Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Málna #928. hozzászólásáraNapraforgó középső rosta 8 as volt, az volt a gyengepont szerintem + beüzemelésnél amit beállítottak szelet kevés volt igy kb 8-9 tonnát tisztított óránként. Tanulnom kell még ezt hátha lessz jobb is. Kukoricát holnap kezdjük de ott a szárító határozza meg a teljesítményt.
Válasz galimre83 #927. hozzászólásáraKukorica az egyszerű, két rostaszint dolgozik.
Felső: toldat 14-es ovális, rosta 12-es kör asszem.
Alsó: 4-es kör végig.
Itt gyakorlatilag a felső határ a csillagos ég, avagy amit bír.
A napraforgó más tészta, három rostaszint dolgozik.
A középső a lényeg, mert az határozza meg a felső rögrosta méretét.
A középső kör 8 vagy 9, esetleg 9,5-ös, a felső +1mm, a felső toldat +1,5-2mm.
Az alsó 4-es kör akár a kukoricánál.
Azért ilyen sok a rosta méret, mert a napránál nagy lehet a kaszat méret különbség, egyes hibridek között.
Itt a teljesítmény lényegesen csökken, de nagyrészt tisztaság igény függvénye.
Válasz kolbász #923. hozzászólásáraUgyan így jártam de mivel erősáramú a szakmám, volt már benne gyakorlatom.
Azért esik a hőfok mert mind a két fúvóka nem kap elég üzemanyagot. A fő szűrő szétszedése, tisztítása kevés. Az égőfej oldalán lévő üzemanyag szivattyú fedelén van négy csavar, azok eltávolítása után külső burkolat le jön és egy komoly kis szűrő található tele szeméttel. Aztán égőfej kifordítani majd kivenni a két fúvókát és azok végében is található egy-egy szűrő koszosan.
A második láng bekapcsolásánál az üzemanyag nyomása váltja át a levegő mennyiséget is de a ledugult rendszer erre képtelen. Ha egyet is kihagytok a tisztításból nem lesz jó az égőfejet mikor kifordítottam a fúvókán lévő kis szűrőn elvoltunk képedve mennyire koszos volt, a szivattyú szűrője szintén. Amikor elindítjátok a rendszert újból legalább 15 percig rosszul üzemel mert a levegő szabályzás akkor légteleníti ki saját magát. Az egész művelet 1 óra se volt.
Segítsetek!Adott egy esma mobil szárító olyat csinál hogy a kazán hőfokát nem viszi feljebb 105foknál azt is csak nehezen ,ha mégis eléri gondol egyet és a hőfok a elkezd lefelé menni de a két fúvóka dolgozik a láng alapján és mégis csökken a hőfok.1-2perc elteltével gázolaj szag először Útána meg olyan füst hogy a szárító nem látszik . Kikapcsolom a kazánt vissza kapcsolom megy rendesen és megint gondol egyet és újra csinálja.Mi lehet a gond?tegnap tökéletesen ment tegnapelőtt egyszer csinálta ,ma egész nap
Válasz Drisa #921. hozzászólására18-20-as kukoricát a legjobb szárítani, minőségileg is, keres is rajta a szárítós de nyomdafestéket elbír még a számla a gazdának is.
Ha kérhetném nem kívánnék ettől vizesebbet! Mindenki azt gondolja az a jó a szárítónak minnél több a víz, ami végülis igaz de aztán meg mégsem mert mi azt szeretjük amikor elégedetten halad a munka, és mindenki aki megdolgozott a növényével.
Itt most még minden haragos zöld, félek, hogy 25-28-as kukoricákat is fogunk vágni, pedig nyáron már majdnem elszáradt minden, aztán újra zöldült a határ ahogy esőt kapott.
Ja, és a zöme 280 FAO, 310 meg egy kevés 380-as van még.
Válasz szanberg #920. hozzászólásáraNagyon jól működik szerintem, ezt 2 év kevés tapasztalat után mondom. Mindig automatában megyünk ha beállt már. 19-20 asnál vizesebb kukorica még nem volt felénk.
