Gázolaj árak 614 Ft Benzin árak 612 Ft EUR 394.17 Ft USD 357.78 Ft CHF 412.71 Ft GBP 462.96 Ft

Fórum

Vadkártérítés

Létrehozta: , 2010-03-29 16:26:55

Kedvencekhez Segítség

2495 hozzászólás
Nincs profilkép
#1495 Pont
2019-10-04 18:51:50

Válasz bandigh #1490. hozzászólásáraPontosan így van ahogy írod. Csak ha összeadjuk, hogy 10 000 hektáron mennyi a gazdák kára sokkal több jön ki mint az a 10 millió, tehát a gazdáknak még az is jobban megérné ha maguk alapítanának vadásztársaságot. Valamit tudomásul kellene venni, hogy a kárt meg kell téríteni. Ha az én kutyám széttépi valakinek a labdáját azt nekem ki kell fizetnem. Ha a vadak kárt tesznek valaki vagyonában azt ki kell fizetni. Ezt a kötelességet a törvény a vadásztársaságoknak adta. A gazdáknak az is jó lenne ha az állam fizetne vadkárt, és a vadászok csak segítenének felmérni, hogy tényleg vadkár-e, végül is a vad az államé, nevezzük közösségi érdeknek, hogy legyenek, fizessen az állam. Ha az Ország úgy dönt, hogy a parlamentet fel kell újítani, megy az adókból. Miért nem ilyen vadászati törvény alkottak a vadászok? Lehet akkor a hatóság is más számokat adna a kilövésre. Kinek jó ez, hogy fizetni képtelen társaságoknak kell megegyezniük a gazdákkal, ki szeret mismásolni, hazudozni. Mondod "A tagok pénz ki sose vesznek!" mondj már egy hobbit ahol a tagok pénzt visznek haza, melyik teniszklub, vitorlásegyesület, hegymászó egyesület, horgászegyesület tagjai visznek haza pénzt? Csak jelenleg az van, hogy a tizenakárhány vadász hobbiját százezer gazda fizeti, ez jól van így? A vége az lesz, hogy mindenki körbekeríti a földjeit, mert egyszerűen egy év kárából meglehet tenni, csak nehezen viszi rá a lélek az embert, hogy úgy elcsúfítsa a határt, de ha itt nem lesz változás akkor ez is egy opció, ez jó lesz majd a vadászoknak?

#1494 bandigh
2019-10-04 18:51:46

Válasz Bigyófelügyelő #1493. hozzászólásáraTudom, bizonyos helyeken mennyi a belépési díj meg a tagdíj. Olyan területekről volt szó eddig ahol baszottnagy a vadkár. Namost ha te minden évben kifizettetsz velük félmillió vadkárt, akkor gondolom engednek a felvételi díjból. Ha meg nincs érdemi vadkár, akkor meg eldöntöd h megér-e ennyit rákölteni h tag légy. Utána ugye nem igazán kérhetsz vadkárt, meg még köteleznek is h xy napot kintüjjé/év.
És még ugye te fizetsz

Nincs profilkép
#1493 Bigyófelügyelő
2019-10-04 18:43:30

Válasz bandigh #1490. hozzászólásáraNemcsak " igazi" vadászokat lehetne alkalmazni, hanem önszántából belépni akaró földtulajt is, aki szánna rá időt hogy a vadkáros területét megvédje, akár még baráti meghívásos módszerrel is. Hozzáteszem megvan a vadászvizsgám, de ha belépnék tagnak- belépés 1 millió, éves tagdíj 120000 talán! Persze az ügyvédek , jogászok, orvosok kipengetnek pikkpakk ennyi pénzt, csak ők azért vadászok mert az úri kiváltság! Nagy ívben lesz...ják a vadkárodat, nem csípetik magukat egész este a szúnyoggal, nem fagyoskodnak a lesen!

#1492 hanzika
2019-10-04 18:18:40

Válasz Tomi81 #1491 hozzászólásá
Olyan szinten túl van szaporodva hogy számottevően nem!

#1491 Tomi81
2019-10-04 18:11:35

Válasz hanzika #1486. hozzászólásáraAkkor nem csökkeni kellene a vadszámnak?

#1490 bandigh
2019-10-04 17:24:12

Válasz Pont #1489. hozzászólásáraÍrod: “felvenni egy-két-három amennyi kell, igazi vadászt”

Pont itt van a kutya elásva a 3 ember fizetése és a ruha, lőszer, egészéves üzemanyag, satöbbi az jóval 10 millió felett van, most kérdem én hogy ki fogja ezt kifizetni?
Az őzet csak azért lövetik ki mással mert az fizet érte, de azért van erre szükség, hogy ezt a költséget kitermeljék. Sokan konkrétan azt hiszik hogy a vadásztársaság egy vállalkozás és az évvégén a nyereséget szétosztják... Kurvára nincs így!
Éves tagdíj van, néhol elég magas is! A tagok pénz ki sose vesznek! A tagság is letudná löni a 10 kilós bikát, nem csak a selejtet, de azt a némettel kell lelövetni hogy az említett kötelezően alkalmazandó vadőrök fizuját, rezsijét meg minden dolgot abból fizessék ki.. Meg a vadkárt. Nem minden tag olyan vastag mint mészároslőrinc, igenis sakkozni kell a forintokkal, hogy minden év legalább nullán vagy kicsit fölötte legyen, hogy a kasszában legyen pár forint ha bejön valami fasza vadbaleset, vagy nagy vadkár. Nem tudom miért gondolják az emberek h ez arról szól h a fődemen kihízlalt vadbú van a nagydohány. Nagyon nem..

