Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak611 FtBenzin árak600 FtEUR407.17 FtUSD380.08 FtCHF433.84 FtGBP490.68 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #177. hozzászólásra
Ami nálam van gép most (kölcsönbe) naprát vetek vele +1 be vannak állítva azok a kis fülek. Újak benne a tárcsák és talán azok a teflonos kopóbetétek is amik sutyolják a tárcsát. Tavaly voltak vele gondok, hogy alacsonyabb fordulaton elejtette a magokat és hiányosan vetett.
Egy 700 kg big nekünk lazán belement a két tartályba!
Nekem meg olyan kérdésem lenne hogy ki milyen skála fokozatban használja a maglesodró/vákumot kukorica illetve napránál mert van a leírásába valami érték csak az nem igazán jó
Köszi! MAS-t szeretnék szórni és 110 kilóval szóval nekem ez tökéletes. Csak kölcsön gép lesz és sietni kell majd vele ha itt lesz. Ezért próbálok előre gondolkozni.
az alsó és a felső lánckerék is a legnagyobbikon legyen, ez dusloi mas-ból kb 110 kg, nehezebb komplexből (corn starter vagy yara) 130 kg,
Éppen tegnap mértem le.
Válasz #163. hozzászólásra
A guminyomás lényeges hogy mennyi, mert ha túl sok akkor valamennyivel kevesebbet vet.
A vákuumra én is 0 +1 et mondanék kezdetnek, sebesség napránál 8, kukoricánál 9,5 körül. Kb 450-es kardánfordulat elég a monónak, nem kell full gáz. A monitor egyébként jelzi az oszlopdiagramon hogy mennyin vannak a sorok. Ha 100% fölött van minden sor akkor dupláz. Menetközben fordulaton emeltesd ki aztán nézzél be az ablakokon és így látni hogy duplákat szívott fel. Persze a magméretet meg formát be kell állítani a monitoron a vetés előtt hogy pontosan számoljon. Viszont saras időben csak a vetésellenőrzést érdemes használni mert a tapasztalatom szerint az oszlopdiagram olyankor pontatlan mert a kerekekről potyogó morzsák zavarják a mérést. Legalábbis a korábbi gépek még ilyenek voltak.
A tényleges út a 100 kerékjelhez változik valamennyit a talaj állapotától, süppedősségétől függően. Meg valamennyi slip is lehet. Ezt a mért hektár is mutatja. Nekem 52-56 között szokott lenni.
A 8 km/h-t én sem lépem át.
+1 körül állítod az valahol jó kell legyen, de az ellenőrző ablaknál ellenőrizd le. Ha pontos vetést akarsz 8 km/h felett ne vess. A 100 méter alatt leadott jel valahol az rémlik mintha 52 lenne, de ezt meg kellene néznem a monitorba.
Sziasztok!
Most fogok először Monosem-el vetni. Beállítások érdekelnének napraforgóban. Több kérdésem is lenne a kollégákhoz, mert eddig spc-vel nyomtam:
- nagyon Apró a napraforgó vetőmag, azon túl, hogy 2,5 mm-es a tárcsa, hova javasoljátok állítani a maglesodrót? Tapasztalat?
- A maglesodró mínuszos állásokban megnyitja a vákuumteret, ettől nem ejti el a magot alapjáraton?
- mekkora sebesség a max ameddig szépen teszi az ilyen könnyű magot szép apró-morzsás talajon?
Aztán seed master plus-al kapcsolatban kérdeznék:
- 100 kerékfordulat jel távolsága hány méter a földön valós körülmények közt? Azt hiszem ezt kell megadni ugye?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Véleményekre, tapasztalatokra lenne szükségem olyan Monosem vetőgépről ami nem pneumatikus, hanem kizárólag a kerékről kapja a meghajtást (nem tudom a pontos típust)! Hogyan működik a magadagolás, mennyire bevált széria ez??? Nem mostani gyártmány amit láttam, de elég jó állapotban van, a kérdés, hogy megvegyem-e??!!!
