Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak647 FtBenzin árak628 FtEUR414.08 FtUSD401.61 FtCHF440.53 FtGBP496.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Mf-es? #11819. hozzászólásáraA szerkezet jó, azt meg kell hagyni. De viszont az ilyen első függesztésü gépeket nagyon imádja a traktor. Levegőszürő egyfolytában kapja a port, ugyan úgy a hütőrendszer.
Jobb lenne vontatotban, valamilyen járószerkezetre sorban felszerelve.
Válasz Mf-es? #11813. hozzászólásáraKiegészíteném: Betakarítógép, amelyik apróra szecskáz.
Permetező. Ezt Te is írtad, hogy neked lehetőleg nagy területteljesítményű kell.
A tárcsásak főleg ha gumi mélységtartójuk van beragadnak sáros agyagos földön, valamint megállnak a tárcsák és el is dugíthatják.
A késesek pedig felrögölnek szárazban, főleg ha nincs késenkénti mélységtartásuk, valamint ha nincs rajta megfelelő elővágó a nagyobb szármaradványt is összeszedik, ha nedves akkor pedig nagy magárkot hagy maga mögött és nem borul vissza megfelelően a magra a föld.
Az a vetőgép ami viszont minden körülmények között ütőképes nem létezik, vagy nem forgalmazzák Magyarországon, vagy megfizethetetlen.
Szóval a direkt vetőgépnél is kompromisszumot kel kötni.
Válasz JD Lipi #11807. hozzászólásáraIlyen vezérgépel amit belinkeltél 530 ha-t ketten játszva megcsináltok. És amint elnézem a területet, nem kell partokon kínlódnotok.
Válasz Tomszi #11805. hozzászólásáraMivel nem vagyunk sokan, így nagy teljesítmény kell ahoz, hogy rövid idő intervallum alatt megtudjuk csinálni a munkákat. Szeretjük ezt a hengert.
Válasz Tomszi #11802. hozzászólásáraHenger mindig van csak utánunk, mivel 12m széles így kicsi előnyt mindig hagyunk. Szárny lazitott itt de már megvan csinálva.
Válasz JD Lipi #11800. hozzászólásáraEgy henger a tárcsa után kötve többet érne. Amennyire telefonról látom szóló tárcsa. Bal első szárny lezáró nem működik.
Válasz szanberg #11796. hozzászólásáraLeírtam már párszor, rövid tárcsa nagyon kellene, pl idén ősszel sem tudtam a meglévő gépparkkal jó magágyat csinálni főleg repcének, de a búzáé se lett jobb. Száraz őszön rt kell, nedves tavaszon a kötöttbe meg egy könnyű kombinátor (ezek hiányoznak a legjobban meg egy kis ferga)
Nem álltatom magam, hogy a lazító,gruber,vetőkulti elég lesz a gazdaságomban, de eddig ha kínkeservesen is de megoldottam velük mindent. Azt sem állítom, hogy príma munkát végeztek minden körülménynél, pont ezért is lenne jó ha lenne több gép az udvaron. De idővel meg lesz minden!
Válasz Berkó_ #11794. hozzászólásáraHa többféle növényt termesztessz vetésforgódban kalászostól repcén keresztül kukoricáig akkor egy eszközzel nem lehet megoldani a dolgokat ez nyílvánvaló. Ezért kell egy rövidtárcsa (ez a Crosscutter most nagyon bejön nekem) illetve egy mulcs vakaró.
Ezek egymást kiegészítik és változó körülmények között ezekkel tudsz mindig jó munkát végezni és igazából a finom magágykészítés fontosabb mint a többi talajmunka, ez többször kiderült konvencionális mutatványok eseténél is.
Nekünk van rövidtárcsánk 10 éve, nekem azzal lesz bajom, hogy egyszer ezt is cserélni kell majd, vagy mellé másik újat venni ami húzza az igát ez meg mellékesen kihúzza még sokáig. Nincs ennek semmi baja csak 10 év alatt középüzembe a legtöbbet futott szerszám, egyben van de már kidolgozta magát. Ékgyűrűi elkoptak nagy követ ha fogsz vele már beroggyik a gyűrű... Jó most két kis tagot kell csak cserélni rajta, de szerintem 1-2év és komplett hengert is. Akkor csapok kopnak majd, előbbutóbb elkezdenek az SKF csapágyak is kiperegni majd, csoda, hogy idáig egyet sem kellett cserélnünk, nagyjából számolom a munkáját és idáig kb. 11.000 hektárt húztuk életében, az azért nem kevés.
