Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD393.86 FtCHF436.49 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz envagyok2 #1040. hozzászólásáraRendben, tehát akkor mindenki aki megérti vagy legalábbis elfogadja azt a nyelvet, amelyet a jogászok használnak annak kólásüveg volt a szobájában.
Változik a járulék fizetés rendszere is. Ugye most a támogatással növelt árbevétel 15%-a után fizetjük a 15%-ot. Ez marad 2021-ben is a 79§ alapján.
2022-be az átalányadózást választó őstermelő, ha a támogatás nélküli árbevétele nem éri el a min. bér ötszörösét -cca 5Mft-, akkor nincs szochó.
Ha meghaladja, akkor talán minimum a minimálbér után, vagy vállalt magasabb összeg után kell.
Válasz envagyok2 #1041. hozzászólásáraA tervezet szerint az őstermelői kedvezmények plafonja az éves minimálbér tízszerese lesz, így a 8 MFt plafon 10M-ra nő és a minimálbér növekedésével nő a határ is.
A tervezet csak az átalányadózásról szól, így feltételezem hogy a tételes adózás jogszabályi rendszeréhez nem nyúlnak, tehát marad a 60-40-es lehetőség is, csak ott nincs szja -csak a 100eFT- és szocho mentesség.
Ezt most találtam benne:Adómentessé válik az átalányadózást alkalmazó őstermelő éves jövedelmének azon része,
amely nem haladja meg az éves minimálbér felét.
Tehát cca ha van 10 M bevételed és átalányadózó leszel, akkor a 10% jövedelem hányad alapján 1 M Ft adóalapod keletkezik, ami 150Eft SZJA-t jelentene. De a fentiek alapján mivel az 1MFt jövedelem cca az éves minimálbér fele, így nincs adófizetési kötelezettség. De mindez a tagok számától függetlenül, csak max 40Mft árbevételig áll!
Olvasni kell még egy párszor és összeáll a kép
Válasz szöcske76 #1035. hozzászólásáraezt a kistermelői részt (8mft-s határ, 40%)honnan veszed? em nyálaztam végig, hogy mit módosítanak, mit szüntetnek meg az szja tvben, az szemet szúró, hogy a kistermelő szót sok helyen kicserélik őstermelőre, és sok részt átírnak, törölnek.
gondolom dec elejénb elfogadják ezt, és az szja tv-t külön is módosítgatják, dec végén kijön új jogtár, abba könnyen meg lehet nézni, hoyg mi változott, mi nem. de ha összenézted a változásokat, és biztos vagy benne, hogy ez marad, akkor lehet külön változtatják.
azt sem látom, illetv szja-s részeket csak átlapoztam, hogy hogy változik a családi gazdaság és csmt adózása, sokáig nyomták a 100 milliót, meg az 50et, ezek kiolvashatóak ebből a tervezetből, vagy ebből semmi sincs ebben? mert ez utóbbi esetben azt mondanám, hogy külön kör lesz az adózási környezet megteremtése.
Válasz Scipio #1036. hozzászólásáranincs értelme.
ha egy magyar nyelvő szöveg értelmét kell keresni, akkor nem a jogban kell járatosnak lenni.
nekem volt gyerekszobám, és abba még könyvespolcnak is jutott hely, és nem csak kólásüvegek voltak rajta.
"A javaslat rögzíti, hogy aki a földforgalmi törvény szerinti mezőgazdasági, erdőgazdasági, illetve kiegészítő tevékenységet folytató gazdasági társaságnak tagja, ne folytathasson párhuzamosan őstermelői tevékenységet is."
Jól látom hogy ez már nincs benne? Számomra azért ez eléggé megnyugtató...
A lényeg szerintem annyi, hogy az őstermelői tevékenységeid (termelés, mg szolgáltatás, kiegészítő tevékenységek) mellett lehetsz ugyan vállalkozó valamilyen nem kapcsolódó tevékenységre, de nem lehetsz pl. mezgazdasági szolgáltató vállalkozó, vagy falusi turizmus kapcsán vállalkozó mert annak a bevételét midnenképpen az őstermeléshez kell számolnod.
Ha jól értelmezem, akkor ha tételest választasz a jövedelem után 15 % SZJA, 18,5 % SZOCHO és 100 000 Ft SZJA kedvezmény. Itt marad a 40% költség átalány, elszámolod az értékcsökkenést meg az egyebek.
Ha átalányt, akkor a 10 % rész után 15% SZJA, és ha a értékesítési bevételed meghaladja a 10 misit akkor a feletti részre 18,5% SZOCHO.
Válasz envagyok2 #1032. hozzászólására nem vagyok jogász ezért nem is értem ezen kiskapuk meg nagy kapuk jelentését de arra gondoltam ha őstermelőként zöldséget termelek akkor nem lehetek zöldség gyümölcs vállalkozó(kereskedő( mert most azért ilyen van szép számmal) vagy őstermelőként fa fűrészelést csinálok kiegészítő tevékenységként akkor nem végezhetek bér fűrészelést vállalkozóként de kérlek világosíts fel hátha nem jól látom
Válasz Mihály #1030. hozzászólásáranem, nem érted. ebbe a megfogalmazásba nem fér bele semmi, ez értelmetlen, ennek nincs jelentése, ez semmit nem jelent, ebbe semmit nem lehet belemagyarázni, még azt se, amit egyébként gondolom én akartak volna...