Műtrágya csoroszlya rugója nekünk is törik illeve több eltörött sőt a 10év alatt sokat is kellett cserélni rajta.
Egyébként megszoktuk hegeszteni meg pántolni is egy darabig bírja néha nagyon csúnya de a célnak megfelel
mi lehúzzuk a földeket dupla fogassal srégen, a vetés előtt 2-3 héttel. Lényegében csak le van vele zárva a talaj. Nem kapáljuk föl a földet mert így jobb a kelés meg egyszerűbb a munkaszervezés.
Vetés után kap totálist meg pre gyomirtót.
Hengerezni csak akkor szoktam ha a magárok ki akar nyílni a kiszáradás miatt. De ilyen csak extrém földeken szokott előfordulni.
A sfoggián is eltört egy műkaki rugó a múlt héten. br. 10.600 ft !!!!! Fater kíváncsiságból összehegesztette. Azóta még bírja, pedig nem sokat fűztünk hozzá.
Azon gondolkodtam, hogy lehet érdemes lenne lecserélni olyanra amin van pro kerék, hátul a tömörítő nem 2" hanem 1"-os, illetve tárcsás csoroszlyás a műkakiszóró. Persze teleszkópos is legyen és jó állapotú használt. Ja és olcsó!
A PRO kerék most idén fent volt végig. Ilyen száraz időben a vetés lelke. Nem kell vetés után gyűrűzni. Én két éve használok monosemet, használtan vettem. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A műkaki tartály tényleg műanyag, de hát ez a jó!!! Azt összetörni azért ahhoz művészet kell. Nem rohad és könnyű! A monosemet az MTZ is elviszi. Összehasonlíthatatlan egy SPC-vel. 120 eft/to napraforgó árnál szerintem gyorsan megtérül az ára az spc-hez képest. Ha 3 mázsával többet ad egy szar vetőgéphez képest akkor az 36 eft. 50 hektárnál 1,8 milla. Alkatrészt mindent lehet hozzá kapni az axiálnál azonnal. Venni kell hozzá pár csapágyat meg esetleg pár csavart. ezek nem drága dolgok. Én idén egy csavart cseréltem rajta eltört meg egy műkaki csoroszlyát. A csavar 5 ezer a csoroszlya is akkörül volt.
Az egy igen jó találmány a gépen. Szárazban a pontos kelés alapfeltétele! Nedvesben viszont felkell emeli ha nagyon saras akkor levenni mert a tapadás végett kihányhatja a magot a magárokból forgás közben, nomeg beis tud tapadni és nem forogni túrni fődet...
Nemkell ezt túlspirázni látszik amikor tapad, normál években lent van és zsír a történet!
Ez meg a tolólap a vetőkocsik orrán ami spécivé teszi a monosemet.
Milyen hülye hozzászólás? Össze-vissza kimaradtak azok, amit írtam. Nem írom már le megint. Nem annak a barátja vagyok, nem ismerek olyan nevűt. A lényeg az volt,. hogy 10 AK-sak itt a földek legjobbja és ide a 3,8 milliós gépet, meg a 26,5 milliós JD-t stb..A 820.2 4 éves és már megőrül vele, annyit ráköltött.
Válasz #137. hozzászólásra
Azt, hogy ezekbe az itteni jó erős A milliós vetőgépet venni őrültség. A .K körüli földekre
,-re az életét ráköltötte már a év alatt, amióta újonnan megvette és most meg a vetőgépet nem bírja. Rengeteg a pénze, de nem a termelésből, hanem erdőből és a gyenge, vagy csak a támogatást profitáló szántóföldi gazdálkodásba teszi ilyen gépekbe. Mondjuk semmi közöm hozzá, de akkor sem venném ezeket meg és még műanyag a tartályai. Valamibe beleakad itt a bokrosokban, oxt jónapot.
