Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak611 FtBenzin árak600 FtEUR407.17 FtUSD380.08 FtCHF433.84 FtGBP490.68 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
sziasztok érdeklődnék hogy valaki hallót e már eről a felvásárolrol http://www.jofogas.hu/bekes/Keresek__Bika_felvasarlas_8002850.htm
élöre is köszönöm
Hát ezt a cikket olvasva nekem is kedvem támadna bikát hizlalni, csak egy a baj, hogy én is ezzel foglalkozom. Tapasztalatom az, hogy az említett cégnek és a többi konkurensnek is vannak kitűnő termékei, melyeket előszeretettel venne a gazda, ha a képen látható bikák ára nem 550 Ft nettó lenne. Valami ebben az országban nagyon szarul megy sajnos. Nagyszüleim elmondása alapján az átkosban felhizlaltak 2-3 bikát és elkezdtek házat építeni a gyereknek, ma hol tartunk ehhez képest. Eladtam 15 db-ot, de szerint egy ház alapját nem tudnám megcsinálni a teljes bevételből (nem a haszonból). Ha az ember mindent kiszámol, jobb ha eladja a terményt ősszel és él, mint hal a vízben, nem kínlódik másfél éven keresztül a bikákkal. Ilyen árakkal nehéz lesz talpra állítani a magyar állattartást!
hali TIBIKE!elmentek ma a bikák!nehezen adtuk őket oda,a bikák is nagyon-nagyon nehezen mentek kiaz istálloból.nem fáztunk ma.a bikák minőségiek voltak...675-ös átlag.
Válasz #4069. hozzászólásra
Ez elég meredek. Annyit hozzátennék, h ez akkor van, ha az eladó és a vevő is bankszámlavezetésre kötelezett. Nekem legalábbis a könyvelőnk ezt mondta, kérdezzetek rá azért ti is, ha aktuális.
Valaki beszélt már ezzel a jóemberrel aki hirdeti magát a neten, hogy növendék és nagy súlyú bikát vásárol? Csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen árakat mond?
„Közösen a sikerért!”
Nagy Szabolccsal, a jánkmajtisi hízómarhafarm tulajdonosával
Mile Miklós dealermenedzser (továbbiakban DM): Kérlek, röviden mutasd be a hízómarhafarmodat a kezdetektől napjainkig!
Szabolcs (továbbiakban tulajdonos): A háztáji bikatartást már régóta végzi a családom, mindig volt 4-5 db bika, 2-3 hízósertés és sok aprójószág a portán. Az állomány fejlesztése 2002-ben 20 darabbal kezdődött,, mára 36 db-ra növekedett az állatlétszám. A farmon Limusin húsbikafajtát tartok, és ezt a fajtát szeretném a jövőben is tartani.
Farmom a román határ közelében, Csengersimához mintegy 10 km-re, Jánkmajtis községben található. Az állatállomány optimális elhelyezéséhez rendelkezem istállókkal, a kiszolgálásához megfelelő technológiai eszközökkel. Az állatok részére az alaptakarmányokat (gabona, széna) magam termelem meg saját tulajdonú és bérelt földterületeken.
Célom az állatállomány minél jobb kiszolgálása és egyre jobb eredmények elérése.
DM: Hogyan kerültél kapcsolatba a PURINA takarmányokkal, és miért a PURINA takarmányokat alkalmazod a bikák takarmányozására?
Tulajdonos: Lassan egy éve, hogy egy másik hízómarhatartónál jártam, aki már réggebben használta a Purina hízómarha -takarmányokat. Elismerően nyilatkozott ezekről, ez után vettem fel a kapcsolatot a Purina cég helyi képviselőjével, aki tájékoztatott a Purina hízómarha- termékekről. A hízómarha- -takarmányok széles választékkal állnak rendelkezésre, melyeket a helyi Purina takarmányforgalmazótól, a Pátzay Bt.-től vásárolok meg. Az együttműködés kitűnően működik (a megrendeléstől számítva pár napon belül kihozzák a farmomra a megrendelt termékeket). Ez nagy előny számomra, hiszen korábban mindig nekem kellett gondoskodnom a szállításról. Az eddigi együttműködés folyamán a használt termékek mindig állandó minőségűek voltak. A termékek mellett a technikai és a személyi feltételek is kiválóan működtek, hiszen a takarmánnyal együtt teljes körű szakmai szolgáltatást is kaptam. Kölcsönös bizalmi kapcsolatom alakult ki a vállalat munkatársaival.
