Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak658 FtBenzin árak640 FtEUR409.17 FtUSD389.56 FtCHF429.74 FtGBP485.67 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Szia az egy dolog hogy 14-töl mi lesz, az még odébb lesz amúgy meg a haszon kölcsönt is be kel jelenteni a föld hivatalba mert máshogy nem kapsz támogatást azt jó napot, nekem is így van egy két föld meg csinálva 10 évre semmi gond nem volt velük el fogadták a föld hivatalba
Szia igen van meg oldás írtok egy Haszonkölcsönt a tulajjal azt kész ezt nem is kel ki függeszteni a többit meg meg beszélitek egy más közt,de ennek van hátránya is bármikor fel mondhatja a szerződést,meg ha el akarja adni nincs elő vásárlási jogod
Válasz #524. hozzászólásra
Üdv!
Elmondom akkor nagy vonalakban az én helyzetemet. Adott egy 5,2ha terület amit 6 éve művelek. Lejárt a szerződésem, már a 2012 es évben, de háttérbe szorult a dolog aztán most próbáltam megoldani. A tulajjal kialkudtam a továbbiakat semmi gond nem is adódott egész a kifüggesztésig. Akadt egy cég 2000ha-al, aki tett elfogadó nyilatkozatot, mondván szomszéd, és persze állattartó telepe is van. Így ő az első velem szemben, ugyan is nincsen érvényes földhasználatom bejelentve, az meg egy dolog hogy én is helyben lakó és családi gazdálkodó vagyok, ő az első. Na itt kezdődtek a gondjaim. A terület el van vetve repcével, a tulaj nem szándékozik nagy cégnek kiadni, inkább visszaveszi és művelteti. Szóval van agyalás hogy hogy lesz a dolog megoldva mert a jog az nem igen enged semmiből. Van e megoldás erre, mondjuk az én javamra?
Válasz #525. hozzászólásra
Igen ő a földhasználó, volt haszonbérlő nincs, halgazdaság nincs ,esetleg álattartó telep 20km körzetben, de azt nem hinném hogy erre ugrik, meg akkor azzal szemben a CSG is kevés lenne.
Ha az asszony a szomszédos területek bejegyzett földhasználója nem számít, hogy csg vagy sem. Szomszéd címén viszi a területet. Kivéve, ha a volt haszonbérlő vagy állattartó telep, halgazdaság meg nem előz.
Nincs időkorlát, max annyi, hogy a használattól kezdve 30 napon belül be kell jelenteni a használatot. Magyarán ha az előző bérlő dec 31-én kijelentkezett, az új pedig jan 01-től szeretne földhasználó lenni akkor legkésőbb január 30-ig be kell jegyeznie magát a fh-ban. Ha későbbre írják a használatot akkor attól számított 30 nap. Kivétel ez alól, ha az ajánlaton szerepel bármiféle lejárati nap.
A jegyző kiértesíti a kifüggesztés után a tulajt, vagy meghatalmazottját. Az értesítésben benne van a kifüggesztett ajánlat, az esetlegesen beérkezett elfogadó nyilatkozat/-ok, és egy iratjegyzék amiben leírja a jegyző, hogy ettől-eddig ki volt függesztve és x db elfogadó érkezett be.
A tulajnak nincs lehetősége elfogadni, vagy elutasítani bárkit is. Neki a rangsorban elsővel kell szerződésbe lépnie.
Válasz #520. hozzászólásra
Tehát CSG tag nem élvez előnyt, ettől tartottam, pedig vele akarnám béreltetni mert a mellette lévők is az ő földhasználatában vannak.
Válasz #517. hozzászólásra
Úgy tudom, hogy igen, de mivel te voltál az előző bérlő, előhaszonbérleti jogosultságod van. Hacsak nem addig kitalál a fórumon egy két önjelölt földszerző jogász valamit aztán kikerekedik a szemünk mint a zetorlámpa.
Válasz #513. hozzászólásra
Ez megint nem a jogbiztonságot erősíti. Szerintem. Az azért furcsa, hogy ezen a fórumon egy-két hivatásos földszerző és elővásárlási, meg előhaszonbérleti joggyakorló sír-rí, és aztán a problémafelvetésük megjelenik a politikában is.
Üdv. Van egy darab föld,haszonbérbe kellene venni jobbról is balról is tulaj vagyok, de az asszony a bejegyzett földhasználó és családi gazdaság tagja.
Tehát az ajánlatra elég ha ő jelentkezik ?Ő is első a sorrendben, vagy inkább én jelentkezzek rá, mint CSG és földszomszéd tulajdonos.