Válasz #144. hozzászólásra
ez teljesen így van szerintem is,
ha valakinek meg beruházni való pénze van akkor meg sokkal érdemesebb mondjuk magtárt csinálni mint vasakba fektetni.
nem, és ettől függetlenül tény: egy 50-100 ha-os gazadaságnak nem feltétlen kell mindenből sajátot vennie. Ma nem az van, mint a kilencvenes években, hogy ha nem volt hengerem, akkor nem lett lehengerezve a föld. A gépek drágák, és egyre drágábbak lesznek, a kis gazdaságok nem tudják őket megvenni. A használt viszont szerintem nem alternatíva, mert a fenntartása többe kerül, mint az egész munkadíj.
Ahol már megvan, ott lehet még életben tartani, de venni... Olyan mint az öreg kombájn. Egyre többen akkor is bérbe arattatnak, ha ott áll az udvaron a 108-as, mert többe kerülne azt talpra állítani, mint levágatni az összeset valakivel. Ez nyugaton már kialakult, előbb-utóbb itthon is ez lesz...
Válasz #139. hozzászólásra
szerintem se érdemes 100 hektár körüli saját vetésre meg némi bérmunkára újat vagy lefutottat venni. Itt felénk 6500-ért vetnek műtrágyával. Csak ki kell várni őket.
Én érdeklődtem mf 555-öst 2 éve használó maszeknál de nem nagyon fényezte a masinát. Csapágygondokra panaszkodtak meg hogy sok a spéci alkatrész ami ha kimegy akkor rendelni kell.
Tudod azsem mindegy, hogy valaki 8-al vet vagy 12-vel velük...
Plussz Feco-nak direktvető alkatrészekkel felszerelt a gépe ami annyit jelent hogy nyitótárcsák kocsinként, sortisztító tárcsa párok kocsinként szintén, direktvetőhöz erősített kocsi leszorító rugók rajta, erősebb rugók hátul a tömörítőkerekeknél ésatöbbi.
Ezek által nagyobb az egész súlya, kocsiterhelése, minden elleme kifeszített ésmég gyorsan is húzzák a nagyobb traktorokkal...
Válasz #133. hozzászólásra
nektek még a korábbi ng2 széria van?
Ezt a nagymértékű elhasználódást nem tudom elképzelni erről a 3-as szériáról, több téesznek is van ebből de nincs velük ilyen gond.
Én 24-es csavaron meg sárkaparón, műtrágyaláncon kívül semmit se vettem rá.
Teflonsprayyel fújom a láncokat meg a csapágyak porvédőit szezon elején és végén, meg minőségi zsírral kenünk.
Mi úgy tesszük el a vetőgépet, hogy zsíros olajjal végigkenünk mindent rajta! Tavasszal is lucskos az első napon nemkell lánckenővel fújni!!!
Műtrágya adagoló rendszert is és minden mást is ami fényes vagy korrodálódó. Ja meg természetesen az adagoló furatos tárcsákat kivesszük belőle...
és nem tartjuk bezárva mert ha becsukjuk akkor kirágnak rajta mindent az egerek.
Szabad ég alatt állt igensokat sajnos nyíl színünk még nincsen kész, egyszer ilyen alatt lesz
de 10éves és nem panaszkodik.
Haverom most vett egy Sfoggiat 3,8 misiért. A 820.2-es 2 óra után már nem bírja emelni, átkozódik. 5-6 éves SPC szétment már neki. Néhány hónapja vett 120-as JD-T, vagy 5 MTZ-je, meg egy Proxima csak növényvédelemre.... Kéne a halál ...nak az ilyen drága gép.
Pedig vannak ilyen gépek. Pl. nálunk. Újonnan vett Monosem, évi 4-5 nap vetés, utána konzerválás, és tető alatt tárolva.
Az viszont igaz, hogy nem eladó. Még sokáig. De ki tudja? Lehet, hogy ezt "muszáj" eladni.
Te tudod, de pl. én eleve nem hiszem el, hogy valaki megvesz egy vetőgépet, és aztán 5 napot dolgozik vele egy évben. Magyaroországon még nem nagyon vannak ilyen cégek.
