A gázolaj támogatás igénylésénél a következő hibakódot dobta ki a rendszer: 3L8287/R104.
A P5-os lapon van hiba, mégpedig ez: A használatban lévő föld/erdő terület nagysága nem megfelelő.
Nem tudom értelmezni, nem találom a hibát.
Ha valaki tud segítsen.
Válasz zola_79 #2379. hozzászólására2016???
Akkor a 2016. évi jövedékit önellenőrzöd úgy, hogy a számlalista végére felírod az új számlát, a C2 és D lapon beírod az új mennyiséget (figyelve a jövedéki adó mértékére) és a főlapon beírod a "helyesbített bevallás számát".
Nem kell különbözetet kihoznod, hanem újra beküldöd a teljes bevallást és a NAV tudni fogja, hogy még utalnia kell.
Válasz hajni.uszoda #2381. hozzászólásáraSzerintem a 2370-es hozzászólásban leírtakat alkalmazd. Hibernáltasd az első bevallást és azután feldolgozzák a jót, amit másodszorra beadtál.
Válasz fauna0909 #2380. hozzászólásáraA 2352 hozzászólásban részleteztem, mire kell figyelni. Ott pontosan leírtam, hogy melyik időszakra mekkora az adómérték és milyen fajtakódot kell használni. (szerintem az 1. és a 3. hibát ez alapján ki lehet javítani).
A számlaadatokban hiba van - pontosan be kell írni az adószámot és a számlaszámot (a sok 0-át is be kell gépelni: Pl. 00068/012).
Ha így sem jó, akkor NAV ügyfélszolgálaton segítenek.
Sziasztok (:
Elsőre csináltam Gázolaj jövedéki visszaigénylést a főnökömnek. Még a 016-os kódra is nagyon odafigyeltem, mikortól kell alkalmazni, az adómérték változásra, stb, flottul ki is jött minden, de azon az átkozott főlapot (miért is ne...) sikeresen elrontottam. A "Nem, Igen" helyett a "Nem, Nem" rublikákat jelöltem be. Kicsivel később jött is a végzés az elutasításról. Felhívtam az ügyintézőt, aki azt mondta, semmi gond, új bevallásként megint beküldhető. Kijavítottam, beküldtem új bevallásként, erre ma reggel jön a visszautasítás ismételten, ezzel a szöveggel:
"Ön erre a bevallási időszakra csak hiánypótlást küldhet be! Kérem, javított bevallásként küldje be visszaigénylését és hivatkozzon a hiánypótlásra felszólító levélben megadott XML azonosítóra!
"
A gond ugye az, hogy a végzésben eleve nem volt hiánypótlásra való felszólítás. Elég tanácstalan vagyok. :/
A jövedéki adó visszaigénylését hibásan adtam be, jött a felszólítás a javításra. De sajnos nem minden hibakódot tudok értelmezni. Tud valaki segíteni, hogy ezeknél mit kell kijavítanom?
G rovat 44 SZLA41 Nem egyezik a fajtakód és teljesítés dátum szerinti adómértékkel
ELF MFEJA3 A számla adatokban hiba van
ELF MFEJC2 A gázolaj számla és a visszaigényelt adó adatokban eltérés mutatkozik a
fajtakód és adómérték szerinti felbontásban
A fajtakódokat már kijavítottam - ott is 016-ot írtam, ahol még 523-at kellett volna.
Ha később érkezett be még 2016-ban bérmunka számla jelentős gázolaj tartalommal, akkor önellenőrzés keretében újra beadom és a nagy számla lista végére beteszem az "újonnan felmerült" bérmunkát, a visszaigénylendő összegbe pedig a korábban megkapott és a mostanival számított különbözetét hozom ki, akkor ez működhet?
Van még valami amire figyelni kell? /előző beadott kérelem azonosítószámát behivatkozni az elején azt tudom, stb... /
kösz
Válasz csoppika #2375. hozzászólásáraHello.Jó néhány éve kötelezö már.Mifelénk a benzinkutas meg is szokta kérdezni a vásárlótól aki számlát kér ilyen célra,hogy benne van-e a rendszerben náluk és ha nincs akkor kérik az adószámot.
