Hirdetés
Fórum
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Életképek a gazdálkodás mindennapjairól új
- S.O.S. új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Húsmarhatartás a Kárpát-medencében új
- Ukrán Csemegeszöllő fajták /adok veszek cserélek / új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Műtrágya árak új
- Direktvetés, no-till. új
Cikkajánló
Hirdetés
Magyar gazdák által termelt, kiváló minőségű tej
Az Alföldi Tej Kft. termékein a KMÉ-védjegy nemcsak presztízs, hanem garancia is...
Sajtóközlemény
2613 hozzászólás
Válasz #1062. hozzászólásra
És,hogy látod mennyi ilyen szemét kell egy napra?
Válasz #1061. hozzászólásra
Saját.Napraforgó szeméttel.
Válasz #1060. hozzászólásra
Saját?Mivel fütödik?
Válasz #1058. hozzászólásra
A tesóm azzal fűt, ha ad neki sok levegőt szinte kifehéredik a füstcső, ha meg lezárja füstöl de csak az elején, ki kell tapasztalni hogy a te kazánod a te kéményeddel hogy müködik optimálisan, próbálgatni kell.....
Mondjuk néhányszor visszalőtt a cucc és a szakálla bánta de már okés
Hello!
A következő problémával fordulok hozzátok. Adott egy szalmabála tüzelésű kazán, adott nyolc méter 200mm átmérőjü kémény, szikrafogóráccsal a tetején.
A kérdésem az lenne hogy szerintetek mi a helyes tüzelési mód szalmabálánál (természetesen felülről gyújtom meg) hogy ne dobáljon szikrákat a kémény? Ha elveszem tőle a levegőt füstöl ha meg kinyitom a bála is kijönne a kéményen olyan huzatom van.
Állítólag magas a kilépő füsthő és azért történik a szikradobálás.
Ha valaki leírná nekem részletesen hogy hogy tüzel bálával azt megköszönném.
Szép estét!
Válasz #1056. hozzászólásra
06706682411
Amikor én beszéltem vele, volt is legyártott neki.
Ezt ismeri valaki??
Válasz #1047. hozzászólásra
Szintén lébényi 50Kw-os kazánunk van 1000l pufferral+a bojlerban is van egy spirál berakva,így fűtéskor a bojler nem fogyaszt áramot.Napi 8-10 bálával elmegy,attól függ mennyire tömör.
Nekünk bevállt,főleg,hogy van bálázónk.
Valaki tud,ocsúégető fejet,adagolóval kazánra?Új,vagy használt,bármilyen tapasztalat érdekel.
Sziasztok!
Most szeretnénk hozzáfogni egy bálás kazán építéséhez, ehez szeretnék kérni segítséget, akár képeket, rajzokat, méreteket, minden segítséget nagyon megköszönök, egyenlőre kiindulási pont sincsen
előre is köszönöm!
ha valaki küldene dokumentációt, képet, rajzot méreteket akkor a koczkatamas@vipmail.hu - email címen vagyok elérhető
Válasz #1051. hozzászólásra
60*55*85 a gyártó szerint, mi a tavaly direkt ilyen rövid bálákat csináltattunk de ha gyorsan akartam tüzelni ugyis ketté kelett venni hogy felekkel tüzeljek mielőtt leég teljesen az előző. Amugy probáltuk ugy is hogy keresztbe tettünk be két felet, ugy jobban égett.
Az idén normál hosszuságu bálákat csináltatunk mert darabra báláznak és ugyis ketté kell venni.
Válasz #1050. hozzászólásra
A közelgő e-útdíj miatti árnövekedés miatt gondolkodom abban hogy azzal kellene fűteni ami helyben van. Így kiesik a fa is meg a szén is. Fát már most annyiért akarnak adni mint a télen adták volna. És gondolom nem lesz olcsóbb.
Milyen hosszú kisbála fér bele a v55ösbe?
Válasz #1046. hozzászólásra
Nekem is meg a testvéremnek is v55 ös kazán van, irtak itt sok mindent hogy a szalma füstöl, tüzelni kell, stb.
Biztos kényelmesebb fával, vagy gázzal de mi 1 havi téli gázszámla árán báláztattunk mással és hazahordattunk 2 évre való szalmát, innen el lehet dönteni mi a fontosabb, a kényelem vagy a spórolás:)
Válasz #1046. hozzászólásra
Add el a szalmát jó píííízé, és vegyél rajta fát vagy szenet, "oszt" azzal tüzeljél!!!
