Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR403.39 FtUSD390.78 FtCHF427.9 FtGBP484.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
érdeklődnék öntözésben jártas kollégáktól,hogy egy sima forrás nevü vagy maluppés 50-es dobbal ki lehet e juttatni 250-400l/min vizmennyiséget,avagy érdemesebb a 30%-al drágább 63-as dobot megvenni
valahol olvastam hogy a cső átmérőjét úgy kell megválasztani hogy a benne áramló víz sebessége ne haladja meg a 2m/s, ennél az értéknél a legkisebb a nyomásveszteség. nálam a szivattyúnál 3bárt mutat az óra és 5db 25m 1colos cső van kihúzva és 3/4colos toldókkal van összetéve =125m és a szórónál kb2,7bárt mutat 7mm-es fúvókánál és így locsol be kb30m-es kört. 24 óra alatt 60M3 vizet ad ki ami kb 42-l/p. remélem hasznos tapasztalatot osztottam meg
Ez jó, csak nem teljesen tiszta. Azt írja, hogy 20-as csövön (az én esetemben 3/4" tömlő) 100m-en 8 bar a nyomás esés, 40 L/p esetén?? Ehhez képest a maximum 5 bart tudó szivattyúm 100m 3/4-es tömlő után egy 4es elosztóról 4db szórófejet visz, amelyeket 50m 1/2-es tömlővel csatlakoztatatok darabonként. Mit gondolok rosszul?
Nekem van szelep a szívó végen, 1-2m-ről szív.
100m hosszúság -1 bar, de milyen átmérő esetén, ez hogy függ össze? Nem mindegy, hogy 2"-os tűzoltó tömlő, vagy 1/2"-os locsolótömlő..
Függőleges emelkedés esetén 10 m-ként csökken a nyomás 1 bar-ral. Vízszintesen fektetett cső esetén 100 m-ként csökken a nyomás 1 bar-ral. Ha a szívóvégen egy visszacsapó szelep szűrővel van pl a patakban (önfelszívó szivattyú esetén), az kb 0,5 bar-al csökkenti a nyomást.
Ha a vízvezetékbe toldalékot teszünk, egyéb vezetéknél szűkebb keresztmetszetű eszközt, az 0,2-0,3 bar-al csökkenti a nyomást. Ha a cső nem egyenes vonalban halad, hanem össze vissza kanyarog, az is csökkenti a nyomást.
Pl.: egy 6 bar nyomást tudó önfelszívó szivattyú 10 m mélyről szívja a vizet, 200 m távolságra kell eljuttatnia. 15 m szintkülönbséget emelkedik és 50 m-ként van egy toldalék, mert csak 50 m-es csöveink voltak. Ebben az esetben a nyomásveszteség 1+2+1,5+4*0,2=5,3 bar!
Szóval a csövünk végén éppen csak csörgedezik majd a víz.
Nem egyenlő, hanem azt szeretném tudni, hogy
x átmérőjű cső y hosszának hány százaléka felel meg z emelőmagasságnak.
Valahol azt olvastam, hogy 1" cső esetén a hosszának 2%át kell számolni emelőmagasságnak, 3/4-es 8%, 1/2-es 40%.
gjoe: üzemi vízszintem nem tudom hol van, mert pozitív a kút, 50-60L/p esetén alig csökken le a vízszint, gondolom 100-120 liternél lecsökken 1-2m-re.
Én úgy tudom hogy a szállítási magasság az 10m-ént 1 bar, és ez nem a vízszintes elvezetésről szól. Ha egy szivattyú emelési magassága 60m, akor az 6 barnak felel meg. Nekem azt mondták hogy a 300m 75-ös cső nyomásvesztesége 1,5bar körül van. A nyomaték grafikonok is az új vagy nem kopott készülékekre igaz, ha kicsit megkopik a szivattyúlapát akkor már kisebb nyomást tud csinálni.
Szia!
Nekem ez a fajta szivattyú 4 bar nyomással kb 180l/percel hajtja a kis 50-es dobot.
