Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR412.2 FtUSD400.32 FtCHF438.4 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Most olvasom a beolon, hogy a Nagy Pista miniszter úr határszemlézett Békésben, Kondoroson, most már nem rekordterméseket jósol, hanem javasolni fogja a kárenyhítési alap megnövelését! Végre történhet valami!!!!
Válasz Mihály #51983. hozzászólásáraA szomszédban 33 méter a fúrás, nem talajvízet akarok fúrni, de elég lesz az első rétegvíz. Kertlocsoláshoz nem kell nagy kút.
Öregapám annó 120m-t fúratott, az a mai napig iható vízet ad.
Nekem szerencsére még van az ásott kút alján egy kis víz. Tesóméknàl Karcagon 40 méteres furott kútból már alig csordogál a víz. Többen is panaszkodnak arrafelé, gondolom mindenki locsolt és kiszivtak azt a kicsit is. Mellettük Kaba felé már van akinek kiszárad a cseresznye mert nem tud már vizet szerezni.
Válasz Miért nem esik? #51980. hozzászólásáraLeszerepeltel, eleg volt beloled. Menj oda ahol meg nem ismernek, itt mar megutaltattad magad az emberekkel. A baranynak meg a kapajat nem viheted utana, az egy segitokesz, ertelmes ember!!
Válasz Gumóka #51976. hozzászólására Hát jól gondold át mert én már hallottam az idén elég sok furcsaságot a kút fúrok jól keresnek de ahol 10 méter alatt a nyugvó szint az üzemi meg 12 méter ott már gondolkodni illik
Én abszolúte együtt érzek azokkal akiknél nem esik, az előző két évben nekünk is át kellet élni (Mo. közepe) És pl. a 2021-es 359-et úgy kell nézni, hogy pl. Etiópia évi átlagos csapadékmennyisége 500 mm. És az átlagba nincs benne, hogy tőlünk 5km-re 20-at kapnak mi meg semmit.....
Egy érdekes komment egy jégeres tájékoztatóval kapcsolatos hír alatt, hátha a bárány(bőrbe bújt) is megérti.
"Előre bocsájtom, -hogy bár érintett vagyok- nem mentem el, mivel várható volt a tájékoztató eredménytelensége.
Forrnak az indulatok, de valahol ez a kamara érdeke is, mert így sok tényezőn átlépünk.
Kezdeném azzal, hogy a tervezés során készült-e környezetvédelmi hatás tanulmány, ez hol olvasható el? Egy telephely engedélyezése során már szükség van ilyenre, gondolom egy országos rendszer esetében, mely belenyúl az időjárásba kell léteznie. Nem helyi rendszerre gondolok, hanem az országosra.
Milyen független tanulmányok érhetőek el, és hol?
Ha jól értelmezem a Jéger lényegét, az ezüst jodiddal kicsapódási pontokat hoznak létre, mely által csökken a jégszem mérete. De mi van akkor, ha a klimatikus tényezők a jég képződését nem biztosítják, de a pára kicsapódik, és esőt csinálnak?
Az eső csinálás fantázia?
Akkor idézném a mesterséges csapadékképzésről szóló rész a meteorológusok tananyagából: A jégeső-elhárítást technikailag nehezebb végrehajtani, mint a csapadéknövelést. Ennek az az oka, hogy míg a csapadéknövelést többnyire egy viszonylag stabil, nagy kiterjedésű rétegfelhőben valósítják meg, addig a jégeső-elhárítás során egy igen gyorsan változó zivatarfelhőben kell a beavatkozást elvégezni. A gomolyfelhőzet megjelenését követően közel 30 percen belül már hullik a csapadék és esetleg a jégeső a zivatarfelhőből; ezen időtartamon belül a jégszemek kialakulása kevesebb, mint öt percig tart.”
Sóval ez valóságos lehetőség.
Szóval valóságos ok lehet, hogy a nyugati irányból érkező felhőket elkezdik kicsapatni, így azok keletebbre haladva, egyre kevesebb párát tartalmaznak.
