Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.69 FtUSD396.2 FtCHF437.45 FtGBP497.51 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Amúgy egyetértek a kolléga hozzá szólásához én sem értek ebből semmit csak annyit hogy úgy kell csinálni de valójába mit és hogyan számomra semmi nem derül ki max annyi hogy 3 félét kell vetnem mivel 30 hektár felet vagyok , nekem csak szántom van semmi más szóval hogyan tovább????
Na most akkor van már rendelet vagy nincs?, Mit irkálnak már itt hogy ezt azt mikor még mindig fogalmam sincs hogy mi , felel meg zöldítésnek magyarul irkáljanak hogy egy egyszerű embernek is világos legyen
Az már elég ganajság lenne , ha minden hrsz.od x % kán kéne zöldíteni: Ebbe bele sem gondoltam, de az én meglátásom/ olvasásom szerint elég kéne hogy legyen az egészet nézve, ha egy darabban zöldítesz,
Lenne egy kérdésem.
Ezt a zöldítést az összterületre kell nézni, hogy meglegyen, vagy táblánként.
Hogy érthetőbb legyen. Van 30hektár földem, 5 darabban. Akkor mind az ötben kell 5% vagy elég az egyik darabban 1,5 hektár?
A tervek szerint évi 2 kaszálás lesz kötelező. (1. évben tavaszi telepítés esetén elég lesz 1).
Gazdálkodási naplót kell majd vezetni, ez alapján lehet ellenőrizni.
Elképzelhetőnek tartom, hogy elektronikusan, vagy papír alapon is be kell majd jelenteni a kaszálást az MVH felé. (AKG-ban eddig is volt ilyesmi: mélylazítás, zöldtrágyázás, stb. esetén)
Válasz #112. hozzászólásra
Még egy kérdés ha van egy 7ark területem amit zölditenék de elég szikfoltos a terület bevetem lucernával de tudom hogy nem egy jó lucerna lesz benne ha nem egy gyenge akkor is jár plusz rá meg lehet hogy csak kétszer tudom megkaszálni hogy ellenőrzik majd ezt?
Hát azért elég sok olyan terület lesz ahol nincs elég tájelem. Ahol mondjuk 100 hektáros blokkok vannak ott már kevés lesz az út menti fasor vagy árok.
Egy kis pontosítás a tegnapi UE-28-nak adott válaszomhoz:
"Mentesülnek az alábbi területek:
- 75%-ban gyep, fűszálas takarmány, vagy ugaroltatott terület, vagy ezek kombinációjával fedett területek, amennyiben a fennmaradó terület nem haladja meg a 30 hektárt;"
Pl. ha mondjuk valakinek 40 ha-ja van és ennek mondjuk 80%-át kaszálja (gyep, szálastakarmány), akkor a maradék 20% (8 ha) mentesül a terménydiverzifikáció alól.
Az ökológiai területekhez:
"Teljesíthető lesz várhatóan 2016-tól:
- regionálisan, a tagállam által kijelölt területen és a kijelölt gazdacsoportok számára;
- kollektíven, egymással szomszédos területeken, amelyeken összefüggő EFA-t kell alkotniuk. A tagállam jelöli ki, hol lehetséges ilyen, és további kötelességeket róhat ki a csoportosan teljesítő gazdákra. Legfeljebb 10-en alkothatnak egy csoportot és minden gazdának egy meghatározott mértékű EFA-val kell részt vennie benne.]"
"A vetésszerkezetben akkor kell ennek megjelenni, hogyha a gazdálkodó területi adottságai között nem szerepelnek olyan nem támogatható tájelemek, amelyek kielégíthetik azt."
Meglátjuk ez hogy lehet kivitelezni, itt még nagyon sok a kérdőjel.
Szerintem amit eddig tudni lehet, a 2 linken jól össze van foglalva.
Na ez az ha országos szinten megvan akkor minek szívatni megint a parasztot? Megint azt érezni hogy a kormányzat tehetetlen. Ha pedig elég országos szinten teljesíteni, akkor miért nem mondják, hogy nyugalom emberek ha megvédjük a gyepeinket erdőinket akkor minden rendben. Hanem itt riogatnak mindenkit az árkok meg útszéli fák meg egyéb szarságokkal, mintha ettől bármi is jobb lenne. Mert az árkok meg útszéli fák már teli vannak szeméttel, az nem baj???
