Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR412.37 FtUSD396.04 FtCHF440.72 FtGBP496.52 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A búza az teljesen más, az bírja de a kucca az nagyon nem!! Én már évek óta szórom rá de csak óvatosan mert vagy csavarodik a levele vagy épp kidögleszti!! De ha eltalálod a jó dózist persze ez még fajtától is függ mert nem egyformán reagálnak a fajták, akkor csodadolgokat tud csinálni!!
Búza teljesen más mint a kuki vagy a napra! Csapadékos időben sem rakunk a levelére 5 kg-nál több hatóanyagot(!!), az is meg tudja csípni. Ilyen légköri aszályban és csapadékhiányban óriási stresszt okozna egy esetleges perzselés, nagyobb kár csinálnál mint hasznot. Ha mindenképpen szeretnél nitrót, akkor én max 3 kg hatóanyagot mondanék. Ja és a kijuttatás természetesen reggel vagy este, elkerülve a 30+ fokokat.
szeretnék tapasztalatokat hallani a nitrosol kukorica és napraforgó lombtrágyázással kapcsolatban. Milyen fenológiai fázisban használtátok? Mekkora dózisban? Volt-e esetleg kontroll terület, hogy mérhető legyen a hatás?
nitrogén-művekes képviselő elmondása alapján úgy jó kiszórni, hogy nem érintetlen a talaj utána. ez azt jelenti, hogy ha úgy folyatod, hogy a vetőgép mélységhatárolója vagy a tömörítőkerék még mozgat rajta akkor már jó vagy!
Napraforgó alá vetéssel egymenetben mennyi nitrosolt ildomos kitenni, ha csak vetéskor van nitrogén trágyázás?
A nitró mehet a magárokba közvetlen, vagy sortól eltolva kb. 5cm-e?
Elkéstél, a nitrogén jelentős részét már ki kellett volna tenni mondjuk febr. eleji- közepi kezdéssel, és utána a szárbaindulás elején a 2. adagot, a többi csak hab a tortán. PONT.
Mi ezt lombtrágyaként használjuk. Ilyen termék ami vinasz alapu a natur komplex -bio lombtrágya. az oldal szerint kalászosokra 4-5l/ha
http://bioferment.hu/index.php/termekeink/natur-komplex
A cég által forgalmazott termék összetevői szinte ugyanazok mint a vinaszé csak egy kicsit higitva van. Pár hatóanyagot kevernek még hozzá és kész a natur komplex-bio. de nitrogén és kálium több van a vinaszban.
Értem én, hogy mennyi nitrogén kell és adni is fogunk még neki vagy műtrágyaként, vagy kipróbálva ezt a nitrosolt.
de az nem számít! A lényeg, hogy a hatóanyagokat egzakt módon kell nézni! ha egy növénynek 120-180 kg N hatóanyag kell, akkor annyit kell neki adni, különben nem terem.
Attól, hogy te kiraktál 5 kg Vinaszt bepótoltál a 180 kg-ból kb. 0,5-öt. Az igazából olyan, mintha semmit nem raktál volna!
Mert amúgy a Vinaszt is lehet állományra is tenni, csak megégeti, ezért is volt furcsa. Mindenesetre aki nektek azt mondta, hogy ezzel lehet búzának tápanyagot pótolni az csúnyán rászedett benneteket!
de a 3-5t az alaptrágyázás marhakakiból se tennél ki annyit a növényre mint amennyit alaptrágyázásra függetlenűl attól hogy abból semmenyit sem rak ki senki a növényre, csak a hasonlat miatt irom a szervestrágyát.
Igen minden eladó.
De az interneten olvasott 3-5t/ha aratás után bedolgozva adaghoz képest az 5l (6.5kg) 200l vizzel kijuttatva a növényre már közelsem akkora mennyiség.
Az eddigi tapasztalat, hogy a kérdéses 1haos területen vasárnap(2014.04.06.) a nyuszi körme kilátszott volna a búzából és nem is volt igazán zöld hanem inkább sárgás szine volt. Kiszortuk a vinaszt az előbb emlitett mennyiségben és kedden amikor mentünk gyomirtózni(mustang forte) akkor már sokkal szebb volt nagyobb és haragosabb zöld sárgulásnak már nyoma sem volt. Egyébként a gyomirtozással is kapott 5l vinaszt.
