Termőföld, legelő, szántóföld hírek
Növényvédelmi előrejelzés: Hihetetlen gyorsasággal pusztít a monília!
Az érő gyümölcsöket egyre fokozódó mértékben fertőzi meg a gyümölcsmonília, s a betegség hihetetlen gyorsasággal teszi tönkre a gyümölcsöt. Védekezés szükséges. Az Agroinform.hu 2019. évi 32. heti növényvédelmi előrejelzése.
Visszatér Mezőfalvára a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow
Negyedik alkalommal szervezi meg a NAK és a MEGFOSZ a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow nevű nagyszabású rendezvényét, megint a Fejér megyei Mezőfalván, ahonnan a rendezvény elindult.
Mozgalmas július: terjedő növénybetegségek, tarlóhántás, zöldítés, vetőmagvásárlás
Tanácsok a helyes tarlóhántáshoz és zöldtrágyázáshoz, repce- és kalászosvetőmagok, a magyar burgonya megmentése, a trágyázás időzítése a zöldségtermesztésben. Az Agroinform.hu júliusi szakcikkeinek összefoglalója.
A talajmikrobák megértése fontos, használható adatokat nyújt a gazdálkodóknak
A Biome Makers vállalat 4 millió dollárt fordít a hasznos talajlakó baktériumok vizsgálatára.
Kis nyári lazítás – azaz mese a középmély altalajlazításról
Lazítsatok! De nem mindegy, hogyan. A cikkben részletesen elolvashatjátok, mire kell figyelni középmély talajlazításnál.
Mit okozott a kukoricatermesztésben az aszályos, viharos július?
Az időjárási szélsőségektől nem mentes júliust értékeli a Magyar Kukorica Klub cikke.
Ültetvénytraktor-újdonságok, metánmeghajtású és elektromos traktor – melyik lesz az Év Traktora?
A 2020-as év traktorairól szóló összeállításunk második részében az „Év Legjobb Ültetvényes Traktora 2020” és az „Év Fenntartható Traktora 2020” kategóriák versenyzőit mutatjuk be.
Itt van, mennyi idejük van a termelőknek a permetezők felülvizsgálatára!
A Nébih az ellenőrzések során figyelembe veszi, hogy minden gép azonnali felülvizsgálata nem lehetséges, így három évet adnak a gazdáknak.
Növénytermesztés elektromos erőtérben, vegyszer nélkül
Az elektromos erőtérben termesztett zöldségnövények terméseredménye kínai kutatók szerint 20-30 százalékkal nőtt, a peszticidfelhasználás pedig 70-100 százalékkal csökkent.
Zöldtrágyázzunk úgy, hogy az meg is érje!
A zöldtrágyázás pozitív hatásai közé tartozik a talaj vízmegtartó képességének növelése, a nitrogénmegkötés, az erózióvédelem, a talajélet serkentése és a gyomelnyomás. Ezek azonban csak akkor érvényesülnek, ha átgondolt keverékválasztással és agrotechnikával végezzük a zöldítést.
Növényvédelmi előrejelzés: A jelenlegi helyzet a károsítóknak kedvez!
A jégverés a szőlőültetvényekben komoly kárt okozott. Fontos a sebek „beszárítása”, pl. réztartalmú készítményekkel, továbbá megjelentek a fitoplazmás tünetek is az ültetvényekben, a tünetes növények jelölése, kivágása szintén nagyon fontos. Az Agroinform.hu 2019. évi 31. heti növényvédelmi előrejelzése.
A kiváló repcetermés receptje: minőségi tápanyagok
A mai modern repcehibridek már igen magas terméspotenciállal rendelkeznek, aminek realizálódása a kedvező időjárás és megfelelő talaj mellett 30-40%-ban függ a tápanyagellátástól. Érdemes tehát...
MOSZ: Tilos a permetezőgépek használata!
A termelőknek az aratás közepén, 5 nap alatt kellett volna megfelelnie egy olyan előírásnak, amit képtelenség betartani – kommentálta a MOSZ a nemrég megjelent permetezőgépek felülvizsgálatával kapcsolatos rendeletmódosítást.
Nincs gyom vagy szármaradvány, ami ellenállna – tarlóhántás Gruberrel
Az Omikron Kft. által gyártott Gruberek alkalmasak tarlóhántásra, illetve 30 cm munkamélységig talajelőkészítésre, magágykészítésre is.
Segítség a termelőknek: őszi káposztarepcére is készül ajánlati fajtalista
Bekerült a posztregisztrációs kísérleti programba a második legfontosabb olajnövény, az őszi káposztarepce is, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara pedig a vizsgálati eredmények alapján 2020-ra ajánlati...
A végéhez közeledik az őszi búza aratása – itt vannak a számok
Az őszi búza 90 százalékának betakarítása már megtörtént, a termésátlag országosan 5,25 tonna körül alakul hektáronként – közölte az Agárminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn.
Olyan búzafajtát vessünk, amire van kereslet!
Az őszi búza termesztésének fontos feltétele hogy megfelelő fajtát válasszunk. Felértékelődik az időjárási változásokra kevésbé érzékeny, minőségben és magas termésszinten egyaránt stabil fajták...
Talajlazítás, tarlóápolás – miért, mivel, hogyan?
Az intenzív növénytermesztés térhódításával a több éven keresztül azonos mélységben, sablonosan végzett tárcsázások és szántások nyomán a talajban kialakul egy tömör réteg, ami miatt jelentősen...
