Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD393.86 FtCHF436.49 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz t.peti #19614. hozzászólásáraSzerintem a kalászfuzáriumra az artea nem hat,csak ráírják majdnem minden gömbaölőszer a cimkéjére. Olyan szer kellene amiben van minnél több protiokonazol. Én is ezt nyomozom,ha csapadékosra fordulna az idő,legyen valami viszonylag olcsó anyag.
Artea-nal van olcsóbb alternatíva ?
Valami olcsó szer kéne, a haldokló gabonákra, de legyen is valami védelem ha esetleg valami csoda folytán csapadékosra fordulna az idő.
Válasz osztro.m #19611. hozzászólásáraAmikor fújod nem tud bemenni a fülkébe valahogy a permetszer?
Gondolok arra, amikor fordulsz és beszívja a szellőző ventilátor.
Hagymánál használtunk preemergensen Stomp Aqua-t. Irja hogy 60 nap a várakozási idő fogyasztásnál, de a hagymánál zárójelben irja hogy zöldhagymaként nem fogyasztható. Akkor most mi az igazság?
kiemelkedő minőség és nagy termőképesség
•valamennyi termőhelyre, intenzív és extenzív technológiákhoz egyaránt
•kiváló lisztharmat- és rozsdatolerancia
A GENIUS exportképes minőséget nyújt meghökkentő mennyiségben, továbbá kiegyensúlyozott agronómiai tulajdonságokkal és kimagasló stressz-toleranciával rendelkezik. Nemcsak a termelők legmagasabb elvárásainak felel meg, hanem az európai malmok érdeklődésének középpontjában is áll. A prémium malmi búza kategóriába tartozó GENIUS megtestesíti mindazon tulajdonságok összességét, amit ma egy korszerű fajtától elvárnak a termelők.
Kiemelkedő termőképessége mellett minősége is meggyőző. Télállósága, szárazságtűrése és a betegségekkel szembeni ellenálló képessége révén még a legnehezebb körülmények között is megállja a helyét. Valamennyi termőhelyre, extenzív és intenzív technológiákhoz egyaránt ajánlott fajta.
Az MGSZH 2008-2010 közötti vizsgálati időszakában az egyetlen olyan fajtajelölt volt, amely „A” minőségi besorolással kapott állami elismerést – mindezt úgy, hogy a minőségi standard fajták termésátlagát több mint 13%-kal múlta felül. Kiegyensúlyozott eredményeinek köszönhetően a GENIUS a NÉBIH hivatalos kísérleteinek új standard fajtája lett.
Válasz Bobo77 #19600. hozzászólásáraJanuár 12
Február 53
Március 61
Április 7
Május eddig 14
Azt hiszem ehhéz képest nem rossz.
De majd a mázsa megmondja!
Válasz mtz1221 #19579. hozzászólásáraMa szétnéztem. Az egyik fajta búzában alig van, pont kezdene virágozni. Ha kijönne kb 3-5 nap mulva gomba+bogár ellen egyszerre fújnám.
De a másik búzán már találtam szeptóriát és DTR-t. Ha fehéritő csak elvétve van a kalász még sok helyen a szárban van, így nem fogok várni virágzásig a gombázással.
Üdv!
Stabile N-S tud-e égetni éppen kalászolni készülő búzában 50 liert+150 liter víz menne hekinként,26%nitrogént és 13%ként tartalmaz!Előre is köszi!
Jobb lenne szerintem is, ha a magunkéból tudnánk
magunkról gondoskodni búzából is repcéből is, kukoricából is.
Termelőnek és fogyasztónak is jobb lenne,meg
talán anyagilag is /szinte biztos/ .
Olaszok és románok nagyon aktívak mostanság a magyarországi felvásárlásoknál. Reméljük, azért
nem lesz gond.