Nincs profilkép
#1489 Pont
2019-10-04 17:06:17

Válasz szg2 #1484. hozzászólásáraEz annyira jó, hogy "A kilövési tervet a hatóság hagyja jóvá. " mindig ezzel védekeznek, mutogatnak másra a vadászok. Csak azt felejtik el megemlíteni, hogy a helyi vadászok adatai alapján hagyja jóvá a hatóság a kilövéseket. Ha a valóságnak megfelelő számokat adnának le a hatóságnak, kétszer annyi vadat lehetne kilőni kb. Az a baj a vadász hazudozással, hogy vannak becsületes őszinte vadászok is, akik elmondják, hogy az Őz bérvadásztatásból van a pénz, "felszaporítjuk ahogy tudjuk, a kártérítési igényeket meg próbáljuk kidumálni, valamennyit fizetni, egy kis pörköltnek valót a megfelelő helyre, ennyi."
Valóban nincs pénz annyi pénz a jelenlegi rendszerben, hogy kártéríteni lehessen, teljesen ellenérdekeltek a szereplők, de ezt a rendszert a vadászok hozták létre. A gazdáknak nincs más lehetőségük, mint összegyűjteni az 5-10 ezer hektárt összefogással és saját vadásztársaságokat alapítani, felvenni egy-két-három amennyi kell, igazi vadászt, aki majd karban tartja a vadállományt. Én nem is tudom, hogy lehetett egy ilyen fontos ágazatot hobbi kacsavadászok, orvosok, ügyvédek, bankárok kezébe adni, ja hogy ezek szoktak együtt ebédelgetni a politikusokkal....

#1488 hanzika
2019-10-04 09:56:48

Válasz szg2 #1487. hozzászólásáraElnézést kérek tudatlanságomért ,én csak buta “döbrögi” vagyok(ahogy te hívod a gazdálkodókat) aki terményén felnevelitek a vadon élő állatokatsmile lol

Nincs profilkép
#1487 szg2
2019-10-04 08:40:51

Válasz hanzika #1486. hozzászólásáraFigyelj, szívesen mesélnék még de nem akarom teljesen szétcseszni a topikot. Zárszóként talán annyit hogy mesélj te (de inkább ne) arról hogy mennyi terményt meg jószágot adnak el feketén vagy hogy hány fűkaszával levágott lábú őzgidával jelentkeztek a vadásztársaságnál hogy sajnálják és szeretnék kifizetni vagy hogy mennyi gázolajat síboltak el ami után visszaigényeltek.
Hibát mindenkibe lehet találni meg van is mégse kezd el normális ember egy egész csoportot (vadászok) (gazdálkodók) csesztetni mert neki épp be van akadva.
Részemről le is zárnám...

u.i.: a "vad" szónak a vadászati értelemben használva már nincs többesszáma a vad a vadon élő állatok összessége

#1486 hanzika
2019-10-03 22:23:37

Válasz szg2 #1484. hozzászólásáraMesélj mégsmile lol szerinted a elejtett vadak mindegyikét lejelentiksmile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#1485 szg2
2019-10-03 20:13:47

Válasz hanzika #1483. hozzászólásáraSzívesen lehülyézem személyesen is az értetlen hülyéket. A kevéssé hülyék meg tanulnak! Amúgy lehülyéztelek?

Nincs profilkép
#1484 szg2
2019-10-03 20:11:38

Válasz hanzika #1481. hozzászólásáraÉn meg azt próbálom megértetni itt többekkel hogy nem a vadászokat kell szidni, nagyon dühítő ha egy azaz 1 egyébként vadász hülye miatt általánosságban szidják a vadászokat! Más: A kilövési tervet a hatóság hagyja jóvá. Elég régóta nem emlékszem olyanra hogy a vt által leadott tervszámokat jóváhagyták volna. Mindig levesznek belőle nem a vadászok miatt hanem különböző számítások alapján. Nekem ne mondd el hogy a vad milyen károkat okoz, hidd el, a derekam a disznótúrásban ment szarrá.

#1483 hanzika
2019-10-02 15:52:38

Válasz szg2 #1472. hozzászólásáraMég 1 dolog!
Ha vkit hülyézel azt személyesen tedd!
Neten csak a fotelhuszárok fröcsögnek!!smile thumbdown

#1481 hanzika
2019-10-02 15:33:04

Válasz szg2 #1472. hozzászólásáraCsak azt próbáltam megértetni veled ,hogy a önös érdekekből felszaporított vadállomány és a helytelen vadgazdálkodás milyen károkat okoz.... de kár volt... nem látsz ki a zöld kalap alól

#1480 Zoli 63
2019-10-02 12:26:07

Válasz broll79 #1477. hozzászólásáraNa ha bezárod, akkor nem is lesz újra indítva, te is rájössz, hogy könnyebb az élet nélküle, én már 11 óta tudom, akkor a dioxinos occó behozással szívtunk .

Nincs profilkép
#1479 mocsencsi1
2019-10-02 12:10:57

Csak az utóbbi évek nyavalyái nem időrendben:

Monilia járvány
Tűzelhalás
kukorica bogár
aranyszínű sárgaság
kergemarha kór
madárinfluenza
gyapottok bagolylepke stb.

Valahogy egyik sem egy hortobágyi nádasból indult.Tudom fontos a globális cégek haszna, de mindig a helyi emberkék szopnak.
Hatásos módja a helyi termelők tönkretételének, tehát akarattal csinálják.

