Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Ha mondjuk egy szülő a gyermekének, és kizárólag csak annak szeretné eladni a tulajdonában lévő földet, azt meg teheti -e? És ha igen, ki kell függeszteni? Megtámadhatják? Vagy van más,lehetőség? Ajándékozás kizárva, mert az nem jelenik meg kiadásként év végén.... Tippek????
UI. válasz:
A probléma már az önkorminál kezdődhet, mivel pl. esetemben el sem küldték a megyei földhivatalba a kifüggesztési dokumentumokat.
Természetesen ugyanazt a szerződést nem lehet beadni mégegyszer, új szerződés, új bejegyzés..... idő meg halad.
Huncutkodni meg nem tud, min kapás igazoláson vagy min?
Nekem is volt már 2 db 200 napos adásvételem, és most kezdődött nemrég egy újabb. Az elsőnél a 60 nap letelte után fizettem ki, de most odaadtam szerződéskötéskor (Mondjuk első vagyok a rangsorban, így más a dolog). Ismerőseim is vettek mostanában, ők is kifizették szerződéskötéskor. Nem ismerem a konkrét helyzetet, de emberség is van a világon. Főleg egy ilyen lakáshiteles helyzetben. Nem hitelért kuncsorognak, hanem a földjük áráért.
UI: Szerintem ettől az egész engedélyezési procedúrától csak annak kell tartani, akinek huncutság van a füle mögött.
Nemtudom Te mit szólnál akkor, ha valamelyik hivatal visszavágná a szerződést akármilyen indokkal, közbemeg már kifizettél x milliót.
Ne mond, hogy áááá ilyen nincs, mert jelen pillanatban 2 szerződésem kering valahol a hivatalok között, március/április óta, természetes előre fizetve.
Én csak akkor fizetek ha az összes engedélyező papír a kezemben van.
A legújabb szerződésekbe is bele van foglalva, hogy fizetés csak az engedélyezések után, ha az eladónak nem tetszik akkor ügyvédi letét.
Ha már egyszer végigment a kifüggesztés, és először nem jelentkezett rá senki, akkor valószínűleg a másodikra sem fog. Így ha van benne egy kis jóakarat, akkor rá lehet beszélni hogy kifizesse. Legfeljebb újra elmentek az ügyvédhez, és vagy beleírjátok a szerződésbe, vagy külön szerződésben rögzítitek, hogy a vevő a vételárat már kifizette, az új vevőjelöltnek nem nektek kell kifizetni a vételárat, hanem az eredeti vevőnek, amit te is írtál. Ha 1 nappal tovább van eredetileg kifüggesztve, akkor már úgyis ki kellett volna fizetnie. Ha ebbe nem megy bele, akkor szemét. (Magánvélemény)
Válasz #3072. hozzászólásra Most gondolj bele. A leendő vevő kifizeti a vételárat előre,aztán jön valaki és rájelentkezik és viszi a földet. Ilyen esetben Te is kifizetnéd előre?
Sziasztok! Segítséget kérnék a következő történet kapcsán: júliusban értékesítettunk termőföldet. Türelemmel vártuk a kifuggesztes végét, majd a mai napig a foldhivatal válaszát. Megérkezett. Elutasítás. A hivatal nem 60 hanem 59 napra vette le a kifuggesztest! A vevő egyébként ott dolgozik, "felügyelete" alatt tartotta az ügyet. Még persze nem fizetett semmit, pedig azért adtuk el a földet, hogy megszabaduljunk végre a lakashiteltol. Az utolsó elotti pillanatban vagyunk, a bank kedden szerződést bont. Hogyan tudnám ravenni a vevot hogy az uj procedúrát megelozoen fizesse ki a foldet? Légy szíves segítsetek valamit kiokoskodni!
A határozatot a megyei FM hozta, 1 hektárnál több van, őstermelő vagyok 1 éve, saját tulajdon.Sajnos földműves kategóriába nem férek bele. Röviden: nem felelek meg semmi feltételnek.A 3 éves árbevételem csak 2év múlva lesz.