Válasz Erdőjaro #19586. hozzászólásáraMár kezdek aggódni. Márciusban 2hétig fájt a jobb térdem pedig a bal ropog. Bedagadt egy kicsit térdkalács felett. Gondoltam a kevés alvás. Aztán kifejezetten figyeltem, hogy 8orát folyamatosan aludjak, így meg is szűnt. De előtte volt nátha köhögés a korona akkor még gyerekcipőben járt. Lehet az volt vagy fáradtság. Ennyi.
Válasz gazda001 #19585. hozzászólásáraÉn 2-hónapja (aszály) nézegettem szomszéd őszi mákföldjét (öntözés mentes). Haragos zöld, magas, sűrű nyoma sincs benne aszály kárnak. Idén ebből lesz a legtöbb vetve.
Válasz fendt309 #19584. hozzászólásáraSziasztok ,én nem vegyszereztem még akkor,de márciustol ugyanez volt velem is,olyannyira,hogy 2nap fekvés volt egy héten április végéig.Sosem voltam még így a lábammal,izületeimmel!
Válasz GREVEN #19582. hozzászólásáraNem tudom még mi lesz őszre, de a búza kimarad nálam is azt hiszem. Öt éve azt mondtam kimarad a tavaszi kapás,most eljutottunk oda hogy kimarad a búza. Van még lejjebb?
Válasz mtz1221 #19579. hozzászólásáraMúlthéten nyomtam le a tavasziárpákat, másnap mindkét lábam olyan volt mintha 80 éves lennék... Tuti a vegyszer miatt...
Válasz Jana11 #19570. hozzászólásáraKedves Jana! Milyen kiviteli korlátozásról beszélsz? Ha elfogy az áru, be kell hozni az olcsó Ukrán terméket,amiről egyfolytában beszélnek, nem is örülsz vagy netán kiderülne, hogy a magyar belpiaci árak olcsóbbak mint az ukrán???
Vetésfehérítőt nagyon figyeljétek !!! 3 napja még sehol nem láttam,tegnap meg egész éjjel fújtam őket mert még a kalász is televolt néhol velük. Ma meg görcsbe van az egyik lábam pedig nem szokása neki.Permettől vagy nem kellett volna éjjeli 3-kor bezabálnom ??
Válasz Saca12 #19576. hozzászólásáravízhiány, nálatok még csak most jelentkezik ?
szerencsések vagytok, mi ezt a tünetet már évek óta ismerjük, csak idén kicsit (nagyon ) bedurvult ez a tünet nálunk (is)
Válasz SCHLEPPER #19569. hozzászólásáraHa nincs nedvesség (eső) akkor gomba sem nagyon.
Ha megjön az eső akkor érdemes kiszórni, ha nem jön akkor nem. Te döntesz!
Eső nélkül is segít amúgy valamit a növényen, de csodaszerek nincsennek!
Válasz Jana11 #19570. hozzászólásáraA karbamid a mellett, hogy nem perzsel a növények számára jól felvehető levélen keresztül is!
A nitrosol ammonium nitrát és karbamid oldatának a keveréke. A karbamid levélen jól felvehető a nitrát a folyékony formuláció miatt eső nélkül is többé kevésbé be tud jutni a talajba és egy része a növények számára száraz időben is hozzáférhető.
Nem kell mindenben összeesküvést keresni......
Válasz Jana11 #19570. hozzászólásáraAz urea (karbamid) az egyetlen nitrogén hatóanyag, ami szinte maradéktalanul felszívódik lombról, tehát ilyenkor kizárólag urea oldatot használunk, persze ügyelni kell a biruet mentességre, vagy legalább is a minimális biruet képződésre, mert úgy már perzselhet.
Ha gondolod privátban küldök egy telefonszámot, az illető szívesen elmagyarázza neked is, a lombtrágyázás rejtelmeit, ide nem szeretném ki írni a számát, egyrészt mert nem vagyok jogosult rá, másrészt túl sokan ismerik az országban.
Kedves repcét és búzát termelők.
Van egy-két dolog, amit nem értek, bár
már sok mindent megértem már a vegyipar szélhámosságai alapján.