Válasz Drisa #916. hozzászólásáraEgyre korszerűbb minden. Ma már olyan rosták vannak, hogy a naprafogó méretű és súlyú idegen törmeléket is kiszedik szemenként. Nyilván emiatt szedik ki a mintából is így.
Válasz bandigh #915. hozzászólásáraMinta vevővel a tulaj előtt vett mintát előtte mérem rostálom ki. Nincs vita. Hallottam olyan átvevő helyet ahol automata minta vevőt csináltak mert a paraszt azzal trükközik hogy a kocsiról lelkesen adja a mintát amit otthon már ki rostált. Maradjunk abban itt is ott is van simlis.
20-23-as törökbúza leszárítása mázsánként kb. 1 liter gázolaj, vagy 1 kg cseppfolyós gáz. A kettő árban kb. egyenlő! Tisztítás? Na az a lehúzás, mivel a szabvány a 2% szemetet tolerálná, de mindenki lehúzza a termelőről! Ha a Bunge nem kiabál a kombájntiszta szotyiért, Akkor kinek van üzlezszerüen kéjelgő anyukája?
Válasz Drisa #908. hozzászólásáraÚgy, hogy még az gáz áremelés előtti árak, vagyis a tavalyi gázáron számolt árak.
A 75 Ft idegennek tarifa teljesen korrekt, az 55Ft-on kb semmit nem keres, mármint önmagában a szárításon.
A tisztítás, a 600Ft-os ki-be tárolási díj, meg tárolási díj amin marad tiszta pénz.
Üdv valaki segítene adott egy esma mobil szárító ,hány fokon szárítják a forgót(kazán) és a maghőmérségletet mennyire állitjátok hogy kikapcsolom a kazán
Válasz balazs8r #892. hozzászólásáraSzia!
Attól függ mit szárítol.
Ha nincs sok szármaradvány, ami kukoricánál teljesíthető, akkor nem kell, de ha szárítást igényel a napraforgó, cirok, hüvelyesek, ott ajánlatos, mivel a sok szármaradvány okozhat bosszúságot (dugúlás, nem halad a termény), ezért érdemes előre kiszedni a ganét.
A szemét szárítási ktg-ről nem is beszélve. 4/5-ről 50%ra is letudsz menni, ami gyorsítja a megtérülést.
Na időközben sokat bújtam ezt a szárító témát, elég sok ajánlatot kértem sok referenciát megkérdeztem. Ezek alapján nálunk is valószínűleg az ESMA lesz a befutó, leginkább az ára és a sok pozitív tapasztalat miatt (a többi hasonló rendszerűre se nagyon mondtak rosszat, igazából szinte csak jókat mondtak mindegyikről). Konkrétan az 50 t körülieket néztük, így sok lehetőség kiment mert nem minden márkánál érhető el ekkora. Ez relatív nagynak tűnik, de mivel most egy 30 m3-ös áráért meglehet, és teljesítmény is van mögötte (Főleg ha korlátozzák az üzemidejét), így a kombájn is tud menni, és a hűtésre is marad idő, ezért ezekből választunk. Kopásra pedig igazából a forgó kopó alkatrészeket említette mindenki, illetve a csigát 12-14000 tonnánként ami minden típusnál előjön. Sok hasznos tanácsot is kaptunk, azonban van egy kérdés amiben nagyon megosztott válaszokat kaptunk. Kell-e előtisztítani? Alapvetően úgy terveztük, hogy kell, de sokan le beszéltek róla, míg mások szemetet nem szárítunk alapon előtisztítanak. Mivel van egy ~40 m3-es tartályunk azt a szárítás ideje alatt bőven meg lehetne tölteni az előtisztított terménnyel, majd az valamivel több mint felét már biztosítaná a betöltéshez, így a rosta nem korlátozná annyira a szárító megtöltés sebességét. Ezt az egyik referencia üzemben láttuk és elég hasznos ötlet, főleg hogy csak a tartályt kell majd áthelyezni hozzá. Ugyanakkor sokan azzal érvelnek, ha úgy is magunknak vágjuk, nem mocskot viszünk be (szemmel sokkal tisztább mint amit a cég a saját kombájnjával a saját szárítójára hord, nyilván szemét főleg pölhő így is akad bent), abból a lihát simán kiszívja az elszívó, a nagyon tört részeket meg valamennyire kiszedi a szárítóba épített leválasztó rosta. Ezek után döntse el az ember, hogy mit csináljon.
