Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Az EU marhahústermelése szoros összefüggésben van a tejágazattal, hiszen a marhahústermelés kb. háromnegyede a tejelő állományokból származik. A tejkvóta kivezetésének várható hatása, hogy a marhahústermelés évi mintegy 0,3%-kal fog növekedni az elkövetkező 4–5 évben.
Nem akarom tovább rontani a hamgulatod, de úgy tudom Csehországban négy éve bevezették, hogy csak az kaphat füves területre /rét , legelő, stb. / földalapú támogatást akinek állata is van. Leginkább húsmarha. Fontolgatják Úniós szinten ugyanezt bevezetni, ami egyértelműen embertelen túlkínálatot fog okozni.... De most is minden szinten az állattartást erőltetik csak nincs öszhang a kereslet és a kínálat között. Ha jól tudom hasonló árak vannak Franciaországtól az Ukrán határig....
Egy kis eszmefuttatás kedvéért írok egy saját észrevételt, hátha valaki másképp látja.
20 éve foglalkozom húsmarha tartással. 2012-ig szép fogozatosan emelkedett fel és azt mondtam, hogy nem csak érdemes vele foglalkozni, hanem megjött az ember kedve, örömmel töltött el, mert már nem kellett annyit küszködni. De az elmult 3 évben egyre rosszabb a helyzet. Kezdődött, hogy elzavartuk a török piacot. Olasz sehol.(Mindig is a kapum elött álltak sorban a külföldi vevők, soha nem kellett Hunlandnak meg hasonlóknak értékesítsek, se magyar vágóhídnak, mostmeg!) Erre kitalálták, hogy tartson mindenki húsmarhát. De hova? Kinek? Minek? Még saját célra sem tudjuk tartani, mert a magyarnak a jó marhasús nem kell, jó az agyonantibiotikumozott selejt tejelő tehén is. Mi lesz itt így? Ha megint oda jutunk ahol 20 éve voltunk, akkor mit érünk el? Tönkre fog menni egy olyan ágazat, amit az elmult 20 évben sikerült felemelni. Kinek jó ez?
Szerintetek? Vagy csak én látom rosszul? Lehet, hogy a sok küzködés után jött könnyebbség elkényelmesített, és már nem úgy hajolna a derekam mint az elött, és csak ez mondatja velem ezt a pesszimista megközelítést?
Válasz #6905. hozzászólásra
Helló Persze hogy van Szürke marha szaporitó anyag aszem a Semex forgalmaza , de én nem mézem semmibe én a tanyába benem vinném . Meg az a igazság hogy a jó Limozin meg a Sarilin bikába is néha keresik a vevők a hibát pedig tuti a állat !
Hátakor az ilyen kivirc kavarc szürke bika meg ááááá hadjuk inkább
Válasz #6903. hozzászólásra
hello Szép az állat Lafontaine azt nem ismerem nem használtam még ! amit használtam Pallió Cupidó Inota Járandos Mindig ezekre a spermákra volt jó akció ezért ezeket használtam .
Szerintem is felesleges itt a belgával szórakozni :) Inota meg Eskobar tuti jók..ráadásul Eskobar homozigóta szarvatlan is :)
Tehenész!
Lafontaine-ről van tapasztalatod? Milyenek a borjai?
Mert Zárt Szállót akartam rendelni de mondták többen hogy nem valami homogének a borjak utána, jobban érvényesülnek az anya tulajdonságai, és helyette keresek valamit..
Köszönöm a tanácsokat, inkább maradok akkor a megszokotaknál. Egyszer ha ugy hozza az élet h olyan helyröl hozok borjut ahol vannak ilyenek majd megprobálom alap8san kifagatni a gazdát h mik a tapasztalatai, azért probálkoznék ilyenekkel hogy minnél olcsobban kitudjam hozni a hizott bikát! Jelenleg is van olyan bikám ami 3mázsa körüli és még az anyával van, de még hagyom mert még csak 3honapos hasas a tehén, meg a legelön jol nö a tejjel, majd agusztusba akarom csak behozni és jövöév elejéig jol meg abrakolni. Igy csökentem a kiadásaimat rájuk, ezért gondoltam h a belga vonal hátha nagyobb gyarapodást érne el a tehén alatt, mert akkor tudnám csökenteni a termelési idöt is meg a költséget.