Gondolom ha ez a tervezett változás elfogadásra kerül, és életbe lép, visszamenőleges hatással nem fog bírni, tehát az életbe lépése előtt köttetett szerződésekre nem fog vonatkozni.
Válasz #509. hozzászólásra
Tervezett változás, szerintem nagyon gyorsan életbe is lép:
http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=39&p_izon=10052
7.§.
A lényeg: ha a haszonbérbeadó személye megváltozik, a jogutódja megszüntetheti a szerződést 60 napos felmondással a gazdasági év végére.
Üdv! Ha tettek elfogadó nyilatkozatot egy ki függesztett szerződésre, annak mennyi az átfutási ideje amég az elfogadó nyilatkozatot tevő fél, el ballaghat földhasználatot bejegyeztetni? Úgy tudom a jegyzőnek kell kiértesítenie a tulajt az elfogadó nyilatkozatról, és a tulaj jegyzői papírral igazolja a beleegyezését az elfogadó nyilatkozatra. Ha nem jól tudom kérnék kiigazítást!
Ezekkel az új szerződésekkel amik 20 évre köttetődnek, szabályozva, a tulajdonjog változás során is fenntartva az új tulajjal a szerződést, elvágják a jövőt egy nemzedék előtt. Elvágva a lehetőségeiket. Ráadásul helyrajzi szám változást is jelezni kell a bérlőnek, osztatlan tulajdon megszűnése esetén akár, és akkor is ő bérelheti csak a területet.
20 évig nincs is földje annak aki aláírja a szerződést.
HA el akarja adni, azt ezek után csak nyomott áron tudja megtenni, hiszen ha megveszi valaki az művelni szeretné általában, de minimum ő szeretne rendelkezni a bérbeadás felett is.
HA egy most 10 éves gyermek, 15 év múlva, 25 évesen gazdálkodni szeretne, hát mit is mondjak, elég nehezen tudja majd megtenni, hiszen nem lesz művelhető földterület a környéken hét határban, mert a nagyurak kibéreltek mindent 20 évre, azaz a most gyermek 30 éves koráig.....
Erre jó a 2/3 földtörvénye????
Bebetonozzák magukat a nagyok, a feltörekvő, esetleg dolgozni akarók elől...
Kell a két tanú. Írjatok rá még egyet mielőtt a fh-ba mentek bejegyeztetni.
Ha be is tudod jegyeztetni, később támadható lesz.
A jegyző nem vizsgálja sem formailag, sem tartalmilag a kifüggesztést. Jártam úgy, hogy nem is a tulaj írta alá a 20 éves szerződést, nem a tulaj neve volt aláírva, és zokszó nélkül kifüggesztették. Én kiverekedtem a papírokat aztán a fh-ban elküldtek mert nem lehet bejegyezni. Azóta haszonkölcsönnel használja az aki kifüggesztette, 20 évre, szintén nem jó aláírással. Csupán neki jobb kapcsolata volt a fh-ban.
Hát a 11-es évi díjjal már kicsit meg vannak késve reklamáció terén.
Fel kell szólítani tértis levélben, hogy x napon belül fizessék ki a bérleti díj fennmaradó összegét. Ha ezt nem teszik meg akkor lehet továbblépni az ügyvéddel a szerződésbontás irányába. Jobb helyzetben vagytok, ha 12-re sem fizette meg rendesen a bérleti díjat.
Tft 17§-ra lehet hivatkozni.
Üdv! Okosságot kérnék! Ha a haszonbérleti szerződésen egy tanú szerepel, akkor lehet e érvénytelennek tekinteni? Kifüggesztéskor a jegyző nem foglalkozott vele,de nem tudom a földhivatal elfogadja e egy tanúval, vagy azt is a földhivatala válogatja.
Válasz #502. hozzászólásra
Azt kihagytad, hogy csalinak megemelték a bérleti díjat, de az már nincs benne, hogy emelkedne 2025-ig, azaz kb a bérleti díj egy kiflire lesz elég 10 év múlva ( infláció követés stb...).
Ezek a nagy cégek jól megszívatták az embereket a 2025 -2028-as hosszabítással.
Ja és ha a mami örökösei értékesíteni szeretnék a földet mami halála után, semmit nem fog érni, mert csak tulajdont szerez az ember, de nem módosíthat semmit.
Szóval szidni fogják szegény mamit....
