A fogási naplóba természetesen tollal kell beírniuk a kifogott halakat a horgászoknak, hogy utólag ne lehessen módosítani az elvitelre szánt zsákmány tömegét, a kifogási időt. Csakhogy van, aki ezt a szabályt is megpróbálja kijátszani. Előfordul, hogy a halakat a fogási naplójába "eltűnős tintájú" tollal – vagy ahogy az írószerboltokban mondják: varázstollal – írja be egy horgász.

„A Somogy Vármegyei Halgazdálkodási Hatóság 230 ezer forint halvédelmi bírsággal, valamint 26 hónapos horgászattól való eltiltással sújtotta P. I. balatonfenyvesi lakost, aki július 1-jén a Keleti-Bozót-csatornán horgászott. Fogási naplójának ellenőrzése során a halőrök megállapították, hogy annak jelentős részét úgynevezett eltűnős tintájú tollal vezette" – adta hírül a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.).

A horgász körülbelül 39 kilogrammnyi, 18 darab pontyot és 20 kilogramm keszeget így írt be. Azonban nem sikerült megtévesztenie az illetékeseket.

Az a közleményből nem derül ki, hogy mennyi idő alatt próbálta ellopni a nagy mennyiségű halat, de az említett íróeszköz használata már önmagában büntetendő.


A balatoni horgászrend szerint naponta maximum három darab, minimum 35 centiméteres ponty vihető el. Egy felnőtt horgász az év során összesen 100 darabszámkorlátozással védett halat tarthat meg.

A horgászrendben külön kiemelik, hogy a fogási napló pontos vezetése kötelező, és a beírt tömeg (kilogramm) értékek pontosságáért a horgász felelős.

„A beírt és a valós tömeg közötti eltérés esetén a területi jegy bevonásra kerülhet" – olvasható a horgászrendben.

2021-ben a Balatonnál radírozható tollal, idén tavasszal és tavaly szintén varázstollal próbáltak meg csalni, de minden esetben lebuktak.

Forrás: pecaverzum.hu

Indexkép: Shutterstock