Válasz #1047. hozzászólásra
Szezonban napközben nem hiszem hogy sokan lógnak a fórumon.
Nekem lébényi 50kW-os kazánom van egy 1500literes pufferrel.
Bálát csak próbából tüzeltem benne, faaprítékkal meg "méterfával" (80 centi megy bele,mi már az erdőn erre darabolunk) használom.
Bevált eddig, és a puffer miatt kényelmes is, hogy ritkán kell begyújtani.
Válasz #1046. hozzászólásra
???
Sziasztok!
Kinek mi a véleménye a szalmabálás kazánokról?
Melyik tipusok váltak be és melyik tipusok nem?
Ha valakinek van tapasztalata kérem írjon.
Köszi
Válasz #1043. hozzászólásra
Nem vagy valami sportos, meg spórolós.
Többször kell melegedni a fával, mire Te is melegszel.
Válasz #1043. hozzászólásra
Hidd el sokan vagyunk mi ezzel..
Csak épp nem nyúlunk a termosztát-hoz!!!
Válasz #1041. hozzászólásra
én meg bekapcsoltam a gázt, mert tele van a faxom a fával
Válasz #1041. hozzászólásra
na ezér is bass..a meg ez az idő a a jó kur...a annyát!!
Nem tudom ki hogy áll a fűtéssel, de nekem, hozzá kellett nyúlni a következő téli tüzelőhöz. Újabban már 7-8hónapig fűtünk.
Olvasgattam a hozzászólásokat, és arra a megállapodásra jutottam, hogy nincs két egyforma kazán, és két egyforma fűtési módszer. Ki erre, ki arra esküszik.
Az én elmúlt telet azzal töltöttem, hogy kísérleteztem, hogyan is kell fűtenem a kazánommal.
Eleinte alig tudtam szalmával 50fok fölé vinni a vizet, ezt a szintet is, míg elérnem órákba telt, de végül rájöttem, és okulásképpen megosztom.
Idei tél eredménye 450 sás, és egyéb gaz bála, 100 raschel zsák apríték, 1m3 akácfa.
Begyújtás a következő, beteszek egy bálát, nekem a nagy ajtón, van egy kis, úgynevezett cserépkályha ajtó, ezen keresztül gyújtom meg. A levegőztetőt teljesen kinyitom rajta, és hagyom, hogy jól felizzon. Mikor a bálából már 10-15 cm izzik csak akkor zárom el a szellőzőt, így már van elég parázs a további égéshez, és a füstgáz is elég meleg, hogy huzat legyen a kéményben. A szivattyú nálam 50 fokon kapcsol, de mire ezt az 5-10 percet kivárom már ott szokott lenni, sokszor olyan intenzív az égés, hogy ha nem figyelek, a füst visszacsap, szinte „mohog” a kazán. Innen már pillanatok alatt 55-60 fokra melegszik, akkor szoktam a füstcsövet félig lezárni. Mivel az automata levegőztető 60-ra van állítva nagyon már nem is mehet feljebb a hő, de így kb 3,5-4 órán át fűt, igaz 2 óra múlva kimegyek, és átforgatom a tüzet.
Ezzel a módszerrel napi 4-5 bála megy el, függve a bálától, és a kinti hőmérséklettől. Nekem a kicsit kemények bálák jöttek be, amik nem égnek, csak izzanak. A kazánom Ibrányi gyártó csinálta, mellette van még egy 1m3 puffer, ennek köszönhetően a benti hőmérséklet folyamatosan 24 fok.
Válasz #1035. hozzászólásra
ezt már megoldották ugyhogy erre készitett kazánok vannak amiket lehet automatizálni folyamatosan megy bele a szalma és folyamatosan ég persze levegövel fujatva olyan intenziven de hát az elég drágácska a parasztnak marad a oránként rárakni a tüzre! minusz 10 fokban szinte semmit nem ér ! egy fokkal jobb a kukoricaszár bála de az se elég nagy hidegben tehát marad a fa vagy a faapriték!!!
Válasz #1035. hozzászólásra
Ha ütősebb cuccra vágysz akkor ne szalmával tüzelj.. A bála az oké csak a tüzrevalón változtass máris javúlni fog a helyzeted
Válasz #1035. hozzászólásra
Túlságosan "kirúgódik" a bálád kolléga
Válasz #1035. hozzászólásra
Akkor talán lehet, hogy mégis valami "divatmajomságot" kellett volna nézni a kisipari helyett és talán jobban működni!