Szóval, aszályban nagyon fontos lenne ugye,
hogy gyorsan és nagyon jól felszívódó és fölvehető tápanyagokkal lássuk el a növényeket a túlélés érdekében, mert nincs víz a talajban, a gyökerek egyszerűen nem tudják fölvenni a kaját mert nem tud oldott állapotba kerülni.
Ehhez képest nagyon sok hozzászólásban és reklám ajánlatban látom a karbamid típusú nitrogén tartalmú anyagokat. Akár a Nitrosolt is.
Úgy tanultam, és a valóságban is úgy tapasztaltam, hogy a karbamid nitrogének lassú feltáródásúak, át kell alakulniuk nitráttá, stb, stb. Előnyük ugyan, hogy nem perzselnek.
Akkor most meg minek kiszórni, kinyomni?!!!
Kárt további kárral tetézni?
Egyébként fönntartom véleményem, hogy ha olvassa a fórumot néhány döntéshozó, hogy lehetséges hogy le kellene állítani a búza, kukorica kivitelt az országból, mert lehetséges hogy szükség lesz a tavalyi termésre az emberek és az állatok ellátásához is.
Az idei év nagyon gyengének néz ki.
Válasz szantofold22 #19564. hozzászólásáraHa ennyire szélsőségesen száraz lesz az idő akkor nyilván nem. Ha jön csapadék akkor bármennyire gyenge az állomány vagy még jobban is megvan az esélye hogy bele áll a gomba.
Válasz bandigh #19565. hozzászólásáraIgen sajnos nem az lesz a kérdés mennyit jár ki,hanem ne csináljon mégnagyobb minuszt! Mi hagytunk 30-40 Marhát Nem sok könnyedén ellátható.Főleg géppel és nincs alkesz sem a portán.Nagyon fontos a gépesités. Lentebb amit a kolega képet felrakott szerintem az valami zöldbálázás dolog lehet.Szoktak csinálni pl rozzsal ilyet ha hasban a kalász.
Mindenesetre bizzunk benne, hogy egyszer csak jon egy jó nagy eső.S helyre billen a mérleg nyelve.
Azospeed vagy Azospeed aminot ajánlom kalászfehérje növelésére vagy növény lélekmelegitésére.Talan 1 hetet nyujt pluszba s hátha jön addig valami csapadék.
25115 hozzászólás
Válasz t.peti #19614. hozzászólásáraSzerintem a kalászfuzáriumra az artea nem hat,csak ráírják majdnem minden gömbaölőszer a cimkéjére. Olyan szer kellene amiben van minnél több protiokonazol. Én is ezt nyomozom,ha csapadékosra fordulna az idő,legyen valami viszonylag olcsó anyag.
Ki mivel oldja meg idén a kalászvédelmet ?
Artea-nal van olcsóbb alternatíva ?
Valami olcsó szer kéne, a haldokló gabonákra, de legyen is valami védelem ha esetleg valami csoda folytán csapadékosra fordulna az idő.
Válasz osztro.m #19611. hozzászólásáraAmikor fújod nem tud bemenni a fülkébe valahogy a permetszer?
Gondolok arra, amikor fordulsz és beszívja a szellőző ventilátor.
Tegnapi 10mm eső után a búza 10cm nóvekedett előtte 10cm egy honap alatt ÉLETMENTŐ volt és nem bőmből a szél,lehet hogy le lehet aratni
Válasz fendt309 #19584. hozzászólásáraSekator+Puma+Decis Mega
Válasz kukaccsosz #19606. hozzászólásáraLáttam hasonló képeket. Ez nagyon komoly év lesz!!
Válasz kukaccsosz #19608. hozzászólásáraAkkor az csak ősszel fog a piacra kerülni.
Köszi szépen.
Válasz határjáró #19607. hozzászólásáraZöldhagymában nincs engedélyezve!
Válasz kukaccsosz #19606. hozzászólásáraKicsit eltérő a témától de lenne egy kérdésem.
