Az ezüstérmes csapat tagjai a Budapesti Corvinus Egyetem székesfehérvári campusáról érkeztek és a különös "Csákó gyümölcsei" nevet viselték. A Friedrich Márk, Gjibegji Ermal, Csákó András (és e ponton rögtön világossá válik a csapatnév eredete) összetételű gárdát Balogh Melani Kíra vezette – vele beszélgettünk az AgroVIRTUS digitális agrár-menedzsment versenyen szerzett tapasztalataikról, benyomásaikról.
A Csákó gyümölcsei nevű csapat a díjátadón – forrás: AgroVIRTUS
– Alapvetően gazdálkodás-menedzsment szakon tanulunk mindannyian, de ebben a félévben agrárgazdaság-specializációnk volt és a tanárunk, Borda Áron szorgalmazta, hogy induljunk a versenyen – hallottuk Melanitól, akitől azt is megtudtuk: a verseny során egy új cider brandet építettek. – Visszatekintve ez nagyon jó ötlet volt, mert bár mi alapvetően cégvezetéssel foglalkozunk majd, ha esetleg egy agrárvállalkozáshoz kerülünk, már tudjuk (hiszen az AgroVIRTUS-on megtanulhattuk), hogy a csak az íróasztal mellett hozott döntések ezen a szakterületen bizony, nem feltétlenül kifizetődők. A mezőgazdaságban ugyanis számos más tényezőt is figyelembe kell venni: különböző környezeti hatásokat, időjárási körülményeket, a felvásárlási árak hektikusságát és így tovább. Szóval itt sokkal nehezebb tervezni és jó döntést hozni, mint bármely más ágazatban.
Melani elárulta: éppen ezért vélik a csapatból többen is úgy, ez az igazi szakmai kihívás és komolyan fontolgatják, hogy a jövő évi végzés után a mezőgazdaságban helyezkednek el.
– Komoly visszajelzéseket kaptunk a zsűritől és a mentoroktól, főleg utóbbiak segítő-támogató tevékenységét szeretném kiemelni, mert tőlük nagyon sokat tanultunk – folytatta Melani. – A legjobb az volt, hogy új ismereteink helyességét a gyakorlatban is "tesztelhettük". Rengeteg olyan új információ jutott a birtokunkba, melyeket a specializáción – éppen a mindennapi munkához kötődő gyakorlatias jellegük miatt – nem kaptunk volna meg.
Melani kijelentette: a verseny mindannyiuknak erős iránymutatást nyújtott a tekintetben, hogy a későbbiekben e szakterület felé orientálódjanak.
– A legnagyobb kihívást az jelentette számunkra, hogy felvegyük a versenyt az agrármérnök hallgatókkal és bebizonyítsuk, hogy habár pénzügyi környezetből jövünk, mi is rendelkezünk azzal a szakmai tudással, vagyunk annyira felkészültek, hogy akár nyerhetünk is – fogalmazott végül Melani, aki hozzátette: hálásak mindazért, amit az AgroVIRTUS adott számukra.
Indexkép: AgroVIRTUS