Válasz envagyok2 #1029. hozzászólására Na itt látszik az üres kamara mert ez egy olyan megfogalmazás amibe azért elég sok minden belefér remélem tisztázzák a honatyák hogy mit is gondoltak..
"Mezőgazdasági őstermelő az őstermelői tevékenysége tekintetében nem folytathat egyéni vállalkozói tevékenységet"
ez mit jelent? ennek nincs értelme, ez nem magyar mondat. ha azt akarták írni, hogy ugyan azon tevékenységi körrel nem lehet vállalkozói tevékenységet végezni, akkor miért nem azt írták?
hihetetlen. funkcionális analfabéták.
Válasz Mihály #1027. hozzászólásárasemmi másról nem szól ez az egész reformáljuk meg, mint az adóemelésről. minden lóvé kell a ktgvetésbe, azt meg látja mindenki, hogy "százmillióg gépekkel furikázunk".
eddig tartott a jóvilág, beáll ez az ágazat is a sorba, a magyar állam a gpd 55%át szedi el, és ossza vissza, kinek mennyi jut belőle. akkor innen is léegalább ennyit el kell szedni. el is fogják, senkinek ne legyen illúziója, hogy a haveroktól is el kell, jah bocsa, de nyugi, azok majd visszakapják más soron...
Válasz Szabi. #1025. hozzászólására Nem tudom miért de ebből háború lesz az őstermelő csgtagja kiegészítő tevékenysége nem lehet több a bevétel 25% tehát ha eddig a kiegészítő tevékenységből élt az vagy vállalkozó lesz vagy felhagy a tevékenységgel szegény öreglányok akik a csipkét kötik nem árulhatják a kis terítőjüket,ruha kiegészítőjüket mert a kertben kevés krumpli termet s nincs bevételük ....szóval már megint átestek ezek a lovon miért mindig a multimilliomosokra gondolnak ha csinálnak valamit Hogy is mondta a miniszter elnök "azért mondják a kormányra hogy korrupt mert ők maguk is azok" tehát itt lop csal hazudik mindenki ezért aztán olyan törvényt kell alkotni ami minden lehetőséget ad.s elvesz is egyben attól függ honnan nézzük
Válasz This_no_all #1018. hozzászólására Ehhez csak úgy mint Renátó az örökösökben "édes apa megoldja pik-pakk kikapja s kész" ill. fogalmam sincs mert eddig bármilyen törvényt elfogadtak még várni kellet 1-2 hónapot ,hogy végrehajtási rendelet is megszülessen(használati utasítás) Szóval hajrá a semmibe majd csak lesz valahogy december az őstermelőknek amúgy is belépő időszak adózás szempontjából legfeljebb kilépnek jövőre ha nem muszáj annak lenni mert előnye nincs most
Válasz Scipio #1021. hozzászólásáraAz elővásárlási jog kérdését már a tervezetben is rendezték, egyszerűen a CST tagja azon a ranghelyen lesz mint most a CSG tagja. A tulajdonjog meg éppen jelenleg nincs rendezve egy CSG tagjai közt. A CST olyan lesz mint most egy KFT, kettős könyvvitel , mérleg, cégbejegyzés, törzstőke létrehozás,meg minden, csak plusz elővásárlási és költségleírási kedvezményekkel. De az átmenet fog okozni némi problémát, pl teljesen más az adózás, járulékfizetés, gondolom, nem jan 1 fog mindenki átalakulni, csak akkortól nyílik meg a lehetőség rá, mivel még a kamara jóváhagyása/ajánlása is kell ahhoz hogy kiből lehet és kiből nem szerintem ezt lehetetlen több ezer gazdaságnál pár hónap alatt lerendezni.
Szerintem a termőföldekre felvett 2015-16os hitelek biztosan elszámolhatóak lesznek, elvégre azok akik tudtak venni egy csomó földet hitelre, azok nehogy már adózott pénzből fizessék azt vissza...
A bérleti díjakat is kapizsgálja a tervezet, előbb utóbb ebből is az lesz, hogy minden bérleti díjról tudni akar majd a kamara, meg a NAV, meg mindenki, akkor is ha semmi közük nincs hozzá.
Meg ki fogja ezeket az átkerüléseket finanszírozni? Egy gzdaság összes gépet, hitelt mindent átíratni jan 1-ig, koronavírus közben, gyerekek mindjárt itthon, úgy hogy közben fel kéne készülni az osztatlan közös kimérésekre, meg csinálni a futó pályázatokat...
Az én álláspontom az hogy menjenek vissza még kicsit dolgozzanak az ügyön, mert ez így inkább csak rontani fog a helyzeten.