Szárítási költség oldalon sok mindent mondtak, kb az átlagos díjak 1/3-2/3 a között. Ha én az mondom, hogy 4/5 éből kijövünk, (tavaly 10500 Ft/t volt tisztítás+szárítással a 24.5-es kuki, és ebben nincs a levonás még beleszámítva...), akkor marad 2000 Ft *minimum 1000t támogatott pályázat esetén 10 éven belül megtérül, de ez elég borús számítás és, ha jó lesz a rendszer nem csak 20% marad rajt, főleg mivel általában magasak a vizek. +1 mivel bérszárítást senki nem vállal csak ha oda adjuk el, megmarad a mobilitási lehetősége is, hogy oda és akkor adjuk amikor akarjuk.
Szóval a kérdés kell-e előtisztító, vagy annak az árát inkább spóroljuk meg?
Válasz kukaccsosz #890. hozzászólásáraÉn is 60-asból akartam párat. Még az sem volt túl drága. Talán az volt fajlagosan a legolcsóbb. De már árajánlatokat sem találom. Ez 3 éve volt.
Válasz bandigh #886. hozzászólásáraSilo tarolora most is van lehetoseg.
Ismeros most csinalt 3db-ot. onerobol
Bizonyos méret alatt ep. engedely sem kell rá.
De ha terveztetni is kell megy az. Tudok ajanlani tervezot, villamos reszet meg megoldom en.
Lengyelbol olcson van silo jelenleg. Palyazat nelkul gondoltam epiteni en is 3-at. De most olyan kedvezo aron taroltam az utobbi par evbe, hogy megse eri meg nekünk.
Válasz dnsv #885. hozzászólásáraÍgy méggyorsabban, ha a nagy mégnagyobbra nő Usába minden paraszt magának tárol, igaz kicsit nagyobb az átlag birtok. De a silót is úgy építette h házilag megvolt.. a gyepre elterítette a zúzottkövet, körbezsaluzta, aztán egy becsületes beton, a cég meg rátette a silót. Tény h nem volt 200 milla, csak 30, de ott inkább úgy csinálják h olcsó és használható legyen, itt meg h miné’ több a kőccség papíron annàl jobb
De ha itt vissza olvasol talan ez az érték az ami rentábilis lehet.
100ha-os gazdának 3 növénnyel nem sok értelme van keccsolni vele.
Ha kicsi a száritó sokaig kell huzni az aratást, ha nagy akkor nem térül meg.
Értelmes tároló is 500m2- kezdödik, az meg minimum 60-80m és hol van a száritó, rosta, egyebek.
Be kell latni a kis gazdasagok el fognak tűnni lassan, mint ahogy az allattartas is eltűnt. Ez van ☹️
Kitartást mindenkinek!
Megjelent a:
Terménytárolók, szárítók és tisztítók fejlesztésének támogatása pályázat társadalmi egyeztetésre.
Ezt megint sikerült a nagy gazdaságoknak kiírni.
Kommunikációban mindig támogatják a családi gazdaságokat, kisebb gazdaságokat.
Akkor miért zárják ki őket egyes támogatásokból?
A minimális támogatási összeg 100 millió forint ami minimálisan 200 milliós beruházás!
5 éve volt kisméretű tárolós pályázat igaz, de ebből miért kell kizárni a kisebbeket, kozepeseket?
Esetleg, ha használt is szóbajöhet, akkor 838as hozzászólásnál tettem fel képet, vagy gyere nézd meg, hamarosan eladó lesz. (szintén dunántúl-Szabadbattyán)
Használtnak még a tervező is örülne, nem kellene vele foglalkozni semilyen hatóságnak (kivéve gázosok).
400 méter távolság kell asszem lakóháztól, ha nincs meg, akkor nem is engedik, de használtat okosba beteszed, aztán gooo.
