Hirdetés
Fórum
Terménytároló csarnok, szín, épület tervezés,...
Létrehozta: Vendég , 2008-02-17 21:23:21
Kedvencekhez
Segítség
- Poénok új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- De gáz a gáz!!!!!!! új
- Claas traktorok új
- Claas Lexion vélemények új
- Fiatal agrárvállalkozók induló támogatása c. pályázat - Minden Fiatal Gazda ide :) új
- Strip-till (Orthman) féle sávos művelésé a jövő! új
- Karácsony új
1352 hozzászólás
Válasz .Ropi #1149. hozzászólásáraÉn úgy értelmezem amit írt, hogy 60eter euró a váz, szerelés, lemezeles, abban a beton nincs benne.
Válasz SzZsolt #1146. hozzászólásáraAmit kaptam ajánlatot Borgát, abban is benne. De van munka-szerelés nélküli áram is. Ez majd 10 000 eurót jelent.
Válasz bandigh #1147. hozzászólásáraSaluzó beton elemekkel, bevasalva, majd betonozva.
De ha kellene öntött vasbetonfal menne. Vagyis ilyen az elképzelésem.
Nem szeretném, mint a környéken "egyeseknél" felrakták a búzát 2,5-3 m magasságba a fal mellé, majd kidőlt a fal a terményel együtt.
Válasz Sk Laci #1145. hozzászólásáraPazarlás a két réteg beton, kiszeded a tükröt, hordatsz rá 30 centi M80-as követ két rétegben, közben hengerezed. A tetejére meg 3 centi M22-es, rakodógéppel el lehet húzni tükörre ha van egy szinteződ. Azt hengerezni megint és arra a legalább 20 centi C20-as beton műanyaghajjal (nekünk van 17 centis is, a nagypóttal elrepesztettem a szélét). Nekünk csak a beton meg a vas belekerült annyiba amennyit te mondasz az egészre. Ennyi vasat tegyél bele én azt mondom, ez nem dől ki mint a zsalukő. Nekimegyek a Manitouval lepattan róla.
Válasz ND #1144. hozzászólásáraNem ritkán olyan megerősítéseket kérnek a szerkezetbe, hogy mire megcsinálod, majdnem annyi lesz mint egy új. És attól azért messze lesz
Válasz Sk Laci #1145. hozzászólásáraVasbeton fal is lenne?
Válasz Sk Laci #1145. hozzászólásáraA Frisomattal nem jársz rosszul.Ott az épület árában a felállítás is benn van.Csak az alapot kell nekik biztosítani.Komoly eszközökkel érkeznek a szerelők.Nincsenek mondvacsinált plusz költségek
Válasz .Ropi #1137. hozzászólásáraBetonnak még nem számoltam utána de 2x 20 cm-rel számolok /min. 2x 15 cm/ + nedvesség elleni izoláció. A komplet fémváz, tetőlemezek, oldalfallemezek, ajtóval 4x4,5 m-es szereléssel együtt 60 000 euró.
De eddig ez csak egy ajánlat. Ha élesben menne, megszóllitanám a Frisomatot,...., meg helyi céget is megkérdeznék, akik vasszerkezetekkel dolgoznak.
Kb 100-120 000 euróval számolok, de eddig ahogyan feljebb is írtam, még nem jártam utánna részletesen.
Válasz samu8 #1142. hozzászólásáraÉpítési engedély meg statika minimum.
Ami régen jó ill elegendő volt, az ma statikailag nem üti meg a mércét
Válasz Szabi. #1141. hozzászólásáraEzek a félköríves sátrak fajlagos áron nagyon jók.. Valami 10+ év garis a ponyva is. Mondjuk ha két vége is kell az megdobja, de akkor is messze van egy színtől
Bontott vasszerkezet felállításához milyen engedélyek kellhetnek ?
Válasz kukaccsosz #1140. hozzászólásáraGépnek és inputnak kellene valami.
