Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.69 FtUSD396.2 FtCHF437.45 FtGBP497.51 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Próbálta már valaki hogy 1-2 mázsa vagy még több Pétisót kiszór a búzára ősszel? Olyat is hallani, hogy valaki az egész nitrogén adagot ősszel kiteszi.
sziasztok itt mi lehet a baj?kezdi a sárgarozsda?vagy valami levélfoltosság? ellőre is köszönöm
ősszel kapott NPK műtrágyát és 100mázsa/ha mészkőport
tavasszal március elején HÓRA 4mázsa 27%N/ha
napokba megy a gyomirtás-gombaölő-lombtrágya
Napok óta mutatott szinte az összes modell DK-re 10mm+ csapadékot. Tegnap kiszórtam a 2-ik adagot, erre ma reggel minden modell visszavett 1-3mm-re. fakk
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraA kamovnak azért párja sosem lesz,ahogyan az ancsának sem. A kamov is egyedi a dupla légcsavar sokkal jobban lekeveri a permetködöt,mint a szimpa légcsavar,ugyanígy az AN-2esnél is a dupla szárny kialakítás is sokkal jobban leszorítja a permetködöt,mint a szimpla szárny. Nameg az ancsa mindent kibirt,brutál nyomatékú motorral.
Válasz mgbiztositas #3762. hozzászólásáraNa és mi vonatkozik a hobbirepülős majmokra, akik 10-20 méterre repkednek a fejünk felett? Letarolják a falu szélében a kukoricást fizetni meg b@sznak... Azokra nem vonatkozik? Vagy nekik mindent szabad...
Válasz Pont #3761. hozzászólásáraNormális növényorvos az tudja hogy nem olyan macerás. Egy formanyomtatványt kitölt és e-mailben elküldi.
A szúnyogírás az megint egy más sztori....azt csak a tűzhöz közel ülők végezhetik.
Rájuk a törvény is máshogy vonatkozik( pl egymotoros géppel lakotterület fölé nem lehet menni)(mentőhelikpoterek sem feleltek meg ennek a kritériumnak, majdnem ezért le lettek állítva)
Válasz mgbiztositas #3760. hozzászólásáraA probléma ott van, hogy a pilóták nem növényorvosok, Ők nem kérhetnek engedélyt. A növényorvosnak meg csak plusz utánajárás engedélykéregetés, hatósági macera, tértivevényes szarakodás...Úgyhogy egyszerűbb hidast hívni. Élővizekkel, lakott területekkel határos, 10Ha kisebb területekre nem is lehet kérni, azokra úgyis szántóföldi kell, a Magyarországi Mg. repülést halálra ítélték, csak majd nem tudom kit hívnak, ha szúnyogot kell irtani, erdőkben állományt menteni, ha minden pilóta feladja....
-Az AN-2 es igenis le tud vitorlázni, Nyilván tele súllyal (ismeri ő is a fizikát) gyorsabban jön le.
-Van igen ilyen hogy 30nappal előtte be kell jelenteni a permetezést. De! Van eseti engedély!!!
A 30nap az arra vonatkozik és azok használják (pl rizsesek, napraforgósok) Akik a légi növényvédelemmel számolnak a termesztéstechnológiában.Vetés után dekád pontossággal meg tudják mondani mikorra tervezik a permetezést. Ezzel egy pár ezer forint illetéket lehet spórolni.
-Ez a kis helikopter nagyon jó. Egy Ti méretű gazdaságban ha mindent ő csinálna jó is lehetne. Viszont hogy mire egy ilyen gép dolgozhasson M.o-on az mennyi engedéllyel járna bele gondolni is rossz. + pilóta (típus vizsga gondolom csak amerikába) rep.szerelő , na ilyen képzés pl már nincs M.o-on.
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraAmi nekem a legfurább ebben a videóban, hogy a tankolós ember rövidnadrágban pólóban, kesztyű nélkül tankolja a gépet, és legalább 1x a szemből érkező, dolgozó gépet a tábla szélétől néhány m-re videózza. És ezt fel is teszik így a netre. Még ha nem is lőne fejbe itthon ilyenért a hatóság, akkor sem jutna ilyesmi az eszembe. Én tyvek ruha + saválló hosszú kesztyű + scott promask-ban dolgozok évek óta. Rajtam kívül 1-2 emberen látok védőruhát. Maszkot meg senki nem hord. Mondjuk azt ajándékba kaptam, és ha nem veszem fel, az válóok. Viszont ami érdekes, hogy mióta használom, azóta zavar a vegyszer szag. Főleg a glifozáté. Addig meg nem is éreztem. Mint a dohányos, aki leszokik.