Egyik ismerősömék Szolnok megyében szívnak, mert apuka aláírt még 2025-ig egy szerződést ( közben elhunyt), és a 2011-es évre a szövetkezet 9913ft bérleti díjat küldött a 7,88 ha után összesen. Mondtam nekik, hogy azonnal ügyvéd és szerződés felbontás. Semmire nem hivatkoztak ( időjárás stb...).
Alapszerződésben 42 kg búza /Ak a bérleti díj, azaz 178 Ak.
Mondtam nekik, hogy hiába nem értesz hozzá vazze, nem tűnt fel????
Ahhhhh.
Ugye ez azonnali felmondást eredményez???
Üdv
Mivel változott a Tft így kifüggesztés nélkül már nem lehet szerződést hosszabbítani, kivéve akkor, ha az eredeti szerződésben a felek erről megegyeztek. Tft 12§
Sajnos hiába függesztik ki, mint volt haszonbérlő az elsők a rangsorban. Így velük szemben senki nem tud érvényesülni, egyedül az állattartó telep vagy halgazdaság. Velük azonos rangban vannak, a tulajnak kell döntenie közöttük.
Egy szerződéssel a haszonbérleti idő max 20 év lehet. Tehát nem lehet egy 5 éve megkötött szerződést, csak max 15 évvel meghosszabbítani. Ennél hosszabb bérleti idő esetén új szerződést kell kötni, nem elégséges a régi módosítása. Tft 13§ (2.) bekezdés
Az nekem még nem teljesen tiszta, hogy 20 év bérlet után a kifüggesztett ajánlat esetén milyen rangba kerül a korábbi bérlő. Sejtésem szerint marad továbbra is az első helyen, mint volt haszonbérlő. Így nem sok értelme van a 20 évnek, ami azért jött létre, hogy teret engedjen másoknak is.
Azt nem értem, hogy miért kísérleteznek a tsz-nél. Mivel a tagjaiktól bérelt föld valószínűleg nem fog beleszámítani a területkorlátba. Ha meg igen akkor is vissza kell lépjenek a maximális megengedett birtokméretre ha még 20 évi szerződésük van rá. Gondolom inkább a támogatási bázisjog kellene nekik.
Arról nem is beszélve, hogy a tulajok helyében nem írnék alá ilyen hosszú lejárati idejű szerződést, valószínűleg úgy, hogy felmondási lehetőség sincs benne. A terület után járó bázisjogról amit majd a mostani bérlő szerez meg, már ne is beszéljünk.
Időközben megtaláltam a törvényben a lehetőséget amivel él a haszonbérlő...
Felháborító, hogy egy meglévő bérlő megtéveszti a vidéki elöregedett földtulajdonosokat, és lejárat előtt folyamatosan módosítja a bérlet időtartamát,,,
MIT FOG ÍGY ÉRNI AZ ÚJ FÖLDTÖRVÉNY ADTA TERÜLETNAGYSÁG KORLÁTOZÁS???? Semmit!
A volt tszcsé elvtársak királykodnak tovább.
Ráadásul a szerződésmódosításban rögzíti, hogy öröklés, tulajdonjog változás...stb esetén az új tulajdonos nem mondhatja fel a szerződést velük, és ezt adásvétel esetén tájékoztatni kell a szerződésben az új tulajdonossal.
80 éves mamikák, akik lehet 20 év múlva már nem lesznek közöttünk, eldöntik az unokáik sorsát, jövőjét is! Korukból adódóan nem is tudják értelmezni a szerződésben foglaltakat.
Ez Magyarország a genkszterváltás után...
Adj Isten!
Adva van egy érvényes haszonbérleti szerződés 2014-ig.
A bérlő szövetkezet a várható új földtörvény Ha korlátozásai miatt (mivel 2400 Ha-t bérel,és művel, egy új szerződésmódosítást irat alá a bérbeadókkal, amelyben módosítják a haszonbérleti szerződés időpontját 2032-ig!! 20 ÉVRE!!!
A törvény szerint a haszonbérleti szándékot is ki kell függeszteni 15 napra, hátha él valaki az előbérleti jogával, vagy esetleg az osztatlanban az egyik másik tulajdonos művelné a területet. A bérlő nem bújik ki ezen kötelezettsége alól azáltal, hogy nem függeszt ki, hanem a lejárat időtartama előtt egy szerződésmódosítást tesz???
Lehet ilyet tennie???
Hiszen akkor sosem kell kifüggeszteni a haszonbérletet, mert mindig a lejárat előtt módosítja annak időtartamát a bérbeadóval!!!!
