Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.67 FtUSD390.93 FtCHF432.71 FtGBP500 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz RkTomi #24105. hozzászólásáraMost egy különleges állapot van de régebben nem jött az áfa ahogy te mondod 20 napra! De most sem kaptam meg 20 napra sajnos pedig igényeltük! Azon vakeráltak hogy a bank fiók adószámát írtuk be nem az"anyavállalat" adószámát! Ott látja a revizor hogy ki a finanszírozó, akkor miért nem tudja azt elfogadni? Mindent lát ki mit honnét mikor, akkor miért kell ennyire bonyolítani a dolgokat??
Ha új traktor vásárlását terveznétek és az ár sem mellékes lenne, akkor a John Deere 6195M-t vagy a 6195R-t választanátok ugyanolyan felszereltséggel (TLS, TLT, stb)? Mivel jobb az egyik, mint a másik?
Válasz Ares 826 #24092. hozzászólásáraMilyen 180 nap? Tavaly májustól lehetőség van gyorsított áfa visszaigénylésre. Kisebb cégek 20 nap visszakaphatják az àfát. És ez az áfa visszaigénylés dolog hogy jön a témához?
Válasz bandigh #24101. hozzászólásáraAnnak vége is lesz 5000 óránál, arra én mérget mernék venni! Kihegyezett szar fostalicska!! Ez olyan mint a 900 cm3 új skoda oktávia motorja, szarrá esik 100 ezernél ha annyit kibír egyátalán!
Válasz bandigh #24098. hozzászólásáraPersze sok szerinted, de a jojóban még a 140 pacis is 6800 cm3 akkor annak mennyit kell kibírnia ha a JD 6800-ból kiszednek 240 lovat!
Válasz Vinkó #24096. hozzászólásáraNem csak "májkrém" van benne hanem minden bánatos lófasz is! Mikor a kiállításon kint van a motor metszete itt ott kifűrészelve a külső rész hogy mi is van benne csak ránézek és lépek tovább mintha golyószóróval fenyegetnének! Szeretem a gépeket meg a motorokat de ami már sok az SOKKKKKKKKKKKK!
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #24093. hozzászólásáraAlapvetően lehet nem is a motor adja be a kulcsot, hanem a csók csingi lingi tartozék, amitől zöldé válik az emisszó, meg a 6,8as motor 240val szalad, addig míg van a ménesből!
Válasz RkTomi #24090. hozzászólásáraCsak még annyit hogy az áfát lehet visszakapod lehet nem! Vagy ha vissza is akkor vársz rá vagy 80-90 vagy épp 180 napot! Attól függ milyen adózási sávba tartozol! De ha behívnak egy ellenőrzésre ki tudja mit kapsz vissza és mit nem! Volt olyan ismerős kinek a könyvelője véletlenül elszámolta magát a jövedéki visszaigénylésnél 10.000 forintocskával mert állandóan változtatták a jöv. adó mértékét, megdurrantották 30.000 ft-al mert be "akarta csapni" az államot az volt az indok! Továbbá már onnantól ott villog a nevénél a monitoron, hogy gond volt vele valamikor bevallásnál! Ez van ezeket se söpörd be a szőnyeg alá!
Válasz RkTomi #24090. hozzászólásáraRendben nem lesz annyi, de azt a szervizes szerződést az INGYEN ADJÁK szerinted??? Előre kifizeted a több százezer forintot ELŐRE az csak azért van hogy menjenek a gazdához előre meg kevesebb órabérért! De tudod nem érdekel hogy ki mennyit fizet én csak azt tudom leírni amit a saját bőrömön érzek már sok sok éve, hogy mekkora leszopatás van a kupecok részéről,! Tisztelet a kivételnek van azért még tisztességes kereskedő is közöttük de az kevés mint a "fehér holló" !
Válasz Ares 826 #24081. hozzászólásáraElőször is nem vagyunk rokoni kapcsolatba "koma". Másodszor Máté is leírta hogy a 2 milla az nagy túlzás. Írta hogy olaj kell bele 300 liter gondolom összesen mindenhová, nem írta hogy csak a váltóba, biztos hogy nem kell bele csak oda 300 liter. Kiszállást, óradíjat minek számolsz? Azért van a szervizszerződés. Áfával minek számolsz? Jön is megy is. Nettóban beszélünk. Szóval ha veszel olajat 0,5 M-ért a szűrő biztosan nincs 1,5 M. Ezen felül egy sima olajcserés szervizhez minek megvárni a forgalmazó szervizesét, főleg szezonban? Szóval nem lesz a kettő milkacsoki. Ennyi a matek.
