Siker! Egy hónappal lerövidült a téli trágyázási tilalom!
Az Agrárminisztérium napokban megjelent rendelete október 31-ről egy hónappal későbbre, november 30-ra módosította a téli trágyázási tilalom kezdetét a nitrátérzékeny területeken. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által szorgalmazott módosítás segíti a növénytermesztés eredményességének és ezáltal a gazdák versenyképességének javítását.
A lila elszíneződés nem ismeretlen tünet a zöldségtermesztésben. Levélen, száron és termésen egyaránt megfigyelhető, többnyire a korai szabadföldi zöldséget termesztők találkozhatnak vele.
A cirok a szarvasmarha-takarmányozásban: hogyan etessük?
A cirok kiváló szárazságtűrő és regenerálódóképességgel bír, gyengébb talajadottságú területeken is termeszthető, és a betegségekkel, rovarkártevőkkel szemben is ellenálló.
A betegségekkel, rovarkártevőkkel szemben is ellenálló.
Vadkármentesítés hatékonyan – magyar specialistával! (PR-cikk)
A Cont-Eco Kft. profi kerítéstechnológiákkal és villanypásztor-megoldásokkal 30 éve szolgálja a gazdálkodókat és ipari felhasználókat a magyar piacon. A specialista most ismét új területre lép!
Létkérdés: muszáj megőrizni a magyar termőföld jó állapotát
Nemzetközi összehasonlításban a magyar termőföld jó állapotban van, de ennek az állapotnak a megőrzése sok erőfeszítést igényel.
Állattenyésztők, figyelem! Mostantól innen is beszerezhettek prémium termékeket – Videó! (PR-cikk)
A Derby-Túr bemutatta újdonságait a XXVIII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon.
Mi legyen a glifozáttal? Használjuk vagy tiltsuk be?
Az EFSA és az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA) párhuzamos konzultációt kezdett a glifozát tudományos értékelésének jelentéstervezetéről. Ha valakinek van egy tudományosan alátámasztható érve pró vagy kontra, most kell az asztalra tenni.
A glifozát uniós szinten egységes veszélyességi besorolással rendelkezik – fotó: Pixabay.com
Fejes káposzta: a zöldség, amin idén az öntözés sem segített
A kereslet csökkenése az időjárás okozta kihívásokkal együtt óriási gondot jelent a káposztatermesztéssel foglalkozók számára.
Borzalmas évet zártak a haltermelők – nem tudni, lesz-e hal a karácsonyi asztalon
Mindent megtesznek a halgazdaságok azért, hogy karácsonykor elegendő mennyiségű hal álljon majd rendelkezésre, de borzalmasan rossz évet zártak a termelők. A legfőbb ok az óriási vízhiány, sok haltermelő inkább átáll növénytermesztésre.
Mutatunk egy megbízható eszközt a széltippanos területek őszi gyomirtására (PR-cikk)
Az utóbbi időben a kalászosok gyomflórája jelentős változásokon ment keresztül az országos gyomfelvételezési adatok szerint.
Raklapnyi pénzt kapnak a sertéstartók - cél az ágazat megmentése
A takarmányárak nagymértékű emelkedése, az állatbetegségek okozta korlátozások, valamint a koronavírus-járvány együttes piaci hatásának kompenzálására az Agrárminisztérium a sertéságazatot támogató több intézkedés bevezetéséről döntött.
Többletforrások, előrehozott kifizetések és új hitelkonstrukció is elérhetővé válnak a sertéstartóknak – fotó: Envato
Növényvédelmi előrejelzés: Támadnak a levéltetvek, rengeteg a kukoricamoly
Szinte hihetetlen, hogy alig ért véget a nyár, s máris itt van az őszi búza vetésének ideje. Olyannyira, hogy a hibrid búzákat már vetik, s egy héten belül általánosan indulnak a vetőgépek. Az időjárás eddig kevésbé segítette a talajmunkákat, kevés csapadék, száraz talaj várja a gépeket. Az Agroinform.hu 2021. évi 39. heti növényvédelmi előrejelzése.