DM: Hogyan alkalmazod a PURINA hízómarha- takarmányokat a bikák mindennapi takarmányozásban?
Tulajdonos: A takarmányok bekeverését édesanyám felügyeli. Ő mindig pontosan betartja a bekeverési javaslatot, ez a jelenlegi állománynál 15% Purina OptiBeef proteinkoncentrátum, 85% gazdasági abrak (kukorica 60%,triticálé 25%). Az abrak mellé folyamatosan kapják a Purina T-mineral sóblokkot és a réti szénát. Az abrakot ad libitum (tetszés szerint) mennyiségben kapják a bikák. Ezzel a takarmányozással 1,649 kg/nap testtömeg-gyarapodást értem el, a napi összes takarmányozási költségem 287,1 Ft volt bikánként. A korábban használt takarmányokkal 30 dkg-mal kevesebb volt a napi súlygyarapodás, és ezért a hizlalási idő két hónappal is hosszabb volt.
DM: Hogyan értékeled a PURINA hízómarha- takarmányozási programját?
Tulajdonos: Ahhoz, hogy sikeres állattartást tudjon a farm elérni, szükséges, hogy az állomány egészséges legyen. Az állatok elhelyezése, tartástechnológiája optimális legyen, mert hiába van jó genetikai állomány és kiváló takarmány, csak a fentiekkel együtt lehet sikereket, eredményes gazdálkodást elérni. A Purina OptiBeef proteinkoncentrátum takarmány nálam kiválóan működik.
DM: Hogyan képzeled el a hízómarhafarmod jövőjét?
Tulajdonos: Látok jövőt a hízómarhatartásban, ezért vásároltam a közelmúltban újabb területet, ahol új istállót és kiszolgáló épületeket alakítunk ki az állatok részére. Terveim szerint a jövő évben az állatállományomat is szeretném megduplázni. A meglévő kapacitások maximális kihasználásával, a termelés további fokozásával (minél több, nagy súlyú értékesített bikával) szeretném hosszú távon biztosítani a vállakozásom eredményes működését.
Meggyőződésem, hogy a gazdaságos működéshez elengedhetetlenül szükséges a termelés további emelése. Ehhez a jövőben is a Purina takarmányokat látom a garanciának.
Szabolcs, köszönöm, hogy megosztottad velem gondolataidat, a PURINA takarmányokkal elért sikereidet és bemutattad a hízómarhafarmodat.
Gratulálunk eredményeidhez, további sikeres gazdálkodást, jó egészséget, kitartást kívánok.
Csak úgy mehet, mert különben nem kapnak semmit! A különbözetet meg mérlegelés után rendezni kp-ban! Azért van ez, hogy a tranzakciós adót minden fillér után megfizessük!
nem sokáig lesz ez igy ugy érzem.... mert hogy senki nem fogja utalásra oda adni az is biztos..... ha csak nem kitalálják a felvásárlok hogy elöre utalnak és megérkezik a pénz és akkor vihetik!
Azt hallottátok már, hogy 2013 január 1-től, nem léphetitek túl az egy vevővel/eladóval történő adásvétel során a 1,5 milliós készpénzforgalmat havonta? Magyarul: ha jön a "messziről jött" felvásárló, akkor nem fizethet kp-ban, mert a másfél millió forint feletti rész 20%-át ő is és én is befizetem büntetésbe! Akkor ezek után kinek merjem odaadni a borjakat, bikákat (akár terményt is) aki "majd" utalja a pénzt!? Most jön a zsiványoknak a még nagyobb kánaán!?