Nem tudom hogy a fásított terület miért felel meg az erdő meg miért nem?
A termelőnek hogyan legyen eszköze és módja hogy az összes potenciálisan szóba jöhető ilyen terület státuszát kiderítse?
Ha meg csak úgy berajzol akkor a végén jól megbüntetik.
A meparban nem látni egy földről hogy erdő vagy fásított terület.
Országos vonatkozásban bőven meg ,van az 5% ökológiai célterület.
Akkor meg minek tovább variálni ezzel?
Válasz #104. hozzászólásra
Írnak össze vissza mindent csak a lényeget nem.
A lényeg az hogy miket lehet berajzolni, meg ki rajzolhatja be és milyen jogon. Ha két termelő parcellája között van egy öko - célterület ami egyiküké sem akkor melyik termelő rajzolhatja be? Ki dönt ilyen esetben? Az agrárkamarai bizottság?
a kamarának nem a semmitérő piaci információkat kellene email-be küldenie, hanem egy összefoglaló tájékoztatást, hogy lehessen tervezni normálisan a vetéseket
Az egyértelmű, hogy már úgy kell vetni hogy 5%-k és öko célterület...(persze ha kell az a plusz X EURO). Erről minden falugazdász fórumot fog tartani nálunk 24-n lesz!!! Érdeklődjetek a gazdászoknál.
Jó fej a kormányunk azért.... hogy már egy vetésen túl vagyunk 3 hét és jön a búza aztán semmit nem lehet tudni konkrétan.. mert amik megjelentek nem rendelet csak tervezet!!!
ennek most fussunk neki újra. Ha jól értelmezem, akkor itt arról van szó, hogy a két legnagyobb teületen termesztett növény nem lehet több, mint 95%, de ha pl. több van, mint 3 akkor a negyedik már lehet kevesebb, kint 5% ugye? Értem ez alatt, ha nekem csak mondjuk 1-2 hektár krumplim van minden évben, ami kevesebb, mint az összterület 5%-a, de van mellette 5 egyéb növény is, ahol a legnagyobb területe kevesebb mint 75%, a két legnagyobb pedig összesen kevesebb, mint 95% akkor az után már mindegy, hogy a többi milyen arányban van, ugye?
30 ha felett vagy, ezért min. 3 féle növényt kell termesztened. A legnagyobb max. 75% lehet, a legkisebb min. 5%.
Viszont, ha kizárólag szálastakarmányt termelsz, akkor a maximális területhatárt nem kell alkalmaznod. Tehát lehet akár 85% perje, 12% gyep, 3% szarvaskereped is például. Igazából ebben az esetben mindegy miből mennyi van. Ez gyep, szálastakarmány és ugar esetén működik.
Viszont, ha úgy döntesz, hogy szeretnél majd valamilyen gabonafélét is termeszteni később, akkor már egy kicsit számolgatni kell. Pl.: a 33 ha-ből lesz mondjuk 30 ha gyep+szálastakarmány. A fennmaradó 3 ha-on legalább 2 féle növényt kell termesztened, az egyik a 3 ha 75%-a lehet maximum, a másik meg a maradék.
Remélem érthető így.
Persze még szinte bármi változhat, hazai jogszabály még nincs, még mindez csak tervezet, de azért már elég sok a konkrétum.
("A maximális területhatárt nem kell alkalmazni azokban az estekben, amikor a főnövény több mint 75%-ban gyep, szálastakarmány, vagy ugaroltatott terület. A fennmaradó területre azonban továbbra is érvényes, hogy a fő növény nem foglalhat el nagyobb területet, mint 75%, kivéve ha gyep, szálastakarmány, vagy ugaroltatott terület.")
Egyébként 2015-től lesz plusz támogatás a fehérje növényekre is. (szemes: kb. 200 euró/ha, szálas: kb. 65 euró/ha). Úgyhogy hajrá.
Ha 33 ha használok, 100% ban kaszálom, ebből 6 ha naturás rét, 1 ha belterület, 26 ha szántó. A szántókból egyenlőre 1 ha szarvaskerep és 8 ha vetett perjekeverék van, a többit is ezzel a keverékkel telepíteném be tavasszal.
