Hirdetés
Fórum
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Poénok új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Berthoud Racer 2500/18 új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Vizet a tájba új
- Epertermelés új
- Búza gyomirtása új
- Kukorica és napraforgó vetése új
Cikkajánló
Hirdetés

Versenyelőny a kukoricának – A preposzt technológia szerepe a gyomirtásban
A kukoricatermesztés egyik legfontosabb aspektusa a gyomirtás.
Hirdetés
_fill_540x300_0.jpg)
2035 hozzászólás
Válasz Mihály #1834. hozzászólásáraez eddig is így volt,de az már nem,hogy teljesen hatályát veszti a 2004es szőlőtermesztésről és borászatról szóló törvény.
Válasz Erdőjaro #1832. hozzászólására Vagy itt van a kutya elásva_Árutermelési céllal borászati terméket előállítani, tárolni, kezelni, kiszerelni csak a NÉBIH Borászati és Alkoholos Italok Igazgatóság által engedélyezett pincészetben lehet.


Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy a borászati üzemek működésének engedélyezése, 2017. január 1-jétől, a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet 9. § (1) bekezdés d) pontja értelmében a megyei kormányhivatalok megyeszékhely szerinti járási hivatalainak hatáskörébe tartozik.
Válasz Erdőjaro #1832. hozzászólására Talán ez az.:1. adatszolgáltató: az ültetvény használója, a hegyközségekről szóló 2012. évi CCXIX. törvény (a


továbbiakban: Hktv.) 4. § c) pontja szerinti szőlészeti és borászati felvásárló (a továbbiakban:
szőlészeti és borászati felvásárló), valamint a borászati üzemengedély jogosultja;
Válasz Matyi50 #1830. hozzászólására
Hol van meghatározva az új törvényben a borászati üzem fogalma? Nem találom.
Válasz szervezkedo #1826. hozzászólásáraElég egyértelmü pedig mire ment ki a játék az elmult években ,nehéz elhinni hogy ezt nem fogják végig játszani és törvényeket hozni rá.
Válasz szervezkedo #1828. hozzászólásáraEzt értem,de innentöl olvasatom szerint majd a borászati üzem nem lesz azonos a szimpla ,vámraktár engedélyes házi pincével meg az udvaron töltögetett racsnis szőlőpréssel.
Válasz Matyi50 #1825. hozzászólására valami hasonló de a lényeg ez én is így látom avagy társulj a borászathoz valamilyen szövetkezeti formában ezért írtam hogy új Tsz készül természetesen önkéntes alapon vagy veszed a kalapod s lelépsz innen mert ha dolgozni szeretnél kinyírnak a sok hülye jogszabállyal mint minket őstermelőket ugye a nyomon követhetőséggel s mint kiderült a köztársasági elnök most vissza dobot csmt törvénnyel adatvédelmi aggályok vannak a nyomon követhetőségben meg a Nav által kért pecsét nyomón is öngólt lőttek a fiuk de szívatták a népet éveken át sőt büntették most akit ezért mehet a bíróságra kártérítésért vagy hogy gondolják vajon

Válasz Matyi50 #1827. hozzászólásáraTényleg nem a kukacoskodás, és egy pillanatig sem szeretnék vitatkozni, de a te olvasatodban, jelenleg, a mai napon "közfogyasztásra történő forgalomba hozatalra szánt borászati termék előállítása és kiszerelése" tevékenységet ki végezhet?
(Közfogyasztás és forgalomba hozatal a 2 hangsúlyos szó!)
Válasz szervezkedo #1826. hozzászólásáraSajna Nem kutyultam :

'33. § "Hatályát veszti a szőlőtermesztésről és a borgazdálkodásról szóló 2004. évi XVIII. törvény"
Válasz Matyi50 #1824. hozzászólásáraEgy kicsit összekutyultad a dolgokat! Tegyük tisztába az egészet, mert ez nagyon nem így van szerintem!!!!!!
1., Őstermelő, aki szőlőtermesztéssel foglalkozik, készíthet 10hl bort saját fogyasztásra. Ezt pincekonyv és minden hókusz-pokusz nélkül megteheti. Ebből azonban egy litert sem adhat el!!!!! Ehhez semmi engedéllyel nem kell rendelkeznie, csak szüret után, legkésőbb november 30ig szőlő származási igazolást kér a hegybirótól, adómentes borkészítés.
