Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz az őrző #1790. hozzászólásáraBizonyos szempontból, ez a jogállam helyreállítása lenne, joga lesz a tulajdonosnak annak adnia a földjét akinek akarja. Ha elfogadják, az egész egyébként abszurd elővásárlási mizéria mehet a levesbe, remélem ez a lényege....
Hát.....ha ez a törvénymódosítási javaslat átmegy....akkor érdekes idők jönnek.
Bekerült a módosító javaslatba, hogy mind az adásvétel, mind a haszonbérbe adás esetében, az eladót, bérbeadót megilleti az elállás joga. Az adásvétel esetében a vevő teljesítéséig, a haszonbérlet esetében a bérlő birtokba lépéséig van lehetőség arra, hogy az eladó/bérbeadó elálljon a szerződéstől. Az elállást indokolni kell, és az esetlegesen okozott - bizonyított - kárt meg kell téríteni.
Kikhez vándoroltak az EU-s támogatások 80 %-a 2022 ben és kik fognak pályázni a következő pénzesőre - Csányi, Lölő és egy külföldi gazda????!!!!
50 %-os önerő kell és ezt nem nagyon sokan fogják bevállalni, ebben a kamat környezetben.
Válasz csabahegeszt #1787. hozzászólásáraEz ugyan úgy működik, mint a használati rend. Ha a teljes földrészletet akarod használatba venni, akkor minden tul. társnak igazolt módon meg kell tenni az ajánlatot. Az ajánlatot elfogadottnak kell tekinteni, ha azt nem vették át, elköltözöt, címzett ismeretlen, vagy már eleve az értesítési címe nem deríthető ki a tulajdoni lapról. stb. Ha átvette, de 60 napon belül nem reagál, akkor szintén elfogadta az ajánlatot. Eten tul. társaknak természetesen nem kell aláírni a szerződést, az aláírásukat a tértivevény helyettesíti.
Ha van olyan tulajdonostás/társak, akik nem akarják használatba adni a tulajdoni hányadukat, akkor használati rendet kell először készíteni, azokat a tul. társakat, akik valamilyen fenti formában, vagy tevőlegesen elfogadták az ajánlatot egy tömbben ki lehet jelölni. Ebben az esetben csak velük kötsz szerződést.
Arra kell figyelni, hogy ha van olyan tul. társ, aki 2013. dec. 15 után adásvétellel szerete a tulajdoni hányadát, azal nem lehet többlethasználatit kötni, ott az indulás a használati rend, ahol az ilyen tul. társak területét ki kell jelölni.
Ez alól két kivétel van. Az erdő-, és a fásított terület művelési ág.
Aki úgy dönt, hogy nem száll ki a mókuskerékből, annak érdemes elgondolkodni olyan megoldásokon, ami eddig nem igazán került a figyelem középpontjába.
Ilyen a többlethasználati megállapodás. Ez egy kakukktojás a földjogban. A Földforgalmi törvény gyakorlatilag nem foglalkozik vele, csak az Fétv. Ebből következik, hogy egy többlethasználati megállapodásra a Földforgalmi törvény előírásait nem igazán kell figyelembe venni. Viszont fordítva ez már nem igaz. Egy többlethasználati megállapodás komoly előnyt jelent pl. akkor ha megszűnik az osztatlan közös tulajdon, és a tulajdonostársak önálló 1/1-es ingatlant kapnak. A használati szerződés ugyan is ebben az esetben is tovább él. Egy esetleges későbbi adásvételnél pedig komoly helyzeti előnyt jelent az elővásárlási jognál.
Jöttek, bontottak, romboltak, és volt, akit fegyverrel fenyegettek – csaknem 90 gazda életét forgatta fel az Ócsánál épülő napelempark
Ócsa környékén háborúskodássá fajult egy napelempark építés. Sok gazda életét teljesen ellehetetlenítette, hogy a földjükön oszlopokat állítottak fel, fákat vágtak ki, a saját területekből hatalmas darabokat kerítettek el, majd magasfeszültségű vezetéket húztak föléjük. Mindezt megkérdezésük nélkül, egy off-shore hátterű magáncég kedvéért. Többször kellett rendőrt hívni, tett már feljelentést a beruházó, és több gazda is.
Válasz Ares 826 #1782. hozzászólásáraNem érdekel sem az ellenzéki, sem a fidesz sajtó, a faszbuktól meg távol tartom magam.
Válasz, G7, portfólió amit olvasok....
Válasz az őrző #1781. hozzászólásáraEzt még csak most láttad??? Tele van vele az ellenzéki sajtó meg a face is! Óriási a terület ahova beruházást akarják tenni!
Válasz az őrző #1777. hozzászólására"Tibors vő így szerezte most meg Soroksár melletti közel 800 ha-os termőföld jelentős részének tulajdonjogát, amin egy hatalmas ipari park fog létesülni."
Áááh neeem
Ő meg vette abból a pénzből amiért a két kezével dolgozott meg tisztességesen.