A legrosszabb ez a cég/magánszemély szétválasztás. Meglátásom szerint a földvétel/elővásárlási jogok miatt maradni kell a családi gazdaságoknak, ezért ha nem lesz más keríteni kell valami nagymamát, aki az összes céget tulajdonolni fogja. Tényleg, ha az ember nem alapít mezőgazdaság céget, hanem majd megörökli a tulajdonjogot, akkor az is üti majd a családi gazdaságot? Megannyi kérdés...
Válasz Batka #1012. hozzászólásárahacsak nem családi gazdálkodó, akkor nem lesz változás. Ha családi gazdálkodó, akkor jan 1-től ÖCSG vezetőként őstermelővé válik, ha nem tetszik neki, kilép az ÖCSG-ből.
Ez nagyon nem egyszerű, és nagyon rövid az idő bármilyen felkészülésre, ezért lenne jó már látni a közlönyben. Vagy a család helyett a könyvelőnkkel karácsonyozunk, hogy legalább a lényeget el tudja magyarázni...
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraazt mondták lesz valami új fogalom, a "hozzátartozói láncolat". Ha tudod igazolni h a cégben ilyen hozzátartozói láncolat fellelhető, akkor lehettek CSMT, családi mezőgazdasági társaság.
Válasz Mihály #1009. hozzászólásáraEz eddig oké. De mikor hozza le a közlöny? Mert tuti lesz aki demostazonnal pattint egy natúr családi gazdaságot néhány 16 év alatti gyerekkel/unokával, hiszen az ÖCSG-be így átmehet, de januárban már nem veheti bele.
Válasz Wilde #1008. hozzászólásáraSzia. Erről nem hallottam. Gondolom előbb lefut minden átmenet, és az ÖCSG-ről a kamara küldi a papírt tán júni 30-ig, közben odafönt elgondolkodnak ezen és ha tényleg szorult beléjük jó szándék (sztem érted mire gondolok ezalatt) akkor meglépik. De kezet ráznék azzal, aki megírja az ide vonatkozó törvénymódosító javaslatot.
Válasz Pont #1015. hozzászólásáraNálunk a tavaszi gazdaköri fórumon azt mondta a Pest megyei elnök hogy a saját föld bérlésre "bármennyi elszámolható", de azzal előfordulhat hogy a mástól bérelt föld bérleti díja is fölemelkedik.
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraMég egy pár kérdés, a korábban vásárolt földek utáni hitelekre is vonatkozik, hogy költségként elszámolható, vagy csak a jan 1 utániakra. Ha visszamenőleges, akkor a nem földhitelből vásároltak (adózott pénz, egyéb hitel) is elszámolhatóak lesznek? A saját föld utáni bérleti díj elszámolható lesz, ha 500 000 Ft/ha/év akkor is? Kft lehet egy személyes is, a CST is lehet egy személyes, és ha nem akkor a korábbi családi gazdaságból hogy kerülnek át a tulajdonviszonyok? et cetera, et cetera, et cetera
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraIsten ments, hogy még elhúzzák, már idén év elején be kellett volna vezetni.
Abban viszont igazad van, hogy a felmerült kérdésekre azonnal kellenek a válaszok.
Válasz TÓTH TAMÁS #999. hozzászólásáramég nincs benyújtott törvényjavaslat, most lesz, egyelőre a kormány fogadta csak el, bár nyilván innen már nem fog elbukni a javaslat.
Bár nem tudom minek van a Kamara, elvileg ezek mi vagyunk, nekünk kellene javaslatot megfogalmazni, de persze minket ismét elfelejtették megkérdezni is.
Magam részéről nagyon kártékonynak tartom az olyen szabályokat, amiket még csak majd a következő hetekben/hónapokban fogadnak majd el törvényként, de már januártól aszerint kell majd gazdálkodnunk. Ilyet a mezőgazdaságban nem lehet csinálni.
Mi van azokkal akiknek van cége is és családi gazdasága is, esetleg még pár őstermelő is van a családban? Az AKG-ból melyikkel lépjünk ki? Ha a céget választja az ember hova kerül az elővásárlásra jogosultak között? Mi van a szerződésekkel, amit akár még 15 évre szólnak a családi gazdaság nevére? Át lehet majd adni a cégnek? Vagy a céget be lehet vinni a családi gazdaságba? Megannyi kérdés és semmi válasz, csak az hogy majd az ősz folyamán lesz bővebb tájékoztatás. Jelezném hogy az ősz fele is lassan eltelik. Jobb lenne ezt 2022-től vagy még inkább 2023-tól bevezetni. Szerintem.
Válasz TÓTH TAMÁS #999. hozzászólásáramelyik? a családi gazdaságos? Azt november elejére-közepére várjuk, de nagyon.
nézegedheted magyarkozlony.hu-n, vagy állíts rá valakit, ha megjelenik szóljon.
Válasz Mihály #988. hozzászólásáraMit tudsz róla? Mert nekünk csak himihumi félinfók, tervezetek jönnek, semmi számszerűsítés semmi konkrétum. Anno 2015 január-februárban volt ilyen bullshit-bingó a termeléshez kötött támogatásokról. Ott akkor úgy tájékoztattak tervekből, hogy márciusban jött ki a rendelet, a forint meg ősszel csendült, a beígért hektáronkénti összegek fele-harmada.