Nincs profilkép
#1478 Mihály
2019-10-02 10:12:57

Válasz broll79 #1477. hozzászólására valami készül csak hát a bürokrácia :Utóbbi lényegében azt jelenti: nem tervezik sem a disznóhajtások engedélyezését a fertőzött területeken, sem a drasztikusan csökkentett takarmányozási adagok emelését. Korábban jeleztük: a disznóhajtás a leghatékonyabb módja az állomány gyérítésének, míg a 10 kg/km2/hó-ban maximált takarmányozás a vadállomány nagyobb területen történő mozgását eredményezi.

A Nébih tagadta, hogy felmerült volna a hangtompító és az elektronikus céltávcső engedélyezésének ötelete, amellett azonban továbbra is kitartanak, hogy “az állategészségügyi okokból történő állománygyérítés nem vadászatnak minősül.”

A Nébih azt is egyértelművé tette: csalódtak a vadászatra jogosultak együttműködésében a járvány elleni kűzdelemben. Arra a kérdésünkre, hogy fontolgatják-e fegyveres testületek segítségének ígénybe vételét, kijelentették: “Mivel sajnos a vadásztársaságok önállóan nem tudják teljesíteni a feladatot, így minden egyéb, külső támogatási lehetőséget meg kellett vizsgálnunk.”

Természetesen megkérdeztük a vadászok érdekvédelmi, szakmai szervezeteink vezetőit is a helyzetről, a hadsereg bevetésének lehetőségéről, szakmai álláspontjukról. Mindeddig azonban sem Jámbor László, az OMVK, sem Semjén Zsolt, a Védegylet vezetője nem reagált lapunk megkeresésére.

#1477 broll79
2019-10-01 08:14:04

Válasz szg2 #1476. hozzászólásáraA nébih 50ezret ad minden egyes begyülytött dögért.
Nekem meg aki kistermelőként feldolgozott sertést árulok a piacon egy disznó levágatása 25 eFt, mert csak kijelölt vágóhidon vágathatom és kell még plussz asp vizsgálat, emellett hetente kell vért vetetnem, hogy nem fertőzött e az állomány. Mist ki takaritom az ólat, elegem van

Nincs profilkép
#1476 szg2
2019-10-01 00:21:05

Válasz broll79 #1475. hozzászólásáraIgen sajnos eleinte fel se fogták az emberek hogy mi is van...pl. kiadták a vt-knak hogy a túristaútvonalakon !tájékoztassák! a túristákat hogy mik az ASP-s területen áthaladás veszélyei... no komment. Persze megy mindenki, hordja szét a fertőzést. Még eddig csak-csak , de majd most hogy pest is fertőzött, majd figyeld hogy megy szét mindenfele az ország logisztikai központja onnan aztán széthordják 1 pillanat alatt... sajnos amíg le nem vadásszák mindet addig vissza-vissza fog térni a fertőzés szerintem. Hát adnak egy mintázásért 10ezret de gondolj bele nem tarthat disznót, állandóan a hipóba nyúlkál, takarítani kell a kocsit meg hát azért kell hozzá 1 gyomor is... mondom nálunk a szarvas veszélyes, meg is van kérve a borjúra egész évben esik is szépensmile whistlingsmile winknálunk a profitorientáltság 2 fontos pillére: ne legyen sok vadkár, a másik meg az hogy eleve az elnökség minden tagja gazdálkodó issmile thumbup

#1475 broll79
2019-09-30 23:38:06

Válasz szg2 #1473. hozzászólásáraOtt komolyan vették a járván ügyet. Ahol felbukkant, ott a védzóna vonalába kettős kerítés és teljes vadállomány irtás, a ragadozóktól kezdve a dögevőkig mindent és komoly rovar írtás is. Nem is terjedt tovább náluk. Nálunk a töketlenkedés megy csak. A hivatásos vadászok tényleg szedik a dögöt, bár az is igaz, hogy jó kis lét kapnak érte. Itt a lábat is le kell vágni nekik és bilétázva dögkútra vinni. Bár szerintem sok helyen az ásott gödörbe dobálás nem a leg megfelelőbb módja a megsemmisitésnek. Onnan terjed még csak igazán.
Azok akik akkora hanggal szidják itt a vadászokat azok java része nem lát tovább az orránál vag fotel állatvédők. Ismerek én is olyan gazdát, aki azt szajkózza, hogy azt se bánná egy vad se lenne, mert akkor nem lenne vadkár. Nekem is szokott lenni vadkárom, de együtt tudok élni vele, nem megyek panaszkodni se, igaz egy igazi pöcs a helyi VT fővadásza.
Azokat viszont megértem, akik az egyre több helyen tapasztalható disznó és szarvas kár miatt panaszkodik. Nálunk alföldön már van gím és muflon is. Sajnos a VT-k is rá vannak kényszerítve törvényileg is sok értelmetlen kiadásra, de profit orientáltak is. Főként az állami erdészet vadásztársaságai. Ott valóban észnélkül megy a szaporítás, hogy minél több és nagyobb értékű vadat tudjanak terítékre hozni. Sajnos ez van

Nincs profilkép
#1474 szg2
2019-09-30 23:26:03

Válasz Mihály #1467. hozzászólásáraNa neked sincs vadász ismerősöd azt már látom. Azt is hogy az az egészről lövésed sincs csak hogy stilszerű legyek. Szerinted egy apróvad vadászaton ki a hajtó? Nézz már utána először hogy ez hogy is működik azt látom hogy írni tudsz már csak olvasni kell megtanulni. Jelezném egyébként hogy apróvadat nem szoktak zsigerelni, nagyvadat meg nem LEHET mert ha van 2-3 hajtás egy nap nincs rá IDŐ de egyéni vadászaton mindenki maga teszi rendbe amit lő ne keverd már ide a német fizetővendégeket légyszíves azok nem szoktak zsigerelni na nem is díjazom őket DE helyettük is kizsigerelünk mindent. A te logikád mentén akkor mindenki szárítsa meg tárolja le a kukoricáját mekkora baromság ez már... felénk szinte csak kisemberek vadásznak, soknak SEMMILYEN terepjárója nincs. Amíg nem volt kötelező tokban vinni a fegyvert sokan csak kerékpárral jártak ki az erdőre...ha meg esett valami segített a másik akinek volt valami jármű..