Szóval az lesz a bajom, hogy fog kelleni egy új ebből előbbutóbb(meg amiatt is, hogy ha lesz mégnagyobb traktor az 5 méterrel az nem rohangálhat) meg egy mulcs vakaró is kell egy allrounder kategória. Norbi amit készített most kicsiben az nekem nagyon bejön, ha megtudja minimum 7 de inkább 8 méteresben csinálni tartósra jó anyagból korrekt piaci árazással akkor nem fogok másfelé keresgélni.
Válasz VDénes #11793. hozzászólásáraHelló. Ebben nagyon igazad van mindenkinek saját teknológiához földhöz kell alkalmaznigépeit, munkagépeit. Másik dolog azzal kell csinálni ami van. Utóbbi években mi is feklesztettünk pár dolgot mert igen gyér volt felhozatal. Cég 540 ha művel.
Olvasva itt a hozzászólásokat a munkaeszközökről, megint csak az jött le (már sokadszorra), hogy mindenkinek a saját területeire kell, és saját technológiájára kell adoptálni a gépeket. Látok itt sok jó megoldásokat amik működnek, és lehet fillérekből hozták ki. MF-est nagyon nehéz megérteni, vagy talán nem is lehet Az én példámból kiindulva továbbra is azt mondom, hogy amit Norbival csináltunk vetőkultit nagyon univerzális gép lett, és hozta is a tőle várt dolgokat! Persze mint mindenben, kompromisszumot kell kötni. Olyan a világon nincs, amit MF-es szeretne, hogy mindenes gép legyen, márkás legyen, strapabíró legyen, sok-sok ezer hektáron tesztelve legyen, talajmegújító legyen, híres neves tmmg-s gazdák áldásukat adják rá, mert ők is ilyet használnak, és ami a legfontosabb, hogy olcsó legyen! (bocsánat, de ez most kijött belőlem, és meg ne sértődj rajta MF-es, csak szeretnélek megérteni, min vacillálsz annyit.)
A Noranos géppel tudom az is a bajod, hogy egy kiforratlan prototípus gép, de a rt-n kívül belinkelt einböck és társai sem tudnak többet mint ez, sőt.
Amit variálnék még rajta: nagyobb gerendelymagasság (hosszabb kapaszárral kivitelezhető), inkább már 5 sorban helyezném el a kapákat a 4 helyett (de az sem biztos hogy annyival jobb lenne), előre tennék be vágótárcsát mint a kerner stratoson (de azzal is csak bonyolítanám az egész szerekezet). Szóval hagyom úgy ahogy van.
Gyakorlatilag a 70-es kötöttségű földek tavaszi magágykészítését nem tudom vele egy sorral megcsinálni, (túl nedves föld esetén galacsinozik, és az ékgyűrűs henger meggyúrja nagyon), meg kukorica tarlót nem tudok vele hántani. Takarónövénybe direktbe nem tudom belevetni a kalászost (előtte le kell aprítóhengereznem), de ezenkívül minden másra használható. Persze azt is tudom, hogy sokatoknak ez már nem fér bele, mármint túl sokat bolygat, de nekem egyenlőre ez a NO.1! Tutonak is Tuti gépei vannak, le a kalappal előtte! Pedig ő nem is kis 50-60 hekis gazda, vehetett volna drága gépet, le is írta, de nem tette.
Sajna én nem tudok sokat hozzászólni a témához, sem elméleti tudásban sem gépek tekintetében, max annyit ami az én gépeimre vonatkozik, de azokban meg semmi extra nincs.
Nyilván nagyon fontos tájékozottnak lenni, és tudni az összes gépről, technológiáról, hogy ha találunk számunkra valami hasznosat, akkor azt alkalmazni tudjuk a gazdaságunkban, szerintem ezért is fontos pl ez a fórum is.
Szeretném megköszönni, hogy az elmúlt napokban szinte csak hasznos, témával kapcsolatos eszmecseréket olvashattam! Csak így tovább! Ja igen: Kellemes Ünnepeket és Talajmegújításban Gazdag Boldog Új Évet kívánok Nektek!
Válasz Mf-es? #11789. hozzászólásáraÉn kapa helyett 25x25 vagy 30x30ast tennék. A magelosztót meg biztos lehet kapni?