EZ egy kiskapu, vagy szabálytalan!?
Köszönöm.
Válasz #497. hozzászólásra
Szóval kell 1 db vázrajz, amit a földmérő firkál fel, aztán hozzá csatolni egy listát az aláírásoknak... Egyébként nem nagy darab , 3.2hektár, meg egy 2.4... Sajna a többit egy nagygazda bérli, a maradék meg TSZ-hívő... Itt annyi a gond, hogy 15 nap lesz a pótlásra, ha megkapom a bejegyzést elutasító határozatot.
Kérdés, hogy mekkora a terület amit bérelni szeretnél.
Minden jogod megvan, hogy a haszonbérleti szerződéstől elállj.
Nem kerül az olyan sokba. Kell egy tulajdoni lap, ami 6000 pár száz Ft, vagy elektronikusan 3600. Erről már ki tudod lesni a tulajokat. Aztán jön a levelezgetés.
A földmérő az a felétek szokásos díjat kéri. Nálunk legutóbb ez kb 30-40000 Ft volt. Elég egy papírt nyomtatni ahol alá kell írják a tulajok, hogy a művelési vázrajzot elfogadják.
Az 1994. évi LV törvényben 11/B§-tól 11/H§-ig el tudd olvasni mi hogyan működik a törvény szerint.
Az az egy tény, hogy nagyon macerás lett az osztatlan közös. Eddig sem volt egyszerű de most még tudtak rajta rontani.
Sziasztok.
Bajban vagyok. adott egy bérleményem, egy 90 hektáros darabból. kb 300 tulaj. Emiatt valószínűleg nem tudom a használatot bejegyeztetni. Szerintetek ebből hogyan táncolhatok vissza büntetés fizetése nélkül?(feltéve, ha a tulaj hajlandó szerződést bontani velem)
Segítséget szertnék kérni! Szeretnék kibérelni pár hektár földet,és olyan kiskapu kellene,hogy ne kelljen a bérleti ajánlatot kifüggeszteni,hanem egyböl vihessem a földhivatalba... Van valami megoldás?
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, a földünket 5 évre adtuk bérbe, ami idén novemberben jár le. Azt szeretném tudni mi a teendőnk ha nem akarjuk meghosszabítani? Mikor kell szólni a bérlőnek, van-e valami nyomtatvány a lemondással kapcsolatban, ha nincs mit kell írnunk neki?
Köszi
Ha hozzátartozó akkor szívességi földhasználat kell, nem haszonkölcsön.
A szívességi földhasználati és a földhasználati bejelentő papírral beballagsz a fh-ba és bejegyzik.
Válasz #480. hozzászólásra
Üdv!
A földhasználati Bejelenőlapon SZIVESSÉGI HASZNÁLATI bejelentést kell tenni.Azon-bejelentőlapon-nyilatkozni kell a használatba adónak is,hogy szivességi használatba adja a termőföldet.
Nem bonyolult,főleg,ha a Földhivatal ügyintézője is mondja,hogy kinek mikor hol kell aláírni...
5084 hozzászólás
Válasz #531. hozzászólásra
itt kell kezdeni:
Földhivatal online
Mondjuk egy ügyfélkapu az elengedhetetlen hozzá!
Válasz #531. hozzászólásra
Sziasztok!
Tud valaki segíteni?
Válasz #530. hozzászólásra
Szia az egy dolog hogy 14-töl mi lesz, az még odébb lesz amúgy meg a haszon kölcsönt is be kel jelenteni a föld hivatalba mert máshogy nem kapsz támogatást azt jó napot, nekem is így van egy két föld meg csinálva 10 évre semmi gond nem volt velük el fogadták a föld hivatalba
Válasz #497. hozzászólásra
Szia!
Elektronikus tulajdoni lap lekéréshez kérnék tőled segítséget.Mit? Hogyan?Kihez?Köszi előre is.
Válasz #529. hozzászólásra
nem is ojanbiztos,mivel kótelező bejelenteni a föld hasznalatott,es 14-től valtozik a tamogatasi rendszer.
Válasz #528. hozzászólásra
Szia igen van meg oldás írtok egy Haszonkölcsönt a tulajjal azt kész ezt nem is kel ki függeszteni a többit meg meg beszélitek egy más közt,de ennek van hátránya is bármikor fel mondhatja a szerződést,meg ha el akarja adni nincs elő vásárlási jogod
Válasz #524. hozzászólásra
Üdv!