Nincs profilkép
#1473 szg2
2019-09-30 23:13:31

Válasz broll79 #1465. hozzászólásáraSikerült, de ott is többek között a vadászok miatt mert sikerült kilőni az állományt szinte nullára. De amit itt senkitől nem olvastam, mert hát olyan jó a vadászokat szidni az ASP miatt is... A vadászok keresik az erdőn, szedik össze a dögöt meg ássák el vagy szállítják a gyűjtőbe az ATEV telepekre meg szedik a dögből a csövescsont mintát jó kis guszta meló. Nem azért mert élvezik vagy mert bármi közük lenne hozzá hanem azért mert a járványügy őket kötelezte. Ennyi erővel a házisertés tartókat is lehetne küldeni hogy menjenek mindenfele az országba ellenőrizzék a házisertéseket hogy fertőzöttek-e meg szedjék a dögöt ha kell.

Nincs profilkép
#1472 szg2
2019-09-30 23:05:35

Válasz hanzika #1464. hozzászólásáraLehet hogy nálatok fel van szaporodva, nem írtam SEHOL olyat hogy nincs. Nálunk a szarvas károsít, disznó már hírből sincs a területen. Ha elmegy az agyadról a gőz, olvasd újra amiket írtam, majd próbáld értelmezni. Amiket próbálsz számba adni, nem szajkózom sehol, egyszer, a dám kilövési számok esetén írtam, hogy az 1000 négyzetkilométer / 100 egyed kb. egyenlő a kiirtással. Jó lenne már ha nem ilyen ökörségeket kellene olvasgatnom, fröcsögni minden hülye tud.

Szakmai dolgot egy sort nem írtál ellenben te is ellentmondásba keveredsz 3 mondat után.
1.: "Mindent ami mozgott ha vemhes ha nem, őz dám vdisznó nyúl fácán válogatás nélkül lelőttek!!!
Csak a lövéseket lehetett hallani egész éjszaka!"

Majd: "Rendesen kéne a munkátokat végezni, nem szaporítani a vadat!!!"

"Szted lett vmi hatása a vaddisznóállományra?
Elárulom SEMMI!!!"

Ha mindent agyonlőnek és mégis ugyanannyi van akkor mégis milyen munkáról van szó amit el kellene végezni?

Találd már ki hogy mikor hazudsz mert a 2 mondatod üti egymást...

A vadászat munka?? Akkor fizess érte!
Még aszondja munkátokat... hagyjuk már. Annyira tudja néhány okos ember hogy mit kéne csinálni de vadászt, puskát még csak a moziba látott. Ki tart vissza hogy letedd a vizsgát belépj a helyi vadásztársaságba? Mutasd már meg mit tudsz, legyél kemény napi 12 óra munka után még ülj kinn vagy 5 órát a saját földeden vagy egy másik döbrögién aki köszönésképp még majd esetleg szidja az anyádat hogy "a disznót kihúztad a lucernámon, fizesd ki mocskos vadász" oszt bírd ki hogy ne vágd pofán amikor a tizedik este ülsz kinn.

Ja, azt esetleg jó ha tudod hogy nekem olyan területen kell gazdálkodnom ahol általában 3 oldalról erdő veszi körbe a földeket, de nem várom el mástól hogy védje meg. Ha én nem tudom mert nem érek rá kimenni akkor így jártam. De azért többé-kevésbé sikerül hidd el, és nem pufogtatok ész nélkül.

Na jó nem magyarázom tovább a vaknak hogy virrad.

Nincs profilkép
#1471 B.Bali
2019-09-28 16:03:19

Válasz broll79 #1468. hozzászólásáraA különbség, a vadászok régen is az urak,gazdagok voltak,meg most is azok. Horgász lehet bárki. Elég megnézni milyen terepjàrókkal járnak,egy niva sincs köztük

Nincs profilkép
#1470 Mihály
2019-09-28 13:10:27

Válasz broll79 #1468. hozzászólására ja a sport vadászok már letettek a vadról a horgászoknak még van hová fejlődni én azoknak sem adnék területi jegyet minek kínozza ha nem eszi meg a nagy állatvédők igazán szét nézhetnének már közöttük ja és a vadászok között is


#1469 csoppika
2019-09-28 10:50:56

Válasz broll79 #1468. hozzászólásáraÉn benne lennéksmile lolsmile lolsmile lol
Csak halat nem sikerül fogni...smile w00tsmile w00tsmile w00tsmile w00tsmile w00t

#1468 broll79
2019-09-28 10:48:44

Válasz Mihály #1467. hozzászólásáraA horgászat semmivel nem olcsóbb, mint a vadászat. Csak egy engedélyt veszel 1 évre 20-50 ezerért, a felszerelés vagyonokba kerül(én mindenből szinte a legolcsobbat vettem, de 100ból nincs meg). Azt meg ugye érzed, hogy butaság, aki lelövi egye is meg, meg zsigerelje ki. A sport horgászatot is be kell tiltani akkor? Az fogjon halat, aki meg is eszi? Más nem?

