Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR404.04 FtUSD392.16 FtCHF430.11 FtGBP484.03 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz endypapa_20120 #13356. hozzászólásáraLazitot aki tud tavaszal használni és utánna terem is neki annak szivből örülök!!!!szerencsés ember!!!! azt csak ő tudja akar e keritésezni.
Válasz Gandhy #13351. hozzászólásáraGondold vég 5ször!!!!ha vadas terület a vadak szarrátapossák az egészet vizesen te meg végzel magaddal mire abbol vetésre alkalmas lesz a placc. Vagy olyan legyen amit a vad nem csemegéz! Gondolj bele tavasszal ha kötött föld és vizesen megborzolod galacsin lesz ami téglává alakul. Ha nem veszélyeztet egyik sem akkor nyugodtam bármit!
A facélia nekem nem fagyott el tavaly, most is ott van a kukoricába kb.
Talajmunka gondolom azért lesz tavasszal, vagy a bérszolgáltató el tudja vetni a nélkül is?
Kezdésnek kevés területtel próbáld. A poént nem lövöm le, meg kell tanulni mindenkinek
Bár én nem használtam még TMix-et semmit. (így lehet jobb, mint amit én használok) De facélia, here, zab, borsó keveréket szoktam vetni trágyának csak annak nincs ilyen szép neve.
A komplexet nem értem, hogy váltja ki? Ha nincs a talajodban K, P akkor honnan lesz? Általában a mobilizálás a fő előnye a takarónövénynek. Vagy ha mondjuk tudod talajvizsgálat alapján, hogy 30cm-től mélyebben van a tápanyag akkor fel tudod "hozatni", vagy ha sok a Na-od, vagy ilyesmi. De ha nincs tápanyag akkor nem fog megnőni se. Semmiből csak semmi van. Én ha neked lennék, akkor a komplexet vagy amit szánnál rá amúgy is kitenném a takaró vetése előtt. A takaró szerves formában tartja amit majd terminálás után könnyebben "átvesz" a kultúrnövényed. Amúgy is jó ötlet, mivel az ősszel kiszórt PK trágya általában lekötődik mire tavaszra kéne. A takaró erre is kiváló megoldás.
Jó tanulást! Szép ez a megoldás nagyon. Jobban szeretem, mint a pucér földet.
idén én is belecsapok a lecsóba
búzatarlóba TM Emesét vetek, elméletileg tavaszig kifagy és kukorica megy bele
kérdés: vetés előtt kiszórjam rá a komplex-et, amit szántás előtt szoktam rátenni, vagy ez a mix pótolja az őszi műtrágyát?
vetéskor sorba megy DAP 120kg + bedolgozva 3-3,5q N27
Barázdabetyár. felhasználó dolgozott velük együtt, így biztos vannak tapasztalatai. Próbáld meg direktben megkérdezni, lehet nem nézi ezt a fórumtémát.
Szerintem az alap tudást jól oktatják, aztán a többit majd össze szeded magadnak.
Válasz dnsv #13344. hozzászólásáraValójában szerelek...ez a földművelés kicsit hobbi. Csak itt is a tolómérőt akarom használni feszt ! Ezért van minden kimérve-számolva. Műholdas alapokat alkalmazva...stb.
Válasz dnsv #13341. hozzászólásáraA szármaradvány vissza dolgozása a felső rétegbe,és a labor eredmények,nem hozzák az emlegetett talajpusztulást. Még ha mélyebben vassal is nyúlok alá. Mivel az eredmények alapján teszem ki a tápanyagot. Így kevesebbel is jön az átlag,mint előtte,mikor tegyél rá legyen benne felállás volt.
Válasz Vinkó #13339. hozzászólásáraAzért a külföldi videók nagy része is inkább duma, reklám, bizonyos előadóknak pedig megélhetés.
Én csak tavaszi elé vetek takarót, nekem működik, de csoda nincs belőle. Ha lehet nem glifózok, talajfertőtlenítőt soha nem szórtam és nem is tervezek. 10-15cm-es talajmunka van nálunk.