Másrészről egy vetőgép nem akkor kopik, amikor sokat fut, hanem akkor, ha sokat áll. A szezon első 10 ha-ján lekopik az elmúlt év során korrodált réteg a láncokról, tárcsákról, mozgó elemekből. A perselyek egy része hamarabb összetörik, mint hogy elkopjanak, stb.
Továbbra is az a véleményem, hogy könnyebb fizetni egy bérvállalkozónak, mint fenntartani egy öreg gépet. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy nem áll benne a pénzed...
persze ez csak az én véleményem....
Ja! A fém felnis mélységállító kerekes,széles tömörítő kerekesnél több a csapágy-csapágyház gond. Ha keskeny töm kerekes és műagyag felnis a mélység határoló kereke,akkor azzal nem sok gondod lesz!
Válasz #130. hozzászólásra
Én tavaly szembesültem ezzel a géptipussal először,tehát nem nagy tapasztalatom van.
Nem mai gépek,de a vetötárcsa+teflon még eredeti benne.
a csapágyazások évjárat függőek,mert ha jó talajok vannak akkor jóval tovább bírják,mint pl a tavalyi göröngyöset (felénk).
A nyitótárcsa megint talajfüggő,mert a homokos talajokon biztosan hamarabb elkopik,mint a réti,vagy vályog talajon.De ránézésre látszik a nyitótárcsán,hogy mennyire kopott.
Egy dolgot kell eldöntened. Kell e vagy sem Neked az a vetőgép,meg van e a rá való. Mert mindegy milyet veszel használtban,úgyis költeni kell rá.Amit írtál a gépről,abból kiindulva nem lehet egy rossz masina.
Köszönöm a hozzászólásokat!
Van itt tapasztalat bőven, úgy látom. A mi gazdaságunk nagyságrendekkel kisebb mint az itt leírt hektárok. A megvásárolni kívánt gép 1. gazdás, maximum 1500-1800 hektárt mehetett,igényes gazdánál, zárt helyen tárolva. Akkor ezek szerint ekkora teljesítménynél még sok baja nem lehet, hiszen valaki 2 év alatt belenyom ennyit és az újra pl két év a garancia, ha jól emlékszem.
A vetőmag tárcsa+teflon páros mennyit bír? illetve a sornyitó csoroszlyák mennyit bírnak?
Ez a két dolog fut full szárazon, ha jól sejtem.
Ha ezekre még választ adna valaki az szívesen fogadnám.
Köszönettel!
1129 hozzászólás
Válasz #175. hozzászólásra
Szia,
Megkaptad az üzenetemet?
Válasz #177. hozzászólásra
Ami nálam van gép most (kölcsönbe) naprát vetek vele +1 be vannak állítva azok a kis fülek. Újak benne a tárcsák és talán azok a teflonos kopóbetétek is amik sutyolják a tárcsát. Tavaly voltak vele gondok, hogy alacsonyabb fordulaton elejtette a magokat és hiányosan vetett.
Válasz #176. hozzászólásra
Egy 700 kg big nekünk lazán belement a két tartályba!
Nekem meg olyan kérdésem lenne hogy ki milyen skála fokozatban használja a maglesodró/vákumot kukorica illetve napránál mert van a leírásába valami érték csak az nem igazán jó
Üdv!
Megtudja valaki pontosan mondani mennyi MAS fér a mono műtrágyatartájaiba? Fix vázas, 6 soros, két műanyagtartály van rajta.
Válasz #174. hozzászólásra
Elvileg pénteken vetném, így a szerda csütörtök nekem jó!
Előre is köszi!
Válasz #173. hozzászólásra
Szia Gergő,
Mikorra kellene? Szerda,csütörtök magassága késő?
Sziasztok!
Segítséget kérnék! Monoval kellene 10kg/ha Force talajfertőtlenítőt szórnom, és a lánckerekek beállítását ha tudná valaki, nagyon megköszönném.
Válasz #171. hozzászólásra
Köszi! MAS-t szeretnék szórni és 110 kilóval szóval nekem ez tökéletes. Csak kölcsön gép lesz és sietni kell majd vele ha itt lesz. Ezért próbálok előre gondolkozni.
