Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.69 FtUSD399.52 FtCHF438.21 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Nyomasek Bobo #1570. hozzászólásáraA hivatalos földhasználó tudja beadni területalapúra. Azt meg többféleképpen lehet igazolni: bejegyzett földhasználó, jegyzői igazolás, meg még van pár lehetőség, de ezek a leggyakoribbak. Hogy ténylegesen ki kaszálja le az ebből a szempontból senkit nem érdekel.
Válasz pamko #1575. hozzászólásáraA vízvédelmi sáv dolog számomra sem teljesen tiszta, mert vannak vegyszerek szép számmal, amik 10-20, ritkábban még 30 métert is előírnak felszíni víztől.
Ami nem világos számomra, hogy a felszíni víz honnét indul(már mepáros vízvédelmi sávot tekintve, nem a természetben gondolom).
Én úgy veszem, hogy a vízvédelmi sáv víztől távolabbi szélétől vegyszer fajtától függően mínusz X méter a parcellából.
Egyébként a Pétisót kikerestem az 2 métert ír felszíni víztől, gondolom igaz lehet ez minden MAS27 műtrágyára.
Válasz A.I. #1574. hozzászólásáraKöszi.
Az AÖP sáv 50 meter es mikrobiologia,növenykondicionálóra biztos vonatkozik.....csak azt nem tudom,műtrágyakijuttatasnál ,gyomirtasnál is figyelembe kell-e venni,vagy ezeknél csak az 5 m-es vizvedelni sáv jatszik?
Válasz pamko #1573. hozzászólásáraSzia.
Az aöp sáv nem tudom mennyi. A vízvédelmi sáv érdekes szerintem vegyszerezés, bármilyen műtrágya, termésnövelő, illetve baktérium trágya miatt. És itt jön be az aöp dolog, mert oda ugye nem tehetsz ki mindent.
Nagy a szórás, amiket én használtam vegyszereket, ott 5-30 méterig kellett elhagyni. Tehát csökkenteni a területet.
Baktérium trágyát meg, amit AÖP-ben használtam, annak pl 50 méter.
Nem is választottam olyan területre, ami vízvédelmi sávval érintett.
Mert elvileg, ha a terület 15%-nál nagyobb mértékben érinti, akkor az nincs teljesítve. Már ha jól tudom!
Ha volt mar róla szó,akkor elnezest.......a Meparban latható föld szélén lévő 50 m széles Aöp sáv ,erinti a gazdalkodasi naploba feltüntetett növenyvedő szeres kezelest ?ugy értem ,annyival csökkenteni kell a szerkijuttatasokat?(gyomirtas,gombaölőzés,rovarölőzés
Csávazott vetőmag,műtrágya kijuttatás)
Válasz Nyomasek Bobo #1570. hozzászólásáraSzerintem legyen az bármilyen művelési ág is, földhasználat nélkül nem illeti meg a támogatás(AÖP sem).
Lehet addig nincs gond, míg ki nem bukik, hogy nincs földhasználata, de ha fény derül, rá akkor ugrik a támogatás (is).
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Rét , legelő terület. Az mennyire hivatalos, hogy nem adja valaki hivatalosan bérbe az illetőnek, de ő mégis be tudja adni területalapúba? A szükséges +2pontot is meg tudja így igényelni?(aöp stb)
Köszi
Válasz uff #1566. hozzászólásáraAmikorra bejelentette a falugazdász a módosított kérelemben a vetés időpontját, attól 60 nap. Teljesen mindegy mikor kelt ki, vagy kikelt-e egyáltalán.
Válasz uff #1566. hozzászólásáraÉn úgy tudom vetéstől 60 nap. Ha kikelt, hanem akkor is. Tovább lehet és ha van értelme és nem akarsz most ősszel mást vetni bele, nem gyomos hagyd is, had nőjön, legyen értelme is, ne csak papírnak felelj meg. Innentől te döntesz mikor forgatod be, csak ne felejtsd el akkor majd jelenteni.
