Hirdetés
Fórum
- Napraforgó vetőmag új
- Búza termény felvásárlási árak új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- OVP-20 régi szovjet gyártmányú magtiszítógép... új
- Diófa betegségének megállapítása, kezelése új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Lucerna telepítése, termesztése új
- AKG támogatás új
- Nádas árak eladásra új
- Őszi mély és középmély szántás vagy forgatás nélkül művelni??? új
795 hozzászólás
Válasz Ferror #644. hozzászólásáraMennyibe kerül pl. egy 4640-es monitor egy aktivációval és mennyibe pl. 3 aktiváció beépített monitorra? Mennek-e egyszerre a gépek, kell-e egyidejűleg több SF3 jelpontosság? Hány évig tervezel még a gépekkel? Egyéb aktivációk melyik monitoron vannak vagy lennének, ha fejleszteni akarsz? Ezeket mérlegeld.
SF3 aktivációt mennyire érdemes a beépített monitoron elvégezni? Ha több traktor van nem lenne célszerűbb egy plusz monitort beszerezni és azt aktiválni, amit lehet pakolgatni ha szükséges?
Válasz TDavid #642. hozzászólásáraVetni tuti jó lesz, kapást is!
Kolléga használta kalpás vetésére is! Pedig az még "csak" 3000-es antenna volt, meg 200 atu! Már az is tudta! Állítólag a 6000es antenna még "okosabb"!
Én rtk-val használom, de ez volt az első szezon, így tuti van nálam tapasztaltabb ember is, viszont jó gyors, pontos, kényelmes és drága! Ez van!
Válasz A.I. #641. hozzászólásáraEddig 2-3 ember mondja, hogy tavasziak vetésére is jó, azt meg sokaktól, hogy gabonához jó. Akkor bízzunk benne, hogy jó lesz, főleg hogy sorvezetőnk se volt eddig, elvileg jövőre érkezik, szerintem a jelenlegi helyzethez képest jó árban jutunk hozzá. Trimble RTK 5.7 lenne, de nem feltétel az Rtk, csak akkor döntöttem volna inkább mellette ha úgy 4-ből kijön.
Válasz TDavid #640. hozzászólásáraElvetni simán el tudsz vele, a visszatérési pontosságban van a kutya elásva!
Nyomjelzőn vezetve sem lesz pontosabb, mint sf1 jellel, főleg ha 6000es antenna.
Húzatáskur már tuti nem oda fogja tenni a vetéskor rögzített vonalat, de szerintem az is megoldható lehet egy sorra állással és magad alá igazítással!
Azt nem tudom, hogy mennyire házasíthatók egymással ezek a cuccok, de vannak itt nálam tapasztaltabbak és profibbak, akik maguknak építenek, azt majd ők elárulják szerintem!
Üdv.
SF1 jellel kinek milyen tapasztalata van? Papíron +-15 cm a jelpontosság, de hallottam olyat, hogy a kukoricát ezzel veti valaki, minden gond nélkül pontosan.
6M-hez lenne, nyilván tetszene a gyári JD megoldás, csak az árával nem vagyok kibékülve. ~4 millióért +-15cm.
Esetleg utólagosan belefaragni Trimble RTK-t érdemesebb lenne? Talán hasonló árban mozog, vagy ~5-ből kijön szerintem. Gyári hidraulikus Autotrac -al össze lehet hozni a Trimble-t?
Válasz später77 #638. hozzászólásáraAkkor jól értettem! A fő monitorod legyen mindent-tudó, egy kiegészítő meg aktiváció nélkül a megjelenítéshez. Akkor lesz teljesítmény monitor és-vagy irányítórendszer (inkább irányító, ha baj van a teljesítmény monitoron úgyis szólni fog... ), a másikon meg az ISB vezérlés kijelzése. Ha mindent egyszerre szeretnél látni, akkor viszont tényleg 2 kiegészítő kijelző kell... Próbáltam egy LCD-re kirakni mindent, de nem gyere be... Annyira kicsi, hogy olvashatatlan-kezelhetetlen.
Válasz gcastle #637. hozzászólására6155R (lenne), CommandArm-mal. ISOBUS-os permetezőt, műtrágyaszórót, vetőgépet vezérelne szakaszvezérléssel. RTK, Premium vagy Ultimate aktiváció. Azt nem tudom, hogy egy monitoron mennyire lehet mindent átlátni (idősebb kollégák nem ugrálnak már úgy a lapok között, örülök, ha egyáltalán megszokják majd az új felületet). Ezért talán érdemes kiegészítő monitort betenni.
Ugye Fendt is azt vallotta, hogy minden egy kijelzőn, a ONE-ba pedig betett egyből hármat.
Ha jól értem, a 4640 vezérelni tud (áttehető más trakiba), a kiegészítő 4600 pedig csak megjeleníteni tudja azt, ami a CommandArm-on aktiválva van (szakaszvezérlés, AutoTrack, stb.).