2., Ha az őstermelő a Nébih borászati hatóságától engedélyt kér/kap, majd a hegybirótól pincekönyvet, akkor mint kisüzemi borüzem, első körben adóraktár nélkül készíthet 100hl bort végfogyasztóknak szánt értékesítés céljából. +ebben az esetben is elkészítheti a saját fogyasztásra szánt 10hl-t.
Válasz szervezkedo #1823. hozzászólásáraEz kb olyan,mint ha házi tejet,sajtot,kolbászt,lekvárt,szörpöt csak tejüzemben,husüzemben,konzervgyárban lehetne előállítani és nekik lehetne értékesiteni.
Válasz szervezkedo #1823. hozzászólására"Csak"annyi,hogy pl.az őstermelő pincekönyv,zárjegy ,pince adóraktárként történő nyilvántartásba vételével bizonyos mennyiséget előállíthatott,értékesíthetett. Most majd csak a borászati üzemek állíthatnak elő és adhatnak el bort. A kör bezárult.
Válasz Mihály #1820. hozzászólására....és ez alapján most mi változott?
Ez jelenleg is így van.
Adóköteles tételt, azaz eladásra készített bort, most is így készíthet mindenki.
Szerintem.
Válasz Matyi50 #1821. hozzászólásáraEhhez nem tudok hozzászólni. Nincs szőlőm, igaz volt, de alig vártam, hogy el tudjam adni, nem szeretem a bort, igaz más piákat sem.....
Válasz Quercus erdész #1819. hozzászólásáraSzétkú.ták a szőlőtermesztést,alakul a monopolium,kezdik itt is magukra írni a törvényeket..
Válasz Quercus erdész #1819. hozzászólására az a valami itt az új Tsz...."(1) Közfogyasztásra történő forgalomba hozatalra szánt borászati termék előállítása és kiszerelése

kizárólag a borászati hatóság üzemengedélyével rendelkező borászati üzemben (a továbbiakban:
borászati üzem) folytatható."
Akit esetleg érint:
https://www.parlament.hu/web/guest/folyamatban-levo-torvenyjavaslatok?p_p_id=hu_parlament_cms_pair_portlet_PairProxy_INSTANCE_9xd2Wc9jP4z8&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_auth=xQ2y8Ptt&_hu_parlament_cms_pair_portlet_PairProxy_INSTANCE_9xd2Wc9jP4z8_pairAction=%2Finternet%2Fcplsql%2Fogy_irom.irom_adat%3Fp_ckl%3D41%26p_izon%3D13955
Válasz ND #1817. hozzászólásáraValahogy tudtára kell adnom a hegybírónak, hogy mennyi termett, és majd rögzítenem kell a termésmennyiséget a jövő évi területalapúban. Mert ugye, ha megint lesz egy derekasabb fagykárom, a referenciahozamomhoz számolnak. Azt meg az előző öt év terméseredményéből számolják a legnagyobb és a legkisebb kihagyásával. Így nem mondhatok egy számot hasraütve, mert ha utánanéznek, kérdés lesz, hogy hova tettem száz mázsa szőlőt, ha a hegybíró nem tud egy dekáról se.
Válasz This_no_all #1816. hozzászólásáraAkkor minek a származási?
Sziasztok. Technikai kérdés: amikor a hegybíró elé járulok szőlő származási bizonyítványért, akkor milyen értékesítési bizonylatot vigyek? Felvásárlási jegyem nincs, számlát nem kértek, nyugtát írtam, de azokon meg se a vevők azonosítói, se a mennyiségek nincsenek feltüntetve... A hegybíró meg minden, csak nem segítőkész, és nem szeretnék kétszer találkozni vele...
Sziasztok!
Fórumozók közül használ valaki campagnola stark M vagy L típusú metszőollót? Nem tudom eldönteni melyik lenne jobb, az M-es elég erős e,akksi hogy bírja stb. Tudom,hogy sok féle olló van,nekem is van más márkájú,de most erre lennék kíváncsi.
Válasz sonkabence #1813. hozzászólására
Köszönöm, akkor szerves lesz.
Válasz viktor2131 #1810. hozzászólásáraHa van rá lehetőség csak is istálló trágyát! Sokkal jobban tartja a vizet, jobban hasznosítja a tápanyagokat a szőlő. Ég és föld a mű és a szerves közt a különbség, pláne homokon ahol 5 perc alatt eltűnik a műkaki. Hektátonként 3-400q, minden második évben kiszórva.