A kútból a vizet szintén egy pentax csőbúvár nyomja fel mert az üzemi vízszintem 10-12 méteren van.
Arra ügyelj az ilyen szivattyúkkal hogyha neki kell szívni a vizet akkor a teljesítmény nagy része elmegy a szívásra. (nem mindegy hogy 2 méterről, vagy 7 méterről szívja a vizet.
Nem hiszem, hogy az emelési magasság = a szállítási távolsággal, mert ott inkább a főszárnyvezeték átmérője dominál. Minél szűkebb annál nagyobb a veszteség.
Itt 1 jelleggörbe de ez ne tévesszen meg, mert ez egy nagy teljesítményű szivattyú:
Eleinte locsolt szépen, aztán behomokolt, eldobta a szívóágat. Újraindításnál megint ment vagy 1 órát aztán újra. Utána már 5 perc után megállt a víz. 1-2 hétig kompresszoroztam, most a kis benzinmotorost raktam rá, azzal árasztottam, napokig adogatta a vizet. Ne rakom rá mégegyszer a 7,5kw-ost, inkább nem locsolok. A benzines önfelszívó meg nem nyomja át a vizet a dobon, kevés neki az a 2,5-3bar. így nekem is kellene egy kisebb nagynyomású villanyos akár 3 fázisú is lehet. De már nem akarok venni drága pénzért, a krumplinak már úgyis mindegy, jövőre meg nem tudom mi lesz. inkább fúratnék vagy fúrok mellé mégegy kutat(vagy kettőt), ha már pénzt kell megint kiadni és azzal menne a 7,5kw-os.
Nekem a már említett 7,5kw-os egy 75/300-as sigma dobon keresztül belocsolt jobbra-balra 25 krumplisort(70cm) 13-as fúvókával. Amíg a kút meg nem adta magát. Kisebb szivattyú kellene nekem ami kevesebb vizet átnyom a dobon, legfeljebb lassabban locsolok meg de legalább meglocsolok.
Ott van pl. a plurijet 6/90. Ez nem jobb, ha messze kell vinni a vizet egy szórófejhez?
Erre azt írja, hogy 100m az emelőmagasság 0 vízszállításnál. Ha tudom, hogy a csőhálózat vesztesége 36m, akkor marad 64m. Megnézem, hogy 64m magassághoz 60 L/p vízszállítás tartozik. Tehát a szórófejnél ez jelentkezik? 60L 6,4 bar nyomás mellett??
Köszi, na ez a baj. Ezért kellene olyan, ami még a szórófejnél is nyom 4-5 bart, ha csak 50L a víz mennyisége, az is nagyon jó lenne.
Nyomásveszteséget hogy lehet kiszámolni?
Ha van egy jelleggörbe és a csőhálózat nyomásvesztesége is megvan, akkor a maximum nyomásból levonom a veszteséget, és máris látom, hogy mennyi vizet szállít, nem?
Tehát. Van ugye a kút, ami 100-150 L/p között ad valahol. Olyan szivattyú kéne, ami akár 5 bar nyomás mellett is nyom 60-70L-t. 200m tömlőt tennék rá maximum és egy nagyobbacska szórófejet, vagy 5-6 kisebbet. A vizet nagyrészt 50-es KPE csövön vezetném el, meg tűzoltó tömlőn.
Ezek az igények ugye, mindezzel szemben bolti áron 150eFt körül lenne a maximum...
olvasgatom, de iszonyat nagy a választék, eleve a több fokozatúból egy bizonyos teljesítményhez van 10 variáció, ezerféle árral. lényegében 100 db közül kellene választani az ár függvényében..
Minden szivattyúnak van egy hozamgörbéje, oda le van írva hogy mekkora nyomáson mennyi vizet ad. Ahogy nézegettem van olyan ami nagyobb nyomást csinál meg van olyan ami több vizet ad de kisebb nyomáson. Nekem is van ilyen önfelszívó benzinesem, ezek 2,5-3 bart tudnak. Dobhoz nem jó. Nehéz megmondani hogy az 1500w mit ad. A többfokozatú szivattyú nagyobb nyomást szokott tudni. Esetleg ha több darab van ebből a szivattyúból lehet hogy engem is érdekelne.