Elmondom akkor nagy vonalakban az én helyzetemet. Adott egy 5,2ha terület amit 6 éve művelek. Lejárt a szerződésem, már a 2012 es évben, de háttérbe szorult a dolog aztán most próbáltam megoldani. A tulajjal kialkudtam a továbbiakat semmi gond nem is adódott egész a kifüggesztésig. Akadt egy cég 2000ha-al, aki tett elfogadó nyilatkozatot, mondván szomszéd, és persze állattartó telepe is van. Így ő az első velem szemben, ugyan is nincsen érvényes földhasználatom bejelentve, az meg egy dolog hogy én is helyben lakó és családi gazdálkodó vagyok, ő az első. Na itt kezdődtek a gondjaim. A terület el van vetve repcével, a tulaj nem szándékozik nagy cégnek kiadni, inkább visszaveszi és művelteti. Szóval van agyalás hogy hogy lesz a dolog megoldva mert a jog az nem igen enged semmiből. Van e megoldás erre, mondjuk az én javamra?
Válasz #526. hozzászólásra
No akkor elfogadó nyilatkozatot beadjátok mint szomszéd. Két tanúval aláírva, földhasználati lap másolatával és várjátok a végeredményt.
Válasz #525. hozzászólásra
Igen ő a földhasználó, volt haszonbérlő nincs, halgazdaság nincs ,esetleg álattartó telep 20km körzetben, de azt nem hinném hogy erre ugrik, meg akkor azzal szemben a CSG is kevés lenne.
Válasz #522. hozzászólásra
Ha az asszony a szomszédos területek bejegyzett földhasználója nem számít, hogy csg vagy sem. Szomszéd címén viszi a területet. Kivéve, ha a volt haszonbérlő vagy állattartó telep, halgazdaság meg nem előz.
Válasz #512. hozzászólásra
Nincs időkorlát, max annyi, hogy a használattól kezdve 30 napon belül be kell jelenteni a használatot. Magyarán ha az előző bérlő dec 31-én kijelentkezett, az új pedig jan 01-től szeretne földhasználó lenni akkor legkésőbb január 30-ig be kell jegyeznie magát a fh-ban. Ha későbbre írják a használatot akkor attól számított 30 nap. Kivétel ez alól, ha az ajánlaton szerepel bármiféle lejárati nap.
A jegyző kiértesíti a kifüggesztés után a tulajt, vagy meghatalmazottját. Az értesítésben benne van a kifüggesztett ajánlat, az esetlegesen beérkezett elfogadó nyilatkozat/-ok, és egy iratjegyzék amiben leírja a jegyző, hogy ettől-eddig ki volt függesztve és x db elfogadó érkezett be.
A tulajnak nincs lehetősége elfogadni, vagy elutasítani bárkit is. Neki a rangsorban elsővel kell szerződésbe lépnie.
Válasz #522. hozzászólásra
a szamlazast hogy tudjatok megoldani, ha rajönnek vegetek van mint a botnak.ezt joindulattal.
Válasz #520. hozzászólásra
Tehát CSG tag nem élvez előnyt, ettől tartottam, pedig vele akarnám béreltetni mert a mellette lévők is az ő földhasználatában vannak.
Válasz #518. hozzászólásra
huh ez keminy vot.
Válasz #515. hozzászólásra
nem jol tudod a rangsort,a csaladi gazdasag beltagjanak nincs előjoga,csak a vezetőjenek.bocs hogy bele szolok.
Válasz #518. hozzászólásra
Válasz #517. hozzászólásra
Úgy tudom, hogy igen, de mivel te voltál az előző bérlő, előhaszonbérleti jogosultságod van. Hacsak nem addig kitalál a fórumon egy két önjelölt földszerző jogász valamit aztán kikerekedik a szemünk mint a zetorlámpa.
Üdv!
Ha idén lejár egy szerződés és megszeretném hosszabbítani akkor is ki kell függeszteni, ha lejárat előtt megszeretném hosszabbítani?
Válasz #513. hozzászólásra
Ez megint nem a jogbiztonságot erősíti. Szerintem. Az azért furcsa, hogy ezen a fórumon egy-két hivatásos földszerző és elővásárlási, meg előhaszonbérleti joggyakorló sír-rí, és aztán a problémafelvetésük megjelenik a politikában is.
Üdv. Van egy darab föld,haszonbérbe kellene venni jobbról is balról is tulaj vagyok, de az asszony a bejegyzett földhasználó és családi gazdaság tagja.
Tehát az ajánlatra elég ha ő jelentkezik ?Ő is első a sorrendben, vagy inkább én jelentkezzek rá, mint CSG és földszomszéd tulajdonos.