Vasváz vagy ipari sátor ?
Vasváznál herótom van az engedélyektől......
Válasz Szabi. #1138. hozzászólásáraA Vasszerkezet ára kb. 15 ezer/m2 ebben nincs benne a héjazat. Amúgy a beton rész a nagyon drága. 60 ezer alatt nem igen jön ki egy m2.
Válasz Szabi. #1138. hozzászólásáraegy háznál is kb 5% a tégla költség
Válasz .Ropi #1137. hozzászólásáraHirdetéseket nézve, ott azt írják, hogy 5-8ezer/m2 a vasszerkezet ára.
Hogy tud ez felmenni 80-100ezerre ???
Értem, hogy vasváz, szerelés, daruzás, lindab, szendvics, beton stb... de ennyit benyel ????
Válasz Sk Laci #1114. hozzászólására18x40-es csarnok, 300-as IPE-ből, Lindab lemez, 20 cm beton műanyaghajjal, felcsiszolva, 30-as 3 méteres fal itthon épphogy befedné a 60 millió és csak jövőre(!) tudnának hozzákezdeni, ennyivel számolj minimum.
Válasz Rabó001 #1130. hozzászólásáraKöszönöm
Válasz bandigh #1132. hozzászólásáraSajnos tudom, hogy évről évre drágul, de a gépek is. Csak az a szerencsétlen megtermelt terményünk nem bír lépést tartani a drágulásokkal.
Terménytároló akkor jöhet szóba, ha nem menne át a géppályázatba beadott pótkocsi, amit itt novemberben kiveséztünk, melyik lenne jobb. Csak sajnos a kiértékelés az május vége /ha nem húzódik tovább/. Onnantól aratásig meggyőzni tervekkel engedélyekkel kivitelezésel aratásig ilyen gabonatárolót szerinten túl necces lenne.
Nem idegeskedek, lessz ahogyan lessz. Csak kár, hogy nem vagyok 10-15 évvel fiatalabb. Akkor ilyen terménytárolót eléb felépitenék.
Válasz envagyok2 #1133. hozzászólásáraAz egyszerű megépíthetőségnek annyi is lenne. Tető milyen formájú lenne?
Mivel a tető súlyát a kereszt zártszelvények a lejtős(6m-től hosszabb!) szerkezeti elemre teszik, annak kell max erősebbnek lenni, ha így akarja megépíteni. A középen egy oszlopos bejáratnál már 9m-es zártszelvény kéne ami nagyon para. Megcsinálhatja, de akkor elől, hátul kell egy atom szelemen, kiandrásolva amennyire lehet, és a szarufák lejtésirányban lesznek, arra keresztbe meg egy lécezés ami tartja a lemezt.
Válasz VW passat #1129. hozzászólásáraezt mondom, csinálj rácsos tartót. nem lesz drágább, nem lesz nehezebb, ellenben erősebb.
ahol beállsz, elől, a magasabb olaldt, oda 2 db 9 m-es rácsostartót csinálnék, egy oszlop lenne középen, mégiscsak nagyobb a szabadság, mint kettőt kerülgetni.
Válasz Sk Laci #1116. hozzászólásáraTe tudod, csak szólni akartam. Az építkezés eleve drágul, nekem idén több mint a dupla áron dolgoztak mint páréve. A menetközbeni drágulást úgy értem, hogy nem tudod h mennyi beton kell pontosan, mert nagyobb lett a gödör, rezsianyagok, csavarok, ezeket előre nem tudod, pontosan mennyi kell, vagy ha ezt is beleíratod az ajánlatba, akkor tuti ráhagyással számolnak majd, az se olcsóbb. Mindenesetre a betonfalú csiszoltpadlós géptároló az a luxus kategória, a legdrágább tárolási mód. Mert termény csak pár hónapban lenne benne gondolom, a többi időben gép lenne benne, az meg bárhol eláll, ami fölött tető van. Pl az említett féltetős szinek, vagy a félköríves ponyva sátor, ilyenből is van 4 a faluban
Mennyiben lesz a projekt? És ami alatta lesz, mikor ne adj isten megroggyan? Statikust nem érdemes kihagyni..