Válasz Gabro #1562. hozzászólásáranplfa 4% miatt vetettem zöldtrágyát kb 10 % kelt ki, lejárt a 60 nap, most kapott 30 mm most a többi is keleget
az utolsó 60 nap számít a beforgatásig?, mert akkor hagyom sokáig az első 60 napban nem sok mindent lát a műhold megfognak büntetni? mit kell csinálni, ha vis maiort jelentek ebben az évben pénzre ne számítsak? vagy aszály kell jelenteni?
Üdv. Valaki tudna abban segíteni hogy az ökológiai másodvetést, 60 nap lejárta után le lehet gyomirtózni, és utána később beforgatást lejelenteni? Vagy ezt hogy lehetne megoldani? Nagyon gazos a terület mindenképpen glifózni kellene!!
Sziasztok! Valaki rendbetenné a fejemben ezt a zöldítéses dolgot? Teljesen ellentmondásos állításokat olvastam, és mondtak is. Valaki betudná a hivatalos kiadványt linkelni, másolni? Sehol nem találom..
Válasz VW passat #1559. hozzászólásáraHa a 4% NPLFA területhez kell a másodvetés, akkor nem kell számla, csak a gazdálkodási napló adataival kell igazolni. Vetést és beforgatást 15 napon belül be kell jelenteni, vetés után 60 napig meg kell hagyni.
Válasz VW passat #1559. hozzászólásáraRosszul tudod ! Mindig is kellett számla !! Nálam régebben többször is voltak ellenörizni a telephelyen, kérték a számlát , és még szedtek egy zsákkal a zölditésböl , amit elküldtek vizsgálatra hogy nem -e permeteztem le valamivel . Na azóta nincs zöldités , egy gonddal kevesebb !!!!!!!
A szomszédnak van 10,5 ha földje, amiből kb 1ha-t be kell vetni mustár olajretek keverékkel.
Nincs elvileg semmi plusz támogatásra beadva, de a falugazdász szerint számla kell a vetőmagról.
Régebben nem kellett csak AKG-hoz számla. Nekem van kimaradva egy zsákkal azt akkor nem vetheti el? Természetesen a vetést bejelentve, meg a 60 napot kivárva.
Válasz Bigyófelügyelő #1555. hozzászólásáraNem jó nekem fekete ugar mert 4%ba elakarom számolni és az aöp 2pontot (10%) is így akarom megszerzni. Már most tiszta gaz, tavaly nyár óta hozzá sincs nyúlva azzan nincs baj Évente egyszer elég zúzni? És mikor? Ha repce menne a területre mikor lehet elkezdeni a talajt csinálni?
Válasz trikolor5 #1549. hozzászólásáraÉn úgy tudom hogy van úgynevezett "fekete" ugar, amit lehet tárcsázni, kapsz is rá támogatást, de nem számít bele a 4% zöldítésbe. A zöld ugar ami TAR 10 kóddal megy, annak január 1 től kell fenntartani a meglévő állapotát, gyomosodjon be magától és zúzod, vagy pedig ápr 15 ig bevetve valamilyen keverékkel amit szintén zúzni vagy kaszálni kell évente egyszer , kaszálék marad ....ha rosszul tudom valaki majd kijavít....
Válasz trikolor5 #1549. hozzászólásáranagyon fontos, és én is ebbe keveredtem bele, a "parlag" az konkrét fogalom a jogszabály szerint, az csak egyik módja a 4%nak, tehát nem egy összefoglaló fogalom erre a bziságra. a "parlag"-gal nem lehet semmit csinálni a fenntartási idószakban, vagy hogy hívja a jogszabály. ha lesz időm, csinálok egy táblázatot, hogy melyik alketógirával mikor mit lehet csinálni, de tartok tőle, hogy csak június 9re készülök el vele. mondjuk nem is értem, hogy a nak miért nem csinált már egy ilyet, sokkal könnyebben átlátható volna ez az egész katyvasz, és ahogy lentebb írják, a nak-nak sem ártana a dolog, ők is keverik rendesen, ha azt mondták, a nitrogénmegkötő lucernát nem lehet betakarítani...
Válasz envagyok2 #1543. hozzászólásáraTehát akkor belehet hordani a lucernát
Az hogy a területen kell lennie május 1 és szeptember 30 között azt jelenti hogy május 1 re már elkellett vetni( hogy most ki is kellett e kelnie azt még nem tudják) és szeptember 30-ig nem szánthatod fel.