Úgy néz ki, hogy tudok venni Grundfos szivattyút a bolti ár kb. feléért. Ha már ilyen lehetőségem van, vennék egy olyat, ami jobban kihasználja a kút adottságait és elbírna több kis szórófejet, vagy egy nagyot.
Olvastam, hogy vannak a több fokozatú szivattyúk, ami jóval többet tud, mint a sima önfelszívók.
Elkezdtem böngészni, de kész katasztfrófa, elvesztem a részletekben.
Mit tudnak ezek és mit lehetne kihozni 1 fázisból, 1500W teljesítményig?
A hondát szétszerelni nem hiszem hogy érdemes. Láttam már hasonló nagyságú diesel szivattyúkat 2 hengerest. Csak azért írtam mert tavaly benzinessel szivattyúztam és óránként megevett 1 liter benzint és 4 szórófejet hajtott meg. Persze így is megéri hiszen ha drágán is de legalább meglocsoltam. Az idén villanyszivattyúval próbálkoztam csak most a kút adta meg magát, szerintem túl nagy teljesítményű szivattyút raktam rá(7,5kw). Sajnos a locsolásnak sok összetevője van, nagyon nem mindegy hogy a kút-szivattyú-locsolófejek mennyire vannak összehangolva. Én sajnos az idén megszívtam a kút miatt.
Bocsi,de ezt hogyan kell elképzelni.Pl van egy 1100 literes Hondád,lefejted róla a motort és helyettesíted más,dizel motorral,pl:személygépkocsi motorral?Ne haragudj,ha hülyéket kérdeztem,nem értek hozzá.
A következő elképzelésem van, érdekelne mi a véleményetek:
Egy 75/300-as Sigma dobbal locsolnék villanyszivattyúval. Mivel a kút és a szivattyú sem tudja produkálni azt a vízmennyiséget ami a dobnak kellene ahhoz, hogy a turbina behúzza a csövet, így arra gondoltam hogy a turbinarészt meghajtanám külön egy villanymeghajtással. Pld. a hidroszivattyú tengelyére tennék egy meghajtást, nekem az tűnik a legegyszerűbbnek. Van valakinek ebben tapasztalata, egyáltalán működhet ez a dolog? Előre is köszönöm.
4670 hozzászólás
Válasz #1669. hozzászólásra
MAB-350 hathengeres Csepellel.
Moderálta: (575) 2012-08-06 12:49:36
Válasz #1667. hozzászólásra
MAB 350?
Válasz #1667. hozzászólásra
az mekkora szippanytyú?
oszt mennyit a költség cakpak?
Öntözés egyenlőre befejezve, kétszer volt behúzva a kukorica és egyszer a dohány.
![önt.](https://static.agroinform.net/data/forum/images/TN_agroinform_20120806112941_ontozes.jpg)
Remélem elég lesz mert nagyon költséges .
Dekalb szerintem érdemesebb 63-as dobot venni mert annyi vízet szerintem csak azzal lehet kijuttatni
Válasz #1660. hozzászólásra
Jó nagy köll mindenbül h. legyen rezerva hehe
Válasz #1660. hozzászólásra
Inkább 63-as dob!
Válasz #1662. hozzászólásra
![smile biggrin](/oldforum/images/smiles/biggrin.gif)
![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
ahogy rángatja, mint a kutat ???
Válasz #1659. hozzászólásra
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
losszart
cuffol
cuficuficufi
érted?
Válasz #1660. hozzászólásra
![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
Mindent meg lehet oldani kellő mennyiségű dieselel............