Válasz Sk Laci #1127. hozzászólásáraKüldtem egy választ.
Válasz envagyok2 #1126. hozzászólásáraCsak simán az I gerenda lenne, hogy minél egyszerübb legyen elkészíteni.
Válasz határjáró #1122. hozzászólásárakopásálló réteggel van ellátva
sérülésekkel szemben ellenállóbb
könnyen tisztítható, pl: olajat fel tudod törölni, nem szívódik bele
fényt jobban visszaveri
Válasz Rabó001 #1125. hozzászólásáraElküldtem
Válasz VW passat #1112. hozzászólásárarácsos tartó?
Válasz Sk Laci #1123. hozzászólásáraPersze hogy nem látszik ránézésre senkin a munkája. Nálunk is volt ablakcsere, be is mód.
Tudsz nekem üzenetet küldeni innen? Ha igen akk küldj egyet.
Válasz határjáró #1122. hozzászólásáraKevésbé porzik, és a csiszológép után simáb a felület.
Válasz Rabó001 #1120. hozzászólásáraÉn még nem épitettem ilyen raktárat, ezért nem tudom kinek milyen a munkája. Sajnos nincsen senkinek se a homlokára írva, hogy milyen munkát végez.
Amikor ablakokat cseréltettem a házon, akor elhívtam az egyik ablakos céget. Megcsinálták a munkát, nem voltam felettük, mert mást csináltam, így csak a befejezésnél mentem hozzájuk. Kifizettem a megegyezett összeget. A munkairányitójuk 1 órára rá felhívott és kezdett cseszegetni, hogy hogyan mertem megkérdezni, hogy milyen vakolómaltert használnak. Ezzel a féleszüvel anyira összekaptam, ha nem telefonon vitatkoztunk volna, hát nem tudom, nem e igazgattuk volna meg egymás inggallérját.
Jöttek volna másnap szüleimhez bemérni az ablaknyílásokat, hogy majd ott is ők szerelik. Hát nem hagytam. Szerencsétlen tulaj jött, nagyon elkeseredett, amikor megmondtam miért nem kívánom, hogy ők cseréljék le a másik ingatlanban az ablaknyílásokat. Azt mondtam neki, ha a jövőben valahol érvényesülni szeretne, nagyon gondolja meg kit küld oda. És még az elnagyolt munkát is megmutattam neki, amit nálam csináltak. A folyosón egymás mellé 3 db ablakot nem tudtak egy magasságba betenni 2-3 cm repültek egymáshoz viszonyítva. Hiába volt nekik végig kirajzolva a + 100. Az a csík a falakon, pilléreken tök fölösleges volt a szerelőiknek. Az egyik szobaablak kinti parapétlemez leszerelésénél meg leszakítottak majd 1 m felületü vakolatot. Kérdeztem a tulajtól, mit csinálna, ha nem melegíteném be a házat? Mivel javította volna ki a kiszakított csillámos brezolit vakolatot. A tulaj csak halgatott.
Melyik részen laksz, hogy nálatok az ismerősöd munkáját megnézné az ember?
Válasz Sk Laci #1114. hozzászólásáraCsiszolt beton miért fontos?
Válasz Sk Laci #1114. hozzászólásáraCsiszolt beton miért fontos?
Válasz Sk Laci #1114. hozzászólásáraHa láttad volna ezt az osztrák épületet akkor nem ezt mondanád. Ez amúgy ragasztva volt, mert volt több mint 20 m a fesztáv, a tetőszelemen vagy minek mondják volt vagy 1 méter magas.
De ez igazából mindegy, olyat én se tudnék ajánlani aki fából csinál, olyat viszont tudok aki acélból.