Az agromasz vető egységed hány kilót tud szállítani? Az már jó kiindulási alap, ha megfelelő a tudása.
Válasz Sk Laci #11788. hozzászólásáraSzerintem elég lenne elé 170-200 Le.
Kalászos aratás után rögtön 15 cm mélyen húztam, utána 1 hónapra totalis, majd egy menetben APV szóróval zöldtrágya vetés 5 cm mélyen.
Ősszel a zöldtrágyát beforgatom a nagyobbik gruberral, tavasszal 5 cm magágy készítés, így tökéletes a talaj. Kemény földben (pl. kifagyó zt. amit nem forgatok be ősszel és tavasszal egyből magágyat csinálok) enyhe csíkokat hagy a kapa, arra kell kitalálni valami simitót a kapa és a henger közé.
100 ha elteltével nincs gond a géppel, ha valami törik akkor az filléres költség laposvas, szög vas, és CO hegesztő kell.
Válasz tuto1 #11786. hozzászólásáraFajin, mutatós gép. Milyen teljesítményü traktort kíván a 6,6m? Sokan gyenge minőségünek mondják a gyártmányaikat, neked milyen a véleményed?
Tarlóra is rá szoktad húzni, vagy csak magágykészitőként második menetben?
Amúgy mulcsos pályán ez kifejezetten jó szerszám lehet, elől aprít is a kapamező meg ritkás nem húz össze semmit.
Nekünk volt Leták ásóboronánk, a vázzal végülis nem volt gond nagyon de minden más az gatya volt rajta, sokat kellett bíbelődni vele mire összeállt aztán sokat húztuk anno.
Ezzel megoldható lenne a repce vagy napraforgó tarló aprítása is, sőt mint látszik a kukorica is nagyon jó minőségben.
Szerintem azért jó ez mert vertikálisan ad egy metszést a lap ami aztán az amplitúdójából eredően forgás közben meglökődik jobbrabalra így a teljes felszín átmozgatódik de csak olyan mélyen amennyire talajba van eresztve persze.
Válasz Berente Antal #11781. hozzászólásáraA talaj szerkezet-talajélet csak javul valamennyit vagy akkor tartsam csak tisztán addig amíg üres?
A fizetős kultúrát,zeller sárgarépa petrezselyem krumplit nem lehet csak tiszta akadálymentes földbe tenni.
Van lehetőség ásógépezni is az nem kever le mindent.
Ha tudsz jobbat szívesen meghallgatom.
Válasz Becő #11777. hozzászólásáraVan olyan kukoricám Cultus 420-as ledolgozva amin már itt is alig van szár, azt én véknyan kombizni fogom, tavasszal annak finomabb munkája van általában, még nedvesebb körülmények között is, viszont van olyan amin rettentő sok szártömeg van, jól aprított Rotadisc-es anyag de valamiért ott nem bomlik, azokat az egyenes lapos Vogel rövidtárcsával kell megérintőzni majd.
Régóta olvasom az oldalt,talán itt tudnák választ kapni a kérdéseimre.
Felénk nem éri meg gabona féléket termelni így én szántóföldi kertészetben dolgozok.Kevés föld van így eljött azaz idő mikor egyszerűen mondva ki lett zsigerelve a több mint tíz évi folyamatos intenzív termeléssel.Az idéntől jóval vissza veszem a termelést így van lehetőség az üresen maradt földdel tenni valamit ami javít rajta. Egyenlőre be van vetve rozzsal,ami kell tábla tavasszal beszántom.
Ami föld nem kell ott zöldtrágyának marad,lesz olyan,hogy egy tábla akár két évig is üres marad ott szeretnék végig valami zöldtrágyát rajta.
Az eddigi olvasásom után nem kéne addig beszántani ameddig nem akarok "fizetős" kultúrát bele.
Mi lenne a jó megoldás újravetni zöldtrágyával?
Szárzúzó-műtrágyaszóróval szétszórni a magot-betárcsázni?
A lényeg az lenne,hogy ameddig nem kell a tábla addig javítani a talajt folyamatosan az nem probléma,hogy addig deficites a dolog.
Homokról van szó.
Grúber meg ilyesmik nincsenek.
15323 hozzászólás
Válasz Mf-es? #11819. hozzászólásáraTipikus bemutató film. Ekkora szármaradványban ez felesleges, itt még az spc is elvet.
