Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Vinkó 75 #4200. hozzászólásáraA grubber elejére kell(ene) két támkerék, a hengert, meg az egyengetőtárcsákat meg ledobni.
Pl. a Kernernek van ilyen opciója.
És akkor elég a már meglevő grubber.
Válasz A.I. #4196. hozzászólásáraEzért vettem egy vésőekét (C késes "olaszos") lazítót. Ez egy kompromisszumos szerszám. A műveletek ezzel le lettek egyszerűsítve. De nem titkoltan szemezgetek egy általam is belinkelt Chisel plow szerszámmal. Nem kell mindig 50cm-en dolgoztatni a lazítót. A kivitelezése pedig nem "sekély" alapművelésre van kitalálva. Ergó nem 20cm-en kell húzni mivel ott érdemi munkát nem végez. Erre volna jó egy ilyen vontatott egyszerű szerszám. Tárcsák elővágnak..a kapaosztása elengedi a szármaradványt. Igaz lezáró henger nincs utána..de egy fésűs elmunkáló is már bőven sok ha télbe megyek a talajjal. Házilag is gyártható..van hazai lap gyártó,ki ha kell legyárt neked úgy lapot hogy nem íveli. Kapákat tetszés szerint beszerezheted. Egy tárcsa váz már jó alap lehet. Jelenleg használok néha egy Lemken grubert,hibátlan..de sokszor a henger ilyenkor nem kellene utána. Mivel függesztett így az a támasza is. Próbáltam felemelt hengerrel húzni ilyenkor..na az egy szép mutatvány,mint a gépnek,mint a talajnak. Szóval az így felejtős. Az ilyenkor már szinte vetésre elkészített talajok tavaszig,pláne ha nincs elég mulcs,szépen leülnek. Ebből is volt már fejvakarás tavasszal,mivel nyúljak hozzá alapon. Én úgy tapasztaltam nem baj ha kicsit "habosan" megy a talaj a télbe. No nem annyira mint a szántás.Egyébként egy ilyen CP szerszám után tavasszal egy sima kombinátot is elég. Nem dolgozik durván,elég laza marad a talaj. A kis fagy is jól átdolgozza. Ez igaz egy C késes lazító után is,pláne ha nem kukorica tarlóról beszélünk,az is elég laza marad annyira amennyire kell, viszont a megmaradt szármaradványt a következő szerszámnak el kell engedni.
Válasz Vinkó 75 #4188. hozzászólásáraNem a henger tartja a mélységet, kell a 25 mázsa a gép farára. Najó nem annyi mert a henger lenn van, ami 7 q.
Nem emelgetem a lazítót, olyanba van téve, hogy mindenhol elvigye. A mi gépünkön nincs is erőszabályozás, ahol fogós, ott is átviszi, vagy ha esetleg megáll, picit ráemelsz. Talajozós gép kell, akkor nem kell aggódni, hogy mi pattanik el Articulated tractor, junó
Egyébként klipszeket rakok be, aztán úszóba van téve. A henger meg csapokkal àllítható, és olyan mélységbe van engedve, hogy sehol ne emelje fel a rög. Tehát felülről van határolva. A tüske benne járjon rendesen. Most azért vettük le, hogy ne ragadjon be. Előbb utóbb betapadt volna, ahol mondjuk pocsolya van. Az amúgy sokat csinál, jó találmány, de nem kellett most macera meg a pajszerozás. Ígyis, a kés is beragadt időnként, itt olyan a föld, hogy annyira ráragad a fémre, hogy a magasnyomású mosó hamarabb leviszi mellőle a festéket, mint ahol ráragadt a sár. Tudom, mindenkinek a sajátja a legkeményebb, ( ), de tényleg elég szar a terep
Válasz Vinkó 75 #4195. hozzászólásáraNem célom, hogy fekete legyen. Apámat kicsit nehezebb volt erre rávenni, meg néha vitatkozni is kell vele kicsit, de lassan kezdi már elhinni, hogy nem is ilyen rossz ez így. Bár van egy gruberünk, de az a nagy szármaradványt nem szereti, előtte kellene egy tárcsázás, de az most nem megy a sár miatt, így várunk a fagyokra. Azért kellene idővel egy mulcstiller, hogy annak a nagyobb szármaradvány és nedvesebb talaj sem okozna gondot. Persze nem ez az irdatlan mocsár ami most van, mert most szinte kár bármivel is megerőszakolni a földet!
Válasz A.I. #4193. hozzászólásáraÁrajánlatot kell kérni. Valamint a meglévő gépparkot átértékelni. Esetleg elengedni belőle.Nem kell minden évben egy változó elrendezésű szerszámot venni. Valójában azt tapasztalom,sokszor még magamon is. Hogy a szemem mit megszokott a pár évtized alatt azt kergetem. Holott fejben már tudom, hogy megy az attól egyszerűbben is. A gyártók (EU) belekezdtek a mulcsos szerszámok gyártásába. A fogattatás nem volt valami átütőerejű. A feketére művelt föld látványára voltak kénytelenek tovább fejleszteni. Ezzel valójában a mulcsos takarásos történettől,vissza felé megyünk az elmunkált szántás irányát mutató gépek felé. Ezért van tele az udvar több helyen minden féle szerszámmal ismét. Valamint ezért mondják kik még szántanak..hogy az egyszerűbb. Látom műveletek sorával érik el itt a fekete föld látványát a forgatás nélküliben dolgozók. Valahol eltévedtünk ,a gyártók erre rugalmasan reagálnak,csak a gyár ne álljon.