érdeklődnék öntözésben jártas kollégáktól,hogy egy sima forrás nevü vagy maluppés 50-es dobbal ki lehet e juttatni 250-400l/min vizmennyiséget,avagy érdemesebb a 30%-al drágább 63-as dobot megvenni
Válasz #1658. hozzászólásra
![smile confused](/oldforum/images/smiles/confused.gif)
![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
![smile whistling](/oldforum/images/smiles/whistling.gif)
becuffol = becsúfol
Keress nekem valami értelmes átemelő szivattyúkat........
Válasz #1657. hozzászólásra
![smile hammer](/oldforum/images/smiles/hammer.gif)
![smile hammer](/oldforum/images/smiles/hammer.gif)
![smile hammer](/oldforum/images/smiles/hammer.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
csávó becuffol a csővel
Na itt kezdődik !!!!![smile oops](/oldforum/images/smiles/oops.gif)
![smile thumbupcool](/oldforum/images/smiles/thumbupcool.gif)
![smile thumbupcool](/oldforum/images/smiles/thumbupcool.gif)
![smile thumbupcool](/oldforum/images/smiles/thumbupcool.gif)
![smile thumbupcool](/oldforum/images/smiles/thumbupcool.gif)
![smile thumbupcool](/oldforum/images/smiles/thumbupcool.gif)
![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
![smile thumbup](/oldforum/images/smiles/thumbup.gif)
Válasz #1655. hozzászólásra
![smile smile](/oldforum/images/smiles/smile.gif)
Ez jó, hasznos volt, köszi.
Válasz #1654. hozzászólásra
![smile rolleyes](/oldforum/images/smiles/rolleyes.gif)
helló!
valahol olvastam hogy a cső átmérőjét úgy kell megválasztani hogy a benne áramló víz sebessége ne haladja meg a 2m/s, ennél az értéknél a legkisebb a nyomásveszteség. nálam a szivattyúnál 3bárt mutat az óra és 5db 25m 1colos cső van kihúzva és 3/4colos toldókkal van összetéve =125m és a szórónál kb2,7bárt mutat 7mm-es fúvókánál és így locsol be kb30m-es kört. 24 óra alatt 60M3 vizet ad ki ami kb 42-l/p. remélem hasznos tapasztalatot osztottam meg
Válasz #1653. hozzászólásra
Ehhez képest a maximum 5 bart tudó szivattyúm 100m 3/4-es tömlő után egy 4es elosztóról 4db szórófejet visz, amelyeket 50m 1/2-es tömlővel csatlakoztatatok darabonként. Mit gondolok rosszul?
Ez jó, csak nem teljesen tiszta. Azt írja, hogy 20-as csövön (az én esetemben 3/4" tömlő) 100m-en 8 bar a nyomás esés, 40 L/p esetén??
Válasz #1652. hozzászólásra
http://vizozon.hu/files/nyomaseses.pdf
Ebben a táblázatban benn van minden nyomásveszteség a cső átmérő függvényében 100 m-nyi vízszintes távon.
A táblázat értékeivel kell számolni, így mindenki tudhatja pontosan mennyit veszít 100 m-en adott átmérőjű csövön.
Válasz #1650. hozzászólásra
Nekem van szelep a szívó végen, 1-2m-ről szív.
100m hosszúság -1 bar, de milyen átmérő esetén, ez hogy függ össze? Nem mindegy, hogy 2"-os tűzoltó tömlő, vagy 1/2"-os locsolótömlő..
http://www.monarda.hu/helpdesk.htm
alapok alapja a sikeres öntözéshez!
Függőleges emelkedés esetén 10 m-ként csökken a nyomás 1 bar-ral. Vízszintesen fektetett cső esetén 100 m-ként csökken a nyomás 1 bar-ral. Ha a szívóvégen egy visszacsapó szelep szűrővel van pl a patakban (önfelszívó szivattyú esetén), az kb 0,5 bar-al csökkenti a nyomást.
Ha a vízvezetékbe toldalékot teszünk, egyéb vezetéknél szűkebb keresztmetszetű eszközt, az 0,2-0,3 bar-al csökkenti a nyomást. Ha a cső nem egyenes vonalban halad, hanem össze vissza kanyarog, az is csökkenti a nyomást.