Válasz Koszi 1 #1540. hozzászólásáraMiért nem lehet júli 15-ig kaszálni?
Sehol nincs hogy nitrogénmegkötőnél nem lehet kaszálni júli 15-ig.
Mondom ezt úgy hogy saját lucernám nincs már csak bérelt de mindet levágtam pedig be volt írva ugar kiváltásra mindegyik.
Akkor semmi értelme lenne a könnyítésnek mert júli 15-ig 3-szor lekaszálom és a 4. se lesz távol.
Mivel gyomirtózni nem lehet a júli 15-ig meghagyott lucerna amellett h leöregedett semmit érő anyag lesz még eszméletlen gyomos is..
Válasz envagyok2 #1541. hozzászólásáraezt korrigálom, mert a parlag, és a nitrogénmegkötő növénnyel bevetett trület az két külön kategória lett. a parlagot nem lehet betakarítani, a lucernánál nincs ilyen tiltás, ott az van, hogy május 1 és szept 30 között a területen kell lennie. hogy ez mit jelent, nagy kérdés., de csak ez van. tehát nem az van, hogy a zöldítéses területről nem lehet levinni, hanem a "parlagon hagyott" területről nem lehet levinni, a lucerna az nem parlag e tekintetben, még akkor se, ha ugyan úgy, mint a parlagot elszámoljuk 4%nak. tehát ha nitrohénmegkötő növénnyel alarjuk biztosítania 4%ot, akkor az le lehet kaszálni, míg minden mást nem.
Válasz envagyok2 #1541. hozzászólásárasőt, eddig az volt, hogy "tisztító kaszálás, szárzőzás, tisztító legeltetés" mehetett volna tavaly. vagyis legeltetni lehetett. idén nem találom, szeirntem azt sem lehet.
Válasz Nagy Péter 40 #1539. hozzászólásáraszerintem nem lehet lekaszálni
"25. § (1) A HMKÁ 8. előírás alkalmazása során a parlagon hagyott területről a pihentetési időszakban a kaszálékot nem lehet lehordani."
tök mindegy, hogg az micsoda, talaktakarásos parlag, zöldugar, méhlegelő, akármi.
de bitassuk meg, hogy miért lehet, mert nekem is lucernám van, és kéne a kaszálék.
azt hiszem azt mondták az év elején anagy könnyításben, hogy lucernával ki lehet váltani a 4%ot, és akkor is azon dillemáztunk, hogy ez nem könnyítés, hiszen korábban is így volt a szabály, hogy 4% lucerna elég, csak éppen nem lehetett hozzányúlni. és azt gondoltuk tavasszal, hogy majd a könnyítés az lesz, hogy le is hozhatjuk. de eszeirnt úgy átszik nem hiába nem jött olyan gyorsan a rendelet tavasszal, mert nem is lett könnyítés.
Válasz Nagy Péter 40 #1539. hozzászólásáraAz lett a vége hogy egy kisebb darabot ami lucerna azt hagytam ugarba, falugazdász szerint júli 15 ig ne nyúljak hozzá. 3. éves lucerna de ugye az első kaszálatot eléggé elnyomja a fű, mindegy meghagytam talajtakarás tuti megvan....
Válasz Koszi 1 #1538. hozzászólásáraKilehet váltani az ugart.
Egyik lehetőség hogy nitrogénmegkötő növényt vetsz ami neked már meg is van a lucernáddal.
Le is kaszálhatod és be is takaríthatod ha megvan legalább az 50%-a.Vagyis nem füves amiben van pár szál lucerna.
Másik lehetőség a másodvetés legalább két növénnyel amit egy táblázatból lehet kiválasztani.
Harmadik a talaj takarásos parlag
Mellette még van a tarlómaradványos vagy spontán zöldülés,ami azt jelenti hogy például a tavaly learatott búzának nem csináltál semmit és majd most szárzúzóval tartod "karban"...