Válasz csoppika #2375. hozzászólásáraNem tudom, én sem szoktam ráíratni, még a könyvelőm nem szól nem is íratom. Viszont nagyobb cégeknél ha vásároltunk kérték pl. Kite, kérdeztem is az eladót ha valaki az utcáról bejön pár apróságért adószám nélkül nem szolgálják ki,
Válasz csferri #2374. hozzászólásáraDe mióta kötelező? Még soha nem adtam be visszaigénylést... Ugye volt egy év mikor előltették ezt az adószámosdit, aztán a következő évben már nem volt annyira fontos...
Írj egy levelet a megyei NAV-nak (vagy menj be személyesen az ügyfélszolgálatra), hogy az ilyen-ilyen iktatószámon (vámos levélen van), 2018. .... án beadott jövedéki igényedet töröljék, mert nem jó.
Akkor küld a NAV egy levelet, hogy hibernálta a bevallásodat (tehát ott van, de nem dolgozza fel).
Ezután én újra beküldeném, a jó nyilatkozatokkal. Nehogy úgy járj, hogy várod-várod a pénzt és közben mégsem érkezik.
Bár a mezőgazdaságban ez eléggé általános támogatás-fronton is. A gazdálkodó csak vár és vár, aztán június 30-ig csak megérkezik a pénz.
De a jövedéki adónál nincs ilyen fix dátum. Ha a beadástól számított 30. napig nem érkezik a pénz, akkor bukott a dolog.
Még arra figyeljetek, hogy az őstermelői adószám egyéb adat, és nem az adószámhoz kell írni, hanem az egyéb okmányhoz! Ez a Deminimisnél is fontos!
És minden számlán legyen rajt az adószámotok!!!
Válasz Farmerlány #2362. hozzászólásáraszia.18 napja beadtam és NEM válasszal azóta semmi.sőt az elötte levő négyzetbe(hátrányos helyzet kérdés)nem is jelöltem semmit.felhívtam a navot és azt mondták attól még utalhatnak.sokan elrontják.
Válasz szabopi #2356. hozzászólásáraSzerintem sem egyértelmű a feltett kérdés, mert egy olyan kérdésre, hogy NINCS velem szemben..., az lenne a logikus válasz, hogy 1. VAN vagy 2. NINCS. Nem pedig 1. IGEN vagy 2. NEM. De hát itt más semmi sem logikus.
De a kitöltési útmutatóban az van:
Amennyiben azt nyilatkozza a mezőgazdasági termelő, hogy vele szemben érvényben van teljesítetlen visszafizetési felszólítás olyan korábbi bizottsági határozat nyomán, amely valamely támogatást jogellenesnek és a belső piaccal összeegyeztethetetlennek nyilvánított, AZAZ A NEM VÁLASZT VÁLASZTJA ki a legördülő sávból, úgy NEM JOGOSULT AZ ADÓ-VISSZAIGÉNYLÉSRE.
Így ha adót akarsz visszakapni, akkor IGEN-nel kell válaszolni. Hogy miért az ne kérdezd.
Válasz szabopi #2356. hozzászólásáraa Főlap (E) 4. pontjában a jó válasz nem a NEM volna, hogy nem nincs velem szemben érvényben semmilyen felszólítás....?? Helyes válasz I G E N
Milyen számlád van gyüjtő, vagy egyedi
Válasz szabopi #2356. hozzászólásáraHa 523-as fajtakóddal adtad be akkor azt változtasd 016-ra, mert ha jól emlékszem 2017 06 30-ig 523 utána 016, nekem is ezzel jött vissza!
Ha kijavítod elmúlik az adatokban eltérés mutatkozik hiba is , legalábbis nálam így volt!
Remélem tudtam segíteni!
A NAV honlapról kinyomtattam a gázolaj Brent napi jegyzési átlagárát.
Ez alapján a jövedéki adó mértéke:
2017.01.01.-2017.03.31. közötti számlák esetén: 100,49225 (50 USD alatti ár)
2017. 04. 01. -2017. 12. 31. közötti számlák esetén: 90,487 (50 USD feletti ár)
A gázolaj fajtakódja:
2017.01.01.-2017.06.30. - 523
2017.07.01.-2017.12.31. - 016
Valamint nagyon fontos a címlapon a kérdésekre válaszolni:
3. kérdésre NEM
4. kérdésre IGEN
Ha nem így teszel, akkor nem vagy jogosult jövedéki adót igényelni.
Válasz Luffy #2350. hozzászólásáraKöszönöm!