Ha rendesen van megcsinálva a tető, nem kókány módon, akkor nem ereszti be a vizet, meg kell venni hozzá a gyári csavarokat, rögzítőket. És meg kell nézni kivel csináltatod. Akit ismerek az csinált többet a környéken, valamelyikre a szerződése is olyan volt, hogy csak akkor kellett a gazdának kifizetni, ha az épület elkészül.
Válasz Sk Laci #1118. hozzászólásárahttps://www.metal-sheet.hu/antikondenzacios-filc
Válasz jamo #1117. hozzászólásáraKöszönöm szépen, utánanézek a lehetőségeknek.
Válasz Sk Laci #1114. hozzászólásáraFára nem tudom hogy rögzítik a trapézlemezt. Nekem fémen van van ahol csőre van ahol U szelvényre. Azzal nincs gond.
Van valami filcbevonatú ha jól emlékszem a párakicsapódástól megvédendő.
Válasz bandigh #1090. hozzászólásáraEgy biztos. Nálam drágulni nem fog. Ha még is szeretnének valamit rárakni, akor olyan gyorsan még egy épületről se távoztak, mint tőlem mennének. Ilyen ez se volt benne, meg az se nagyon alergiás vagyok. Vagy tartsa a szavát, vagy mehet amerre tetszik.
A multban nem egy gépeladó elesett az üzlettől pont ez miatt. De a jövőben se volt már esélye velem üzletelnie.
Válasz Sk Laci #1081. hozzászólásáraSzia!
Nekem 5-6éve vant fent ilyen Lengyel pléh. A gumis rögzítőcsavarok tökéletesen zárnak. Eső nem jön be. Viszont, alulról párásodik és csöpög. Azzal számolni kell. Ma reggel is csöpögött olvadáskor ami éjjel ráfagyott belülről. És ha van páratartalma a levegőnek akkor az kicsapódik a gyorsan lehűlő lemezen és utána lecsöpög róla. Igaz nekem egy oldalról nyitott és így átjárja a levegő de gondolom a teljesen zártba is bekúszik annyi pára ami lecsapódik már a hideg tetőn. Van valami szigetelt verziójú olyanokat tesznek komolyabb helyeken. Nekem egy részén pala van, ott is csöpög de nem annyira ott csak a fém kereszttartókon csapódik ki és azokról csöpög mivel jóval kisebb a fém felület így jóval kisebb a csöpögés is.
Válasz Rabó001 #1111. hozzászólásáraCsak acélszerkezetü raktáron gondolkodok. Fából elég, hogy van otthon 6x5 m-es géptároló, de a fa eleget dolgozik.
0,6 mm-es tetőlemezt azért kérdezem, mert olyanal adták az ajánlatot. A 20 éva gyártott 2-3 mm vasag cinkbevonatú trapézlemezeket nálunk nem lehet kapni. Ezek rengeteget kibírtak. Ugyan úgy voltak alumínium kivitelüek is. Az ismerősömnek csináltak raktártetőt ilyen ajánlatban levő nagyon vékony lemezből raktártetőt. Szögekel van rögzítve a pléh, de esőben mindenhol csöpög be. Tele van a raktárja szétrakott kannákal. Ilyen gyalázatos tetőfedést nem szeretnék. Ezen a szendvicspanelon gondolkodtam, hogy ne izzadjon a tető, de szeretnék látni először ilyet szeretnék látni, főleg rögzítés terén. Régészeti feltárásra nemhiszem, hogy szükség lessz, mert a telek egyik részében van volt tehénistálló rom. Részben nekem fog kelleni eltávolítani a volt istállómaradványt. Esővíz úgy is a raktár mellé lenne levezetve, akár a többi épületről, ami a volt TSZ telepen található.