980 hozzászólás
Válasz ÁdámZoltán #926. hozzászólásáraÉrdekesség végett visszaszóltak ez volt a baja a kazánnak , ezért jó ez a fórum.
Válasz Málna #928. hozzászólásáraNapraforgó középső rosta 8 as volt, az volt a gyengepont szerintem + beüzemelésnél amit beállítottak szelet kevés volt igy kb 8-9 tonnát tisztított óránként. Tanulnom kell még ezt hátha lessz jobb is. Kukoricát holnap kezdjük de ott a szárító határozza meg a teljesítményt.
Válasz galimre83 #927. hozzászólásáraKukorica az egyszerű, két rostaszint dolgozik.
Felső: toldat 14-es ovális, rosta 12-es kör asszem.
Alsó: 4-es kör végig.
Itt gyakorlatilag a felső határ a csillagos ég, avagy amit bír.
A napraforgó más tészta, három rostaszint dolgozik.
A középső a lényeg, mert az határozza meg a felső rögrosta méretét.
A középső kör 8 vagy 9, esetleg 9,5-ös, a felső +1mm, a felső toldat +1,5-2mm.
Az alsó 4-es kör akár a kukoricánál.
Azért ilyen sok a rosta méret, mert a napránál nagy lehet a kaszat méret különbség, egyes hibridek között.
Itt a teljesítmény lényegesen csökken, de nagyrészt tisztaság igény függvénye.
Válasz Málna #925. hozzászólásáraHelló. Napraforgónál illetve kukoricánál milyen rostával dolgozol? Milyen teljesítménye van óránként napraforgónál?
Válasz kolbász #923. hozzászólásáraUgyan így jártam de mivel erősáramú a szakmám, volt már benne gyakorlatom.
Azért esik a hőfok mert mind a két fúvóka nem kap elég üzemanyagot. A fő szűrő szétszedése, tisztítása kevés. Az égőfej oldalán lévő üzemanyag szivattyú fedelén van négy csavar, azok eltávolítása után külső burkolat le jön és egy komoly kis szűrő található tele szeméttel. Aztán égőfej kifordítani majd kivenni a két fúvókát és azok végében is található egy-egy szűrő koszosan.
A második láng bekapcsolásánál az üzemanyag nyomása váltja át a levegő mennyiséget is de a ledugult rendszer erre képtelen. Ha egyet is kihagytok a tisztításból nem lesz jó az égőfejet mikor kifordítottam a fúvókán lévő kis szűrőn elvoltunk képedve mennyire koszos volt, a szivattyú szűrője szintén. Amikor elindítjátok a rendszert újból legalább 15 percig rosszul üzemel mert a levegő szabályzás akkor légteleníti ki saját magát. Az egész művelet 1 óra se volt.
Válasz galimre83 #924. hozzászólásáraIgen
Üdv Urak. Hevesgép féle MH 200 as tisztítót használ valaki?
Segítsetek!Adott egy esma mobil szárító olyat csinál hogy a kazán hőfokát nem viszi feljebb 105foknál azt is csak nehezen ,ha mégis eléri gondol egyet és a hőfok a elkezd lefelé menni de a két fúvóka dolgozik a láng alapján és mégis csökken a hőfok.1-2perc elteltével gázolaj szag először Útána meg olyan füst hogy a szárító nem látszik . Kikapcsolom a kazánt vissza kapcsolom megy rendesen és megint gondol egyet és újra csinálja.Mi lehet a gond?tegnap tökéletesen ment tegnapelőtt egyszer csinálta ,ma egész nap
Válasz Drisa #921. hozzászólására18-20-as kukoricát a legjobb szárítani, minőségileg is, keres is rajta a szárítós de nyomdafestéket elbír még a számla a gazdának is.
Ha kérhetném nem kívánnék ettől vizesebbet! Mindenki azt gondolja az a jó a szárítónak minnél több a víz, ami végülis igaz de aztán meg mégsem mert mi azt szeretjük amikor elégedetten halad a munka, és mindenki aki megdolgozott a növényével.