Közben meg úgy gondoltam hogy úgy is esik, bekocsikázok az adóhivatalba megérdeklődni hogy működik a dolog. Onnan átirányítottak a vámosokhoz, ahol egy nagyon segítőkész ügyintéző (ilyen is van) szó szerint ugyanezt mondta.
Kár volt kapkodjak!
Válasz blepi #2322. hozzászólásáraEz érdekel engem is! A könyvelőm szerint kell regisztrálni vagy valamilyen számot kérni az adóhivatalban. Ezt csak személyesen vagy esetleg ügyfélkapun is meg lehet igényelni?
Válasz UE-28 #2346. hozzászólásáraSzia , közben én is érdeklődtem, azt mondták más is volt már így ,ha nincs meg akkor adjam be úgy anélkül, ettől függetlenül kötelező kitölteni azt is, de ha a sok közül 1-2 hiányzik attól el szokták fogadni, mondjuk nekem 5 lap van tele hrsz-el aminek fele bérelt . Van 1 olyanom is ami önkormányzattól bérelt, mondjuk annak tényleg nincs adaz.jele
Megnéztem, a bérelt területet a bérelthez írtam, nem vezettem fel a tulajdonos adószámát/adóazonosító jelét, és nem volt hibaüzenet erre vonatkozóan.
(P.5) lap
Tartom magam ahhoz, hogy azt már nem kötelező kitölteni.
Válasz csferri #2342. hozzászólásáraSzerintem semmi, én úgy gondolom már nem kéri. Én is vittem fel két új területet és biztosan nem írtam adóazonosító jelelet ( tulajét) és erre utaló hiba nélkül befogadta!
Válasz csveroni #2339. hozzászólásáraTöbbet nem is igényelhetsz vissza. Kevesebbet igen. Az utolsó számlát záradékolod és a visszatérítés alapját képező gázolaj mennyiségéhez annyit használsz fel, amennyi a maximálisan visszaigényelhető.
3489 hozzászólás
A gázolaj támogatás igénylésénél a következő hibakódot dobta ki a rendszer: 3L8287/R104.
A P5-os lapon van hiba, mégpedig ez: A használatban lévő föld/erdő terület nagysága nem megfelelő.
Nem tudom értelmezni, nem találom a hibát.
Ha valaki tud segítsen.
Válasz Wilde #2377. hozzászólásáraSzerencsés vagy, mert a mi megyénkbe nem utalnak, ha nem stimmelnek a nyilatkozatok. Kapásból elutasítanak.



Válasz zola_79 #2379. hozzászólására2016???
Akkor a 2016. évi jövedékit önellenőrzöd úgy, hogy a számlalista végére felírod az új számlát, a C2 és D lapon beírod az új mennyiséget (figyelve a jövedéki adó mértékére) és a főlapon beírod a "helyesbített bevallás számát".
Nem kell különbözetet kihoznod, hanem újra beküldöd a teljes bevallást és a NAV tudni fogja, hogy még utalnia kell.
Válasz hajni.uszoda #2381. hozzászólásáraSzerintem a 2370-es hozzászólásban leírtakat alkalmazd. Hibernáltasd az első bevallást és azután feldolgozzák a jót, amit másodszorra beadtál.
Válasz fauna0909 #2380. hozzászólásáraA 2352 hozzászólásban részleteztem, mire kell figyelni. Ott pontosan leírtam, hogy melyik időszakra mekkora az adómérték és milyen fajtakódot kell használni. (szerintem az 1. és a 3. hibát ez alapján ki lehet javítani).
A számlaadatokban hiba van - pontosan be kell írni az adószámot és a számlaszámot (a sok 0-át is be kell gépelni: Pl. 00068/012).
Ha így sem jó, akkor NAV ügyfélszolgálaton segítenek.
Válasz reszler16 #2382. hozzászólásáraA 2017. évi gázolaj számlákra ez van érvényben.
Válasz reszler16 #2382. hozzászólásáraJók az adatok, nem változtak.
Válasz Farmerlány #2352. hozzászólásáraÜdvözletem!
Ezek az adatok élnek most is vagy változtak az eltelt idő alatt?
Ha változott akkor kérhetnék linket hol tudok utánanézni?
