Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak644 FtBenzin árak625 FtEUR415.97 FtUSD403.23 FtCHF443.85 FtGBP501 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A benyújtáskor ezek előnyt jelentenek, vagy kötelezőek?
"6. A TÁMOGATÁSI KÉRELEM ELKÉSZÍTÉSE SORÁN CSATOLANDÓ MELLÉKLETEK LISTÁJA
A támogatási kérelem elkészítésekor a következő mellékletet szükséges csatolni:
1. Hatósági bizonyítvány az ültetvény életkoráról az ültetvény földhasználati kategória esetében a “hagyományos gyümölcsös fenntartása” előírás választása kivételével
A támogatási kérelem benyújtása során az értékelési szempontokhoz – amennyiben releváns – mellékelni kell
1. családi gazdaság nyilvántartásba vételéről szóló határozatot
2. végzettséget igazoló oklevél/bizonyítványt
3. gazdasági társaság alkalmazottjának munkaszerződését, amennyiben az alkalmazott végzettségét igazoló oklevél/bizonyítvány kerül benyújtásra
4. szaktanácsadó által kiállított igazolást, melyen igazolja, hogy az előírások a közreműködésével kerültek összeállításra
5. őshonos és veszélyeztetett állatok tartása esetén a tenyésztő szervezeti igazolást.
A mellékleteket jpg vagy pdf formátumban kizárólag elektronikus úton a támogatási kérelemhez csatoltan lehet benyújtani.
7. TOVÁBBI"
Mert ugye én diploma nélküli paraszt vagyok, akkor arról nehéz lesz feltölteni a másolatot.
Ha mint szaktanácsadó pályázok, akkor is kell tanult kollégám támogató aláírása?
Válasz MrPoke #1931. hozzászólásáraAz a probléma, hogy főleg az ültetvényesek esetén nagyon sok gazdának csak pár hektár területe van. Az ilyeneknek nincs sorvezetőjük.
Ezért szoktam azt javasolni, hogy aki olcsó GPS-el mér, az mérje le legalább kétszer, majd hasonlítsa össze a méréseket térképen. Ezután döntse el, hogy vállalja-e annak a kockázatát, hogy beadja így a mért eredményt.
Hallottam olyanról, aki google-earth-on rajzolja körbe, pedig ott 20 méteres eltérést is kifoghat a műholdkép és a valóság között.
Válasz Agrár-Titkár #1929. hozzászólásáraTermészetesen külső gps vevő kell. De aki androidos sorvezetőt használ annak van. Különben is a támogatáshoz nem a területet kell felmérni hanem a művelt területet, ami gyakran nem ugyanaz.
Az SHP azért kell mert a hole (nem művelt területek) ebben a formátumban lehet jól rögzíteni. Ha jól esik lehet leülök programozni, csak, hogy én azt hogy utálom.
Mibe se kerül akkor a mérés,és még sem lesz semmire sem használható.
Nagyhegyesen tegnap ki kellett "pontosan" tűzni egy sarkot, mert azt MVH ellenőrzéskor hibát talált.
Szerencsére ugyanoda mértük, ahova a gazda gondolta.
Egy gyep esetén viszont 3 méter eltérés az nem semmi.
Javaslom 1 mFt alatti műszerrel lehetőleg ne méressetek ki területet. Felmérni jó, de elhelyezni a világban, arra nem alkalmas.
Válasz Agrár-Titkár #1928. hozzászólásáraGPS pontosság: tapasztalataim szerint a mobiltelefonos GPS 2-4 méteres pontossággal dolgozik, azaz vagy benne vagy a 3 méterben vagy nem. Ha így akarod mérni, akkor javaslom, hogy minden területet egymás után kétszer mérj le, majd nézd meg az eltérést, esetleg átlagold a pontokat.
Egyébként a 100 E Ft-os készülékekbe is ilyen GPS vevőt raknak.
Az általam készített program nagyjából mindezt tudja.
Leméred androidon, elmented, feltöltöd a programba és elkészíted a jegyzőkönyvet. Igaz, hogy PC-n működik, de sokkal kényelmesebb vele így a munka.