Holnap jönnek hozzám nagy feketéket nézni exportra.De már most sír a felvásárló,hogy keveset tud adni. :-)Mondtam,hogy meglehet nézni de szarért húgyért nem adom az tuti.
az állatlétszámhoz kötött támogatási jogosultság országos tartalékból való igénylésének feltételeiről
2. § (1) Támogatási jogosultság az országos tartalékból a következő szempontok figyelembevétele mellett kerül kiosztásra:
a) jogerős határozaton alapuló igénnyel rendelkező;
b) anyajuh-, illetve anyatehén-tartási támogatási jogosultsággal nem rendelkező,
ba) a "Fiatal gazdálkodók induló támogatás"-ban részesülő
bb) 137/2004. (IX. 18.) FVM rendelet meghatározása szerint kedvezőtlen adottságú területen fekvő mezőgazdasági haszonterületen gazdálkodó (a továbbiakban: kedvezőtlen adottságú területen gazdálkodó),
bc) egyéb mezőgazdasági haszonterületen gazdálkodó
c) anyajuh-, illetve anyatehén-tartási támogatási jogosultsággal rendelkező, ezen tevékenységet bővíteni szándékozó,
ca) kedvezőtlen adottságú területen gazdálkodó,
cb) egyéb mezőgazdasági haszonterületen gazdálkodó termelők között.
Érdeklödtem az MVH -nál azt mondták akinek emelkedett az anyatehén támogatás jogosultsága az valoszinü hogy KAT-os területen gazdálkodik, én sajnos nem KAT-os területen gazálkodom ezért marad a legelsöre beadott létszám.
Válasz #4044. hozzászólásra
Nekem a heston koro bálát 1500 bálázták 200-500 rendsodrozták 500ért vitték haza kazalba rakva.a kisbálás lucerna tarlon 500ft jőtt ki őnkőltségen.Szalma 1500ft ba amibe a bálázás és a szalma ára van.
12650 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat,idén kipróbálom.
Még csak annyit,hogy kaszálás után beszántom és kész vagy gyomírtani kell.
Válasz #4088. hozzászólásra
üdv.
érdeklődnék, hogy mennyit mertek adni a bikákért.
Válasz #4095. hozzászólásra
csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz nagyon jó anyag
Válasz #4095. hozzászólásra
Jó
Válasz #4095. hozzászólásra
Üdv. mi is vetetünk másodvetésbe és meg is nött és az álatok is szeretik piszkosul..
Szevazstok!
Muhart szereti a marha,érdemes vele foglakozni?
(Másodvetésként búza után.)
sziasztok érdeklődnék hogy valaki hallót e már eről a felvásárolrol http://www.jofogas.hu/bekes/Keresek__Bika_felvasarlas_8002850.htm
élöre is köszönöm
Válasz #4083. hozzászólásra
nagyon szép bikákat hizlaltál csak az a baj nem fizeték meg
Válasz #4091. hozzászólásra
Osztrákba vitték őket?
Válasz #4090. hozzászólásra
reméjjük majd csiszolódnak a dolgok....
Válasz #4088. hozzászólásra
Majd legközelebb reméljük, hogy újra meg fognak fizetni...
Válasz #4088. hozzászólásra
Helló!
Mennyi takarmányt kell neki adni mirre kisbikából ilyen derék jószág lesz?
Válasz #4087. hozzászólásra
köszi!megszokták fizetni a minőséget,de most nem volt jellemző.egy kicsit elment a kedvünk...
Válasz #4083. hozzászólásra
Szép kerek bikáid voltak.
Válasz #4085. hozzászólásra
Oké kössz.
Válasz #4081. hozzászólásra
emil ment!??