Ez megfelel így vagy sem? Ha nem akkor hogyan tudok megfelelni ezen a területen? Ameddig csak lehet kerülném a kapás és kalászos kultúrát a szerény géppark miatt, mert szálastakarmányra vagyok csak berendezkedve.
Válasz #86. hozzászólásra
Akkor ezt már most elcsusztam mert 0.3 szorzoval nem fért bele a kiszemelt terűletem lucernával de 0.7 már bele fért volna és akkor most betudtam volna telepiteni ebből még lesz sok félre értelmezés csak majd ha nem kűldik a pénzt majd megindokolják hogy mit nem teljesitettünk.
Erdősített terület akkor számít bele az öko területbe, ha támogatást kap.
Kb. fél éve egy agrárfórumon egy szakértőtől elhangzott, hogy az 5 % öko célterület megvan Magyarországon bőven, még a 7 % is. Nézd meg a mepar.hu-n a blokkjaidat, mennyi a teljes területük és ebből mennyi a támogatható. Elvileg a kettő különbsége nagyrészt bele fog férni az öko terület besorolásba. Persze nem minden.
Szerintem mindenki találkozott már olyan problémával, hogy a földhivatal szerint mondjuk az én földem 5 ha, de 4,6 ha-nál többet még sosem sikerült bevetni, és nem a szomszéd szántotta el. Akkor hol van a többi? Valószínű a földkiadás során belemérték még az árkot, fasort, meg az utat is, hogy meg legyen a terület. Na most ezek pont jók lesznek öko területnek.
Országos és regionális szinten úgy tudom nincs ezzel gond. Az más kérdés, hogy ez gazdálkodó szinten hogy lesz majd elosztva, meg berajzolva, de ez legyen a falugazdik problémája.
Ez azért jelent valamit:
" az üzem más területén is lehet, nem feltétlenül a szántón kell kialakítani, csak annak mértékében van megjelölve"
"Az EFA teljesíthető lesz várhatóan 2016-tól
- regionálisan, a tagállam által kijelölt területen és a kijelölt gazdacsoportok számára;
- kollektíven, egymással szomszédos területeken, amelyeken összefüggő EFA-t kell alkotniuk. A tagállam jelöli ki, hol lehetséges ilyen, és további kötelességeket róhat ki a csoportosan teljesítő gazdákra. Legfeljebb 10-en alkothatnak egy csoportot és minden gazdának egy meghatározott mértékű EFA-val kell részt vennie benne."
Ez így bőven jó, még sok is.
Az a lényeg, hogy a legnagyobb növény területe max. 75% legyen és min. 5 % legyen a másik kettőből is.
Pillangóst nem is muszáj, ha le tudod mással fedni az öko területet, pl.: fasor, nem művelt táblaszél, erdő menti sávok, árok, zöldtrágya, ugar, stb.
Hú megnyugodtam, nem büntetnek meg!
Csak 25 ezer Ft/ha-ral kevesebb lesz a pénz.
Nem lesz ez könnyű menet.
Főleg azoknak akik 60-100 Ft/ha-os bérleti díjat fizetnek. Se AKG, esetleg se zöldítés meg 33000 Ft/t-ás kukorica.
Azért ebben az átmeneti évben nem vagyok biztos. Ahogy Feco is írta, az most volt. 2015-től be kell tartani a zöldítés előírásait. Az más kérdés, hogy ellenőrzéskor mennyire fogják az 1. évet rugalmasan kezelni.
Szerintem a diverzifikáció (2, ill. 3 növény) több embernek lesz gond, mint az öko terület.
1578 hozzászólás
Amúgy egyetértek a kolléga hozzá szólásához én sem értek ebből semmit csak annyit hogy úgy kell csinálni de valójába mit és hogyan számomra semmi nem derül ki max annyi hogy 3 félét kell vetnem mivel 30 hektár felet vagyok , nekem csak szántom van semmi más szóval hogyan tovább????
Na most akkor van már rendelet vagy nincs?, Mit irkálnak már itt hogy ezt azt mikor még mindig fogalmam sincs hogy mi , felel meg zöldítésnek magyarul irkáljanak hogy egy egyszerű embernek is világos legyen
Válasz #125. hozzászólásra
lófax és esti fény, ebből nem lettem okosabb, én sem..........