Hát.. én helyedbe megnézném a magyarország hirdetmények.hu honlapon. Beírod a települést, rákeresel és beadja az éppen aktuális kifüggesztéseket, ott láthatsz árakat. Ha azon a településen nincs, nézzd meg a környékbelieket. Igaz nem sok Ak és nem nagy terület, de az ottani árákból kitudsz indulni.
Válasz #3066. hozzászólásra
A kettő együtt kicsit több mint fél hektár, nagy pénzre ne számíts, próbáld meg a kettőért a 250 ezret, aztán amennyit adnak érte, ha te nem foglakozol földműveléssel, vagy messze van, inkább szabadulj meg tőle. Had kínlódjon vele a vevő, nem ebből fog meggazdagodni. Ilyen pici darabokért nem szoktak sokat adni, felénk. Valaki úgy számolja, hogy a terület alapú összegét veszi 10 évre, ez most 350 ezret jelentene érte, de ez kevés föld, itt ez nem releváns. Én a helyedbe megpróbálnám hogy vegye bérbe adjon érte 30 ezret/év, karácsony előtt ez is jól jön
Örököltem kettő külön hrsz-on lévő 3-as minőségű kategóriás szántóföldet Pest megyében Dánszentmiklóson. A földek jól megközelíthetőek.A területek minden évben be voltak vetve. A területek adatai: 2831 m2 7.87 Ak, a másik 3937 m2 10.94 Ak.
Azt szeretném megtudni, hogy mennyit lehetne kérni a területekért, mert lenne rá vevő?
Bonyolult egy ügy ez az elővásárlás.
Milyen indokkal utasították el? Egyáltalán ki hozta a határozatot, a jegyzö, a földhivatal, a megyei FM?
A földműves kategóriába beleférsz?
Összesen 1 hektárnál több föld van amit használsz? Östermelöként, családi gazdálkodóként, vaállalkozóként, vagy hogy használod a szomszéd földeket?
Van egy zártkert (szőlő), mind a két oldalról szomszéd vagyok, eladó, kifüggesztették a vevő se és én se felelek meg az új földtörvénynek.Elutasították az elővásárlási számdékom. Már nem kell senkinek csak nekem. Hogyan tudom megvenni, vagy marad parlagon?
54/2014.(IV.30.) VM rendelet az "állatsűrűség" megállapítás szabálya. A 2.§ szerint minimum 0,5. Tehát ha jól értelmezem 1 ha föld mellé 2 db hízómarhát kell leigazolni??
6. Az elővásárlásra jogosultak sorrendje, és az elővásárlási jog gyakorlása
18. § (1) A föld eladása esetén az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg:
a) az államot a Nemzeti Földalapról szóló törvényben meghatározott földbirtok-politikai irányelvek érvényesítése céljából, valamint közfoglalkoztatás, illetve más közérdekű cél megvalósítása érdekében;
b) a földet használó olyan földművest,
ba) aki helyben lakó szomszédnak minősül,
bb) aki helyben lakónak minősül, vagy
bc) akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van;
c) az olyan földművest, aki helyben lakó szomszédnak minősül;
d) az olyan földművest, aki helyben lakónak minősül;
e) az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
(2) Az (1) bekezdés c)-e) pontjában meghatározott földművest - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi
a) a szántó, rét, legelő (gyep), vagy fásított terület művelési ágban nyilvántartott föld eladása esetén az a földműves, aki a föld fekvése szerinti településen az elővásárlási joga gyakorlását megelőzően legalább 1 éve állattartó telepet üzemeltet, és a tulajdonszerzésének a célja az állattartáshoz szükséges takarmány-előállítás biztosítása;
Normál halandónak nincs jogosultsága megtudni, hogy XY tulajdonában milyen ingatlanok vannak. Adatvedwlmi okoból csak indokolt esetben tekinthetik ezt meg arra feljogositott szemelyek. Pl orokosodesi ugy eseten a kozjegyzo. Senki mas nem tud betekinteni es nem is fog meg akkor sem ha csokos vagy a foldhivatalban mert mindent monitoroznak es ha kibukik a hunyo mehet a gugoloba.