Hagymánál használtunk preemergensen Stomp Aqua-t. Irja hogy 60 nap a várakozási idő fogyasztásnál, de a hagymánál zárójelben irja hogy zöldhagymaként nem fogyasztható. Akkor most mi az igazság?
Köszi előre is :D
Na ez megadta magát (úgy tudom nem Génius)
Válasz envagyok2 #19604. hozzászólásárajujujjj
kiemelkedő minőség és nagy termőképesség
•valamennyi termőhelyre, intenzív és extenzív technológiákhoz egyaránt
•kiváló lisztharmat- és rozsdatolerancia
A GENIUS exportképes minőséget nyújt meghökkentő mennyiségben, továbbá kiegyensúlyozott agronómiai tulajdonságokkal és kimagasló stressz-toleranciával rendelkezik. Nemcsak a termelők legmagasabb elvárásainak felel meg, hanem az európai malmok érdeklődésének középpontjában is áll. A prémium malmi búza kategóriába tartozó GENIUS megtestesíti mindazon tulajdonságok összességét, amit ma egy korszerű fajtától elvárnak a termelők.
Kiemelkedő termőképessége mellett minősége is meggyőző. Télállósága, szárazságtűrése és a betegségekkel szembeni ellenálló képessége révén még a legnehezebb körülmények között is megállja a helyét. Valamennyi termőhelyre, extenzív és intenzív technológiákhoz egyaránt ajánlott fajta.
Az MGSZH 2008-2010 közötti vizsgálati időszakában az egyetlen olyan fajtajelölt volt, amely „A” minőségi besorolással kapott állami elismerést – mindezt úgy, hogy a minőségi standard fajták termésátlagát több mint 13%-kal múlta felül. Kiegyensúlyozott eredményeinek köszönhetően a GENIUS a NÉBIH hivatalos kísérleteinek új standard fajtája lett.
forrás: https://www.saaten-union.hu/index.cfm/action/varieties/cul/445/v/2620.html
Válasz kissanya #19598. hozzászólásárade hogy a penába, h a génius ennyire megadta magát idén?
Válasz apuci #19602. hozzászólásáraItt idén ennek pont a fele hullott...
Annak is zöme márciusig, azóta két hónap kb 17mm, 8 részletben...
Válasz Bobo77 #19600. hozzászólásáraJanuár 12
Február 53
Március 61
Április 7
Május eddig 14
Azt hiszem ehhéz képest nem rossz.
De majd a mázsa megmondja!
Válasz Gatti #19599. hozzászólásáraez pont az. akkor rendben, köszi
Válasz apuci #19596. hozzászólásáraEz betalál... Mennyi esőtök volt idén?
Válasz kissanya #19598. hozzászólásáravan olyan fajta amelyik így bújik ki, asszem a genius is ilyen.
Sziasztok! Szerintetek ez a kalász csavarodás is a szárasságtól van vagy ez teljesen természetes és majd kinövi?
Válasz mtz1221 #19591. hozzászólásáraNálunk talstar néven szórtuk,már kivonták.
Mondjuk tudott érdekes tüneteket.
Gk csillag
Válasz GREVEN #19592. hozzászólásáraMenni fog hamarosan, de most már nagyon este van és félig már alszom. Köszönöm kereslek hamarosan.
Válasz mtz1221 #19579. hozzászólásáraMa szétnéztem. Az egyik fajta búzában alig van, pont kezdene virágozni. Ha kijönne kb 3-5 nap mulva gomba+bogár ellen egyszerre fújnám.
De a másik búzán már találtam szeptóriát és DTR-t. Ha fehéritő csak elvétve van a kalász még sok helyen a szárban van, így nem fogok várni virágzásig a gombázással.
Üdv!
Stabile N-S tud-e égetni éppen kalászolni készülő búzában 50 liert+150 liter víz menne hekinként,26%nitrogént és 13%ként tartalmaz!Előre is köszi!
Válasz gazda001 #19587. hozzászólásáraKatt a nevemre és jöhet az üzi vagy adok mailba telefonszámot.