Egy újabb olvasnivaló:
http://www.kormany.hu/hu/foldmuvelesugyi-miniszterium/agrargazdasagert-felelos-allamtitkarsag/hirek/legfontosabb-tudnivalok-a-zolditesrol-az-oszi-veteshez
Válasz #120. hozzászólásra
Válasz #122. hozzászólásra
Én szerintem is elég az egészben.
Válasz #120. hozzászólásra
Az 5% bárhol lehet.
Válasz #120. hozzászólásra
Az már elég ganajság lenne , ha minden hrsz.od x % kán kéne zöldíteni: Ebbe bele sem gondoltam, de az én meglátásom/ olvasásom szerint elég kéne hogy legyen az egészet nézve, ha egy darabban zöldítesz,
De majd a szakavatottak pontosítanak
Lenne egy kérdésem.
Ezt a zöldítést az összterületre kell nézni, hogy meglegyen, vagy táblánként.
Hogy érthetőbb legyen. Van 30hektár földem, 5 darabban. Akkor mind az ötben kell 5% vagy elég az egyik darabban 1,5 hektár?
Válasz #117. hozzászólásra
A tervek szerint évi 2 kaszálás lesz kötelező. (1. évben tavaszi telepítés esetén elég lesz 1).
Gazdálkodási naplót kell majd vezetni, ez alapján lehet ellenőrizni.
Elképzelhetőnek tartom, hogy elektronikusan, vagy papír alapon is be kell majd jelenteni a kaszálást az MVH felé. (AKG-ban eddig is volt ilyesmi: mélylazítás, zöldtrágyázás, stb. esetén)
Válasz #116. hozzászólásra
Ezek szerint arra nem fog járni plusz támogatás.
Válasz #112. hozzászólásra
Még egy kérdés ha van egy 7ark területem amit zölditenék de elég szikfoltos a terület bevetem lucernával de tudom hogy nem egy jó lucerna lesz benne ha nem egy gyenge akkor is jár plusz rá meg lehet hogy csak kétszer tudom megkaszálni hogy ellenőrzik majd ezt?
Válasz #111. hozzászólásra
És a burgonya hová való lesz?
Válasz #112. hozzászólásra
Hát azért elég sok olyan terület lesz ahol nincs elég tájelem. Ahol mondjuk 100 hektáros blokkok vannak ott már kevés lesz az út menti fasor vagy árok.
Válasz #107. hozzászólásra
Nekünk ez csak jó.
Ezekre eddig nem kaptunk zsét, ezek után úgy néz ki, erre is lesz lóvé.
Válasz #111. hozzászólásra
A nagy okosoktól,valami fórumon meg kellene kérdezni,a héjas,és héj nélküli olajtök hova tartozik.
Egy kis pontosítás a tegnapi UE-28-nak adott válaszomhoz:
"Mentesülnek az alábbi területek:
- 75%-ban gyep, fűszálas takarmány, vagy ugaroltatott terület, vagy ezek kombinációjával fedett területek, amennyiben a fennmaradó terület nem haladja meg a 30 hektárt;"
Pl. ha mondjuk valakinek 40 ha-ja van és ennek mondjuk 80%-át kaszálja (gyep, szálastakarmány), akkor a maradék 20% (8 ha) mentesül a terménydiverzifikáció alól.
Az ökológiai területekhez:
"Teljesíthető lesz várhatóan 2016-tól:
- regionálisan, a tagállam által kijelölt területen és a kijelölt gazdacsoportok számára;
- kollektíven, egymással szomszédos területeken, amelyeken összefüggő EFA-t kell alkotniuk. A tagállam jelöli ki, hol lehetséges ilyen, és további kötelességeket róhat ki a csoportosan teljesítő gazdákra. Legfeljebb 10-en alkothatnak egy csoportot és minden gazdának egy meghatározott mértékű EFA-val kell részt vennie benne.]"
"A vetésszerkezetben akkor kell ennek megjelenni, hogyha a gazdálkodó területi adottságai között nem szerepelnek olyan nem támogatható tájelemek, amelyek kielégíthetik azt."
