Hirdetés
Fórum
- Őszi mély és középmély szántás vagy forgatás nélkül művelni??? új
- Poénok új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Milyen traktort érdemes venni? új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- AKG támogatás új
- Kukorica vetőmagok új
- Eke minden mennyiségben új
- Grubber új
- Húsmarhatartás a Kárpát-medencében új
Cikkajánló
Támogatott tartalom
334 hozzászólás
Válasz #83. hozzászólásra
Nem vagyok jogász, de elképzelhető. De amúgy azt ki ellenőrizné le?
Válasz #82. hozzászólásra
Azt írja :"Az inváziós és termőhely-idegen növényfajok megtelepedését és terjedését meg kell akadályozni, állományuk visszaszorításáról gondoskodni kell " Tehát ha nekem somkóró nőtt a kaszálómon akkor azt ki kellene irtanom onnét?
Válasz #81. hozzászólásra
Ezen a linken olvasható a NATURA 2000 gyepterületek fenntartásának földhasználati szabályairól, ami segíthet. Elég valószínű, hogy természetvédelmi területről van szó, így a helyi rendeleteket is érdemes lenne megnézni.
Sziasztok!
Nagyon zöldfülű vagyok a témában, ezért kérnék segítséget.
Hol tudok utánanézni, hogy milyen jogszabályok, vonatkoznak lápréten történő legeltetésre. A területen kékperje, stb,,,, védett növény honos.
( kékperjés láprét )
üdvözlettel,
Tibor
Válasz #78. hozzászólásra
Voltam egy gyepgazdálkodási bemutatón Ausztriában. Azt kell mondjam ezer évre vagyunk tőlük. Gyepgazdálkodásban biztosan. :)
Kisérleti parcellák ezer számra különböző arányú NPK adagokkal. Hihetetlen volt. A nagyobb terméhozam ott volt nagyobb ahol nem is nitrogén volt a nagyobb mennyiségben, hanem kálium vagy foszvor. Ott mondta egy okos, hogy lehet úgy hatékonyan műtrágyázni, hogy ne változtassa meg a gyep összetételét, ha megfelelő arányban adunk ki NPK-t. Soha ne egyoldaluan trágyázzunk. Természetesen az arány a termőhelyi viszonyoktól függ. Érdemes kisérletezgetni.
Láttam lizimétert is. Nitrogén leszivárgást mértek. Az volt az érdekes, hogy hiába adtak ki emelt dózisú nitrogént, a gyepnemez 30-cm-es rétege simán felveszi. Ha van növény ami felvegye a nitrogént, nincs leszivárgás ivóvíz bázisba!!!!
Tudnék még meséltni a gépezettségről és az ők addságaikról, de nem akarok fél napot a gép elött űlni.
Tessék kisérletezgetni, én is azt teszem.
Üdv!
Sziasztok!
Legelőről szeretném kiirtani a lómentát. 2,4 D-t, MCPA-t használtam, de tüneti kezelésnek bizonyult csak. Leszántani nem szánthatom. Totállal meg nem akarom lefújni.
Üdv
Legelőt szoktak műrtágyázni? Pl. 1 q Mas/ha.
Üdv,egy kis tanácsot kérnék :)
Van egy 3.6 ha os 4.71 AK legelő,bérelni szeretném de nem tudom mennyit adjak érte.
Elsősorban eladni akarta a tulaj de 4,5 milliót kér érte ami szerintem túlzás egy kicsit....
Kinek mi a véleménye? Milyen áron megy egy ilyen legelő?meg mennyit érdemes érte adni haszonbérletért.
Amúgy Komárom Esztergom megye.
Köszi előre is
Üdv,most nincs annyi időm írni, de van itt egy link, olvass egy kicsit.
http://goo.gl/jxXL1Y
Tulajdonomba került 2ha legelőnek nem igen mondható füves terület.... és ez ügyben szeretnék segítséget kérni...
Gödöllőre járok mezőgazda mérnökire (levelezőn) mellette pedig megkezdtem a mezőgazdasági "munkásságomat",30db anyajuhhal meg baromfival mint őstermelő..
Vásároltam egy telket ahol épül az istálló meg az egyéb szükséges dolgaim és ez a terület mellett van közvetlenül az említett terület.. Egy olyan személy tulajdonában van akinek semmi köze az egész mezőgazdasághoz...történetesen ügyvéd és anno jó pár hektár területre szert tett.Tőle bérlem ezt a 2ha mert kicsit horribilis összegért adná el....