Válasz Vinkó 75 #4189. hozzászólásáraIdehaza egy nem sok használatban annyit nem látok 3-4 méter körülit. Újat meg... Ingünk gatyánk az állandó fejlesztésre menjen?
Válasz szatmári82 #4190. hozzászólásáraHol és milyen áron lehet ezeket a 40*40 kapákat venni kint?
Cimborának kellene egy garnitúra ilyen de az tthon csak 35-öst talált
Válasz Vinkó 75 #4188. hozzászólásáraNem tudom a crystalon van vagy se.
Én mostanság 40 centi körül "lazítok"... 55ön nem húzza el 7.5kmph val. Lassabban meg az ajánlásotok alapján nem merem...
Válasz horvath.agro #4185. hozzászólásáraTavasszal már elmegy nyugi. Palibácsinak elmegy most is 700-es magas rugós kapa. Nyugi, csak a kombájn ne szar asztallal, meg szecskázó nélkül menjen. Akkor kacagva menni fog.
A swift is ilyesmi magas lehet. De van szerbiába 40x40-es kapa ami 80cm magas beépíthető, az még tutibb, de az meg nem fog vibrálni annyira. A 35x35-ös 65 júró darabja. Az már jó árnak számít.
Az rt jó jó, de nem tökéletes, nekem is óriási csalódás ez. Nem hozta az elvárt alkalmazhatóságot.
Válasz Bárány #4187. hozzászólásáraHasználtba forog még egy-kettő. Szerintem a forgalmazó behozza,ez csak megállapodás kérdése. Ezek a szerszámok itt mára "elavultak". Minden évben jön ki egy új vakaró. Lassan tele a gépudvar vele. Kint nem csinálnak ebből nagy problémát.
Válasz Nyomasek Bobo #4183. hozzászólásáraElőbb utóbb mindegyik kiköt a műhelybe. A vonóerő szabályzást nem véletlen találta ki a gyártó. Teljesen mindegy mit húzunk-húztunk, úszóban sosem. Az a csóri gép megszakad,ha ilyen talajjal találkoztunk...másik évben kapott egy megismételt lazítást ott már egyenletesebb mélységben hibátlanul és simán fut a szerszám. Van ki idén duplázott a lazítással. Egy elhanyagolt darabban egy helyben ált a traktor. Nos vagy erőltetem,és szakad valami.Vagy két lépcsőben,kicsit nagyobb költséggel de szakadás nélkül. Látom a felpakolt videókat ész nélkül megy a talaj és gépkínzás. De elmondja hogy ő bizony Karácsonyra feltúrt mindent.(Múlt rendszer béli beidegződés).Nincsenek már nagy telek, egész évben lehet dolgozni,és ez a lényeg akkor és ott nyúlok hozzá mikor lehet. És nem a naptár vagy az agromóóókus dönti el,hogy mikorra legyen kész,ha törik ha szakad.
Válasz szatmári82 #4181. hozzászólásárapersze, gabona direktbe megy azzal nincs baj, csak szóját akarok vetni tavasszal és annak akarok műtrágyát szórni majd március körül és valamivel be kell dolgozni, és ez kukoricatarlóba menne, ezért kell valami ami zúzott szár mellett is szépen dolgozik akár nedves körülmények között is, mivel az rt erre alkalmatlan.
Válasz horvath.agro #4171. hozzászólásáraMost látom kérdezted is.
Szóval, ha úgy használod ahogy írtad akkor elmegy a 15cm-es osztásközű is. Ha viszont kukorica tarlón akarod húzni, akkor nem lesz jó egyik se ősszel. Csak tavasszal mikor megül a szár, akkor elmegy a 19-es osztású vader kapás eszköz. Vader swift kapa van a granit katalógusban, én gyári 50-es kapával venném, így 8 cm mélységben még éppen tudod húzni ha van sebesség. Neked minimum 5m-es kéne, de a 6-os lenne a tuti.
Kukorica tarlón nem hiszem, hogy ősszel elmenne, kivéve ha jól le van zúzva. Mondjuk egy rota disc után ahol a kombájnon a szecskázó is megy és nem rendre teszi a csuhét ott elmehet szögben.
A cruiser SL tuti nem megy el, azon lévő kapák elég alacsonyak. Még a 6 gerendás Cruiser XL sem biztos, hogy bírna vele.
De a gabonát direkt kell vetni kukorica után, nem kell azt bántani. A szár maradjon totál fenn és a mag akkor biztos, hogy a talajba lesz nem pedig a mulcsba. Így nem eszi el a tápanyagot a mag csírázáskor a mulcs bomlása. Ez nem túl magyaros, de most nem fogalmazás gátlót vettem be.