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraKb. 25_30ève napokig szoktàk nyomni dèlutànonkènt a napra tâblàkat. Meg a rosseb tudja mit fùjtak. Szèlcsend dèlutà 4. Jön az undoritò turbina sipolàs'hepekülès. Gyerekkorom nyàri 'őszi rendszeres èlmènyei. Azota utàllom a hangjàt. Nosztalgiànak jò . Nem is èrtem'ki az a fanatikus aki egy majd fèl èvszàzados 0 karbantartàsos gèppel felszàll. Ezt arra étem amit csoppika is ìrt'meg amit èn làttam .
Válasz .Richard. #3752. hozzászólásáraMinden évben lezuhan egy-kettő, nem mind halálos azért de nem is mindet lehet túlélni... olyan ez us, mint a repülő, elvileg az is tud vitorlázik ha leáll a motor de gyakorlatilag meg ritka amelyik nem pottyan le előbb.
Amúgy azért esik vissza ezeknek a használata mert nem olcsó a fenntartásuk, nagyon körülményes a repülésuk (hivatalosan harminc nappal a repülés előtt kellene bejelentened hogy mikor mit akarsz permetezni, ez abszolút nem életszerű) és mivel már nem létezik a gyár nincs Alkatresz hozza. A fő elemek, mint a rotor karok használhatósága repülési órában van megadva, ha lefutotta akkor le kell venni, és olyankor megpróbálsz venni másik használt gépet aminek meg van órája vagy próbálsz keresni olyat ami lezuhant de a rotor megmaradt.
Amúgy nem rossz a légi növényvédelem, lehet ilyet venni újat is, Például ilyet gondolkoztunk is rajta korábban, mert látszott hogy nagyon kopnak ezek a régi sárga gépek, és van olyan amit a Hidas nem tud megcsinalni, pl. Szúnyogirtás, erdők, gyümölcsösök, tavaszi mutragyazas, ilyesmi de pontosan akkor szigorítottak meg nagyon így nagyon messzire nem jutottunk vele...
Válasz .Richard. #3752. hozzászólásáraVagy 25 éve fatert is rá akarták beszélni egy útra.... A vizügynek permeteztek kisfákat... A szerelő olyan részeg volt, alig állt a lábán, a gépen amit nem volt muszáj csavarozni, azt drót tartotta...No meg 3x visszaesett felszálláskor, úgy meg volt rakva... Inkább kihagyta az öreg...
Válasz Mf-es? #3751. hozzászólásáraEgèsz fiatal. Tavaly làttam egyet közelről . Szunyogot permetezett. Hàt ha egy babetta ugy nèzne ki'nem kène. De az ipse repült vele .biztos nem a kèpen szereplőt àrulja. De àllitolag ha ezen leàll a motor'van annyi fordulata a szabadonfutòs rotornak'hogy zuhanàs nèlkül leèr sìk terepre . Ez ha igaz ez fontos tènyező.
Válasz Sk Laci #3747. hozzászólásáraRègimodi irànypont szerint'kollèga a kifogyàskor üres zsàkot szokott kidobni.meg volt amikor föltàmadt aszêl azt yarrèb vitte. Mindom neki'ha kiürül'kormânyt jobbra'azt balra tekerve kanyar lesz a csapân eső utàn is meglàtod. De nem tudom'letette e a zsàkos megoldàst. Lehet màr a sok zsâk helyett vett egy helit.
Válasz borda77 (Joe) #3746. hozzászólásáraKényszermegoldásnak jó.
Ha beleinvesztáltak a GPS vezérlésbe, akor nincsen kihagyás, meg kétszerszórt területek.
De ha a régimódi maradi iránypontok szerint szórnak /it valahol a fánál, vagy a vilanyoszlopnál fogyot ki/, azt nem sokra tartom.
Válasz Berkó_ #3745. hozzászólásáramert szerintem csomó kihagyás a széleken vagy csomó pazarlás mert átszór továbbszór stb... arról nem is beszélve ez a lengő szarság csomó átfedés kihagyás... szóval ez nagyon kényszermegoldás csak.... az árról ne is beszéljünk... Amúgy a permetezés a pontosabb a helinél pedig amúgy egy földihez hasonlítva az is egy nagy kalap sz..r
Válasz borda77 (Joe) #3744. hozzászólásáraMi ezzel a baj? Na itt aztán tényleg nincs talajtaposás! De azért kíváncsi lennék, hogy mennyire jön így ki a hektárköltsége a szórásnak!