Mindegy, hogy EOV, vagy WGS84-es formában töltöd fel a koordinátákat, az eredmény EOV SHP lesz, amit egyből fel lehet tölteni az MVH-hoz.
Le lehet tölteni a következő helyről:
www.agrartitkar.hu
Tervezem, hogy be tudja olvasni az SHP-n kívül a GPX, KML, KMZ, WKT formátumokat is.
Válasz Radocz #1924. hozzászólásáraMár jó ideje van AKG és kell hozzá jegyzőkönyv. Eddig még nem készült egy androidos program amivel ki lehet jelölni a területet és 1 gombnyomással SHP-ba menti az adatokat, elkészíti a PDF jegyzőkönyvet?
Borzasztó mennyire mostohagyerek a programozóknak a mezőgazdaság, persze ha bankszektorról van szó...
Püspökladányban azt mondták, hogy fel kell tölteni Shape fájl formátumban.
Ezt a digiterra szoftvere tudja.
No meg ha már fizet valaki a mérésért akkor nem jobb a pontosabb műszert választani?
Ezt könnyű azonosítani. Vannak mérési ponok amivel lehet a műszert ellenőrizni, vagy a földmérőt megkérni, hogy tűzzön ki egy pontot és ugyanazt kitűzeted a területmérőddel.
Nem olyan bonyolult ez, csak annak, aki nem ért hozzá.
A területméréshez egyébként elegendő egy 100 000 Ft-oa
GPS is, csak az nem ér egy fapitykét sem, ha nem tudod, hogy hol a földed.
Ha tudod és biztos vagy az elhelyezkedésében, akkor meg .....
Válasz MrPoke #1921. hozzászólásáraszerintem ugyanaz lesz a jegyzőkönyv mintája, mint korábban
http://umvp.kormany.hu/download/e/70/50000/IHk_2009_060_(IX_3)_IHkozlemeny_terjegyz%C3%B6k1.pdf
megcsinálhatod te is, de EOV koordinátákat (Y,X) kell leadnod....az androidos alkalmazás WGS84 vonatkoztatási rendszerben rögzíti a pontokat (szélesség, hosszúság)
Nekem azt mondták, hogy 3m pontosság kell, a jegyzőkönyv formátum vajon ugyanaz mint az előző AKG? Valamint a tanácsadó azt mondta én is megcsinálhatom a területmérést, és megnézi jó-e :) Kell hozzá egy Androidos alkalmazás és lehet sétálgatni a területeket.
A szántó nálunk "baráti áron 1000Ft/ha" Persze még várjuk a pályázati kiírást, mert nem mindegy, hogy minden sarokpontot meg kell-e jelölni, avagy csak egyet! A kézikönyv szerint mindet!
Válasz Manfanatics #1905. hozzászólásáraSzerintem ha most telepítesz almát, az nem fog hagyományos gyümölcsösnek minősülni. Biztos lesz valami életkor előírás, vagy ilyesmi. Bár a tervezetben erről nem írnak semmit.
Válasz Radocz #1906. hozzászólásáraAz előző AKG-ban is kellett a legelőhöz állatállomány. Nem volt kötelező legeltetni, de a 0,2 állategység/ha-nak meg kellett lennie a teljes gyepterületre, amit az AKG-ba bevittél.
Le a kalappal az előtt aki végig csinálja ,most olvastam át körülményesebb mint az előzőek. De van benne olyan rész ami az adott gazdaságokra pont rá illik őnekik érdemes pályázni .
Szerintem megérte, ismerősöm szerint nem érte meg az előző két ciklus.
Ja és mindkettőben szigorú és igazságos ellenőrzésem volt.
A két utolsó év támogatása még függőben van.
Számolj.
Azzal hogy pályázol még nem biztos, hogy bekerülsz.
Most is túljelentkezés várható. Akkor csak nem olyan rossz, ha több az igénylő, mint a támogatásra szánt pénz.
Válasz Vadmalac #1889. hozzászólásáraÉn kimondottan gyepre értettem, és június 15-én még Gyomaendrődön sem szokott minden évben felsülni a fű.