Kezdődik a parlagfűszezon
Ugyan még nem kezdődött el a parlagfű tömeges virágzása, de a pollenszórás július utolsó napjaiban az Alföldön, a fővárosban és térségében már elérheti az allergiás tüneteket okozó szintet – közölte a...
A hazai burgonyafajták jövőjéről tanácskoztak
Az idén már harmincadik alkalommal rendezték meg július 25-én az országos és nemzetközi burgonyatanácskozást, valamint fajta-, növényvédelmi és technológiai bemutatót a Nemzeti...
Komoly változás! Ha nincs meg a felülvizsgálat, nem dolgozhatsz a gépeddel!
Olyan öt évnél idősebb növényvédelmi géppel, amely nem esett át műszaki felülvizsgálaton, tilos növényvédelmi tevékenységet végezni! – Hatályos a növényvédelmi gépek felülvizsgálatára vonatkozó rendelet módosítása.
Rengeteg károsító és egyre kevesebb növényvédő szer – segítség kertészeknek
A kertészetekben megjelenő kórokozók és kártevők elleni sikeres fellépéshez speciális ismeretekre, valamint egyszerre hatékony és a fogyasztókra veszélytelen hatóanyagokra van szükség.
Csúcstermés őszi árpából
A kisebb területen vetett őszi kalászos fajok között a SAATEN-UNION fajtái már évek óta meghatározó, számos esetben piacvezető pozícióval rendelkeznek. A SAATEN-UNION hagyományosan erős...
Biorepce-siker és plusz egy tonna fekete arany! – VIDEÓK!
Repcebetakarító körúton jártunk az ország négy különböző tájegységén Békéscsabán, Baktalórántházán, Dunaújvárosban és Nagyszentjánoson. A repce számára kedvezőtlen évjárat ellenére az RAGT hibridek...
Ha marad a szárazság, kezdhetünk aggódni a kukoricáért
Meddig örül a növénytermesztés a meleg időjárásnak?
Búzafajták, amelyekben megbízhatnak a termelők
A szélsőségesen változó időjárási és piaci körülmények olyan búzafajtákat igényelnek, amelyek nagyobb termőképesség, jobb stressztűrés és magasabb szintű betegség-ellenállóság mellett tudják...
Hogyan és mivel végezhetünk tökéletes tarlóhántást?
A tarlóhántás elősegíti talajaink regenerálódását, így alapvetően meghatározza a talajminőséget és a termesztés sikerességét. Fontos szerepet játszik a gyomszabályozásban, a károsítók elleni védekezésben, a talaj nedvességének megtartásában, emellett elősegíti talaj fizikai-biológiai beéredését.
Hogyan és miért éri meg a hibridkalászosok termesztése?
A magas genetikai értékű, kiváló minőségű vetőmag és a javaslatok szerint, konzekvensen kivitelezett termelés, azaz a technológiai fegyelem együttesen hatékony kulcsa a változó környezeti feltételek...
Növényvédelmi előrejelzés: Jön a hőség és az aszály és annak a következményei
Jön a nyaralók nyara, a szikrázó napsütés, a meleg. Élvezik ezt a nyaralók, élvezik a melegigényes növényeink, de nem sokáig, mert a talaj vízkészlete egyre gyorsabban fogy, s a szárazság fenyeget. Az Agroinform.hu 2019. évi 30. heti növényvédelmi előrejelzése.
A RAPOOL garanciát vállal a repce kelésére!
Kelésbiztosítás a repcevetőmaghoz!
Mit tehetünk a biztosabb repcekelésért?
A káposztalégy kártétele lényegesen csökkenthető, enyhíthető a korai repcebolha-kártétel, illetve a lárvafertőzés visszaszorítható a LUMIPOSA használatával.
Hogyan mentsük meg a burgonyát?
A 2018-at megelőző 15 évben megtriplázódott a burgonya ára Magyarországon, ráadásul évről évre kevesebb burgonya is terem itthon. 2019-ben már áprilisra elfogyott a hazai termés a boltokból, és import áru adja a dráguló kínálatot.
A harmatcseppek spontán kilőhetik magukat a levegőbe, ezzel fertőzve meg a búzanövényt
Kutatók megfigyelték, hogy a harmatcseppek időnként katapultszerűen kilövik magukat, így terjesztve a kórokozókat egyik növényről a másikra.
Elérhető a vízháztartási tájékoztató júliusi kivonata
Megjelent az Országos Vízügyi Főigazgatóság által elkészített Operatív Aszály és Vízhiány c. értékelésről szóló Integrált Vízháztartási Tájékoztató (VHTE) és annak júliusi kivonata.
Kiemelt témáink
- AKG
- baromfi
- gazdálkodási napló
- búza
- fiatal gazda
- PREGA
- gazdaságátadás
- AÖP
- gyümölcstermesztés
- jogszabály
- kukorica
- közös agrárpolitika
- legeltetés
- madárinfluenza
- napraforgó
- no-till
- növényvédő szer
- ökológiai gazdálkodás
- repce
- sertés
- sertéspestis
- szarvasmarha
- szőlő
- talaj
- termőföld
- TMR
- ukrajna
- zöldségtermesztés
- drón
![Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt. Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/8709/cikk_78709/_KITE2ind_fill_540x300_0.jpg)
Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.
A résztvevők fórumokon kérdezhetnek és izgalmas kerekasztal-beszélgetéseken...![Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9035/cikk_79035/tapanyaggazdalkodas_750x417_no_text_fill_540x300_0.jpg)
Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium
Milyen műtrágyát és mikor érdemes kijuttatni?Kiemelt partnerhírek
![](https://static.agroinform.hu/static/site/idojaras/design/images/box_bg.jpg)