Nitrosol első próbálkozás: 105 literrel fújva, hét órával fújás után nem láttam problémát. Maradt 150 liter körül a tartályban, fordultam egyet egy közeli, fejlettebb táblában 105 és 150 l/ha-val. Fújás után két órával kapott egy pár perces esőt, épp csak annyit, hogy vizes lett a búza és már most este látni, hogy pörkölte mind a két mennyiség. Jó lenne tudni, hogy a fejlettség vagy a víz miatt?
mondjuk lehet most is az a baja, hogy vinaszt adtál neki... A vinasz nem rossz dolog, de körülményes a használata. Kifejezetten savanyű, így csak nagyon meszes talajon szabad direktben kiadni, és ott is elsősorban tarlóra vagy zöldtrágyára, és mindenképpen bedolgozni kell, lehetőleg mész kiséretében. Ha direktben kilocsolod egy savanyúbb, homokosabb vagy szíkesebb talajon gyakorlatilag felvehetetlen a növénynek.
100 kg szinte hatóanyagból kell a búzának, nem nitrosolból, főleg ha gyengécske is! Két nóduszos állapotig tolni kell a kaját neki, mert attól fog teremni!
Igen igen értem már és utána is néztem, hogy több nagyon nagy hülyeséget ne nagyon irjak.. :)
Az 1 ha kérdésem meg az ügyben foglalkoztat, hogy ki kell e szórni mondjuk 100l nitrosolt vagy inkább ne. vagy több részletben, vagy inkább hagyjam a pi..ába és adjak neki pl vinaszt, amit már most is adtunk neki 2x.
nem jó a számításod. A N tartalom tömegszázalékban van megadva és nem térfogatszázalékban. Azaz nem 100 liter vízben van 30 kg nitrogén, ahogy írtad, hanem 100 kg teljes oldatban van 30%, azaz 30 kg N hatóanyag.
mivel a térfogattömege 1,3 kg/l, így a 100 kg termék az 76,92 liter amiből 30 kg N hatóanyag, vagy megfordítva 100 liter termék tömege 130 kg, amiben 30% nitrogén van, azaz 39 kg.
Ha egy hektárra 100 litert juttatsz ki, akkor 130 kg terméket használsz fel, így 39 kg hatóanyagot juttatsz ki. Ha 30 kg hatóanyagot akarsz kirakni akkor csak 77 literre állítod a permetezőt, és így fogy majd 100 kg műtrágya.
A topicot olvasva mi is gondolkozunk a nitrosol rejtette lehetőségeket kipróbálni.
Sajna nekünk csak egy lengyel jar-met 800l-es 14m-es kezdő szettünk van és még nem jártam utána, hogy ehhez a tipushoz könnyedén lehet-e az általatok irt fúvókát tenni ami nem permetet, hanem inkább cseppeket képezne, de majd utána járunk. Vagy gondoltam lecsökkentjük a nyomást és akkor inkább csak fröcsög, mint porlaszt.
Egy kis észrevétel a számitásokkal kapcsolatban, ha nem vagyok túl pofátlan.
adott a 30%os hatóanyag tartalom.
akkor szerintem a 100l csak 30kg N tartalmaz, mert:
100l viz=100kg ebből 30% = 30kg N
tehát 100 kg viz + 30kg N = 130kg nitrosol, de mivel térfogatnövelés nélkül oldódik fel a vizben a N ezért marad az űrtartalma 100l viszont súlyra meghizik 130kg-ra, de attól még mindgi csak 30 kg N tartalmaz és nem 39-et ahogy azt páran irták.
1q azaz 100kg csak 30/130*100=23,076... kg N
Vagyis kevesebb mint az előttem szólóknál emlitett 27% szilárd mükaki.
De elméletileg van erre egy táblázat a zöldkönyves oktatás során, hogy ezeket az okosságokat hogyan is kell számolni.