Hogy is mondták: „Statisztikákkal támasztotta alá, hogy az aszályért semmiképp sem lehet felelős a Jéger, hisz épp ott volt az országban a legtöbb csapadék, ahol a legtöbbet üzemeltek a talajgenerátorok”. Valójában a nyugati országrészben. Ebben az esetben lehet ok-okozati összefüggés.
Ha pedig egy feltételezésnek lehet valóságalapja, akkor azt meg kell vizsgálni, és nem hatalmi szóval elnémítani a kételkedőket.
Legalább független szakértőkkel kell értékeltetni a jelenlegi helyzetet.
Azt se feledjük el, hogy a NAK nem mondhat mást, -de főleg nem ismerheti el a hibáját,- mert akkor jelentős kártérítési perekre számíthat!
A kamara nyerésre áll, mert nincs olyan szervezet, mely felvállalná, és végig vinné a procedúrát."
Válasz agroanti #51966. hozzászólásáraMi meg jégkárelhárítóról beszéltünk, aztán a birka csávót kezdte bevédeni, aki hetek, hónapok óta bombáz minket az elméletével, amit a mai napig nem tudott alátámasztani.
Válasz K__K #51970. hozzászólásáraAz a baj, hogy nincs meg érve. Tavaly, és idén is így jártam. Októberben még mindig zöld éretlen volt a belseje. Gondolom cukor sincs benne.
Válasz Gandhy #51972. hozzászólásáraNálam beszakadt már vagy 10 éve, pár éve nekiugrottunk ásni, valamikor 8,5 méter volt a nyugvószint, ez alatt 2 gyűrű mélységnél már omlott be, engedtük a gyűrűt, meg még rá 4-et lefelé, meglett az alja is, víz meg azóta sincs benne, de tiszta sár az alja. A szivattyút úgy elvitte, azóta sincs meg.
Nem akarok bántani senkit, de miért kell beleállni és vitatkozni avval aki a végletekig el van keseredve és talán az idei év lesz a kegyelemdöfés a sok év alatt felépített gazdaságának.
Egy kis megértésre és támogatásra lenne szükségük.
Válasz K__K #51970. hozzászólásáranálam is kiszáradt a kút már tavaly augusztusban, de tavasszal addig ástak le, amíg nem találtak, anyám újra öntözheti a kertjét , de nem jósolok nagy jövőt a kútnak
Válasz ..,-:) #51967. hozzászólásáraAkkor tényleg, mint alternatíva marad a kaktusz. Vagy az emeletes, nyitható tetejű (ha néha esik, kinyitjuk) melegház, csepegtetve.
Válasz ..,-:) #51967. hozzászólásáraHa azt nézzük, hogy 30 éve mennyi üzem, gyár, út, jármű volt a mostanihoz képest, illetve azok mennyire voltak szennyezőek akkor azzal a számmal a maihoz képest, bizony ez is számít. Mint sok minden más is.
Az ember ezen a földön a saját maga ellensége egyébként.
Válasz Miért nem esik? #51962. hozzászólásáraCsakhogy o nem a jegagyukrol beszelt, hanem arrol hogy nem kene kotekedned, erre mondtad hogy a hataron tulrol csak hallgasson. Felhaborito hogy most is hazudozol
Válasz ..,-:) #51960. hozzászólásáraAz egyetlen megoldás, hogy visszaállítjuk déd és nagyapáink idejében még meglévő, víztározásra alkalmas, alacsonyabban fekvő területeket. Ha van víz a folyókban, feltöltjük. Ez persze óriási probléma lesz az ezeken gazdálkodó embereknek (kártalanításuk nem lesz egyszerű), és a déli szomszédjainkkal is összeveszünk, nem kicsit. Hosszú távon az országot locsolni csak felszíni vizekből lehet, a talajvíz szabályozásának a megoldását követően. Nem vagyok vízügyi szakember, de remélem, hogy ez nem befolyásolja negatívan a felszín alatti vizeket, főleg az ivóvizet.