Na és a problémám,ha annak nevezhetjük
Évek óta parlagon volt a terület benőtte a gaz meg mindenféle növény,ősszem leszárasztattam,segítséget szeretnék kérni abban hogy mit tehetek annak érdekében hogy feljavítsam a területet ami gondolom nem fog valami gyorsan menni,valamint amúgy is milyen feladatok vannak éves szinten egy kaszálóval.Gondolok itt műtrágyázás,trágya kijuttatás,hengerelés tavasszal,elhalt maradványok eltüntetése valamint oxigén biztosítás boronával...meg úgy minden érdekelne ezzel kapcsolatban.
Nagyon hálás lennék ha valaki leírná nekem.Sajnos fősulin csak 3.évtől van gyepgazdálkodás,sőt még semmi olyan könyvet se találok amiben bővebben lenne róla szó.
Ha sikerülne ezt a 2 Ha feljavítanom és lehetőségeim szerint gondoznom,talán volna rá esélyem hogy a juhok téli szálastakarmányának egy részét előállítsam.Máris jobban kijönnék mint most hogy nagy részét vennem kell...
Sőt még az is kiderült hogy volna még a közelbe 5-6 ha ugyan ilyen állapotú legelő,amit ha ezzel sikerrel járnék bátran bérelnék.
Előre is köszönöm és elnézést a sok kitérésért meg a szövegelésért,de mentségem legyen hogy nagyon szeretem és érdekel ez az egész és örülök hogy van rá lehetőségem hogy ezt csináljam
Válasz #72. hozzászólásra
Mennyi pénzért adjátok?
Sziasztok!
A segítségetek kérném, hátha találkozott már valaki ilyesmivel.
Hozzám került pár hektár rét, gondozatlan elhanyagolt terület. Teljesen benőtte a licium. Mit lehet vele kezdeni? Idén lezúztam már 4 alkalommal, de semmit nem ér neki. Próbából egy fél hekis darabot fel is szántottam zúzás után, hátha eltűnik, de hasztalan. Van valami vegyszer ami kiviszi ezt a vackot?
Válasz #71. hozzászólásra
nem, dutzit nem forgalmazunk, a miénk agromaster bull ESPP, vagy delta a legujabb
Válasz #70. hozzászólásra
ez a Te géped? elég drágának tűnik
s Dutzi munkája, ennyi nyom amit a fű gyorsan benő, észre se lehet venni
Válasz #68. hozzászólásra
az én lazitóim pont ugyanigy müködnek, bocsánat altalajmüvelőim, kérdés, hogy mekkora traktorod van, mert abban a mélységben amiben gyepet lehet ápolni akár 3 késes-t is elbir egy 82 es
Válasz #66. hozzászólásra
Erről valami saját készítés videód nincs? Vagy valahol megnézni, ahol használják. Mindenképpen olyan gép kellene, amit az én gépem elbír húzni és valóban nem hagy szinte semmi nyomot, mert sajnos az AKG nem engedi a használatát, de ha nem teszünk valamit a gyeppel akkor jövőre már július közepén sem lesz mit legeltetni.
Válasz #66. hozzászólásra
Válasz #64. hozzászólásra
ezen lazitónk ugy van kitalálva, hogy hengerrel szerelve nem hagy tájsebet a réten, legelőn
Válasz #64. hozzászólásra
Szerintem a tárcsa nem fog belekapni a földbe ha nem adsz neki szöget, vagy baromira le kell súlyozni. Inkább talán valami grubber szerű eszközzel kellene meghúzni, olyan kapákkal amik nem forgatnak annyira.
Válasz #63. hozzászólásra
Sajnos a lazitózás az nem tud szóba jönni, mert AKG-s a terület, a nehéz fogas meg nem nagyon kap bele annyira, hogy rendesen lazuljon, meg szellőzzön is. Én egy olyasmi szerkezeten gondolkozok, mint a rövid tárcsának egy tengelye, csak nem megdöntve a lapok, hanem teljesen függőlegesen. Ezzel átjárnám a legelőt ősszel és utána lehet hogy meghengerelni, hogy egyenletes legyen a talajfelszín.
Válasz #62. hozzászólásra
Mi nehéz fogassal szoktuk meghúzni, 2-3 évente pedig ahogy az időjárás engedi 30-40 centin altalajlazítóval megjárjuk.
Kollégák!
Valaki nem tud traktor után való gyepszellőztetőt? Hasonlóra gondolok, mint a parkokban gyepek, pázsitok gondozására használnak. Eléggé be van tömörödve a legelő és már nem ad olyan jó füvet, ezért gondoltam a szellőztetésre. Ha valaki tud ilyet vagy van használható ötlete azt szívesen venném.
Válasz #60. hozzászólásra
ez kiviszi a füvet is?
Válasz #50. hozzászólásra
Elvileg a garlon lenne rá a legjobb gyomírtó, de ez idén nincs forgalomban állítólag jövőre lesz, hallottam olyan megoldást, hogy 1,5 liter Colombus+ 0,5 liter Banvel ez állítólag beválik.