(Irónia)
Válasz ZsocaJD #1775. hozzászólásáraNem ezt írtam. Nem azt vitattam, hogy nem lehet jogi szemály tulajdonában termőföld. Azt írtam, hogy ezt egy másik jogi személy nem vásárolhatja meg.
Egy kivétel van, egy joghézag, amit a fidesz 10 éve nem töm be. Ha a vevő üzletrészt, részesedést szerez. Mert ebben az esetben az üzletrész, részesedés része a termőföld is.
Tibors vő így szerezte most meg Soroksár melletti közel 800 ha-os termőföld jelentős részének tulajdonjogát, amin egy hatalmas ipari park fog létesülni.
Válasz az őrző #1773. hozzászólásáraNa megint beégtél, mert ez eléggé köztudott tény, hogy vannak cégek, amelyeknek van tulajdonában föld, pont az a rövid időszak miatt, amelyet a kolléga lentebb megemlített, de azért ezt egy önmaga által nagy agrárügyi “jogtudósnak” illene tudnia.
Válasz az őrző #1773. hozzászólására92-ben vagy 93-ban volt 2 hónap joghézag, amit pár cég kihasznált, de a céges tulajdonban lévő területek száma elenyésző.
Válasz .Szabi. #1759. hozzászólásáraJogi személy nem vásárolhat termőföldet Magyarországon, a Földforgalmi törvényben rögzített kivételektől eltekintve. Egy kft, zrt. megvehet egy másik kft-t, zrt-t tokkal-vonóval, kivéve a tulajdonában lévő termőföldet.
Válasz Gandhy #1768. hozzászólásáraTisztelt uram, azokat a földterületeket szeretném közvetíteni, melyek jelenleg bérelhetők és 2024 től megvásárolhatóak.
Már az Antallék elkezdték kiárusítani az országot, majd a Horn kormány ezt a csúcsra járatta.
Az első Orbán kormány, talán a kisgazdák kontrolljának köszönhetően leállt ezzel, majd a Medgyesi, Gyurcsány és Bajnai kormányok az utolsó családi ezüstöt is eladták.
A külföldi közgazdászok szerint kb. 240 milliárd USD tűnt el és maradt az államnak kb. 10 % nyi tulajdona. Ez a magyar államadósság kb. kétszerese.
2010-től pedig miután már nem volt mit eladni, maradtak az EU-s támogatások, na arra kiépítettek egy frankó hálózatot, amivel igen jól meggazdagodtak a NER lovagok és slepjük.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy kicsit hagytak az államnak, meg a lakosságnak is.
Mert azért épültek autópályák, hidak, élményfürdők, szállodák, sportcsarnokok meg persze stadionok, iskolák, óvodák, bölcsődék, meg kilátók, lombkorona sétányok és sok más baromság is.
Mint Rómába: "Kenyeret és cirkuszt a népnek"
Sajnos nem épültek ebből a pénzből gyárak, termelő üzemek, hűtőházak, konzervgyárak, malmok, etanolgyárak stb...
Persze az EU ezeket a pénzeket megcímezve adta, mert ha tudná, hogy itt gyárakat építenénk meg konkurenciát csinálnánk nekik az Ő pénzükből, biztosan nem adtak volna egy euró centet sem.
Válasz Gandhy #1768. hozzászólásáraAz ügyben a közvetítő egy beregszászi magyar közgazdász, Katkó György, aki több külföldi céget is képvisel a hazájában. Ő mondta el, a termőföldek orosz tulajdonosai nem tudnak érvényesülni számos piacon az Oroszországgal szemben fennálló nemzetközi szankciók miatt. Emellett az ukránok sem akarnak dolgozni az ellenségnek, így a földjeiket meg sem tudják művelni. Inkább mielőbb eladják, messze az értékük alatt. Hozzátette, ezek a területek nem államosíthatók.
Válasz Ohaza63 #1765. hozzászólásáraTisztelt uram, maximálisan egyetértek az Ön véleményével.
A rendszerváltáskor is ázok szereztek gazdasági javakat, akiknek megvolt az infójuk a lehetőségekről Magyarországon.
Itt most van a lehetőség és ezt szeretném közvetítőként kihasználni.
Válasz Ohaza63 #1765. hozzászólására“Mindig olyan vezetésük volt, aki tojt a népre csak a saját és haveri kör meggazdagodását nézte, szétloptak szétraboltak mindent és mindenkit. “
Ez azért ránk is áll sajnos, főleg az utóbbi 10 évben, mióta az EU ész nélkül elárasztott minket pénzzel.
Én személy szerint mélységesen elszomorodom ezen a háborún, ami ott van.
Nézem a youtubos videókat, amit feltöltenek az ukránok és oroszok, de közben nézem a tájat is.
Hatalmas termőföld parcellák, védve erdősávokkal, hogy a szél ne hordja el a humusz réteget.
Ami számomra teljesen megdöbbentő az a rengeteg víz, tó, csatorna, erek, árkok tele vízzel.
Ilyet Magyarországon csak a 70-80 években látott az ember.