Meglátjuk ez hogy lehet kivitelezni, itt még nagyon sok a kérdőjel.
Szerintem amit eddig tudni lehet, a 2 linken jól össze van foglalva.
link1
link2
Válasz #101. hozzászólásra
Zöldség-növények: 400 euró/ha
(Dinnye, tökre oltott dinnye, karfiol, brokkoli, bimbóskel, fejes káposzta, kelkáposzta, karalábé, kínai kel, zeller, póréhagyma, fejes saláta, endívia, spárga, petrezselyem, rebarbara, édeskömény, paradicsom, uborka, tojásgyümölcs, tök, cukkini, paprika, sárgarépa, fokhagyma, vöröshagyma, lilahagyma, cékla, feketegyökér, metélőhagyma, retek, torma, pasztinák, fűszerpaprika.)
Ipari zöldségek: 199 euró/ha
(Sóska, spenót, zöldborsó, szárazbab, zöldbab, pattogatni való kukorica, csemegekukorica)
Ez a tervezet. Ezek becsült összegek. Minden évben változhat, attól függően, hogy mekkora területre igénylik ezeket.
A gyep az megfelel öko célterületnek?
Egy újságcikk.
http://www.agrarszektor.hu/agrarpenzugyek/egyeb/zoldites_foszabalyok_hogy_ne_bukjunk_penzeket.4125.html
íme
Már csak az "aktív gazdaság" fogalmát kellene pontosan meghatározni.
Anno beszéltünk erről, mint "aktív gazda".
A héten Böszörményben elhangzott, de .....
Hihetetlen káosz lesz belőle....
Válasz #106. hozzászólásra
Na ez az ha országos szinten megvan akkor minek szívatni megint a parasztot? Megint azt érezni hogy a kormányzat tehetetlen. Ha pedig elég országos szinten teljesíteni, akkor miért nem mondják, hogy nyugalom emberek ha megvédjük a gyepeinket erdőinket akkor minden rendben. Hanem itt riogatnak mindenkit az árkok meg útszéli fák meg egyéb szarságokkal, mintha ettől bármi is jobb lenne. Mert az árkok meg útszéli fák már teli vannak szeméttel, az nem baj???
Nem tudom hogy a fásított terület miért felel meg az erdő meg miért nem?
A termelőnek hogyan legyen eszköze és módja hogy az összes potenciálisan szóba jöhető ilyen terület státuszát kiderítse?
Ha meg csak úgy berajzol akkor a végén jól megbüntetik.
A meparban nem látni egy földről hogy erdő vagy fásított terület.
Országos vonatkozásban bőven meg ,van az 5% ökológiai célterület.
Akkor meg minek tovább variálni ezzel?
Válasz #104. hozzászólásra
Írnak össze vissza mindent csak a lényeget nem.
A lényeg az hogy miket lehet berajzolni, meg ki rajzolhatja be és milyen jogon. Ha két termelő parcellája között van egy öko - célterület ami egyiküké sem akkor melyik termelő rajzolhatja be? Ki dönt ilyen esetben? Az agrárkamarai bizottság?
Válasz #103. hozzászólásra
a kamarának nem a semmitérő piaci információkat kellene email-be küldenie, hanem egy összefoglaló tájékoztatást, hogy lehessen tervezni normálisan a vetéseket
NA beszéltem az MVH-val a falugazdásszal stb...
Az egyértelmű, hogy már úgy kell vetni hogy 5%-k és öko célterület...(persze ha kell az a plusz X EURO). Erről minden falugazdász fórumot fog tartani nálunk 24-n lesz!!! Érdeklődjetek a gazdászoknál.
Jó fej a kormányunk azért.... hogy már egy vetésen túl vagyunk 3 hét és jön a búza aztán semmit nem lehet tudni konkrétan.. mert amik megjelentek nem rendelet csak tervezet!!!
Válasz #93. hozzászólásra
Köszi a részletes megvilágosítást!
Válasz #100. hozzászólásra
És mennyi fog járni?Héjas talán elmegy zöldség növénynek?
Válasz #98. hozzászólásra
Zöldség-növényekre fog járni plusz támogatás, a tervezetben szerepel a tök is, de az olajtök nem tudom, hogy töknek számít-e, vagy külön kategória.