Részben egyet értek veled, mert nagyban nem biztos, hogy merném így csinálni. Ha ez a megélhetési forrás valakinek, nem lutrizhat. Mélyen kell művelni, pusztítani kell a talajt, de arra nekem se időm, se gépem nincs.
Zöldtrágyát én olcsóbban oldom meg. Nekem a Lajtamagos több komponenses keverékek megfelelnek, attól független, hogy nincs olyan reklám mögötte. Nekem jobb átlagaim lettek mióta használgatom 8 éve. Ahogy annak idején .Feco írta itt, én másolgattam azokat a gondolatokat.
Egyébként minden földrészre megvan a megfelelő keverék, csak meg kell találni. A gyom is hasonlóan működik, pl. a parlagfű lazítja a talajt és a zöldtömege pedig maghozás előtt még jól bomlik, így javítja a talajt. Bár zöldtrágyának egyenlőre még büntetik a termesztését, így nem jó de példának tökéletes.
Válasz dnsv #13337. hozzászólásáraEz oda való hol az évi csapadék eloszlás egyenletesebb. Egy kezdeti szép kelés,áteshet masszív vízszivattyúba és kapufa. Jártunk így ezért hoztam fel a csont száraz október példát. 27 fok a szél fújt a talaj alapból száradt. És még volt ami itta is a vizet. És nem olcsó ha egy prémium keveréket nézel,tehát így indul a történet. Megveszed a spéci vetőgépet a spéci keveréket. És jön a lutri a tarló szinte érintetlen kedvez a kártevőnek. Közben nyomva van a kiutált glifó..és ész nélkül a Force....stb. Szóval ez hogy vetek és aratok,mint korábban említettem akkor működik,ha mögötte a kémia 100%-ban. És a szerencse,ha ez mind össze áll működik. Viszont akkor tényleg működik. Ezt szűröm le a külföldi anyagok megtekintésekor is.
Válasz MrPoke #13334. hozzászólására Nekem be szokott jönni a korai vetés is, 2 kalászos közé. Sajnos itt feszít az idő a 60 nap miatt, nem nagyon van mire várni a vetéssel, de idén szívem szerint várnék még az 1. adaggal, mert nem látszik mikor lesz eső.
Máskülönben az augusztus vége, szeptember eleje valóban jobb, olyankor is szoktam vetni egy adagot
Válasz Vinkó #13336. hozzászólásáraIgazad van.
Plusz sosem értettem, hogy a piacos takarónövényesek miért eröltetik a tavaszi és őszi kelésű magok vetését a legnagyobb nyári melegbe?
Én mindig aug. végén vetem, mindig van mit terminálni. De inkább szerencse ez, mint tudás részemről.
Válasz MrPoke #13334. hozzászólására Zöldítést-takarót itt sem ajánlatos augusztus 25 előtt vetni. Akkora 99%-ban a csapadék ha kevés is ideér. Majd szept közepe a következő csapadékra hajló esély. És bejöhet egy masszív száraz október is. Szóval eléggé ki kell sakkozni,és akkor még ott van hogy nem jött be.
Válasz horvath.agro #13330. hozzászólásáraNem is értem mire számítottál a nyár közepén az alföldön. Sok éves tapasztalatodból tudhatnád szeptember előtt semmi nem, kel ki. De ha ki is kel akkor kiszárad. kivéve 10 évből 1* de erre nem lehet alapozni.
Válasz endypapa_20120 #13328. hozzászólásáranem is a vetéssel van a baj, most is elvetettem mert 4 nap esőt mondott 2 hete. persze 1mm se esett és azóta 35-40 fok van minden nap.
ami nedvesség volt már rég kiszáradt. ott szenved a mag.
Válasz horvath.agro #13327. hozzászólásáraPedig azzal tuti jónak kellene lenie a kelésnek. Mi 1000 éves ócska ukrán géppel vetünk. Annyi, hogy a csoroszjákat nem nyomatjuk, hanem úszóban vannak.