Válasz später77 #635. hozzászólásáraLehet félreértettem: Az alap (traktorban lévő...) monitorodon milyen aktiváció van? Szakaszvezérlés, RTK, adat továbbítás távoli képernyőre, stb... ? Milyen szavassal, mit szeretnél csinálni?
Válasz später77 #635. hozzászólásáraVezérelni akkor is egyszerre fogsz mindent, ha nem is látod egyszerre... Aktivációt minek plusszba, ha csak a ISB-t és a fő teljesítménymonitort akarod egy időben nézni? Arra nem kell plusz pénzt kiadni, plusz kiadás a másik monitor...
CommandArm-os 4600-as (nagy) monitor mellé érdemes kiegészítő 4600-as monitort választani, ha ISOBUS-os munkagépet szeretnék vezérelni és mindent egyszerre látni? 4640-es vezérlő monitor mivel tud többet? Aktivációkat melyikre érdemes kérni?
Válasz bandigh #633. hozzászólásáraKöszi...
Válasz Drisa #632. hozzászólásáraAkkor nem tudom, csak próbáltam segíteni
Válasz bandigh #631. hozzászólásáraKombájnban van, akkor aktív ha le van téve az asztal, de ha fel van emelve ki van kapcsolva akkor sem enged váltani. 2 napig jó volt, sőt egész évben jó volt de miért csinálja ezt, jó lenne megértenem...
Válasz Drisa #630. hozzászólásáraHogy akkor nem tudsz tálblát váltani. Mert ugye dolgozik a gép, fest a térképre, ha úgy tetszik. Nem is muszáj a kormánynak aktívnak lenni, ha pl a tlt kapcsolja a festést akkor addig nem váltasz táblát amíg aktív
Válasz bandigh #629. hozzászólásárami köze a kormányzásnak a táblához?
Válasz Drisa #628. hozzászólásáraNem aktív a kormányzàs esetleg?
2630 monitoron mi okozza hogy nem lehet táblát váltani? Szürke a tábla neve, nem lehet belelépni a listába.
Válasz jaskogyorgy #625. hozzászólásáraIsobus csatlakozó az teljesen más téma, nincs köze az általad leírtakhoz. Plusz pénzbe kerül, a monitor viszont képes lesz kezeli az isobus-os munkagépeket, ha már lesz csatlakozó hozzá. Autotrac aktiválás az alap, tudsz menni robotkormánnyal. Innentől kezdve amire szükséged van azt aktiválják, sokféle lehetőség van persze jó pénzért. Szakaszvezérlés, itec pro. stb. A munkagép vezérlés alatt mit értesz?
Válasz jaskogyorgy #625. hozzászólásáraAktivációk: Működik az autotrack, mehetsz dolgozni.
Szerintem plusszpénz: Isobus, munkagépvezérlés(bár ezt meg kell kérdezni)
Fejleszthető később rtk-ra, jópénzért.
Sziaszok!
Beszerzés előtt állunk, de lenne pár kérdésem.
Amit vennénk: Star Fire 6000 antenna, ATU 300 kormányforgató, Green Star 4240 monitor.
A traktor egy 6930-as (nem prémium).
A kérdéseim: isobus csatlakozó ilyenkor kerül a traktorra? Vagy ezt felár ellenében adják csak?
Alapból milyen aktiválást adnak? Illetve mi az, amit még plusz pénz ellenében lehet kérni? (kite annyit mond, hogy a “szükséges” kulcsok vannak aktiválva).
Munkagépvezérlést alapból tudja a monitor vagy azért is fizetni kell pluszba?
Válasz Hogel #607. hozzászólásáraItt 1 opció az itc anna tovább használatához:
itc
Válasz tibor7777 #622. hozzászólásáraAB görbe létrehozásának korlátai A kezdetben rögzített
AB görbének legalább 10 láb hosszúnak kell lennie, hogy
az irányításhoz érvényes AB görbe legyen. A járműnek
a kezdő nyomvonal rögzítési helyétől 400 méteren (0,25
mérföld) belül kell lennie, hogy a rendszer megkezdje
a görbe útvonalak létrehozását. Ha a jármű ennél a
külső határértéknél van, néhány percre szükség lehet a
képernyőn megjelenő útvonal létrehozásához. Ezalatt az
"AB görbe létrehozása" szöveg lesz látható a képernyőn
Helló!
Van egy John Deere traktor 4600 kijelzővel és amikor úgy tarja kedve a kijelzőnek az A-B görbe befejezésekor a kész gomb lenyomásakor nem szerkeszti meg a kanyarokat.
Ezt vajon mi okozza?
Válasz Ákos87 #618. hozzászólására
Válasz Batka #617. hozzászólására
Válasz Batka #617. hozzászólásáraFel túrtam a netet ezt találtam:
Ezt a beállítást kellene kipróbálni
Válasz Batka #617. hozzászólásáraA baud rate egyezik a Green Star-on és a telluson ? Állítsd mind kettőt 19200-ra
Válasz boery #615. hozzászólásáraKverneland tellus monitor, elvileg ennek is ez a kiosztás kellene , a telluson csak a baud rate állítható.