Még egy hír:
http://www.agrarszektor.hu/agrarpenzugyek/egyeb/zoldites_foszabalyok_hogy_ne_bukjunk_penzeket.4125.html
Válasz #97. hozzászólásra
Héjas,és héj nélküli tökmagra nem adnak valami pluszt?
Feco: szerintem jól értelmezed.
Ural: igen, de nem csak a lucerna, hanem a többi pillangós növény és ezek keveréke is.
Válasz #93. hozzászólásra
Akkor most a lucerna plusz támogatást fog kapni ?
Válasz #94. hozzászólásra
Ne gyötörd magad. Még nincs elfogadva semmi.
Majd, ha kihirdetik a Közlönyben.
Válasz #93. hozzászólásra
"a legkisebb min. 5%"
ennek most fussunk neki újra. Ha jól értelmezem, akkor itt arról van szó, hogy a két legnagyobb teületen termesztett növény nem lehet több, mint 95%, de ha pl. több van, mint 3 akkor a negyedik már lehet kevesebb, kint 5% ugye? Értem ez alatt, ha nekem csak mondjuk 1-2 hektár krumplim van minden évben, ami kevesebb, mint az összterület 5%-a, de van mellette 5 egyéb növény is, ahol a legnagyobb területe kevesebb mint 75%, a két legnagyobb pedig összesen kevesebb, mint 95% akkor az után már mindegy, hogy a többi milyen arányban van, ugye?
Válasz #89. hozzászólásra
Na, szóval nem egyszerű az eseted.
30 ha felett vagy, ezért min. 3 féle növényt kell termesztened. A legnagyobb max. 75% lehet, a legkisebb min. 5%.
Viszont, ha kizárólag szálastakarmányt termelsz, akkor a maximális területhatárt nem kell alkalmaznod. Tehát lehet akár 85% perje, 12% gyep, 3% szarvaskereped is például. Igazából ebben az esetben mindegy miből mennyi van. Ez gyep, szálastakarmány és ugar esetén működik.
Viszont, ha úgy döntesz, hogy szeretnél majd valamilyen gabonafélét is termeszteni később, akkor már egy kicsit számolgatni kell. Pl.: a 33 ha-ből lesz mondjuk 30 ha gyep+szálastakarmány. A fennmaradó 3 ha-on legalább 2 féle növényt kell termesztened, az egyik a 3 ha 75%-a lehet maximum, a másik meg a maradék.
Remélem érthető így.
Persze még szinte bármi változhat, hazai jogszabály még nincs, még mindez csak tervezet, de azért már elég sok a konkrétum.
("A maximális területhatárt nem kell alkalmazni azokban az estekben, amikor a főnövény több mint 75%-ban gyep, szálastakarmány, vagy ugaroltatott terület. A fennmaradó területre azonban továbbra is érvényes, hogy a fő növény nem foglalhat el nagyobb területet, mint 75%, kivéve ha gyep, szálastakarmány, vagy ugaroltatott terület.")
Egyébként 2015-től lesz plusz támogatás a fehérje növényekre is. (szemes: kb. 200 euró/ha, szálas: kb. 65 euró/ha). Úgyhogy hajrá.
Hát ezt elég tág fogalomban értelmezem nekem szinte majdnem az összes földem fasor meg bozót, de a pillangóst mi van ha másodvetésbe teszem az úgy jó?
Válasz #90. hozzászólásra
Válasz #89. hozzászólásra
Ez így tuti jó lesz. Este kifejtem bővebben, csak most rohannom kell.
Válasz #84. hozzászólásra
Látom Te benne vagy a témában...
Ha 33 ha használok, 100% ban kaszálom, ebből 6 ha naturás rét, 1 ha belterület, 26 ha szántó. A szántókból egyenlőre 1 ha szarvaskerep és 8 ha vetett perjekeverék van, a többit is ezzel a keverékkel telepíteném be tavasszal.
Ez megfelel így vagy sem? Ha nem akkor hogyan tudok megfelelni ezen a területen? Ameddig csak lehet kerülném a kapás és kalászos kultúrát a szerény géppark miatt, mert szálastakarmányra vagyok csak berendezkedve.