Vagy glifozát 8-10 liter.
A legelöknek kb menyi az arnykorona értéke? lenne lehetöségem venni 18 aranykorona legelöt a földem végében de fogalmam sincs hogy az mekkora lehet? azt át lehetne minösitetni szántonak? ha igen akkor hogyan és menyibe fájna ez nekem?
Válasz #54. hozzászólásra
Az egyik natura 2000es terület, állandó legelő.
A fü vetést ugy érted , hogy a foltokat kiszántani és bevetni füvel?
Válasz #56. hozzászólásra
szerintem aratás után nyáron megint fel fog jönni de azért bízok benne hogy nem meg nem nagy terület kipróbálom ezt az ecsetelős módszert is hátha...
Válasz #55. hozzászólásra
"hátival kifoltoztam"
Mi már foltoztunk traktorral is.
Érdemes több sorral is. Amíg újra hajt, addig ismételgetni a gyomirtást.
Válasz #53. hozzászólásra
Nekem igaz csak 0,5 ha volt fertőzött de tavaly hátival kifoltoztam lezúztam, leszántottam. Most tritikálé van benne de nem látok benne egyet se MÉG
Válasz #53. hozzászólásra
hali,
én is vaddohánnyal küzködök. az egyik gazda itt mellettem úgy írtotta ki, hogy lucernát terlepített, a gyakori kaszálást nem bírja a vaddohány és pár év alatt kihal.
én totálissal mentem rá, de igazából nem hatotta meg, nagyon mélyen van a gyökere, lehet ha egymás után sokszor leszórnám totálissal érne valamit, de sajna nagyon drága mulatság.
legelő keveréket honnan veszel? mennyibe lesz kb a gyeptelepítés? tudod e már milyen fűmagokat kevertetsz össze? azt javaslom tudd meg melyik fűféle szereti azt a területet és úgy állítsd őssze a fűmag keveréket.
üdv.
Válasz #51. hozzászólásra
2 dbban van az egyik 65 ha a másik 30 kb és vannak olyan foltok ahol 40x40m en csak vaddohány van, összesen szerintem vagy 6-7ha-on van a vaddohány.
Válasz #48. hozzászólásra
Hány ha, és mennyi a tervezett birka létszám?
mi lesz a terület alapú támogats igénylésével?
Beszélj ott valami hozzáértővel.
Falugazdász, állattartó, szaktanácsadó, Kamarai tanácsadó, stb.
Innen nehéz jó ötletet adni.
Legjobb, ha veszel eladó tanyát, amin már minden van. Annál olcsóbb nincs.
Válasz #50. hozzászólásra
Nemtudom mekkora területről van szó de én tavaly hallottam olyat hogy a totálisat ecsettel fel kell kenni a levelére akár egy levél is elég és végleg kiviszi még nem próbáltam de idén kifogom
Olyan problémánk van , hogy a legelőn egyre jobban terjed a vaddohány vagy vadgyapot? A lényeg , hogy hogy lehet kiírtani? gyomírtó se nagyon van rá, eddig 2szer lekaszáltunk nyáron de nagyon hamar megnő.
Köszönöm az átrakást!
nemtudom miért nem adta ki a kereső ezt a témát nekem...
üdv, Dó
Legelő telepítése, gondozása
Nyitotta: Ti Lia 2013-03-23 02:32:32
Új hozzászólás
válasz erre >> | #1. hozzászólás, Ti Lia küldte be 2013-03-23 02:32:32-kor
Sziasztok! nem találtam legelős topicot, így csináltam egyet!
Segítséget szeretnékigazából, mert még csak most tanulok bele a dolgokba.
van egy párhektáros szántónk, és tanyát szeretnénk rá építeni meg birkalegelőt telepíteni rá.
tavaly repce volt rajta, így gyomok nincsenek, a hideg miatt nem tudtuk bevetni, most azonban némi tévedésből őszi búza bokrosodik rajta, de mihamarabb kellene rá a fű, hogy lehessen rajta ősszel már építkezni, bekeríteni stb, és jövő tavasszal pár birkát is ráengedni.
mit kéne tenni vele hogy a legideálisabban megoldjuk ezt? a talaj elég jó. Feltörni gondolom nem nagyon szükséges, épp csak "felülvetni", a búza úgysem bírja a kaszálást aztán kihalna úgyis, az a kevés ami esetleg megmarad őszig az nem zavar. vagy be kéne forgatni a fiatal gabonát?
asszem mindenképp nagyobb meló (költség) lenne betakarítani, elmunkálni, újra előkészíteni a talajt stb...
vagy mégis csináljuk nyár végén-ősszel a legelőtelepítést inkább?? megérné vajon (a terménnyel-szalmával-az esetleges aszály átvészelése után stb)?
ha van ötletetek, köszönöm előre is!