Nincs profilkép
#1467 Mihály
2019-09-28 10:34:03

Válasz szg2 #1463. hozzászólására s ezeket pont az általad kis emberek veszik meg s lövik a vakvilágba ha nem áll elé egy vad vagy egy vadász esetleg egy hajtó mert szerintem a vadászok közül csak a hajtók kis emberek mert azok legfeljebb enni szeretnének 1 fácán hús levest ezért reggeltől estig tapossák a havat sárt homokot legalább arra ügyelnél hogy saját magad ne téveszd meg ha már másokat meg akarsz egy tény ez hoby mint a horgászat de az még ma olcsóbb de én csak akkor engedném a vadásznak a vadászaton való részvételt ha ő maga zsigerrel nyúz s fogyasztja amit lőtt mint az USA-ban vagy Kanadában


#1466 máris szomszéd
2019-09-28 10:18:21

Válasz hanzika #1464. hozzászólásáraMikor gyerek voltam csak hírből ismertem a szarvast,csak őz nyúl apróvadak voltak meg némi vaddisznó errefelé.
Aztán betelepítették a szarvasokat a legtöbbet 30 darabot láttak a zeller földben.Próbálkoztunk villanypásztorral,összeségében szart se ért.Akkor jött a kerítés.
Egyvalami tetszik,hogy felszaporodott mégpedig a mókus.Rengeteg van és ők legalább televetették az erdőt diófával.

#1465 broll79
2019-09-28 10:12:16

Válasz szg2 #1461. hozzászólásáraCsehországban sikerült

#1464 hanzika
2019-09-28 09:38:38

Válasz szg2 #1461. hozzászólásáraAkkor szted nincs felszaporodva a vadállaomány??? Mesélj még!!! 15 éve nem tudtuk mi a vadkár!
Ma már nem lehet vetni mert kitúrja a mocskos féreg vaddisznója!
Elmesélek 1 érdekes történetet!
Nemrég rajzolták újra a vadásztársaság határait. Az illetékes vadásztársasággal minden évben ment a vita, alkudozás mert ugye bíróságra senki nem akar menni! Halgattam a faszságogat ami te is szajkózol: “írtsuki ki mind?” “alig van vad a területen” “télen nem szabad lőni” “kocát kímélni kell”
Abban a pillanatban amikor kiderült, hogy nekik végük , elveszítik a területüket, megszünnek, elkeztek “vadászni”!
Mindent ami mozgott ha vemhes ha nem, őz dám vdisznó nyúl fácán válogatás nélkül lelőttek!!!
Csak a lövéseket lehetett hallani egész éjszaka!
Annyi féreg vdisznót kilőttek mint még soha! Nem számított vadászetika nem számított semmi!
Szted lett vmi hatása a vaddisznóállományra?
Elárulom SEMMI!!!
Ugyan olyan mértékben okozzá a kárt mint azelőtt!!!
És igen a természet kompenzál, ha nem érne össze a vaddisznók orra minden megyében, erdőben az egész országban , ASP sem tudna ilyen mértékbe terjedni!!!!!
Rendesen kéne a munkátokat végezni, nem szaporítani a vadat!!!

Nincs profilkép
#1463 szg2
2019-09-27 23:06:51

Válasz envagyok2 #1454. hozzászólásáraAz utolsó mondatodban van a lényeg. Te leszarod ki az, útálod és kész. Igali Diana melyik kategória? Mert pl. ő szokott egésznap lövöldözni a lőtéren és még csak nem is vadász.. a vadászok nem a lőtéren szoktak egésznap lövöldözni hidd el amikor egy golyós lőszer 500-1000 forint körül, egy sörétes meg 100-200 forint körül van.

Nincs profilkép
#1462 szg2
2019-09-27 23:01:50

Válasz envagyok2 #1455. hozzászólásáraKíváncsi lennék a mosolyodra ha a te disznóid döglenének benn az ólban mint másnál..

Nincs profilkép
#1461 szg2
2019-09-27 22:59:59

Válasz hanzika #1458. hozzászólásáraMert melyik országban tudták eddig megállítani azt elmesélte a mérnök úr? Azon kívül hogy kiirtották a ganaj vadászok?

Nincs profilkép
#1460 szg2
2019-09-27 22:58:11

Válasz d-032a #1457. hozzászólásáraNem tartom gerinces dolognak hogy valaki köpdösi a vadászokat utána meg odamegy a vadkárért. Majd csodálkozik hogyha keresztbetesznek neki. Meséld már el hogy amikor az útkaparók által ottfelejtett harmincas táblánál megbírságol a rendőr akkor kire köpdösöl? Az útkaparóra, a rendőrre, a szar törvényeinkre csak magadra nem hogy ötvennel mentél. Hányszor mondjam még el hogy nem a vadászok hozzák a törvényeket.. egyébként tőlem arra haragszol akire akarsz.

Nincs profilkép
#1459 szg2
2019-09-27 22:49:34

Válasz envagyok2 #1452. hozzászólásáraLehet hogy demagóg vagyok de nem hugyozok a széllel szembe ha nem muszáj..

Háziállat, vadállat, tökmindegy. VanEZ a tábla. Ha a jószágod kimegy az útra és kinn a tábla, pontosan ugyanaz vonatkozik rád mint a mocskos "vadgarázdálkodókra" ahogy hívod őket.
Bár nem tudom tényekkel meg tudlak-e zavarni..
Légy oly kedves a terelést mellőzd. Természetesen nem a szomszéd területén való legeltetésről beszéltem hanem közúti balesetről. És ha STOP tábla van kinn meg szoktál-e állni? Ha igen, miért? A Ptk vagy a KRESZ szabályok miatt? Egyik miatt sem. Hanem azért mert tudod hogy jöhet egy 40 tonnás kamion és összegyűr. Ha anyámmal megy a mentős, majd ő tudja hogy hogy kell mennie, nem féltem. Semmivel nem kisebb a veszély egy pesti belvárosi utcában sem, akár fényes nappal. Erről ennyit. Azt tartom demagógnak hogy 3 balesetet kiraksz ide ami alapján minden élőlényt kiirtanál.