Válasz Bobo77 #24086. hozzászólásáraTudom, az öreg gépkönyvében még 2-300 órás ciklikus van, a 6x30ban meg 500 asszem, már ugye a gyári szűrővel illetve a megfelelő olajjal!
Válasz RkTomi #24070. hozzászólásáraLeírta csak 300 liter olaj kell a nagy EFENDIBE! Akkor számolj koma 300x1800= 540.000 ft csak az olaj a váltóba hol a motorolaj az olaj az első hídba középre meg a lahajtásokba, az összes szűrő motor váltó fülke hidraulika! Akkor számold a kiszállást, a javítási óradíjat mennyi most náluk 18.000 óránként vagy tévedek?? Meg hát a végén azt meg is áfázzák hogy ne legyen "ráfázás"!! Meg lesz az a kettő milkacsocsi!
Válasz Sk Laci #24079. hozzászólásáraAz ám a kerek(értem a logikát, 2 helyett 3 csere)! Tudom olyat, aki 250 csak olajat cserél, szűr megy 500nál!
Az biztos, hogy nekünk az öreg gép 200 óra fölött elkezdi enni az olajat, 200 óráig nem kell rátölteni, utánna meg 50 óra alatt vagy 3 liter!
A fiatalabbaknál nem tapasztalok ilyet!
Válasz Sk Laci #24073. hozzászólásáraA farm JD az gyári minőségű csere olaj.
Nem is azért írtam, hanem mert én azt használom. Szűrők illetve motor és végrehajtásba én is csak gyártó teszek!
De pl a plusz 50 olajat is 250 óránként cserélem a motorban, a 4755ben ki nem bírna 500 órát! Újabbakban meg minek nyírjam addig, fekete már az 250 óránál is!
Nem az a plusz 40e Ft visz csőbe, ha igen, akkor....
Válasz Ares 826 #24063. hozzászólásáraNem ismerem közelebről a T25 vagy társait.....
Csak egy kis viszonyítýs. A,ikor az 500-as szerviz volt 600 euró +áfa volt. Ugyan akkor hoztam a NH-ra is olajat a motorba, szürőket meg egy kék "bizbaszt, ami kellett". 165 euróból megúsztam.
Nem mintha hiányozna, hogy a nyuszi is drágább legyen, de egy időben szerviszelve azért rendes árkülönbség!!!
JD-t a szerviz csinálta, a nyuszit meg én.
Válasz A.I. #24056. hozzászólásáraKöszönöm a tippet, de a JD-nál és a NH-nál is megveszem a gyári olajat, ha drágább is. Nem szoktam ilyen drága gépeknél kísérletezgetni.
Válasz Ares 826 #24069. hozzászólásáraAzért ez nagy túlzás, de tényleg sok, még magamnak csinálva is.
Jó,hogy csak 2000 órás a váltó csere periódus,1000 a hidraulika.
Válasz szanberg #24066. hozzászólásáranekem a fullos nagyszervíz a nagy steyrhez és 300 oras olajcsere a kicsihez osszesen 400.000 volt, kiszallassal, mindennel egyutt.
Válasz VMisi #24061. hozzászólásáraNem is írom le mibe kerül egy 936-os Fendt nagyszervíze de közel 300 liter olaj kell bele ha mindenhol cserélve van!!! sőt...
Ez sajnos ilyen, ami árban korrekt számomra az a kis kubotáknak a szervíze, kiszállással, szervíz óra díjakkal anyaggal együtt is elviselhető. Nyilván drága az is, de tudok viszonyítani más márkákhoz és bizony ez élhető.
Ilyen világot élünk, a valóság ugyanaz, csak valamiért egyre nagyobb számokkal kell dolgoznunk.
Válasz ..,-:) #24052. hozzászólásáraÉn is ezt látom amit leírtál, sokan belefogtak gyerünk csináljuk kicsi pénzért legyen munka, testvér testvér alá ment árban csak mehessen legyen mint csinálni, A gépek összefosták magukat mert még szinte olajat sem cseréltek bennük! Pár évre rá meg vitt a bank mindent mert amit kerestek még arra sem volt elég hogy mindent kifizessenek munkásokat hitelt stb.....! volt ám !
Válasz VMisi #24061. hozzászólásáraTe és miért is húzós?? Az olaj literje már 2000ft meg a több szűrő meg minden más! Még örüljön neki hogy csak ennyi és nem több! Vagy csinálhatja maga akkor olcsóbb lesz, legalább a felével!