És ha még nem unjátok a hosszadalmas beirásom, akkor még lenne egy kérdésem. Van egy kieső kis 1 ha-os terület Genius búzával bevetve, ami csak kb 10-15cm. erre még érdemes vagy netán fontos lenne egy kis nitrosolt kijutattni vagy már felesleges?
Mi most egy másik folyékony trutyival tesztelgetünk nem tudom hallott e már valaki róla? Ez a vinasz.
2422 hozzászólás
Válasz #1171. hozzászólásra
A búza az teljesen más, az bírja de a kucca az nagyon nem!! Én már évek óta szórom rá de csak óvatosan mert vagy csavarodik a levele vagy épp kidögleszti!! De ha eltalálod a jó dózist persze ez még fajtától is függ mert nem egyformán reagálnak a fajták, akkor csodadolgokat tud csinálni!!
Válasz #1171. hozzászólásra
Búza teljesen más mint a kuki vagy a napra! Csapadékos időben sem rakunk a levelére 5 kg-nál több hatóanyagot(!!), az is meg tudja csípni. Ilyen légköri aszályban és csapadékhiányban óriási stresszt okozna egy esetleges perzselés, nagyobb kár csinálnál mint hasznot. Ha mindenképpen szeretnél nitrót, akkor én max 3 kg hatóanyagot mondanék. Ja és a kijuttatás természetesen reggel vagy este, elkerülve a 30+ fokokat.
Válasz #1171. hozzászólásra
A nitrót hagyd ki!
Válasz #1170. hozzászólásra
Búzára is annyit szortunk és semmi baja nem lett, akkor a kuki érzékenyebb ezek szerint...
Akkor nem kell neki inkább?
Yara zeatrel megy rá a másik tábláza meg zintrac.
+ keserűsót gondoltam 10 kg/ha -t
Akkor inkább ne tegyek hozzá Nitrosolt?
(Visszaolvasok majd csak most nagyon sok a meló)
Válasz #1169. hozzászólásra
Nagyon sok, le fogod vele perzselni!! Be fognak a levelei csavarodni és ha még harmat sem lesz tönkremegy a kucca!!!
Válasz #1168. hozzászólásra
Jó a nitrosol,ha lesz csapadék.De aszályba,több kárt csinálsz,mint hasznot.Nitrosolos témába tavaly kiveséztük,keresd meg.
Kukoricára permetezővel, lombtrágyaval egyutt mennyi Nitrosolt szorhatunk ki? 200 l/ha vízzel menne!
20 l/ha gondolom mehet több is? Mennyi perzsel?
(Kapott amugy szilárdat sorközműveléskor de eső azóta nem volt és nem hiszem hogy sok hasznosult...)
Na lassan kezdjük fújni a nitrosolt, de kezd gombásodni is, mit fújnátok először? Nitrosolt vagy a gombaölőt?
Na lassan kezdjük fújni a nitrosolt, de kezd gombásodni is, mit fújnátok először? Nitrosolt vagy a gombaölőt?
Válasz #1164. hozzászólásra
Köszi!
Na én is valami ilyesmire gondoltam.
Válasz #1163. hozzászólásra
Persze hogy jó kukorica alá is, csak arra azért figyelj, hogy hamar be legyen dolgozva a talajba.
Sziasztok!
Tritikáléba mennyi a max. hektár dózis amivel egyszerre megszórhatnám az állományt?
A másik kérdésem meg az lenne, hogyha marad ki a Nitrosolból azt alaptrágyának kiszórhatnám a kukorica alá? Utána be lenne dolgozva, azután meg vetve.
Válasz #1161. hozzászólásra
Ez engem is nagyon érdekelne, de méginkább a teljes technológia
Válasz #1160. hozzászólásra
.Fecó.!
Ha csinálni akarsz egy jó búzát,februártól betakarításig milyen időközönként
és mennyi nitrosolt adsz ki?
Válasz #1159. hozzászólásra
Max. 15-20 kg/ha, hogy jobban felszivodjon a gyomirto, de ezekben lombtragyazni felejtsd el!