Válasz fendt309 #19583. hozzászólásárahttp://www.fitofarmacija.rs/proizvodi/proizvod?product=fobos-ec
Válasz uff #19580. hozzászólásáraKedves uff!
Jobb lenne szerintem is, ha a magunkéból tudnánk
magunkról gondoskodni búzából is repcéből is, kukoricából is.
Termelőnek és fogyasztónak is jobb lenne,meg
talán anyagilag is /szinte biztos/ .
Olaszok és románok nagyon aktívak mostanság a magyarországi felvásárlásoknál. Reméljük, azért
nem lesz gond.
Válasz Erdőjaro #19586. hozzászólásáraMár kezdek aggódni. Márciusban 2hétig fájt a jobb térdem pedig a bal ropog. Bedagadt egy kicsit térdkalács felett. Gondoltam a kevés alvás. Aztán kifejezetten figyeltem, hogy 8orát folyamatosan aludjak, így meg is szűnt. De előtte volt nátha köhögés a korona akkor még gyerekcipőben járt. Lehet az volt vagy fáradtság. Ennyi.
Válasz gazda001 #19585. hozzászólásáraÉn 2-hónapja (aszály) nézegettem szomszéd őszi mákföldjét (öntözés mentes). Haragos zöld, magas, sűrű nyoma sincs benne aszály kárnak. Idén ebből lesz a legtöbb vetve.
Válasz GREVEN #19582. hozzászólásáraBeszélnünk kellene piviben.
Válasz fendt309 #19584. hozzászólásáraSziasztok ,én nem vegyszereztem még akkor,de márciustol ugyanez volt velem is,olyannyira,hogy 2nap fekvés volt egy héten április végéig.Sosem voltam még így a lábammal,izületeimmel!
Válasz GREVEN #19582. hozzászólásáraNem tudom még mi lesz őszre, de a búza kimarad nálam is azt hiszem. Öt éve azt mondtam kimarad a tavaszi kapás,most eljutottunk oda hogy kimarad a búza. Van még lejjebb?
Válasz osztro.m #19581. hozzászólásáraTe mit használtál?
Válasz mtz1221 #19579. hozzászólásáraMilyen szer volt?
Balra triti, jobbra búza. Nah ezért vetünk egyre kevesebb búzát.
Válasz mtz1221 #19579. hozzászólásáraMúlthéten nyomtam le a tavasziárpákat, másnap mindkét lábam olyan volt mintha 80 éves lennék... Tuti a vegyszer miatt...
Válasz Jana11 #19570. hozzászólásáraKedves Jana! Milyen kiviteli korlátozásról beszélsz? Ha elfogy az áru, be kell hozni az olcsó Ukrán terméket,amiről egyfolytában beszélnek, nem is örülsz vagy netán kiderülne, hogy a magyar belpiaci árak olcsóbbak mint az ukrán???
Vetésfehérítőt nagyon figyeljétek !!! 3 napja még sehol nem láttam,tegnap meg egész éjjel fújtam őket mert még a kalász is televolt néhol velük. Ma meg görcsbe van az egyik lábam pedig nem szokása neki.Permettől vagy nem kellett volna éjjeli 3-kor bezabálnom ??
Válasz kukaccsosz #19573. hozzászólásáraígy sikerült, nem szeretném elvenni a kenyered
Válasz Saca12 #19576. hozzászólásáravízhiány, nálatok még csak most jelentkezik ?
szerencsések vagytok, mi ezt a tünetet már évek óta ismerjük, csak idén kicsit (nagyon ) bedurvult ez a tünet nálunk (is)
Mi lehet ez?
Válasz kukaccsosz #19574. hozzászólásáraKöszi
Válasz SCHLEPPER #19569. hozzászólásáraHa nincs nedvesség (eső) akkor gomba sem nagyon.
Ha megjön az eső akkor érdemes kiszórni, ha nem jön akkor nem. Te döntesz!
Eső nélkül is segít amúgy valamit a növényen, de csodaszerek nincsennek!