Sziasztok!
Segítségét szeretném kérni attól a személytől, aki érdemleges információt tud és szeretne is megosztani velem a húshasznú marhatartásról. Növénytermesztéssel foglalkozik a család, de ezt szeretném kiegészíteni állattartással. Itt jött képbe a sertés, ill. bikahizlalás. Legelőnk nincs, ezért csak kizárólag bikákba gondolkozom. Örülnék, ha vki megszánna, és egy kis infót megosztana, hogy egyáltalán van a értelme tovább gondolkoznom. Válaszát előre is köszönöm. (rogiaaf@gmail.com)
Hát jah az embriozás is olyan mint a kutya vacsorája a nagy cégek sem csinálják !! vagy sikerül vagy nem 1 beavatkozás majdnem 70 ezer forint ra jön ki az egyik ismerősöm csinálta 6-éve de ráhagyták mert ma napság örül az ember ha nem kell a tehenet ujra rakni nem hogy embriot moson meg berakjon .
Ja valahol láttam igaz csak képen szürkemarha Xkékbelga borjút, hát nem nézett ki rosszul. A szine viszont leírhatatlan... borzderes szerű apró fekete foltokkal. A kérdés csak az mennyi idő alatt nőtt meg az a borjú. Mert ha másfél év helyett három alatt mint ahogy a szürkék szoktak, akkor jó sok abrakot elpocsékoltak abba a bikába.
Részemről ez csak okoskodás, mert nem láttam még kék belgát de ott van jelentősége ahol egy nem húshasznú állományból akarnak ideig-óráig hústipusú szaporulatot. Valahol olvastam, hogy Holstein tehenek vágóértékben elég elfogadható borjakat ellettek. Itt nálunk amikor még jobban ment a marha valahol a haolstein teheneket egy ideig belgákkal termékenyítették. A törökök először a fekete-fehéret nézték bennük, de után mikor párat levágtak, már nagyon vitték őket.
Húshasznú tehénnel szerintem sok értelme nincs mert a gondok amiket okoz nagyobbak mint az előnyök. Például ha neked egy-egy keresztezett belga hízód van, folyamatosan beleszaladsz a fekete -fehér szín problémába.... Ugyanis azt is nagyon jól örökíti. Ezek a belgák ugyan másfél tonnásak de csak 120 cm magasak.... Egy francia húsmarhát inkább ront mint javít. Szerintem.
Tisztavérben tenyészteni meg annyira macerás, hogy teljesen felejtős. Igazából csak az állomány fenntartás a cél meg a spermatermelés.
Pont az ilyen véleményekre lennék kiváncsi, nincs semmi tapasztalatom a belgákkal! Én személy szerint ugy gondolom hogy közepesen abrakolom öket, de nekem is a jobb charolinok kb 1300-1500g mot hoznak napi lebontásban, bár én csak kicsinek vagy választáskor mérek meg leadáskor, de igy is megvan 14-15honapos korára 600-650kg. Azért is érdeklödök h ki mit javasolna, hátha okosabb lennék!
Válasz #6889. hozzászólásra Hello Mért pont a kék belgába gondolkodc ??? Ahozzz tehén is kel ezekre is oda kell figyelni nem hogy belgára
Én használom régota a Charolais ba 23365 Járandost meg 22606 LAJOSMIZSEI INOTA a napi súlygyarapodása 2119.g/nap meg még , Blonde d Aqitaine 18430 Cserje ezek nőnek mint a gomba csak takarmány legyen előtük ... Én a helyedbe ebben gondolkodnék ..
A meglévö álományomra akarom rárakatni! Szürke még a közelembe sem jöhet, van egy bikám ami keresztezet szürkével, de már 3 villám bánta pedig még csak 450kg, de megutáltam nagyon,
Vegyél szürke marha teheneket és rakass bele megtermékenyített kék belga embriót. Gond nélkül megelli és fel is neveli. Annál olcsóbban nem tudsz tehenet tartani.