Üdv! Kérdésem lenne hogy a területalapú beadásánál kell-e az idei évben 4 % zöldugart hagyni? Nemrég azt hallottam hogy idén sem kell ahogy tavaly sem kellett, de a falugazdász szerint kell... Illetve ha kell is akkor ebbe belevonható a tábla szegély, tábla melletti fás cserjés sáv ilyesmi? Erre már nem kaptam választ tőle sajnos.... Hétvégén kaszáltam volna a lucernámat csak most jutott eszembe, ha kötelező pihentetett területet hagyni akkor nem vághatom le mindet, mert ha nem csinálok vele semmit max szártépőzöm akkor az is megfelel elméletileg, ki mit hallott?
A támogatási kérelemben nem termelő tájképi elemként jelöltem be ökológiai határsávot( korábbi táblahatár, fás sáv). Ha az egyébként termesztett növény mellett külön táblaként választanám ki, akkor nem csak a tábla melletti részt jelöli be, hanem az egész fás sávot, a szomszédokét is.Valamint piros hibaként jelöli, hogy az ökológiai határsáv kilóg a táblarajzból.Ha a kultúrnövény rajzát a kateszteri határig rajzolom belevéve a fás sávot is, ki tudom belőle vágni csak az enyémet, de sárga hibaként írja, hogy bezárt területre lóg a rajzom, mert azt a részt az előző években nem vettem bele a táblába, mert abban értelemszerűen nem volt kultúrnövény. Jól csináltam-e így? Kicsit furcsállom hogy a teljes területet beírom pl búzának, holott van benne 2% fás sáv is. A bezárt területre kiírja figyelmeztetésnek, hogy számíthatok a jogszerű földhasználat ellenőrzésre, az egyébként rendben van.
Van egy ilyen 4%+ "Nem termelő tájképi elemek, talajtakarásos parlagok, nitrogénmegkötő növényekkel és/vagy ökológiai másodvetéssel hasznosított területek aránya a kötelezettség".
Ezek milyen növények lehetnek?
Egy szezonra számolva.
Válasz Radocz #1532. hozzászólásáraAz az aöp, amit te mondasz. A klasszikus zöldítés helyett lesz a 4%parlag, vagy 3%parlag és +4%zöldítés. De nem tudom, hogy ez már az idéntől kell, vagy csak jövőre.
Válasz Vén cigány #1528. hozzászólására Jól olvasd el mert nem csak a búzára hanem az összes fökdedre blokkonként 50% nem mindegy röhej az egész az AKG-ban legalább volt lehetősé mást is na itt csak és kötelező úgy hogy úgy válasz hogy jó legyen ráadádul mindenkit leellenöriznek nem csak 1 települést ja azt írja a NAK na félj a zöldítéstől hát ez a Fidesz nyelvén üsd vágd .jelent
1578 hozzászólás
Válasz Nyomasek Bobo #1570. hozzászólásáraA hivatalos földhasználó tudja beadni területalapúra. Azt meg többféleképpen lehet igazolni: bejegyzett földhasználó, jegyzői igazolás, meg még van pár lehetőség, de ezek a leggyakoribbak. Hogy ténylegesen ki kaszálja le az ebből a szempontból senkit nem érdekel.
Válasz pamko #1575. hozzászólásáraA vízvédelmi sáv dolog számomra sem teljesen tiszta, mert vannak vegyszerek szép számmal, amik 10-20, ritkábban még 30 métert is előírnak felszíni víztől.
Ami nem világos számomra, hogy a felszíni víz honnét indul(már mepáros vízvédelmi sávot tekintve, nem a természetben gondolom).
Én úgy veszem, hogy a vízvédelmi sáv víztől távolabbi szélétől vegyszer fajtától függően mínusz X méter a parcellából.
Egyébként a Pétisót kikerestem az 2 métert ír felszíni víztől, gondolom igaz lehet ez minden MAS27 műtrágyára.
Válasz pamko #1575. hozzászólásáraSzia!
Én az engedélyokiratokat szoktam nézni, és az alapján!
Válasz A.I. #1574. hozzászólásáraKöszi.
Az AÖP sáv 50 meter es mikrobiologia,növenykondicionálóra biztos vonatkozik.....csak azt nem tudom,műtrágyakijuttatasnál ,gyomirtasnál is figyelembe kell-e venni,vagy ezeknél csak az 5 m-es vizvedelni sáv jatszik?