Válasz Zeppelin #51938. hozzászólásáraBizony gazdálkodom 100 ha on.
Szintén a Dunától keletre, erősen csapadék hiányos területen. Hasonló kilátásokkal mint itt 2007 volt, a kukorica még úgy ahogy megnőtt, akkor is most is, de csövet nem nagyon nevelt.
Hidd el átérzem minden gazda ember terhét. Tavaly aszályos tavasz, májusban a hónapnak megfelelő csapadék nyáron 06.01.-08.31.-ig kaptunk 5-6 alkalommal 2-3 mm es esőket, tehát semmit! Majdnem kicsinált a szitu!
Most 50 ha kukorica várja az éltető esőt, de nem jön! Nem tudom mi lesz, de megvan a vész forgatókönyv ha úgy alakul, jövőre is el lesz vetve.
Én ezt már tavaly egyszer átéltem, szörnyű idegölő élmény, az ember az ellenségének nem kíván ilyet.
Idén már nem hagyom, hogy legyűrjön az elkeseredés, bár nem könyű, és nem is mindig sikerül.
Mások sikerének örülök, a pusztító aszálytól szenvedőkkel pedig együtt érzek. És magam is szenvedem.
Válasz szeszko #51959. hozzászólásáraEbben a kontextusban kifejezetten szerencsés, mivel nem okoz neki károkat a jégkárelhárító, nem érintett. A rendszer finanszírozásában szintén nem érintett, nem itt fizet adót, nem fizet kamarai tagdíjat, nem fizet kárenyhítési hozzájárulást. Aztán jött a sok turbómagyar, és elkezdett trianonozni, de ez csak az ő szellemi szintjüket minősíti, mivel ezt ők keverték ide.
Válasz Miért nem esik? #51957. hozzászólásáraLehulyeztel embereket, azt minek nevezed, nem sertegetes? Es voltak masok is. Takarodj el innen, csak veszekedest szitasz, ez itt egy normalis forum volt amig nem jottel ide. Nem csak en mondom ezt, olvass vissza nyugodtan!! Miattad mennek el innen ertelmes emberek
Válasz szeszko #51935. hozzászólásáraSzerintem úgygondolom beruháztak.
Mert én minden évben veszek valamit .
Pl volt hesston bálázom ,utánna vettem egy pöttingert.
Most a cél venni egy 82.1.
Gondolom ott is igy gondolkoztak.
Az időjárást nem tudja senki beleszámolni ,hogy milyen lesz.
Válasz rigás #51940. hozzászólásáraHa jól tudom, 1 városkával vagy mellettem. Én is a 10koronás földet durkászolom gyerekkorom óta. A 4.5ha lucernámról lejött 25db bálát 20.000/db-ért adtam el, de több kaszálás nem lesz.
A kukoricák elevenen szénné égtek, a napraforgókkal együtt, és csak az a szerencsém, hogy 7ha napraforgó van összesen. KukorIca nincs.
Aki nem látta a saját szemével, hogy mi van itt, az nem is tudja, még elképzelni sem.
Viszont én személy szerint örülök, hogy a 800.000ft/ha árbevételt realizáló dunántúli gazdatársak meg tudják venni a búza vetőmagot 24.000ft/q áron, mert nekem sajnos az idén ez nem fog menni. A jövő itt, a PIH01 lesz. Arra legalább nem kell 30ezres műtrágya...
Válasz TYLLA #51943. hozzászólásáraAz Agrárágazat honlapján . olvastam a cikket illetve ott van egy videó is, ami
részletesen belemegy ebbe! Érdekes még az 50 %-os levezetés is.
Válasz Miért nem esik? #51949. hozzászólásáraAzok utan amit ma kaptal itt a forumozoktol, jobb lenne ha behuznad fuled farkad es elkotrodnal. Mar szinte mindenkibe belealltal, sertegettel, kinek kepzeled magad!! Neked aztan vastag bor van a kepeden
Válasz oprita #51947. hozzászólásáraAki teheti,tárolja be a dögöt is sóba,füstbe.