Válasz #4073. hozzászólásra
Hát ezt a cikket olvasva nekem is kedvem támadna bikát hizlalni, csak egy a baj, hogy én is ezzel foglalkozom. Tapasztalatom az, hogy az említett cégnek és a többi konkurensnek is vannak kitűnő termékei, melyeket előszeretettel venne a gazda, ha a képen látható bikák ára nem 550 Ft nettó lenne. Valami ebben az országban nagyon szarul megy sajnos. Nagyszüleim elmondása alapján az átkosban felhizlaltak 2-3 bikát és elkezdtek házat építeni a gyereknek, ma hol tartunk ehhez képest. Eladtam 15 db-ot, de szerint egy ház alapját nem tudnám megcsinálni a teljes bevételből (nem a haszonból). Ha az ember mindent kiszámol, jobb ha eladja a terményt ősszel és él, mint hal a vízben, nem kínlódik másfél éven keresztül a bikákkal. Ilyen árakkal nehéz lesz talpra állítani a magyar állattartást!
hali TIBIKE!elmentek ma a bikák!nehezen adtuk őket oda,a bikák is nagyon-nagyon nehezen mentek kiaz istálloból.nem fáztunk ma.a bikák minőségiek voltak...675-ös átlag.
280 forintért mit ad neki,jó levegőt? az 5kiló dara már 300forint
Válasz #4080. hozzászólásra
Email ment.
Válasz #4073. hozzászólásra
a bikák 1osztályuak,de ami a szövegbe van az nem nagy szám... menyiér tudja eladni öket most?(ha van most kész bikája)
Válasz #4076. hozzászólásra
Vicc vagy nem vicc, az bizony annyi.
Éljen és virágozzék a mindenható liberális piacgazdaság!!!
Válasz #4069. hozzászólásra
Ez elég meredek. Annyit hozzátennék, h ez akkor van, ha az eladó és a vevő is bankszámlavezetésre kötelezett. Nekem legalábbis a könyvelőnk ezt mondta, kérdezzetek rá azért ti is, ha aktuális.
Válasz #4073. hozzászólásra
No hali.Tőlem nemrég vittek feketét 410+ÁFA. VICC
Valaki beszélt már ezzel a jóemberrel aki hirdeti magát a neten, hogy növendék és nagy súlyú bikát vásárol? Csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen árakat mond?
Válasz #4073. hozzászólásra
Aki ilyen eteti a marháit az most csődbe megy.
„Közösen a sikerért!”
Nagy Szabolccsal, a jánkmajtisi hízómarhafarm tulajdonosával
Mile Miklós dealermenedzser (továbbiakban DM): Kérlek, röviden mutasd be a hízómarhafarmodat a kezdetektől napjainkig!
Szabolcs (továbbiakban tulajdonos): A háztáji bikatartást már régóta végzi a családom, mindig volt 4-5 db bika, 2-3 hízósertés és sok aprójószág a portán. Az állomány fejlesztése 2002-ben 20 darabbal kezdődött,, mára 36 db-ra növekedett az állatlétszám. A farmon Limusin húsbikafajtát tartok, és ezt a fajtát szeretném a jövőben is tartani.
Farmom a román határ közelében, Csengersimához mintegy 10 km-re, Jánkmajtis községben található. Az állatállomány optimális elhelyezéséhez rendelkezem istállókkal, a kiszolgálásához megfelelő technológiai eszközökkel. Az állatok részére az alaptakarmányokat (gabona, széna) magam termelem meg saját tulajdonú és bérelt földterületeken.
Célom az állatállomány minél jobb kiszolgálása és egyre jobb eredmények elérése.
DM: Hogyan kerültél kapcsolatba a PURINA takarmányokkal, és miért a PURINA takarmányokat alkalmazod a bikák takarmányozására?