Itt most még minden haragos zöld, félek, hogy 25-28-as kukoricákat is fogunk vágni, pedig nyáron már majdnem elszáradt minden, aztán újra zöldült a határ ahogy esőt kapott.
Ja, és a zöme 280 FAO, 310 meg egy kevés 380-as van még.
Válasz szanberg #920. hozzászólásáraNagyon jól működik szerintem, ezt 2 év kevés tapasztalat után mondom. Mindig automatában megyünk ha beállt már. 19-20 asnál vizesebb kukorica még nem volt felénk.
Válasz Drisa #919. hozzászólására23-25-ös kukoricából mit tud a valóságban?
Az automata beállító rendszere stabilan működik?
Válasz szanberg #917. hozzászólásáraStela 8 tonnás. 5000 tonna tároló.
Válasz Drisa #916. hozzászólásáraEgyre korszerűbb minden. Ma már olyan rosták vannak, hogy a naprafogó méretű és súlyú idegen törmeléket is kiszedik szemenként. Nyilván emiatt szedik ki a mintából is így.
Válasz Drisa #916. hozzászólásáraMilyen szárítótok is van Drisa?
Típus, teljesítmény... Mellette hány tonna tárkapacitás?
Válasz bandigh #915. hozzászólásáraMinta vevővel a tulaj előtt vett mintát előtte mérem rostálom ki. Nincs vita. Hallottam olyan átvevő helyet ahol automata minta vevőt csináltak mert a paraszt azzal trükközik hogy a kocsiról lelkesen adja a mintát amit otthon már ki rostált. Maradjunk abban itt is ott is van simlis.
Válasz Drisa #914. hozzászólásáraMeg az se, hogy ki méri a mintát
Válasz gcastle #911. hozzászólásáraKombájn tiszta napraforgót láttam már 2-20% szemétig. Nem mindegy ám ki termeli...
Válasz gazda.f #899. hozzászólásárahttps://www.kleverltd.ru/catalog/zernopererabotka/OZM/
"üzletszerűen"...
20-23-as törökbúza leszárítása mázsánként kb. 1 liter gázolaj, vagy 1 kg cseppfolyós gáz. A kettő árban kb. egyenlő! Tisztítás? Na az a lehúzás, mivel a szabvány a 2% szemetet tolerálná, de mindenki lehúzza a termelőről! Ha a Bunge nem kiabál a kombájntiszta szotyiért, Akkor kinek van üzlezszerüen kéjelgő anyukája?
Válasz Drisa #908. hozzászólásáraEz még szebb! Lassan átállok erre a termelés helyett! Aztán megyünk, amíg van barom, aki termeljen... Aljas dolog!
Válasz Drisa #908. hozzászólásáraÚgy, hogy még az gáz áremelés előtti árak, vagyis a tavalyi gázáron számolt árak.
A 75 Ft idegennek tarifa teljesen korrekt, az 55Ft-on kb semmit nem keres, mármint önmagában a szárításon.
A tisztítás, a 600Ft-os ki-be tárolási díj, meg tárolási díj amin marad tiszta pénz.
Válasz gcastle #907. hozzászólásárahttps://www.hodtesz.hu/table/
Ők hogy csinálják?
Válasz ermike #904. hozzászólásáraMásik topicban írtak 1500Ft/tonna/vízfokot... Nettó rablás!
https://static.landwirt.com/7933-92142faf23855cb07e2dd51848e64e7b-2831032-0.jpgVálasz lala #905. hozzászólására
Válasz gazda.f #902. hozzászólásáraén is hasonlót keresgélek.elég kicsi a kínálat
Szárítási díjak hogy alakulnak az idén, sokan nagyot emeltek azt hallom!
Válasz gazda.f #902. hozzászólásáraJa most nézem bocsi
Válasz 6620 #901. hozzászólásáraMobil terménytisztítót keresek! Nem szárítót...
Válasz gazda.f #899. hozzászólásáraEsma
Válasz gazda.f #899. hozzászólásáraEsma
Üdv! Új mobil terménytisztítót tud valaki ajánlani? Legalább 5t/h teljesítménnyel…
Válasz balazs8r #892. hozzászólására240-es ESMA van, évek óta kombájntisztán megy el minden...