Válasz #513. hozzászólásra
Gondolom ha ez a tervezett változás elfogadásra kerül, és életbe lép, visszamenőleges hatással nem fog bírni, tehát az életbe lépése előtt köttetett szerződésekre nem fog vonatkozni.
Válasz #509. hozzászólásra
Tervezett változás, szerintem nagyon gyorsan életbe is lép:
http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=39&p_izon=10052
7.§.
A lényeg: ha a haszonbérbeadó személye megváltozik, a jogutódja megszüntetheti a szerződést 60 napos felmondással a gazdasági év végére.
Üdv! Ha tettek elfogadó nyilatkozatot egy ki függesztett szerződésre, annak mennyi az átfutási ideje amég az elfogadó nyilatkozatot tevő fél, el ballaghat földhasználatot bejegyeztetni? Úgy tudom a jegyzőnek kell kiértesítenie a tulajt az elfogadó nyilatkozatról, és a tulaj jegyzői papírral igazolja a beleegyezését az elfogadó nyilatkozatra. Ha nem jól tudom kérnék kiigazítást!
509-re Nem kötelező 20 évre bérbe adni.
Válasz #508. hozzászólásra
Aláírod a tulajjal, a földhasználati lapot szintén. Beballagsz a fh-ba ott bejegyzik a földhasználatot és ennyi.
Ezekkel az új szerződésekkel amik 20 évre köttetődnek, szabályozva, a tulajdonjog változás során is fenntartva az új tulajjal a szerződést, elvágják a jövőt egy nemzedék előtt. Elvágva a lehetőségeiket. Ráadásul helyrajzi szám változást is jelezni kell a bérlőnek, osztatlan tulajdon megszűnése esetén akár, és akkor is ő bérelheti csak a területet.
20 évig nincs is földje annak aki aláírja a szerződést.
HA el akarja adni, azt ezek után csak nyomott áron tudja megtenni, hiszen ha megveszi valaki az művelni szeretné általában, de minimum ő szeretne rendelkezni a bérbeadás felett is.
HA egy most 10 éves gyermek, 15 év múlva, 25 évesen gazdálkodni szeretne, hát mit is mondjak, elég nehezen tudja majd megtenni, hiszen nem lesz művelhető földterület a környéken hét határban, mert a nagyurak kibéreltek mindent 20 évre, azaz a most gyermek 30 éves koráig.....
Erre jó a 2/3 földtörvénye????
Bebetonozzák magukat a nagyok, a feltörekvő, esetleg dolgozni akarók elől...
A haszonkölcsön szerződésnek mi a lényege és menete????
Válasz #505. hozzászólásra
Kell a két tanú. Írjatok rá még egyet mielőtt a fh-ba mentek bejegyeztetni.
Ha be is tudod jegyeztetni, később támadható lesz.
A jegyző nem vizsgálja sem formailag, sem tartalmilag a kifüggesztést. Jártam úgy, hogy nem is a tulaj írta alá a 20 éves szerződést, nem a tulaj neve volt aláírva, és zokszó nélkül kifüggesztették. Én kiverekedtem a papírokat aztán a fh-ban elküldtek mert nem lehet bejegyezni. Azóta haszonkölcsönnel használja az aki kifüggesztette, 20 évre, szintén nem jó aláírással. Csupán neki jobb kapcsolata volt a fh-ban.
Válasz #503. hozzászólásra
Hát a 11-es évi díjjal már kicsit meg vannak késve reklamáció terén.
Fel kell szólítani tértis levélben, hogy x napon belül fizessék ki a bérleti díj fennmaradó összegét. Ha ezt nem teszik meg akkor lehet továbblépni az ügyvéddel a szerződésbontás irányába. Jobb helyzetben vagytok, ha 12-re sem fizette meg rendesen a bérleti díjat.
Tft 17§-ra lehet hivatkozni.
Üdv! Okosságot kérnék! Ha a haszonbérleti szerződésen egy tanú szerepel, akkor lehet e érvénytelennek tekinteni? Kifüggesztéskor a jegyző nem foglalkozott vele,de nem tudom a földhivatal elfogadja e egy tanúval, vagy azt is a földhivatala válogatja.
Válasz #502. hozzászólásra
Azt kihagytad, hogy csalinak megemelték a bérleti díjat, de az már nincs benne, hogy emelkedne 2025-ig, azaz kb a bérleti díj egy kiflire lesz elég 10 év múlva ( infláció követés stb...).