Válasz pamko #1573. hozzászólásáraSzia.
Az aöp sáv nem tudom mennyi. A vízvédelmi sáv érdekes szerintem vegyszerezés, bármilyen műtrágya, termésnövelő, illetve baktérium trágya miatt. És itt jön be az aöp dolog, mert oda ugye nem tehetsz ki mindent.
Nagy a szórás, amiket én használtam vegyszereket, ott 5-30 méterig kellett elhagyni. Tehát csökkenteni a területet.
Baktérium trágyát meg, amit AÖP-ben használtam, annak pl 50 méter.
Nem is választottam olyan területre, ami vízvédelmi sávval érintett.
Mert elvileg, ha a terület 15%-nál nagyobb mértékben érinti, akkor az nincs teljesítve. Már ha jól tudom!
Ha volt mar róla szó,akkor elnezest.......a Meparban latható föld szélén lévő 50 m széles Aöp sáv ,erinti a gazdalkodasi naploba feltüntetett növenyvedő szeres kezelest ?ugy értem ,annyival csökkenteni kell a szerkijuttatasokat?(gyomirtas,gombaölőzés,rovarölőzés
Csávazott vetőmag,műtrágya kijuttatás)
Válasz Nyomasek Bobo #1570. hozzászólásáraSzerintem legyen az bármilyen művelési ág is, földhasználat nélkül nem illeti meg a támogatás(AÖP sem).
Lehet addig nincs gond, míg ki nem bukik, hogy nincs földhasználata, de ha fény derül, rá akkor ugrik a támogatás (is).
Válasz Nyomasek Bobo #1570. hozzászólásáraBármit belehet vinni. Pénz is jön. Akkor van baj ha őt jelölik ki ellenőrzésre és nincs érvényes földhasználata.
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Rét , legelő terület. Az mennyire hivatalos, hogy nem adja valaki hivatalosan bérbe az illetőnek, de ő mégis be tudja adni területalapúba? A szükséges +2pontot is meg tudja így igényelni?(aöp stb)
Köszi
idén is sikerült
Válasz uff #1566. hozzászólásáraAmikorra bejelentette a falugazdász a módosított kérelemben a vetés időpontját, attól 60 nap. Teljesen mindegy mikor kelt ki, vagy kikelt-e egyáltalán.
Válasz uff #1566. hozzászólásáraÉn úgy tudom vetéstől 60 nap. Ha kikelt, hanem akkor is. Tovább lehet és ha van értelme és nem akarsz most ősszel mást vetni bele, nem gyomos hagyd is, had nőjön, legyen értelme is, ne csak papírnak felelj meg. Innentől te döntesz mikor forgatod be, csak ne felejtsd el akkor majd jelenteni.
Válasz Gabro #1562. hozzászólásáranplfa 4% miatt vetettem zöldtrágyát kb 10 % kelt ki, lejárt a 60 nap, most kapott 30 mm most a többi is keleget
az utolsó 60 nap számít a beforgatásig?, mert akkor hagyom sokáig az első 60 napban nem sok mindent lát a műhold megfognak büntetni? mit kell csinálni, ha vis maiort jelentek ebben az évben pénzre ne számítsak? vagy aszály kell jelenteni?
Válasz RARGAkèny #1564. hozzászólásáraÉn úgy tudom semmilyen vegyszert nem lehet ezen a területen használni.
A nagytestvér mindent lát.
Üdv. Valaki tudna abban segíteni hogy az ökológiai másodvetést, 60 nap lejárta után le lehet gyomirtózni, és utána később beforgatást lejelenteni? Vagy ezt hogy lehetne megoldani? Nagyon gazos a terület mindenképpen glifózni kellene!!
Sziasztok! Valaki rendbetenné a fejemben ezt a zöldítéses dolgot? Teljesen ellentmondásos állításokat olvastam, és mondtak is. Valaki betudná a hivatalos kiadványt linkelni, másolni? Sehol nem találom..