Válasz #46. hozzászólásra
Csak esetleg egy topikba!
Moderálási elveink miatt törölve.
Czanik Sanyi (1178)
2012-07-18 14:59:06
Válasz #44. hozzászólásra
Köszi Sanyi.
Válasz #43. hozzászólásra
Tárcsa törőhengerrel,nem túl mélyen eső után, szerintem.
Sziasztok!
Bérbe vettem egy legelőt 5. évre. Tavaly használtam először, de van vele egy kis bibi, található rajta több borozda szerű gödör, meg egy nagy kombájn nyom is, belvízes időben szerintem ezen gurultak rá a kukoricát levágni, meg a mezsgyékre is a szántóról rendszeresen rájárhattak, mert nagyon hepe-hupás. Lehet ezekkel a gödrökkel, nyomokkal valamit kezdeni? Érdemes-e egyáltalán? Meg mikor?
Válasz #41. hozzászólásra
Köszi Amca az infókat, esetleg részletesen is leírnád, hogy a te területeden milyen fákat ültettél el, mik voltak a kritériumok, a támogatáshoz milyen papírok kellettek stb.? Ha nem ilyen nyilvánosan, akkor lehet privátban is, most már állítólag védve vagyunk a regisztráció által: koromszo@vivamail.hu.
Egy másik tanácsnokom szerint: ültessek a Kárpát-medencében őshonos gyümölcsfákat is a terület egy részén, amelyeket nem kell permetezni, ellenállóak. Ezt is jó ötletnek tartom, csak azt nem tudom, hogy honnan szerezhetnék be ilyen alanyokat? A hajdan itt élő szerzeteseknek nem csupán gyógynövény, hanem gyümölcsös kertjük is volt. Ennek egy részleges helyreállítása szintén fontos feladat lenne. Várom még a további építő javaslatokat!
Nekem is van egy nagyobb gyepem a Natura 2000-ben.
38 euro per hektára támogatás.
Beerdősited.kapsz cirka 5 000 000 ft-ot.alles zusammen.
15 évre 92 euro per hektár évente.
A telepitést,a keritést egy év mulva,az ápolást 3 részletben. Öt évig fizetik az ápolást.Sorközkaszálás.
Attól függ mi a művelési ág,mert ha pl.rét és telepíteni akarsz fát,akkor természetes,h müvelési ágat kell változtatnod.
A terület fele 2,5 hektár egybefüggő, ez alkalmas lenne faültetésre, bár zöme egy elég meredek domboldal. Az igénytelen szilva ültetése is jó ötlet, ebben az esetben a beszterceit választanám, mivel az már a középkorban is elterjedt hazánkban. Ha ez nem valósítható meg, akkor maradna az akác. Nem tudtam eddig kideríteni, hogy milyen támogatás járna e "nagyívű" tervemhez ? Legalábbis az FVM honlapjáról ez (sem) derült ki. Továbbá azt sem tudom, hogy át kell-e minősíteni a területet? Szerintetek hol lehetne erről informálódni?
Patton Gábor Köszönöm!! De az én ajánlásom sem jött be. Különben had írkáljanak most a lányomat keresik máshol!!
Ha ez a helyzet akkor lehetne valami történelmi bemutatóparkot csinálni. Ópusztaszer mintájára.
Tegnap egy kicsit belső emigrációba vonultam, mivel mindenki Kriszta keresésével, illetve megtalálásával és ismételt keresésével volt elfoglalva...Most már illendő reagálnom. Egyrészt: Kriszta egy széles látókörű hölgy, akit nem kellene elriasztani attól, hogy mindannyiunk épülésére írjon... A tippeket amúgy mindenkinek köszönön! Ami nagy valószínűséggel nem lesz e területen: síugró sánc, mivel ahhoz egy kicsivel több hóágyú kellene, mint hó... Továbbá nem lesz crosspálya sem, mivel a közelben nyugvó szerzetesek álmát zavarná e világ zaja. A terület mellet ugyanis folyik egy Árpád-kori kolostor régészeti feltárása szerény személyem vezetésével. Ennek a tájnak lelke van, amely nem tűri el az ilyen és egyéb komédiát, mégha újgazdagék sarjai csinálják is...
Egy kis gyógynövénykertet alakítottam ki, amelyben jónéhány a szerzetesek által egykor itt termesztett gyógynövényt ültettem el. Talán a béke egy pici szigete lesz ez. Bárki megtekintheti, a feltárt maradványok között is nagyon szívesen kalauzolom. A terület több hektáros részein tehát maradna a faültetés, jobb ötlet nekem sem jutott eddig az eszembe.
Válasz #34. hozzászólásra
ÁMEN!