Válasz Sk Laci #24045. hozzászólásáraMiért mit gondoltál hogy annyi minden hozzá mint a T-25 trakihoz???????? Dob itt mindenki hátast ha valami alkatrész kell a nyugati trakihoz! Ha még élne a Klapka György szerintem nála már aranyat kilóra olcsóbban lehetne venni mint némely forgalmazónál alkatrészt vasból vagy műanyagból!
25062 hozzászólás
Válasz fattyú #24110. hozzászólásáraGondolom van vagy 10 Mihály különbség……
Válasz RkTomi #24105. hozzászólásáraMost egy különleges állapot van de régebben nem jött az áfa ahogy te mondod 20 napra! De most sem kaptam meg 20 napra sajnos pedig igényeltük! Azon vakeráltak hogy a bank fiók adószámát írtuk be nem az"anyavállalat" adószámát! Ott látja a revizor hogy ki a finanszírozó, akkor miért nem tudja azt elfogadni? Mindent lát ki mit honnét mikor, akkor miért kell ennyire bonyolítani a dolgokat??
Ha új traktor vásárlását terveznétek és az ár sem mellékes lenne, akkor a John Deere 6195M-t vagy a 6195R-t választanátok ugyanolyan felszereltséggel (TLS, TLT, stb)? Mivel jobb az egyik, mint a másik?
Akkor oké, rosszul tudtam.
Válasz ..,-:) #24106. hozzászólásáraPer pillanar az év végéig meg van hosszabbítva.
Válasz ..,-:) #24106. hozzászólásáraDe,van. Múlt héten kaptam vissza 30 napra.
Válasz RkTomi #24105. hozzászólásáraSzerintem ez a gyorsított dolog már nincs, nincs “vészhelyzet”.
Válasz Ares 826 #24092. hozzászólásáraMilyen 180 nap? Tavaly májustól lehetőség van gyorsított áfa visszaigénylésre. Kisebb cégek 20 nap visszakaphatják az àfát. És ez az áfa visszaigénylés dolog hogy jön a témához?
Mindenkinek köszönöm a hozzászóllást úgy a privátokat, mint itt a fórumon.
Válasz Ares 826 #24100. hozzászólásáraJó az 290-nek is.
Válasz bandigh #24101. hozzászólásáraAnnak vége is lesz 5000 óránál, arra én mérget mernék venni! Kihegyezett szar fostalicska!! Ez olyan mint a 900 cm3 új skoda oktávia motorja, szarrá esik 100 ezernél ha annyit kibír egyátalán!
Válasz Ares 826 #24100. hozzászólásáraDeutz.. 6,1 liter : 268/287 Le
Na az a vagány
Válasz bandigh #24098. hozzászólásáraPersze sok szerinted, de a jojóban még a 140 pacis is 6800 cm3 akkor annak mennyit kell kibírnia ha a JD 6800-ból kiszednek 240 lovat!
Válasz bandigh #24098. hozzászólásáraÉn azért ennek nem örülök feltétlenül! Sem traktorban, sem autóban! Nem a Forma-1 ez basszus!
Válasz A.I. #24094. hozzászólásáraA mai világban még nagyvonalú is az a köbcenti ennyi lóhoz
Válasz Vinkó #24096. hozzászólásáraNem csak "májkrém" van benne hanem minden bánatos lófasz is! Mikor a kiállításon kint van a motor metszete itt ott kifűrészelve a külső rész hogy mi is van benne csak ránézek és lépek tovább mintha golyószóróval fenyegetnének! Szeretem a gépeket meg a motorokat de ami már sok az SOKKKKKKKKKKKK!
Max 300 óra és ugrik a motorból az olaj,azon nem volna szabad spórolni-nyújtani. Pláne a mai modern májkrémes doboz motorokban.
Válasz später77 #24088. hozzászólásáraNo ja én meg 18 éves nagycsöcsű szőke csaj vagyok! Az olajak már 250 óránál feketék mint a migri csávók!
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #24093. hozzászólásáraAlapvetően lehet nem is a motor adja be a kulcsot, hanem a csók csingi lingi tartozék, amitől zöldé válik az emisszó, meg a 6,8as motor 240val szalad, addig míg van a ménesből!