Pl.: egy 6 bar nyomást tudó önfelszívó szivattyú 10 m mélyről szívja a vizet, 200 m távolságra kell eljuttatnia. 15 m szintkülönbséget emelkedik és 50 m-ként van egy toldalék, mert csak 50 m-es csöveink voltak. Ebben az esetben a nyomásveszteség 1+2+1,5+4*0,2=5,3 bar!
Szóval a csövünk végén éppen csak csörgedezik majd a víz.
Válasz #1646. hozzászólásra
Nem egyenlő, hanem azt szeretném tudni, hogy
x átmérőjű cső y hosszának hány százaléka felel meg z emelőmagasságnak.
Valahol azt olvastam, hogy 1" cső esetén a hosszának 2%át kell számolni emelőmagasságnak, 3/4-es 8%, 1/2-es 40%.
gjoe: üzemi vízszintem nem tudom hol van, mert pozitív a kút, 50-60L/p esetén alig csökken le a vízszint, gondolom 100-120 liternél lecsökken 1-2m-re.
Válasz #1646. hozzászólásra
Én úgy tudom hogy a szállítási magasság az 10m-ént 1 bar, és ez nem a vízszintes elvezetésről szól. Ha egy szivattyú emelési magassága 60m, akor az 6 barnak felel meg. Nekem azt mondták hogy a 300m 75-ös cső nyomásvesztesége 1,5bar körül van. A nyomaték grafikonok is az új vagy nem kopott készülékekre igaz, ha kicsit megkopik a szivattyúlapát akkor már kisebb nyomást tud csinálni.
Válasz #1638. hozzászólásra
Szia!
Nekem ez a fajta szivattyú 4 bar nyomással kb 180l/percel hajtja a kis 50-es dobot.
A kútból a vizet szintén egy pentax csőbúvár nyomja fel mert az üzemi vízszintem 10-12 méteren van.
Arra ügyelj az ilyen szivattyúkkal hogyha neki kell szívni a vizet akkor a teljesítmény nagy része elmegy a szívásra. (nem mindegy hogy 2 méterről, vagy 7 méterről szívja a vizet.
Válasz #1640. hozzászólásra
![](https://static.agroinform.net/data/forum/images/TN_agroinform_20120802064527_caprari+mec+mr+1750min.jpg)
Nem hiszem, hogy az emelési magasság = a szállítási távolsággal, mert ott inkább a főszárnyvezeték átmérője dominál. Minél szűkebb annál nagyobb a veszteség.
Itt 1 jelleggörbe de ez ne tévesszen meg, mert ez egy nagy teljesítményű szivattyú:
Szerintem inkább ezek a kimondottan öntöző szivattyúk de itt már zsebbe kell túrni..............
Válasz #1644. hozzászólásra
Eleinte locsolt szépen, aztán behomokolt, eldobta a szívóágat. Újraindításnál megint ment vagy 1 órát aztán újra. Utána már 5 perc után megállt a víz. 1-2 hétig kompresszoroztam, most a kis benzinmotorost raktam rá, azzal árasztottam, napokig adogatta a vizet. Ne rakom rá mégegyszer a 7,5kw-ost, inkább nem locsolok. A benzines önfelszívó meg nem nyomja át a vizet a dobon, kevés neki az a 2,5-3bar. így nekem is kellene egy kisebb nagynyomású villanyos akár 3 fázisú is lehet. De már nem akarok venni drága pénzért, a krumplinak már úgyis mindegy, jövőre meg nem tudom mi lesz. inkább fúratnék vagy fúrok mellé mégegy kutat(vagy kettőt), ha már pénzt kell megint kiadni és azzal menne a 7,5kw-os.
Válasz #1643. hozzászólásra
![smile smile](/oldforum/images/smiles/smile.gif)
Jóég tudja, egyelőre még az se tiszta, hogy hogyan kell kiszámolni, hogy mennyi nyomás marad és hány L víz a szórófejnél.