Válasz szantofold22 #3741. hozzászólásáravolt nekem savanyú földben kukoricám csere föld volt 1ha 3,5 ph :D az nagyon nagyon sza. meg a kukorica feje se fejlődőt ki és az állomány pici volt mellette voltunk mi balról jobbról és láthatóan jobb volt a termés és a növény is erősebb volt
Válasz krokodil007 #3740. hozzászólásáraElnézést hogy beleszólok.A kimosódástól csak a nitrogéntől kell inkább tartanod.A foszfor az egyetlen olyan makroelem mellyel 3evre is feltölthető a talaj.Az a baj a foszfortal hogy tulzottan is kötdhet apatitok formájában.S eltérő kémhatású talajokon másképpen felvehető.A foszfor igazából a természetes vizekbe bekerülve okozhat eutrofizációt de ez a szántóföldeden mellékes.(Dombos oldalon tavakba bemosódhat)A kálium sincs olyan mozgékony mint a nitrogén.
De szerintem azzal se csináltál nagy kárt ha kiszórtad.El van az a földbe.En a kukorica alá szóróval szórom bedolgozom majd csak vetünk.Mégis van termés.Tul van ez lihegve már egy kicsit.Agrokémiából orrba szájba szivattak minket a végén meg ha ezt csinálod az a baj de ha amazt meg az.(feszt azzal jöttek hogy ekkor akkor szórjuk de mármeg elsavanyúsodik a talas sa másik meg nem vevődik fel)Fődbe van annak a helye.Max majd ha szárazabb tavasz lesz s mutatja az magát ha sárgul adsz neki 1mázsát.Ha meg nem jön eső ajánlom a Kwizda Azospeed termèkét.20%feletti N 2ora alatt levélen fel tudja venni ,Nincs benne biuret igy nem fog leperzselni vörösödni mint egy nitrosolnal.(Ez az én véleményem)
Semmiképp nem hátrány ha a földbe van.Szórnám én is de nem lehet rámenni mert tipor a gép meg ragad
A növénytáplálásban használt három makroelem (nitrogén, foszfor, kálium) közül a nitrogén a legmozgékonyabb. A nitrát formában jelen lévő tápanyagot vagy eleve ebben a formában, vagy ammóniumként juttatjuk ki és a nitrifikáció lépései során keletkezik belőle nitrát. Elmozdulását hazai kísérletek vizsgálták különböző talajokon. Az eredmények alapján a nitrát mozgása szoros kapcsolatban áll a talaj vízmozgásával, illetve a talaj vízháztartását meghatározó tulajdonságokkal, úgy mint a talajok rétegzettségével és az egyes mélyebben fekvő, eltemetett zónák agyagtartalmával.
Válasz kovacsmihaly0905 #3736. hozzászólásáraerről olvasok éppen meg nézek kutatásokat
vizes földre ha van szórva akkor vagy ha sok a nedvesség a talajba akkor 5-15% N vesztés van valami bacik miatt
valamennyi része gyökérzóna alá mosódik és van ami pl 15-30cm ott marad egy ideig de ha sok eső van az is lemegy 1év alatt (azaz 1 év alatt elvándorolhat a béka seggébe is
de vannak fügvények is hogy 12 óra intenzív öntözés során a kijutattot N elment 1 m mélységbe is de azért maradt még belőle felül
de hát ennek lehet fele se igaz most olvasok róla még elég sokat
de itt a kutatás:
A nyomonkövethetőség miatt megfelelő módszerekkel megjelölt, talajba juttatott nitrogén mozgását intenzív öntözést követően mérték. Az öntözés hatására a kijuttatást követő 12. órában a jelölt nitrát-nitrogén mészlepedékes csernozjom talajon 50 centiméteres mélységig mozdult el, a felhalmozódás maximuma pedig 15-20 centiméteren volt. Egy kevésbé kötött, lepelhomokkal fedett csernozjom talajon az elmozdulás mértéke 105 centiméter volt, a legnagyobb mennyiség pedig a felszíntől 65 centiméterre halmozódott fel (Árendás et al. 2015). A nitrátkimosódás mértékét befolyásolja a növényállomány, a fedettség, a vegetációs periódus hossza és a gyökérzóna mélysége. Szántóföldi körülmények között például homoktalajon ~90 kg/ha lehet a kimosódás mértéke évente (Stefanovits 1999).
Mi már régen szórjuk amint lehet sose volt vele gond!