Kiváló minőségű földek , növények lába szinte beleér a talajvízbe.
Sajnos látom a lerombolt falvakon, városokon a szegénységet is.
Ez egy mérhetetlen katasztrófa ami ott van, hiszen Európa egyik leggazdagabb országa Ukrajna, szinte mindenben. Nyersanyagok, gáz, olaj, kiváló termőföld és mégis a legszegényebbek szinte.
Mindig olyan vezetésük volt, aki tojt a népre csak a saját és haveri kör meggazdagodását nézte, szétloptak szétraboltak mindent és mindenkit.
Válasz .Szabi. #1759. hozzászólásáraNem vagyok mezőgazdasági szakember, közgazdász a végzettségem, de a számok nyelvén ha ukrajnában az input anyag ára hektáronként kB 500 euró és kb átlag 12q kukoricával számolok és már ukrajnában a mai napra 120 euró ért veszi át a kereskedő, akkor a 7-10 éves bérleti dijj fele már az első évben megtérül és még mindig marad 6-9 év hogy termeljen a föld amit 2024 től megvásárolhatók.
A hivatalos bérleti díj pedig le van fixálva: a föld állami ára /200.000 ft/ nak a 3-7% a szerződéstől függően évente.
Már most kezdik a kínaiak a kárpátaljai Nagyszőllősön a bioetanol gyárat építeni, ez azt jelenti, hogy már ki sem kell szállítani a terméket ukrajnából.
Válasz Rabó001 #1758. hozzászólásáraEz általában úgy működik, hogy egy két magánszemély csinál egy céget 3.000.000 Ft törzstőkével, majd ez a cég vesz meg cégeket, persze közbeiktatva 1-2 ciprusi vagy kajmán szigeti offshore céget az adózás miatt.
A Lölő és Csányi is szerez meg különböző nagy cégeket.
Egymás között mozgatják a vagyont, hogy ne kelljen adózni, ha meg mégis lenne nyereség, akkor meg belép az offshore cég a kedvezményes adóval, valahol külföldön.
Ezért szinte kinyomozhatatlan, hogy melyik magánszemély áll a háttérben.
Persze ez az állam hibája, mert mondhatná, hogy cégeknek csak magánszemély tulaja lehetne.
Konkrét példát is tudok. 30 évig dolgoztam egy nagy energetikai cégnek. Majd privatizálták megvették a külföldiek és elindult az ügyeskedés.
5 évente nevet változtattak így járt az adókedvezmény, majd mikor már ez is kevés volt a nyereség eltüntetéshez, jött az anyacég által küldött kb. 150 fő külföldi szaktanácsadó irdatlan bérekért pl. napi 200.000 Ft/nap és ez 2000 ben volt. Nekem is egy 130 cm magas, fekete bőrű korzikai nő volt a kontaktom, akinek nagyobb bajusza volt, mint a Rózsa Sándornak.
Majd mikor így sem sikerült eltüntetni az extraprofitot, akkor szét darabolták a céget névleg 4-5 felé és ahol nyereséget produkáltak valahol, mindig annak adták el egymás között a vagyont, irodaházakat, telephelyeket, gépkocsikat és egyéb eszköz állományt.
Szerintem a mi tőkéseink eltanulták ezt a multiktól.
A Lölőnek is nyomja a seggét a sok állami lóvé és hogy ne kelljen adózni, ezért vásárol fel mindent, mezőgazdasági cégeket, etanol gyárakat, yachtot stb...
Válasz Rabó001 #1758. hozzászólásáraRosszul tudod, sok cégnek van földtulajdona, ott a céggel megvették azt is, nézz utána! 90-es évek elején rövid ideig lehetett törvényesen, legtöbbször külföldiek szereztek így földeket.
Válasz d-032a #1739. hozzászólásáraA céges ügyek ennél sokkal bonyolultabbak lehetnek. Egyáltalán nem biztos úgy van, mint anno a Dallasban vagy a Barátok köztben , hogy akié a részvények 51%-a az dönt. Van olyan hogy a menedzsment jogok másnál vannak, más arányban oszlanak meg. Én se értek hozzá ennél mélyebben, de egyszer például feldobott a net egy cikket a Volkswagen AG tulajdonosi köréről és mukodeserol, hát, még vegigolvasni se volt egyszerű a sok osszefonodast, ki gyakorolja a szavazati jogokat, melyik részvény után fizetnek osztalékot, meg ugye cég is lehet tulajdonos másik cégben, lolo meg Csányi se közvetlenül tulajdonos minden zrt-ben.
Válasz hashtag #1741. hozzászólásáraDe az emlitett magyar cégek is csak földet bérelnek, foldtulajdona nincs egynek sem, nem is lehet. Ha nem vele szerződik a foldtulaj, akkor így járt. Persze annak csak elméleti esélye van, hogy egyszerre senki ne adjon bérbe földet egy cégnek vagy akár magánszemélynek is.
Meg azt is tudjuk hogy tulajdont is vettek már el a történelem során, már az ujszerzemenyi bizottságoktol kezdve.