Méhek: hát elég érdekes eszmefuttatás ez hogy megtizedelnéd a méheket meg hogy a méhek miatt tűntek el a dongók. Arra nem gondoltál hogy azon a rengeteg kukoricán aminek az a nagy szép virágja van nem biztos hogy jóllakik? A nagyüzemi mezőgazdálkodás olyan kultúrsivatagokat hoz létre hogy ha nem lennének a "cukronhizlalt" méhek, már rég nagyon nagy baj lenne. Tudod mi az a méhlegelő? Ha 1-1 csíkot hagynál a repce, napraforgó mellett, meglátnád hogy nem csak méh van a világon (az első permetezésig). Nekem nincs olyan ismerősöm aki ne permetezne úgyhogy ne mondd hogy a gazdák nem permeteznek.. hagyjuk már ezt.

Vaddisznó, egyebek:
Én csak annyit mondtam hogy a fauna része a vad és hidd el hogy nem fogod és én sem fogom kiirtani. A kertedben is ültetsz gyümölcsfát meg virágot, pedig oda is vethetnél kukoricát nem? Ha a vad kihal, az ember is ki fog. Remélem nem leszünk ilyen hülyék. Kreténség? Akkor kretén vagyok. Ha azt gondolod hogy a vad túl van szaporodva, én azt mondom hogy sajnos csak te találkozol velük túl sokat. A vad ki van szorulva a kultúrterületekre. Mehetsz 100km-t úgy hogy egyet sem látsz, menj a mátrai utakon.. ahol nincs mit ennie, onnan el fog menni. A mocskos vadászok nem kötnek rá pórázt.

Van egy jó mondás: Ha kihal a gorilla, marad-e reménye az emberiségnek? Ha kihal az ember, marad-e reménye a gorillának?

Amikor te kezdted..: akkor még volt TSZ, sokkal jobban vigyáztak a vadra és a vad betelepítések is akkoriban (már a 70-es évektől) voltak. Azért nem láttál vadat mert elvolt a rengeteg megművelt területen. De természetesen nem szabad a ló túloldalára sem esni, ki is jött tavaly ez a rendelet, 40-50%, azaz kb a 70es, 80as évek létszámára kell apasztani a vadat. Ez sem tökéletes, de sajnos ez van. Pl.: a dámvadat néhol 100 egyed/1000km2 méretűre kell apasztani, gyk. ki akarják irtani

Vadkár kitaposás: hát ha a helyedben lennék, tennék egy 2 m2 területű 2m magas kerítésdrótból készített ketrecet a vt képviselőjével együtt a repcébe (vagy többet akár) és jkönyvezni mintaterületként. Ebből egy vadkárszakértő egész pontos vadkár mértéket tud megállapítani. Ha a vtnek ez nem felel meg, semmi gond, írják le hogy mért. De a bíróságon vagy a jegyző előtt egy ilyen mintaterület komoly fegyvertény hidd el.

Együttműködés: ezt nem értem hogy hidratálod a bőrüket...

#1458 hanzika
2019-09-27 22:39:05

Válasz envagyok2 #1452. hozzászólásáraSajnos minden szavad igaz!!!
Múlkor olvastam 1 cikket az ASP-ről és ott azt mondta a szakértőként megszólaltatott vadgazdálkodási mérnök “magyarországon nem vadgazdálkodás hanem szabadtéri állattenyésztés folyik, ezért nem tudják megállítani az afrikai sertéspestist!”

Nincs profilkép
#1457 d-032a
2019-09-27 22:22:34

Válasz envagyok2 #1452. hozzászólásáraMostanában már, mintha nem lenne szokás kiállni egymás igazáért, de részemről köszönet és elismerés ezekért a hozzászólásaidért.

A tényszerű helyzetképpel inkább hozzájárulsz te a rendesember vadász becsületéhez (mármint akik valóban azok!) mint szg2, aki a vadászokról -esetleg valós okok miatt is???- kialakult negatív képet erősíti, mert szerinte elképzelhetetlen, hogy rájuk bárkinek oka lehetne haragudni.

Nincs profilkép
#1455 envagyok2
2019-09-27 21:36:47

hahahahahhaa, az évezered bölcsei meg látnokai meg kisemberei, kiket engednek puszta önzetlenségből a vaddisznóik közé?

A portál kérdésére a Nébih is megerősítette, hogy találtak elhullott vaddisznókat a Budakeszi Kertészetben, bár a számot nem erősítette meg a hatóság. „Az állategészségügyi szolgálat haladéktalanul megkezdte a vizsgálatot, az még folyamatban van, eredménye a későbbiekben várható.


Valóban erős a gyanú az ASP megjelenésére, mivel az elmúlt hetekben több olyan külföldi állampolgár is járt a területen, akik ASP-vel súlyosan fertőzött országból érkeztek”



forrás: https://index.hu/gazdasag/2019/09/27/sertespestis_budakeszi/

Nincs profilkép
#1454 envagyok2
2019-09-27 21:35:12

Válasz szg2 #1443. hozzászólásáramintha ebben a világban a törvények csak úgy keletkeznének, mintha nem czinege lajosok írnák, ennyire azért sneki nem hülye ám...
az én 20 hektáros repcémben meg 10 millió a kár, ha legyalulja. namost akkor? és ez csak 20 hektár a 3000-ből.
felénk nem kisemberek, hát hgy is mondjam. aki szombat egész nap képes lövöldözni a lőtéren, az nem kisember. de leszarom hogy kisember vagy nagyember, élősködő.