Folytsátok meg a patkány kupecet.
https://www.youtube.com/watch?v=v4xZUr0BEfE
Válasz #bandi #51853. hozzászólásáraNem fogja felfogni, ül az elefántcsont tornyában, számolgatja jó előre minden idők legzsírosabb profitját, és rajtunk röhög, kioktat, meg játssza a mindentudót, de érvek még mindig nincsenek.
Válasz Bárány #51836. hozzászólásáraMég mindig fordítva ülsz a lovon. Ameddig nem biztos, hogy nincs negatív hatása a rendszernek, addig nem szabad ilyet létrehozni, üzemeltetni!!!
Egy gyógyszert sem úgy vezetnek be, engedélyeznek, hogy talán egy problémára 60-70%-ban megoldást jelent, ugyanakkor franc se tudja, milyen káros mellékhatásai vannak, lehet károsabb összességében, mint amennyire hasznos. Számtalan teszt, vizsgálat előzi meg a bevezetést, és ha minden klappol, a mellékhatások jelentéktelenek, statisztikailag kicsi az esélye a mellékhatás fellépésének, akkor engedélyezik a gyógyszert.
Lassan arról kell beszélni, hogy lessz-e még valaha eső keleten. Kicsit már világvége hangulat van, ahogy viszi a szél a port. Azért az érdekes volt a radaron, ahogy a dunát elérte szépen feloszlott a cucc. Tegnap még 20mm-t írt a met.hu ma meg 0. Még esélyt se kapunk.
Válasz TYLLA #51941. hozzászólásáraTermészetesen úgy értendő, hogy vagy egyik, vagy másik!
Tehát nem éri el a csapadék a 10 mm-t, VAGY van 15 nap egy hónapon belül, mikor meghaladja a max. a 31 C-t!
Bankok fognak leállni a mg hitelezéssel a magass háborús inflációs kamat miatt,Majd ősszel tavasszal mikor vetni kell lehet nézni az üres bukszat keleten
61541 hozzászólás
Válasz Miért nem esik? #51990. hozzászólásáraAztán majd felteszik neki a kérdést a karmelitában, hogy: “Mibű?”
Tarkamacska!
Most olvasom a beolon, hogy a Nagy Pista miniszter úr határszemlézett Békésben, Kondoroson, most már nem rekordterméseket jósol, hanem javasolni fogja a kárenyhítési alap megnövelését! Végre történhet valami!!!!
Válasz agroanti #51986. hozzászólásáraHa valami nem tetszik, szépen elballagsz a naplementébe, nem kötelező itt lenni.
Válasz Mihály #51983. hozzászólásáraA szomszédban 33 méter a fúrás, nem talajvízet akarok fúrni, de elég lesz az első rétegvíz. Kertlocsoláshoz nem kell nagy kút.
Öregapám annó 120m-t fúratott, az a mai napig iható vízet ad.
Válasz Mihály #51983. hozzászólásáraItt elvileg 45 ezer 10 méterig, majd méterenként 4 ezer. Persze ez a kertben nem nagy teljesítményű.
Nekem szerencsére még van az ásott kút alján egy kis víz. Tesóméknàl Karcagon 40 méteres furott kútból már alig csordogál a víz. Többen is panaszkodnak arrafelé, gondolom mindenki locsolt és kiszivtak azt a kicsit is. Mellettük Kaba felé már van akinek kiszárad a cseresznye mert nem tud már vizet szerezni.
Válasz Miért nem esik? #51980. hozzászólásáraLeszerepeltel, eleg volt beloled. Menj oda ahol meg nem ismernek, itt mar megutaltattad magad az emberekkel. A baranynak meg a kapajat nem viheted utana, az egy segitokesz, ertelmes ember!!
Bizakodó vagyok. A "kiadós esők után" (1 mm) már erősödik a szél. De legalább nem 40 fokban.