A virágzást követően kisebb a fehérjetartalma és a tápanyagtartalma,a rosttartalom növekszik , de azért nem szalmaértékű.
Értelek benneteket!énis így gondolom!!!!
De félek, mint új belépő, hogy hogyan lehet kigazdálkodni! Nyílván töblet pénzt ad, amiért el is vár valamit! Nektek mint tapasztalt termelőknek mi a meglátásotok, tapasztalatotok?
Válasz N.. Tamás #1895. hozzászólásáraErre mondják, hogy saját f...d vered a csalánba, de utána ne sírj, hogy fáj.
Ellenőrzést bárki, bármikor kaphat.
Ha a szomszédból tiltott szert átsodor a szél, és nálad kimutatják, azért is te szívod meg.
Válasz Csarli 1 #1894. hozzászólásáraMi is Szabolcsban vágyunk és,
Hát az ukrán, orosz határ mellett minden fajta szer megfordul..... Amik ugyebár nem engedélyezettek az akg ban...
Sziasztok!
Van olyan aki volt az előző programban vagy pedig olyan aki most fog pályázni gyümölcsössel(alma) az akg ra?
Ki tudja termelni? sok a megkötés? Lehet teljesíteni a dolgokat?
Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz Vadmalac #1890. hozzászólásáraGondolom a területed MTÉT terület. Sima szántón nincs időpontmegkötês a lucerna kaszálására, a vadvédős kaszálás is csak választható. Vagy csak én nem találkoztam vele.
Válasz Vadmalac #1889. hozzászólásáraMég annyit, hogy ez a lucerna a 2-3. kaszálásra sem jött fel valamiért rendesen (1-3 bála/ha). Legalábbis a környékbeli, nem AKG-sokhoz képest. Természetesen a kötelező 5-10% kaszálatlan területben elsőre kiment a lucerna nagy része.
Válasz esze-lény #1887. hozzászólásáraAz AKG 5 éve alatt a bevitt lucerna 1x adott értékelhető szénát (9-10 bála/ha a telepítést követő évben). Az összes többi csak levénült-, gyomos szar volt, több esetben még májusban nem nézett ki rosszul, de jún. 15-re a leveleket lerágták róla, csak szárak voltak meg, mint a drótok. Tavaly még az se nagyon, mert a pocok takarított. A gyomoknak volt jó ez csak. A telepítés 4. évére már alig tudott feljönni, annyira elgyomosodott a tábla.
A gyepek felénk szintén úgy szoktak kinézni jún. 15-re, hogy nagyon le vannak vénülve, sima kasza után fél nap száradás és lehet sodorni.
Én eddig arra gondoltam, hogy ha bejutok az új AKG-ba, akkor a pillangóst nem lucernával fogom csinálni, de most meg már kötelező a szálas pillangós. Most erősen gondolkodok a jövőn!
Válasz esze-lény #1887. hozzászólásáraIgen, nekünk is van naturás gyepünk, sőt az előző AKG-ban is a jún.15. volt, mint sarokdátum. De ez a júl.15. kicsit durva.
Válasz kikoki #1881. hozzászólásáraA junius 16-án kaszált széna igenis szuper!!!!
Bárhol!!!!
Július 16 na az már erősen kétséges.
Gondolom tévedtél 1 hónapot az íráskor.
6636 hozzászólás
Hmmm. Gyeptelepítés nincs benne. :(
A benyújtáskor ezek előnyt jelentenek, vagy kötelezőek?
"6. A TÁMOGATÁSI KÉRELEM ELKÉSZÍTÉSE SORÁN CSATOLANDÓ MELLÉKLETEK LISTÁJA
A támogatási kérelem elkészítésekor a következő mellékletet szükséges csatolni:
1. Hatósági bizonyítvány az ültetvény életkoráról az ültetvény földhasználati kategória esetében a “hagyományos gyümölcsös fenntartása” előírás választása kivételével
A támogatási kérelem benyújtása során az értékelési szempontokhoz – amennyiben releváns – mellékelni kell
1. családi gazdaság nyilvántartásba vételéről szóló határozatot
2. végzettséget igazoló oklevél/bizonyítványt
3. gazdasági társaság alkalmazottjának munkaszerződését, amennyiben az alkalmazott végzettségét igazoló oklevél/bizonyítvány kerül benyújtásra
4. szaktanácsadó által kiállított igazolást, melyen igazolja, hogy az előírások a közreműködésével kerültek összeállításra
5. őshonos és veszélyeztetett állatok tartása esetén a tenyésztő szervezeti igazolást.