Válasz Vinkó 75 #4179. hozzászólásáraTudja valaki a típusát ennek az öreg szerszámnak? Egy ideje figyelgetem már ezeket csak könnyebben menne ha típus alapján keresné az ember!
Válasz VMisi #4172. hozzászólásáraMost is lehúztam vele a kukorica tarlót. Nem volt semmi gond a henger nem ragadt. 90%-ban bekeverte a szármaradványt a felső rétegbe. Szépen bomlik a szár. A következő munkálatok majd március . A maradék maradványt a gruber lerendezi...majd áprilisban kompaktor(kombinátor) és szója vetés. Gabona tarló esetén egy tarlóhántás és ősszel egy Olaszos. Tavasszal vetés előtt kicsi magágykészítés. Ha volna rendes csapadék a kukorica tarlót valójában,csak márciusban húznám meg,(gruber)addigra már nem sok szármaradvány maradna. Pláne ha ősszel kapna egy aprítóhengeres beavatkozást.Valahogy így.
Válasz határjáró #4177. hozzászólásáraAzért van a vonóerő szabályzó. Soha nem húzunk úszóban még lazítót sem. Az az ki így tette,annak a traki előbb utóbb a műhelyben végezte.
Válasz VMisi #4176. hozzászólásáraAzt elhiszem :D De azért a traktoroknak megvan, hogy mennyit tud emelni ,,elméletileg,, viszont ilyenkor egy lazitó húza lefele rendesen.
Válasz bandigh #4170. hozzászólásáraTényleg nagyon sokan lehúzzák az olaszos lazítókat, szinte szántásnak titulálják, de én sem értem, hogy miért. Utóbbi években itt a hagyományos lazítót csak nyáron lehetett volna szakosan használni, ősszel a csapadékok miatt már nem. A grubberel meg nem annyi a mélység mint az olaszossal.
Hengert miért vetted le? Miért nem csak úszóba gurul a tetején? A ragacsba is elég jól tisztította magát és nem maradt barázdás a felszín.
Válasz szatmári82 #4156. hozzászólásáranekem csak a buzatarlot kell hogy meghuzzam vele osszel, a tragyazottak gyomosabbak, de azt lezuzom akkor elotte es kesz is.
a masik, hogy en ugye kukorica utan vetem a buzat egy 5cm rovidtarcsa utan, azonban iden a rt szoporoller volt mert rettentoen ragadtam, kerdes hogy egy cruiser mit csinalna egy 120-130q kukorica utan, vajon nem dugulna el?
nekem csak a kapak kellenek a vazat megepitem en, hany centire kellene tenni a kapakat es milyen kopocsuccsal?
nekem a max melyseg amin huznam 8-10 cm.
ha nincs henger akkor gondolom nedvesebb korulmenyek kozott is elmegy szepen.
koszi
Válasz szanberg #4168. hozzászólásáraHidd el az olaszos lazító is, ha nem ez a retek ősz van, olyan pályát hagy, hogy egy sor kombiba vetettem mindent, pedig nem homokon vagyok. Most lyukasra hagyja, meg a hengert le is vettük, lényeg hogy fel legyen nyitva a föld, hogy tavasszal lehessen valamiből magágyat csinálni, ne csak az összeállt beton legyen. Ez is csak a csutkánál van, ami búza, forgótarló meglett csinálva időben, az most is olyan, amilyennek lenni kell. Mondjuk búzatarló is maradt még kinn, mert nyáron ugye állt benne a víz, aztán kaptt egy tárcsát, hogy majd őszre jó legyen lazítani, de elkezdte megint a monszunt. A hét eleji fagyon azért megpróbáljuk, bár mondjuk meg van kelve, omlós sáros ih tárcsázás, ha így maradna, akkor se dőlne össze a világ
Annyi hogy ha marad tavaszra műveletlen tábla azt a sávművelővel tudom a legjobb minőségben megoldani, de azért nem 100% os megoldás mert sokáig tartja a vizet az agyag, áprilisban májal még némileg aztán ha nem esik rá eső akkor kelési probléma lehet belőle, mint most is volt. Nem akarok mégegyszer október végén napraforgót vágni a lucsokban kilátástalan helyzetet teremtve magamnak... persze ez az idei szeszélyes időjárás okán volt így, de nem kevés terület elcsúszott két évre ezáltal, mert most is ott áll rajta a nyakig érő napraforgó szár megint, várom a fagyot hogy lehessen aprító hengerezni majd vakarni valamivel valahogy.
Most fralazzal c-kés lett a probléma megoldó szerszám, csak ezt én már erősnek érzem, évek óta, mégha sekélyebb is volt a kultis művelés, de lyuk mentes, megfelelően elmunkált és zárt pályát hagyott, a termés szintek nem estek, inkább nőttek, most kicsit rombolásnak érzem ezek után az olaszos késezést.
De, kell valamit csinálni mert itt a sok saras terület, megtaposott gépnyomalt pálya amit tavaszra hagyni orosz rulett, ugaron meg nem hagyhatok egy évig ennyit, sok a bérelt föld, alkalmazottak miegymás.