Válasz MrPoke #11815. hozzászólásáraHa van már mulcsréteg, az sokat segít nedvesben, kb tisztán tartja a tárcsát, a gumikerék pedig száraz marad.
Válasz Mf-es? #11819. hozzászólásáraA szerkezet jó, azt meg kell hagyni. De viszont az ilyen első függesztésü gépeket nagyon imádja a traktor. Levegőszürő egyfolytában kapja a port, ugyan úgy a hütőrendszer.
Jobb lenne vontatotban, valamilyen járószerkezetre sorban felszerelve.
Válasz Mf-es? #11819. hozzászólásáraEz sokkba kerül
Hátul,meg lenne a vetőgép.
Válasz Mf-es? #11813. hozzászólásáraKiegészíteném: Betakarítógép, amelyik apróra szecskáz.
Permetező. Ezt Te is írtad, hogy neked lehetőleg nagy területteljesítményű kell.
Válasz Mf-es? #11813. hozzászólásáraÉs neked már csak no-till vetőgéped van?
Válasz MrPoke #11815. hozzászólásáraMinden másra ott a RAD!!!!
Válasz Mf-es? #11813. hozzászólásáraÉs szerinted a no-till vetőgépek is alkalmasak minden körülmények közé?
A tárcsásak főleg ha gumi mélységtartójuk van beragadnak sáros agyagos földön, valamint megállnak a tárcsák és el is dugíthatják.
A késesek pedig felrögölnek szárazban, főleg ha nincs késenkénti mélységtartásuk, valamint ha nincs rajta megfelelő elővágó a nagyobb szármaradványt is összeszedik, ha nedves akkor pedig nagy magárkot hagy maga mögött és nem borul vissza megfelelően a magra a föld.
Az a vetőgép ami viszont minden körülmények között ütőképes nem létezik, vagy nem forgalmazzák Magyarországon, vagy megfizethetetlen.
Szóval a direkt vetőgépnél is kompromisszumot kel kötni.
Válasz gergő07 #11811. hozzászólásáraIgen, lehet.
Válasz Berkó_ #11794. hozzászólásáraIgen is van univerzális gép.Magyarul semmi se kell,no-till vetőgép és megvan minden.
Válasz Sk Laci #11809. hozzászólásáraNem is panaszkodnak ezért alakítottam így ki könnyedén időben meglegyen minden munka.
Válasz Berente Antal #11791. hozzászólásáraFrontsúly szerepe lehet. Leengedi, és eloszlik a súlya, kerekekre kisebb súly jut talajon. Gondolom én.
Válasz tuto1 #11790. hozzászólásáraRugós behúzó újak 2 sorban. Nem fog sok helyet, viszonylag olcón megvehetők.
Válasz JD Lipi #11807. hozzászólásáraIlyen vezérgépel amit belinkeltél 530 ha-t ketten játszva megcsináltok. És amint elnézem a területet, nem kell partokon kínlódnotok.
Válasz tuto1 #11806. hozzászólására
Válasz Tomszi #11805. hozzászólásáraMivel nem vagyunk sokan, így nagy teljesítmény kell ahoz, hogy rövid idő intervallum alatt megtudjuk csinálni a munkákat. Szeretjük ezt a hengert.
Válasz golyó 2 #11804. hozzászólásáraMár van benne 7000 km
Válasz JD Lipi #11803. hozzászólásáraKomoly henger!
Válasz tuto1 #11786. hozzászólásáraA háttérben meg ott az új Hilux.
Válasz Tomszi #11802. hozzászólásáraHenger mindig van csak utánunk, mivel 12m széles így kicsi előnyt mindig hagyunk. Szárny lazitott itt de már megvan csinálva.
Válasz JD Lipi #11800. hozzászólásáraEgy henger a tárcsa után kötve többet érne. Amennyire telefonról látom szóló tárcsa. Bal első szárny lezáró nem működik.
Válasz MrPoke #11698. hozzászólására""4, gabonának, takarónövénynek 5-10cm, tavaszinak 15-20cm mélyen csinálj őszi alapmunkát.""
Ha a direkt vetés a cél, ezt hány év után lehet elhagyni?
2017-ben a talajélet konferencián ha mondták is nem figyeltem eléggé.