A mellékleteket jpg vagy pdf formátumban kizárólag elektronikus úton a támogatási kérelemhez csatoltan lehet benyújtani.
7. TOVÁBBI"
Mert ugye én diploma nélküli paraszt vagyok, akkor arról nehéz lesz feltölteni a másolatot.
Ha mint szaktanácsadó pályázok, akkor is kell tanult kollégám támogató aláírása?
Válasz smart #1933. hozzászólásáraKöszönjük a NÉP nevében.
Én az ÖKO-t találtam meg, de ma megjött emailban a felhívás.
http://palyazat.gov.hu/megjelent_az_okologiai_gazdalkodasra_torteno_atterest_az_okologiai_gazdalkodas_fenntartasat_tamogato_felhivas
http://palyazat.gov.hu/megjelent_az_okologiai_gazdalkodasra_torteno_atterest_az_okologiai_gazdalkodas_fenntartasat_tamogato_felhivas
KEZDŐDIK! Ma megjelent a pályázati felhívás.
Letölthető innen
Válasz MrPoke #1931. hozzászólásáraAz a probléma, hogy főleg az ültetvényesek esetén nagyon sok gazdának csak pár hektár területe van. Az ilyeneknek nincs sorvezetőjük.
Ezért szoktam azt javasolni, hogy aki olcsó GPS-el mér, az mérje le legalább kétszer, majd hasonlítsa össze a méréseket térképen. Ezután döntse el, hogy vállalja-e annak a kockázatát, hogy beadja így a mért eredményt.
Hallottam olyanról, aki google-earth-on rajzolja körbe, pedig ott 20 méteres eltérést is kifoghat a műholdkép és a valóság között.
Válasz Agrár-Titkár #1929. hozzászólásáraTermészetesen külső gps vevő kell. De aki androidos sorvezetőt használ annak van. Különben is a támogatáshoz nem a területet kell felmérni hanem a művelt területet, ami gyakran nem ugyanaz.
Az SHP azért kell mert a hole (nem művelt területek) ebben a formátumban lehet jól rögzíteni. Ha jól esik lehet leülök programozni, csak, hogy én azt hogy utálom.
De ez megint nem ide tartozik.
Válasz Agrár-Titkár #1929. hozzászólására"Ha így akarod mérni, akkor javaslom, hogy minden területet egymás után kétszer mérj le, majd nézd meg az eltérést,"
Mibe se kerül akkor a mérés,és még sem lesz semmire sem használható.
Nagyhegyesen tegnap ki kellett "pontosan" tűzni egy sarkot, mert azt MVH ellenőrzéskor hibát talált.
Szerencsére ugyanoda mértük, ahova a gazda gondolta.
Egy gyep esetén viszont 3 méter eltérés az nem semmi.
Javaslom 1 mFt alatti műszerrel lehetőleg ne méressetek ki területet. Felmérni jó, de elhelyezni a világban, arra nem alkalmas.
Válasz Agrár-Titkár #1928. hozzászólásáraGPS pontosság: tapasztalataim szerint a mobiltelefonos GPS 2-4 méteres pontossággal dolgozik, azaz vagy benne vagy a 3 méterben vagy nem. Ha így akarod mérni, akkor javaslom, hogy minden területet egymás után kétszer mérj le, majd nézd meg az eltérést, esetleg átlagold a pontokat.
Egyébként a 100 E Ft-os készülékekbe is ilyen GPS vevőt raknak.
Az általam készített program nagyjából mindezt tudja.
Leméred androidon, elmented, feltöltöd a programba és elkészíted a jegyzőkönyvet. Igaz, hogy PC-n működik, de sokkal kényelmesebb vele így a munka.