Válasz horvath.agro #13323. hozzászólására A fuzárium ellen nyilván védekezni kell.
Nyilván nincsenek azok a kedvező elővetemény hatások, mint mondjuk borsó vagy repce után, sztem kb 10%-al kisebb a hozam. De ha időben tudsz vetni, akkor nem biztos, hogy rosszabb, mint mondjuk egy kukorica elővetemény kicsit későbbi vetéssel
Válasz horvath.agro #13323. hozzászólásáraEz egy jó kérdés. A 3 egymás utáni gabona nem ment évtizedekig. Egyszer egy tábla nagyon gombás lett, alig volt rajta termés is, arra emlékszem, de hogy miért? mert csak az az egy tábla, de én melós voltam, nem agronómus. Egy ideig csinálták ezt, akkoriban jóformán csak kukorica volt, meg gabonák, meg répa, ja és lucerna az állatoknak, és így rakták össze a vetésforgót.
A termésátlaggal általában nem volt gond.
3 gabonát egymás után én se tennék, de a búza után őszi árpa az elmegy.
Válasz horvath.agro #13313. hozzászólásáraKönnyen. Attól hogy te még nem csináltad, lehetséges. Őszi árpa például simán mehet búza után. Anno a cégnél csináltak pár évig olyan vetesforgot hogy cukorrépa (akkor még volt), tavaszi árpa, őszi búza, őszi árpa, aztán újra répa.
Válasz horvath.agro #13313. hozzászólásáranekem t.árpa után jön a búza, majd takaró és kukorica, kukorica és kezdődik elölről az ördögi kör
nekem ez a 70 ha körüli terület(gyeppel) hobbi másodállásban nem enged meg több növényt
ha nem lenne Eu-s 3 növény kötelező, egyet vetnék/év
Válasz horvath.agro #13313. hozzászólására Van olyan földünk, amibe a kukorica nem való, a kalászosokon kívül napraforgó, repce mehet bele, emiatt kell duplázni a kalászost benne. Ha lenne állat állomány, akkor a lucerna is szóba jöhetne
Válasz Berkó_ #13309. hozzászólásáraNem kell túlbonyolítani.Nálam pont ezért is jó a tavaszi grúber.Az egy menetben terminálás,meg talajművelés is.Nekem a homoki zab nem jött be.A semmiből is újra hajt.Most Zsombortól olyan keveréket kértem,ami +5 fokban is elfagy nehogy maradjon valami tavaszra.A keverék kezelve van nitrogénkötő,meg mikorrhiza gombával.
Válasz .Richard. #13312. hozzászólásáraA kalászos egyszikű gyomok elszaporodása az véletlen egybeesés is lehet. Nálunk a szántósoknál is ott van a búzában, ahol helyileg jobban meg tudtak telepedni.
Válasz Berkó_ #13309. hozzászólásáraSzármaradvány legyen bőséges. Én is csak kaparászom már,a föld tetejét. az időjárás meg egyéb dolgok miatt a takarónövények sinylődtek. Ami nem megy azt nem kell erőltetni. 20 centi alatt ahol agyag van oda a mély lazitás is pénzkidobás. Összegezve hijába mondják azt,hogy az eke elhagyás nem eredmény,7év távlatában a kalászos egyszikű gyomok fertőzése mellett minden csak pozitiv eredmény. Ha aszályos ha vizes. Belvizek megszűntek csak ugy. Pár nap és nincs viz. Tavaszra most sem lehet meghagyni lapos takaronövényes placcot mert galacsint csinál bármi amivel a földhöz nyul az ember. Tavaszra enyhén rögös mint egy tárcsázott placc ami jo. Az is csak tömöritő nélkül. Csak 2 tarto keréken igy a tárcsázott marad tavaszig rögösen amit utánna lehet ujbol járni. Lehetne itt gépet vállogatni de a föld nem engedi a sok variáciot. Szoval a mérleg mutatja az eredményt mindenféle csodatétel nélkül. arrol nemmis beszélve,hogy mennyi mütrágya kellett ugyan ennyi terméshez elötte.