Fehér-kékbelgával kapcsolatosan milyen tapasztalataitok vannak? Ugy érdekelne h milyen nehezen ellenek? Pár darab tehénnél meg akarom probŕlni, csak nem tudom hogy az üszöi hogyan is birják a legelöt, mert az lenne a célom hogy a magyar×charolin tehenekre rakatnék belgát, de ha üszö lesz és nem elég neki a legelő akkor inkább nem eröltetem mert nekem is az a célom h a legkissebb pénzböl tartani öket,
sziasztok, tudna nekem segíteni valaki, pár db amatőr kérdés erejéig?mennyibe kerül egy: fél, 2, és 4 éves húsmarha a piacon?
( angus, charoais, hereford, fehér-kék belga, szimentáli)
Válasz #6885. hozzászólásra
Gyenge az inszeminátor, és kötve van a tehén. Se nap se szél se jó levegő se legelés. Bolond egy kicsit a jószág. Jobb ha kötve van, jobb a békesség. Nincs egy épkézláb állatorvos... Ki tudja van-e valami szervi baja.
Válasz #6882. hozzászólásra
Hello felénk 280 ft/kg ba mozog a szép vágótehén sajnos , ha nincs az állatnak szervi baja és ha nem előhasi már , akkor annak vemhessűnie kell vagy gyengén takarmányozol (vitaminhiányok) vagy , gyenge az Inszeminátorod ..
Valami olyat ír, hogy beadáskor 8 hónapnál idősebb legyen, 14 jan 1 és dec 31 között, az össz kérelmezettek 30 százaléka elett, az üszők aránya legfeljebb 40 százalék lehet . x
Na jó az okosságot azt nem árulták el.
Meg nem is követendő példaként hoztam fel mert nálunk a hízómarhának mindig toppon kell lenni mert időzített hizlalást csak akkor lehet csinálni ha előre tudja a gazda mikor adja el. Nálunk akkor adja el ha vevő van.
Csak érdekesség képpen írtam a mennyi széna mennyi abrak mennyi állatnak témához.
Apropó, a növekedési hormon sem éppen olcsó mulatság.
Ebből annyi igaz hogy istálló nélkül tartják őket, kb 50es csoportokban... És biztos h nem a füvet eszik, hanem elég jó TMR-t kapnak meg lassú felszívódású növekedési hormont.
Amerikában állítólag a hízónak való marhát legelőn tartják. Az anyja mellett választásig, utána külön gulyába csak a bikák. Nem foglalkoznak vele milyen sovány, csak a csontja nőjön. A várható eladás előtt hat-nyolc héttel karámokba terelik és hízóba fogják.
A TV-ben valami állatos csatornán volt, amerikaiak Ukrajnában így "hagyományos amerikai " módon tartanak húsmarhát. Nem keveset....
Ukrán cowboyok vagy valami ilyesmi volt a címe. Télen mínusz harminc fokban lefagyogat a marhák füle vége..... Nem esik sok hó és az öt -tíz centis hó alól eszegetik az elszikkadt füvet.... Tüdőgyulladásban hullik el egy részük, de még a gazdaságos határon belül. Angust tartanak. vagy legalábbis annak néztek ki.
Kukorica, árpa, buza, cgf perlet. Az idei évtöl takarmány borsot is tolok bele kb 15%ba. Szabadon tartott karámos marhánál aki tudja h menyi szalma kell az hazudik, ez idöjárás függö! Volt olyan év h elég volt 60an bála, de van olyan csapadčkos is hogy 100 sem elég 10 darabnak, nálam csak a pihenörész betonozott, az etetörész meg a kintirész az nem! Ugyhogy idöjárás függö, 9-10 bála az a lucerna, a szár az fogalmam sincs menyi mert azt eszik a tehenek is meg az anyabirkák, mangalicák, meg a husd7sznok is,
Ja de azt elfelejtettem leirni h nagy 160as krone bálazoval csinált bálák, ha neked esetleg kssebb 120as báláid vannak akkor ugy számold h kb 25%al több kell,
Én rendszeresen 150-200kg közötti bikákat veszek, eleinte csak napi 3kg körüli abrakot kapnak de kb 400kgtol már kb 4kgt ugy 550 körül 700ig napi 6-7kgt, nekem igy hogy amikor darálok akkor szoktam irni 1 füzetbe h menyiket darálok igy szokot az 1 kész bikára valo átlag 13-16q közé, volt már jobban sikerült jo genetikával rendelkezö is meg gyengébb is, meg reggel este lucernát vagy borso szárat kapnak, napközben köretetöben meg bent a kukorica szár, igy szokott 9-10 bála elég lenni darabonként arra az 1 évre amig sikerül jol kihizlalnom öket,
12713 hozzászólás
Válasz #6910. hozzászólásra
Egy szó mint száz. Sajnos jól látod a dolgokat.