Válasz A.I. #24089. hozzászólásáraEzek amugy se mennek mar el annyit motorikusan
Válasz RkTomi #24090. hozzászólásáraCsak még annyit hogy az áfát lehet visszakapod lehet nem! Vagy ha vissza is akkor vársz rá vagy 80-90 vagy épp 180 napot! Attól függ milyen adózási sávba tartozol! De ha behívnak egy ellenőrzésre ki tudja mit kapsz vissza és mit nem! Volt olyan ismerős kinek a könyvelője véletlenül elszámolta magát a jövedéki visszaigénylésnél 10.000 forintocskával mert állandóan változtatták a jöv. adó mértékét, megdurrantották 30.000 ft-al mert be "akarta csapni" az államot az volt az indok! Továbbá már onnantól ott villog a nevénél a monitoron, hogy gond volt vele valamikor bevallásnál! Ez van ezeket se söpörd be a szőnyeg alá!
Válasz RkTomi #24090. hozzászólásáraRendben nem lesz annyi, de azt a szervizes szerződést az INGYEN ADJÁK szerinted??? Előre kifizeted a több százezer forintot ELŐRE az csak azért van hogy menjenek a gazdához előre meg kevesebb órabérért! De tudod nem érdekel hogy ki mennyit fizet én csak azt tudom leírni amit a saját bőrömön érzek már sok sok éve, hogy mekkora leszopatás van a kupecok részéről,! Tisztelet a kivételnek van azért még tisztességes kereskedő is közöttük de az kevés mint a "fehér holló" !
Válasz Ares 826 #24081. hozzászólásáraElőször is nem vagyunk rokoni kapcsolatba "koma". Másodszor Máté is leírta hogy a 2 milla az nagy túlzás. Írta hogy olaj kell bele 300 liter gondolom összesen mindenhová, nem írta hogy csak a váltóba, biztos hogy nem kell bele csak oda 300 liter. Kiszállást, óradíjat minek számolsz? Azért van a szervizszerződés. Áfával minek számolsz? Jön is megy is. Nettóban beszélünk. Szóval ha veszel olajat 0,5 M-ért a szűrő biztosan nincs 1,5 M. Ezen felül egy sima olajcserés szervizhez minek megvárni a forgalmazó szervizesét, főleg szezonban? Szóval nem lesz a kettő milkacsoki. Ennyi a matek.
Válasz später77 #24088. hozzászólásáraHát nem tudom, végül is ők írják!
Azért megnézném majd 15e óra körül mi van vele ilyen ciklusok után!
Válasz A.I. #24087. hozzászólásáraNéhány éves 6R könyve pedig 750 üzemórát ír...
Válasz Bobo77 #24086. hozzászólásáraTudom, az öreg gépkönyvében még 2-300 órás ciklikus van, a 6x30ban meg 500 asszem, már ugye a gyári szűrővel illetve a megfelelő olajjal!
Válasz A.I. #24078. hozzászólásáraDe nem csak az olaj miatt lesz 500 órás a csere!Megvan hogy melyik gépeknél lehet alkalmazni…
Válasz Sk Laci #24045. hozzászólásárakeresd Gammapolis Horváth Gábor 30-9848-446 jó árat tud adni.
Válasz Sk Laci #24079. hozzászólásáraÁtment az email?
Válasz Ares 826 #24081. hozzászólásáraPont azt írta, h összesen 300 kell a gépbe
Válasz Sk Laci #24076. hozzászólásáraAmi rég volt az rég volt, mára jobb lett az élet az egész világon, azért "olcsóbb" minden már!
Válasz RkTomi #24070. hozzászólásáraLeírta csak 300 liter olaj kell a nagy EFENDIBE! Akkor számolj koma 300x1800= 540.000 ft csak az olaj a váltóba hol a motorolaj az olaj az első hídba középre meg a lahajtásokba, az összes szűrő motor váltó fülke hidraulika! Akkor számold a kiszállást, a javítási óradíjat mennyi most náluk 18.000 óránként vagy tévedek?? Meg hát a végén azt meg is áfázzák hogy ne legyen "ráfázás"!! Meg lesz az a kettő milkacsocsi!
Válasz Sk Laci #24079. hozzászólásáraAz ám a kerek(értem a logikát, 2 helyett 3 csere)! Tudom olyat, aki 250 csak olajat cserél, szűr megy 500nál!
Az biztos, hogy nekünk az öreg gép 200 óra fölött elkezdi enni az olajat, 200 óráig nem kell rátölteni, utánna meg 50 óra alatt vagy 3 liter!
A fiatalabbaknál nem tapasztalok ilyet!
Válasz A.I. #24078. hozzászólásáraMeglehet, hogy én is lejjebb húzom a motor olajcseréjét. Átállok 333 órásra.