Válasz Berkó_ #13309. hozzászólásárabúza elé hogy tudsz takarót beilleszteni?
az okszerű lazítás szerintem is kell, viszont a lazító se mindegy milyen.
én idén csinálok egy takaró+strip-till kísérletet.
a sávokat beledurrantom kb 30 centi mélyen a takaróba, úgy október november környékén, tavasszal csak glifó és vetek.
eddig én nem vettem észre hogy a takaró káros lenne, csak szerintem nem értek még hozzá.
most a megfelelő keveréket és a vetésidőt keresgélem
Válasz horvath.agro #13303. hozzászólásáraSoha nem is fogod! Én egyre kevésbé hiszek benne, pedig nagyon hívő voltam, és folyamatosan vannak kísérleteim is beállítva, de sajnos a matek mindig a műveltebbre billenti a mérleget, nem pedig a takarós/min-tilles táblákra. Évről évre jobbak az eredményeim, de pl az okszerű talajlazítás nélkülözhetetlen eleme a rendszernek, hiába csak grúberezek és azt se mélyen, viszont idén is látványos különbségek vannak a lazított javára. A takarónövényes előveteményű búza táblák után megint az van mint tavaly is: kevesebb lett a mennyiség (1,1 tonnával), cserébe 30-as lett a sikér a 26-27 el szemben, de ezt megint csak nem fizeti meg a piac, közben meg geccsolunk a takarónövények vetésével, zúzásával, terminálásával stb.stb. 7 év takarózás után kezdem azt érezni, hogy egy szükséges rossz.
15357 hozzászólás
Válasz endypapa_20120 #13356. hozzászólásáraLazitot aki tud tavaszal használni és utánna terem is neki annak szivből örülök!!!!szerencsés ember!!!! azt csak ő tudja akar e keritésezni.
Válasz .Richard. #13355. hozzászólásáraVillanypásztor, vadkártérítés, lazító is létezik!
Válasz Gandhy #13351. hozzászólásáraGondold vég 5ször!!!!ha vadas terület a vadak szarrátapossák az egészet vizesen te meg végzel magaddal mire abbol vetésre alkalmas lesz a placc. Vagy olyan legyen amit a vad nem csemegéz! Gondolj bele tavasszal ha kötött föld és vizesen megborzolod galacsin lesz ami téglává alakul. Ha nem veszélyeztet egyik sem akkor nyugodtam bármit!
Válasz dnsv #13352. hozzászólásáraalexandriai here, talajművelő retek, facélia, etióp mustár
NPK 8-24-24 van, 2q-t terveztem vetéskor rátenni
10Ha elsőre, tavasszal kompaktor, vagy rt, erre gondoltam
Válasz dnsv #13352. hozzászólásárakb mintha én írtam volna, egyetértek minden szavaddal.
komplex ősszel takaró elé
tavasszal terminálás előtt meg N
bár én még csak 3. éve takarózok, mindig tud újat mutatni...
Válasz Gandhy #13351. hozzászólásáraHelló
A facélia nekem nem fagyott el tavaly, most is ott van a kukoricába kb.
Talajmunka gondolom azért lesz tavasszal, vagy a bérszolgáltató el tudja vetni a nélkül is?
Kezdésnek kevés területtel próbáld. A poént nem lövöm le, meg kell tanulni mindenkinek
Bár én nem használtam még TMix-et semmit. (így lehet jobb, mint amit én használok) De facélia, here, zab, borsó keveréket szoktam vetni trágyának csak annak nincs ilyen szép neve.