Válasz szeszko #51959. hozzászólására már megint kezditek:::?????
Válasz Gumóka #51976. hozzászólására Hát jól gondold át mert én már hallottam az idén elég sok furcsaságot a kút fúrok jól keresnek de ahol 10 méter alatt a nyugvó szint az üzemi meg 12 méter ott már gondolkodni illik
Válasz Miért nem esik? #51981. hozzászólásáraA jégeső elhárítás évtizedek óta működik nyugaton, javaslom megnézni az éves csapadékmennyiségeket, nem keleten esett a legkevesebb
Én abszolúte együtt érzek azokkal akiknél nem esik, az előző két évben nekünk is át kellet élni (Mo. közepe) És pl. a 2021-es 359-et úgy kell nézni, hogy pl. Etiópia évi átlagos csapadékmennyisége 500 mm. És az átlagba nincs benne, hogy tőlünk 5km-re 20-at kapnak mi meg semmit.....
Egy érdekes komment egy jégeres tájékoztatóval kapcsolatos hír alatt, hátha a bárány(bőrbe bújt) is megérti.
"Előre bocsájtom, -hogy bár érintett vagyok- nem mentem el, mivel várható volt a tájékoztató eredménytelensége.
Forrnak az indulatok, de valahol ez a kamara érdeke is, mert így sok tényezőn átlépünk.
Kezdeném azzal, hogy a tervezés során készült-e környezetvédelmi hatás tanulmány, ez hol olvasható el? Egy telephely engedélyezése során már szükség van ilyenre, gondolom egy országos rendszer esetében, mely belenyúl az időjárásba kell léteznie. Nem helyi rendszerre gondolok, hanem az országosra.
Milyen független tanulmányok érhetőek el, és hol?
Ha jól értelmezem a Jéger lényegét, az ezüst jodiddal kicsapódási pontokat hoznak létre, mely által csökken a jégszem mérete. De mi van akkor, ha a klimatikus tényezők a jég képződését nem biztosítják, de a pára kicsapódik, és esőt csinálnak?
Az eső csinálás fantázia?
Akkor idézném a mesterséges csapadékképzésről szóló rész a meteorológusok tananyagából: A jégeső-elhárítást technikailag nehezebb végrehajtani, mint a csapadéknövelést. Ennek az az oka, hogy míg a csapadéknövelést többnyire egy viszonylag stabil, nagy kiterjedésű rétegfelhőben valósítják meg, addig a jégeső-elhárítás során egy igen gyorsan változó zivatarfelhőben kell a beavatkozást elvégezni. A gomolyfelhőzet megjelenését követően közel 30 percen belül már hullik a csapadék és esetleg a jégeső a zivatarfelhőből; ezen időtartamon belül a jégszemek kialakulása kevesebb, mint öt percig tart.”
Sóval ez valóságos lehetőség.
Szóval valóságos ok lehet, hogy a nyugati irányból érkező felhőket elkezdik kicsapatni, így azok keletebbre haladva, egyre kevesebb párát tartalmaznak.
Hogy is mondták: „Statisztikákkal támasztotta alá, hogy az aszályért semmiképp sem lehet felelős a Jéger, hisz épp ott volt az országban a legtöbb csapadék, ahol a legtöbbet üzemeltek a talajgenerátorok”. Valójában a nyugati országrészben. Ebben az esetben lehet ok-okozati összefüggés.
Ha pedig egy feltételezésnek lehet valóságalapja, akkor azt meg kell vizsgálni, és nem hatalmi szóval elnémítani a kételkedőket.
Legalább független szakértőkkel kell értékeltetni a jelenlegi helyzetet.
Azt se feledjük el, hogy a NAK nem mondhat mást, -de főleg nem ismerheti el a hibáját,- mert akkor jelentős kártérítési perekre számíthat!
A kamara nyerésre áll, mert nincs olyan szervezet, mely felvállalná, és végig vinné a procedúrát."