Egy kis érdekesség a tavalyi évről,emlékszetek milyen volt a búza vetés? Kèsőn tudtunk vetni ezért volt egy pár határ ami februárba amikor szórtuk a műtrágyát nem volt kikelve,ezek a területek alig teremtek kevesebbet mint ami még ki kelt ősszel!
előbbiekhez hozzászólva
-itt már a fákon vannak szép rügyek
-gabona is szépen indulgat 7-8 fokos talajhőmérsékleten
-reméljük nem lesz hideg és sok eső mert azért a Nitrogén lefele mozog és könnyen a gyökérzóna alá viheti a cuccot
- 5fokos talajhőmérsékleten indul meg a gabona csori most nem fog fejlődni 1 darabig megint még helyre áll a meleg utána meg még napok míg a talaj felmelegszik
de ha lesz -10 hótakaró nélkül itt ott akkor se lesz gond a gabonának tavaly is volt -10 ha nem több tartósan hótakaró nélkül és semmi baja nem lett a gabonának persze ahol gyenge volt vetés vagy későn ott lehet hogy voltak gondok
Válasz F-A-R-M-E-R \ #3732. hozzászólásáraLátod tavaly a repce virágzott amikor jött a fagy rá, pedig az később volt... SŐT a kukira is fagy jött. nyilván ez most komolyabb de még jóval előbbre is vagyunk!
Annyira a növények még nincsenek előre, nézem a sárgabarackot még sehol sincsen a rügy... Szibériai hideg szép is lehet de talán ha lesz hó akkor lesz hidegebb csak akkor meg mindegy a növénynek mekkora a mínusz.
Válasz borda77 (Joe) #3731. hozzászólásáraAzèrt ez így elèg bizarr hogy április közeledtèvel havat várunk, remèlem csak kicsi fagy lessz.Habárrr szibèriai hidegről van szó,bármi lehet.
Válasz szanberg #3730. hozzászólásáraÉn is korai műkaki hívó vagyok meg is látszik... Talán lesz hó vagy ha nem akkor meg nem lesz -10 csak -5 fok az meg nem számít...
felétek azért inkább van mint itt nálunk, nem lesz baj és kész eldöntöttem :)
Válasz borda77 (Joe) #3729. hozzászólásáraEgyik szomszédom még január!!! elején kinyomott egy adagot egy nagy tábla közepére, két szélső harmada nem került megszórásra direkt. Annyira látszik hol volt a téli szórás, hogy ihajj!
Idő kell a műtrágyának míg talajoldatba kerül és felvehetővé válik. Illetve csapadék hozzá.
Főleg a granulált pétisó 20mili eső után is csak porlad, de nem tűnik el a főd tetejétől, nyílván a meszes váza még tovább ott marad a hatóanyag pedig mosódik de kell neki a víz mennyiség ehhez.
A jövőheti -10fokok aggasztanak, megindult minden szépen, félek baj lesz, hátha esik előtte egy kis hó ami takarná
Válasz szantofold22 #3723. hozzászólásáraHat ha az emberek tudtak volna hogy meg kemeny minuszok jonnek akkor sokan nem szortak volna ki de hat ez megint elege ritka.jelenseg ilyenkor mert nem -2 -3 lesz ejjel hanem nappal is es ejjel is valahol -8 10 is lehet
Sajnos ez van
Válasz szantofold22 #3720. hozzászólására Meg hora szortam homok talaj nem laza homok talaj majdnem homokos valyog talaj csak hat sok eso nem kellene kimosodas miatt meg a hideg is jon mire ujra beindul az 5fokos talajhomersegletes beindul a gabona megint 100ev
5825 hozzászólás
Válasz RkTomi #3774. hozzászólásáraHülyeség
Próbálta már valaki hogy 1-2 mázsa vagy még több Pétisót kiszór a búzára ősszel? Olyat is hallani, hogy valaki az egész nitrogén adagot ősszel kiteszi.
sziasztok itt mi lehet a baj?kezdi a sárgarozsda?vagy valami levélfoltosság? ellőre is köszönöm
ősszel kapott NPK műtrágyát és 100mázsa/ha mészkőport
tavasszal március elején HÓRA 4mázsa 27%N/ha
napokba megy a gyomirtás-gombaölő-lombtrágya
menjetek rá a képre úgy jobban lehet látni
Válasz cross #3769. hozzászólásáraJövő 7-en megy nitrosolért. Folyékonyat nyomok..
Győr 0-a csak a szél kezdett fújni mint a barom.
Válasz cross #3769. hozzászólásáraNálunk meg leveték 0-ra
Napok óta mutatott szinte az összes modell DK-re 10mm+ csapadékot. Tegnap kiszórtam a 2-ik adagot, erre ma reggel minden modell visszavett 1-3mm-re. fakk
Válasz krokodil007 #3767. hozzászólásáraSzilárd formában eső előt, folyékonyban mehetne most is, ha nem harmatos vagy vizes a gabona levele.
Tavaszi fejtragyara a hora lett szórva olyan marcius elejen 2.fejtragyazast gabonara mikor lenne.celszeru kijutattni?