Mindegy, hogy EOV, vagy WGS84-es formában töltöd fel a koordinátákat, az eredmény EOV SHP lesz, amit egyből fel lehet tölteni az MVH-hoz.
Le lehet tölteni a következő helyről:
www.agrartitkar.hu
Tervezem, hogy be tudja olvasni az SHP-n kívül a GPX, KML, KMZ, WKT formátumokat is.
Válasz MrPoke #1926. hozzászólására"cipőt a cipőboltból."
Válasz Radocz #1924. hozzászólásáraMár jó ideje van AKG és kell hozzá jegyzőkönyv. Eddig még nem készült egy androidos program amivel ki lehet jelölni a területet és 1 gombnyomással SHP-ba menti az adatokat, elkészíti a PDF jegyzőkönyvet?
Borzasztó mennyire mostohagyerek a programozóknak a mezőgazdaság, persze ha bankszektorról van szó...
Válasz hafnerkrisz #1922. hozzászólására"megcsinálhatod te is, de EOV koordinátákat (Y,X) kell leadnod."
Püspökladányban azt mondták, hogy fel kell tölteni Shape fájl formátumban.
Ezt a digiterra szoftvere tudja.
No meg ha már fizet valaki a mérésért akkor nem jobb a pontosabb műszert választani?
Ezt könnyű azonosítani. Vannak mérési ponok amivel lehet a műszert ellenőrizni, vagy a földmérőt megkérni, hogy tűzzön ki egy pontot és ugyanazt kitűzeted a területmérőddel.
Nem olyan bonyolult ez, csak annak, aki nem ért hozzá.
A területméréshez egyébként elegendő egy 100 000 Ft-oa
GPS is, csak az nem ér egy fapitykét sem, ha nem tudod, hogy hol a földed.
Ha tudod és biztos vagy az elhelyezkedésében, akkor meg .....
Válasz MrPoke #1921. hozzászólására"Valamint a tanácsadó azt mondta én is megcsinálhatom a területmérést, és megnézi jó-e :)"
Hogy nézi meg?
Józan volt?
Valóban 3 m pontosság volt anno a rendeletben.
Az azért nem kevés eltérés. egy 6 m széles parcella esetén.
A mi műszerünk 50 cm hibával dolgozik.
Aki arra vár, hogy 1 pontot vagy töréspontokat kell kitűzni, annak a területe nem lesz felmérve, csak "dupla" áron.
Válasz hafnerkrisz #1922. hozzászólásáraMinden megoldható.
Válasz MrPoke #1921. hozzászólásáraszerintem ugyanaz lesz a jegyzőkönyv mintája, mint korábban
http://umvp.kormany.hu/download/e/70/50000/IHk_2009_060_(IX_3)_IHkozlemeny_terjegyz%C3%B6k1.pdf
megcsinálhatod te is, de EOV koordinátákat (Y,X) kell leadnod....az androidos alkalmazás WGS84 vonatkoztatási rendszerben rögzíti a pontokat (szélesség, hosszúság)
Válasz kozod #1920. hozzászólásáraLehet már tudni valamit a területmérés jegyzőkönyvről? Meg a mérésről?
Nekem azt mondták, hogy 3m pontosság kell, a jegyzőkönyv formátum vajon ugyanaz mint az előző AKG? Valamint a tanácsadó azt mondta én is megcsinálhatom a területmérést, és megnézi jó-e :) Kell hozzá egy Androidos alkalmazás és lehet sétálgatni a területeket.
A szántó nálunk "baráti áron 1000Ft/ha" Persze még várjuk a pályázati kiírást, mert nem mindegy, hogy minden sarokpontot meg kell-e jelölni, avagy csak egyet! A kézikönyv szerint mindet!
Az AKG terület mérést mennyi pénzért csinálják nektek?
szántót gondolom nem annyiért mérik mint a szőlőt...
Üdv!
Válasz cimbike. #1915. hozzászólásáraNálunk már találtam ilyet.
Válasz cimbike. #1915. hozzászólására"Ami késik, jön."