Mindenesetre egy 1000-es puffer (vagy inkább nagyobb) javíthatna a helyzeten!
Üdv!
Erre a télre üzemeltem be egy kisipari de elég bikás szalmás kazánt.
120-as belmérettel, szóval marad hely kirúgódni a bálának, nem mint egynémelyik 70mély divatmajomságban.
Paraszt módszerrel lett beüzemelve, ahogy régen a vegyeskazán a gáz mellé.A lényeg hogy ha meleg van benne az bejön a házba...viszont: 600db-nál járok most okt.25-től febr.10ig. Míg volt egy kis bontott tetőm és egykét szarufadarabbal tettem szendvicsbe korrekt volt.Magába viszont legalább kell napi 7-8db is.Kb.1,5óra míg van értelme egynek. Azt alapul véve hogy egy hagyományos rendszernél a 40fokos víz szerintem annyit jelent hogy nem fagy el. Sajnos egy bála kb 20-25percig sem éri el a 60-at.Elég sokat okoskodtam már de úgy érzem nem az igazi a dolog. Nem azért ingyen ez is jó...de lehetne ütősebb.
Válasz #1022. hozzászólásra
ja. csak mikor véletlenül melegebb víz megy a csövekbe
Válasz #1029. hozzászólásra
Lejebb találsz az én kazánomról képeket pillantsd meg! ez saját készitésű! ugy mintáztam le egy ugyan ilyenről ami már 3 éve müködik tökéletesen!
Válasz #1029. hozzászólásra
Nekem is bálás kazánom van,nagyon jó pedig maszek gyártmány. szüleimnek lébényi v50es,de ez nem jó szalmára. Szerintem nyugodtan vehetsz maszekot,csak jó kéményt kell hozzá csinálni és akkor nem csak büzölög a bála. Aki az én kazánomat csinálta a 150-es hozzászóláson megtalálod az elérhetőségét.
Válasz #1029. hozzászólásra
Ha belevágnék, akkor inkább gyárit!! Akkor van hová menni reklamálni,de így beleölhetsz 100 ezreket,és lehet hogy nem lesz jó!Beszéltem olyannal aki a kemencéjébe betette a szalmabálát, és azt mondja nem ég rendesen csak füstöl! Körbe ég, utána meg nem ég! Ahol fóliát fűtenek vele, ott az oldalába is tettek csöveket,és azon keresztül nyomják be a levegőt,mert különben nem ég!!!
Válasz #1029. hozzászólásra
Lassan már csak az van..!! Az eféle kazánt gyártja boldog boldogtalan..A gyári eredeti verzió mostmár annyira drága hogy nem nehéz az amatőröknek életben maradni meletük!! És az egyedi változtatások igy egyszerübbek mert a szakival könyen meg tudod beszélni hogy hol mit szeretnél módositani..
Sziasztok!
Ha valaki mostanában gondolkodna bálás kazánon, mi ajánlanátok? Lehet egyedi gyártmány is.
Van valahol csak erre szakosodott kisipari kaángyártó? Vagy kiforott gyártmány? Valamelyik cégtől?
Olyan 55-65 kw körüli kellene majd valószínű lenne hozzá puffer is.
Alacsony hőfokon történő üzemeltetésnél a kazánban kondenzvíz csapódhat ki és ez elősegíti a lerakódást illetve a korróziót. A kazánoknál ezért írnak elő min. vízhőmérsékletet.
A fa égetésének fázisai:
1. szárítás (minden anyagban van víz, a fa először megszárítja magát, itt csapódik ki a víz. A magas nedvességtartalmú fűtőanyagnál ez jó sokáig is tarthat, hatványozottan káros)
2. fagáz képződés és égetés (amikor a hasábok felett látható lángok kékes színnel égnek, na pl. itt lehet sokat veszíteni amikor a túlzott huzat illetve a helytelen levegőadagolás miatt a fagáz nem ég el hanem a kéményen távozik)
3. amikor a fa anyaga elég (sárgás-pirosas jelentős láng, ez történik egészen a parázson át a hamuig)
A jó és hatékony fűtőművek a megfelelő hőfokon és a megfelelő hatékonysággal végzik az égetést. Ráadásul az égetőmű élettartama is így garantálható.
Válasz #1026. hozzászólásra
Én azért raktam puffert hogy éjjel és reggel is meleg legyen!