Válasz #170. hozzászólásra
az alsó és a felső lánckerék is a legnagyobbikon legyen, ez dusloi mas-ból kb 110 kg, nehezebb komplexből (corn starter vagy yara) 130 kg,
Éppen tegnap mértem le.
Valaki esetleg tudja hogy a mono-n milyen műtrágyaadagok vannak? 110-120kg körül lehet vele kirakni?
Válasz #163. hozzászólásra
A guminyomás lényeges hogy mennyi, mert ha túl sok akkor valamennyivel kevesebbet vet.
A vákuumra én is 0 +1 et mondanék kezdetnek, sebesség napránál 8, kukoricánál 9,5 körül. Kb 450-es kardánfordulat elég a monónak, nem kell full gáz. A monitor egyébként jelzi az oszlopdiagramon hogy mennyin vannak a sorok. Ha 100% fölött van minden sor akkor dupláz. Menetközben fordulaton emeltesd ki aztán nézzél be az ablakokon és így látni hogy duplákat szívott fel. Persze a magméretet meg formát be kell állítani a monitoron a vetés előtt hogy pontosan számoljon. Viszont saras időben csak a vetésellenőrzést érdemes használni mert a tapasztalatom szerint az oszlopdiagram olyankor pontatlan mert a kerekekről potyogó morzsák zavarják a mérést. Legalábbis a korábbi gépek még ilyenek voltak.
Válasz #166. hozzászólásra
Meg, de csak szerdán tudom majd megnézni.
Válasz #164. hozzászólásra
A tényleges út a 100 kerékjelhez változik valamennyit a talaj állapotától, süppedősségétől függően. Meg valamennyi slip is lehet. Ezt a mért hektár is mutatja. Nekem 52-56 között szokott lenni.
A 8 km/h-t én sem lépem át.
Válasz #164. hozzászólásra
köszönöm!
megnézed nekem a monitort, ha szépen megkérlek?? :-)
Válasz #163. hozzászólásra
Csatlakozom az előttem szólóhoz,0,+1 körül jó lesz valószínű,de ellenőrizni mindenképp kell.Én 9 km/h-val húztam eddig és szép volt a kelés.
+1 körül állítod az valahol jó kell legyen, de az ellenőrző ablaknál ellenőrizd le. Ha pontos vetést akarsz 8 km/h felett ne vess. A 100 méter alatt leadott jel valahol az rémlik mintha 52 lenne, de ezt meg kellene néznem a monitorba.
Sziasztok!
Most fogok először Monosem-el vetni. Beállítások érdekelnének napraforgóban. Több kérdésem is lenne a kollégákhoz, mert eddig spc-vel nyomtam:
- nagyon Apró a napraforgó vetőmag, azon túl, hogy 2,5 mm-es a tárcsa, hova javasoljátok állítani a maglesodrót? Tapasztalat?
- A maglesodró mínuszos állásokban megnyitja a vákuumteret, ettől nem ejti el a magot alapjáraton?
- mekkora sebesség a max ameddig szépen teszi az ilyen könnyű magot szép apró-morzsás talajon?
Aztán seed master plus-al kapcsolatban kérdeznék:
- 100 kerékfordulat jel távolsága hány méter a földön valós körülmények közt? Azt hiszem ezt kell megadni ugye?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Véleményekre, tapasztalatokra lenne szükségem olyan Monosem vetőgépről ami nem pneumatikus, hanem kizárólag a kerékről kapja a meghajtást (nem tudom a pontos típust)! Hogyan működik a magadagolás, mennyire bevált széria ez??? Nem mostani gyártmány amit láttam, de elég jó állapotban van, a kérdés, hogy megvegyem-e??!!!
Műtrágya csoroszlya rugója nekünk is törik illeve több eltörött sőt a 10év alatt sokat is kellett cserélni rajta.