Sziasztok (:
Elsőre csináltam Gázolaj jövedéki visszaigénylést a főnökömnek. Még a 016-os kódra is nagyon odafigyeltem, mikortól kell alkalmazni, az adómérték változásra, stb, flottul ki is jött minden, de azon az átkozott főlapot (miért is ne...) sikeresen elrontottam. A "Nem, Igen" helyett a "Nem, Nem" rublikákat jelöltem be. Kicsivel később jött is a végzés az elutasításról. Felhívtam az ügyintézőt, aki azt mondta, semmi gond, új bevallásként megint beküldhető. Kijavítottam, beküldtem új bevallásként, erre ma reggel jön a visszautasítás ismételten, ezzel a szöveggel:
"Ön erre a bevallási időszakra csak hiánypótlást küldhet be! Kérem, javított bevallásként küldje be visszaigénylését és hivatkozzon a hiánypótlásra felszólító levélben megadott XML azonosítóra!
"
A gond ugye az, hogy a végzésben eleve nem volt hiánypótlásra való felszólítás. Elég tanácstalan vagyok. :/
Üdv!
A jövedéki adó visszaigénylését hibásan adtam be, jött a felszólítás a javításra. De sajnos nem minden hibakódot tudok értelmezni. Tud valaki segíteni, hogy ezeknél mit kell kijavítanom?
G rovat 44 SZLA41 Nem egyezik a fajtakód és teljesítés dátum szerinti adómértékkel
ELF MFEJA3 A számla adatokban hiba van
ELF MFEJC2 A gázolaj számla és a visszaigényelt adó adatokban eltérés mutatkozik a
fajtakód és adómérték szerinti felbontásban
A fajtakódokat már kijavítottam - ott is 016-ot írtam, ahol még 523-at kellett volna.
Köszönöm szépen előre is a segítséget!
üdv mindenkinek!
Ha később érkezett be még 2016-ban bérmunka számla jelentős gázolaj tartalommal, akkor önellenőrzés keretében újra beadom és a nagy számla lista végére beteszem az "újonnan felmerült" bérmunkát, a visszaigénylendő összegbe pedig a korábban megkapott és a mostanival számított különbözetét hozom ki, akkor ez működhet?
Van még valami amire figyelni kell? /előző beadott kérelem azonosítószámát behivatkozni az elején azt tudom, stb... /
kösz
Válasz csoppika #2375. hozzászólásáraHello.Jó néhány éve kötelezö már.Mifelénk a benzinkutas meg is szokta kérdezni a vásárlótól aki számlát kér ilyen célra,hogy benne van-e a rendszerben náluk és ha nincs akkor kérik az adószámot.
Válasz somasoma1 #2369. hozzászólásáranem adtam be újra.megvártam míg megjön a pénz (tegnap).
Válasz csoppika #2375. hozzászólásáraNem tudom, én sem szoktam ráíratni, még a könyvelőm nem szól nem is íratom. Viszont nagyobb cégeknél ha vásároltunk kérték pl. Kite, kérdeztem is az eladót ha valaki az utcáról bejön pár apróságért adószám nélkül nem szolgálják ki
, 
Válasz csferri #2374. hozzászólásáraDe mióta kötelező? Még soha nem adtam be visszaigénylést... Ugye volt egy év mikor előltették ezt az adószámosdit, aztán a következő évben már nem volt annyira fontos...
Válasz csoppika #2373. hozzászólásáraLassan már a cerka méretet is meg kell adni ha venni akarsz valamit

Válasz somasoma1 #2368. hozzászólásáraAz adószám mióta kötelező az üzemanyag számlán őstermelőnek?
Válasz cs.janek #2371. hozzászólására30 nap.meglepoen pontosan
Üdv! Hány napra utal a nav?
Válasz somasoma1 #2369 hozzászólásáraVálasz Wilde #2363. hozzászólásáraHa beadtad, akkor azt a NAV már regisztrálja. Beadáskor kapsz az ügyfélkapura egy Elfogadó nyugtát, utána pedig küldenek a vámosok egy levelet "értesítés okmány befogadásáról".
Írj egy levelet a megyei NAV-nak (vagy menj be személyesen az ügyfélszolgálatra), hogy az ilyen-ilyen iktatószámon (vámos levélen van), 2018. .... án beadott jövedéki igényedet töröljék, mert nem jó.
Akkor küld a NAV egy levelet, hogy hibernálta a bevallásodat (tehát ott van, de nem dolgozza fel).