Válasz Sk Laci #24073. hozzászólásáraA farm JD az gyári minőségű csere olaj.
Nem is azért írtam, hanem mert én azt használom. Szűrők illetve motor és végrehajtásba én is csak gyártó teszek!
De pl a plusz 50 olajat is 250 óránként cserélem a motorban, a 4755ben ki nem bírna 500 órát! Újabbakban meg minek nyírjam addig, fekete már az 250 óránál is!
Nem az a plusz 40e Ft visz csőbe, ha igen, akkor....
Válasz szanberg #24066. hozzászólásáraSajnos ezek a nagy számokkal való számolás a kiadási oldalon van. Bevételi oldalon a számok szerényebbek.
Válasz Ares 826 #24063. hozzászólásáraNem ismerem közelebről a T25 vagy társait.....
Csak egy kis viszonyítýs. A,ikor az 500-as szerviz volt 600 euró +áfa volt. Ugyan akkor hoztam a NH-ra is olajat a motorba, szürőket meg egy kék "bizbaszt, ami kellett". 165 euróból megúsztam.
Nem mintha hiányozna, hogy a nyuszi is drágább legyen, de egy időben szerviszelve azért rendes árkülönbség!!!
JD-t a szerviz csinálta, a nyuszit meg én.
Válasz tudatlan20 #24062. hozzászólásáraJD nél 500 motoróránként vsn ciklus, némelyik 1000, és van amit 1500 óránál cserélnek.
Válasz VMisi #24061. hozzászólásáraIgen
Válasz A.I. #24056. hozzászólásáraKöszönöm a tippet, de a JD-nál és a NH-nál is megveszem a gyári olajat, ha drágább is. Nem szoktam ilyen drága gépeknél kísérletezgetni.
Válasz Ares 826 #24069. hozzászólásáraAzért ez nagy túlzás, de tényleg sok, még magamnak csinálva is.
Jó,hogy csak 2000 órás a váltó csere periódus,1000 a hidraulika.
Válasz szanberg #24066. hozzászólásáranekem a fullos nagyszervíz a nagy steyrhez és 300 oras olajcsere a kicsihez osszesen 400.000 volt, kiszallassal, mindennel egyutt.
Válasz Ares 826 #24069. hozzászólásáraAzért az érdekes lenne.
Válasz szanberg #24066. hozzászólásáraAzt nem nagyon takarja be a 2.000.000 ft szerintem! Kööööööllllllll az a gép neked?????????
Üdv!John Deere 7530-hoz keresnék hidraulikus alsó húzóhoz trágyaszóró kampó!
Válasz Sk Laci #24055. hozzászólásáraIrtam emai t légyszíves olvasd el
Válasz VMisi #24061. hozzászólásáraNem is írom le mibe kerül egy 936-os Fendt nagyszervíze de közel 300 liter olaj kell bele ha mindenhol cserélve van!!! sőt...
Ez sajnos ilyen, ami árban korrekt számomra az a kis kubotáknak a szervíze, kiszállással, szervíz óra díjakkal anyaggal együtt is elviselhető. Nyilván drága az is, de tudok viszonyítani más márkákhoz és bizony ez élhető.
Ilyen világot élünk, a valóság ugyanaz, csak valamiért egyre nagyobb számokkal kell dolgoznunk.
Válasz ..,-:) #24052. hozzászólásáraÉn is ezt látom amit leírtál, sokan belefogtak gyerünk csináljuk kicsi pénzért legyen munka, testvér testvér alá ment árban csak mehessen legyen mint csinálni, A gépek összefosták magukat mert még szinte olajat sem cseréltek bennük! Pár évre rá meg vitt a bank mindent mert amit kerestek még arra sem volt elég hogy mindent kifizessenek munkásokat hitelt stb.....! volt ám !
Válasz VMisi #24061. hozzászólásáraTe és miért is húzós?? Az olaj literje már 2000ft meg a több szűrő meg minden más! Még örüljön neki hogy csak ennyi és nem több! Vagy csinálhatja maga akkor olcsóbb lesz, legalább a felével!
Válasz Sk Laci #24045. hozzászólásáraMiért mit gondoltál hogy annyi minden hozzá mint a T-25 trakihoz???????? Dob itt mindenki hátast ha valami alkatrész kell a nyugati trakihoz! Ha még élne a Klapka György szerintem nála már aranyat kilóra olcsóbban lehetne venni mint némely forgalmazónál alkatrészt vasból vagy műanyagból!