Válasz #1024. hozzászólásra
Szerintem puffer tartály oda kell, ahol felesleges hőt termelnek! Akkor elvileg kisebb kazán kell, és nincs plusz hő.A kazán gyár szerint azért lyukad ki a kazán, mert a megtermelt hőt, a radiátorok nem tudják leadni,ezáltal a kazán belsejében folyik a víz.Tehát nem kiég a lemez, hanem egyszerűen elrohad!!!
Válasz #1023. hozzászólásra
Nekem is ezek a 3 méteres öntvény dög nehéz radiátoraim vannak ezek öntik a meleget ha áttmelegednek!
én 60-70fokig felengedem a pufferbe had legyen minél melegebb a viz!
Válasz #1021. hozzászólásra
Az enyém titka valószínű a 4 oszlopos 600-as radiátorokban van.A 140 tag elosztva és a 8 hektónyi víz!Ma már ilyen radiátorokat nem is látok,lehet nem is gyártják.Ezekbe az alu radiátorokba alig van víz,azt a gázfűtéshez találták ki.Persze magába a rendszer is jó.
Azt mondják ez a legtutibb.
Az én kályhám előírt előremenő vízhőmérséklete 65fok és úgy is üzemeltetem. Ti is úgy üzemeltetitek a tiéteket?
Az alacsony hőmérsékletes fűtési módokat padlófűtés, falfűtés, szegélyfűtés stb. esetekben szokás alkalmazni, de azt is hőcserélő beiktatásával (geotermikus ill. légszivattyús rendszert most nem veszem ide).
Logikus, ha a vízhőmérsékleted alacsony akkor a fűtőfelületnek magasnak kell lenni (vagy 4O órát kell fűteni egy nap vagy űrtechnológiás szigetelésnek kell lenni, vagy 1O fok felett kell lenni a kinti hőmérsékletnek)
Válasz #1019. hozzászólásra
Akkor mégis lehet 40 fokkal fűteni? Még azt nem írtam le, a kazán és az utolsó radiátor 27 méterre van egymáshoz!Mondhatni táv fűtés!
Válasz #1015. hozzászólásra
Abból amit írtál, kiolvasható a válasz is. A te rendszered nem átlagos és ma nem is nagyon telepítenek ilyet.
Válasz #1017. hozzászólásra
Az én kazánomban még SOHA nem volt 80 fokos víz,a 65 fokot is egykézen megtudnám számolni.Ha 55 akkor én már lezárom!
Válasz #1015. hozzászólásra
Nálunk is így van ez,reggel megrakom megvárom hogy forró legyen a radiátor kb 80fok és utána teljesen el van zárva mire visszahűl a radiátor 30 40 re addigra már jó idő van bent 1nap talán 1 vesszőkosár fa a -10-be.
Ja és van nálunk gyerek meg a feleségem 80 éves nagymamája és nem panaszkodik soha hogy hideg van,pedig az öregek elég fázósak.
Nincs szigetelve a ház és régi nagy faablakok vannak.
Ja és gravitációs rendszer van nálunk is,így áramszünet alatt se fagyunk meg és nem robban a kazán.
Válasz #1014. hozzászólásra
Persze hogy nem lesz de jobb mindig nagyobb nyomással próbálni,sőt úgy kell.
Válasz #1012. hozzászólásra
Miből gondolod hogy 40 fokos vízzel nem lehet fűteni? Nálad lehet hogy nem!Biztos rossz a rendszer.Nálam 140 tag 600 as dunaújvárosi acéllemez radiátor van,a 100 négyzetméterre!Ha 60 fokos a víz 28-30 fok van bent,és a ház nincs körbeszigetelve!Nincs puffer tartály ,meg semmiféle szivattyúk,légtelenítők! Ha feltöltöm a rendszert 8 hl víz van benne,és soha nem kell légteleníteni!Ezt az én rendszerem télen min 10 fokban is tudja, csak azért írom nehogy nyárra gondolj!A szomszédban ott állandóan döngetik a kazánt 80 fokon.Attól is függ ki csinálta a fűtést.A másik szomszéd háza televan légtelenítő tartállyal, minden radiátoron van egy, holott gravitációs fűtés van a pincéből!Aki nálam csinálta, az mondta hogy a füst hőmérséklet nem tudom pontosan ,de 4-500 fok alá nem mehet,mert akkor nem jó a huzat.Nem szabad azt visszahűteni csak akkor szerintem,ha külön motor csinálja a huzatot mint pl. a karborobotokban.
Válasz #1008. hozzászólásra
6 bárral megnyomattam 1 napig rajta volt megtartotta! fütésben nyitott rendszerren nem lessz több 1-1.2 bárnál!