Őszi alapművelésre az 5gerendás 20cm osztású cs420 lenne a világ legjobb szerszám(mindamellett hogy nehéz húzni) csak ezt nem lehet henger nélkül használni.
Egy Opus jó lenne ilyen esetre de ott meg a 3-4 soros 27 osztással már nem olyan az, ez visszalépés lett vadernek ami a kapamezőt illeti.
Válasz szatmári82 #4156. hozzászólásáraAz a baj, hogy a Swift ősszel egy taposott nyers kukorica tarlón nem megfelelő munkát ad, míg tavasszal pedig nagyon erős szerszám magágy készítés re.
Itt az agyagon kell a cultus 420,(igaz most a henger miatt nem húzható)
Tavasszal meg kombinátor, illetve kukorica mulcsra az allrounder, mert csak az megy el tömődés nélkül.
Repce éß szója után is gruber vagy csak dirrektbe??
Azért mert a szója után későőbb kerül a búza földbe és már ettől ekkora versenyhátrányba kerül??
Nem arról volt szó hogy a szója után a legjobb a búza?
Válasz Apáé #4163. hozzászólásárarepce utáni búzák 9,2-9,6 t/ha,szója után 8 t/ha.kukoricák eddig (még van fenn) 11,5-13,5 t/ha kukoricákon lehetett volna még emelni de márciusban még búzatarló volt.ősszel kapott volna egy kultivátort úgy gondolom még +1 tonna.
Válasz Sk Laci #4158. hozzászólásáraÉrdekes... Bóly környékén a P@nnónia K@ncse egyik termeltetőjét nem zavarta pár szem szotyi. Minden zsakban lattam 1-2 szemet.(jópár éves történet.)
Válasz Sk Laci #4158. hozzászólásáraNem volt még baj kukorica gyomírtással az utóbbi 7 évben.
De megmondom őszintén mióta így gazdálkodom 2x gyomírtózásra fel vagyok készülve. Egyszer egy olcsó korai poszt gyomírtás és másodjára egy posztos olcsó vagy egy drágább szer szokott lenni attól függően, hogy milyen gyomokra lehet számítani. Ha csak napraforgó jön, jöhet fel akkor a második kezelés is egy olcsóbb szer szokott lenni.
Egyébként a nagy szél nem viszi ki a napraforgó szemet a kukoricából a kombájnnál?
Nekem fordítva lehet inkább baj, kukorica van a napraforgóba. De ha odáérek az egyszikű írtóval akkor az is kimegy szépen.
Válasz szatmári82 #4156. hozzászólásáraÁá az egyik "borda" ami fáj neki mostanában s így elment kicsit a kedve az írástól és inkább az oldalbordájával van!!
Válasz szatmári82 #4153. hozzászólásáraHa napraforgó után vetsz kukoricát, nem tartasz a napraforgó árvakeléstől, ami elkerüli a gyomirtó hatását száraz időjrás esetén?
Minálunk nagy balhé van, ha a kukorica mintában a laborban megjelenik a napraforgószem.
Kimennek személyesen megnézni a rakományt, és ha szemre találnak benne több szem napraforgót, megfordítanak a mázsán, és viheted, ahová tetszik.
Válasz Gergő1220 #4155. hozzászólásáraMivel a nagy grúberen 19 cm körül van most, így 15 cm körülre (15-16 között vívódom) pozícionáltam most a rajzon.
Négyzetes elrendezésre törekszem, így nem is csinálok hosszú vázat neki, bőven elég a 4 gerenda.
Most a 3-as is elment 19es osztással egy évig pihent kukorica tarlókon, napraforgón meg kb. mindig. (szögben húzva)
Köckerling Allrounder Classic/profiline, Einböck Taifun, Horsch Cruiser SL a minta.
Na de nem írok többet, mert a végén a legtöbb karakter versenybe beszállok Szanberg mellé, de én nem akarok megvívni vele
7405 hozzászólás
Válasz szanberg #4192. hozzászólására
Válasz Bárány #4202. hozzászólására
Télire kint hagyott (most térdig érő) zöldtrágya után hogy érdemes talajt csinálni, úgy, hogy karbamid-ot is szeretnék bedolgozni?
Válasz Vinkó 75 #4200. hozzászólásáraA grubber elejére kell(ene) két támkerék, a hengert, meg az egyengetőtárcsákat meg ledobni.
Pl. a Kernernek van ilyen opciója.
És akkor elég a már meglevő grubber.