De mégse kéne a bérletet, bérleti jogot, meg a cég tulajdonlasat összemosni.
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásáraSzia én úgy látom mások egyből értették. Kár hogy te nem. De ha akarod lefotózom a számlát. Amin rajta van hogy 68500 euró volt mikor vettem.
Válasz hashtag #1741. hozzászólásáraMinden cég és tulajdon addig valakié, amíg az aktuális közgyűlésen ( pl. megismételt ) szavazati joga meghaladja a jelenlevő többiek szavazati jogát.
Válasz JD 4630 #1750. hozzászólásáraAlapból a pénzromlás hajtotta főleg az árát mindennek, de nyiván voltak olyan üzletek, amik jobbak voltak. Én sem mondtam, hogy a gépvásárlás volt az évszázad biznisze, de a dunnába varrástól és a semmi kamatra lekötött betétektől többet ért. Meg ugye, gépvásárlás az 1-2 telefon meg email, de normális ingatlan után azért menni kell.
Válasz hashtag #1741. hozzászólásáraAzért nem említ 30% fölötti arányt, mert az az ukrán oligarcha aki az adott mezőgazdasági részvénytársaság tulajdonosa, de aki csak 46% saját vállalati részvénynek a tulajdonosa, az papíron ugyan 100%-ban ukrán cégnek számít, és így, 100% ukrán tulajdonnak, de valójában már külföldi többségi tulajdon van bernne.
Ha az ukrajnai agrárcégek részvénytulajdonlási adatait közölnék, akkor nem csak 30% lenne a külföldi arány.
Jogászkodás? Pont ez a lényege, az egésznek.
Az egyik tankkal megy, a másik meg bankkal.
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásáraAkkor mondjuk így:
Vettél egy traktort 23-ért.
Betetted a garázsba. Nem használod. Most eladod 35-ért.
Volt egy befektetésed, ami 12 misit hozott 4 év alatt.
Nem akarsz helyette újat venni, meg semmi. Vetted, most eladod. Pénzed másfélszerese lett. Nem rossz befektetés volt, szerintem. Mondjuk egy lekötött betéthez képest.
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásáraNincs igazad. Nem az számít mi a mostani ára az új gépnek, hanem a régi gép értéke nőtt annyira, hogy az inflációt követve, vagy meghaladva, megőrizte, az annak idején bele fektetett pénzt, vagy akár hasznot is hozott.
Azt értsd már meg, hogy van 10 milla hasznod 4 év alatt a traktorból, ami 4 év után szart se ér.
Mert az újat helyette nem ennyiért veszed.
Egyszerű példa. '90-es években 300E-ért adták az új mtz-ket, ma 30 évvel később meg 4 milla ugyanaz a traktor, ami 30 éves.
Érted?
A hasznod megvan, csak az értéke nem! Megvan?
A qrva túrórudi is 200 forinttal volt olcsóbb 4 éve! Hiába van több pénzed, ha nem kapsz érte annyi mindent, mint 4 éve, mert annyit vesztett az értékéből!
Tehát az új traktorod árát a használt árába még plusz 5 millával meg kell toldanod, akkor annyi hasznod van, amit a traktor termelt 4 év alatt minusz 5 milla!
Hiába kapsz érte 10-el többet 4 év után, ha ugyanaz a traktor újan például 15-el lett drágább!
Egyszerű matek.
De igen hülye vagyok, Te meg traktorozz csak tovább...
4443 hozzászólás
Válasz Ohaza63 #1789. hozzászólásáraA legtöbb agrártámogatást kapó cégcsoportok
Válasz az őrző #1790. hozzászólásáraBizonyos szempontból, ez a jogállam helyreállítása lenne, joga lesz a tulajdonosnak annak adnia a földjét akinek akarja. Ha elfogadják, az egész egyébként abszurd elővásárlási mizéria mehet a levesbe, remélem ez a lényege....
Mi lenne. Vége. Az ukrán agrarium meg most indul a fellegekbe a nyugati földbitorló cégekkel akik átvették a piacainkat. Túzokrezervatum ez a jövőnk!
Hát.....ha ez a törvénymódosítási javaslat átmegy....akkor érdekes idők jönnek.
Bekerült a módosító javaslatba, hogy mind az adásvétel, mind a haszonbérbe adás esetében, az eladót, bérbeadót megilleti az elállás joga. Az adásvétel esetében a vevő teljesítéséig, a haszonbérlet esetében a bérlő birtokba lépéséig van lehetőség arra, hogy az eladó/bérbeadó elálljon a szerződéstől. Az elállást indokolni kell, és az esetlegesen okozott - bizonyított - kárt meg kell téríteni.
Kikhez vándoroltak az EU-s támogatások 80 %-a 2022 ben és kik fognak pályázni a következő pénzesőre - Csányi, Lölő és egy külföldi gazda????!!!!