Egyébként megszoktuk hegeszteni meg pántolni is egy darabig bírja néha nagyon csúnya de a célnak megfelel
Válasz #157. hozzászólásra
mi lehúzzuk a földeket dupla fogassal srégen, a vetés előtt 2-3 héttel. Lényegében csak le van vele zárva a talaj. Nem kapáljuk föl a földet mert így jobb a kelés meg egyszerűbb a munkaszervezés.
Vetés után kap totálist meg pre gyomirtót.
Hengerezni csak akkor szoktam ha a magárok ki akar nyílni a kiszáradás miatt. De ilyen csak extrém földeken szokott előfordulni.
Válasz #158. hozzászólásra
miért?
Válasz #153. hozzászólásra
Szerintem fölösleges
Válasz #155. hozzászólásra
A pro kerekes vetés után is azért érdemes gyűrűzni, mert a sorköz laza marad, hamar elkezd száradni és elvonja a nedvességet a magtól.
Válasz #155. hozzászólásra
A sfoggián is eltört egy műkaki rugó a múlt héten. br. 10.600 ft !!!!! Fater kíváncsiságból összehegesztette. Azóta még bírja, pedig nem sokat fűztünk hozzá.
Azon gondolkodtam, hogy lehet érdemes lenne lecserélni olyanra amin van pro kerék, hátul a tömörítő nem 2" hanem 1"-os, illetve tárcsás csoroszlyás a műkakiszóró. Persze teleszkópos is legyen és jó állapotú használt. Ja és olcsó!
A PRO kerék most idén fent volt végig. Ilyen száraz időben a vetés lelke. Nem kell vetés után gyűrűzni. Én két éve használok monosemet, használtan vettem. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A műkaki tartály tényleg műanyag, de hát ez a jó!!! Azt összetörni azért ahhoz művészet kell. Nem rohad és könnyű! A monosemet az MTZ is elviszi. Összehasonlíthatatlan egy SPC-vel. 120 eft/to napraforgó árnál szerintem gyorsan megtérül az ára az spc-hez képest. Ha 3 mázsával többet ad egy szar vetőgéphez képest akkor az 36 eft. 50 hektárnál 1,8 milla. Alkatrészt mindent lehet hozzá kapni az axiálnál azonnal. Venni kell hozzá pár csapágyat meg esetleg pár csavart. ezek nem drága dolgok. Én idén egy csavart cseréltem rajta eltört meg egy műkaki csoroszlyát. A csavar 5 ezer a csoroszlya is akkörül volt.
Válasz #153. hozzászólásra
Amikor csak lehet használjuk!!!!
Az egy igen jó találmány a gépen. Szárazban a pontos kelés alapfeltétele! Nedvesben viszont felkell emeli ha nagyon saras akkor levenni mert a tapadás végett kihányhatja a magot a magárokból forgás közben, nomeg beis tud tapadni és nem forogni túrni fődet...
Nemkell ezt túlspirázni látszik amikor tapad, normál években lent van és zsír a történet!
Ez meg a tolólap a vetőkocsik orrán ami spécivé teszi a monosemet.
A pro kerékről mi a véleményetek? Használjátok? Mikor jó és mikor nem?
Válasz #130. hozzászólásra
vegyed meg pontos ,stabil gép!!!!
Válasz #130. hozzászólásra
Mennyit kérnek most egy ilyen állapotú gépért és milyen felszereltséggel? Megvettétek?
Válasz #149. hozzászólásra
majd pont én mi?
Válasz #148. hozzászólásra
má aszittem megnézted az ágyas pácsós üveget
Válasz #147. hozzászólásra
Milyen hülye hozzászólás? Össze-vissza kimaradtak azok, amit írtam. Nem írom már le megint. Nem annak a barátja vagyok, nem ismerek olyan nevűt. A lényeg az volt,. hogy 10 AK-sak itt a földek legjobbja és ide a 3,8 milliós gépet, meg a 26,5 milliós JD-t stb..A 820.2 4 éves és már megőrül vele, annyit ráköltött.
Válasz #146. hozzászólásra
nem mg-attila barátja vagy véletlenűl???