Válasz bandigh #4197. hozzászólására
Válasz A.I. #4196. hozzászólásáraEzért vettem egy vésőekét (C késes "olaszos") lazítót. Ez egy kompromisszumos szerszám. A műveletek ezzel le lettek egyszerűsítve. De nem titkoltan szemezgetek egy általam is belinkelt Chisel plow szerszámmal. Nem kell mindig 50cm-en dolgoztatni a lazítót. A kivitelezése pedig nem "sekély" alapművelésre van kitalálva. Ergó nem 20cm-en kell húzni mivel ott érdemi munkát nem végez. Erre volna jó egy ilyen vontatott egyszerű szerszám. Tárcsák elővágnak..a kapaosztása elengedi a szármaradványt. Igaz lezáró henger nincs utána..de egy fésűs elmunkáló is már bőven sok ha télbe megyek a talajjal. Házilag is gyártható..van hazai lap gyártó,ki ha kell legyárt neked úgy lapot hogy nem íveli. Kapákat tetszés szerint beszerezheted. Egy tárcsa váz már jó alap lehet. Jelenleg használok néha egy Lemken grubert,hibátlan..de sokszor a henger ilyenkor nem kellene utána. Mivel függesztett így az a támasza is. Próbáltam felemelt hengerrel húzni ilyenkor..na az egy szép mutatvány,mint a gépnek,mint a talajnak. Szóval az így felejtős. Az ilyenkor már szinte vetésre elkészített talajok tavaszig,pláne ha nincs elég mulcs,szépen leülnek. Ebből is volt már fejvakarás tavasszal,mivel nyúljak hozzá alapon. Én úgy tapasztaltam nem baj ha kicsit "habosan" megy a talaj a télbe. No nem annyira mint a szántás.Egyébként egy ilyen CP szerszám után tavasszal egy sima kombinátot is elég. Nem dolgozik durván,elég laza marad a talaj. A kis fagy is jól átdolgozza. Ez igaz egy C késes lazító után is,pláne ha nem kukorica tarlóról beszélünk,az is elég laza marad annyira amennyire kell, viszont a megmaradt szármaradványt a következő szerszámnak el kell engedni.
Válasz Nyomasek Bobo #4191. hozzászólásáraMár hogyne lenne. Az írásaidbol kivéve, nemnagyon értessz a crystalhoz.
Válasz Nyomasek Bobo #4191. hozzászólásáraMár hogyne lenne. Az írásaidbol kivéve, nemnagyon értessz a crystalhoz.
Válasz Vinkó 75 #4188. hozzászólásáraNem a henger tartja a mélységet, kell a 25 mázsa a gép farára. Najó nem annyi mert a henger lenn van, ami 7 q.
Nem emelgetem a lazítót, olyanba van téve, hogy mindenhol elvigye. A mi gépünkön nincs is erőszabályozás, ahol fogós, ott is átviszi, vagy ha esetleg megáll, picit ráemelsz. Talajozós gép kell, akkor nem kell aggódni, hogy mi pattanik el Articulated tractor, junó
Egyébként klipszeket rakok be, aztán úszóba van téve. A henger meg csapokkal àllítható, és olyan mélységbe van engedve, hogy sehol ne emelje fel a rög. Tehát felülről van határolva. A tüske benne járjon rendesen. Most azért vettük le, hogy ne ragadjon be. Előbb utóbb betapadt volna, ahol mondjuk pocsolya van. Az amúgy sokat csinál, jó találmány, de nem kellett most macera meg a pajszerozás. Ígyis, a kés is beragadt időnként, itt olyan a föld, hogy annyira ráragad a fémre, hogy a magasnyomású mosó hamarabb leviszi mellőle a festéket, mint ahol ráragadt a sár. Tudom, mindenkinek a sajátja a legkeményebb, ( ), de tényleg elég szar a terep
Válasz Vinkó 75 #4195. hozzászólásáraNem célom, hogy fekete legyen. Apámat kicsit nehezebb volt erre rávenni, meg néha vitatkozni is kell vele kicsit, de lassan kezdi már elhinni, hogy nem is ilyen rossz ez így. Bár van egy gruberünk, de az a nagy szármaradványt nem szereti, előtte kellene egy tárcsázás, de az most nem megy a sár miatt, így várunk a fagyokra. Azért kellene idővel egy mulcstiller, hogy annak a nagyobb szármaradvány és nedvesebb talaj sem okozna gondot. Persze nem ez az irdatlan mocsár ami most van, mert most szinte kár bármivel is megerőszakolni a földet!
Válasz A.I. #4193. hozzászólásáraÁrajánlatot kell kérni. Valamint a meglévő gépparkot átértékelni. Esetleg elengedni belőle.Nem kell minden évben egy változó elrendezésű szerszámot venni. Valójában azt tapasztalom,sokszor még magamon is. Hogy a szemem mit megszokott a pár évtized alatt azt kergetem. Holott fejben már tudom, hogy megy az attól egyszerűbben is. A gyártók (EU) belekezdtek a mulcsos szerszámok gyártásába. A fogattatás nem volt valami átütőerejű. A feketére művelt föld látványára voltak kénytelenek tovább fejleszteni. Ezzel valójában a mulcsos takarásos történettől,vissza felé megyünk az elmunkált szántás irányát mutató gépek felé. Ezért van tele az udvar több helyen minden féle szerszámmal ismét. Valamint ezért mondják kik még szántanak..hogy az egyszerűbb. Látom műveletek sorával érik el itt a fekete föld látványát a forgatás nélküliben dolgozók. Valahol eltévedtünk ,a gyártók erre rugalmasan reagálnak,csak a gyár ne álljon.
Válasz szanberg #4192. hozzászólásáraNézd. Itt egy webshop linkje.