A komplexet nem értem, hogy váltja ki? Ha nincs a talajodban K, P akkor honnan lesz? Általában a mobilizálás a fő előnye a takarónövénynek. Vagy ha mondjuk tudod talajvizsgálat alapján, hogy 30cm-től mélyebben van a tápanyag akkor fel tudod "hozatni", vagy ha sok a Na-od, vagy ilyesmi. De ha nincs tápanyag akkor nem fog megnőni se. Semmiből csak semmi van. Én ha neked lennék, akkor a komplexet vagy amit szánnál rá amúgy is kitenném a takaró vetése előtt. A takaró szerves formában tartja amit majd terminálás után könnyebben "átvesz" a kultúrnövényed. Amúgy is jó ötlet, mivel az ősszel kiszórt PK trágya általában lekötődik mire tavaszra kéne. A takaró erre is kiváló megoldás.
Jó tanulást! Szép ez a megoldás nagyon. Jobban szeretem, mint a pucér földet.
idén én is belecsapok a lecsóba
búzatarlóba TM Emesét vetek, elméletileg tavaszig kifagy és kukorica megy bele
kérdés: vetés előtt kiszórjam rá a komplex-et, amit szántás előtt szoktam rátenni, vagy ez a mix pótolja az őszi műtrágyát?
vetéskor sorba megy DAP 120kg + bedolgozva 3-3,5q N27
Válasz SzDeni #13349. hozzászólásáraHelló
Barázdabetyár. felhasználó dolgozott velük együtt, így biztos vannak tapasztalatai. Próbáld meg direktben megkérdezni, lehet nem nézi ezt a fórumtémát.
Szerintem az alap tudást jól oktatják, aztán a többit majd össze szeded magadnak.
Sziasztok, Valaki találkozott már az Agrofutura nevű céggel, milyenek a termékeik, szolgáltatásaik, ár/érték arányban?
Válasz horvath.agro #13332. hozzászólásáraSzerintem a tiedben sincs 70q ahogy irtad.Egyébként az enyém is hasonló sajnos szóval sz.r.
Válasz Sz_Pisti #13346. hozzászólásáraHa nem foglalkozok vele,nem is aratok normálisat. Ez mindig így volt itt.
Válasz dnsv #13344. hozzászólására Magától ott sem lesz semmi szép, de az azért igencsak jó környék ám!
Válasz dnsv #13344. hozzászólásáraValójában szerelek...ez a földművelés kicsit hobbi. Csak itt is a tolómérőt akarom használni feszt ! Ezért van minden kimérve-számolva. Műholdas alapokat alkalmazva...stb.
Válasz Vinkó #13342. hozzászólásáraAzt látom a képeid alapján, hogy a termelést érted, hogy mit, hogy kell.
Szép állományaid vannak.
Válasz horvath.agro #13340. hozzászólására A kelés tekintetében mindegy, hogy mikor terminálod!
2 ŐSZÎ kalászos közé megy, írtam, ne kötekedj, légy szíves
Válasz dnsv #13341. hozzászólásáraA szármaradvány vissza dolgozása a felső rétegbe,és a labor eredmények,nem hozzák az emlegetett talajpusztulást. Még ha mélyebben vassal is nyúlok alá. Mivel az eredmények alapján teszem ki a tápanyagot. Így kevesebbel is jön az átlag,mint előtte,mikor tegyél rá legyen benne felállás volt.
Válasz Vinkó #13339. hozzászólásáraAzért a külföldi videók nagy része is inkább duma, reklám, bizonyos előadóknak pedig megélhetés.
Én csak tavaszi elé vetek takarót, nekem működik, de csoda nincs belőle. Ha lehet nem glifózok, talajfertőtlenítőt soha nem szórtam és nem is tervezek. 10-15cm-es talajmunka van nálunk.
Részben egyet értek veled, mert nagyban nem biztos, hogy merném így csinálni. Ha ez a megélhetési forrás valakinek, nem lutrizhat. Mélyen kell művelni, pusztítani kell a talajt, de arra nekem se időm, se gépem nincs.