Válasz #137. hozzászólásra
Azt, hogy ezekbe az itteni jó erős A milliós vetőgépet venni őrültség. A .K körüli földekre
,-re az életét ráköltötte már a év alatt, amióta újonnan megvette és most meg a vetőgépet nem bírja. Rengeteg a pénze, de nem a termelésből, hanem erdőből és a gyenge, vagy csak a támogatást profitáló szántóföldi gazdálkodásba teszi ilyen gépekbe. Mondjuk semmi közöm hozzá, de akkor sem venném ezeket meg és még műanyag a tartályai. Valamibe beleakad itt a bokrosokban, oxt jónapot.
Válasz #144. hozzászólásra
ez teljesen így van szerintem is,
ha valakinek meg beruházni való pénze van akkor meg sokkal érdemesebb mondjuk magtárt csinálni mint vasakba fektetni.
Válasz #140. hozzászólásra
nem, és ettől függetlenül tény: egy 50-100 ha-os gazadaságnak nem feltétlen kell mindenből sajátot vennie. Ma nem az van, mint a kilencvenes években, hogy ha nem volt hengerem, akkor nem lett lehengerezve a föld. A gépek drágák, és egyre drágábbak lesznek, a kis gazdaságok nem tudják őket megvenni. A használt viszont szerintem nem alternatíva, mert a fenntartása többe kerül, mint az egész munkadíj.
Ahol már megvan, ott lehet még életben tartani, de venni... Olyan mint az öreg kombájn. Egyre többen akkor is bérbe arattatnak, ha ott áll az udvaron a 108-as, mert többe kerülne azt talpra állítani, mint levágatni az összeset valakivel. Ez nyugaton már kialakult, előbb-utóbb itthon is ez lesz...
Válasz #139. hozzászólásra
szerintem se érdemes 100 hektár körüli saját vetésre meg némi bérmunkára újat vagy lefutottat venni. Itt felénk 6500-ért vetnek műtrágyával. Csak ki kell várni őket.
Én érdeklődtem mf 555-öst 2 éve használó maszeknál de nem nagyon fényezte a masinát. Csapágygondokra panaszkodtak meg hogy sok a spéci alkatrész ami ha kimegy akkor rendelni kell.
Válasz #138. hozzászólásra
Tudod azsem mindegy, hogy valaki 8-al vet vagy 12-vel velük...
Plussz Feco-nak direktvető alkatrészekkel felszerelt a gépe ami annyit jelent hogy nyitótárcsák kocsinként, sortisztító tárcsa párok kocsinként szintén, direktvetőhöz erősített kocsi leszorító rugók rajta, erősebb rugók hátul a tömörítőkerekeknél ésatöbbi.
Ezek által nagyobb az egész súlya, kocsiterhelése, minden elleme kifeszített ésmég gyorsan is húzzák a nagyobb traktorokkal...
Ennyi a történet
Válasz #138. hozzászólásra
NG3 a miénk is...
Válasz #139. hozzászólásra
háhonne ott áll a VG oszt várja a sok bérmelót hehehhe
iga Fecó??????
Válasz #133. hozzászólásra
már megint maga felé hajlik az esze
Válasz #133. hozzászólásra
nektek még a korábbi ng2 széria van?
Ezt a nagymértékű elhasználódást nem tudom elképzelni erről a 3-as szériáról, több téesznek is van ebből de nincs velük ilyen gond.
Én 24-es csavaron meg sárkaparón, műtrágyaláncon kívül semmit se vettem rá.
Teflonsprayyel fújom a láncokat meg a csapágyak porvédőit szezon elején és végén, meg minőségi zsírral kenünk.
Válasz #135. hozzászólásra
és most ezzel mit akarsz mondani??? Mert leírtad a Próféták könyvét de senki sem érti mivel van a baja végülis...
Válasz #133. hozzászólásra
Mi úgy tesszük el a vetőgépet, hogy zsíros olajjal végigkenünk mindent rajta! Tavasszal is lucskos az első napon nemkell lánckenővel fújni!!!