Válasz agroanti #51966. hozzászólásáraMi meg jégkárelhárítóról beszéltünk, aztán a birka csávót kezdte bevédeni, aki hetek, hónapok óta bombáz minket az elméletével, amit a mai napig nem tudott alátámasztani.
Válasz K__K #51970. hozzászólásáraKukoricaszárból is főzhető !
Gyanítom nem sokat ér sajnos.
Válasz K__K #51970. hozzászólásáraAz a baj, hogy nincs meg érve. Tavaly, és idén is így jártam. Októberben még mindig zöld éretlen volt a belseje. Gondolom cukor sincs benne.
É-Kelet határ széle 14mm két részletben. Szanberg, ti nem kaptatok?
Válasz Gandhy #51972. hozzászólásáraNálam beszakadt már vagy 10 éve, pár éve nekiugrottunk ásni, valamikor 8,5 méter volt a nyugvószint, ez alatt 2 gyűrű mélységnél már omlott be, engedtük a gyűrűt, meg még rá 4-et lefelé, meglett az alja is, víz meg azóta sincs benne, de tiszta sár az alja. A szivattyút úgy elvitte, azóta sincs meg.
Őszre jönnek hozzám is fúrni.
Válasz agroanti #51961. hozzászólására
Mint ahogy pl. én is, egy másik topic-ból... Régen pont ugyan ezt csinálta, csak azóta nicket váltott...
Válasz cyclo-400 #51952. hozzászólásáraDe úgy mondja ahogy írtam? Igen, 50% az önrész...Meg fogom nézni majd
Nem akarok bántani senkit, de miért kell beleállni és vitatkozni avval aki a végletekig el van keseredve és talán az idei év lesz a kegyelemdöfés a sok év alatt felépített gazdaságának.
Egy kis megértésre és támogatásra lenne szükségük.
Válasz K__K #51970. hozzászólásáranálam is kiszáradt a kút már tavaly augusztusban, de tavasszal addig ástak le, amíg nem találtak, anyám újra öntözheti a kertjét , de nem jósolok nagy jövőt a kútnak
Válasz ..,-:) #51967. hozzászólásáraAkkor tényleg, mint alternatíva marad a kaktusz. Vagy az emeletes, nyitható tetejű (ha néha esik, kinyitjuk) melegház, csepegtetve.
Fontos dolog:
A fán zölden lesült, és megaszalódott szilvából főzhető pálinka?
A locsolás nem opció, mert a 8méteres ásott kút kiszáradt...
Válasz ..,-:) #51967. hozzászólásáraHa azt nézzük, hogy 30 éve mennyi üzem, gyár, út, jármű volt a mostanihoz képest, illetve azok mennyire voltak szennyezőek akkor azzal a számmal a maihoz képest, bizony ez is számít. Mint sok minden más is.
Az ember ezen a földön a saját maga ellensége egyébként.
Mai adag 2mm.
Válasz t.romsics #51964. hozzászólásáraEbből semmi nem lesz ! Az elmúlt 50 évben akkorát változott a föld, az éghajlat, hogy ez már rég nem megoldás.
Válasz Miért nem esik? #51962. hozzászólásáraCsakhogy o nem a jegagyukrol beszelt, hanem arrol hogy nem kene kotekedned, erre mondtad hogy a hataron tulrol csak hallgasson. Felhaborito hogy most is hazudozol
Válasz Miért nem esik? #51962. hozzászólásáraAmúgy, hogy vagy minden rendben, orvos látott már?
Válasz ..,-:) #51960. hozzászólásáraAz egyetlen megoldás, hogy visszaállítjuk déd és nagyapáink idejében még meglévő, víztározásra alkalmas, alacsonyabban fekvő területeket. Ha van víz a folyókban, feltöltjük. Ez persze óriási probléma lesz az ezeken gazdálkodó embereknek (kártalanításuk nem lesz egyszerű), és a déli szomszédjainkkal is összeveszünk, nem kicsit. Hosszú távon az országot locsolni csak felszíni vizekből lehet, a talajvíz szabályozásának a megoldását követően. Nem vagyok vízügyi szakember, de remélem, hogy ez nem befolyásolja negatívan a felszín alatti vizeket, főleg az ivóvizet.