Zöldtrágyát én olcsóbban oldom meg. Nekem a Lajtamagos több komponenses keverékek megfelelnek, attól független, hogy nincs olyan reklám mögötte. Nekem jobb átlagaim lettek mióta használgatom 8 éve. Ahogy annak idején .Feco írta itt, én másolgattam azokat a gondolatokat.
Egyébként minden földrészre megvan a megfelelő keverék, csak meg kell találni. A gyom is hasonlóan működik, pl. a parlagfű lazítja a talajt és a zöldtömege pedig maghozás előtt még jól bomlik, így javítja a talajt. Bár zöldtrágyának egyenlőre még büntetik a termesztését, így nem jó de példának tökéletes.
Válasz Sz_Pisti #13338. hozzászólásárate zöldítésről beszélsz, nem takaróról. a takarót nem köti a 60 nap az kifagy majd a télen.
Válasz dnsv #13337. hozzászólásáraEz oda való hol az évi csapadék eloszlás egyenletesebb. Egy kezdeti szép kelés,áteshet masszív vízszivattyúba és kapufa. Jártunk így ezért hoztam fel a csont száraz október példát. 27 fok a szél fújt a talaj alapból száradt. És még volt ami itta is a vizet. És nem olcsó ha egy prémium keveréket nézel,tehát így indul a történet. Megveszed a spéci vetőgépet a spéci keveréket. És jön a lutri a tarló szinte érintetlen kedvez a kártevőnek. Közben nyomva van a kiutált glifó..és ész nélkül a Force....stb. Szóval ez hogy vetek és aratok,mint korábban említettem akkor működik,ha mögötte a kémia 100%-ban. És a szerencse,ha ez mind össze áll működik. Viszont akkor tényleg működik. Ezt szűröm le a külföldi anyagok megtekintésekor is.
Válasz MrPoke #13334. hozzászólására Nekem be szokott jönni a korai vetés is, 2 kalászos közé. Sajnos itt feszít az idő a 60 nap miatt, nem nagyon van mire várni a vetéssel, de idén szívem szerint várnék még az 1. adaggal, mert nem látszik mikor lesz eső.
Máskülönben az augusztus vége, szeptember eleje valóban jobb, olyankor is szoktam vetni egy adagot
Válasz Vinkó #13336. hozzászólásáraIgazad van.
Plusz sosem értettem, hogy a piacos takarónövényesek miért eröltetik a tavaszi és őszi kelésű magok vetését a legnagyobb nyári melegbe?
Én mindig aug. végén vetem, mindig van mit terminálni. De inkább szerencse ez, mint tudás részemről.
Válasz MrPoke #13334. hozzászólására Zöldítést-takarót itt sem ajánlatos augusztus 25 előtt vetni. Akkora 99%-ban a csapadék ha kevés is ideér. Majd szept közepe a következő csapadékra hajló esély. És bejöhet egy masszív száraz október is. Szóval eléggé ki kell sakkozni,és akkor még ott van hogy nem jött be.
Válasz MrPoke #13334. hozzászólásáraarra számítottam, hogy a tenyérjós szinten levő időjóslás talán eltalálja az időjárást.
4 nap folyamatos esőt jósolt, ezért mertem elvetni... mindhiába.
Válasz horvath.agro #13330. hozzászólásáraNem is értem mire számítottál a nyár közepén az alföldön. Sok éves tapasztalatodból tudhatnád szeptember előtt semmi nem, kel ki. De ha ki is kel akkor kiszárad. kivéve 10 évből 1* de erre nem lehet alapozni.
Válasz Gege #13329. hozzászólásáraÁrát is megadhattad volna!
ma lőttem.
https://youtu.be/jsCTMD_8aXY
Válasz horvath.agro #13330. hozzászólásáraSzerintem a repce vetésidejében vesd!
Válasz endypapa_20120 #13328. hozzászólásáranem is a vetéssel van a baj, most is elvetettem mert 4 nap esőt mondott 2 hete. persze 1mm se esett és azóta 35-40 fok van minden nap.
ami nedvesség volt már rég kiszáradt. ott szenved a mag.
idén se lesz normális...