Válasz #86. hozzászólásra
Akkor ezt már most elcsusztam mert 0.3 szorzoval nem fért bele a kiszemelt terűletem lucernával de 0.7 már bele fért volna és akkor most betudtam volna telepiteni ebből még lesz sok félre értelmezés csak majd ha nem kűldik a pénzt majd megindokolják hogy mit nem teljesitettünk.
Válasz #85. hozzászólásra
Nem támogatható terület is lehet majd bejelentve zöldítésként.
Válasz #85. hozzászólásra
Erdősített terület akkor számít bele az öko területbe, ha támogatást kap.
Kb. fél éve egy agrárfórumon egy szakértőtől elhangzott, hogy az 5 % öko célterület megvan Magyarországon bőven, még a 7 % is. Nézd meg a mepar.hu-n a blokkjaidat, mennyi a teljes területük és ebből mennyi a támogatható. Elvileg a kettő különbsége nagyrészt bele fog férni az öko terület besorolásba. Persze nem minden.
Szerintem mindenki találkozott már olyan problémával, hogy a földhivatal szerint mondjuk az én földem 5 ha, de 4,6 ha-nál többet még sosem sikerült bevetni, és nem a szomszéd szántotta el. Akkor hol van a többi? Valószínű a földkiadás során belemérték még az árkot, fasort, meg az utat is, hogy meg legyen a terület. Na most ezek pont jók lesznek öko területnek.
Országos és regionális szinten úgy tudom nincs ezzel gond. Az más kérdés, hogy ez gazdálkodó szinten hogy lesz majd elosztva, meg berajzolva, de ez legyen a falugazdik problémája.
Ez azért jelent valamit:
" az üzem más területén is lehet, nem feltétlenül a szántón kell kialakítani, csak annak mértékében van megjelölve"
"Az EFA teljesíthető lesz várhatóan 2016-tól
- regionálisan, a tagállam által kijelölt területen és a kijelölt gazdacsoportok számára;
- kollektíven, egymással szomszédos területeken, amelyeken összefüggő EFA-t kell alkotniuk. A tagállam jelöli ki, hol lehetséges ilyen, és további kötelességeket róhat ki a csoportosan teljesítő gazdákra. Legfeljebb 10-en alkothatnak egy csoportot és minden gazdának egy meghatározott mértékű EFA-val kell részt vennie benne."
(EFA= öko terület)
Válasz #84. hozzászólásra
Sajnos nem tudom lefedni, kell a pillangós. Tanyatelek ami nincs benn a támogatásban azt gondolom hiába fásítanám?
Válasz #83. hozzászólásra
Ez így bőven jó, még sok is.
Az a lényeg, hogy a legnagyobb növény területe max. 75% legyen és min. 5 % legyen a másik kettőből is.
Pillangóst nem is muszáj, ha le tudod mással fedni az öko területet, pl.: fasor, nem művelt táblaszél, erdő menti sávok, árok, zöldtrágya, ugar, stb.
Válasz #70. hozzászólásra
Tehát ha jól értelmezem......
pl:30ha-nál 2,1 lucerna, borsó vagy szója
7,9kukorica,
10 napraforgó,
10 kalászos.s ez akkor megfelel a zöldítésnek is.
Válasz #80. hozzászólásra
Zöldíteni kell, nincs mese!
Válasz #80. hozzászólásra
Akarom mondani 60-100 ezer Ft-os
Válasz #77. hozzászólásra
Hú megnyugodtam, nem büntetnek meg!
Csak 25 ezer Ft/ha-ral kevesebb lesz a pénz.
Nem lesz ez könnyű menet.
Főleg azoknak akik 60-100 Ft/ha-os bérleti díjat fizetnek. Se AKG, esetleg se zöldítés meg 33000 Ft/t-ás kukorica.
Válasz #75. hozzászólásra
Azért ebben az átmeneti évben nem vagyok biztos. Ahogy Feco is írta, az most volt. 2015-től be kell tartani a zöldítés előírásait. Az más kérdés, hogy ellenőrzéskor mennyire fogják az 1. évet rugalmasan kezelni.
Szerintem a diverzifikáció (2, ill. 3 növény) több embernek lesz gond, mint az öko terület.