Szóval nem tudom, kinek higgyek, de inkább kivárom, hogy megírják a Közlönyben. Bikkfanyelven van, de megéri kibetűzni, és november eleje-közepére várható.
Válasz Mihály #996. hozzászólására és ugye a 21 századnak megfelelő csak a NAV nem tud felkészülni rá mert ezzel is csak baj volt eddig:A mezőgazdasági őstermelőre, családi gazdaság vezetőjére valamint tagjaira és a mezőgazdasági kistermelőre is eltérő szabályok vonatkoznak attól függően, hogy főállású őstermelőről van szó egyáltalán vagy nem. Az árbevétel, illetve az előző évi árbevétel is meghatározó a járulékok megállapítása során, tehát az, hogy kistermelőnek minősül-e az őstermelő, vagy a családi gazdaság tagja.
A mezőgazdasági őstermelők adózása, járulékfizetése elég bonyolult rendszert képez a magyar adórendszeren belül így most csak a főállású mezőgazdasági őstermelő járulékfizetési szabályait igyekszünk bemutatni a 2020. július 1-én hatályba lépő új Tbj. alapján.de ugye ahová elvileg igyekszünk már vagy 40 éve ott a 100 ezer Euróig adómentesek a gazdák s nem kell bajlódni adó vissza igényléssel meg ár kompenzációval :VAJON MIÉRT??? Hát csak azért mert így nem kell a sok ember az adóvizsgálathoz meg ilyen-olyan programok ami nem olcsó mint tudjuk sőt a készítőjére eleve életveszélyes EZ REFORM NEM EZ LEÉPÍTÉS
Válasz TÓTH TAMÁS #999. hozzászólásáraKonkrétan ennek nem néztem utána, de a parlament.hu -n fent szoktak lenni a törvényjavaslatok.
Ha jobb választ nem kapsz, akkor ott meg lehet nézni, bár nem egyszerű megtalálni mindent.
Válasz Zoli 63 #997. hozzászólásáraNekem is igy van.Tavaly is ezt csinálták a 2018-as bevételt a NAV-tól támogatással kapták meg.Felülvizsgált tagdijként 30000Ft ot kértek amit egyből küldtek a NAV-nak behajtásra.Be kellet küldeni az adóbevallást hogy mennyi az értékesités visszavették 5000Ft-ra és visszavonták a behajtást. De a 10000Ft behajtási pótlékot ki kellet fizetni.
Mi tartjuk el őket és mégis ezt csinálják velünk, a drága időnket ilyen szarakodással kell pazarolni.
Másnál is brutális tagdíjat állapítottak meg ? Rákérdeztem, és a támogatást is beleszámolva adta meg az adóhívatal nekik, ezért 30e lenne a régi 5 e helyett, jó kis sáv váltás, okt végéig lehet megreklamálni, aztán már bele egyezésnek minősül .
Válasz Kémlelő #991. hozzászólására Szerinted ez haladás meg megfelel a 21 századi kihívásoknak????ez sajnos nem reform hanem leépítés pl : szolgáltatás eddig nem is létezett ugye? .... nem már mint az árbevétel 25 %-ban csak a számlázás volt bibis (ami januártól még cifrább lesz az online miatt ).Mindegy majd a parlamenti vitát figyelemmel kísérjük remélem a jobbik tud is majd tenni valamit nem csak szó cséplés lesz meg néhány honatya a kormány oldaláról tényleg a fejlődést fogja nézni nem a párt gombot fogja nyomni bár az nekik zsebbe nyúlós mert bünti van ha nem azt nyomják .(hajrá demokrácia)
1395 hozzászólás
Válasz envagyok2 #1040. hozzászólásáraRendben, tehát akkor mindenki aki megérti vagy legalábbis elfogadja azt a nyelvet, amelyet a jogászok használnak annak kólásüveg volt a szobájában.
Értem.
Változik a járulék fizetés rendszere is. Ugye most a támogatással növelt árbevétel 15%-a után fizetjük a 15%-ot. Ez marad 2021-ben is a 79§ alapján.
2022-be az átalányadózást választó őstermelő, ha a támogatás nélküli árbevétele nem éri el a min. bér ötszörösét -cca 5Mft-, akkor nincs szochó.
Ha meghaladja, akkor talán minimum a minimálbér után, vagy vállalt magasabb összeg után kell.
Válasz envagyok2 #1041. hozzászólásáraA tervezet szerint az őstermelői kedvezmények plafonja az éves minimálbér tízszerese lesz, így a 8 MFt plafon 10M-ra nő és a minimálbér növekedésével nő a határ is.
A tervezet csak az átalányadózásról szól, így feltételezem hogy a tételes adózás jogszabályi rendszeréhez nem nyúlnak, tehát marad a 60-40-es lehetőség is, csak ott nincs szja -csak a 100eFT- és szocho mentesség.