Ahogy Csonti is írta, még a bérlővel szemben is elővásárlási joga van az állattartónak. Viszont "1000 hektárszámra" nem vásárolhat földeket, mert van neki 10 tehene, de sajnos jelenleg a földhivatalok ezt nem nézik/vizsgálják, hogy mekkora állatlétszámmal rendelkezik.
Tud-e valaki segíteni a következő elővásárlási kérdésben? A törvény így szól: állattartó, "tulajdonszerzésének a célja az állattartáshoz szükséges takarmány- előállítás biztosítása" Ez mit jelent?? Pl. (a számok csak "has" számok) van 10 db bikája = 10 egység = 10 ha. Ha van eleve 100 ha földje, akkor elvileg ha még vásárolni akar mellé, az már nem takarmány előállításra kell!!!?? Fordított esetben már igaz lehet!!!
Valakinek van ebben a kérdésben valami infója??? Szerintem ez sok mindenkit érínt, hiszen az állattartóknak szinte mindenkivel szemben elővásárlási joga van, kivéve a földet használokkal (bérlők) szemben. Kérdés az, mekkora mértékig! Köszönöm
De csak akkor cserélhetsz ha mindkét fél földhasználó, ebből viszont az következik hogy az elcserélt darabot egyikötök sem adhatja el 5 évig ha jól tudom!
Válasz #3050. hozzászólásra
A cserét nem kell kifüggeszteni ha jól tudom.
Ha régen igy csináltátok akkor tudod mi a dörgés.
Miután belekerültél még ha ki is kell függeszteni a vásárlást, akkor is egyenrangu leszel a többiekkel (ha csak nincs állattartó)és ilyenkor az eladó dönt kinek adja el.Hiábba jelentkezik rá más társtulajdonos.
Válasz #3049. hozzászólásra
régen igy csináltuk de az ugyvédem szerint most már nem lehet mert már minden képpen ki kel fügeszteni akkor is ha társtulaj vagyok
a sima cserét nem kel kifügeszteni?
Válasz #3049. hozzászólásra
régen igy csináltuk de az ugyvédem szerint most már nem lehet mert már minden képpen ki kel fügeszteni akkor is ha társtulaj vagyok
a sima cserét nem kel kifügeszteni?
Válasz #3047. hozzászólásra
Mindenképp legyél te is társtulajdonos.
A 10 hektárból valamennyit pár AK-t cseréljetek el.
Igy ha belekerülsz társtulajdonosnak ki sem kell függeszteni.
olan kérdésem lenne hogy egyszántót akarok veni aszomszéd falu határában
ez a föld egy osztatlan közösben található tulajdonyi hányad kb 10 hektár nem vagyok tagja az osztatlan közösnek de a szomszédos hrsz-ben vabn tulajdonom szintén osztatlan
családi gazdálkodo vagyok a szomszédos faluban lakom ez
-helyben lakónak számitt-?
nem vagyok álattartó
ezt ateröletet a tulajdonos használta nem volt bérbe adva senkinek az adásvétel elött
az akérdésem hogy kik az engem megelözö elövásárlásra jogusultak és mit tehetek meg legálisan hogy enyém legyen aterület
még nem fügesztetük ki.
rmélem szán rám valaki néhány percet aki már volt ilyen helyzetben
Akkor annyival egészítem ki, hogy a NÉBIH kiadja az állattartó telei igazolást (hatósági bizonyítvány), amin feltünteti az aktuális állatlétszámot (ha nincs állat, nincs igazolás), de a Földhivatalok nem foglalkoznak az állatsűrűség vizsgálatával.