Fejtragyazni kultivatorral az mar inkabb! 3-4 lépésben is, akar 4-600 kg/ha is, ha nem nitrát érzékeny terület...
szeretnék tapasztalatokat hallani a nitrosol kukorica és napraforgó lombtrágyázással kapcsolatban. Milyen fenológiai fázisban használtátok? Mekkora dózisban? Volt-e esetleg kontroll terület, hogy mérhető legyen a hatás?
a yetter pl ilyet is csinál, a vetőegység és a tömörítőkerekek közé szerelhető műtrágya-csoroszlya:
http://www.yetterco.com/products?catId=133&productId=180
Válasz #1156. hozzászólásra
nitrogén-művekes képviselő elmondása alapján úgy jó kiszórni, hogy nem érintetlen a talaj utána. ez azt jelenti, hogy ha úgy folyatod, hogy a vetőgép mélységhatárolója vagy a tömörítőkerék még mozgat rajta akkor már jó vagy!
Válasz #1155. hozzászólásra
Elég a talajra folyatni (vetőcsoroszlya úgyis takar rá egy kis földet), vagy mindenképp műtrágya csoroszlyával föld alá? (350l/ha 23%N)
Válasz #1154. hozzászólásra
magárokba ne, mert csiraölő hatású, ha közvetlenül töményen érintkezik a maggal. de 5-7 cm-re oldalra már mehet akár 2-300 kg is...
Válasz #1150. hozzászólásra
.Feco.!
Napraforgó alá vetéssel egymenetben mennyi nitrosolt ildomos kitenni, ha csak vetéskor van nitrogén trágyázás?
A nitró mehet a magárokba közvetlen, vagy sortól eltolva kb. 5cm-e?
Válasz #1152. hozzászólásra
Elkéstél, a nitrogén jelentős részét már ki kellett volna tenni mondjuk febr. eleji- közepi kezdéssel, és utána a szárbaindulás elején a 2. adagot, a többi csak hab a tortán. PONT.
Válasz #1150. hozzászólásra
Mi ezt lombtrágyaként használjuk. Ilyen termék ami vinasz alapu a natur komplex -bio lombtrágya. az oldal szerint kalászosokra 4-5l/ha
http://bioferment.hu/index.php/termekeink/natur-komplex
A cég által forgalmazott termék összetevői szinte ugyanazok mint a vinaszé csak egy kicsit higitva van. Pár hatóanyagot kevernek még hozzá és kész a natur komplex-bio. de nitrogén és kálium több van a vinaszban.
Értem én, hogy mennyi nitrogén kell és adni is fogunk még neki vagy műtrágyaként, vagy kipróbálva ezt a nitrosolt.
Válasz #1149. hozzászólásra
mellesleg hígtrágyát tesznek ki fejtrágyának is, és ugyan az a dózis megy, mint alaptrágyának...
Válasz #1149. hozzászólásra
de az nem számít! A lényeg, hogy a hatóanyagokat egzakt módon kell nézni! ha egy növénynek 120-180 kg N hatóanyag kell, akkor annyit kell neki adni, különben nem terem.
Attól, hogy te kiraktál 5 kg Vinaszt bepótoltál a 180 kg-ból kb. 0,5-öt. Az igazából olyan, mintha semmit nem raktál volna!
Mert amúgy a Vinaszt is lehet állományra is tenni, csak megégeti, ezért is volt furcsa. Mindenesetre aki nektek azt mondta, hogy ezzel lehet búzának tápanyagot pótolni az csúnyán rászedett benneteket!
Válasz #1144. hozzászólásra
de a 3-5t az alaptrágyázás marhakakiból se tennél ki annyit a növényre mint amennyit alaptrágyázásra függetlenűl attól hogy abból semmenyit sem rak ki senki a növényre, csak a hasonlat miatt irom a szervestrágyát.
Válasz #1146. hozzászólásra
Most is esik mint állat ,,lassan már 30mm le jött a két nap alatt.