Én nem mertem volna tenni a helyedben 7,5kW-os szivattyút egy kútra, az nagyon durva. Össze roppant a cső, vagy mi történt? Kútfúrónak szóltál már?
Válasz #1641. hozzászólásra
Ennek mennyi az ára?
Válasz #1640. hozzászólásra
Nekem a már említett 7,5kw-os egy 75/300-as sigma dobon keresztül belocsolt jobbra-balra 25 krumplisort(70cm) 13-as fúvókával. Amíg a kút meg nem adta magát. Kisebb szivattyú kellene nekem ami kevesebb vizet átnyom a dobon, legfeljebb lassabban locsolok meg de legalább meglocsolok.
Ott van pl. a plurijet 6/90. Ez nem jobb, ha messze kell vinni a vizet egy szórófejhez?
Erre azt írja, hogy 100m az emelőmagasság 0 vízszállításnál. Ha tudom, hogy a csőhálózat vesztesége 36m, akkor marad 64m. Megnézem, hogy 64m magassághoz 60 L/p vízszállítás tartozik. Tehát a szórófejnél ez jelentkezik? 60L 6,4 bar nyomás mellett??
Válasz #1639. hozzászólásra
Köszi, na ez a baj. Ezért kellene olyan, ami még a szórófejnél is nyom 4-5 bart, ha csak 50L a víz mennyisége, az is nagyon jó lenne.
Nyomásveszteséget hogy lehet kiszámolni?
Ha van egy jelleggörbe és a csőhálózat nyomásvesztesége is megvan, akkor a maximum nyomásból levonom a veszteséget, és máris látom, hogy mennyi vizet szállít, nem?
Válasz #1638. hozzászólásra
plurijet m 5/200 1,8kW 120 l/min-nél tud 5,4 bar-t...............de mire ez elér a fúvókákhoz szerintem lecsökken 2 alá lazán.........
Válasz #1637. hozzászólásra
![smile smile](/oldforum/images/smiles/smile.gif)
Köszi.
Tehát. Van ugye a kút, ami 100-150 L/p között ad valahol. Olyan szivattyú kéne, ami akár 5 bar nyomás mellett is nyom 60-70L-t. 200m tömlőt tennék rá maximum és egy nagyobbacska szórófejet, vagy 5-6 kisebbet. A vizet nagyrészt 50-es KPE csövön vezetném el, meg tűzoltó tömlőn.
Ezek az igények ugye, mindezzel szemben bolti áron 150eFt körül lenne a maximum...
Válasz #1635. hozzászólásra
![smile innocent](/oldforum/images/smiles/innocent.gif)
Mit szeretnél konkrétan, segítek elnavigálni !!
Válasz #1633. hozzászólásra
Ezek közül tudsz ?????????:
http://www.hidroszer.hu/pdf/pedplurijet.pdf
Engem érdekelne 4/200 vagy 5/200-as 1 fázisú esetleg ugyan ezek 3 fázisban plussz még a 6/200-as !!
Válasz #1634. hozzászólásra
olvasgatom, de iszonyat nagy a választék, eleve a több fokozatúból egy bizonyos teljesítményhez van 10 variáció, ezerféle árral. lényegében 100 db közül kellene választani az ár függvényében..
Válasz #1633. hozzászólásra
Minden szivattyúnak van egy hozamgörbéje, oda le van írva hogy mekkora nyomáson mennyi vizet ad. Ahogy nézegettem van olyan ami nagyobb nyomást csinál meg van olyan ami több vizet ad de kisebb nyomáson. Nekem is van ilyen önfelszívó benzinesem, ezek 2,5-3 bart tudnak. Dobhoz nem jó. Nehéz megmondani hogy az 1500w mit ad. A többfokozatú szivattyú nagyobb nyomást szokott tudni. Esetleg ha több darab van ebből a szivattyúból lehet hogy engem is érdekelne.