Nincs profilkép
#1453 envagyok2
2019-09-27 21:29:51

Válasz szg2 #1444. hozzászólásáraés kövezzetek meg ha hazudok, ezek az elhanyagolt ugaron lévő területek 30 évvel ezelőtt gyönyörű gondozott termőterületek voltak.

Nincs profilkép
#1452 envagyok2
2019-09-27 21:28:36

Válasz szg2 #1440. hozzászólásárahuha, azért ebben több a demagógia, mint a tényszerű ismeret.
szóval hogy mennyire vagy felelős, ha a haszonállatod kárt okoz:



és nem csak büntető jogban, hanem a polgárjogban is. ha nem lennél érte felelős, akkor mindenki a szomszéd lucernájában legeltetne, de ez csak a bakterházba sikerült… hmmm.
vadkár: ha kint van a tábla, gyakorlatilag nincs esélyed a kártérítésre. igen, lehet demagógként mondani, hogy ha a vadgarázdálkodó oda etet, ha oda hajtja a vadszáaton, akkor igen, nincs ilyen eset, magyarul buktad. ha nincs kint a tábla, akkor jön a veszélyes üzemek találkozása, mindenki úgy járt-e el, ahogy neki egyébként kellett volna, ismerjük a relatív gyorshajtás fogalmát, ezt mindenki elköüveti, aki elkúr valamit, mert nem tudott megállni előtte, ergo gyorsan hajtott, mindenki viseli a saját kárát. de mindenhol kint a tábla, és ha a vadgarázdálkodó közérdekű bejelentést tesz a közútkezelő felé, hogy márpedig az veszélyes szakasz, azonnal kirakják, mertkülönben ők mennek hűsölni.
jah igen, ez nem kresz, ez ptk.
méhészek. hmmm. gyerekkoromba dögivel csapkodtuk a dongókat, mindenféle pillangót és egyebet. ma egy sincs. dongót nem is tudom mikor láttam utoljára. hogy ezért a vegyszer lenne a felelős, vagy a méhész, aki a méheivel kiszorított minden beporzó élőlényt, nem tudom eldönteni. az tény, a mai méh mennyiség fenntarthatatlan, gyakorlatilag azért tud ennyi életben maradni, mert a 2 hét akácon a 3 hét repcén meg szotyin kívül állandóan etetni kell. ugyan az, mint a vad, ha nem etetnénk, akkor 90 százaléka elpusztulna. ami szerintem üdvözítő lenne a faunára nézve. ha ez megtörténik, kell nézni, hogy hogy regenerálódik a többi élőlény, és lehet látni ceteris paribus a növényvédelem hatását. azt azért ne feledjük, hogy mo kb harmadán folyik szántóföldi növ termesztés, ennek harmada kukorica, amit nem permetezünk, és a maradék egy része is hát hogy mondjam, inkább spórolós termesztést folytat, mint profitmaximalizálót. Vagyis szerintem az intenzíven permetezett terület nem több, mint az ország 15%-a. én biztos h engedélyhez kötném a méhészkedést, és a mai kaptárszám felét eltüntetném, gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatott lett a természet a tenyésztek méhek irányába, ha valami történik a tenyészettt méh populációval, megszűnik a beporzás. Teret kell engedni a vadon élő fajoknak is.
és a legnagyobb ostobaság: hol voltam én, amikor a vad már itt volt. szörnyű primitív duma. Hol volt a vaddisznó, mikor agyar helyett agyat kellett volna növesztenie, és akkor fordított lenne a helyzet: de akkor menjünk visszább, hol volt a gímszarvas, mikor itt dinoszauruszok rohangáltak? Igenis írtsuk ki mindet, hogy a dinoszaruruszok élőhelyét megteremtsük. Fullba nyomott kreténség ez a duma…
felelősségbiztosítás, mert figyelmetlen a sofőr. Hahahhaa, szóval látod, ezért nincs esélyed megkapni a kártérítést, mert mindig, minden esetben a sofőr a figyelmetlen, mert neki úgy kell közlekednie, hogy bármilyen vészhelyzetet el tudjon kerülni. Szerintem meg nem a sofőrök figyelmetlensége okozza a vadbalesetet, és nem a paraszt kukoricája okozza a vadkárt, hanem a mértéktelenül túlszaporított vadállomány.
Hogy a vad károsít, tudhattam mikor kezdtem. Jah apám, én nem ma kezdtem, amikor én kezdtem, akkor őzet mutatóba se láttam, ma meg napközbe rágja az almát a lakóháztól 50 m-re. Sokadjára mondom, nem a vadakkal van a bajom, hanem a túészaporított állománnyal, ma kb. 20-szor több a nagyvad, mint 29 évvel ezelőtt. He????? Nagyobb lett a főd, vagy hova???
Vadkárt kitaposni. Nincs esélyed. Alamizsnát tudsz kitaposni, a tényleges kárt esélyed nincs behajtani. Még ha a jogszabáléyi környezet ezt támogatné is, akkor sincs. Hol lehet július 17én egy közel egy éve kint lévő, folyotn járt, rágott, legelt, tört, zúzott repcében megmondani, hogy mi lett volna, ha? Hogy lehet ezt? Hogy lehet felbecsülni, hogy egy tarrá taposott, legelet, rágott repce mit hozott volna?
Hogymilyen a viszonyom a vadgarázdálkodókkal? Ezt már írtam korábban. Én együtt szoktam működni velük, hidratálom a bőrüket.