Ha arra gondolsz, hogy előrébb vagy rangsorban annál aki kifüggesztette, akkor befáradsz a Polgármesteri Hivatalba a jegyzőhöz, magaddal viszel minden olyan dokumentumot, amivel igazolni tudod, hogy te a rangsorban előrébb állsz, majd ő ezt megvizsgálja és ha mindent rendben talál, elintézitek a többi papírmunkát is.
Valaki aki képben van a mostani haszonbérleti helyzettel küldhetne egy elfogadó nyilatkozat mintát. Nagyon kösz ha valaki veszi a fáradságot!
A kérdésm még az lenne, hogy a Földhivatalok miként is vélekednek az állattartókról, elég "csak" regisztrált teleppel rendelkezni, vagy megnézik a már használt területnagyságot, és az állatlétszámot is?
Válasz #3039. hozzászólásra A bérlet lejárta után 1 évig előhaszonbérleti és elővásárlási jogod van,de az állattartó teleppel rendelkező ennek ellenére előrébb van.
Hogy a te szavaiddal éljek, visszaminősültél sima helyi gazdának. A földet használó földművesnek van kiemelt elővásárlási joga. Sajnos te már nem vagy az.
Mi a helyzet akkor, ha már több, mint 3 éve béreletem egy földet. A tulaj kijelentette, hogy nem akar hosszabítani. Majd miután lejárt a szerződés megkeresett, hogy mégis eladná nekem. Ilyenkor az álattartóknak ven-e elővásárlási joguk, visszaminősültem sima helyi gazdának, vagy nem. Azóta nincs bejelentett földhasználó.
Vettem földet egy olyan ingatlanban, ahol tulajdonostárs vagyok. Helyben lakó vagyok, így is tettem az ajánlatot.
A Földtörvény szerint:
"(3) A közös tulajdonban álló föld esetében a tulajdonostárs tulajdoni hányadának harmadik személy javára történő eladása esetében az (1) bekezdés b)-e) pontjában, valamint a (2) bekezdésben meghatározott földműveseket - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi a földműves tulajdonostárs."
A harmadik személy javára történő eladás alatt kit kell érteni? Egy olyan személyt, aki nem tulajdonostárs, vagy bárkit? Mert ha bárkit, akkor elméletileg engem, mint helyben lakó tulajdonostársat meg tudna előzni bármelyik tulajdonostárs??
8784 hozzászólás
Kérdés...
Ha mondjuk egy szülő a gyermekének, és kizárólag csak annak szeretné eladni a tulajdonában lévő földet, azt meg teheti -e? És ha igen, ki kell függeszteni? Megtámadhatják? Vagy van más,lehetőség? Ajándékozás kizárva, mert az nem jelenik meg kiadásként év végén.... Tippek????
Köszönöm...
Válasz #3082. hozzászólásra
UI. válasz:
A probléma már az önkorminál kezdődhet, mivel pl. esetemben el sem küldték a megyei földhivatalba a kifüggesztési dokumentumokat.
Természetesen ugyanazt a szerződést nem lehet beadni mégegyszer, új szerződés, új bejegyzés..... idő meg halad.
Huncutkodni meg nem tud, min kapás igazoláson vagy min?
Válasz #3081. hozzászólásra
Nekem is volt már 2 db 200 napos adásvételem, és most kezdődött nemrég egy újabb. Az elsőnél a 60 nap letelte után fizettem ki, de most odaadtam szerződéskötéskor (Mondjuk első vagyok a rangsorban, így más a dolog). Ismerőseim is vettek mostanában, ők is kifizették szerződéskötéskor. Nem ismerem a konkrét helyzetet, de emberség is van a világon. Főleg egy ilyen lakáshiteles helyzetben. Nem hitelért kuncsorognak, hanem a földjük áráért.
UI: Szerintem ettől az egész engedélyezési procedúrától csak annak kell tartani, akinek huncutság van a füle mögött.
Válasz #3080. hozzászólásra
Nemtudom Te mit szólnál akkor, ha valamelyik hivatal visszavágná a szerződést akármilyen indokkal, közbemeg már kifizettél x milliót.