Segítsetek egy kicsit légyszi.![smile innocent](/oldforum/images/smiles/innocent.gif)
![smile helpsmilie](/oldforum/images/smiles/helpsmilie.gif)
Úgy néz ki, hogy tudok venni Grundfos szivattyút a bolti ár kb. feléért. Ha már ilyen lehetőségem van, vennék egy olyat, ami jobban kihasználja a kút adottságait és elbírna több kis szórófejet, vagy egy nagyot.
Olvastam, hogy vannak a több fokozatú szivattyúk, ami jóval többet tud, mint a sima önfelszívók.
Elkezdtem böngészni, de kész katasztfrófa, elvesztem a részletekben.
Mit tudnak ezek és mit lehetne kihozni 1 fázisból, 1500W teljesítményig?
Aszálykárt lehet igényelni a búzára is?
Válasz #1628. hozzászólásra
mit müvelté ki?
7,5ös az 400 litert ad kábé X nyomáson
búvár ad többet is
Válasz #1626. hozzászólásra
![smile w00t](/oldforum/images/smiles/w00t.gif)
![smile w00t](/oldforum/images/smiles/w00t.gif)
![smile w00t](/oldforum/images/smiles/w00t.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
nem a szivattyút köll szétkapni heló
ne szunyáljatok
az ugyvan jól kitalálva
Nem kell foglalkozni a költségekkel,öntözni kell és kész...már aki teheti
Válasz #1626. hozzászólásra
A hondát szétszerelni nem hiszem hogy érdemes. Láttam már hasonló nagyságú diesel szivattyúkat 2 hengerest. Csak azért írtam mert tavaly benzinessel szivattyúztam és óránként megevett 1 liter benzint és 4 szórófejet hajtott meg. Persze így is megéri hiszen ha drágán is de legalább meglocsoltam. Az idén villanyszivattyúval próbálkoztam csak most a kút adta meg magát, szerintem túl nagy teljesítményű szivattyút raktam rá(7,5kw). Sajnos a locsolásnak sok összetevője van, nagyon nem mindegy hogy a kút-szivattyú-locsolófejek mennyire vannak összehangolva. Én sajnos az idén megszívtam a kút miatt.
Válasz #1626. hozzászólásra
Kipróbáltam a kicsi szórófejeken, amit a múltkor beszéltünk - magasság/szórás sugár.
A kicsi szórófejeken a következő eredmény jött ki:
80cm magasan 6m a sugár
200cm magasan 7,5m a sugár.
Érdemes lenne a hidra szórófejet egy 2m magas állványra tenni, akár 4-5m-rel is növekedhet a sugár szerintem.
Válasz #1624. hozzászólásra
Bocsi,de ezt hogyan kell elképzelni.Pl van egy 1100 literes Hondád,lefejted róla a motort és helyettesíted más,dizel motorral,pl:személygépkocsi motorral?Ne haragudj,ha hülyéket kérdeztem,nem értek hozzá.
Válasz #1621. hozzászólásra
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
![smile lol](/oldforum/images/smiles/lol.gif)
Köszi Heccikém, én is rájöttem.
Válasz #1622. hozzászólásra
dobálj le róla minden olajos rossebet és a csonkot hajtassad meg
Válasz #1620. hozzászólásra
A benzinnel szivattyúzás nagyon drága :(. Lehet hogy diesellel olcsóbb lenne. Bár igaz hogy a legdrágább ha kisül a termény...
A következő elképzelésem van, érdekelne mi a véleményetek:
Egy 75/300-as Sigma dobbal locsolnék villanyszivattyúval. Mivel a kút és a szivattyú sem tudja produkálni azt a vízmennyiséget ami a dobnak kellene ahhoz, hogy a turbina behúzza a csövet, így arra gondoltam hogy a turbinarészt meghajtanám külön egy villanymeghajtással. Pld. a hidroszivattyú tengelyére tennék egy meghajtást, nekem az tűnik a legegyszerűbbnek. Van valakinek ebben tapasztalata, egyáltalán működhet ez a dolog? Előre is köszönöm.
Válasz #1619. hozzászólásra
esztergályossal közösen lehet rajtuk fantasztikusakat kókányolni hehehe