A graniton is van ilyesmi kapa, az Magyarországon több helyen beszerezhető. Picit igaz drágább.
Válasz Vinkó 75 #4189. hozzászólásáraIdehaza egy nem sok használatban annyit nem látok 3-4 méter körülit. Újat meg... Ingünk gatyánk az állandó fejlesztésre menjen?
Válasz szatmári82 #4190. hozzászólásáraHol és milyen áron lehet ezeket a 40*40 kapákat venni kint?
Cimborának kellene egy garnitúra ilyen de az tthon csak 35-öst talált
Válasz Vinkó 75 #4188. hozzászólásáraNem tudom a crystalon van vagy se.
Én mostanság 40 centi körül "lazítok"... 55ön nem húzza el 7.5kmph val. Lassabban meg az ajánlásotok alapján nem merem...
Válasz horvath.agro #4185. hozzászólásáraTavasszal már elmegy nyugi. Palibácsinak elmegy most is 700-es magas rugós kapa. Nyugi, csak a kombájn ne szar asztallal, meg szecskázó nélkül menjen. Akkor kacagva menni fog.
A swift is ilyesmi magas lehet. De van szerbiába 40x40-es kapa ami 80cm magas beépíthető, az még tutibb, de az meg nem fog vibrálni annyira. A 35x35-ös 65 júró darabja. Az már jó árnak számít.
Az rt jó jó, de nem tökéletes, nekem is óriási csalódás ez. Nem hozta az elvárt alkalmazhatóságot.
Válasz Bárány #4187. hozzászólásáraHasználtba forog még egy-kettő. Szerintem a forgalmazó behozza,ez csak megállapodás kérdése. Ezek a szerszámok itt mára "elavultak". Minden évben jön ki egy új vakaró. Lassan tele a gépudvar vele. Kint nem csinálnak ebből nagy problémát.
Válasz Nyomasek Bobo #4183. hozzászólásáraElőbb utóbb mindegyik kiköt a műhelybe. A vonóerő szabályzást nem véletlen találta ki a gyártó. Teljesen mindegy mit húzunk-húztunk, úszóban sosem. Az a csóri gép megszakad,ha ilyen talajjal találkoztunk...másik évben kapott egy megismételt lazítást ott már egyenletesebb mélységben hibátlanul és simán fut a szerszám. Van ki idén duplázott a lazítással. Egy elhanyagolt darabban egy helyben ált a traktor. Nos vagy erőltetem,és szakad valami.Vagy két lépcsőben,kicsit nagyobb költséggel de szakadás nélkül. Látom a felpakolt videókat ész nélkül megy a talaj és gépkínzás. De elmondja hogy ő bizony Karácsonyra feltúrt mindent.(Múlt rendszer béli beidegződés).Nincsenek már nagy telek, egész évben lehet dolgozni,és ez a lényeg akkor és ott nyúlok hozzá mikor lehet. És nem a naptár vagy az agromóóókus dönti el,hogy mikorra legyen kész,ha törik ha szakad.
Válasz Vinkó 75 #4184. hozzászólásáraItthon nem találtam forgalmazót.
Azt tudom, hogy gyártják, csak tipusokat nem igazán tudtam eddig! Köszi a tippeket!
Válasz szatmári82 #4181. hozzászólásárapersze, gabona direktbe megy azzal nincs baj, csak szóját akarok vetni tavasszal és annak akarok műtrágyát szórni majd március körül és valamivel be kell dolgozni, és ez kukoricatarlóba menne, ezért kell valami ami zúzott szár mellett is szépen dolgozik akár nedves körülmények között is, mivel az rt erre alkalmatlan.
Válasz A.I. #4180. hozzászólásáraMai napig gyártva vannak ezek a szerszámok. A Rába is gyártotta. Conser till (IH)....pl.
Válasz Vinkó 75 #4178. hozzászólásáraAmit a henger tart, azt sem?
Vagy miért megy a műhelybe?
Válasz A.I. #4180. hozzászólásáraJD 714 Mulch Tiller
Case IH Consertill - volt itt hirdetve.
Válasz horvath.agro #4171. hozzászólásáraMost látom kérdezted is.
Szóval, ha úgy használod ahogy írtad akkor elmegy a 15cm-es osztásközű is. Ha viszont kukorica tarlón akarod húzni, akkor nem lesz jó egyik se ősszel. Csak tavasszal mikor megül a szár, akkor elmegy a 19-es osztású vader kapás eszköz. Vader swift kapa van a granit katalógusban, én gyári 50-es kapával venném, így 8 cm mélységben még éppen tudod húzni ha van sebesség. Neked minimum 5m-es kéne, de a 6-os lenne a tuti.
Kukorica tarlón nem hiszem, hogy ősszel elmenne, kivéve ha jól le van zúzva. Mondjuk egy rota disc után ahol a kombájnon a szecskázó is megy és nem rendre teszi a csuhét ott elmehet szögben.
A cruiser SL tuti nem megy el, azon lévő kapák elég alacsonyak. Még a 6 gerendás Cruiser XL sem biztos, hogy bírna vele.