Ne mond, hogy áááá ilyen nincs, mert jelen pillanatban 2 szerződésem kering valahol a hivatalok között, március/április óta, természetes előre fizetve.
Én csak akkor fizetek ha az összes engedélyező papír a kezemben van.
A legújabb szerződésekbe is bele van foglalva, hogy fizetés csak az engedélyezések után, ha az eladónak nem tetszik akkor ügyvédi letét.
Válasz #3079. hozzászólásra
Ha már egyszer végigment a kifüggesztés, és először nem jelentkezett rá senki, akkor valószínűleg a másodikra sem fog. Így ha van benne egy kis jóakarat, akkor rá lehet beszélni hogy kifizesse. Legfeljebb újra elmentek az ügyvédhez, és vagy beleírjátok a szerződésbe, vagy külön szerződésben rögzítitek, hogy a vevő a vételárat már kifizette, az új vevőjelöltnek nem nektek kell kifizetni a vételárat, hanem az eredeti vevőnek, amit te is írtál. Ha 1 nappal tovább van eredetileg kifüggesztve, akkor már úgyis ki kellett volna fizetnie. Ha ebbe nem megy bele, akkor szemét. (Magánvélemény)
Válasz #3074. hozzászólásra
Ha jönne valaki más - bár nincs rá nagy esély - akkor a fizetésnél nem nekünk fizet hanem annak, aki már letette a pénzt.
Köszönöm.
Válasz #3076. hozzászólásra
Szia! Küldtem email-t.
Kell neki a föld és elovasarlasi joga van.
Válasz #3069. hozzászólásra
Kifüggesztésbe ritkán van aktuális ár.
Válasz #3072. hozzászólásra Most gondolj bele. A leendő vevő kifizeti a vételárat előre,aztán jön valaki és rájelentkezik és viszi a földet. Ilyen esetben Te is kifizetnéd előre?
Válasz #3072. hozzászólásra
Sajnos sehogy.
Sziasztok! Segítséget kérnék a következő történet kapcsán: júliusban értékesítettunk termőföldet. Türelemmel vártuk a kifuggesztes végét, majd a mai napig a foldhivatal válaszát. Megérkezett. Elutasítás. A hivatal nem 60 hanem 59 napra vette le a kifuggesztest! A vevő egyébként ott dolgozik, "felügyelete" alatt tartotta az ügyet. Még persze nem fizetett semmit, pedig azért adtuk el a földet, hogy megszabaduljunk végre a lakashiteltol. Az utolsó elotti pillanatban vagyunk, a bank kedden szerződést bont. Hogyan tudnám ravenni a vevot hogy az uj procedúrát megelozoen fizesse ki a foldet? Légy szíves segítsetek valamit kiokoskodni!
Válasz #3066. hozzászólásra
Ez együtt 3/4Ha
Felénk ennyi aranykoronával 1 milla alatt nem tudnám megvenni
Sok minden mullik a helyi viszonyoktól, mennyire keresett ott a termőfőld.
Ne kapkod el, ilyenkor az is előfordul hogy a kapzsi szomszédok fél millát is képesek egymásra ráverni.
Válasz #3065. hozzászólásra
A határozatot a megyei FM hozta, 1 hektárnál több van, őstermelő vagyok 1 éve, saját tulajdon.Sajnos földműves kategóriába nem férek bele. Röviden: nem felelek meg semmi feltételnek.A 3 éves árbevételem csak 2év múlva lesz.
Válasz #3066. hozzászólásra
Hát.. én helyedbe megnézném a magyarország hirdetmények.hu honlapon. Beírod a települést, rákeresel és beadja az éppen aktuális kifüggesztéseket, ott láthatsz árakat. Ha azon a településen nincs, nézzd meg a környékbelieket. Igaz nem sok Ak és nem nagy terület, de az ottani árákból kitudsz indulni.