Válasz Tomszi #11798. hozzászólásáraHát hit is Baktériumtrágyát is szórznk meg szármaradványnak is jobb mélyen. Vizet is jobban beveszi talaj stb.
Válasz szanberg #11796. hozzászólásáraLeírtam már párszor, rövid tárcsa nagyon kellene, pl idén ősszel sem tudtam a meglévő gépparkkal jó magágyat csinálni főleg repcének, de a búzáé se lett jobb. Száraz őszön rt kell, nedves tavaszon a kötöttbe meg egy könnyű kombinátor (ezek hiányoznak a legjobban meg egy kis ferga)
Nem álltatom magam, hogy a lazító,gruber,vetőkulti elég lesz a gazdaságomban, de eddig ha kínkeservesen is de megoldottam velük mindent. Azt sem állítom, hogy príma munkát végeztek minden körülménynél, pont ezért is lenne jó ha lenne több gép az udvaron. De idővel meg lesz minden!
Válasz JD Lipi #11797. hozzászólásáraDe miért kell mélyen csinálni a tarlóhántást? Azon kívül hogy ennek a "híve" vagy. Mi ezen a hit kérdése?
Válasz szanberg #11796. hozzászólásáraNekem a rövidtárcsával az a bajom pl tarlohantasnal nincs mélység. (Mély művelés híve vagyok.) Nincs rővidtarcsábk konkrétan Simba SL 400 - al csinálunk magágyat őszel legtöbbször. Tavasszal lemken gigant1000.
Válasz Berkó_ #11794. hozzászólásáraHa többféle növényt termesztessz vetésforgódban kalászostól repcén keresztül kukoricáig akkor egy eszközzel nem lehet megoldani a dolgokat ez nyílvánvaló. Ezért kell egy rövidtárcsa (ez a Crosscutter most nagyon bejön nekem) illetve egy mulcs vakaró.
Ezek egymást kiegészítik és változó körülmények között ezekkel tudsz mindig jó munkát végezni és igazából a finom magágykészítés fontosabb mint a többi talajmunka, ez többször kiderült konvencionális mutatványok eseténél is.
Nekünk van rövidtárcsánk 10 éve, nekem azzal lesz bajom, hogy egyszer ezt is cserélni kell majd, vagy mellé másik újat venni ami húzza az igát ez meg mellékesen kihúzza még sokáig. Nincs ennek semmi baja csak 10 év alatt középüzembe a legtöbbet futott szerszám, egyben van de már kidolgozta magát. Ékgyűrűi elkoptak nagy követ ha fogsz vele már beroggyik a gyűrű... Jó most két kis tagot kell csak cserélni rajta, de szerintem 1-2év és komplett hengert is. Akkor csapok kopnak majd, előbbutóbb elkezdenek az SKF csapágyak is kiperegni majd, csoda, hogy idáig egyet sem kellett cserélnünk, nagyjából számolom a munkáját és idáig kb. 11.000 hektárt húztuk életében, az azért nem kevés.
Szóval az lesz a bajom, hogy fog kelleni egy új ebből előbbutóbb(meg amiatt is, hogy ha lesz mégnagyobb traktor az 5 méterrel az nem rohangálhat) meg egy mulcs vakaró is kell egy allrounder kategória. Norbi amit készített most kicsiben az nekem nagyon bejön, ha megtudja minimum 7 de inkább 8 méteresben csinálni tartósra jó anyagból korrekt piaci árazással akkor nem fogok másfelé keresgélni.
Válasz VDénes #11793. hozzászólásáraHelló. Ebben nagyon igazad van mindenkinek saját teknológiához földhöz kell alkalmaznigépeit, munkagépeit. Másik dolog azzal kell csinálni ami van. Utóbbi években mi is feklesztettünk pár dolgot mert igen gyér volt felhozatal. Cég 540 ha művel.
Olvasva itt a hozzászólásokat a munkaeszközökről, megint csak az jött le (már sokadszorra), hogy mindenkinek a saját területeire kell, és saját technológiájára kell adoptálni a gépeket. Látok itt sok jó megoldásokat amik működnek, és lehet fillérekből hozták ki. MF-est nagyon nehéz megérteni, vagy talán nem is lehet Az én példámból kiindulva továbbra is azt mondom, hogy amit Norbival csináltunk vetőkultit nagyon univerzális gép lett, és hozta is a tőle várt dolgokat! Persze mint mindenben, kompromisszumot kell kötni. Olyan a világon nincs, amit MF-es szeretne, hogy mindenes gép legyen, márkás legyen, strapabíró legyen, sok-sok ezer hektáron tesztelve legyen, talajmegújító legyen, híres neves tmmg-s gazdák áldásukat adják rá, mert ők is ilyet használnak, és ami a legfontosabb, hogy olcsó legyen! (bocsánat, de ez most kijött belőlem, és meg ne sértődj rajta MF-es, csak szeretnélek megérteni, min vacillálsz annyit.)