Válasz #6910. hozzászólásra
Egy idén tavasszal megjelent cikkből.
Az EU marhahústermelése szoros összefüggésben van a tejágazattal, hiszen a marhahústermelés kb. háromnegyede a tejelő állományokból származik. A tejkvóta kivezetésének várható hatása, hogy a marhahústermelés évi mintegy 0,3%-kal fog növekedni az elkövetkező 4–5 évben.
Ez sem segít az árak alakulásában.
Válasz #6910. hozzászólásra
Nem akarom tovább rontani a hamgulatod, de úgy tudom Csehországban négy éve bevezették, hogy csak az kaphat füves területre /rét , legelő, stb. / földalapú támogatást akinek állata is van. Leginkább húsmarha. Fontolgatják Úniós szinten ugyanezt bevezetni, ami egyértelműen embertelen túlkínálatot fog okozni.... De most is minden szinten az állattartást erőltetik csak nincs öszhang a kereslet és a kínálat között. Ha jól tudom hasonló árak vannak Franciaországtól az Ukrán határig....
Sziasztok.
Egy kis eszmefuttatás kedvéért írok egy saját észrevételt, hátha valaki másképp látja.
20 éve foglalkozom húsmarha tartással. 2012-ig szép fogozatosan emelkedett fel és azt mondtam, hogy nem csak érdemes vele foglalkozni, hanem megjött az ember kedve, örömmel töltött el, mert már nem kellett annyit küszködni. De az elmult 3 évben egyre rosszabb a helyzet. Kezdődött, hogy elzavartuk a török piacot. Olasz sehol.(Mindig is a kapum elött álltak sorban a külföldi vevők, soha nem kellett Hunlandnak meg hasonlóknak értékesítsek, se magyar vágóhídnak, mostmeg!) Erre kitalálták, hogy tartson mindenki húsmarhát. De hova? Kinek? Minek? Még saját célra sem tudjuk tartani, mert a magyarnak a jó marhasús nem kell, jó az agyonantibiotikumozott selejt tejelő tehén is. Mi lesz itt így? Ha megint oda jutunk ahol 20 éve voltunk, akkor mit érünk el? Tönkre fog menni egy olyan ágazat, amit az elmult 20 évben sikerült felemelni. Kinek jó ez?
Szerintetek? Vagy csak én látom rosszul? Lehet, hogy a sok küzködés után jött könnyebbség elkényelmesített, és már nem úgy hajolna a derekam mint az elött, és csak ez mondatja velem ezt a pesszimista megközelítést?
Válasz #6904. hozzászólásra
Köszi
Válasz #6905. hozzászólásra
Helló Persze hogy van Szürke marha szaporitó anyag aszem a Semex forgalmaza , de én nem mézem semmibe én a tanyába benem vinném . Meg az a igazság hogy a jó Limozin meg a Sarilin bikába is néha keresik a vevők a hibát pedig tuti a állat !
Hátakor az ilyen kivirc kavarc szürke bika meg ááááá hadjuk inkább
http://www.atk.hu/?cat=szarvasm&i=123
66% Hús !!!???
http://www.feherkekbelga.hu/fajtabem.htm
Na itt van kép Holstein F1 s szürkemarha F1
Válasz #6904. hozzászólásra
Létezik szürkemarha sperma? Vagy tartani kell bikát is? Szürkemarha X Charolais milyen? Láttál már / láttatok?
Válasz #6903. hozzászólásra
hello Szép az állat Lafontaine azt nem ismerem nem használtam még ! amit használtam Pallió Cupidó Inota Járandos Mindig ezekre a spermákra volt jó akció ezért ezeket használtam .
Itt a Charolais katalógus:
http://charolais.hu/ujweb/index.php/hu/bikakatalogus
Szerintem is felesleges itt a belgával szórakozni :) Inota meg Eskobar tuti jók..ráadásul Eskobar homozigóta szarvatlan is :)
Tehenész!
