazgatási szerv elutasítaná arra hivatkozva, hogy ki akarja játszani az elővásárlási jogot? Vagy nem foglalkozik ezzel a földhivatal?
Köszi! :)
Szép jó estét.
Öröklés után van egy kisebb erdő, szántó és legelő hányad egy 6 ha pár m2 területből.
Nagy nehezen megtudtam, hogy hol van ez a terület, a terület szántó részét valaki használja az erdő gondozva volt azaz nem igazán kell ritkítani (nyárfa), a legelő az már cserjésedik.
Kérdésem, mi úton tudom a legelőt használni, nyugodtan odamehetek, kitisztogatom és majd kaszálhatom?
Halottam olyat, hogy ha valaki 5 éven át használja a földet, akkor az az ő tulajdona lesz. Ez igaz?
10-15 éve tulajdonlap alapján mi is birtoklunk belőle kb. 1 ha részt.
Megegyezés útján használni tudnám a szántó részt is, ha már az a valaki 10-15 éve használja?
Tul. lap szerint 3 tulaj. van. Egyet ismerek.
A nagyobb részt birtoklót nem, nem is helybeli.
Válaszokat előre is köszönöm.
Valóban létezik ilyen?? Ki lett függesztve egy bérleti szerződés X faluból 3, Y faluból 1 helyrajziszámmal. Ismerős aki Y faluban lakik rájelentkezett arra az egyre és a földhivatal elutasította, így a nem helyben lakó megelőzte a helyben lakó ismerősömet. Ez volt az indoklás, amit eléggé furcsálok:
- több föld egybefoglalt haszonbér ellenében történő haszonbérbe adására a Földforgalmi törvény 47. § (5) bekezdése alapján csak akkor kerülhet sor, ha azok egymással szomszédosak, vagy egy mezőgazdasági üzemközponthoz tartoznak. Az X Járási Hivatal Járási Földhivatala térkép adatbázisa, illetve a szerződő felek teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozata alapján megállapítottam, hogy a 3 X települési ingatlan egymással szomszédos, az Y települési ingatlan pedig mintegy 200 méterre helyezkedik el tőlük, így egy mezőgazdasági üzemközpontból folytatható a művelésük.
Akárhogy kerestem a törvényben, nem találtam ilyen részt
Sziasztok!
CSERÉLNI lehet így?
Én és a barátom földet szeretnénk szerezni egymás falujában cserével. Területtel csak a saját falvunkban rendelkezünk, ahol helyben lakónak minősülünk. A két település 20 km-en belül van egymáshoz.
Lehet-e így cserélni?
Válasz #3207. hozzászólásra
Nskype
szerintem a fő szabályt kell nézni és ha pl a 60 nap lejár akkor a földhivatal meg a bizottság is a törvény szerinti pontok alapján megy végig. de egy föld ügyekben jártas ügyvéd sztem még akár ingyen is válaszol rá.
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, van egy földterület kb.3 Ha, azt szeretném megvenni, helyben lakó közvetlen szomszédos területemmel. Most lett kifüggesztve az eladó egy 85km-re lakó vevővel kötött szerződést...
Szeretnék rájelentkezni, mivel előrébb vagyok a sorrendben, eddig sima az ügy. Viszont a területre a vevő jelzálogát bejegyeztették az adás-vétel másnapján. (5millió Ft) Ezzel a szerintem szándékosan akadályozzák a helyben lakókat az esetleges elővásárlással...
A véleményetekre lennék kíváncsi ez így szabályos, mit lehet ellene tenni? Szabad-e így rá jelentkezni? A vételár + jelzálog teljes összege vonatkozik arra aki rájelentkezik? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségeteket...
Válasz #3203 hozzászólás
Földforgalmi tv. 5.§ 23. pontja szerint:
szomszédos föld: az olyan föld, amely - a település közigazgatási határától függetlenül - a jogügylet tárgyát képező földdel közvetlenül, illetve önálló helyrajzi szám alatt nyilvántartott út, árok, csatorna közbeékelődésével közvetve érintkezik.
Szóval szomszédos.
Válasz #3203. hozzászólásra
Igen, annak.
Válasz #3203. hozzászólásra
Szerintem igen!
Szomszédosnak minősül-e az a földem, amelyet egy út és egy árok választ el a vásárolni tervezett földtől. az út és az árok külön külön hrsz-on van. Várom szakszerű válaszotokat!
Válasz #3200. hozzászólásra
Konkrétan mikori és milyen szerződést keresel?
Küld át mailban!
Válasz #3199. hozzászólásra
Mi az, hülye ügyintéző?
Az eredeti bérelni szándékozó bement a helyi földhivatal vezetőjéhez, és ezért döntött így a földhivatal. Nem baj, ha a helyben lakó családi gazda ki lett golyózva, ha a 28 km-re lakó polgármester akar itt bérelni... Kapod, vágod, érzed, értékeled...?
Válasz #3198. hozzászólásra
De közös jegyzőségben van de ott sincs közte a falum belüli kifüggesztések!
Válasz #3197. hozzászólásra
Akkor az tényleg nagyon hülye ügyintéző volt. Ez komolyan igy indokolta meg?
Válasz #3196. hozzászólásra
A településed nem közös jegyzőségben van más településsel?
Válasz #3189. hozzászólásra
Múlt évben nálunk a cimborát a helyi földhivatal azért utasította el bérletnél, mert szerintük az ügyvéd által írt és ellenjegyzett elfogadó nyilatkozat nem ért annyit mint egy két tanúval aláíratott papír...
Holott a törv. nem azt írja, hogy két tanúval készített magánokirat kell, ha nem azt, hogy legalább az!
Válasz #3195. hozzászólásra
Csak az a baj hiába írom be az önkormányzatom nevét nincs találat!
Válasz #3192. hozzászólásra
magyarorszag hirdetmények oldalon, a forrásintézmény sorba beírod az önkormányzatod nevét, rámész a keresésre, és kibobja.