Alja természetesen csiszolt beton lenne, és az oldala 3 m-ig betonfal. Akiktől kaptam árajánlatot, elmennék megnézni pár elkészitett raktárat. Természetesen megszóllitok másokat is, ha már élesbe fog menni.
Üdv!
Van valakinek 100to körüli gabonasilója amit mostanában épített? Milyen szakhatóságoktól milyen engedélyek kellenek a felállításához? tüzivíz tárolót előírnak hozzá? Vagy van rá egyszerűbb megoldás? külterület, vízhálózat nélkül, használataban lévő telephelyen szeretném felállítani. Ha van valakinek friss tapasztalata kérem ossza meg, akár privátba is. Előre is köszönöm!
Válasz Büresz #1097. hozzászólásáraIgen ezt a tied alapján álmodtam meg, csak a vaskereskedésben nincs 120x120x3 zártszelvény csak IPE gerenda és abból kell épitkezni ami van. Nekem kétségem a 6m fesztávval van, hogy azt alátámasztás nélkül bírja-e? Nem akarok középen oszlopot, mert így jobban ki lehetne használni. A váz akkor lenne 120IPE, 80x40x2 zártszelvény szelemen, sarkokba merevítés, andrás kereszt a 2 végén, meg a két szélső hátsó keretállás között. Így jó lenne? Egyenlőre csak fedve, később majd körbelemezelve.
Válasz Sk Laci #1081. hozzászólásáraÁram nélkül ne csináld, igaz hogy van aggregátor, de az nem ugyanaz, mint mikor ott a dugó, meg hát ez akkor a telephelyed lenne.
Építési cég van nálunk sok, legalábbis a mi környékünkön, nekem is van egy ismerősöm aki ilyenekkel foglalkozik, Szlovákiában is dolgozott már.
A kinti építési szabályokat nemtudom, ezt neked kell megnézni. Itt más külterületen, belterületen (a ház mögött kert általában ez), településrendezési terv van amiben meg van szabva például hogy mekkora vállmagasságú épület építhető. De itt volt aki nagyobbat akart, kérvényezte az önkormányzatot hogy módosítsák a településrendezési tervet, megtették. Régészeti feltárást is kell itt már csináltatni.
És nézz meg a kiszemelt vállalkozó által épített épületet is referenciának, sőt többet nézz meg. Én az anyagot nem sajnálnám belőle, mivel ez egy hosszú távú beruházás.
Ezekre figyelj ha építesz: kialakítás, kivitelezés, anyagok, méret, magasság, kapuk magassága és elhelyezése (kicsi ne legyen), belmagasság (van aminek a falak magasságában összekötők vannak, ez akadályozza pl. a rakodóval való rakodást, az a jó ilyen szempontból aminek csak a lábak vannak meg a tetőgerendák), csapadékvíz elvezetés, az egész épület elhelyezése a telken, ugye utána gépekkel kamionnal kell mozogni körülötte, szóval mindenre.
A környékünkön sok gazda épített illetve épít ilyeneket. Ők mind fémvázast csináltak trapézlemez tetővel. A legtöbb olyat épít hogy magtár és géptároló egyben, nyilván ha kiürül a gabona, mehetnek be a gépek. Fémváz, csiszolt beton alj, a lábak köze (tehát a fal) 2-2,5m magasságig felbetonozva, fölötte trapézlemez, tető trapézlemez, világítás vagy az oldalfalon vagy a tetőn műanyag elemekkel. Szellőztetést egyik se csinált bele külön, nem akkora mennyiséget tárolnak benne hogy faltól falig 2,5m magasságtól indulna a kupac teteje meg a tetőnél és mindezt egy évig. Nemtudom te mennyi terményt tárolnál, mennyi hektárról és hány félét. De mondjuk egy 150 hektár ha megoszlik 3-4 növényre.