Válasz #3067. hozzászólásra
Köszönöm szépen.
Válasz #3066. hozzászólásra
A kettő együtt kicsit több mint fél hektár, nagy pénzre ne számíts, próbáld meg a kettőért a 250 ezret, aztán amennyit adnak érte, ha te nem foglakozol földműveléssel, vagy messze van, inkább szabadulj meg tőle. Had kínlódjon vele a vevő, nem ebből fog meggazdagodni. Ilyen pici darabokért nem szoktak sokat adni, felénk. Valaki úgy számolja, hogy a terület alapú összegét veszi 10 évre, ez most 350 ezret jelentene érte, de ez kevés föld, itt ez nem releváns. Én a helyedbe megpróbálnám hogy vegye bérbe adjon érte 30 ezret/év, karácsony előtt ez is jól jön
Segítséget szeretnék kérni az alábbiakra:
Örököltem kettő külön hrsz-on lévő 3-as minőségű kategóriás szántóföldet Pest megyében Dánszentmiklóson. A földek jól megközelíthetőek.A területek minden évben be voltak vetve. A területek adatai: 2831 m2 7.87 Ak, a másik 3937 m2 10.94 Ak.
Azt szeretném megtudni, hogy mennyit lehetne kérni a területekért, mert lenne rá vevő?
Köszönöm szépen.
Bonyolult egy ügy ez az elővásárlás.
Milyen indokkal utasították el? Egyáltalán ki hozta a határozatot, a jegyzö, a földhivatal, a megyei FM?
A földműves kategóriába beleférsz?
Összesen 1 hektárnál több föld van amit használsz? Östermelöként, családi gazdálkodóként, vaállalkozóként, vagy hogy használod a szomszéd földeket?
Van egy zártkert (szőlő), mind a két oldalról szomszéd vagyok, eladó, kifüggesztették a vevő se és én se felelek meg az új földtörvénynek.Elutasították az elővásárlási számdékom. Már nem kell senkinek csak nekem. Hogyan tudom megvenni, vagy marad parlagon?
Válasz #3062. hozzászólásra
Nem inkább 2 ha-hoz kell 1 ÁE?
54/2014.(IV.30.) VM rendelet az "állatsűrűség" megállapítás szabálya. A 2.§ szerint minimum 0,5. Tehát ha jól értelmezem 1 ha föld mellé 2 db hízómarhát kell leigazolni??
Válasz #3060. hozzászólásra
Akkor látod, hogy csak az államot és a volt földhasználót nem előzi meg...
Válasz #3057. hozzászólásra
Csak Haszonbérletnél üt mindent az állattartó földvásárlásnál nem.
6. Az elővásárlásra jogosultak sorrendje, és az elővásárlási jog gyakorlása
18. § (1) A föld eladása esetén az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg:
a) az államot a Nemzeti Földalapról szóló törvényben meghatározott földbirtok-politikai irányelvek érvényesítése céljából, valamint közfoglalkoztatás, illetve más közérdekű cél megvalósítása érdekében;
b) a földet használó olyan földművest,
ba) aki helyben lakó szomszédnak minősül,
bb) aki helyben lakónak minősül, vagy
bc) akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van;
c) az olyan földművest, aki helyben lakó szomszédnak minősül;
d) az olyan földművest, aki helyben lakónak minősül;
e) az olyan földművest, akinek a lakóhelye vagy a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa az adás-vétel tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
(2) Az (1) bekezdés c)-e) pontjában meghatározott földművest - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi
a) a szántó, rét, legelő (gyep), vagy fásított terület művelési ágban nyilvántartott föld eladása esetén az a földműves, aki a föld fekvése szerinti településen az elővásárlási joga gyakorlását megelőzően legalább 1 éve állattartó telepet üzemeltet, és a tulajdonszerzésének a célja az állattartáshoz szükséges takarmány-előállítás biztosítása;
Válasz #3036. hozzászólásra
Normál halandónak nincs jogosultsága megtudni, hogy XY tulajdonában milyen ingatlanok vannak. Adatvedwlmi okoból csak indokolt esetben tekinthetik ezt meg arra feljogositott szemelyek. Pl orokosodesi ugy eseten a kozjegyzo. Senki mas nem tud betekinteni es nem is fog meg akkor sem ha csokos vagy a foldhivatalban mert mindent monitoroznak es ha kibukik a hunyo mehet a gugoloba.