Válasz Zeppelin #51938. hozzászólásáraBizony gazdálkodom 100 ha on.
Szintén a Dunától keletre, erősen csapadék hiányos területen. Hasonló kilátásokkal mint itt 2007 volt, a kukorica még úgy ahogy megnőtt, akkor is most is, de csövet nem nagyon nevelt.
Hidd el átérzem minden gazda ember terhét. Tavaly aszályos tavasz, májusban a hónapnak megfelelő csapadék nyáron 06.01.-08.31.-ig kaptunk 5-6 alkalommal 2-3 mm es esőket, tehát semmit! Majdnem kicsinált a szitu!
Most 50 ha kukorica várja az éltető esőt, de nem jön! Nem tudom mi lesz, de megvan a vész forgatókönyv ha úgy alakul, jövőre is el lesz vetve.
Én ezt már tavaly egyszer átéltem, szörnyű idegölő élmény, az ember az ellenségének nem kíván ilyet.
Idén már nem hagyom, hogy legyűrjön az elkeseredés, bár nem könyű, és nem is mindig sikerül.
Mások sikerének örülök, a pusztító aszálytól szenvedőkkel pedig együtt érzek. És magam is szenvedem.
Válasz szeszko #51959. hozzászólásáraEbben a kontextusban kifejezetten szerencsés, mivel nem okoz neki károkat a jégkárelhárító, nem érintett. A rendszer finanszírozásában szintén nem érintett, nem itt fizet adót, nem fizet kamarai tagdíjat, nem fizet kárenyhítési hozzájárulást. Aztán jött a sok turbómagyar, és elkezdett trianonozni, de ez csak az ő szellemi szintjüket minősíti, mivel ezt ők keverték ide.
Válasz Miért nem esik? #51957. hozzászólásáraLehulyeztel embereket, azt minek nevezed, nem sertegetes? Es voltak masok is. Takarodj el innen, csak veszekedest szitasz, ez itt egy normalis forum volt amig nem jottel ide. Nem csak en mondom ezt, olvass vissza nyugodtan!! Miattad mennek el innen ertelmes emberek
Válasz szeszko #51958. hozzászólásáraÖntözés is zsák utca lesz…..előbb-utóbb……
Válasz Miért nem esik? #51957. hozzászólásáraAkkor azt minek nevezed, hogy csak azért nem írhat szerinted ide valaki, mert sajnos Szerbiában lakik?
Kis hazánk szépen lassan a mediterrán országok sorsára fog jutni, ott meg sivatag lesz előbb-utóbb.
Állami hitelekből kellene megoldani az öntözést az egész országban.
Amikor csapadékbőség van, vizet megfogni. Ehhez hatalmas tárolók kellenének.
Tudom, hogy ez lehetetlen, de pár évtized múlva enélkül nem lehet majd termelni.
Válasz agroanti #51951. hozzászólásáraRossz vonatra szálltál, én senkit sem sértegettem, csak beszélgetünk.
Válasz hegesztocsabi #51955. hozzászólásáraIgen, beruházni is kell, de biztos vagyok benne, hogy a nyereséget is kiszedték a cégekből.
Saját szárító, tározó, hatalmas mennyiségek mind az eladási, mind a vételi oldalon. Ők tárgyalhatnak az árakról.
Válasz szeszko #51935. hozzászólásáraSzerintem úgygondolom beruháztak.
Mert én minden évben veszek valamit .
Pl volt hesston bálázom ,utánna vettem egy pöttingert.
Most a cél venni egy 82.1.
Gondolom ott is igy gondolkoztak.
Az időjárást nem tudja senki beleszámolni ,hogy milyen lesz.