Magyarországon van ilyen cég is aki trapézlemezeket gyárt, asszem Tormásligeten, igen ott.
https://pruszynski.hu/
Van sima horganyzott, asszem ez a legolcsóbb, és van a festett. Nem ázik be, ha jól meg van csinálva. Megvan hogy mekkorát tudnak legyártani egy darabból, így lehet olyan tetőt is csinálni, hogy mindkét oldala 1-1 lemezből van. De a toldás se gond. Aztán van a szendvicspanel tető, ez drágább, de hőszigetelt, ha nyáron bemész egy ilyenbe, észrevenni hogy mennyivel hűsebb. valaki azt mondja csak ilyet rakna fel a tetőre, mivel a sima lemeznél sokszor van olyan hogy csepeg a víz bent. nem azért mert beázik, hanem a lecsapódó pára miatt.
Ausztriában láttam egy gazdánál favázas épületet, illetve a váza nemtudom miből volt, a tető ragasztott fából az biztos. Nagy alapterületű, magas, nagy légtér, az alja és az oldala tükörsima csiszolt beton, elválasztva az egész 2 nagyobb és egy kisebb térre, a kisebbet használta műhelynek. És a tető egyik oldalra 4-5 métert ki volt lógatva, ott is gépek álltak, bála oda volt rakva.
Válasz határjáró #1108. hozzászólásáraSzerintem egy fémet hamarabb visszaépítesz.
Válasz bandigh #1092. hozzászólásáraMeg fogja oldani a szolgáltató, de perkálni kell érte. Persze ingyen semmi nincs.
Válasz bandigh #1107. hozzászólásáraNekik gondolom olcsóbb, mivel lehet esélyes a többszöri vihar veszély ami után könnyebb vissza épiteni.
De lehet rosszul közelitem meg a dolgot.
Válasz határjáró #1106. hozzászólásáraVannak már fából készült rácsostartók, nagyobb terek is kialakíthatók favázzal. Ha megnézel egy telephelyet mondjuk az usában, többsége favázas, lemezburkolatú, földpadlós gépszinekből és fémsilós terménytárolókból áll. Betonos épület a műhely és a szociális blokk
Fából mennyire éri meg? Mármint nem terménynek hanem inkább gépeknek.
Válasz Luffy #1101. hozzászólásáraA megyében 30km-enként legalább egy cég van aki ilyenek gyártásával(is) foglalkozik. Egyhez beballagsz, ha rendesek kb 10 perc alatt felskicceltek egy olyat, ami a statikának is megfelelő lesz majd. A többsége a felállítását is vállalja, papírokkal mindennel. Egy héten belül erre árajánlatot fogsz kapni. Na ekkor már el tudod dönteni, hogy mi lesz a jó megoldás. Még mellészámolsz egy tervkészítést, aztán betont+vasat, kb a betonnal megegyező kőművesköltséget, és már nagyjából meg is van az ár. Ja és ekkor még nem költöttél el semennyit, csak utánaszámoltál.
Válasz Luffy #1101. hozzászólásáraCsináljatok olyan vázat, ahol minden eleme csavarozva van, de olyan erős mint egy normál épület. Trapézlemez helyett csináltass rá piros kamion ponyvát és úgy fog kinézni mint egy falunapi mobil nagysátor. Építési engedély arra nem kell tudtommal, és Bunyóspityut se kell nézegetni, de évekig használhatot.
Aztán amikor a ponyva avittas lesz lecseréled piros lemezre, a szomszédok szeme már megszokja addigra, hogy ott van valami, a műholdképen pedig csak piros kocka látszik hogy évet óta ott van!
Műbizonylatot mondjuk kérhetnek róla, az a legtisztább, ha hivatalos minden!
Válasz Luffy #1101. hozzászólásáraMenj be az illetékes építésügyi osztályra a járási hivatalba, mit hogy kéne, lehetne praktikusan megoldani. Pl. ha engedély nélkül építed, akkor fennmaradási engedélyt hogyan kaphatnál rá, vagy egyáltalán kaphatnál-e rá?