Tulajdonos: Lassan egy éve, hogy egy másik hízómarhatartónál jártam, aki már réggebben használta a Purina hízómarha -takarmányokat. Elismerően nyilatkozott ezekről, ez után vettem fel a kapcsolatot a Purina cég helyi képviselőjével, aki tájékoztatott a Purina hízómarha- termékekről. A hízómarha- -takarmányok széles választékkal állnak rendelkezésre, melyeket a helyi Purina takarmányforgalmazótól, a Pátzay Bt.-től vásárolok meg. Az együttműködés kitűnően működik (a megrendeléstől számítva pár napon belül kihozzák a farmomra a megrendelt termékeket). Ez nagy előny számomra, hiszen korábban mindig nekem kellett gondoskodnom a szállításról. Az eddigi együttműködés folyamán a használt termékek mindig állandó minőségűek voltak. A termékek mellett a technikai és a személyi feltételek is kiválóan működtek, hiszen a takarmánnyal együtt teljes körű szakmai szolgáltatást is kaptam. Kölcsönös bizalmi kapcsolatom alakult ki a vállalat munkatársaival.
DM: Hogyan alkalmazod a PURINA hízómarha- takarmányokat a bikák mindennapi takarmányozásban?
Tulajdonos: A takarmányok bekeverését édesanyám felügyeli. Ő mindig pontosan betartja a bekeverési javaslatot, ez a jelenlegi állománynál 15% Purina OptiBeef proteinkoncentrátum, 85% gazdasági abrak (kukorica 60%,triticálé 25%). Az abrak mellé folyamatosan kapják a Purina T-mineral sóblokkot és a réti szénát. Az abrakot ad libitum (tetszés szerint) mennyiségben kapják a bikák. Ezzel a takarmányozással 1,649 kg/nap testtömeg-gyarapodást értem el, a napi összes takarmányozási költségem 287,1 Ft volt bikánként. A korábban használt takarmányokkal 30 dkg-mal kevesebb volt a napi súlygyarapodás, és ezért a hizlalási idő két hónappal is hosszabb volt.
DM: Hogyan értékeled a PURINA hízómarha- takarmányozási programját?
Tulajdonos: Ahhoz, hogy sikeres állattartást tudjon a farm elérni, szükséges, hogy az állomány egészséges legyen. Az állatok elhelyezése, tartástechnológiája optimális legyen, mert hiába van jó genetikai állomány és kiváló takarmány, csak a fentiekkel együtt lehet sikereket, eredményes gazdálkodást elérni. A Purina OptiBeef proteinkoncentrátum takarmány nálam kiválóan működik.
DM: Hogyan képzeled el a hízómarhafarmod jövőjét?
Tulajdonos: Látok jövőt a hízómarhatartásban, ezért vásároltam a közelmúltban újabb területet, ahol új istállót és kiszolgáló épületeket alakítunk ki az állatok részére. Terveim szerint a jövő évben az állatállományomat is szeretném megduplázni. A meglévő kapacitások maximális kihasználásával, a termelés további fokozásával (minél több, nagy súlyú értékesített bikával) szeretném hosszú távon biztosítani a vállakozásom eredményes működését.
Meggyőződésem, hogy a gazdaságos működéshez elengedhetetlenül szükséges a termelés további emelése. Ehhez a jövőben is a Purina takarmányokat látom a garanciának.
Szabolcs, köszönöm, hogy megosztottad velem gondolataidat, a PURINA takarmányokkal elért sikereidet és bemutattad a hízómarhafarmodat.
Gratulálunk eredményeidhez, további sikeres gazdálkodást, jó egészséget, kitartást kívánok.
Válasz #4067. hozzászólásra
Milyen árakat mondott?
Válasz #4070. hozzászólásra
Csak úgy mehet, mert különben nem kapnak semmit! A különbözetet meg mérlegelés után rendezni kp-ban! Azért van ez, hogy a tranzakciós adót minden fillér után megfizessük!
Válasz #4069. hozzászólásra
nem sokáig lesz ez igy ugy érzem.... mert hogy senki nem fogja utalásra oda adni az is biztos..... ha csak nem kitalálják a felvásárlok hogy elöre utalnak és megérkezik a pénz és akkor vihetik!