De a gabonát direkt kell vetni kukorica után, nem kell azt bántani. A szár maradjon totál fenn és a mag akkor biztos, hogy a talajba lesz nem pedig a mulcsba. Így nem eszi el a tápanyagot a mag csírázáskor a mulcs bomlása. Ez nem túl magyaros, de most nem fogalmazás gátlót vettem be.
Válasz Vinkó 75 #4179. hozzászólásáraTudja valaki a típusát ennek az öreg szerszámnak? Egy ideje figyelgetem már ezeket csak könnyebben menne ha típus alapján keresné az ember!
Válasz VMisi #4172. hozzászólásáraMost is lehúztam vele a kukorica tarlót. Nem volt semmi gond a henger nem ragadt. 90%-ban bekeverte a szármaradványt a felső rétegbe. Szépen bomlik a szár. A következő munkálatok majd március . A maradék maradványt a gruber lerendezi...majd áprilisban kompaktor(kombinátor) és szója vetés. Gabona tarló esetén egy tarlóhántás és ősszel egy Olaszos. Tavasszal vetés előtt kicsi magágykészítés. Ha volna rendes csapadék a kukorica tarlót valójában,csak márciusban húznám meg,(gruber)addigra már nem sok szármaradvány maradna. Pláne ha ősszel kapna egy aprítóhengeres beavatkozást.Valahogy így.
Válasz határjáró #4177. hozzászólásáraAzért van a vonóerő szabályzó. Soha nem húzunk úszóban még lazítót sem. Az az ki így tette,annak a traki előbb utóbb a műhelyben végezte.
Válasz VMisi #4176. hozzászólásáraAzt elhiszem :D De azért a traktoroknak megvan, hogy mennyit tud emelni ,,elméletileg,, viszont ilyenkor egy lazitó húza lefele rendesen.
Válasz határjáró #4175. hozzászólásáraJobban fog a hátsó kerék.
Válasz Sz_Pisti #4174. hozzászólásáraÉs az nem öli kicsit a traktor hidraulikáját?
Válasz határjáró #4173. hozzászólásáraMegtartja a hidraulikával
Válasz bandigh #4170. hozzászólásáraA lazitón van kerék is? Henger nélkül hogy állitasz mélységet?
Válasz bandigh #4170. hozzászólásáraTényleg nagyon sokan lehúzzák az olaszos lazítókat, szinte szántásnak titulálják, de én sem értem, hogy miért. Utóbbi években itt a hagyományos lazítót csak nyáron lehetett volna szakosan használni, ősszel a csapadékok miatt már nem. A grubberel meg nem annyi a mélység mint az olaszossal.
Hengert miért vetted le? Miért nem csak úszóba gurul a tetején? A ragacsba is elég jól tisztította magát és nem maradt barázdás a felszín.
Válasz szatmári82 #4156. hozzászólásáranekem csak a buzatarlot kell hogy meghuzzam vele osszel, a tragyazottak gyomosabbak, de azt lezuzom akkor elotte es kesz is.
a masik, hogy en ugye kukorica utan vetem a buzat egy 5cm rovidtarcsa utan, azonban iden a rt szoporoller volt mert rettentoen ragadtam, kerdes hogy egy cruiser mit csinalna egy 120-130q kukorica utan, vajon nem dugulna el?
nekem csak a kapak kellenek a vazat megepitem en, hany centire kellene tenni a kapakat es milyen kopocsuccsal?
nekem a max melyseg amin huznam 8-10 cm.
ha nincs henger akkor gondolom nedvesebb korulmenyek kozott is elmegy szepen.
koszi
Válasz szanberg #4168. hozzászólásáraHidd el az olaszos lazító is, ha nem ez a retek ősz van, olyan pályát hagy, hogy egy sor kombiba vetettem mindent, pedig nem homokon vagyok. Most lyukasra hagyja, meg a hengert le is vettük, lényeg hogy fel legyen nyitva a föld, hogy tavasszal lehessen valamiből magágyat csinálni, ne csak az összeállt beton legyen. Ez is csak a csutkánál van, ami búza, forgótarló meglett csinálva időben, az most is olyan, amilyennek lenni kell. Mondjuk búzatarló is maradt még kinn, mert nyáron ugye állt benne a víz, aztán kaptt egy tárcsát, hogy majd őszre jó legyen lazítani, de elkezdte megint a monszunt. A hét eleji fagyon azért megpróbáljuk, bár mondjuk meg van kelve, omlós sáros ih tárcsázás, ha így maradna, akkor se dőlne össze a világ
Annyi hogy ha marad tavaszra műveletlen tábla azt a sávművelővel tudom a legjobb minőségben megoldani, de azért nem 100% os megoldás mert sokáig tartja a vizet az agyag, áprilisban májal még némileg aztán ha nem esik rá eső akkor kelési probléma lehet belőle, mint most is volt. Nem akarok mégegyszer október végén napraforgót vágni a lucsokban kilátástalan helyzetet teremtve magamnak... persze ez az idei szeszélyes időjárás okán volt így, de nem kevés terület elcsúszott két évre ezáltal, mert most is ott áll rajta a nyakig érő napraforgó szár megint, várom a fagyot hogy lehessen aprító hengerezni majd vakarni valamivel valahogy.