A Noranos géppel tudom az is a bajod, hogy egy kiforratlan prototípus gép, de a rt-n kívül belinkelt einböck és társai sem tudnak többet mint ez, sőt.
Amit variálnék még rajta: nagyobb gerendelymagasság (hosszabb kapaszárral kivitelezhető), inkább már 5 sorban helyezném el a kapákat a 4 helyett (de az sem biztos hogy annyival jobb lenne), előre tennék be vágótárcsát mint a kerner stratoson (de azzal is csak bonyolítanám az egész szerekezet). Szóval hagyom úgy ahogy van.
Gyakorlatilag a 70-es kötöttségű földek tavaszi magágykészítését nem tudom vele egy sorral megcsinálni, (túl nedves föld esetén galacsinozik, és az ékgyűrűs henger meggyúrja nagyon), meg kukorica tarlót nem tudok vele hántani. Takarónövénybe direktbe nem tudom belevetni a kalászost (előtte le kell aprítóhengereznem), de ezenkívül minden másra használható. Persze azt is tudom, hogy sokatoknak ez már nem fér bele, mármint túl sokat bolygat, de nekem egyenlőre ez a NO.1! Tutonak is Tuti gépei vannak, le a kalappal előtte! Pedig ő nem is kis 50-60 hekis gazda, vehetett volna drága gépet, le is írta, de nem tette.
Sajna én nem tudok sokat hozzászólni a témához, sem elméleti tudásban sem gépek tekintetében, max annyit ami az én gépeimre vonatkozik, de azokban meg semmi extra nincs.
Nyilván nagyon fontos tájékozottnak lenni, és tudni az összes gépről, technológiáról, hogy ha találunk számunkra valami hasznosat, akkor azt alkalmazni tudjuk a gazdaságunkban, szerintem ezért is fontos pl ez a fórum is.
Szeretném megköszönni, hogy az elmúlt napokban szinte csak hasznos, témával kapcsolatos eszmecseréket olvashattam! Csak így tovább! Ja igen: Kellemes Ünnepeket és Talajmegújításban Gazdag Boldog Új Évet kívánok Nektek!
Válasz Mf-es? #11789. hozzászólásáraÉn kapa helyett 25x25 vagy 30x30ast tennék. A magelosztót meg biztos lehet kapni?
Az agromasz vető egységed hány kilót tud szállítani? Az már jó kiindulási alap, ha megfelelő a tudása.
Válasz tuto1 #11786. hozzászólására
Válasz Mf-es? #11789. hozzászólásáraEgyiket sem lenne túl bonyolult összehozni.
A fronton keskenyebb a henger, mint a hátsó munkaszélessége. Ennek mi értelme?
Válasz Sk Laci #11788. hozzászólásáraSzerintem elég lenne elé 170-200 Le.
Kalászos aratás után rögtön 15 cm mélyen húztam, utána 1 hónapra totalis, majd egy menetben APV szóróval zöldtrágya vetés 5 cm mélyen.
Ősszel a zöldtrágyát beforgatom a nagyobbik gruberral, tavasszal 5 cm magágy készítés, így tökéletes a talaj. Kemény földben (pl. kifagyó zt. amit nem forgatok be ősszel és tavasszal egyből magágyat csinálok) enyhe csíkokat hagy a kapa, arra kell kitalálni valami simitót a kapa és a henger közé.
100 ha elteltével nincs gond a géppel, ha valami törik akkor az filléres költség laposvas, szög vas, és CO hegesztő kell.
Micsoda vetőcsoroszlyák,meg vetőmag elosztók.Hol lehetne ilyet venni?
Válasz tuto1 #11786. hozzászólásáraFajin, mutatós gép. Milyen teljesítményü traktort kíván a 6,6m? Sokan gyenge minőségünek mondják a gyártmányaikat, neked milyen a véleményed?