50 %-os önerő kell és ezt nem nagyon sokan fogják bevállalni, ebben a kamat környezetben.
https://www.tiktok.com/@mi_hazank_mozgalom/video/7301269349740989728?_r=1&_t=8hNOrGs2oW9
Válasz csabahegeszt #1787. hozzászólásáraEz ugyan úgy működik, mint a használati rend. Ha a teljes földrészletet akarod használatba venni, akkor minden tul. társnak igazolt módon meg kell tenni az ajánlatot. Az ajánlatot elfogadottnak kell tekinteni, ha azt nem vették át, elköltözöt, címzett ismeretlen, vagy már eleve az értesítési címe nem deríthető ki a tulajdoni lapról. stb. Ha átvette, de 60 napon belül nem reagál, akkor szintén elfogadta az ajánlatot. Eten tul. társaknak természetesen nem kell aláírni a szerződést, az aláírásukat a tértivevény helyettesíti.
Ha van olyan tulajdonostás/társak, akik nem akarják használatba adni a tulajdoni hányadukat, akkor használati rendet kell először készíteni, azokat a tul. társakat, akik valamilyen fenti formában, vagy tevőlegesen elfogadták az ajánlatot egy tömbben ki lehet jelölni. Ebben az esetben csak velük kötsz szerződést.
Arra kell figyelni, hogy ha van olyan tul. társ, aki 2013. dec. 15 után adásvétellel szerete a tulajdoni hányadát, azal nem lehet többlethasználatit kötni, ott az indulás a használati rend, ahol az ilyen tul. társak területét ki kell jelölni.
Ez alól két kivétel van. Az erdő-, és a fásított terület művelési ág.
Válasz az őrző #1786. hozzászólásáraEzt hogyan lehet megoldani?
Minden tul társnak alá kell írni?
Aki úgy dönt, hogy nem száll ki a mókuskerékből, annak érdemes elgondolkodni olyan megoldásokon, ami eddig nem igazán került a figyelem középpontjába.
Ilyen a többlethasználati megállapodás. Ez egy kakukktojás a földjogban. A Földforgalmi törvény gyakorlatilag nem foglalkozik vele, csak az Fétv. Ebből következik, hogy egy többlethasználati megállapodásra a Földforgalmi törvény előírásait nem igazán kell figyelembe venni. Viszont fordítva ez már nem igaz. Egy többlethasználati megállapodás komoly előnyt jelent pl. akkor ha megszűnik az osztatlan közös tulajdon, és a tulajdonostársak önálló 1/1-es ingatlant kapnak. A használati szerződés ugyan is ebben az esetben is tovább él. Egy esetleges későbbi adásvételnél pedig komoly helyzeti előnyt jelent az elővásárlási jognál.
Válasz Ares 826 #1782. hozzászólásáraLátta már, én már hetekkel korábban megosztottam.
Jöttek, bontottak, romboltak, és volt, akit fegyverrel fenyegettek – csaknem 90 gazda életét forgatta fel az Ócsánál épülő napelempark
Ócsa környékén háborúskodássá fajult egy napelempark építés. Sok gazda életét teljesen ellehetetlenítette, hogy a földjükön oszlopokat állítottak fel, fákat vágtak ki, a saját területekből hatalmas darabokat kerítettek el, majd magasfeszültségű vezetéket húztak föléjük. Mindezt megkérdezésük nélkül, egy off-shore hátterű magáncég kedvéért. Többször kellett rendőrt hívni, tett már feljelentést a beruházó, és több gazda is.
Magyar mezőgazdaság, magyar jogbiztonság.
https://rtl.hu/hazon-kivul/2023/10/11/ocsa-kornyeken-epulo-napelempark-inarcs-fenyegetes-gazdak
Válasz Ares 826 #1782. hozzászólásáraNem érdekel sem az ellenzéki, sem a fidesz sajtó, a faszbuktól meg távol tartom magam.
Válasz, G7, portfólió amit olvasok....
Válasz az őrző #1781. hozzászólásáraEzt még csak most láttad??? Tele van vele az ellenzéki sajtó meg a face is! Óriási a terület ahova beruházást akarják tenni!
https://www.valaszonline.hu/2023/10/27/soroksar-kiemelt-projekt-gyal-logisztika-autopalya-foldber-kft-tiborcz-istvan/
Válasz az őrző #1777. hozzászólására"Tibors vő így szerezte most meg Soroksár melletti közel 800 ha-os termőföld jelentős részének tulajdonjogát, amin egy hatalmas ipari park fog létesülni."
Áááh neeem
Ő meg vette abból a pénzből amiért a két kezével dolgozott meg tisztességesen.
(Irónia)
Válasz az őrző #1777. hozzászólásáraNem 10 éve, hanem 13 , lassan 14 éve.
Hiába na
Kell nekik még vagy százszor kétharmad
Válasz az őrző #1777. hozzászólásáraEz így korrekt.
Válasz ZsocaJD #1775. hozzászólásáraNem ezt írtam. Nem azt vitattam, hogy nem lehet jogi szemály tulajdonában termőföld. Azt írtam, hogy ezt egy másik jogi személy nem vásárolhatja meg.