Válasz ND #1811. hozzászólásáraForgalmazó szervízese majd jön valamikor,gép egyenlőre megy. 12 éve keresik a megoldást :)
Válasz Balu86 #1807. hozzászólásáraSzia,
Meglett mi a gyíkja a kombájnnak?
Segítséget szeretnék kérni . Idén ősszel lesz 4. éves Pannónia kincse szőlőm és szeretnék neki tápanyag utánpótlást adni, de nem tudom hogy műtrágya vagy szerves lenne jobb. Műtrágyával könnyebb lenne dolgoznom , valaki tudna segíteni hogy mennyi műtrágya mennyen neki ? Nem konkrét márka de npk arányban mi legyen / ha ? Homokon van , csepegtető kivan építve hozzá, első tápanyagpótlása lenne , csak telepítéskor kapott szerves trágyát.
Válasz Balu86 #1807. hozzászólásáraProporcionális szelep?????????
Válasz Balu86 #1805. hozzászólásáraElhiszem, hogy nem gagyi a hűtő, de lehet nem elég az átfolyása pl, és torlódik a nyomás.
Vagy eldugul(t)
Meg eleve miért kellett bele pót hűtő?
Azzal valószínűleg egy tünetet akartak kezelni (olaj melegedése), de a gyökérok, ami a valódi probléma, sajnos nem lett megszüntetve.
Nem hiszem hogy a gyárban alulméretezték volna a gyárilag beépített hűtőt, hogy szükség lenne egy kiegészítőre.
Dögivel mennek az ilyen kombájnok valsz ilyen probléma nélkül.
Továbbra is fenntartom, hogy beállítási vagy szabályozással kapcsolatos probléma.
- Túl sok a bemenő olaj (szükségesnél nagyobb kardán fordulat; 540 helyett 1000? vagy van egy fordulatszámfokozó a kombájnon?)
- vmelyik (vagy több?) hidromotor nem megy vagy nagyon vissza van véve --> bemenő térfogatáramhoz képest kevés a rendszer nyelése, nyíródik az olaj, ezért melegszik. Nem folytja a traktort, amikor megy a kombájn?
- Dugulás / folytás a visszatérő ágon
Én ezeket nézném végig mielőtt szakszervízhez rohanok százezrekért
Válasz Zetoros Gyerök #1806. hozzászólásáraNem tudom,nem az enyém a gép,csak próbálok segíteni szerelőt találni. Köszönöm Mindenkinek a tanácsokat,szerelő elérhetőséget továbbra is szívesen fogadok. Ha meglesz a hiba oka megígérem beírom a fórumba.
Nagyon nem értek hozzá, csak egy éve van kombájnom, de hidraulika olaj és olajszűrő mikor volt cserélve? Vagy még valamelyik mágnes szelep lehet eltömődve, hogy túl nagy a nyomás a visszatérő ágban. Ott max 2 bar-nak kellene lennie. Az nem nyomja le a csövet. De a 6 bilincs a vastag csövön szerintem is sok.
Válasz ND #1804. hozzászólásáraA tartályba visszafolyó olaj csövét vágja le, a kiegészítő hűtő utólagos, nem gagyi.
Válasz Balu86 #1803. hozzászólásáraNem vagyok szaki, de Sztem visszatérő nem volna szabad h ekkora nyomás legyen.
Csövet hűtő előtt v után vágja le?
Plusz hűtő gyári v utólagos, házi?
Válasz ND #1802. hozzászólásáraVisszatérő ágon van a plusz hűtő és a visszafolyó cső rúgja le magát. Ettől többet sajnos nem tudok
Válasz Balu86 #1796. hozzászólásáraA megtekeredett visszatérő csövön nem sok az a 6 bilincs?
Furán mutat.
Mindíg ugyan ott vágja le a csövet?
Ha igen én arra keresgélnék.
Hűtő, ami kivirít nyomó v visszatérő ágon van?
Válasz Balu86 #1795. hozzászólásáraNem túl magas a bemenő fordulatszám, így sok az olaj amit nem tud elnyelni, ezért nagy a nyomás meg főzi az olajat?