Ezt most találtam benne:Adómentessé válik az átalányadózást alkalmazó őstermelő éves jövedelmének azon része,
amely nem haladja meg az éves minimálbér felét.
Tehát cca ha van 10 M bevételed és átalányadózó leszel, akkor a 10% jövedelem hányad alapján 1 M Ft adóalapod keletkezik, ami 150Eft SZJA-t jelentene. De a fentiek alapján mivel az 1MFt jövedelem cca az éves minimálbér fele, így nincs adófizetési kötelezettség. De mindez a tagok számától függetlenül, csak max 40Mft árbevételig áll!
Olvasni kell még egy párszor és összeáll a kép
Válasz szöcske76 #1035. hozzászólásáraezt a kistermelői részt (8mft-s határ, 40%)honnan veszed? em nyálaztam végig, hogy mit módosítanak, mit szüntetnek meg az szja tvben, az szemet szúró, hogy a kistermelő szót sok helyen kicserélik őstermelőre, és sok részt átírnak, törölnek.
gondolom dec elejénb elfogadják ezt, és az szja tv-t külön is módosítgatják, dec végén kijön új jogtár, abba könnyen meg lehet nézni, hoyg mi változott, mi nem. de ha összenézted a változásokat, és biztos vagy benne, hogy ez marad, akkor lehet külön változtatják.
azt sem látom, illetv szja-s részeket csak átlapoztam, hogy hogy változik a családi gazdaság és csmt adózása, sokáig nyomták a 100 milliót, meg az 50et, ezek kiolvashatóak ebből a tervezetből, vagy ebből semmi sincs ebben? mert ez utóbbi esetben azt mondanám, hogy külön kör lesz az adózási környezet megteremtése.
Válasz Scipio #1036. hozzászólásáranincs értelme.
ha egy magyar nyelvő szöveg értelmét kell keresni, akkor nem a jogban kell járatosnak lenni.
nekem volt gyerekszobám, és abba még könyvespolcnak is jutott hely, és nem csak kólásüvegek voltak rajta.
Válasz Scipio #1038. hozzászólásáraez ellenőrizhetetlen. egy zrt tagsága hol van nyilvántartva?
Válasz Ebcsont #1024. hozzászólásáraKorábban mindenhol benne volt ez:
"A javaslat rögzíti, hogy aki a földforgalmi törvény szerinti mezőgazdasági, erdőgazdasági, illetve kiegészítő tevékenységet folytató gazdasági társaságnak tagja, ne folytathasson párhuzamosan őstermelői tevékenységet is."
Jól látom hogy ez már nincs benne? Számomra azért ez eléggé megnyugtató...
Válasz szöcske76 #1035. hozzászólásáraA szocho mértéke jelenleg 15,5%.
Válasz envagyok2 #1029. hozzászólásáraNyilván van értelme, gondolom jogban jobban járatosak el tudnák pontosan magyarázni miért így fogalmaznak.
A lényeg szerintem annyi, hogy az őstermelői tevékenységeid (termelés, mg szolgáltatás, kiegészítő tevékenységek) mellett lehetsz ugyan vállalkozó valamilyen nem kapcsolódó tevékenységre, de nem lehetsz pl. mezgazdasági szolgáltató vállalkozó, vagy falusi turizmus kapcsán vállalkozó mert annak a bevételét midnenképpen az őstermeléshez kell számolnod.
Ha jól értelmezem, akkor ha tételest választasz a jövedelem után 15 % SZJA, 18,5 % SZOCHO és 100 000 Ft SZJA kedvezmény. Itt marad a 40% költség átalány, elszámolod az értékcsökkenést meg az egyebek.
Ha átalányt, akkor a 10 % rész után 15% SZJA, és ha a értékesítési bevételed meghaladja a 10 misit akkor a feletti részre 18,5% SZOCHO.
Válasz envagyok2 #1028. hozzászólásáraA kedvencem: 10 miska felett átalany adózás a feletii reszből...
Szocho egyebekről egy büdös szó nincs
Válasz envagyok2 #1032. hozzászólására nem vagyok jogász ezért nem is értem ezen kiskapuk meg nagy kapuk jelentését de arra gondoltam ha őstermelőként zöldséget termelek akkor nem lehetek zöldség gyümölcs vállalkozó(kereskedő( mert most azért ilyen van szép számmal) vagy őstermelőként fa fűrészelést csinálok kiegészítő tevékenységként akkor nem végezhetek bér fűrészelést vállalkozóként de kérlek világosíts fel hátha nem jól látom
Válasz Mihály #1030. hozzászólásáranem, nem érted. ebbe a megfogalmazásba nem fér bele semmi, ez értelmetlen, ennek nincs jelentése, ez semmit nem jelent, ebbe semmit nem lehet belemagyarázni, még azt se, amit egyébként gondolom én akartak volna...
'mezőgazdasági igazgatási szerv a tevékenység eltiltásáról szóló döntést a véglegessé válását követő munkanapon megküldi'
véglegessé válását követően.
egy hatóség döntése nem véglegessé válik, hanem jogerőssé...
infantilis.