Egy kivétel van, egy joghézag, amit a fidesz 10 éve nem töm be. Ha a vevő üzletrészt, részesedést szerez. Mert ebben az esetben az üzletrész, részesedés része a termőföld is.
Tibors vő így szerezte most meg Soroksár melletti közel 800 ha-os termőföld jelentős részének tulajdonjogát, amin egy hatalmas ipari park fog létesülni.
Válasz az őrző #1773. hozzászólásáraNa megint beégtél, mert ez eléggé köztudott tény, hogy vannak cégek, amelyeknek van tulajdonában föld, pont az a rövid időszak miatt, amelyet a kolléga lentebb megemlített, de azért ezt egy önmaga által nagy agrárügyi “jogtudósnak” illene tudnia.
Válasz az őrző #1773. hozzászólására92-ben vagy 93-ban volt 2 hónap joghézag, amit pár cég kihasznált, de a céges tulajdonban lévő területek száma elenyésző.
Válasz az őrző #1773. hozzászólásáraFeladtam, olvass utána
Válasz .Szabi. #1759. hozzászólásáraJogi személy nem vásárolhat termőföldet Magyarországon, a Földforgalmi törvényben rögzített kivételektől eltekintve. Egy kft, zrt. megvehet egy másik kft-t, zrt-t tokkal-vonóval, kivéve a tulajdonában lévő termőföldet.
Válasz Gandhy #1768. hozzászólásáraTisztelt uram, azokat a földterületeket szeretném közvetíteni, melyek jelenleg bérelhetők és 2024 től megvásárolhatóak.
Válasz igazmondó juhász #1766. hozzászólásáraSajnos nem csak az utóbbi 10 évre vonatkozik ez, hanem az egész 1990-óta eltelt 33 évre.
Már az Antallék elkezdték kiárusítani az országot, majd a Horn kormány ezt a csúcsra járatta.
Az első Orbán kormány, talán a kisgazdák kontrolljának köszönhetően leállt ezzel, majd a Medgyesi, Gyurcsány és Bajnai kormányok az utolsó családi ezüstöt is eladták.
A külföldi közgazdászok szerint kb. 240 milliárd USD tűnt el és maradt az államnak kb. 10 % nyi tulajdona. Ez a magyar államadósság kb. kétszerese.
2010-től pedig miután már nem volt mit eladni, maradtak az EU-s támogatások, na arra kiépítettek egy frankó hálózatot, amivel igen jól meggazdagodtak a NER lovagok és slepjük.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy kicsit hagytak az államnak, meg a lakosságnak is.
Mert azért épültek autópályák, hidak, élményfürdők, szállodák, sportcsarnokok meg persze stadionok, iskolák, óvodák, bölcsődék, meg kilátók, lombkorona sétányok és sok más baromság is.
Mint Rómába: "Kenyeret és cirkuszt a népnek"
Sajnos nem épültek ebből a pénzből gyárak, termelő üzemek, hűtőházak, konzervgyárak, malmok, etanolgyárak stb...
Persze az EU ezeket a pénzeket megcímezve adta, mert ha tudná, hogy itt gyárakat építenénk meg konkurenciát csinálnánk nekik az Ő pénzükből, biztosan nem adtak volna egy euró centet sem.
Válasz Gandhy #1768. hozzászólásáraAz ügyben a közvetítő egy beregszászi magyar közgazdász, Katkó György, aki több külföldi céget is képvisel a hazájában. Ő mondta el, a termőföldek orosz tulajdonosai nem tudnak érvényesülni számos piacon az Oroszországgal szemben fennálló nemzetközi szankciók miatt. Emellett az ukránok sem akarnak dolgozni az ellenségnek, így a földjeiket meg sem tudják művelni. Inkább mielőbb eladják, messze az értékük alatt. Hozzátette, ezek a területek nem államosíthatók.
Válasz Gandhy #1768. hozzászólásáraFöldet-gazdaságokat Ukrajnában...
Válasz Katkogyorgy75 #1767. hozzászólásáraNo és mit szeretne közvetíteni a T. Úr?
Válasz Ohaza63 #1765. hozzászólásáraTisztelt uram, maximálisan egyetértek az Ön véleményével.
A rendszerváltáskor is ázok szereztek gazdasági javakat, akiknek megvolt az infójuk a lehetőségekről Magyarországon.
Itt most van a lehetőség és ezt szeretném közvetítőként kihasználni.
Válasz Ohaza63 #1765. hozzászólására“Mindig olyan vezetésük volt, aki tojt a népre csak a saját és haveri kör meggazdagodását nézte, szétloptak szétraboltak mindent és mindenkit. “
Ez azért ránk is áll sajnos, főleg az utóbbi 10 évben, mióta az EU ész nélkül elárasztott minket pénzzel.
Válasz Katkogyorgy75 #1763. hozzászólásáraTisztelt Katko Úr!
Én személy szerint mélységesen elszomorodom ezen a háborún, ami ott van.