Gondolom egy nagy központi szivattyú hajt mindent
Lehet vmelyik ág/motor nagyon vissza van véve, le van folytva.
Az is felboríthatja a rendszer egyensúlyát, és ilyeneket csinálhat.
Válasz hajosgabor86 #1799. hozzászólásáraKöszönöm!
Holnap rákérdeznek.
Válasz Balu86 #1797. hozzászólásáraDorkernél őt keresd:
+3630/733-26-52, ő a szerelő, legalábbis tavaly még ő volt.
Válasz Balu86 #1793. hozzászólásáraVontatottal nincsen tapasztalatom.
Dorker-rel sokkal nem leszel előrébb igen.... Ha meg nekiállnak mire visszakapod vége a szüretnek...
Próbáld meg őt, hátha ismer valakit:
Használt szőlőkombájnokkal foglalkozik.
https://szuretelogep.hu/
Dorkernél még rákérdeznek,most ők forgalmazzák. Régen egy másik cégtől lett vásárolva.
Válasz ND #1794. hozzászólásáraÚj kora óta túlmelegszik az olaj,gyártás hibás alkatrészt kéne megtalálni. Nem az enyém a gép,csak próbálok segíteni olyan szerelőt találni aki ért hozzá.
Válasz Balu86 #1793. hozzászólásáraSzia,
nem lehet vmi dugulás vagy szabályzó szelep ami megadta magát?
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy valaki tudna e ajánlani megbízható szőlőkombájn szerelőt. Vontatott Gregoire kombájnal olyan gond van,hogy egy nap többször kap a hidraulika rendszer egy nagy nyomást amitől a 120bar-os olajhűtő kinyílik mint a tubarózsa,vagy lenyomja valamelyik csövet. Forgalmazón túl vagyunk,csak széttárja a kezét.
Sziasztok!
kérdésem lenne.
Adott egy 5 éves irsai szőlő,kb 40% nagyon gyenge ,alig hoz termést(homokos,gyenge talaj,de a többi nagyon szép,és szépen van rajta)van egy mm120-as mélylazítós műtrágyaszórónk,milyen műtrágyát ajánlanátok,kinek mi vált be?Vagy inkább istálló trágya?Kinek mi a tapasztalta?
Válasz kevesa #1788. hozzászólásáraAz amelyik oldalt billent!
Válasz kevesa #1788. hozzászólásáraGregoire, a nagyobbak , olasz lécekkel.
Szia
Kinek melyik típus tetszik...
Aki a Pellenc gépet használja azt dicséri, aki meg a New hollandot Ő meg azt...
Nekem a Pellenc vállt be, 7 éve használom...
Puszta kíváncsiság.
Szüretelőkombájnból a pellenc vagy new holland braud a jobb választás?
Válasz Ubul007 #1785. hozzászólásáraA kérdésedre a választ te is tudod!
Neked is tudnod kell, ha növényvédelmnel foglalkozol.
A válasz egyértelmű: NEM.
Írd be a permetezési naplóba az elvégzett növényvédelmi munkákat, majd kérdezd meg a felvásárlókat, ilyen szőlőt átvételére van e lehetőség? Szerinted?
Az hogy mennyi maradék szer lehet a bogyókban, lehet ötletelni, de senki nem tudja. Az is lehet hogy nulla.
Tanulópénz!
:-(
Válasz Ubul007 #1785. hozzászólásáraKérdezz meg egy növényorvost. Ezek az évi is furcsa ám. Amikor egy szert kezdenek kivonni, akkor megemelik előtte fokozatosan az èlelmezési várakozási idejét a szernek. Pl itt vannak a ditiokarbamátok (mankoceb pl). Jövőre kivonják az összeset, talán a polirám marad 22-ig. Én emlékszem, mikor a mankozeb még csak 21 napos volt, pedig nem változtattak a szeren semmit. Idén ez 56 nap. Ott van a másik hatóanyag az azolok. (Teson, Folicur Solo) ezeket is jövőre kivonják a forgalomból. Az más kérdés, hogy olcsó és igen hatásos szerek (voltak). Helyette ott lesz a 65 forintos szőlőre a delan pro a mankoceb helyett, jó 15 ezres hektárköltséggel... A triazolok helyett meg lehet a szintén “olcsó” sercadis, luna sorozatot választani... Viszont terhes nőkre veszélyesek a fent említett kivont szerek, akkor ha ők permeteznek...