Sorközbe próbálta már valaki simán, bedolgozás nélkül "belocsolni", pl így:
video
Válasz #1145. hozzászólásra
jövő héten megyünk, ha az idő nem akaszt keresztbe...
Válasz #1144. hozzászólásra
Mi van a nád bizniccel ,,befulladt??
Válasz #1139. hozzászólásra
gyakorlatilag még nem adtál neki semmit! az a mennyiség lombtrágyának is kevés! ha sima vizet locsolsz is segít ennyit!
Most komolyan, ha valamiből 5 tonna kell egy hektárra, és te 5 kg-ot adsz, akkor mire számítol?
Válasz #1142. hozzászólásra
Vinni kell tartályt,súlyra adják 6650/q nettó. 30% valamivel drágábban van
rezes,cinkes adalékolt is.
Mennyibe kerül most a Nitrosol Nádudvaron?
Tartályt/hannát/hordót vinni kell, vagy adnak?
Kihozzák vagy érte kell menni?
Még sose vettem Nitrosolt..
Válasz #1139. hozzászólásra
Nem mondtam, hogy nem lehet jó.
Válasz #1137. hozzászólásra
P, K jó esetben ősszel, valamilyen kombinált műgané formában. Ca, Mg MASsal például. A többi mikroelem meg lombtrágya.
Válasz #1136. hozzászólásra
Igen minden eladó.
De az interneten olvasott 3-5t/ha aratás után bedolgozva adaghoz képest az 5l (6.5kg) 200l vizzel kijuttatva a növényre már közelsem akkora mennyiség.
Az eddigi tapasztalat, hogy a kérdéses 1haos területen vasárnap(2014.04.06.) a nyuszi körme kilátszott volna a búzából és nem is volt igazán zöld hanem inkább sárgás szine volt. Kiszortuk a vinaszt az előbb emlitett mennyiségben és kedden amikor mentünk gyomirtózni(mustang forte) akkor már sokkal szebb volt nagyobb és haragosabb zöld sárgulásnak már nyoma sem volt. Egyébként a gyomirtozással is kapott 5l vinaszt.
Nitrosol első próbálkozás: 105 literrel fújva, hét órával fújás után nem láttam problémát. Maradt 150 liter körül a tartályban, fordultam egyet egy közeli, fejlettebb táblában 105 és 150 l/ha-val. Fújás után két órával kapott egy pár perces esőt, épp csak annyit, hogy vizes lett a búza és már most este látni, hogy pörkölte mind a két mennyiség. Jó lenne tudni, hogy a fejlettség vagy a víz miatt?
Még egy kérdés.
Búzánál
a Nitrogén mellett (mert ugye a nitrosol csak nitrogént tartalmaz) a többi hatóanyagot miből, mivel juttatjátok ki? (P, K, Ca, Mg)
Válasz #1134. hozzászólásra
Az értékesítőknek általában minden eladó. Hozzáteszem, nem ismerem a szert.
Válasz #1133. hozzászólásra
Ja és kapott 2q npk komplex műtrágyát március elején.
Válasz #1133. hozzászólásra
5l/ha vinasz vizzel kiegészitve 200l/ha adagban szórjuk. Ezt ajánlotta az értékesitő.
Válasz #1131. hozzászólásra
mondjuk lehet most is az a baja, hogy vinaszt adtál neki... A vinasz nem rossz dolog, de körülményes a használata. Kifejezetten savanyű, így csak nagyon meszes talajon szabad direktben kiadni, és ott is elsősorban tarlóra vagy zöldtrágyára, és mindenképpen bedolgozni kell, lehetőleg mész kiséretében. Ha direktben kilocsolod egy savanyúbb, homokosabb vagy szíkesebb talajon gyakorlatilag felvehetetlen a növénynek.
100 kg szinte hatóanyagból kell a búzának, nem nitrosolból, főleg ha gyengécske is! Két nóduszos állapotig tolni kell a kaját neki, mert attól fog teremni!
Válasz #1130. hozzászólásra
A nitrosol adatlapján m/m% -ban van megadva.