Ezek a nagy cégek jól megszívatták az embereket a 2025 -2028-as hosszabítással.
Ja és ha a mami örökösei értékesíteni szeretnék a földet mami halála után, semmit nem fog érni, mert csak tulajdont szerez az ember, de nem módosíthat semmit.
Szóval szidni fogják szegény mamit....
Egyik ismerősömék Szolnok megyében szívnak, mert apuka aláírt még 2025-ig egy szerződést ( közben elhunyt), és a 2011-es évre a szövetkezet 9913ft bérleti díjat küldött a 7,88 ha után összesen. Mondtam nekik, hogy azonnal ügyvéd és szerződés felbontás. Semmire nem hivatkoztak ( időjárás stb...).
Alapszerződésben 42 kg búza /Ak a bérleti díj, azaz 178 Ak.
Mondtam nekik, hogy hiába nem értesz hozzá vazze, nem tűnt fel????
Ahhhhh.
Ugye ez azonnali felmondást eredményez???
Üdv
Válasz #500. hozzászólásra
Mivel változott a Tft így kifüggesztés nélkül már nem lehet szerződést hosszabbítani, kivéve akkor, ha az eredeti szerződésben a felek erről megegyeztek. Tft 12§
Sajnos hiába függesztik ki, mint volt haszonbérlő az elsők a rangsorban. Így velük szemben senki nem tud érvényesülni, egyedül az állattartó telep vagy halgazdaság. Velük azonos rangban vannak, a tulajnak kell döntenie közöttük.
Egy szerződéssel a haszonbérleti idő max 20 év lehet. Tehát nem lehet egy 5 éve megkötött szerződést, csak max 15 évvel meghosszabbítani. Ennél hosszabb bérleti idő esetén új szerződést kell kötni, nem elégséges a régi módosítása. Tft 13§ (2.) bekezdés
Az nekem még nem teljesen tiszta, hogy 20 év bérlet után a kifüggesztett ajánlat esetén milyen rangba kerül a korábbi bérlő. Sejtésem szerint marad továbbra is az első helyen, mint volt haszonbérlő. Így nem sok értelme van a 20 évnek, ami azért jött létre, hogy teret engedjen másoknak is.
Azt nem értem, hogy miért kísérleteznek a tsz-nél. Mivel a tagjaiktól bérelt föld valószínűleg nem fog beleszámítani a területkorlátba. Ha meg igen akkor is vissza kell lépjenek a maximális megengedett birtokméretre ha még 20 évi szerződésük van rá. Gondolom inkább a támogatási bázisjog kellene nekik.
Arról nem is beszélve, hogy a tulajok helyében nem írnék alá ilyen hosszú lejárati idejű szerződést, valószínűleg úgy, hogy felmondási lehetőség sincs benne. A terület után járó bázisjogról amit majd a mostani bérlő szerez meg, már ne is beszéljünk.
Időközben megtaláltam a törvényben a lehetőséget amivel él a haszonbérlő...
Felháborító, hogy egy meglévő bérlő megtéveszti a vidéki elöregedett földtulajdonosokat, és lejárat előtt folyamatosan módosítja a bérlet időtartamát,,,
MIT FOG ÍGY ÉRNI AZ ÚJ FÖLDTÖRVÉNY ADTA TERÜLETNAGYSÁG KORLÁTOZÁS???? Semmit!
A volt tszcsé elvtársak királykodnak tovább.
Ráadásul a szerződésmódosításban rögzíti, hogy öröklés, tulajdonjog változás...stb esetén az új tulajdonos nem mondhatja fel a szerződést velük, és ezt adásvétel esetén tájékoztatni kell a szerződésben az új tulajdonossal.
80 éves mamikák, akik lehet 20 év múlva már nem lesznek közöttünk, eldöntik az unokáik sorsát, jövőjét is! Korukból adódóan nem is tudják értelmezni a szerződésben foglaltakat.
Ez Magyarország a genkszterváltás után...
Adj Isten!
Adva van egy érvényes haszonbérleti szerződés 2014-ig.
A bérlő szövetkezet a várható új földtörvény Ha korlátozásai miatt (mivel 2400 Ha-t bérel,és művel, egy új szerződésmódosítást irat alá a bérbeadókkal, amelyben módosítják a haszonbérleti szerződés időpontját 2032-ig!! 20 ÉVRE!!!