Válasz envagyok2 #1029. hozzászólására Na itt látszik az üres kamara mert ez egy olyan megfogalmazás amibe azért elég sok minden belefér remélem tisztázzák a honatyák hogy mit is gondoltak..
"Mezőgazdasági őstermelő az őstermelői tevékenysége tekintetében nem folytathat egyéni vállalkozói tevékenységet"
ez mit jelent? ennek nincs értelme, ez nem magyar mondat. ha azt akarták írni, hogy ugyan azon tevékenységi körrel nem lehet vállalkozói tevékenységet végezni, akkor miért nem azt írták?
hihetetlen. funkcionális analfabéták.
Válasz Mihály #1027. hozzászólásárasemmi másról nem szól ez az egész reformáljuk meg, mint az adóemelésről. minden lóvé kell a ktgvetésbe, azt meg látja mindenki, hogy "százmillióg gépekkel furikázunk".
eddig tartott a jóvilág, beáll ez az ágazat is a sorba, a magyar állam a gpd 55%át szedi el, és ossza vissza, kinek mennyi jut belőle. akkor innen is léegalább ennyit el kell szedni. el is fogják, senkinek ne legyen illúziója, hogy a haveroktól is el kell, jah bocsa, de nyugi, azok majd visszakapják más soron...
Válasz Szabi. #1025. hozzászólására Nem tudom miért de ebből háború lesz az őstermelő csgtagja kiegészítő tevékenysége nem lehet több a bevétel 25% tehát ha eddig a kiegészítő tevékenységből élt az vagy vállalkozó lesz vagy felhagy a tevékenységgel szegény öreglányok akik a csipkét kötik nem árulhatják a kis terítőjüket,ruha kiegészítőjüket mert a kertben kevés krumpli termet s nincs bevételük ....szóval már megint átestek ezek a lovon miért mindig a multimilliomosokra gondolnak ha csinálnak valamit Hogy is mondta a miniszter elnök "azért mondják a kormányra hogy korrupt mert ők maguk is azok" tehát itt lop csal hazudik mindenki ezért aztán olyan törvényt kell alkotni ami minden lehetőséget ad.s elvesz is egyben attól függ honnan nézzük
Válasz Szabi. #1025. hozzászólásáramondjuk elég durva, hogy a nagy doktorok csak úgy röpködnek, miközben a Kövér meg esztergályosnak látszik...
Válasz Ebcsont #1024. hozzászólásáraSemjén a benyújtó akkor már tudom ki volt a “súgó”......a zöme “itt” született.......
Családi gazdaság tervezet.
Válasz This_no_all #1018. hozzászólására Ehhez csak úgy mint Renátó az örökösökben "édes apa megoldja pik-pakk kikapja s kész" ill. fogalmam sincs mert eddig bármilyen törvényt elfogadtak még várni kellet 1-2 hónapot ,hogy végrehajtási rendelet is megszülessen(használati utasítás) Szóval hajrá a semmibe majd csak lesz valahogy december az őstermelőknek amúgy is belépő időszak adózás szempontjából legfeljebb kilépnek jövőre ha nem muszáj annak lenni mert előnye nincs most
Válasz Scipio #1021. hozzászólásáraAz elővásárlási jog kérdését már a tervezetben is rendezték, egyszerűen a CST tagja azon a ranghelyen lesz mint most a CSG tagja. A tulajdonjog meg éppen jelenleg nincs rendezve egy CSG tagjai közt. A CST olyan lesz mint most egy KFT, kettős könyvvitel , mérleg, cégbejegyzés, törzstőke létrehozás,meg minden, csak plusz elővásárlási és költségleírási kedvezményekkel. De az átmenet fog okozni némi problémát, pl teljesen más az adózás, járulékfizetés, gondolom, nem jan 1 fog mindenki átalakulni, csak akkortól nyílik meg a lehetőség rá, mivel még a kamara jóváhagyása/ajánlása is kell ahhoz hogy kiből lehet és kiből nem szerintem ezt lehetetlen több ezer gazdaságnál pár hónap alatt lerendezni.
Válasz Pont #1015. hozzászólásáraKiváló meglátások.
Szerintem a termőföldekre felvett 2015-16os hitelek biztosan elszámolhatóak lesznek, elvégre azok akik tudtak venni egy csomó földet hitelre, azok nehogy már adózott pénzből fizessék azt vissza...
A bérleti díjakat is kapizsgálja a tervezet, előbb utóbb ebből is az lesz, hogy minden bérleti díjról tudni akar majd a kamara, meg a NAV, meg mindenki, akkor is ha semmi közük nincs hozzá.
Meg ki fogja ezeket az átkerüléseket finanszírozni? Egy gzdaság összes gépet, hitelt mindent átíratni jan 1-ig, koronavírus közben, gyerekek mindjárt itthon, úgy hogy közben fel kéne készülni az osztatlan közös kimérésekre, meg csinálni a futó pályázatokat...
Az én álláspontom az hogy menjenek vissza még kicsit dolgozzanak az ügyön, mert ez így inkább csak rontani fog a helyzeten.