Válasz antalocz #3765. hozzászólására27%-os pétisót... 3-5q/ha 2 részletben...
Sziasztok!
Ti milyen mutragyat haszbaltok ilyenkor buzara es melyen mennyisegben?Takarmany buza kent hasznositanam a termest.
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraA kamovnak azért párja sosem lesz,ahogyan az ancsának sem. A kamov is egyedi a dupla légcsavar sokkal jobban lekeveri a permetködöt,mint a szimpa légcsavar,ugyanígy az AN-2esnél is a dupla szárny kialakítás is sokkal jobban leszorítja a permetködöt,mint a szimpla szárny. Nameg az ancsa mindent kibirt,brutál nyomatékú motorral.
Válasz mgbiztositas #3762. hozzászólásáraNa és mi vonatkozik a hobbirepülős majmokra, akik 10-20 méterre repkednek a fejünk felett? Letarolják a falu szélében a kukoricást fizetni meg b@sznak... Azokra nem vonatkozik? Vagy nekik mindent szabad...
Válasz Pont #3761. hozzászólásáraNormális növényorvos az tudja hogy nem olyan macerás. Egy formanyomtatványt kitölt és e-mailben elküldi.
A szúnyogírás az megint egy más sztori....azt csak a tűzhöz közel ülők végezhetik.
Rájuk a törvény is máshogy vonatkozik( pl egymotoros géppel lakotterület fölé nem lehet menni)(mentőhelikpoterek sem feleltek meg ennek a kritériumnak, majdnem ezért le lettek állítva)
Válasz mgbiztositas #3760. hozzászólásáraA probléma ott van, hogy a pilóták nem növényorvosok, Ők nem kérhetnek engedélyt. A növényorvosnak meg csak plusz utánajárás engedélykéregetés, hatósági macera, tértivevényes szarakodás...Úgyhogy egyszerűbb hidast hívni. Élővizekkel, lakott területekkel határos, 10Ha kisebb területekre nem is lehet kérni, azokra úgyis szántóföldi kell, a Magyarországi Mg. repülést halálra ítélték, csak majd nem tudom kit hívnak, ha szúnyogot kell irtani, erdőkben állományt menteni, ha minden pilóta feladja....
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraHello
-Az AN-2 es igenis le tud vitorlázni, Nyilván tele súllyal (ismeri ő is a fizikát) gyorsabban jön le.
-Van igen ilyen hogy 30nappal előtte be kell jelenteni a permetezést. De! Van eseti engedély!!!
A 30nap az arra vonatkozik és azok használják (pl rizsesek, napraforgósok) Akik a légi növényvédelemmel számolnak a termesztéstechnológiában.Vetés után dekád pontossággal meg tudják mondani mikorra tervezik a permetezést. Ezzel egy pár ezer forint illetéket lehet spórolni.
-Ez a kis helikopter nagyon jó. Egy Ti méretű gazdaságban ha mindent ő csinálna jó is lehetne. Viszont hogy mire egy ilyen gép dolgozhasson M.o-on az mennyi engedéllyel járna bele gondolni is rossz. + pilóta (típus vizsga gondolom csak amerikába) rep.szerelő , na ilyen képzés pl már nincs M.o-on.
Febr közepén kiment a buzára 260 kg/ha pétiso...mostmár nitrosl a terv.. kb. mikor lenne majd aktuális szorni? Hány alkalommal még, mekkora adagokat ?
Válasz Vadmalac #3757. hozzászólásáraBíztam benne, hogy egy Sikorsky UH–60 Black Hawk lesz a vidijón, de sajnos nem...
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraAmi nekem a legfurább ebben a videóban, hogy a tankolós ember rövidnadrágban pólóban, kesztyű nélkül tankolja a gépet, és legalább 1x a szemből érkező, dolgozó gépet a tábla szélétől néhány m-re videózza. És ezt fel is teszik így a netre. Még ha nem is lőne fejbe itthon ilyenért a hatóság, akkor sem jutna ilyesmi az eszembe. Én tyvek ruha + saválló hosszú kesztyű + scott promask-ban dolgozok évek óta. Rajtam kívül 1-2 emberen látok védőruhát. Maszkot meg senki nem hord. Mondjuk azt ajándékba kaptam, és ha nem veszem fel, az válóok. Viszont ami érdekes, hogy mióta használom, azóta zavar a vegyszer szag. Főleg a glifozáté. Addig meg nem is éreztem. Mint a dohányos, aki leszokik.