Műtrágya adagoló rendszert is és minden mást is ami fényes vagy korrodálódó. Ja meg természetesen az adagoló furatos tárcsákat kivesszük belőle...
és nem tartjuk bezárva mert ha becsukjuk akkor kirágnak rajta mindent az egerek.
Szabad ég alatt állt igensokat sajnos nyíl színünk még nincsen kész, egyszer ilyen alatt lesz
de 10éves és nem panaszkodik.
Válasz #133. hozzászólásra
Haverom most vett egy Sfoggiat 3,8 misiért. A 820.2-es 2 óra után már nem bírja emelni, átkozódik. 5-6 éves SPC szétment már neki. Néhány hónapja vett 120-as JD-T, vagy 5 MTZ-je, meg egy Proxima csak növényvédelemre.... Kéne a halál ...nak az ilyen drága gép.
Válasz #133. hozzászólásra
Pedig vannak ilyen gépek. Pl. nálunk. Újonnan vett Monosem, évi 4-5 nap vetés, utána konzerválás, és tető alatt tárolva.
Az viszont igaz, hogy nem eladó. Még sokáig. De ki tudja? Lehet, hogy ezt "muszáj" eladni.
Válasz #130. hozzászólásra
Te tudod, de pl. én eleve nem hiszem el, hogy valaki megvesz egy vetőgépet, és aztán 5 napot dolgozik vele egy évben. Magyaroországon még nem nagyon vannak ilyen cégek.
Másrészről egy vetőgép nem akkor kopik, amikor sokat fut, hanem akkor, ha sokat áll. A szezon első 10 ha-ján lekopik az elmúlt év során korrodált réteg a láncokról, tárcsákról, mozgó elemekből. A perselyek egy része hamarabb összetörik, mint hogy elkopjanak, stb.
Továbbra is az a véleményem, hogy könnyebb fizetni egy bérvállalkozónak, mint fenntartani egy öreg gépet. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy nem áll benne a pénzed...
persze ez csak az én véleményem....
Válasz #130. hozzászólásra
Ja! A fém felnis mélységállító kerekes,széles tömörítő kerekesnél több a csapágy-csapágyház gond. Ha keskeny töm kerekes és műagyag felnis a mélység határoló kereke,akkor azzal nem sok gondod lesz!
Válasz #130. hozzászólásra
Én tavaly szembesültem ezzel a géptipussal először,tehát nem nagy tapasztalatom van.
Nem mai gépek,de a vetötárcsa+teflon még eredeti benne.
a csapágyazások évjárat függőek,mert ha jó talajok vannak akkor jóval tovább bírják,mint pl a tavalyi göröngyöset (felénk).
A nyitótárcsa megint talajfüggő,mert a homokos talajokon biztosan hamarabb elkopik,mint a réti,vagy vályog talajon.De ránézésre látszik a nyitótárcsán,hogy mennyire kopott.
Egy dolgot kell eldöntened. Kell e vagy sem Neked az a vetőgép,meg van e a rá való. Mert mindegy milyet veszel használtban,úgyis költeni kell rá.Amit írtál a gépről,abból kiindulva nem lehet egy rossz masina.
Köszönöm a hozzászólásokat!
Van itt tapasztalat bőven, úgy látom. A mi gazdaságunk nagyságrendekkel kisebb mint az itt leírt hektárok. A megvásárolni kívánt gép 1. gazdás, maximum 1500-1800 hektárt mehetett,igényes gazdánál, zárt helyen tárolva. Akkor ezek szerint ekkora teljesítménynél még sok baja nem lehet, hiszen valaki 2 év alatt belenyom ennyit és az újra pl két év a garancia, ha jól emlékszem.
A vetőmag tárcsa+teflon páros mennyit bír? illetve a sornyitó csoroszlyák mennyit bírnak?
Ez a két dolog fut full szárazon, ha jól sejtem.
Ha ezekre még választ adna valaki az szívesen fogadnám.
Köszönettel!