A legrosszabb ez a cég/magánszemély szétválasztás. Meglátásom szerint a földvétel/elővásárlási jogok miatt maradni kell a családi gazdaságoknak, ezért ha nem lesz más keríteni kell valami nagymamát, aki az összes céget tulajdonolni fogja. Tényleg, ha az ember nem alapít mezőgazdaság céget, hanem majd megörökli a tulajdonjogot, akkor az is üti majd a családi gazdaságot? Megannyi kérdés...
Válasz Batka #1012. hozzászólásárahacsak nem családi gazdálkodó, akkor nem lesz változás. Ha családi gazdálkodó, akkor jan 1-től ÖCSG vezetőként őstermelővé válik, ha nem tetszik neki, kilép az ÖCSG-ből.
Ez nagyon nem egyszerű, és nagyon rövid az idő bármilyen felkészülésre, ezért lenne jó már látni a közlönyben. Vagy a család helyett a könyvelőnkkel karácsonyozunk, hogy legalább a lényeget el tudja magyarázni...
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraazt mondták lesz valami új fogalom, a "hozzátartozói láncolat". Ha tudod igazolni h a cégben ilyen hozzátartozói láncolat fellelhető, akkor lehettek CSMT, családi mezőgazdasági társaság.
Válasz Mihály #1009. hozzászólásáraEz eddig oké. De mikor hozza le a közlöny? Mert tuti lesz aki demostazonnal pattint egy natúr családi gazdaságot néhány 16 év alatti gyerekkel/unokával, hiszen az ÖCSG-be így átmehet, de januárban már nem veheti bele.
Válasz Wilde #1008. hozzászólásáraSzia. Erről nem hallottam. Gondolom előbb lefut minden átmenet, és az ÖCSG-ről a kamara küldi a papírt tán júni 30-ig, közben odafönt elgondolkodnak ezen és ha tényleg szorult beléjük jó szándék (sztem érted mire gondolok ezalatt) akkor meglépik. De kezet ráznék azzal, aki megírja az ide vonatkozó törvénymódosító javaslatot.
Válasz Pont #1015. hozzászólásáraNálunk a tavaszi gazdaköri fórumon azt mondta a Pest megyei elnök hogy a saját föld bérlésre "bármennyi elszámolható", de azzal előfordulhat hogy a mástól bérelt föld bérleti díja is fölemelkedik.
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraMég egy pár kérdés, a korábban vásárolt földek utáni hitelekre is vonatkozik, hogy költségként elszámolható, vagy csak a jan 1 utániakra. Ha visszamenőleges, akkor a nem földhitelből vásároltak (adózott pénz, egyéb hitel) is elszámolhatóak lesznek? A saját föld utáni bérleti díj elszámolható lesz, ha 500 000 Ft/ha/év akkor is? Kft lehet egy személyes is, a CST is lehet egy személyes, és ha nem akkor a korábbi családi gazdaságból hogy kerülnek át a tulajdonviszonyok? et cetera, et cetera, et cetera
Válasz dvntu #1013. hozzászólásáraAz frankó, akkor lehet , hogy itt az ideje céget alapítani....
Válasz Batka #1012. hozzászólásáraAz egyéni vállalkozóknál nem lesz semmi változás. Legalábbis egy tanácskozáson ezt mondta a kamara előadója.
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraÉs mi van azzal, aki egyéni vállalkozó? Mert arról eddig egy mukkot se szóltak, hogy velük mi lesz...
Válasz Scipio #1010. hozzászólásáraIsten ments, hogy még elhúzzák, már idén év elején be kellett volna vezetni.
Abban viszont igazad van, hogy a felmerült kérdésekre azonnal kellenek a válaszok.
Válasz TÓTH TAMÁS #999. hozzászólásáramég nincs benyújtott törvényjavaslat, most lesz, egyelőre a kormány fogadta csak el, bár nyilván innen már nem fog elbukni a javaslat.
Bár nem tudom minek van a Kamara, elvileg ezek mi vagyunk, nekünk kellene javaslatot megfogalmazni, de persze minket ismét elfelejtették megkérdezni is.
Magam részéről nagyon kártékonynak tartom az olyen szabályokat, amiket még csak majd a következő hetekben/hónapokban fogadnak majd el törvényként, de már januártól aszerint kell majd gazdálkodnunk. Ilyet a mezőgazdaságban nem lehet csinálni.
Mi van azokkal akiknek van cége is és családi gazdasága is, esetleg még pár őstermelő is van a családban? Az AKG-ból melyikkel lépjünk ki? Ha a céget választja az ember hova kerül az elővásárlásra jogosultak között? Mi van a szerződésekkel, amit akár még 15 évre szólnak a családi gazdaság nevére? Át lehet majd adni a cégnek? Vagy a céget be lehet vinni a családi gazdaságba? Megannyi kérdés és semmi válasz, csak az hogy majd az ősz folyamán lesz bővebb tájékoztatás. Jelezném hogy az ősz fele is lassan eltelik. Jobb lenne ezt 2022-től vagy még inkább 2023-tól bevezetni. Szerintem.