Válasz VW passat #1559. hozzászólásáraHa a 4% NPLFA területhez kell a másodvetés, akkor nem kell számla, csak a gazdálkodási napló adataival kell igazolni. Vetést és beforgatást 15 napon belül be kell jelenteni, vetés után 60 napig meg kell hagyni.
Válasz VW passat #1559. hozzászólásáraMiért kell bevetnie ezzel? Valami vállalás csak van rá.
Válasz VW passat #1559. hozzászólásáraRosszul tudod ! Mindig is kellett számla !! Nálam régebben többször is voltak ellenörizni a telephelyen, kérték a számlát , és még szedtek egy zsákkal a zölditésböl , amit elküldtek vizsgálatra hogy nem -e permeteztem le valamivel . Na azóta nincs zöldités , egy gonddal kevesebb !!!!!!!
A szomszédnak van 10,5 ha földje, amiből kb 1ha-t be kell vetni mustár olajretek keverékkel.
Nincs elvileg semmi plusz támogatásra beadva, de a falugazdász szerint számla kell a vetőmagról.
Régebben nem kellett csak AKG-hoz számla. Nekem van kimaradva egy zsákkal azt akkor nem vetheti el? Természetesen a vetést bejelentve, meg a 60 napot kivárva.
Válasz trikolor5 #1556. hozzászólásáraJunius 15 után lehet zúzzni ha kell!
De nem kl kapkodni juliusig se
Válasz Bigyófelügyelő #1555. hozzászólásáraPontosan.
Válasz Bigyófelügyelő #1555. hozzászólásáraNem jó nekem fekete ugar mert 4%ba elakarom számolni és az aöp 2pontot (10%) is így akarom megszerzni. Már most tiszta gaz, tavaly nyár óta hozzá sincs nyúlva azzan nincs baj Évente egyszer elég zúzni? És mikor? Ha repce menne a területre mikor lehet elkezdeni a talajt csinálni?
Válasz trikolor5 #1549. hozzászólásáraÉn úgy tudom hogy van úgynevezett "fekete" ugar, amit lehet tárcsázni, kapsz is rá támogatást, de nem számít bele a 4% zöldítésbe. A zöld ugar ami TAR 10 kóddal megy, annak január 1 től kell fenntartani a meglévő állapotát, gyomosodjon be magától és zúzod, vagy pedig ápr 15 ig bevetve valamilyen keverékkel amit szintén zúzni vagy kaszálni kell évente egyszer , kaszálék marad ....ha rosszul tudom valaki majd kijavít....
Válasz Pilátus #1553. hozzászólásárahelló, te is élsz? mi újság, eladtad már a boltod, vagy még megvan? hahahha
üdv!!!!
Válasz envagyok2 #1541. hozzászólásáraDe nem kell parlagnak jelenteni ha nincs szükséged a 4százalék teljesítésére!
Kell keresni másik hasznosításti kódot!!
Válasz trikolor5 #1549. hozzászólásáranagyon fontos, és én is ebbe keveredtem bele, a "parlag" az konkrét fogalom a jogszabály szerint, az csak egyik módja a 4%nak, tehát nem egy összefoglaló fogalom erre a bziságra. a "parlag"-gal nem lehet semmit csinálni a fenntartási idószakban, vagy hogy hívja a jogszabály. ha lesz időm, csinálok egy táblázatot, hogy melyik alketógirával mikor mit lehet csinálni, de tartok tőle, hogy csak június 9re készülök el vele. mondjuk nem is értem, hogy a nak miért nem csinált már egy ilyet, sokkal könnyebben átlátható volna ez az egész katyvasz, és ahogy lentebb írják, a nak-nak sem ártana a dolog, ők is keverik rendesen, ha azt mondták, a nitrogénmegkötő lucernát nem lehet betakarítani...
Válasz kukaccsosz #1550. hozzászólásáraKöszi. És mikortól lehet talajmunkázni?
Válasz trikolor5 #1549. hozzászólásáraNem lehet talajmunka (Tar10)
Kaszálni, zúzni lehet és nem lehet lehordani semmit.
Parlagon hagyott területen mechanikai gyomirtást végezhető. Sekély tárcsázás ami nem feketére műveli a területet mehet?