Rad diektvetőgépek eladók.
+381638371370
gegem42@gmail.com
Válasz horvath.agro #13327. hozzászólásáraPedig azzal tuti jónak kellene lenie a kelésnek. Mi 1000 éves ócska ukrán géppel vetünk. Annyi, hogy a csoroszjákat nem nyomatjuk, hanem úszóban vannak.
Válasz endypapa_20120 #13326. hozzászólásáraén is mindig hengerezem, amúgy egy u-drill 4 méteres a gép
Válasz horvath.agro #13321. hozzászólásáraVetőgépen van tömörítő kerék? Én pé hengerezem.
Válasz horvath.agro #13323. hozzászólására A fuzárium ellen nyilván védekezni kell.
Nyilván nincsenek azok a kedvező elővetemény hatások, mint mondjuk borsó vagy repce után, sztem kb 10%-al kisebb a hozam. De ha időben tudsz vetni, akkor nem biztos, hogy rosszabb, mint mondjuk egy kukorica elővetemény kicsit későbbi vetéssel
Válasz horvath.agro #13323. hozzászólásáraEz egy jó kérdés. A 3 egymás utáni gabona nem ment évtizedekig. Egyszer egy tábla nagyon gombás lett, alig volt rajta termés is, arra emlékszem, de hogy miért? mert csak az az egy tábla, de én melós voltam, nem agronómus. Egy ideig csinálták ezt, akkoriban jóformán csak kukorica volt, meg gabonák, meg répa, ja és lucerna az állatoknak, és így rakták össze a vetésforgót.
A termésátlaggal általában nem volt gond.
3 gabonát egymás után én se tennék, de a búza után őszi árpa az elmegy.
Válasz Rabó001 #13322. hozzászólásárakalaszos utan kalaszos, mennyire kedvez a fuzariumnak? illetve milyen hatassal van a termesatlagra?
Válasz horvath.agro #13313. hozzászólásáraKönnyen. Attól hogy te még nem csináltad, lehetséges. Őszi árpa például simán mehet búza után. Anno a cégnél csináltak pár évig olyan vetesforgot hogy cukorrépa (akkor még volt), tavaszi árpa, őszi búza, őszi árpa, aztán újra répa.
Válasz endypapa_20120 #13317. hozzászólásáraen vetettem mar akkor is, de nem minden kelt ki.
iden nyari kevereket vetettem, de ahogy most kinez az ido ebbol se lesz sokminden...
Válasz Gandhy #13319. hozzászólásáranekem sose koveti kalaszos a kalaszost. minden tavaszi utan oszi jon es forditva.
iden akarom kicsit megcifrazni hogy kukorica utan szojat vetek nem buzat. a buza arpa az napra utan megy iden.
jovore meg szoja utan akarom a buzat.
Válasz horvath.agro #13313. hozzászólásáranekem t.árpa után jön a búza, majd takaró és kukorica, kukorica és kezdődik elölről az ördögi kör
nekem ez a 70 ha körüli terület(gyeppel) hobbi másodállásban nem enged meg több növényt
ha nem lenne Eu-s 3 növény kötelező, egyet vetnék/év
Válasz barazdabetyar. #13315. hozzászólásáraVan ebben valami, hogy nem kell túlbonyolítani.
Válasz horvath.agro #13308. hozzászólásáraTakarót augusztus végén-szeptember elején vetem.
Válasz horvath.agro #13313. hozzászólására Van olyan földünk, amibe a kukorica nem való, a kalászosokon kívül napraforgó, repce mehet bele, emiatt kell duplázni a kalászost benne. Ha lenne állat állomány, akkor a lucerna is szóba jöhetne
Válasz Berkó_ #13309. hozzászólásáraNem kell túlbonyolítani.Nálam pont ezért is jó a tavaszi grúber.Az egy menetben terminálás,meg talajművelés is.Nekem a homoki zab nem jött be.A semmiből is újra hajt.Most Zsombortól olyan keveréket kértem,ami +5 fokban is elfagy nehogy maradjon valami tavaszra.A keverék kezelve van nitrogénkötő,meg mikorrhiza gombával.