Válasz #3056. hozzászólásra
Ahogy Csonti is írta, még a bérlővel szemben is elővásárlási joga van az állattartónak. Viszont "1000 hektárszámra" nem vásárolhat földeket, mert van neki 10 tehene, de sajnos jelenleg a földhivatalok ezt nem nézik/vizsgálják, hogy mekkora állatlétszámmal rendelkezik.
Válasz #3056. hozzászólásra Tévedsz! A bérlőkkel szemben is.
Tud-e valaki segíteni a következő elővásárlási kérdésben? A törvény így szól: állattartó, "tulajdonszerzésének a célja az állattartáshoz szükséges takarmány- előállítás biztosítása" Ez mit jelent?? Pl. (a számok csak "has" számok) van 10 db bikája = 10 egység = 10 ha. Ha van eleve 100 ha földje, akkor elvileg ha még vásárolni akar mellé, az már nem takarmány előállításra kell!!!?? Fordított esetben már igaz lehet!!!
Valakinek van ebben a kérdésben valami infója??? Szerintem ez sok mindenkit érínt, hiszen az állattartóknak szinte mindenkivel szemben elővásárlási joga van, kivéve a földet használokkal (bérlők) szemben. Kérdés az, mekkora mértékig! Köszönöm
Sziasztok!
Az MVH regisztrációs szám megérkezésére mennyit kell várni? November 13-án adtam postára elsőbbségivel.
Válasz #3052. hozzászólásra
De csak akkor cserélhetsz ha mindkét fél földhasználó, ebből viszont az következik hogy az elcserélt darabot egyikötök sem adhatja el 5 évig ha jól tudom!
Válasz #3049. hozzászólásra
Ezzel csak az a gond,hogy ezt a fajta jatekot mar nagyon figyelik...
Válasz #3050. hozzászólásra
A cserét nem kell kifüggeszteni ha jól tudom.
Ha régen igy csináltátok akkor tudod mi a dörgés.
Miután belekerültél még ha ki is kell függeszteni a vásárlást, akkor is egyenrangu leszel a többiekkel (ha csak nincs állattartó)és ilyenkor az eladó dönt kinek adja el.Hiábba jelentkezik rá más társtulajdonos.
Válasz #3049. hozzászólásra
régen igy csináltuk de az ugyvédem szerint most már nem lehet mert már minden képpen ki kel fügeszteni akkor is ha társtulaj vagyok
a sima cserét nem kel kifügeszteni?
Válasz #3049. hozzászólásra
régen igy csináltuk de az ugyvédem szerint most már nem lehet mert már minden képpen ki kel fügeszteni akkor is ha társtulaj vagyok
a sima cserét nem kel kifügeszteni?
Válasz #3047. hozzászólásra
Mindenképp legyél te is társtulajdonos.
A 10 hektárból valamennyit pár AK-t cseréljetek el.
Igy ha belekerülsz társtulajdonosnak ki sem kell függeszteni.
Válasz #3047. hozzászólásra
Azt a társtulajdonosok fogják előled megvenni...
sziasztok
olan kérdésem lenne hogy egyszántót akarok veni aszomszéd falu határában
ez a föld egy osztatlan közösben található tulajdonyi hányad kb 10 hektár nem vagyok tagja az osztatlan közösnek de a szomszédos hrsz-ben vabn tulajdonom szintén osztatlan
családi gazdálkodo vagyok a szomszédos faluban lakom ez
-helyben lakónak számitt-?