Válasz #1129. hozzászólásra
Igen igen értem már és utána is néztem, hogy több nagyon nagy hülyeséget ne nagyon irjak.. :)
Az 1 ha kérdésem meg az ügyben foglalkoztat, hogy ki kell e szórni mondjuk 100l nitrosolt vagy inkább ne. vagy több részletben, vagy inkább hagyjam a pi..ába és adjak neki pl vinaszt, amit már most is adtunk neki 2x.
Válasz #1127. hozzászólásra
Azé lehet a világon esetleg olyan, hogy m/V százalík , a V/V meg m/m százalík, stb. mellett hehe.
Válasz #1126. hozzászólásra
nem jó a számításod. A N tartalom tömegszázalékban van megadva és nem térfogatszázalékban. Azaz nem 100 liter vízben van 30 kg nitrogén, ahogy írtad, hanem 100 kg teljes oldatban van 30%, azaz 30 kg N hatóanyag.
mivel a térfogattömege 1,3 kg/l, így a 100 kg termék az 76,92 liter amiből 30 kg N hatóanyag, vagy megfordítva 100 liter termék tömege 130 kg, amiben 30% nitrogén van, azaz 39 kg.
Ha egy hektárra 100 litert juttatsz ki, akkor 130 kg terméket használsz fel, így 39 kg hatóanyagot juttatsz ki. Ha 30 kg hatóanyagot akarsz kirakni akkor csak 77 literre állítod a permetezőt, és így fogy majd 100 kg műtrágya.
Válasz #1127. hozzászólásra
bocsánat a tudálékosságomért.
Most néztem utána a tömegszázalék fogalmának és mindn tiszteletem a tiéd, mert neked van igazad :)
A vinaszról nem hallott még senki?
Válasz #1126. hozzászólásra
Ha százalékba számolunk akkor a kilónak a kilóját vagy liternek a literét. De hogy liternek a kilóját vagy fordítva az úgy eléggé blődség.
Szóval 100liter 30%-os oldatban van 30liter N hatóanyag ami megközelítőleg 130kg-ot nyom. A 130kiló oldatban van 130x30% N azaz 39kg.
Helló mindenki!
A topicot olvasva mi is gondolkozunk a nitrosol rejtette lehetőségeket kipróbálni.
Sajna nekünk csak egy lengyel jar-met 800l-es 14m-es kezdő szettünk van és még nem jártam utána, hogy ehhez a tipushoz könnyedén lehet-e az általatok irt fúvókát tenni ami nem permetet, hanem inkább cseppeket képezne, de majd utána járunk. Vagy gondoltam lecsökkentjük a nyomást és akkor inkább csak fröcsög, mint porlaszt.
Egy kis észrevétel a számitásokkal kapcsolatban, ha nem vagyok túl pofátlan.
adott a 30%os hatóanyag tartalom.
akkor szerintem a 100l csak 30kg N tartalmaz, mert:
100l viz=100kg ebből 30% = 30kg N
tehát 100 kg viz + 30kg N = 130kg nitrosol, de mivel térfogatnövelés nélkül oldódik fel a vizben a N ezért marad az űrtartalma 100l viszont súlyra meghizik 130kg-ra, de attól még mindgi csak 30 kg N tartalmaz és nem 39-et ahogy azt páran irták.
1q azaz 100kg csak 30/130*100=23,076... kg N
Vagyis kevesebb mint az előttem szólóknál emlitett 27% szilárd mükaki.
De elméletileg van erre egy táblázat a zöldkönyves oktatás során, hogy ezeket az okosságokat hogyan is kell számolni.
És ha még nem unjátok a hosszadalmas beirásom, akkor még lenne egy kérdésem. Van egy kieső kis 1 ha-os terület Genius búzával bevetve, ami csak kb 10-15cm. erre még érdemes vagy netán fontos lenne egy kis nitrosolt kijutattni vagy már felesleges?
Mi most egy másik folyékony trutyival tesztelgetünk nem tudom hallott e már valaki róla? Ez a vinasz.
Válasz #1124. hozzászólásra
én 4 sel két báron fújtam, légbeszívásossal!