Válasz This_no_all #1004. hozzászólására Még most megy parlamenti vitára elvileg január 1 -től éles a tervezet
Válasz This_no_all #1007. hozzászólásáraszia.vásárlásnál ,bérletnél válltozik a rangsorban a cs.gazdaság?ha igen módosítja hozzá a földtörvényt?
Válasz TÓTH TAMÁS #999. hozzászólásáramelyik? a családi gazdaságos? Azt november elejére-közepére várjuk, de nagyon.
nézegedheted magyarkozlony.hu-n, vagy állíts rá valakit, ha megjelenik szóljon.
Válasz Pont #993. hozzászólásáraEbben igazad van.
Válasz kukaccsosz #992. hozzászólásáraköszi! az első bekezdésben megfogalmazottakkal pedig egyetértek.
Válasz Mihály #988. hozzászólásáraMit tudsz róla? Mert nekünk csak himihumi félinfók, tervezetek jönnek, semmi számszerűsítés semmi konkrétum. Anno 2015 január-februárban volt ilyen bullshit-bingó a termeléshez kötött támogatásokról. Ott akkor úgy tájékoztattak tervekből, hogy márciusban jött ki a rendelet, a forint meg ősszel csendült, a beígért hektáronkénti összegek fele-harmada.
Szóval nem tudom, kinek higgyek, de inkább kivárom, hogy megírják a Közlönyben. Bikkfanyelven van, de megéri kibetűzni, és november eleje-közepére várható.
Tegnap kerestem de sajnos nem jártam sikerrel!
Válasz Mihály #996. hozzászólására és ugye a 21 századnak megfelelő csak a NAV nem tud felkészülni rá mert ezzel is csak baj volt eddig:A mezőgazdasági őstermelőre, családi gazdaság vezetőjére valamint tagjaira és a mezőgazdasági kistermelőre is eltérő szabályok vonatkoznak attól függően, hogy főállású őstermelőről van szó egyáltalán vagy nem. Az árbevétel, illetve az előző évi árbevétel is meghatározó a járulékok megállapítása során, tehát az, hogy kistermelőnek minősül-e az őstermelő, vagy a családi gazdaság tagja.
A mezőgazdasági őstermelők adózása, járulékfizetése elég bonyolult rendszert képez a magyar adórendszeren belül így most csak a főállású mezőgazdasági őstermelő járulékfizetési szabályait igyekszünk bemutatni a 2020. július 1-én hatályba lépő új Tbj. alapján.de ugye ahová elvileg igyekszünk már vagy 40 éve ott a 100 ezer Euróig adómentesek a gazdák s nem kell bajlódni adó vissza igényléssel meg ár kompenzációval :VAJON MIÉRT??? Hát csak azért mert így nem kell a sok ember az adóvizsgálathoz meg ilyen-olyan programok ami nem olcsó mint tudjuk sőt a készítőjére eleve életveszélyes EZ REFORM NEM EZ LEÉPÍTÉS
Válasz Bárány #1000. hozzászólására1000
Válasz TÓTH TAMÁS #999. hozzászólásáraKonkrétan ennek nem néztem utána, de a parlament.hu -n fent szoktak lenni a törvényjavaslatok.
Ha jobb választ nem kapsz, akkor ott meg lehet nézni, bár nem egyszerű megtalálni mindent.
üdv! elérhetö már valahol az elfogadott törvény javaslat teljes terjedelmében? közlöny szám vagy valami ahonnan több is kiderül!?
Válasz Zoli 63 #997. hozzászólásáraNekem is igy van.Tavaly is ezt csinálták a 2018-as bevételt a NAV-tól támogatással kapták meg.Felülvizsgált tagdijként 30000Ft ot kértek amit egyből küldtek a NAV-nak behajtásra.Be kellet küldeni az adóbevallást hogy mennyi az értékesités visszavették 5000Ft-ra és visszavonták a behajtást. De a 10000Ft behajtási pótlékot ki kellet fizetni.
Mi tartjuk el őket és mégis ezt csinálják velünk, a drága időnket ilyen szarakodással kell pazarolni.
Másnál is brutális tagdíjat állapítottak meg ? Rákérdeztem, és a támogatást is beleszámolva adta meg az adóhívatal nekik, ezért 30e lenne a régi 5 e helyett, jó kis sáv váltás, okt végéig lehet megreklamálni, aztán már bele egyezésnek minősül .
Válasz Kémlelő #991. hozzászólására Szerinted ez haladás meg megfelel a 21 századi kihívásoknak????ez sajnos nem reform hanem leépítés pl : szolgáltatás eddig nem is létezett ugye? .... nem már mint az árbevétel 25 %-ban csak a számlázás volt bibis (ami januártól még cifrább lesz az online miatt ).Mindegy majd a parlamenti vitát figyelemmel kísérjük remélem a jobbik tud is majd tenni valamit nem csak szó cséplés lesz meg néhány honatya a kormány oldaláról tényleg a fejlődést fogja nézni nem a párt gombot fogja nyomni bár az nekik zsebbe nyúlós mert bünti van ha nem azt nyomják .(hajrá demokrácia)