Ez a kellemes illatú fűszernövény nagyon sokféle étellel remek párost alkot. A petrezselyem tehető levesekbe, használható köretek és húsételek készítéséhez, de akár a reggeli smoothie-nkba is beletehetjük. Ráadásul a legújabb kutatások szerint még a vércukorszint szabályozásában is segít, és támogatja a csontok egészségét.

A petrezselyem jótékony hatásai

A kutatások azt mutatják, hogy a petrezselyem tartalmaz egy myricetin nevű flavonoidot, amely csökkenti azoknak a rákot okozó vegyületeknek a felszabadulását, melyek elsősorban a grillezett ételek készítésekor képződnek, illetve akkor, ha magas hőmérsékleten sütünk és főzünk egy ételt. De a kutatások szerint a petrezselyemben nemcsak ez a vegyület rendelkezik rákellenes hatásokkal, hanem ez a növény egy apigenin nevű vegyületet is tartalmaz, amely csökkentheti a tumor méretét emlőrák esetén.


A petrezselyem a vércukorszintre is jótékony hatással van, ugyanis az apigeninnek és a myricetinnek köszönhetően segíteni tud a normál vércukorszint fenntartásában. A myricetin vegyület emellett segít eltávolítani a felesleges zsírsejteket a vérből, valamint csökkentheti az inzulinrezisztencia és a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát. E két vegyület emellett gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatásokkal is rendelkezik, ezáltal csökkentve a krónikus betegségek kockázatait.

A petrezselyem bővelkedik K-vitaminban is, mely vitamin elősegíti a normális véralvadást, és segít biztosítani a jobb kalciumfelszívódást. A K-vitamin erős csontozatot is biztosít, és segíthet a csontritkulás megelőzésében.

petrezselyem

A petrezselyem segít a vércukorszint szabályozásában, és támogatja a csontok egészségét – fotó: Shutterstock

A petrezselyem támogatja a húgyhólyag, a vese és a máj egészségét is. Továbbá két nagyon fontos vitamint, C- és A-vitamint is tartalmaz, illetve rostokban is gazdag.

Petrezselyem hozzáadásával nagyon finom, frissítő turmixitalokat is készíthetünk, melyek segítenek a test méregtelenítésében, és energiával látják el a szervezetünket.

Ajánljuk a témában alábbi cikkünket is:

A babonás gazdák sokáig ezért nem voltak hajlandók petrezselymet termeszteni

Forrás: gyogyszernelkul.com