Válasz kolbász #896. hozzászólására50-60 fok.
Üdv valaki segítene adott egy esma mobil szárító ,hány fokon szárítják a forgót(kazán) és a maghőmérségletet mennyire állitjátok hogy kikapcsolom a kazán
Üdv ha valakit érdekel van eladó serleges felvonóm 2db hevesgép 30t/h teljesítményűek.
Válasz balazs8r #892. hozzászólásáraSzia!
Attól függ mit szárítol.
Ha nincs sok szármaradvány, ami kukoricánál teljesíthető, akkor nem kell, de ha szárítást igényel a napraforgó, cirok, hüvelyesek, ott ajánlatos, mivel a sok szármaradvány okozhat bosszúságot (dugúlás, nem halad a termény), ezért érdemes előre kiszedni a ganét.
A szemét szárítási ktg-ről nem is beszélve. 4/5-ről 50%ra is letudsz menni, ami gyorsítja a megtérülést.
Válasz balazs8r #892. hozzászólásáranem kell
Na időközben sokat bújtam ezt a szárító témát, elég sok ajánlatot kértem sok referenciát megkérdeztem. Ezek alapján nálunk is valószínűleg az ESMA lesz a befutó, leginkább az ára és a sok pozitív tapasztalat miatt (a többi hasonló rendszerűre se nagyon mondtak rosszat, igazából szinte csak jókat mondtak mindegyikről). Konkrétan az 50 t körülieket néztük, így sok lehetőség kiment mert nem minden márkánál érhető el ekkora. Ez relatív nagynak tűnik, de mivel most egy 30 m3-ös áráért meglehet, és teljesítmény is van mögötte (Főleg ha korlátozzák az üzemidejét), így a kombájn is tud menni, és a hűtésre is marad idő, ezért ezekből választunk. Kopásra pedig igazából a forgó kopó alkatrészeket említette mindenki, illetve a csigát 12-14000 tonnánként ami minden típusnál előjön. Sok hasznos tanácsot is kaptunk, azonban van egy kérdés amiben nagyon megosztott válaszokat kaptunk. Kell-e előtisztítani? Alapvetően úgy terveztük, hogy kell, de sokan le beszéltek róla, míg mások szemetet nem szárítunk alapon előtisztítanak. Mivel van egy ~40 m3-es tartályunk azt a szárítás ideje alatt bőven meg lehetne tölteni az előtisztított terménnyel, majd az valamivel több mint felét már biztosítaná a betöltéshez, így a rosta nem korlátozná annyira a szárító megtöltés sebességét. Ezt az egyik referencia üzemben láttuk és elég hasznos ötlet, főleg hogy csak a tartályt kell majd áthelyezni hozzá. Ugyanakkor sokan azzal érvelnek, ha úgy is magunknak vágjuk, nem mocskot viszünk be (szemmel sokkal tisztább mint amit a cég a saját kombájnjával a saját szárítójára hord, nyilván szemét főleg pölhő így is akad bent), abból a lihát simán kiszívja az elszívó, a nagyon tört részeket meg valamennyire kiszedi a szárítóba épített leválasztó rosta. Ezek után döntse el az ember, hogy mit csináljon.
Szárítási költség oldalon sok mindent mondtak, kb az átlagos díjak 1/3-2/3 a között. Ha én az mondom, hogy 4/5 éből kijövünk, (tavaly 10500 Ft/t volt tisztítás+szárítással a 24.5-es kuki, és ebben nincs a levonás még beleszámítva...), akkor marad 2000 Ft *minimum 1000t támogatott pályázat esetén 10 éven belül megtérül, de ez elég borús számítás és, ha jó lesz a rendszer nem csak 20% marad rajt, főleg mivel általában magasak a vizek. +1 mivel bérszárítást senki nem vállal csak ha oda adjuk el, megmarad a mobilitási lehetősége is, hogy oda és akkor adjuk amikor akarjuk.
Szóval a kérdés kell-e előtisztító, vagy annak az árát inkább spóroljuk meg?
