A Magyar Országos Horgász Szövetség célja, hogy azok a fiatalok, akik szeretik a természetet, és érdeklődnek a horgászat iránt, könnyedén megismerkedhessenek a sport alapjaival – írja az index.hu
A MOHOSZ 2016 óta dolgozik a tárgy bevezetésén – fotó: pixabay.com
A gyerekek megismerkedhetnek a pecázás rejtelmeivel
A Bors információi szerint azt tervezik, hogy hamarosan – cseh és holland mintára – Magyarországon is megteremtsék annak a lehetőségét, hogy az iskolában horgászni tanuljanak a gyerekek és megismerkedjenek a pecázás rejtelmeivel. A horgászat választott tantárgyként kerülne be a tantervbe, azaz nem lenne kötelező.
A Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) célja, hogy az általános iskolai oktatás részeként a sporthorgászat Magyarországon is az alaptantervi jogszabályi keretek közötti szabad óraszámok terhére, egyedi megoldással, a helyi tanrend része legyen.
Meg szeretnék teremteni annak a lehetőségét, hogy az iskolában horgászni tanuljanak a gyerekek és megismerkedjenek a pecázás rejtelmeivel – fotó: pixabay.com
A sporthorgászatot szakkör formájában már sok helyen tanítják
Dérer István, a MOHOSZ Horgászszervezeti Központjának főigazgatója elmondta, a koncepciót egy szakmai anyag elfogadása után, központilag építenék be a tantervi keretek közé.
Hozzátette, a horgászat szabadon választható tárgy lenne azoknak a fiataloknak, akiket érdekel a természet, a horgászat.
A MOHOSZ 2016 óta dolgozik a tárgy bevezetésén, az eredeti tervek szerint 2019-ig be is vezették volna a sporthorgászat tanítását, de a koronavírus-járvány megakadályozta ezt. Most azonban ismét előkerült a tárgy bevezetésének témája.
Dérer István hozzátette: a sporthorgászatot szakkör formájában már sok helyen tanítják a fiataloknak, ezek óriási népszerűségnek örvendenek.
Több mint száz, horgászszervezet által mentorált suli jelentkezett, és természetesen idén is pályázhatnak az iskolák
– mondta Dérer István.
A sporthorgászatot szakkör formájában már sok helyen tanítják a fiataloknak, ezek óriási népszerűségnek örvendenek – fotó: pixabay.com
A kurzus a legtöbb helyen állami horgászvizsgával zárul
A foglalkozásokon a gyerekek testközelből megismerkedhetnek a környezetvédelemmel, a halfajokkal, alapvető horgásztechnikákat tanulhatnak meg.
A főigazgató elmondta, a gyerekek természetesen „igazi" horgászaton is részt vehetnek, emellett egy központi támogatási programnak köszönhetően majd horgásztáborokat is szerveznek nekik. A kurzus a legtöbb helyen állami horgászvizsgával zárul.