Érték hever a földeken: így fordíthatjuk a javunkra! (PR-cikk)
A tarlóhántás a nyári betakarítási munkák után az első és legfontosabb agrotechnikai beavatkozás. Ezzel a művelettel többek között a talaj vízkészletének megóvását, a talaj mihamarabbi beéredését – így a következő kultúra eredményességét – segíthetjük elő.
Ki, mennyit keres a mezőgazdaságban? Itt vannak a számok!
A havi bruttó jövedelem a mezőgazdaságban is függ a végzettségtől és a tapasztalattól is, de vannak egyértelműen jobban fizető szakmák.
Vannak jó fizetések a mezőgazdaságban is, de az átlag nem kiemelkedő – fotó: Pixabay.com
Syngenta Portfólió 2022: kukoricák kifejezetten a magyar termelőknek! (PR-cikk)
Miben nyújt mást a Syngenta, mint a többi kukoricanemesítő cég Magyarországon? Folyamatosan fejleszt a magyarországi termelők érdekében.
Komoly lépések várhatóak a gazdaságátadások megkönnyítése érdekében
A tervezett új szabályozás célja az, hogy jóval egyszerűbbé váljon a gazdaságátadás az agráriumban dolgozók számára. Ennek az agrár- és élelmiszer-gazdaság biztonságának szempontjából is nagy jelentősége van.
Marton Genetics: Talajbaktériumos csávázás és kulisszatitkok – Videó (PR-cikk)
Nézzük meg a tavaszi vetésű növények szántóföldi fajtasorát a Marton Genetics kínálatában.
Fontos változás, ami minden sertéstartót érint!
2021. szeptember 22-től módosult Magyarország ASP felszámolására vonatkozó mentesítési terve: kevesebb és egyszerűbb adminisztrációs feladat hárul majd a mentesítési munkában részt vevőkre, de növekszik a gazdák bejelentési felelőssége az állattartást érintő változások esetén.
Könnyebb lesz az afrikai sertéspestis elleni védekezésben az adminisztráció – fotó: Pixabay
FeHoVa Plusz – a vadászati világkiállítás kiemelt eseménye (PR-cikk)
2021. szeptember 25. és október 14. között kerül megrendezésre az „Egy a Természettel” (One With Nature) Vadászati és Természeti Világkiállítás, melynek központi programsorozata a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ közel 75 ezer négyzetméteres, felújított területén várja az érdeklődőket.
Pályázatdömping! Ma újabb 50 milliárd forintos felhívás jelent meg!
Indul a "Takarmány-előállító üzemek fejlesztésének támogatása" pályázat: szállítójármű és új eszköz beszerzésére, építésre, energetikai korszerűsítésekre is lesz lehetőség.
Brutálisan megemelték az AKG keretösszegét
Több tízezer hazai gazdálkodót érint a napokban kiírt új ÖKO és új Agrár-környezetgazdálkodási (AKG) pályázat. Az AKG pályázat keretösszege 360 milliárd forint, ami meghaladja az előző két ötéves támogatás összegét is, az ÖKO kerete 40 milliárd forint.
360 milliárd forintos kerettel hirdették meg az AKG-programot – fotó: Pixabay
Kukorica után, búza előtt: a tarló kezeléséről (PR-cikk)
Kukorica vagy kalászos után vetett kalászosokban a fuzáriumfajok szaporító képletei a talajban felszaporodhatnak. A mikotoxint termelő Fusarium-fajok elsősorban a talajban található növényi maradványokon telelnek át, innen támadják meg a növényeket. Az ellenük való védekezés alapeleme, hogy csökkentsük az áttelelő képletek számát és így a jövő évi fuzárium fertőzés erősségét is.
Fontos az őszi tápanyagpótlás – most alapozod meg a magas hozamot! (PR-cikk)
Már a magyar piaci kínálatban is megtalálható az ICL műtrágyagyártó és forgalmazó vállalat egyedülálló, ásványi eredetű Polysulphate alapú termékcsaládja, amely kiváló kén-, magnézium-, kalcium- és káliumforrást nyújt bármilyen termesztett kultúra számára.
Heti gépészeti híreinket megtaláljátok a gépészeti összefoglalónkban.