Ezután én újra beküldeném, a jó nyilatkozatokkal. Nehogy úgy járj, hogy várod-várod a pénzt és közben mégsem érkezik.
Bár a mezőgazdaságban ez eléggé általános támogatás-fronton is. A gazdálkodó csak vár és vár, aztán június 30-ig csak megérkezik a pénz.
De a jövedéki adónál nincs ilyen fix dátum. Ha a beadástól számított 30. napig nem érkezik a pénz, akkor bukott a dolog.
Válasz Wilde #2363. hozzászólásáraSimán add be újra!

amíg nincs válasz, addig az utolsó beadott számít!!
Még arra figyeljetek, hogy az őstermelői adószám egyéb adat, és nem az adószámhoz kell írni, hanem az egyéb okmányhoz! Ez a Deminimisnél is fontos!

És minden számlán legyen rajt az adószámotok!!!
üdv Soma
Jövedéki ügyintéző
Válasz Farmerlány #2352. hozzászólásáraJól nyomod!

Válasz borda77 (Joe) #2365. hozzászólásáranálam csak a családi gazdaságokra vonatkozó 1 2 kérdésről ír hol látod a 3 4 kérdésre vonatkozót?
Válasz Wilde #2364. hozzászólásáraDe szerepel.
Válasz borda77 (Joe) #2361. hozzászólásáraaz f1-ben a 3 4 számu kérdés mikéntje nem is szerepel.
Válasz Farmerlány #2362. hozzászólásáraszia.18 napja beadtam és NEM válasszal azóta semmi.sőt az elötte levő négyzetbe(hátrányos helyzet kérdés)nem is jelöltem semmit.felhívtam a navot és azt mondták attól még utalhatnak.sokan elrontják.
Válasz borda77 (Joe) #2361. hozzászólásáraÉn már több beadáson is túl vagyok. Csak válaszoltam a nekem feltett kérdésre.

Válasz Farmerlány #2360. hozzászólásáranyomj rá F1-et és feldobja hogy mikor mit kell írni hogy kapjál ...
Válasz szabopi #2356. hozzászólásáraSzerintem sem egyértelmű a feltett kérdés, mert egy olyan kérdésre, hogy NINCS velem szemben..., az lenne a logikus válasz, hogy 1. VAN vagy 2. NINCS. Nem pedig 1. IGEN vagy 2. NEM. De hát itt más semmi sem logikus.
De a kitöltési útmutatóban az van:
Amennyiben azt nyilatkozza a mezőgazdasági termelő, hogy vele szemben érvényben van teljesítetlen visszafizetési felszólítás olyan korábbi bizottsági határozat nyomán, amely valamely támogatást jogellenesnek és a belső piaccal összeegyeztethetetlennek nyilvánított, AZAZ A NEM VÁLASZT VÁLASZTJA ki a legördülő sávból, úgy NEM JOGOSULT AZ ADÓ-VISSZAIGÉNYLÉSRE.
Így ha adót akarsz visszakapni, akkor IGEN-nel kell válaszolni. Hogy miért az ne kérdezd.
Most jött meg a jövedéki ado.csippcsipp.
Válasz szabopi #2356. hozzászólásáraa Főlap (E) 4. pontjában a jó válasz nem a NEM volna, hogy nem nincs velem szemben érvényben semmilyen felszólítás....?? Helyes válasz I G E N
Milyen számlád van gyüjtő, vagy egyedi
Válasz szabopi #2356. hozzászólásáraHa 523-as fajtakóddal adtad be akkor azt változtasd 016-ra, mert ha jól emlékszem 2017 06 30-ig 523 utána 016, nekem is ezzel jött vissza!
Ha kijavítod elmúlik az adatokban eltérés mutatkozik hiba is , legalábbis nálam így volt!
Remélem tudtam segíteni!
Segítséget kérnék!

Visszajött az igénylés az alábbi hibakódokkal:
ELF MFEJA3 A számla adatokban hiba van
G rovat 2 SZLA36 Teljesítés dátum szerint nem létező fajtakód vagy hibás adómérték
G rovat 1 SZLA36 Teljesítés dátum szerint nem létező fajtakód vagy hibás adómérték
ELF MFEJC2 A gázolaj számla és a visszaigényelt adó adatokban eltérés mutatkozik a
fajtakód és adómérték szerinti felbontásban
A G rovat hiba már tiszta, de az ELF-kel nem tudok mit kezdeni.