Tarlóra is rá szoktad húzni, vagy csak magágykészitőként második menetben?
Válasz tuto1 #11786. hozzászólásáraEzek a kapák tavasszal nem mancsolnak?
Szép felületet hagy maga után?
Amúgy mulcsos pályán ez kifejezetten jó szerszám lehet, elől aprít is a kapamező meg ritkás nem húz össze semmit.
Nekünk volt Leták ásóboronánk, a vázzal végülis nem volt gond nagyon de minden más az gatya volt rajta, sokat kellett bíbelődni vele mire összeállt aztán sokat húztuk anno.
Válasz Sk Laci #11765. hozzászólásáraÍgy alakítottam át:
Csavar, furatokkal tudom a mélységet állítani.
Válasz Agrárteenager #11782. hozzászólásáraNagyon szemléltető videó, kerestem száraz tarlón húzottat is ott is jól működőnek látszik.
Ezzel megoldható lenne a repce vagy napraforgó tarló aprítása is, sőt mint látszik a kukorica is nagyon jó minőségben.
Szerintem azért jó ez mert vertikálisan ad egy metszést a lap ami aztán az amplitúdójából eredően forgás közben meglökődik jobbrabalra így a teljes felszín átmozgatódik de csak olyan mélyen amennyire talajba van eresztve persze.
Válasz máris szomszéd #11783. hozzászólásáraemil ment.
Válasz Berente Antal #11781. hozzászólásáraA talaj szerkezet-talajélet csak javul valamennyit vagy akkor tartsam csak tisztán addig amíg üres?
A fizetős kultúrát,zeller sárgarépa petrezselyem krumplit nem lehet csak tiszta akadálymentes földbe tenni.
Van lehetőség ásógépezni is az nem kever le mindent.
Ha tudsz jobbat szívesen meghallgatom.
Válasz máris szomszéd #11775. hozzászólásáraHa a fizetős kultúra előtt közvetlen megszántod, kb felesleges bármit tenni vele előtte.
Válasz Becő #11777. hozzászólásáraÁtlapoztad a régiféle Carriert?
Most pont akcióban van az eredeti Vader alkatrész, egészen jó árakat küldtek ki.
Válasz VDénes #11776. hozzászólásáraValóban!
(ááá a sok ital vazzeg…)
Válasz Becő #11777. hozzászólásáraVan olyan kukoricám Cultus 420-as ledolgozva amin már itt is alig van szár, azt én véknyan kombizni fogom, tavasszal annak finomabb munkája van általában, még nedvesebb körülmények között is, viszont van olyan amin rettentő sok szártömeg van, jól aprított Rotadisc-es anyag de valamiért ott nem bomlik, azokat az egyenes lapos Vogel rövidtárcsával kell megérintőzni majd.
Válasz szanberg #11774. hozzászólásáraMár eltűnt a felszínről. Kap egy CCD-s Carriert.
Válasz szanberg #11774. hozzászólásáraPronto, ha jól tudom
Régóta olvasom az oldalt,talán itt tudnák választ kapni a kérdéseimre.
Felénk nem éri meg gabona féléket termelni így én szántóföldi kertészetben dolgozok.Kevés föld van így eljött azaz idő mikor egyszerűen mondva ki lett zsigerelve a több mint tíz évi folyamatos intenzív termeléssel.Az idéntől jóval vissza veszem a termelést így van lehetőség az üresen maradt földdel tenni valamit ami javít rajta. Egyenlőre be van vetve rozzsal,ami kell tábla tavasszal beszántom.
Ami föld nem kell ott zöldtrágyának marad,lesz olyan,hogy egy tábla akár két évig is üres marad ott szeretnék végig valami zöldtrágyát rajta.
Az eddigi olvasásom után nem kéne addig beszántani ameddig nem akarok "fizetős" kultúrát bele.
Mi lenne a jó megoldás újravetni zöldtrágyával?
Szárzúzó-műtrágyaszóróval szétszórni a magot-betárcsázni?
A lényeg az lenne,hogy ameddig nem kell a tábla addig javítani a talajt folyamatosan az nem probléma,hogy addig deficites a dolog.
Homokról van szó.
Grúber meg ilyesmik nincsenek.
Válasz Becő #11727. hozzászólásáraTavasszal mivel fogod ezt elmunkálni?
Vetőgéped milyen van?
Tempót azt tudom, gabonára nem emlékszem.