Nézem a youtubos videókat, amit feltöltenek az ukránok és oroszok, de közben nézem a tájat is.
Hatalmas termőföld parcellák, védve erdősávokkal, hogy a szél ne hordja el a humusz réteget.
Ami számomra teljesen megdöbbentő az a rengeteg víz, tó, csatorna, erek, árkok tele vízzel.
Ilyet Magyarországon csak a 70-80 években látott az ember.
Kiváló minőségű földek , növények lába szinte beleér a talajvízbe.
Sajnos látom a lerombolt falvakon, városokon a szegénységet is.
Ez egy mérhetetlen katasztrófa ami ott van, hiszen Európa egyik leggazdagabb országa Ukrajna, szinte mindenben. Nyersanyagok, gáz, olaj, kiváló termőföld és mégis a legszegényebbek szinte.
Mindig olyan vezetésük volt, aki tojt a népre csak a saját és haveri kör meggazdagodását nézte, szétloptak szétraboltak mindent és mindenkit.
Válasz .Szabi. #1759. hozzászólásáraNem vagyok mezőgazdasági szakember, közgazdász a végzettségem, de a számok nyelvén ha ukrajnában az input anyag ára hektáronként kB 500 euró és kb átlag 12q kukoricával számolok és már ukrajnában a mai napra 120 euró ért veszi át a kereskedő, akkor a 7-10 éves bérleti dijj fele már az első évben megtérül és még mindig marad 6-9 év hogy termeljen a föld amit 2024 től megvásárolhatók.
A hivatalos bérleti díj pedig le van fixálva: a föld állami ára /200.000 ft/ nak a 3-7% a szerződéstől függően évente.
Már most kezdik a kínaiak a kárpátaljai Nagyszőllősön a bioetanol gyárat építeni, ez azt jelenti, hogy már ki sem kell szállítani a terméket ukrajnából.
Válasz Ohaza63 #1761. hozzászólásáraValóban így működik.
Válasz .Szabi. #1759. hozzászólásáraIgen, tudom, de minimális az ilyen.
Válasz Rabó001 #1758. hozzászólásáraEz általában úgy működik, hogy egy két magánszemély csinál egy céget 3.000.000 Ft törzstőkével, majd ez a cég vesz meg cégeket, persze közbeiktatva 1-2 ciprusi vagy kajmán szigeti offshore céget az adózás miatt.
A Lölő és Csányi is szerez meg különböző nagy cégeket.
Egymás között mozgatják a vagyont, hogy ne kelljen adózni, ha meg mégis lenne nyereség, akkor meg belép az offshore cég a kedvezményes adóval, valahol külföldön.
Ezért szinte kinyomozhatatlan, hogy melyik magánszemély áll a háttérben.
Persze ez az állam hibája, mert mondhatná, hogy cégeknek csak magánszemély tulaja lehetne.
Konkrét példát is tudok. 30 évig dolgoztam egy nagy energetikai cégnek. Majd privatizálták megvették a külföldiek és elindult az ügyeskedés.
5 évente nevet változtattak így járt az adókedvezmény, majd mikor már ez is kevés volt a nyereség eltüntetéshez, jött az anyacég által küldött kb. 150 fő külföldi szaktanácsadó irdatlan bérekért pl. napi 200.000 Ft/nap és ez 2000 ben volt. Nekem is egy 130 cm magas, fekete bőrű korzikai nő volt a kontaktom, akinek nagyobb bajusza volt, mint a Rózsa Sándornak.
Majd mikor így sem sikerült eltüntetni az extraprofitot, akkor szét darabolták a céget névleg 4-5 felé és ahol nyereséget produkáltak valahol, mindig annak adták el egymás között a vagyont, irodaházakat, telephelyeket, gépkocsikat és egyéb eszköz állományt.
Szerintem a mi tőkéseink eltanulták ezt a multiktól.
A Lölőnek is nyomja a seggét a sok állami lóvé és hogy ne kelljen adózni, ezért vásárol fel mindent, mezőgazdasági cégeket, etanol gyárakat, yachtot stb...
Válasz .Szabi. #1759. hozzászólásáraEz így van, én is tudok ilyen cégről.
Válasz Rabó001 #1758. hozzászólásáraRosszul tudod, sok cégnek van földtulajdona, ott a céggel megvették azt is, nézz utána! 90-es évek elején rövid ideig lehetett törvényesen, legtöbbször külföldiek szereztek így földeket.
Válasz d-032a #1739. hozzászólásáraA céges ügyek ennél sokkal bonyolultabbak lehetnek. Egyáltalán nem biztos úgy van, mint anno a Dallasban vagy a Barátok köztben , hogy akié a részvények 51%-a az dönt. Van olyan hogy a menedzsment jogok másnál vannak, más arányban oszlanak meg. Én se értek hozzá ennél mélyebben, de egyszer például feldobott a net egy cikket a Volkswagen AG tulajdonosi köréről és mukodeserol, hát, még vegigolvasni se volt egyszerű a sok osszefonodast, ki gyakorolja a szavazati jogokat, melyik részvény után fizetnek osztalékot, meg ugye cég is lehet tulajdonos másik cégben, lolo meg Csányi se közvetlenül tulajdonos minden zrt-ben.
