Az új üzem egy jól átgondolt beruházás első fázisa: hidegen sajtoló növényolaj-technológia, amely 140-150 tonna/24 óra kapacitással tud működni az alapanyag minőségétől függően – ismertette Farkas Pál, a Seed-Imex Kft. műszaki tanácsadója.

A szakember hozzátette, hogy jelenleg repcefeldolgozás folyik. A kinyert repceolaj elsősorban energetikai célú felhasználásra kerül majd, a préspogácsa pedig vegyszermentes, magas táp- és energiaértékű takarmányipari alapanyagként kerül értékesítésre.

A Farmet közel 20 éve partnerünk, anno az első átadott üzemünkben szintén kétlépcső préseléstechnológia épült meg, amely a mai napig kiválóan működik mindenféle felújítás nélkül. A Farmet mind a kisüzemi, mind a többszázezer tonnás évi kapacitású üzemeknek tud technológiát szállítani – mondta Farkas Pál.

Kiemelte, hogy a növényolaj érdekes és izgalmas anyag, mert habár hullámzó, de folyamatos iránta a piaci kereslet.

A Farmet hideg- és melegüzemű, komplett technológiákkal áll a beruházók rendelkezésére, ráadásul a vezérléshez online kapcsolaton keresztül hozzátartozik egy távoli hozzáférés, távfelügyelet is, amellyel bizonyos diagnosztikai programokat futtathatók, programokat frissíthetők és optimalizálhatók – mondta a műszaki tanácsadó.

Hangsúlyozta, hogy a Seed-Imex Kft. a növényolaj-technológiák mellett a kapcsolódó anyagmozgató-rendszer, a terménytárolás, -szállítás területén is képes támogatást nyújtani. A cég teljeskörűen végzi gabonatároló- és növényolaj-feldolgozó, valamint extruder üzemek kivitelezését, beüzemelését, valamint a technológia működtetésének betanítását is. Minden beruházást helyszínspecifikusan, a befektetői igények szerint alakít ki a Seed-Imex Kft. szakértői csapata.