Lafontaine-ről van tapasztalatod? Milyenek a borjai?
Mert Zárt Szállót akartam rendelni de mondták többen hogy nem valami homogének a borjak utána, jobban érvényesülnek az anya tulajdonságai, és helyette keresek valamit..
Válasz #6901. hozzászólásra
Szerintem is maradjál jobban jársz
Jó fajta Sarolin meg Blond vagy jó Magyartarkát többe nézem mint a Belgát ,, De kinek mi a bevált
Válasz #6896. hozzászólásra
Köszönöm a tanácsokat, inkább maradok akkor a megszokotaknál. Egyszer ha ugy hozza az élet h olyan helyröl hozok borjut ahol vannak ilyenek majd megprobálom alap8san kifagatni a gazdát h mik a tapasztalatai, azért probálkoznék ilyenekkel hogy minnél olcsobban kitudjam hozni a hizott bikát! Jelenleg is van olyan bikám ami 3mázsa körüli és még az anyával van, de még hagyom mert még csak 3honapos hasas a tehén, meg a legelön jol nö a tejjel, majd agusztusba akarom csak behozni és jövöév elejéig jol meg abrakolni. Igy csökentem a kiadásaimat rájuk, ezért gondoltam h a belga vonal hátha nagyobb gyarapodást érne el a tehén alatt, mert akkor tudnám csökenteni a termelési idöt is meg a költséget.
Sziasztok!
Segítségét szeretném kérni attól a személytől, aki érdemleges információt tud és szeretne is megosztani velem a húshasznú marhatartásról. Növénytermesztéssel foglalkozik a család, de ezt szeretném kiegészíteni állattartással. Itt jött képbe a sertés, ill. bikahizlalás. Legelőnk nincs, ezért csak kizárólag bikákba gondolkozom. Örülnék, ha vki megszánna, és egy kis infót megosztana, hogy egyáltalán van a értelme tovább gondolkoznom. Válaszát előre is köszönöm. (rogiaaf@gmail.com)
Hát jah az embriozás is olyan mint a kutya vacsorája a nagy cégek sem csinálják !! vagy sikerül vagy nem 1 beavatkozás majdnem 70 ezer forint ra jön ki az egyik ismerősöm csinálta 6-éve de ráhagyták mert ma napság örül az ember ha nem kell a tehenet ujra rakni nem hogy embriot moson meg berakjon .
Válasz #6897. hozzászólásra
de ha embriót rakatsz a tehénbe akkor 100% kékbelga lesz és a szürke kihordja
Ja valahol láttam igaz csak képen szürkemarha Xkékbelga borjút, hát nem nézett ki rosszul. A szine viszont leírhatatlan... borzderes szerű apró fekete foltokkal. A kérdés csak az mennyi idő alatt nőtt meg az a borjú. Mert ha másfél év helyett három alatt mint ahogy a szürkék szoktak, akkor jó sok abrakot elpocsékoltak abba a bikába.
Válasz #6894. hozzászólásra
Részemről ez csak okoskodás, mert nem láttam még kék belgát de ott van jelentősége ahol egy nem húshasznú állományból akarnak ideig-óráig hústipusú szaporulatot. Valahol olvastam, hogy Holstein tehenek vágóértékben elég elfogadható borjakat ellettek. Itt nálunk amikor még jobban ment a marha valahol a haolstein teheneket egy ideig belgákkal termékenyítették. A törökök először a fekete-fehéret nézték bennük, de után mikor párat levágtak, már nagyon vitték őket.
Húshasznú tehénnel szerintem sok értelme nincs mert a gondok amiket okoz nagyobbak mint az előnyök. Például ha neked egy-egy keresztezett belga hízód van, folyamatosan beleszaladsz a fekete -fehér szín problémába.... Ugyanis azt is nagyon jól örökíti. Ezek a belgák ugyan másfél tonnásak de csak 120 cm magasak.... Egy francia húsmarhát inkább ront mint javít. Szerintem.
Tisztavérben tenyészteni meg annyira macerás, hogy teljesen felejtős. Igazából csak az állomány fenntartás a cél meg a spermatermelés.