Válasz .Feco. #3755. hozzászólásáraKb. 25_30ève napokig szoktàk nyomni dèlutànonkènt a napra tâblàkat. Meg a rosseb tudja mit fùjtak. Szèlcsend dèlutà 4. Jön az undoritò turbina sipolàs'hepekülès. Gyerekkorom nyàri 'őszi rendszeres èlmènyei. Azota utàllom a hangjàt. Nosztalgiànak jò . Nem is èrtem'ki az a fanatikus aki egy majd fèl èvszàzados 0 karbantartàsos gèppel felszàll. Ezt arra étem amit csoppika is ìrt'meg amit èn làttam .
Válasz .Richard. #3752. hozzászólásáraMinden évben lezuhan egy-kettő, nem mind halálos azért de nem is mindet lehet túlélni... olyan ez us, mint a repülő, elvileg az is tud vitorlázik ha leáll a motor de gyakorlatilag meg ritka amelyik nem pottyan le előbb.
Amúgy azért esik vissza ezeknek a használata mert nem olcsó a fenntartásuk, nagyon körülményes a repülésuk (hivatalosan harminc nappal a repülés előtt kellene bejelentened hogy mikor mit akarsz permetezni, ez abszolút nem életszerű) és mivel már nem létezik a gyár nincs Alkatresz hozza. A fő elemek, mint a rotor karok használhatósága repülési órában van megadva, ha lefutotta akkor le kell venni, és olyankor megpróbálsz venni másik használt gépet aminek meg van órája vagy próbálsz keresni olyat ami lezuhant de a rotor megmaradt.
Amúgy nem rossz a légi növényvédelem, lehet ilyet venni újat is, Például ilyet gondolkoztunk is rajta korábban, mert látszott hogy nagyon kopnak ezek a régi sárga gépek, és van olyan amit a Hidas nem tud megcsinalni, pl. Szúnyogirtás, erdők, gyümölcsösök, tavaszi mutragyazas, ilyesmi de pontosan akkor szigorítottak meg nagyon így nagyon messzire nem jutottunk vele...
Válasz .Richard. #3752. hozzászólásáraVagy 25 éve fatert is rá akarták beszélni egy útra.... A vizügynek permeteztek kisfákat... A szerelő olyan részeg volt, alig állt a lábán, a gépen amit nem volt muszáj csavarozni, azt drót tartotta...No meg 3x visszaesett felszálláskor, úgy meg volt rakva... Inkább kihagyta az öreg...
Válasz .Richard. #3750. hozzászólásáraAkkor már a meghajtás is meg lenne oldva.
Válasz Mf-es? #3751. hozzászólásáraEgèsz fiatal. Tavaly làttam egyet közelről . Szunyogot permetezett. Hàt ha egy babetta ugy nèzne ki'nem kène. De az ipse repült vele .biztos nem a kèpen szereplőt àrulja. De àllitolag ha ezen leàll a motor'van annyi fordulata a szabadonfutòs rotornak'hogy zuhanàs nèlkül leèr sìk terepre . Ez ha igaz ez fontos tènyező.
Válasz Földönfuto #3749. hozzászólásáraOlcsóbb,mint egy hidas permetező.
Válasz Földönfuto #3749. hozzászólásáraKatonai heli kène az elbirnà a dzsonit azt vinnè a levegőben szòròstul mindenestül.
Válasz jozef19 #3743. hozzászólására Már csak egy helikoptert kéne venni,a szóró már meg van.
Válasz Sk Laci #3747. hozzászólásáraRègimodi irànypont szerint'kollèga a kifogyàskor üres zsàkot szokott kidobni.meg volt amikor föltàmadt aszêl azt yarrèb vitte. Mindom neki'ha kiürül'kormânyt jobbra'azt balra tekerve kanyar lesz a csapân eső utàn is meglàtod. De nem tudom'letette e a zsàkos megoldàst. Lehet màr a sok zsâk helyett vett egy helit.
Válasz borda77 (Joe) #3746. hozzászólásáraKényszermegoldásnak jó.
Ha beleinvesztáltak a GPS vezérlésbe, akor nincsen kihagyás, meg kétszerszórt területek.
De ha a régimódi maradi iránypontok szerint szórnak /it valahol a fánál, vagy a vilanyoszlopnál fogyot ki/, azt nem sokra tartom.
Válasz Berkó_ #3745. hozzászólásáramert szerintem csomó kihagyás a széleken vagy csomó pazarlás mert átszór továbbszór stb... arról nem is beszélve ez a lengő szarság csomó átfedés kihagyás... szóval ez nagyon kényszermegoldás csak.... az árról ne is beszéljünk... Amúgy a permetezés a pontosabb a helinél pedig amúgy egy földihez hasonlítva az is egy nagy kalap sz..r
Válasz borda77 (Joe) #3744. hozzászólásáraMi ezzel a baj? Na itt aztán tényleg nincs talajtaposás! De azért kíváncsi lennék, hogy mennyire jön így ki a hektárköltsége a szórásnak!