Most fralazzal c-kés lett a probléma megoldó szerszám, csak ezt én már erősnek érzem, évek óta, mégha sekélyebb is volt a kultis művelés, de lyuk mentes, megfelelően elmunkált és zárt pályát hagyott, a termés szintek nem estek, inkább nőttek, most kicsit rombolásnak érzem ezek után az olaszos késezést.
De, kell valamit csinálni mert itt a sok saras terület, megtaposott gépnyomalt pálya amit tavaszra hagyni orosz rulett, ugaron meg nem hagyhatok egy évig ennyit, sok a bérelt föld, alkalmazottak miegymás.
Őszi alapművelésre az 5gerendás 20cm osztású cs420 lenne a világ legjobb szerszám(mindamellett hogy nehéz húzni) csak ezt nem lehet henger nélkül használni.
Egy Opus jó lenne ilyen esetre de ott meg a 3-4 soros 27 osztással már nem olyan az, ez visszalépés lett vadernek ami a kapamezőt illeti.
Válasz szatmári82 #4156. hozzászólásáraAz a baj, hogy a Swift ősszel egy taposott nyers kukorica tarlón nem megfelelő munkát ad, míg tavasszal pedig nagyon erős szerszám magágy készítés re.
Itt az agyagon kell a cultus 420,(igaz most a henger miatt nem húzható)
Tavasszal meg kombinátor, illetve kukorica mulcsra az allrounder, mert csak az megy el tömődés nélkül.
Válasz Wilde #4164. hozzászólásáraMi ez a látványos -1 tonna szója után!?
Nagyon nem(kellene) tetszik ez nekem most!
Repce éß szója után is gruber vagy csak dirrektbe??
Azért mert a szója után későőbb kerül a búza földbe és már ettől ekkora versenyhátrányba kerül??
Nem arról volt szó hogy a szója után a legjobb a búza?
Válasz Apáé #4163. hozzászólásárarepce utáni búzák 9,2-9,6 t/ha,szója után 8 t/ha.kukoricák eddig (még van fenn) 11,5-13,5 t/ha kukoricákon lehetett volna még emelni de márciusban még búzatarló volt.ősszel kapott volna egy kultivátort úgy gondolom még +1 tonna.
Idén milyen termések voltak kukoricából,buzából az ilyen szántatlan földekben?
Válasz Sk Laci #4158. hozzászólására Azért a napraforgó nem olyan veszélyes ellenfél, inkább csak odafigyelést igényel
Válasz Sk Laci #4158. hozzászólásáraÉrdekes... Bóly környékén a P@nnónia K@ncse egyik termeltetőjét nem zavarta pár szem szotyi. Minden zsakban lattam 1-2 szemet.(jópár éves történet.)
Válasz Sk Laci #4158. hozzászólásáraNem volt még baj kukorica gyomírtással az utóbbi 7 évben.
De megmondom őszintén mióta így gazdálkodom 2x gyomírtózásra fel vagyok készülve. Egyszer egy olcsó korai poszt gyomírtás és másodjára egy posztos olcsó vagy egy drágább szer szokott lenni attól függően, hogy milyen gyomokra lehet számítani. Ha csak napraforgó jön, jöhet fel akkor a második kezelés is egy olcsóbb szer szokott lenni.
Egyébként a nagy szél nem viszi ki a napraforgó szemet a kukoricából a kombájnnál?
Nekem fordítva lehet inkább baj, kukorica van a napraforgóba. De ha odáérek az egyszikű írtóval akkor az is kimegy szépen.
Válasz szatmári82 #4156. hozzászólásáraÁá az egyik "borda" ami fáj neki mostanában s így elment kicsit a kedve az írástól és inkább az oldalbordájával van!!
Válasz szatmári82 #4153. hozzászólásáraHa napraforgó után vetsz kukoricát, nem tartasz a napraforgó árvakeléstől, ami elkerüli a gyomirtó hatását száraz időjrás esetén?
Minálunk nagy balhé van, ha a kukorica mintában a laborban megjelenik a napraforgószem.
Kimennek személyesen megnézni a rakományt, és ha szemre találnak benne több szem napraforgót, megfordítanak a mázsán, és viheted, ahová tetszik.
Köszi!Válasz szatmári82 #4156. hozzászólására
Válasz Gergő1220 #4155. hozzászólásáraMivel a nagy grúberen 19 cm körül van most, így 15 cm körülre (15-16 között vívódom) pozícionáltam most a rajzon.
Négyzetes elrendezésre törekszem, így nem is csinálok hosszú vázat neki, bőven elég a 4 gerenda.
Most a 3-as is elment 19es osztással egy évig pihent kukorica tarlókon, napraforgón meg kb. mindig. (szögben húzva)
Köckerling Allrounder Classic/profiline, Einböck Taifun, Horsch Cruiser SL a minta.
Na de nem írok többet, mert a végén a legtöbb karakter versenybe beszállok Szanberg mellé, de én nem akarok megvívni vele