Válasz #6891. hozzászólásra
Közben megoldódótt a gondom.
Válasz #6893. hozzászólásra
Pont az ilyen véleményekre lennék kiváncsi, nincs semmi tapasztalatom a belgákkal! Én személy szerint ugy gondolom hogy közepesen abrakolom öket, de nekem is a jobb charolinok kb 1300-1500g mot hoznak napi lebontásban, bár én csak kicsinek vagy választáskor mérek meg leadáskor, de igy is megvan 14-15honapos korára 600-650kg. Azért is érdeklödök h ki mit javasolna, hátha okosabb lennék!
Válasz #6889. hozzászólásra Hello Mért pont a kék belgába gondolkodc ??? Ahozzz tehén is kel ezekre is oda kell figyelni nem hogy belgára
Én használom régota a Charolais ba 23365 Járandost meg 22606 LAJOSMIZSEI INOTA a napi súlygyarapodása 2119.g/nap meg még , Blonde d Aqitaine 18430 Cserje ezek nőnek mint a gomba csak takarmány legyen előtük ... Én a helyedbe ebben gondolkodnék ..
http://www.omtrt.hu/hushasznu.html
Válasz #6890. hozzászólásra
A meglévö álományomra akarom rárakatni! Szürke még a közelembe sem jöhet, van egy bikám ami keresztezet szürkével, de már 3 villám bánta pedig még csak 450kg, de megutáltam nagyon,
Válasz #6887. hozzászólásra Helló nem kaptam email t !!
Válasz #6889. hozzászólásra
Vegyél szürke marha teheneket és rakass bele megtermékenyített kék belga embriót. Gond nélkül megelli és fel is neveli. Annál olcsóbban nem tudsz tehenet tartani.
Fehér-kékbelgával kapcsolatosan milyen tapasztalataitok vannak? Ugy érdekelne h milyen nehezen ellenek? Pár darab tehénnél meg akarom probŕlni, csak nem tudom hogy az üszöi hogyan is birják a legelöt, mert az lenne a célom hogy a magyar×charolin tehenekre rakatnék belgát, de ha üszö lesz és nem elég neki a legelő akkor inkább nem eröltetem mert nekem is az a célom h a legkissebb pénzböl tartani öket,
sziasztok, tudna nekem segíteni valaki, pár db amatőr kérdés erejéig?mennyibe kerül egy: fél, 2, és 4 éves húsmarha a piacon?
( angus, charoais, hereford, fehér-kék belga, szimentáli)
Válasz #6885. hozzászólásra
Küldtem neked pár napja privát üzenetet.... Ezek szerint nem olvasod az emailjeid....
Válasz #6885. hozzászólásra
Gyenge az inszeminátor, és kötve van a tehén. Se nap se szél se jó levegő se legelés. Bolond egy kicsit a jószág. Jobb ha kötve van, jobb a békesség. Nincs egy épkézláb állatorvos... Ki tudja van-e valami szervi baja.
Válasz #6882. hozzászólásra
Hello felénk 280 ft/kg ba mozog a szép vágótehén sajnos , ha nincs az állatnak szervi baja és ha nem előhasi már , akkor annak vemhessűnie kell vagy gyengén takarmányozol (vitaminhiányok) vagy , gyenge az Inszeminátorod ..
Válasz #6883. hozzászólásra
OK
Igazság szerint itt a FH bikát nem sokkal veszik drágábban. Elméletileg. Mert sehogy se veszik. Szép nagy bikák bontogatják az ólakat unalmukban.
Válasz #6882. hozzászólásra
Jó helyen kb 300 Ft
Nyolc éves magyartarka X limusine tehén nem akar vemhesülni. Most vágóba mennyit adnak érte kilónként?
Válasz #6880. hozzászólásra
köszi
Válasz #6878. hozzászólásra
Valami olyat ír, hogy beadáskor 8 hónapnál idősebb legyen, 14 jan 1 és dec 31 között, az össz kérelmezettek 30 százaléka elett, az üszők aránya legfeljebb 40 százalék lehet .
x
Szeva Gazdák valaki tud fain VEMHES Magyar tarka üszőket vagy fiatal tehenet eladót egyben 6-8 db érdekelne ártól függ !!!!