Válasz .Richard. #13312. hozzászólásáraA kalászos egyszikű gyomok elszaporodása az véletlen egybeesés is lehet. Nálunk a szántósoknál is ott van a búzában, ahol helyileg jobban meg tudtak telepedni.
Válasz Sz_Pisti #13311. hozzászólásárahogy követheti kalászos egymást?? soha életemben nem vetettem így.
Válasz Berkó_ #13309. hozzászólásáraSzármaradvány legyen bőséges. Én is csak kaparászom már,a föld tetejét. az időjárás meg egyéb dolgok miatt a takarónövények sinylődtek. Ami nem megy azt nem kell erőltetni. 20 centi alatt ahol agyag van oda a mély lazitás is pénzkidobás. Összegezve hijába mondják azt,hogy az eke elhagyás nem eredmény,7év távlatában a kalászos egyszikű gyomok fertőzése mellett minden csak pozitiv eredmény. Ha aszályos ha vizes. Belvizek megszűntek csak ugy. Pár nap és nincs viz. Tavaszra most sem lehet meghagyni lapos takaronövényes placcot mert galacsint csinál bármi amivel a földhöz nyul az ember. Tavaszra enyhén rögös mint egy tárcsázott placc ami jo. Az is csak tömöritő nélkül. Csak 2 tarto keréken igy a tárcsázott marad tavaszig rögösen amit utánna lehet ujbol járni. Lehetne itt gépet vállogatni de a föld nem engedi a sok variáciot. Szoval a mérleg mutatja az eredményt mindenféle csodatétel nélkül. arrol nemmis beszélve,hogy mennyi mütrágya kellett ugyan ennyi terméshez elötte.
Válasz horvath.agro #13310. hozzászólására
Rendszeresen vetek két kalászos között takaró növényt, működik
Válasz Berkó_ #13309. hozzászólásárabúza elé hogy tudsz takarót beilleszteni?
az okszerű lazítás szerintem is kell, viszont a lazító se mindegy milyen.
én idén csinálok egy takaró+strip-till kísérletet.
a sávokat beledurrantom kb 30 centi mélyen a takaróba, úgy október november környékén, tavasszal csak glifó és vetek.
eddig én nem vettem észre hogy a takaró káros lenne, csak szerintem nem értek még hozzá.
most a megfelelő keveréket és a vetésidőt keresgélem
Válasz horvath.agro #13303. hozzászólásáraSoha nem is fogod! Én egyre kevésbé hiszek benne, pedig nagyon hívő voltam, és folyamatosan vannak kísérleteim is beállítva, de sajnos a matek mindig a műveltebbre billenti a mérleget, nem pedig a takarós/min-tilles táblákra. Évről évre jobbak az eredményeim, de pl az okszerű talajlazítás nélkülözhetetlen eleme a rendszernek, hiába csak grúberezek és azt se mélyen, viszont idén is látványos különbségek vannak a lazított javára. A takarónövényes előveteményű búza táblák után megint az van mint tavaly is: kevesebb lett a mennyiség (1,1 tonnával), cserébe 30-as lett a sikér a 26-27 el szemben, de ezt megint csak nem fizeti meg a piac, közben meg geccsolunk a takarónövények vetésével, zúzásával, terminálásával stb.stb. 7 év takarózás után kezdem azt érezni, hogy egy szükséges rossz.
Válasz endypapa_20120 #13306. hozzászólásáraezzel nem szokott baj lenni, inkább a keléssel, hiába időzítem eső előttre, sose esik.
most idén a 4 napos beharangozott nagy esők előtt elvetettem és esett 2mm...
most megint 5 napig nem mutat...