Üdv!
Lehet volt már erről szó, de érdeklődnék, hogy a megjelölt ha-ként elérhető összegek mellé csak a saps, vagy a zöldítési pénz is jár.
Köszönöm
A meparon vannak mar az alföldi aszaly- és belvíz érzékeny teruletek ? Mer én egyet sem talalok!
Válasz Istvánxxx #1910. hozzászólásáraaz jó lesz, lehet belerakunk pénzt és munkát a semmire
Válasz kukaccsosz #1909. hozzászólásáraszeretem az olyan kézikönyveket, amelyek nem teljesen hitelesek. mire kinyomtatják már megváltozik minden
Válasz Manfanatics #1905. hozzászólásáraSzerintem ha most telepítesz almát, az nem fog hagyományos gyümölcsösnek minősülni. Biztos lesz valami életkor előírás, vagy ilyesmi. Bár a tervezetben erről nem írnak semmit.
Válasz Radocz #1906. hozzászólásáraAz előző AKG-ban is kellett a legelőhöz állatállomány. Nem volt kötelező legeltetni, de a 0,2 állategység/ha-nak meg kellett lennie a teljes gyepterületre, amit az AKG-ba bevittél.
Válasz Mézga #1908. hozzászólásáraEz teljesen igaz. Esetleg, ha van korábbi mérésed, azt is elfogadják.
Válasz Mézga #1908. hozzászólásáraA kézikönyvben ez van, de majd a pályázati kiírás lesz a döntő!
mennyire igaz, hogy már a pályázat beadásakor ki kell méretve és jelölve lenni a területeknek?
Válasz Radocz #1906. hozzászólásáraNem feltétlenül jogos. Például nekem vannak MTÉT rét, legelő. Kaszálással hasznosítom a területet, a bálát eladom.
Válasz Anicska #1904. hozzászólásáraÉn még nem olvastam.
Inkább azt mondanám, hogy más.
"A másik: Legelőhöz mindenképpen kell az állatállomány?"
Jogos nem?
Az előzőben nem kellett, és ........
Sziasztok!
Jól olvasom a tájékoztóban, hogy a hagyományos gyümölcsösnél 30 alma fát elültetek hektáronként akkor jár rá az a rengeteg pénz?
A másik: Legelőhöz mindenképpen kell az állatállomány?
Le a kalappal az előtt aki végig csinálja ,most olvastam át körülményesebb mint az előzőek. De van benne olyan rész ami az adott gazdaságokra pont rá illik őnekik érdemes pályázni .
Válasz UE-28 #100. hozzászólásáraEgyáltalán nincs csönd.
Tájékoztattak bennünket, az AKG kézikönyvben leírtakról.
Újvároson okt 16-án lesz amit a Pestiek tartanak.
A Tiszafüredinek még nem tudom az időpontját.
Ami késik jön.
Válasz Ádám05 #1901. hozzászólásáraSzerintem meg természetes.
Az előző ciklusnál is a mérés volt a szűk keresztmetszet.
Ha most a pályázó kér javaslatot, hogy kik foglalkoznak területméréssel, akkor illik ajánlani valakit, akiben megbízik a Kamara.
A volt Kamarai területmérő ismerősöm nem óhajt az idén mérni. Ha a tervezet így marad, akkor nekünk sem sok kapacitás marad.
hm, érdekes:)
http://www.agroinform.com/palyazatok/a-nemzeti-agrargazdasagi-kamara-teruletmero-szolgaltatashoz-keres-partnereket-24517
Válasz N.. Tamás #1898. hozzászólására"Nektek mint tapasztalt termelőknek mi a meglátásotok, tapasztalatotok?"
Szerintem megérte, ismerősöm szerint nem érte meg az előző két ciklus.
Ja és mindkettőben szigorú és igazságos ellenőrzésem volt.
A két utolsó év támogatása még függőben van.
Számolj.
Azzal hogy pályázol még nem biztos, hogy bekerülsz.
Most is túljelentkezés várható. Akkor csak nem olyan rossz, ha több az igénylő, mint a támogatásra szánt pénz.