Ti azokat az üszőket is beírjátok 100%-ig amik csak jövőre fognak elleni?
Köszönöm.
Mondjuk már feladtam, úgy , hogy a hu után kihagytam kettőt és végigírtam számmal. Remélem nem lesz vele problémájuk.
Válasz #6875. hozzászólásra
én is
Válasz #6874. hozzászólásra
Én egybe szoktam beríni a HU előtaggal (space-ek nélkül), így a végére marad két üres hely.
Válasz #6873. hozzászólásra
Szal ezen?:
Anyatehín támogatás papíron(k14602), hogyan kő beírni az enar számot a 14 betűnyi helyre?
Be is van tiltva európában
Válasz #6870. hozzászólásra
Na jó az okosságot azt nem árulták el.
Meg nem is követendő példaként hoztam fel mert nálunk a hízómarhának mindig toppon kell lenni mert időzített hizlalást csak akkor lehet csinálni ha előre tudja a gazda mikor adja el. Nálunk akkor adja el ha vevő van.
Csak érdekesség képpen írtam a mennyi széna mennyi abrak mennyi állatnak témához.
Apropó, a növekedési hormon sem éppen olcsó mulatság.
Ebből annyi igaz hogy istálló nélkül tartják őket, kb 50es csoportokban... És biztos h nem a füvet eszik, hanem elég jó TMR-t kapnak meg lassú felszívódású növekedési hormont.
Amerikában állítólag a hízónak való marhát legelőn tartják. Az anyja mellett választásig, utána külön gulyába csak a bikák. Nem foglalkoznak vele milyen sovány, csak a csontja nőjön. A várható eladás előtt hat-nyolc héttel karámokba terelik és hízóba fogják.
A TV-ben valami állatos csatornán volt, amerikaiak Ukrajnában így "hagyományos amerikai " módon tartanak húsmarhát. Nem keveset....
Ukrán cowboyok vagy valami ilyesmi volt a címe. Télen mínusz harminc fokban lefagyogat a marhák füle vége..... Nem esik sok hó és az öt -tíz centis hó alól eszegetik az elszikkadt füvet.... Tüdőgyulladásban hullik el egy részük, de még a gazdaságos határon belül. Angust tartanak. vagy legalábbis annak néztek ki.
Válasz #6865. hozzászólásra
A nagy 160-s bálákban majdnem dupla annyi anyag van, pontosan 1,7- szerese.
Válasz #6866. hozzászólásra
Kukorica, árpa, buza, cgf perlet. Az idei évtöl takarmány borsot is tolok bele kb 15%ba. Szabadon tartott karámos marhánál aki tudja h menyi szalma kell az hazudik, ez idöjárás függö! Volt olyan év h elég volt 60an bála, de van olyan csapadčkos is hogy 100 sem elég 10 darabnak, nálam csak a pihenörész betonozott, az etetörész meg a kintirész az nem! Ugyhogy idöjárás függö, 9-10 bála az a lucerna, a szár az fogalmam sincs menyi mert azt eszik a tehenek is meg az anyabirkák, mangalicák, meg a husd7sznok is,
Válasz #6864. hozzászólásra
9-10 bála de miből?
Lucernából, kukorica szárból kb mennyi kell míg felhízik?
Az abrak miből áll össze, arányok?
Almozásra mennyi bála kell, azt számoltad már?
Ja de azt elfelejtettem leirni h nagy 160as krone bálazoval csinált bálák, ha neked esetleg kssebb 120as báláid vannak akkor ugy számold h kb 25%al több kell,
Válasz #6860. hozzászólásra
Én rendszeresen 150-200kg közötti bikákat veszek, eleinte csak napi 3kg körüli abrakot kapnak de kb 400kgtol már kb 4kgt ugy 550 körül 700ig napi 6-7kgt, nekem igy hogy amikor darálok akkor szoktam irni 1 füzetbe h menyiket darálok igy szokot az 1 kész bikára valo átlag 13-16q közé, volt már jobban sikerült jo genetikával rendelkezö is meg gyengébb is, meg reggel este lucernát vagy borso szárat kapnak, napközben köretetöben meg bent a kukorica szár, igy szokott 9-10 bála elég lenni darabonként arra az 1 évre amig sikerül jol kihizlalnom öket,