Válasz gazda001 #19571. hozzászólásáraGyorsabb voltál
Válasz Jana11 #19570. hozzászólásáraA karbamid a mellett, hogy nem perzsel a növények számára jól felvehető levélen keresztül is!
A nitrosol ammonium nitrát és karbamid oldatának a keveréke. A karbamid levélen jól felvehető a nitrát a folyékony formuláció miatt eső nélkül is többé kevésbé be tud jutni a talajba és egy része a növények számára száraz időben is hozzáférhető.
Nem kell mindenben összeesküvést keresni......
Válasz Jana11 #19570. hozzászólásáraAz urea (karbamid) az egyetlen nitrogén hatóanyag, ami szinte maradéktalanul felszívódik lombról, tehát ilyenkor kizárólag urea oldatot használunk, persze ügyelni kell a biruet mentességre, vagy legalább is a minimális biruet képződésre, mert úgy már perzselhet.
Ha gondolod privátban küldök egy telefonszámot, az illető szívesen elmagyarázza neked is, a lombtrágyázás rejtelmeit, ide nem szeretném ki írni a számát, egyrészt mert nem vagyok jogosult rá, másrészt túl sokan ismerik az országban.
Kedves repcét és búzát termelők.
Van egy-két dolog, amit nem értek, bár
már sok mindent megértem már a vegyipar szélhámosságai alapján.
Szóval, aszályban nagyon fontos lenne ugye,
hogy gyorsan és nagyon jól felszívódó és fölvehető tápanyagokkal lássuk el a növényeket a túlélés érdekében, mert nincs víz a talajban, a gyökerek egyszerűen nem tudják fölvenni a kaját mert nem tud oldott állapotba kerülni.
Ehhez képest nagyon sok hozzászólásban és reklám ajánlatban látom a karbamid típusú nitrogén tartalmú anyagokat. Akár a Nitrosolt is.
Úgy tanultam, és a valóságban is úgy tapasztaltam, hogy a karbamid nitrogének lassú feltáródásúak, át kell alakulniuk nitráttá, stb, stb. Előnyük ugyan, hogy nem perzselnek.
Akkor most meg minek kiszórni, kinyomni?!!!
Kárt további kárral tetézni?
Egyébként fönntartom véleményem, hogy ha olvassa a fórumot néhány döntéshozó, hogy lehetséges hogy le kellene állítani a búza, kukorica kivitelt az országból, mert lehetséges hogy szükség lesz a tavalyi termésre az emberek és az állatok ellátásához is.
Az idei év nagyon gyengének néz ki.
Válasz kukaccsosz #19567. hozzászólásáraSzia, búzára érdemes kirakni az elatust ilyenkor , kb kezd kalászolni de nagy a vízhiány és foltokban felsült.Köszi
Válasz kukaccsosz #19563. hozzászólásáraNálatok legalább volt valami, nálunk semmi.
Válasz szantofold22 #19564. hozzászólásáraHa ennyire szélsőségesen száraz lesz az idő akkor nyilván nem. Ha jön csapadék akkor bármennyire gyenge az állomány vagy még jobban is megvan az esélye hogy bele áll a gomba.
Válasz bandigh #19565. hozzászólásáraIgen sajnos nem az lesz a kérdés mennyit jár ki,hanem ne csináljon mégnagyobb minuszt! Mi hagytunk 30-40 Marhát Nem sok könnyedén ellátható.Főleg géppel és nincs alkesz sem a portán.Nagyon fontos a gépesités. Lentebb amit a kolega képet felrakott szerintem az valami zöldbálázás dolog lehet.Szoktak csinálni pl rozzsal ilyet ha hasban a kalász.
Mindenesetre bizzunk benne, hogy egyszer csak jon egy jó nagy eső.S helyre billen a mérleg nyelve.
Azospeed vagy Azospeed aminot ajánlom kalászfehérje növelésére vagy növény lélekmelegitésére.Talan 1 hetet nyujt pluszba s hátha jön addig valami csapadék.