Kisebb tavak és folyóvizek felületét világszerte sok helyütt magától benövi a zöld békalencse. A New Hampshire Mezőgazdasági Kísérleti Állomás (NHAES) kutatói ezt a gyorsan növő és olcsón előállítható növényt vizsgálva megállapították, hogy az nagy mennyiségű szerves anyagot tartalmaz, és szárított állapotban, kísérletekkel bizonyítva, kiválóan alkalmas trágyaként való felhasználásra.

békalencse

A békalencse zöldtrágyaként értékes tápanyagot szolgáltathat a termesztett növények számára – fotó: pixabay.com

Anna O'Brien, az Állomás tudományos munkatársa kifejtette, hogy a békalencse szerves anyagainak az élővizekbe történő kijutásának megakadályozása jelentős környezetkímélő hatással és a vizek tisztaságának javításával jár.

Emellett azt is megállapította, hogy a békalencse a növényeken vagy azok belsejében élő, mikrobiális organizmusokkal kölcsönhatásba lépve bizonyos szennyező anyagokat olyan formákká alakíthat át, amelyek jóval kevésbé mérgezőek.


Szakértők korábban azt is felvetették, hogy a békalencsét állati takarmányozás céljaira érdemes lenne felhasználni, erre azonban számottevő mennyiségben eddig nem került sor.

Ez az egyelőre jóformán semmire sem használt növény zöldtrágyaként értékes tápanyagot szolgáltathat a termesztett növények számára, éspedig az élő környezet szennyezése nélkül.

Forrás: publicnow.com