Szép... ezt távirányítással nyitják? Remélem ilyenre soha nem fog sor kerülni....
Kezdödik...
https://www.youtube.com/watch?v=V-9ZlVhb1zU
Válasz szantofold22 #3741. hozzászólásáravolt nekem savanyú földben kukoricám csere föld volt 1ha 3,5 ph :D az nagyon nagyon sza. meg a kukorica feje se fejlődőt ki és az állomány pici volt mellette voltunk mi balról jobbról és láthatóan jobb volt a termés és a növény is erősebb volt
Válasz krokodil007 #3740. hozzászólásáraElnézést hogy beleszólok.A kimosódástól csak a nitrogéntől kell inkább tartanod.A foszfor az egyetlen olyan makroelem mellyel 3evre is feltölthető a talaj.Az a baj a foszfortal hogy tulzottan is kötdhet apatitok formájában.S eltérő kémhatású talajokon másképpen felvehető.A foszfor igazából a természetes vizekbe bekerülve okozhat eutrofizációt de ez a szántóföldeden mellékes.(Dombos oldalon tavakba bemosódhat)A kálium sincs olyan mozgékony mint a nitrogén.
De szerintem azzal se csináltál nagy kárt ha kiszórtad.El van az a földbe.En a kukorica alá szóróval szórom bedolgozom majd csak vetünk.Mégis van termés.Tul van ez lihegve már egy kicsit.Agrokémiából orrba szájba szivattak minket a végén meg ha ezt csinálod az a baj de ha amazt meg az.(feszt azzal jöttek hogy ekkor akkor szórjuk de mármeg elsavanyúsodik a talas sa másik meg nem vevődik fel)Fődbe van annak a helye.Max majd ha szárazabb tavasz lesz s mutatja az magát ha sárgul adsz neki 1mázsát.Ha meg nem jön eső ajánlom a Kwizda Azospeed termèkét.20%feletti N 2ora alatt levélen fel tudja venni ,Nincs benne biuret igy nem fog leperzselni vörösödni mint egy nitrosolnal.(Ez az én véleményem)
Semmiképp nem hátrány ha a földbe van.Szórnám én is de nem lehet rámenni mert tipor a gép meg ragad
Válasz mtz1221 #3739. hozzászólásáraezt írja de jobban is utána lehet olvasni
Kimosódás
A növénytáplálásban használt három makroelem (nitrogén, foszfor, kálium) közül a nitrogén a legmozgékonyabb. A nitrát formában jelen lévő tápanyagot vagy eleve ebben a formában, vagy ammóniumként juttatjuk ki és a nitrifikáció lépései során keletkezik belőle nitrát. Elmozdulását hazai kísérletek vizsgálták különböző talajokon. Az eredmények alapján a nitrát mozgása szoros kapcsolatban áll a talaj vízmozgásával, illetve a talaj vízháztartását meghatározó tulajdonságokkal, úgy mint a talajok rétegzettségével és az egyes mélyebben fekvő, eltemetett zónák agyagtartalmával.
Válasz krokodil007 #3738. hozzászólásáraAz nem volt sehol leírva hogy az Ammóniumion és a Nitrátion egymáshoz képest,hogy mosódnak ki ???
Válasz kovacsmihaly0905 #3736. hozzászólásáraerről olvasok éppen meg nézek kutatásokat
vizes földre ha van szórva akkor vagy ha sok a nedvesség a talajba akkor 5-15% N vesztés van valami bacik miatt
valamennyi része gyökérzóna alá mosódik és van ami pl 15-30cm ott marad egy ideig de ha sok eső van az is lemegy 1év alatt (azaz 1 év alatt elvándorolhat a béka seggébe is
de vannak fügvények is hogy 12 óra intenzív öntözés során a kijutattot N elment 1 m mélységbe is de azért maradt még belőle felül
de hát ennek lehet fele se igaz most olvasok róla még elég sokat
de itt a kutatás:
A nyomonkövethetőség miatt megfelelő módszerekkel megjelölt, talajba juttatott nitrogén mozgását intenzív öntözést követően mérték. Az öntözés hatására a kijuttatást követő 12. órában a jelölt nitrát-nitrogén mészlepedékes csernozjom talajon 50 centiméteres mélységig mozdult el, a felhalmozódás maximuma pedig 15-20 centiméteren volt. Egy kevésbé kötött, lepelhomokkal fedett csernozjom talajon az elmozdulás mértéke 105 centiméter volt, a legnagyobb mennyiség pedig a felszíntől 65 centiméterre halmozódott fel (Árendás et al. 2015). A nitrátkimosódás mértékét befolyásolja a növényállomány, a fedettség, a vegetációs periódus hossza és a gyökérzóna mélysége. Szántóföldi körülmények között például homoktalajon ~90 kg/ha lehet a kimosódás mértéke évente (Stefanovits 1999).