De akkor én is leszek demagóg, hamár felmerült itt a kérdés, Édesanyádat agyvérzéssel viszi a mentő a kórházba éjjel, a 35 km-ből 18-on kint a vadveszély tábla. Mennyivel menjen? Nah mond meg, te mennyivel küldenéd neki?

Elítélték a magyarszecsődi gyilkos szamarak gazdáját

#1451 broll79
2019-09-27 21:12:09

Válasz Bigyófelügyelő #1445. hozzászólásáraKedves SZabócsi szomszéd, én is szabócsi vagyok, csak borsodban gazdálkodok, meg jelenleg élek is, de szabócsinak vallom magam. Ajánlom figyelmedbe EZT a kis cikket, de a régi tankönyvek sem ismerik a kifejezést. Az hogy az OMVK hog használja, az nem azt jelenti, hogy helyes. Nem mindig azok ülnek magasan, akik tudják mit csinálnak. Látjuk ezt a mezőgazdaság vagy az oktatás területén is smile thumbup De ne vitázzunk ezen, igyunk egy jó barack páleszt inkább

Nincs profilkép
#1450 Mihály
2019-09-27 21:08:28

Válasz szg2 #1449. hozzászólására bocsi de én nekem még milliós kárt nem okoztak s nem igazán van kedvem a szezonban rohangálni 10-20 ezres károkat felméretni jegyző vadász társaság stb ha kiszedet 400-500 palántát kiszedte megevett néhány száz cső kukoricát az édesebb fajtából megette nem egyszerre naponta 8-10 db stb általában van 4 hektár kertészetem van hogy minden reggel van kisebb nagyobb károm de a vad egy szere még sosem csinált annyi kárt mint azok az emberkék akik egy szép napon 100 q dinnyétől szabadítottak meg s mit tett a rendőrség elvett két fél napom s küldött egy papírt hogy a tettes ismeretlen s lezárta a nyomozást ja előtte is küldött egyet államigazgatási eljárásban vizsgálódnak köszi inkább nem szükségem van az időre inkább alszom addig mint feleslegesen szaladgáljak idegesítsem magam a sok hülyével aki nem tudja megkülönböztetni a karós babot a bokor babtól azért írtam hogy nem kaptam egy fillért sem mert állítólag fizetnie kellene a vad gazdának a területért hát ez nem mindenüt működik sajnos de biztos van aki jó kis pénzt akaszt le ebből is


Nincs profilkép
#1449 szg2
2019-09-27 20:56:11

Válasz Mihály #1447. hozzászólásáraVan aki milliókat költ a vadászatra, van aki nem. Érdekes hogy te ezt így megállapítod hogy a vadász=milliomos. A horgász meg pláne.. Az hogy te nem tudtad a vadkárodat megfizettetni az nem azt jelenti hogy minden vadász egy ganaj. Mert az írásodból ez jön le. Ha te a rendszerváltás óta! nem tudtál jogos vadkárt érvényesíteni akkor gondolkodj el hogy kivel lehet a baj.

Nincs profilkép
#1448 Mihály
2019-09-27 20:45:21

Válasz máris szomszéd #1446. hozzászólására nem tudom már 30 éve közlekedek még nem is koccantam nemhogy elüssek valamit v. valakit igaz nem szeretek száguldani de amit lehet kihozom belőle


Nincs profilkép
#1447 Mihály
2019-09-27 20:43:04

Válasz szg2 #1443. hozzászólásáraA vadászok 90%-a kisember. ..... hát aki képes milliókat fizetni a hobyjára az nem sorolnám a kis emberek közé inkább úri muri mint a horgászat bár már az sem a kis emberek sportja nem szokták elutasítani hanem olyan javaslattal állnak elő amitől el megy a kedved nekem egy éjszaka 300 tő dinnyémet tiportak meg szóltam nekik mint kiderült ő volt a hivatásos és még véletlen sem említette meg a kártérítést nem is foglalkozott a kár felméréssel csak a disznó érdekelte mint mondta két nappal előtte lőttek ki egy kocát néhány kilométerrel arrébb egy este kint ült egy vadász s kész ezzel elfelejtettek a véleményem nem írom le csak még annyit hogy a rendszer váltás óta gazdálkodom volt már vagy 5 vadgazda a kis földemen de még egy forintot nem láttam tőlük de azzal tudnak jönni hogy szóljunk ha elhullott vagy sérült vadat látunk meg vigyázzunk a talajművelővel a kicsi vadra ...aha


#1446 máris szomszéd
2019-09-27 20:19:07

Válasz Mihály #1441. hozzászólásáraAkkor ahol az út szélétől két méterre sűrű fasor van ott mennyire sasoljam az őzeket?Mennyi az ideális sebesség amivel menjek 20km/h?
Már két őzet csaptam el ilyen helyen.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Ma startol a legnagyobb magyar műhold
Ma startol a legnagyobb magyar műhold
Aszálymonitoring műhold távvezérléssel.
Ezek a Syngenta legújabb fejlesztései a gazdáknak!
Ezek a Syngenta legújabb fejlesztései a gazdáknak!
Keresik az alternatív megoldásokat.
Vonó rudak eladók
Vonó rudak eladók

5.000 Ft

Ásóborona tengely késekkel
Ásóborona tengely késekkel

30.000 Ft

Trágyaszóró megható fogaskerék és lánc
Trágyaszóró megható fogaskerék és lánc

30.000 Ft

Magvető csövek eladók
Magvető csövek eladók

800 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]