Válasz Vadmalac #1889. hozzászólásáraÉn kimondottan gyepre értettem, és június 15-én még Gyomaendrődön sem szokott minden évben felsülni a fű.
A virágzást követően kisebb a fehérjetartalma és a tápanyagtartalma,a rosttartalom növekszik , de azért nem szalmaértékű.
Értelek benneteket!énis így gondolom!!!!
De félek, mint új belépő, hogy hogyan lehet kigazdálkodni! Nyílván töblet pénzt ad, amiért el is vár valamit! Nektek mint tapasztalt termelőknek mi a meglátásotok, tapasztalatotok?
Válasz N.. Tamás #1895. hozzászólásáraErre mondják, hogy saját f...d vered a csalánba, de utána ne sírj, hogy fáj.
Ellenőrzést bárki, bármikor kaphat.
Ha a szomszédból tiltott szert átsodor a szél, és nálad kimutatják, azért is te szívod meg.
Moderátor által módosítva: 2015-10-28 09:51:09
Válasz N.. Tamás #1895. hozzászólásáraVan monitoring növszer mintavétel, ha olyan szert használsz amit nem kéne a laborvizsgálaton bukta lesz.
Válasz Csarli 1 #1894. hozzászólásáraMi is Szabolcsban vágyunk és,
Hát az ukrán, orosz határ mellett minden fajta szer megfordul..... Amik ugyebár nem engedélyezettek az akg ban...
Válasz N.. Tamás #1893. hozzászólásáraHa szó szerint értelmezed a kiírást, akkor nem. Növényvédelemmel lesznek gondjaid
Sziasztok!
Van olyan aki volt az előző programban vagy pedig olyan aki most fog pályázni gyümölcsössel(alma) az akg ra?
Ki tudja termelni? sok a megkötés? Lehet teljesíteni a dolgokat?
Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz MrPoke #1891. hozzászólásáraIgen, túzokos program volt. De ebbe az újba lehet hogy nem is adom be. Ebben már nem lehet normálisan termelni.
Válasz Vadmalac #1890. hozzászólásáraGondolom a területed MTÉT terület. Sima szántón nincs időpontmegkötês a lucerna kaszálására, a vadvédős kaszálás is csak választható. Vagy csak én nem találkoztam vele.
Válasz Vadmalac #1889. hozzászólásáraMég annyit, hogy ez a lucerna a 2-3. kaszálásra sem jött fel valamiért rendesen (1-3 bála/ha). Legalábbis a környékbeli, nem AKG-sokhoz képest. Természetesen a kötelező 5-10% kaszálatlan területben elsőre kiment a lucerna nagy része.
Válasz esze-lény #1887. hozzászólásáraAz AKG 5 éve alatt a bevitt lucerna 1x adott értékelhető szénát (9-10 bála/ha a telepítést követő évben). Az összes többi csak levénült-, gyomos szar volt, több esetben még májusban nem nézett ki rosszul, de jún. 15-re a leveleket lerágták róla, csak szárak voltak meg, mint a drótok. Tavaly még az se nagyon, mert a pocok takarított. A gyomoknak volt jó ez csak. A telepítés 4. évére már alig tudott feljönni, annyira elgyomosodott a tábla.
A gyepek felénk szintén úgy szoktak kinézni jún. 15-re, hogy nagyon le vannak vénülve, sima kasza után fél nap száradás és lehet sodorni.
Én eddig arra gondoltam, hogy ha bejutok az új AKG-ba, akkor a pillangóst nem lucernával fogom csinálni, de most meg már kötelező a szálas pillangós. Most erősen gondolkodok a jövőn!
Válasz esze-lény #1887. hozzászólásáraIgen, nekünk is van naturás gyepünk, sőt az előző AKG-ban is a jún.15. volt, mint sarokdátum. De ez a júl.15. kicsit durva.
Válasz kikoki #1881. hozzászólásáraA junius 16-án kaszált széna igenis szuper!!!!
Bárhol!!!!
Július 16 na az már erősen kétséges.
Gondolom tévedtél 1 hónapot az íráskor.