A törvény szerint a haszonbérleti szándékot is ki kell függeszteni 15 napra, hátha él valaki az előbérleti jogával, vagy esetleg az osztatlanban az egyik másik tulajdonos művelné a területet. A bérlő nem bújik ki ezen kötelezettsége alól azáltal, hogy nem függeszt ki, hanem a lejárat időtartama előtt egy szerződésmódosítást tesz???
Lehet ilyet tennie???
Hiszen akkor sosem kell kifüggeszteni a haszonbérletet, mert mindig a lejárat előtt módosítja annak időtartamát a bérbeadóval!!!!
EZ egy kiskapu, vagy szabálytalan!?
Köszönöm.
Válasz #498. hozzászólásra
Jól mondod. A két területet rajzoltasd egy tagba.
Földhivatalnál a körülményekre tekintettel kérj haladékot.
Válasz #497. hozzászólásra
Szóval kell 1 db vázrajz, amit a földmérő firkál fel, aztán hozzá csatolni egy listát az aláírásoknak... Egyébként nem nagy darab , 3.2hektár, meg egy 2.4... Sajna a többit egy nagygazda bérli, a maradék meg TSZ-hívő... Itt annyi a gond, hogy 15 nap lesz a pótlásra, ha megkapom a bejegyzést elutasító határozatot.
Válasz #494. hozzászólásra
Kérdés, hogy mekkora a terület amit bérelni szeretnél.
Minden jogod megvan, hogy a haszonbérleti szerződéstől elállj.
Nem kerül az olyan sokba. Kell egy tulajdoni lap, ami 6000 pár száz Ft, vagy elektronikusan 3600. Erről már ki tudod lesni a tulajokat. Aztán jön a levelezgetés.
A földmérő az a felétek szokásos díjat kéri. Nálunk legutóbb ez kb 30-40000 Ft volt. Elég egy papírt nyomtatni ahol alá kell írják a tulajok, hogy a művelési vázrajzot elfogadják.
Az 1994. évi LV törvényben 11/B§-tól 11/H§-ig el tudd olvasni mi hogyan működik a törvény szerint.
Az az egy tény, hogy nagyon macerás lett az osztatlan közös. Eddig sem volt egyszerű de most még tudtak rajta rontani.
Válasz #495. hozzászólásra
És ha talál egy indokot, bármikor felrúghatja a szerződést. Mivel papíron ingyenes a dolog...
Válasz #492. hozzászólásra
Haszonkölcsön szerződés és nem kell kifüggeszteni. Papíron ingyenesen kapod a földet. Hasonló mint a szívességi, de itt nem csak rokonnal köthetsz.
Sziasztok.
Bajban vagyok. adott egy bérleményem, egy 90 hektáros darabból. kb 300 tulaj. Emiatt valószínűleg nem tudom a használatot bejegyeztetni. Szerintetek ebből hogyan táncolhatok vissza büntetés fizetése nélkül?(feltéve, ha a tulaj hajlandó szerződést bontani velem)
Válasz #492. hozzászólásra
Nincs, ha csak nem közeli hozzátartozó.
Segítséget szertnék kérni! Szeretnék kibérelni pár hektár földet,és olyan kiskapu kellene,hogy ne kelljen a bérleti ajánlatot kifüggeszteni,hanem egyböl vihessem a földhivatalba... Van valami megoldás?
Válasz #489. hozzászólásra
Én is a másikban.
Üdv
Válasz #489. hozzászólásra
írtam a másikban szerintem ennyi
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, a földünket 5 évre adtuk bérbe, ami idén novemberben jár le. Azt szeretném tudni mi a teendőnk ha nem akarjuk meghosszabítani? Mikor kell szólni a bérlőnek, van-e valami nyomtatvány a lemondással kapcsolatban, ha nincs mit kell írnunk neki?
Köszi
Válasz #486. hozzászólásra
6000ft-ért 19 bejegyzést csinálnak...
szivességi földhasználat van bejegyezve,attól függetlenül nem kell róla papírt irníjuk?
Válasz #480. hozzászólásra
Ha hozzátartozó akkor szívességi földhasználat kell, nem haszonkölcsön.
A szívességi földhasználati és a földhasználati bejelentő papírral beballagsz a fh-ba és bejegyzik.
Válasz #480. hozzászólásra
Üdv!
A földhasználati Bejelenőlapon SZIVESSÉGI HASZNÁLATI bejelentést kell tenni.Azon-bejelentőlapon-nyilatkozni kell a használatba adónak is,hogy szivességi használatba adja a termőföldet.
Nem bonyolult,főleg,ha a Földhivatal ügyintézője is mondja,hogy kinek mikor hol kell aláírni...