Válasz Batka #614. hozzászólásáraAzt is meg kellene nézni, hogy az eszközöd milyen Baud rate-en várja az adatokat.
Válasz Batka #614. hozzászólásáraA lábkiosztás stimmel ?
RX,TX,GND - 2,3,5 láb
Milyen eszköz kéri ?
Amit írtam az a Standard kiosztás, de lehet, hogy neked valami más kiosztás kell.
Válasz boery #610. hozzászólásáraAzt megtaláltam, próbáltam állítani, de valamiért nem megy a dolog, ezért kérdeztem, hátha valaki belefutott már hasonlóba és tudja a megoldást. A trimblehez null modem adapter kellett, de ez azzal sem működik.
Válasz Bárány #611. hozzászólásáraEz elvileg erre van kitalálva, gyári jd kábel, az antenna kábel el van ágaztatva az egyik vége megy tovább a fülkébe, a másik végén van rs232 , ahol ki kellene adni a pozíciót, csak az enyémen nemigen jön semmi.
Válasz Bárány #611. hozzászólásáraAz SF antennáknak van soros kimente, ehhez azonban nincs külön csatlakozó kialakítva, hanem annak a csatlakozónak - amelyikkel a géphez is csatlakozik - a lábkostásán tudod levenni egy Y kábel segítségével.
John Deere rendszerekből csak ez az egy lehetőség van GPS jel ( NMEA ) levételére.
Válasz Batka #609. hozzászólásáraNem akarok hülyeséget mondani, de tudtommal az RS 232 csak 1pont-1pont átvitelt tud, azaz nem osztható Y-kábelezéssel.
Válasz Batka #609. hozzászólásáraSoros parti beállításokban be kell állítani a kimenetet.
- Baud rate
- frissítési sebesség
- melyik NMEA értékeket kéred
Van valakinél olyan, hogy starfire antennáról Y kábelle RS232-n keresztül vesz le GPS pozíciót egy külső monitor számára? Vagy inkább úgy kérdezném, hogy működik? Mert nálam nemigen jön le semmi, talán van valami extra trükkje?
Sziasztok !
Egy saját magam létrehozz .shp fájlt (Táblahatárt) hogyan tudok fölvarázsolni 4640-es monitorra ?
Előre is köszönöm.
Válasz RkTomi #605. hozzászólásáraKösz, de valóban nem működik ezen a frekin.
Be engedi állítani, csak nem talál sf1 jelet.
Üdv gépészek. Atu 300 irányítási beállításokkal kapcsolatosan kérnék segítséget. befogás, nyomvonaltartás ...stb értékek.
Válasz Hogel #604. hozzászólására1546.2725 Mhz.
Valaki megmondaná, hogy most milyen frekvenciára állt át az sf1 jel?
Arra gondolok, akinek mondjuk 3000 vagy 6000 antennája van és frissítés után megnézné mit ír ki a kijelző.
Kipróbálnám, hogy valóban nem lehet e az itc- t beállítani rá...
Legutóbb 1545.9675 Mhz en volt.
Válasz JDFERI #602. hozzászólásáraNem, ez ennél bonyolultabb, és erre már nem tudok részletesebben válaszolni. Nem egy sima egyenes arányosság.
Mint ahogy a különböző koordinátarendszerek közt sem ilyen egyszerű matek az átváltás.
Válasz Bárány #600. hozzászólásáraKöszönöm az iránymutatást <=(stílszerűen ).
Összehasonlítottam . Csakugyan van eltérés a tizedes jel után a 7.karaktertől egy-két értékkel.
A wgs kordináta értéke átváltható/vagy kifelyezhető méter,deciméter,centiméter-ben a tizedesjel után következő számsor arányában ?
Pl 17.12000000 méter
17.12340000 deciméter
17.12345670 centiméter
Válasz Bárány #589. hozzászólásáraKöszönöm !
Válasz JDFERI #599. hozzászólásáraEgy kis segítség:
Pontszám: ezt te adod meg, egy tetszőleges azonosító.
X, Y: a két koordináta
magasság: ha nem ismert, akkor 0 (nulla)
megjegyzés: akármi, nem kötelező
Ahány konverter, annyiféle végeredményt ad, a pár centitől a fél méterig is lehet eltérés.
A gnssnet.hu a FÖMI konvertere, azért javaslom, hogy ezt érdemes használni. De persze legjobb egyből WGS-ben kérni.
Válasz Ákos87 #586. hozzászólásáraHa nem áll rendelkezésre minden csillaggal jelölt adat EZZEL A KONVERTÁLÓVAL is átalakíthatóak az eov wgs kordináták oda-vissza. Google térképen mutatja a hejzetét.
Válasz RkTomi #595. hozzászólásáraPedig már azt hittem, lesz 5000 Ft-ért eladó...
Válasz RkTomi #595. hozzászólásáraEz érdekes volt, engem nem érint, de sokaknak "életbevágó" lehet! Köszi
Válasz später77 #594. hozzászólásáraForgalmazók azt mondják hogy kb 2008-2009-ben adták el az utolsó ITC antennát, mert akkor jött a 3000-es.