Válasz kukaccsosz #890. hozzászólásáraÉn is 60-asból akartam párat. Még az sem volt túl drága. Talán az volt fajlagosan a legolcsóbb. De már árajánlatokat sem találom. Ez 3 éve volt.
Válasz dnsv #889. hozzászólásáraHát azok nagyon kicsik.
Én 70 köbös tranzittartályt terveztem.
Válasz kukaccsosz #888. hozzászólásáraNem számoltak fel rá semmit most az utóbbi időben.
Ismerős ha jól emlékszem 30-40m3-eseket csinált 3-at. De 2m alatt volt az ára bőven.
25 ha-os gazda.
Én is csak búzára és napraforgóra gondoltam. Arra még talán rentábilis lenne, szárító se sokszor kellene, csak egy jó pofás rosta.
Válasz dnsv #887. hozzászólásáraMennyi az az olcsó?
Mekkora?
Válasz bandigh #886. hozzászólásáraSilo tarolora most is van lehetoseg.
Ismeros most csinalt 3db-ot. onerobol
Bizonyos méret alatt ep. engedely sem kell rá.
De ha terveztetni is kell megy az. Tudok ajanlani tervezot, villamos reszet meg megoldom en.
Lengyelbol olcson van silo jelenleg. Palyazat nelkul gondoltam epiteni en is 3-at. De most olyan kedvezo aron taroltam az utobbi par evbe, hogy megse eri meg nekünk.
Válasz dnsv #885. hozzászólásáraÍgy méggyorsabban, ha a nagy mégnagyobbra nő Usába minden paraszt magának tárol, igaz kicsit nagyobb az átlag birtok. De a silót is úgy építette h házilag megvolt.. a gyepre elterítette a zúzottkövet, körbezsaluzta, aztán egy becsületes beton, a cég meg rátette a silót. Tény h nem volt 200 milla, csak 30, de ott inkább úgy csinálják h olcsó és használható legyen, itt meg h miné’ több a kőccség papíron annàl jobb
Válasz Nyomasek Bobo #883. hozzászólásáraEn is elszomorodtam mikor meglattam.
De ha itt vissza olvasol talan ez az érték az ami rentábilis lehet.
100ha-os gazdának 3 növénnyel nem sok értelme van keccsolni vele.
Ha kicsi a száritó sokaig kell huzni az aratást, ha nagy akkor nem térül meg.
Értelmes tároló is 500m2- kezdödik, az meg minimum 60-80m és hol van a száritó, rosta, egyebek.
Be kell latni a kis gazdasagok el fognak tűnni lassan, mint ahogy az allattartas is eltűnt. Ez van ☹️
Kitartást mindenkinek!
Válasz kukaccsosz #882. hozzászólásáraValamiből meg kell csinálni a meglévő nagy telepek bővítését, esetleg egy vadiúj szárító satöbbi
Válasz kukaccsosz #882. hozzászólásáraÚgy látszik azon a szinten a 200 milla kicsinek számít...
Megjelent a:
Terménytárolók, szárítók és tisztítók fejlesztésének támogatása pályázat társadalmi egyeztetésre.
Ezt megint sikerült a nagy gazdaságoknak kiírni.
Kommunikációban mindig támogatják a családi gazdaságokat, kisebb gazdaságokat.
Akkor miért zárják ki őket egyes támogatásokból?
A minimális támogatási összeg 100 millió forint ami minimálisan 200 milliós beruházás!
5 éve volt kisméretű tárolós pályázat igaz, de ebből miért kell kizárni a kisebbeket, kozepeseket?
Válasz balazs8r #880. hozzászólásáraKíváncsiságképpen majd írd meg itt, hogy mire jutottatok!
Esetleg, ha használt is szóbajöhet, akkor 838as hozzászólásnál tettem fel képet, vagy gyere nézd meg, hamarosan eladó lesz. (szintén dunántúl-Szabadbattyán)
Használtnak még a tervező is örülne, nem kellene vele foglalkozni semilyen hatóságnak (kivéve gázosok).
400 méter távolság kell asszem lakóháztól, ha nincs meg, akkor nem is engedik, de használtat okosba beteszed, aztán gooo.