Válasz hashtag #1741. hozzászólásáraDe az emlitett magyar cégek is csak földet bérelnek, foldtulajdona nincs egynek sem, nem is lehet. Ha nem vele szerződik a foldtulaj, akkor így járt. Persze annak csak elméleti esélye van, hogy egyszerre senki ne adjon bérbe földet egy cégnek vagy akár magánszemélynek is.
Meg azt is tudjuk hogy tulajdont is vettek már el a történelem során, már az ujszerzemenyi bizottságoktol kezdve.
De mégse kéne a bérletet, bérleti jogot, meg a cég tulajdonlasat összemosni.
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásáraSzia én úgy látom mások egyből értették. Kár hogy te nem. De ha akarod lefotózom a számlát. Amin rajta van hogy 68500 euró volt mikor vettem.
Válasz hashtag #1741. hozzászólásáraMinden cég és tulajdon addig valakié, amíg az aktuális közgyűlésen ( pl. megismételt ) szavazati joga meghaladja a jelenlevő többiek szavazati jogát.
Válasz JD 4630 #1750. hozzászólásáraAlapból a pénzromlás hajtotta főleg az árát mindennek, de nyiván voltak olyan üzletek, amik jobbak voltak. Én sem mondtam, hogy a gépvásárlás volt az évszázad biznisze, de a dunnába varrástól és a semmi kamatra lekötött betétektől többet ért. Meg ugye, gépvásárlás az 1-2 telefon meg email, de normális ingatlan után azért menni kell.
Válasz d-032a #1751. hozzászólásáraHa te csóró ukrán földtulajdonos lennèl, teljesen forráshiányosan, melyikkel üzletelnél?
Válasz hashtag #1749. hozzászólására
Válasz hashtag #1741. hozzászólásáraAzért nem említ 30% fölötti arányt, mert az az ukrán oligarcha aki az adott mezőgazdasági részvénytársaság tulajdonosa, de aki csak 46% saját vállalati részvénynek a tulajdonosa, az papíron ugyan 100%-ban ukrán cégnek számít, és így, 100% ukrán tulajdonnak, de valójában már külföldi többségi tulajdon van bernne.
Ha az ukrajnai agrárcégek részvénytulajdonlási adatait közölnék, akkor nem csak 30% lenne a külföldi arány.
Jogászkodás? Pont ez a lényege, az egésznek.
Az egyik tankkal megy, a másik meg bankkal.
Válasz hashtag #1749. hozzászólásáraEz a matek most termőfölddel és városi lakással is kijött, sőt városi lakásnál 2-2.5-ös szorzó. (2020-2023)
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásáraAkkor mondjuk így:
Vettél egy traktort 23-ért.
Betetted a garázsba. Nem használod. Most eladod 35-ért.
Volt egy befektetésed, ami 12 misit hozott 4 év alatt.
Nem akarsz helyette újat venni, meg semmi. Vetted, most eladod. Pénzed másfélszerese lett. Nem rossz befektetés volt, szerintem. Mondjuk egy lekötött betéthez képest.
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásárajahh...ez olyan mint a főőőd..értéke van, de ára nincs...most
Válasz Gumóka #1746. hozzászólásáraNincs igazad. Nem az számít mi a mostani ára az új gépnek, hanem a régi gép értéke nőtt annyira, hogy az inflációt követve, vagy meghaladva, megőrizte, az annak idején bele fektetett pénzt, vagy akár hasznot is hozott.
Válasz Koczka József #1740. hozzászólásáraA matek sem az erősséged látom. Az értő olvasás meg méginkább.
Azt értsd már meg, hogy van 10 milla hasznod 4 év alatt a traktorból, ami 4 év után szart se ér.
Mert az újat helyette nem ennyiért veszed.
Egyszerű példa. '90-es években 300E-ért adták az új mtz-ket, ma 30 évvel később meg 4 milla ugyanaz a traktor, ami 30 éves.
Érted?
A hasznod megvan, csak az értéke nem! Megvan?
A qrva túrórudi is 200 forinttal volt olcsóbb 4 éve! Hiába van több pénzed, ha nem kapsz érte annyi mindent, mint 4 éve, mert annyit vesztett az értékéből!
Tehát az új traktorod árát a használt árába még plusz 5 millával meg kell toldanod, akkor annyi hasznod van, amit a traktor termelt 4 év alatt minusz 5 milla!
Hiába kapsz érte 10-el többet 4 év után, ha ugyanaz a traktor újan például 15-el lett drágább!
Egyszerű matek.
De igen hülye vagyok, Te meg traktorozz csak tovább...
Válasz Ares 826 #1742. hozzászólására
Válasz Ohaza63 #1743. hozzászólásáraEnnyit én nem tudok, olyan 50-ről tudok de hát lehet bár mi!