Mi már régen szórjuk amint lehet sose volt vele gond!
Egy kis érdekesség a tavalyi évről,emlékszetek milyen volt a búza vetés? Kèsőn tudtunk vetni ezért volt egy pár határ ami februárba amikor szórtuk a műtrágyát nem volt kikelve,ezek a területek alig teremtek kevesebbet mint ami még ki kelt ősszel!
Válasz krokodil007 #3735. hozzászólásáraKroki mennyi mm csapadék mossa a gyökérzóna alá azt a gyorsan mozgó nitrogén hatóanyagot?
előbbiekhez hozzászólva
-itt már a fákon vannak szép rügyek
-gabona is szépen indulgat 7-8 fokos talajhőmérsékleten
-reméljük nem lesz hideg és sok eső mert azért a Nitrogén lefele mozog és könnyen a gyökérzóna alá viheti a cuccot
- 5fokos talajhőmérsékleten indul meg a gabona csori most nem fog fejlődni 1 darabig megint még helyre áll a meleg utána meg még napok míg a talaj felmelegszik
de ha lesz -10 hótakaró nélkül itt ott akkor se lesz gond a gabonának tavaly is volt -10 ha nem több tartósan hótakaró nélkül és semmi baja nem lett a gabonának persze ahol gyenge volt vetés vagy későn ott lehet hogy voltak gondok
Válasz F-A-R-M-E-R \ #3732. hozzászólására-10, -15 csak nálunk "Szibériai", ott strandidő...
Válasz F-A-R-M-E-R \ #3732. hozzászólásáraLátod tavaly a repce virágzott amikor jött a fagy rá, pedig az később volt... SŐT a kukira is fagy jött. nyilván ez most komolyabb de még jóval előbbre is vagyunk!
Annyira a növények még nincsenek előre, nézem a sárgabarackot még sehol sincsen a rügy... Szibériai hideg szép is lehet de talán ha lesz hó akkor lesz hidegebb csak akkor meg mindegy a növénynek mekkora a mínusz.
Válasz borda77 (Joe) #3731. hozzászólásáraAzèrt ez így elèg bizarr hogy április közeledtèvel havat várunk, remèlem csak kicsi fagy lessz.Habárrr szibèriai hidegről van szó,bármi lehet.
Válasz szanberg #3730. hozzászólásáraÉn is korai műkaki hívó vagyok meg is látszik... Talán lesz hó vagy ha nem akkor meg nem lesz -10 csak -5 fok az meg nem számít...
felétek azért inkább van mint itt nálunk, nem lesz baj és kész eldöntöttem :)
Válasz borda77 (Joe) #3729. hozzászólásáraEgyik szomszédom még január!!! elején kinyomott egy adagot egy nagy tábla közepére, két szélső harmada nem került megszórásra direkt. Annyira látszik hol volt a téli szórás, hogy ihajj!
Idő kell a műtrágyának míg talajoldatba kerül és felvehetővé válik. Illetve csapadék hozzá.
Főleg a granulált pétisó 20mili eső után is csak porlad, de nem tűnik el a főd tetejétől, nyílván a meszes váza még tovább ott marad a hatóanyag pedig mosódik de kell neki a víz mennyiség ehhez.
A jövőheti -10fokok aggasztanak, megindult minden szépen, félek baj lesz, hátha esik előtte egy kis hó ami takarná
Válasz krokodil007 #3728. hozzászólásáraÉn most sem döntöttem volna másként... most is kiszórtam volna korán.
Válasz szantofold22 #3723. hozzászólásáraHat ha az emberek tudtak volna hogy meg kemeny minuszok jonnek akkor sokan nem szortak volna ki de hat ez megint elege ritka.jelenseg ilyenkor mert nem -2 -3 lesz ejjel hanem nappal is es ejjel is valahol -8 10 is lehet
Sajnos ez van
Válasz szantofold22 #3720. hozzászólására Meg hora szortam homok talaj nem laza homok talaj majdnem homokos valyog talaj csak hat sok eso nem kellene kimosodas miatt meg a hideg is jon mire ujra beindul az 5fokos talajhomersegletes beindul a gabona megint 100ev
Válasz szantofold22 #3725. hozzászólásáraNem most ,egy pár nappal visszább,vagy a jövő héten.