Válasz kukaccsosz #1545. hozzászólásáraAkkor ennek újra neki kell futni
Válasz envagyok2 #1543. hozzászólásáraTehát akkor belehet hordani a lucernát
Az hogy a területen kell lennie május 1 és szeptember 30 között azt jelenti hogy május 1 re már elkellett vetni( hogy most ki is kellett e kelnie azt még nem tudják) és szeptember 30-ig nem szánthatod fel.
Válasz Koszi 1 #1540. hozzászólásáraMiért nem lehet júli 15-ig kaszálni?
Sehol nincs hogy nitrogénmegkötőnél nem lehet kaszálni júli 15-ig.
Mondom ezt úgy hogy saját lucernám nincs már csak bérelt de mindet levágtam pedig be volt írva ugar kiváltásra mindegyik.
Akkor semmi értelme lenne a könnyítésnek mert júli 15-ig 3-szor lekaszálom és a 4. se lesz távol.
Mivel gyomirtózni nem lehet a júli 15-ig meghagyott lucerna amellett h leöregedett semmit érő anyag lesz még eszméletlen gyomos is..
A pillangósokat rendesen lehet hasznosítani a lucernat kaszálni és lehordani, a borsót, szóját learatni stb.
Válasz envagyok2 #1543. hozzászólásáraLe lehet kaszálni de a kaszálékot nem lehet levinni, falugazdász így mondta, nem is jelöltük be 4%-nak.
Válasz envagyok2 #1541. hozzászólásáraezt korrigálom, mert a parlag, és a nitrogénmegkötő növénnyel bevetett trület az két külön kategória lett. a parlagot nem lehet betakarítani, a lucernánál nincs ilyen tiltás, ott az van, hogy május 1 és szept 30 között a területen kell lennie. hogy ez mit jelent, nagy kérdés., de csak ez van. tehát nem az van, hogy a zöldítéses területről nem lehet levinni, hanem a "parlagon hagyott" területről nem lehet levinni, a lucerna az nem parlag e tekintetben, még akkor se, ha ugyan úgy, mint a parlagot elszámoljuk 4%nak. tehát ha nitrohénmegkötő növénnyel alarjuk biztosítania 4%ot, akkor az le lehet kaszálni, míg minden mást nem.
Válasz envagyok2 #1541. hozzászólásárasőt, eddig az volt, hogy "tisztító kaszálás, szárzőzás, tisztító legeltetés" mehetett volna tavaly. vagyis legeltetni lehetett. idén nem találom, szeirntem azt sem lehet.
Válasz Nagy Péter 40 #1539. hozzászólásáraszerintem nem lehet lekaszálni
"25. § (1) A HMKÁ 8. előírás alkalmazása során a parlagon hagyott területről a pihentetési időszakban a kaszálékot nem lehet lehordani."
tök mindegy, hogg az micsoda, talaktakarásos parlag, zöldugar, méhlegelő, akármi.
de bitassuk meg, hogy miért lehet, mert nekem is lucernám van, és kéne a kaszálék.
azt hiszem azt mondták az év elején anagy könnyításben, hogy lucernával ki lehet váltani a 4%ot, és akkor is azon dillemáztunk, hogy ez nem könnyítés, hiszen korábban is így volt a szabály, hogy 4% lucerna elég, csak éppen nem lehetett hozzányúlni. és azt gondoltuk tavasszal, hogy majd a könnyítés az lesz, hogy le is hozhatjuk. de eszeirnt úgy átszik nem hiába nem jött olyan gyorsan a rendelet tavasszal, mert nem is lett könnyítés.
Válasz Nagy Péter 40 #1539. hozzászólásáraAz lett a vége hogy egy kisebb darabot ami lucerna azt hagytam ugarba, falugazdász szerint júli 15 ig ne nyúljak hozzá. 3. éves lucerna de ugye az első kaszálatot eléggé elnyomja a fű, mindegy meghagytam talajtakarás tuti megvan....
Válasz Koszi 1 #1538. hozzászólásáraKilehet váltani az ugart.
Egyik lehetőség hogy nitrogénmegkötő növényt vetsz ami neked már meg is van a lucernáddal.
Le is kaszálhatod és be is takaríthatod ha megvan legalább az 50%-a.Vagyis nem füves amiben van pár szál lucerna.