Válasz rigás #51940. hozzászólásáraHa jól tudom, 1 városkával vagy mellettem. Én is a 10koronás földet durkászolom gyerekkorom óta. A 4.5ha lucernámról lejött 25db bálát 20.000/db-ért adtam el, de több kaszálás nem lesz.
A kukoricák elevenen szénné égtek, a napraforgókkal együtt, és csak az a szerencsém, hogy 7ha napraforgó van összesen. KukorIca nincs.
Aki nem látta a saját szemével, hogy mi van itt, az nem is tudja, még elképzelni sem.
Viszont én személy szerint örülök, hogy a 800.000ft/ha árbevételt realizáló dunántúli gazdatársak meg tudják venni a búza vetőmagot 24.000ft/q áron, mert nekem sajnos az idén ez nem fog menni. A jövő itt, a PIH01 lesz. Arra legalább nem kell 30ezres műtrágya...
Válasz Bigyófelügyelő #51893. hozzászólásáraNem lesz itt már semmi
Válasz TYLLA #51943. hozzászólásáraAz Agrárágazat honlapján . olvastam a cikket illetve ott van egy videó is, ami
részletesen belemegy ebbe! Érdekes még az 50 %-os levezetés is.
Válasz Miért nem esik? #51949. hozzászólásáraAzok utan amit ma kaptal itt a forumozoktol, jobb lenne ha behuznad fuled farkad es elkotrodnal. Mar szinte mindenkibe belealltal, sertegettel, kinek kepzeled magad!! Neked aztan vastag bor van a kepeden
Válasz oprita #51947. hozzászólásáraAki teheti,tárolja be a dögöt is sóba,füstbe.
Folytsátok meg a patkány kupecet.
https://www.youtube.com/watch?v=v4xZUr0BEfE
Válasz #bandi #51853. hozzászólásáraNem fogja felfogni, ül az elefántcsont tornyában, számolgatja jó előre minden idők legzsírosabb profitját, és rajtunk röhög, kioktat, meg játssza a mindentudót, de érvek még mindig nincsenek.
Válasz Bárány #51836. hozzászólásáraMég mindig fordítva ülsz a lovon. Ameddig nem biztos, hogy nincs negatív hatása a rendszernek, addig nem szabad ilyet létrehozni, üzemeltetni!!!
Egy gyógyszert sem úgy vezetnek be, engedélyeznek, hogy talán egy problémára 60-70%-ban megoldást jelent, ugyanakkor franc se tudja, milyen káros mellékhatásai vannak, lehet károsabb összességében, mint amennyire hasznos. Számtalan teszt, vizsgálat előzi meg a bevezetést, és ha minden klappol, a mellékhatások jelentéktelenek, statisztikailag kicsi az esélye a mellékhatás fellépésének, akkor engedélyezik a gyógyszert.
Válasz Borz #51946. hozzászólásáraA háború még nem kezdődött el.
Válasz ..,-:) #51939. hozzászólásáraA piac már árazza be a háború végét, újra ömlik majd be a 70-80 ft-os + szállítási ktsg. búza Európába.
Lassan arról kell beszélni, hogy lessz-e még valaha eső keleten. Kicsit már világvége hangulat van, ahogy viszi a szél a port. Azért az érdekes volt a radaron, ahogy a dunát elérte szépen feloszlott a cucc. Tegnap még 20mm-t írt a met.hu ma meg 0. Még esélyt se kapunk.
Válasz Gabi 07 #51937. hozzászólásáraVolt ,hogy igen.
Nemrégen is.
Olvasni idéztem,többen hatékonyabbak lehetünk.
Válasz TYLLA #51941. hozzászólásáraTermészetesen úgy értendő, hogy vagy egyik, vagy másik!
Tehát nem éri el a csapadék a 10 mm-t, VAGY van 15 nap egy hónapon belül, mikor meghaladja a max. a 31 C-t!
Bankok fognak leállni a mg hitelezéssel a magass háborús inflációs kamat miatt,Majd ősszel tavasszal mikor vetni kell lehet nézni az üres bukszat keleten