Az Ital Magyarország Kft. (IMO) csődje után a Lovassy Bor és a Bognár Pincészet borait gyártó Bognár-Vin Kft. is felszámolás alá került a hét elején – írja a 24.hu

villány

Bognár-Vin Kft. is felszámolás alá került a hét elején – fotó: pixabay.com

Boros körökben a cég problémáiról már korábban is hallani lehetett

A fizetési gondokra utalt már az is, hogy az Opten cégadatai szerint a Bognár-Vin Kft.-re az idén már ötször rendeltek el végrehajtást, igaz, eddig minden alkalommal törölték azt. A mérlegbeszámoló alapján 2021-et pozitív mérleggel zárták: bő 1,7 milliárd forint árbevételt és 22 millió forint adózott nyereséget mutattak ki.

A legnagyobb üzletrésze a cégben Bognár Gábornak van, a fiai, Attila és Csaba egyaránt 25,7 százalékos tulajdonosok. Bognár Gábornak van még egy fia, Bognár Gábor Andor, az ő vezetésével dőlt be nemrég az Ital Magyarország Kft.

A Lovassy Bornak az alsó kategóriás borok között nagyon népszerűek a termékei, a 24.hu egyik forrása szerint a Covid alatt igazán jól ment a Bognár-Vin Kft.-nek, akkor fajtánként heti sokezer palackot szállítottak a szupermarketekbe.


A Villányi Borok Háza 195 millió forint támogatást kapott

A Bognár Pincészet a Lovassy Borral ellentétben nem az ismertsége miatt lett érdekes, inkább azért, mert csupán három éve adták át a Bognár Pincészet villányi borászatát, a Villányi Borok Házát, ami a Bognár-borászat központja lett. Itt zajlik a leszüretelt szőlő fogadása, préselése, szűrése, tárolása, feldolgozása, majd elszállítása. A beruházás teljes összege 405 millió forint volt, ebből a Villányi Borok Háza számára 195 millió forint támogatást nyújtott a kormány, de uniós pénz is ment a felújításra - írja a 24.hu

2022 februárjáig a Villányi Borok Házának a Bognár Gábor Andor nevéhez fűződő Wem-Gamma Kft. volt a tulajdonosa, majd ezt követően a Time For Trade Zrt. vette át a céget. Ettől azonban nem feltétlenül került távolabb Bognáréktól, mivel a vállalkozás új tulajdonosa, Tóth Attila előzőleg az Ital Magyarország cégvezetője volt. Annak az Ital Magyarországnak, amely a csődje után közel másfél milliárd forinttal tartozik különböző vállalkozásoknak, köztük a legismertebb hazai borászatoknak.

Tetemes a tartozás

A tavalyi mérlegéből úgy tűnik, a hitelezőknek ezúttal több juthat, mint az Ital Magyarország esetében, a Bognár-Vin ugyanis több mint 2 milliárd forint értékben tart nyilván ingatlanokat, gépeket és berendezéseket. A tartozás is tetemes: tavaly év végén a kötelezettségállomány összesen 3 milliárd forint körül volt.

Még az sem nem derült ki, hogy mi lesz a borokkal, eltűnnek-e a termékeik a nagy élelmiszerláncok polcairól, és persze az is nagy kérdés, hogy mi lesz a cég több tucat dolgozójával - írja a 24.hu