Azt hallottátok már, hogy 2013 január 1-től, nem léphetitek túl az egy vevővel/eladóval történő adásvétel során a 1,5 milliós készpénzforgalmat havonta? Magyarul: ha jön a "messziről jött" felvásárló, akkor nem fizethet kp-ban, mert a másfél millió forint feletti rész 20%-át ő is és én is befizetem büntetésbe! Akkor ezek után kinek merjem odaadni a borjakat, bikákat (akár terményt is) aki "majd" utalja a pénzt!? Most jön a zsiványoknak a még nagyobb kánaán!?
Hali! Vemhes üszők milyen árban mozognak?:)
Válasz #4066. hozzászólásra
más is felhívta? mert ez szerintem csak vicc
Válasz #4061. hozzászólásra
http://www.jofogas.hu/bekes/Novendek_bika_felvasarlas_7976046.htm
Itt ugyan az a szám van, más néven...érdekes
Ma szerződtem le, lucerna bála 1700 Ft/mázsa, csomagolt lucerna szenázs bála 1200/mázsa. A biztonság kedvéért egy jó adagot lerendeltem belőlük....
Válasz #4058. hozzászólásra
Szintén zenész. Holnap jön és...
Lenne egy nagysúlyú MT és egy HF bika, valamint mt üszők és vágótehenek.
Kaja lenne, helyünk nincs!
A 600kg-os dolgot nekem is mondta.Nálam a fele lehet 600 a másik fele meg 550 kb.Olyan 480+komp-ért odaadnám mert jönnének a kicsik...
Válasz #4061. hozzászólásra
500-20000kg.Ez az
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/3444965/Nagy-sulyu-bikakat-veszek.html
Ma vitték el a 6-7 mázsás ht.bikákat 450-ért, gyönyörűek voltak, de muszály volt adni, mert be töltik a két évet.
kíváncsi leszek neked mennyit fognak ígérni mert nekem 460-igértek de 600-kg feletti legyen ez feketére mondták.
Holnap jönnek hozzám nagy feketéket nézni exportra.De már most sír a felvásárló,hogy keveset tud adni. :-)Mondtam,hogy meglehet nézni de szarért húgyért nem adom az tuti.
Milyen árban megyen most egy féléves magyartarka üsző??
nem javul a marha ára?
Válasz #4046. hozzászólásra
Köszönöm a választ
30/2006. (IV. 12.) FVM rendelet
az állatlétszámhoz kötött támogatási jogosultság országos tartalékból való igénylésének feltételeiről
2. § (1) Támogatási jogosultság az országos tartalékból a következő szempontok figyelembevétele mellett kerül kiosztásra:
a) jogerős határozaton alapuló igénnyel rendelkező;
b) anyajuh-, illetve anyatehén-tartási támogatási jogosultsággal nem rendelkező,
ba) a "Fiatal gazdálkodók induló támogatás"-ban részesülő
bb) 137/2004. (IX. 18.) FVM rendelet meghatározása szerint kedvezőtlen adottságú területen fekvő mezőgazdasági haszonterületen gazdálkodó (a továbbiakban: kedvezőtlen adottságú területen gazdálkodó),
bc) egyéb mezőgazdasági haszonterületen gazdálkodó
c) anyajuh-, illetve anyatehén-tartási támogatási jogosultsággal rendelkező, ezen tevékenységet bővíteni szándékozó,
ca) kedvezőtlen adottságú területen gazdálkodó,
cb) egyéb mezőgazdasági haszonterületen gazdálkodó termelők között.
430ft/kg-ért vitték a szomszédból a 750kilós fekete bikákat...
Válasz #4049. hozzászólásra
Érdeklödtem az MVH -nál azt mondták akinek emelkedett az anyatehén támogatás jogosultsága az valoszinü hogy KAT-os területen gazdálkodik, én sajnos nem KAT-os területen gazálkodom ezért marad a legelsöre beadott létszám.
Válasz #4044. hozzászólásra
Nekem a heston koro bálát 1500 bálázták 200-500 rendsodrozták 500ért vitték haza kazalba rakva.a kisbálás lucerna tarlon 500ft jőtt ki őnkőltségen.Szalma 1500ft ba amibe a bálázás és a szalma ára van.