Farmerlány egy kérdés: a Főlap (E) 4. pontjában a jó válasz nem a NEM volna, hogy nem nincs velem szemben érvényben semmilyen felszólítás....??
Már nem értem.
Válasz Praetor #2354. hozzászólásáraJa közbe rájöttem, be is írtam
Válasz csferri #2347. hozzászólásáraIgen, de az adószámot VAGY az adóazonosítót kell megadni. Az önkormányzatoknak van elvileg adószáma.
Válasz Farmerlány #2352. hozzászólásáraköszi az infót! :) hétvégén én is neki látok...
Segítség a jövedéki adó igényléshez:
A NAV honlapról kinyomtattam a gázolaj Brent napi jegyzési átlagárát.
Ez alapján a jövedéki adó mértéke:
2017.01.01.-2017.03.31. közötti számlák esetén: 100,49225 (50 USD alatti ár)
2017. 04. 01. -2017. 12. 31. közötti számlák esetén: 90,487 (50 USD feletti ár)
A gázolaj fajtakódja:
2017.01.01.-2017.06.30. - 523
2017.07.01.-2017.12.31. - 016
Valamint nagyon fontos a címlapon a kérdésekre válaszolni:
3. kérdésre NEM
4. kérdésre IGEN
Ha nem így teszel, akkor nem vagy jogosult jövedéki adót igényelni.
További jó munkát.
Válasz Luffy #2350. hozzászólásáraKöszönöm!

Közben meg úgy gondoltam hogy úgy is esik, bekocsikázok az adóhivatalba megérdeklődni hogy működik a dolog. Onnan átirányítottak a vámosokhoz, ahol egy nagyon segítőkész ügyintéző (ilyen is van) szó szerint ugyanezt mondta.
Kár volt kapkodjak!
Válasz Tobszi #2349. hozzászólásáraRégebben kellett, most már nem. Kezdd el kitölteni a nyomtatványt és látni fogod mik kellenek.
Válasz blepi #2322. hozzászólásáraEz érdekel engem is! A könyvelőm szerint kell regisztrálni vagy valamilyen számot kérni az adóhivatalban. Ezt csak személyesen vagy esetleg ügyfélkapun is meg lehet igényelni?
Válasz csferri #2347. hozzászólásáraKöszi a pontosítást
Válasz UE-28 #2346. hozzászólásáraSzia , közben én is érdeklődtem, azt mondták más is volt már így ,ha nincs meg akkor adjam be úgy anélkül, ettől függetlenül kötelező kitölteni azt is, de ha a sok közül 1-2 hiányzik attól el szokták fogadni, mondjuk nekem 5 lap van tele hrsz-el aminek fele bérelt . Van 1 olyanom is ami önkormányzattól bérelt, mondjuk annak tényleg nincs adaz.jele
Válasz csferri #2344. hozzászólására
Megnéztem, a bérelt területet a bérelthez írtam, nem vezettem fel a tulajdonos adószámát/adóazonosító jelét, és nem volt hibaüzenet erre vonatkozóan.
(P.5) lap
Tartom magam ahhoz, hogy azt már nem kötelező kitölteni.
Válasz csferri #2344. hozzászólásáraSzerintem a bérelthez, mert nem saját, és jogcímet szerintem kötelező választani.
Csak este leszek laptop mellett, mert azon van ÁNYK, most sajnos nem tudom megnézni, de este megírom!
Válasz UE-28 #2343. hozzászólásáraÉs hova írtad a béreltekhez? Vagy beírjam sajátként
Válasz csferri #2342. hozzászólásáraSzerintem semmi, én úgy gondolom már nem kéri. Én is vittem fel két új területet és biztosan nem írtam adóazonosító jelelet ( tulajét) és erre utaló hiba nélkül befogadta!
Kollégák , mi a teendő ha bérelt területnél nincs meg a bérbe adó adóazonosító jele?
Válasz sixx #2340. hozzászólásáraKöszönöm szépen a megerősítő választ!
Válasz csveroni #2339. hozzászólásáraTöbbet nem is igényelhetsz vissza. Kevesebbet igen. Az utolsó számlát záradékolod és a visszatérítés alapját képező gázolaj mennyiségéhez annyit használsz fel, amennyi a maximálisan visszaigényelhető.