Másik lehetőség a másodvetés legalább két növénnyel amit egy táblázatból lehet kiválasztani.
Harmadik a talaj takarásos parlag
Mellette még van a tarlómaradványos vagy spontán zöldülés,ami azt jelenti hogy például a tavaly learatott búzának nem csináltál semmit és majd most szárzúzóval tartod "karban"...
Üdv! Kérdésem lenne hogy a területalapú beadásánál kell-e az idei évben 4 % zöldugart hagyni? Nemrég azt hallottam hogy idén sem kell ahogy tavaly sem kellett, de a falugazdász szerint kell... Illetve ha kell is akkor ebbe belevonható a tábla szegély, tábla melletti fás cserjés sáv ilyesmi? Erre már nem kaptam választ tőle sajnos.... Hétvégén kaszáltam volna a lucernámat csak most jutott eszembe, ha kötelező pihentetett területet hagyni akkor nem vághatom le mindet, mert ha nem csinálok vele semmit max szártépőzöm akkor az is megfelel elméletileg, ki mit hallott?
Üdv mindenkinek!
A támogatási kérelemben nem termelő tájképi elemként jelöltem be ökológiai határsávot( korábbi táblahatár, fás sáv). Ha az egyébként termesztett növény mellett külön táblaként választanám ki, akkor nem csak a tábla melletti részt jelöli be, hanem az egész fás sávot, a szomszédokét is.Valamint piros hibaként jelöli, hogy az ökológiai határsáv kilóg a táblarajzból.Ha a kultúrnövény rajzát a kateszteri határig rajzolom belevéve a fás sávot is, ki tudom belőle vágni csak az enyémet, de sárga hibaként írja, hogy bezárt területre lóg a rajzom, mert azt a részt az előző években nem vettem bele a táblába, mert abban értelemszerűen nem volt kultúrnövény. Jól csináltam-e így? Kicsit furcsállom hogy a teljes területet beírom pl búzának, holott van benne 2% fás sáv is. A bezárt területre kiírja figyelmeztetésnek, hogy számíthatok a jogszerű földhasználat ellenőrzésre, az egyébként rendben van.
Ha valamit nem jól csinálok javítsatok ki.
Köszönöm.
Sziasztok!
Van egy ilyen 4%+ "Nem termelő tájképi elemek, talajtakarásos parlagok, nitrogénmegkötő növényekkel és/vagy ökológiai másodvetéssel hasznosított területek aránya a kötelezettség".
Ezek milyen növények lehetnek?
Egy szezonra számolva.
Válasz Traktoros30 #1534. hozzászólásáraAz 1531 hozzá szólást rosszul értelmeztem?
Minden lehetséges.
Válasz Radocz #1532. hozzászólásáraAz az aöp, amit te mondasz. A klasszikus zöldítés helyett lesz a 4%parlag, vagy 3%parlag és +4%zöldítés. De nem tudom, hogy ez már az idéntől kell, vagy csak jövőre.
Válasz Radocz #1532. hozzászólásáraÉs aki nem vállal semmit,az mennyi földalapút kap?
Válasz barazdabetyar. #1531. hozzászólásáraNem kell, csak aki több pénzt szeretne igényelni az önként vállal.
A jövő héten neki ülök elolvasni a legfrissebb anyagot.
Aztán telefonon egyeztessunk, vagy ha jön Bajmokra, akkor ott.
Zöldítés helyett mi lett?Mit kell bevállalni?
Válasz Géza15 #1525. hozzászólására Nem kaptál felmentés csak a zöldítést vették el és 4% a területedből kötelezően helyette választhatsz Öko-t
Válasz Vén cigány #1528. hozzászólására Jól olvasd el mert nem csak a búzára hanem az összes fökdedre blokkonként 50% nem mindegy röhej az egész az AKG-ban legalább volt lehetősé mást is na itt csak és kötelező úgy hogy úgy válasz hogy jó legyen ráadádul mindenkit leellenöriznek nem csak 1 települést ja azt írja a NAK na félj a zöldítéstől hát ez a Fidesz nyelvén üsd vágd .jelent