nem vagyok álattartó
ezt ateröletet a tulajdonos használta nem volt bérbe adva senkinek az adásvétel elött
az akérdésem hogy kik az engem megelözö elövásárlásra jogusultak és mit tehetek meg legálisan hogy enyém legyen aterület
még nem fügesztetük ki.
rmélem szán rám valaki néhány percet aki már volt ilyen helyzetben
Válasz #3045. hozzászólásra
Akkor annyival egészítem ki, hogy a NÉBIH kiadja az állattartó telei igazolást (hatósági bizonyítvány), amin feltünteti az aktuális állatlétszámot (ha nincs állat, nincs igazolás), de a Földhivatalok nem foglalkoznak az állatsűrűség vizsgálatával.
Válasz #3042. hozzászólásra Nekem megnézték mind a kettőt.
Válasz #3042. hozzászólásra
Nem vizsgálják az állatlétszámot.
Válasz #3042. hozzászólásra
Ha arra gondolsz, hogy előrébb vagy rangsorban annál aki kifüggesztette, akkor befáradsz a Polgármesteri Hivatalba a jegyzőhöz, magaddal viszel minden olyan dokumentumot, amivel igazolni tudod, hogy te a rangsorban előrébb állsz, majd ő ezt megvizsgálja és ha mindent rendben talál, elintézitek a többi papírmunkát is.
Üdv!
Valaki aki képben van a mostani haszonbérleti helyzettel küldhetne egy elfogadó nyilatkozat mintát. Nagyon kösz ha valaki veszi a fáradságot!
A kérdésm még az lenne, hogy a Földhivatalok miként is vélekednek az állattartókról, elég "csak" regisztrált teleppel rendelkezni, vagy megnézik a már használt területnagyságot, és az állatlétszámot is?
Válasz #3039. hozzászólásra A bérlet lejárta után 1 évig előhaszonbérleti és elővásárlási jogod van,de az állattartó teleppel rendelkező ennek ellenére előrébb van.
Válasz #3039. hozzászólásra
Hogy a te szavaiddal éljek, visszaminősültél sima helyi gazdának. A földet használó földművesnek van kiemelt elővásárlási joga. Sajnos te már nem vagy az.
Sziasztok!
Mi a helyzet akkor, ha már több, mint 3 éve béreletem egy földet. A tulaj kijelentette, hogy nem akar hosszabítani. Majd miután lejárt a szerződés megkeresett, hogy mégis eladná nekem. Ilyenkor az álattartóknak ven-e elővásárlási joguk, visszaminősültem sima helyi gazdának, vagy nem. Azóta nincs bejelentett földhasználó.
Válasz #3037. hozzászólásra Ne izgulj!! A föld a tiéd lesz.
Sziasztok!
Vettem földet egy olyan ingatlanban, ahol tulajdonostárs vagyok. Helyben lakó vagyok, így is tettem az ajánlatot.
A Földtörvény szerint:
"(3) A közös tulajdonban álló föld esetében a tulajdonostárs tulajdoni hányadának harmadik személy javára történő eladása esetében az (1) bekezdés b)-e) pontjában, valamint a (2) bekezdésben meghatározott földműveseket - az elővásárlásra jogosultak sorrendjében - megelőzi a földműves tulajdonostárs."
A harmadik személy javára történő eladás alatt kit kell érteni? Egy olyan személyt, aki nem tulajdonostárs, vagy bárkit? Mert ha bárkit, akkor elméletileg engem, mint helyben lakó tulajdonostársat meg tudna előzni bármelyik tulajdonostárs??
Most itt izgulok....
Segítsetek!
Válasz #3035. hozzászólásra
De mi van ebbe titkosság hogy nem adhatják ki ha tudom a nevét a címét az illetőnek? Magamra úgy se írathatom nem is akarnám
Válasz #3032. hozzászólásra
Ezt nem fogod így megtudni.
Hrsz-t lehet keresni, térképen betekintéssel. Hrsz alapján meg lehet nézni a tulajt. Fordítva viszont nem működik.