Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.67 FtUSD390.93 FtCHF432.71 FtGBP500 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A szántóterületek legalább 50 %-án mikrobiológiai készítmények alkalmazása vetés előtt, illetve vetéssel egy menetben kijuttatva
és a talajba dolgozva, illetve szármaradványokra kijuttatva, majd azokat a talajba keverve. 2 pont
Válasz Vén cigány #516. hozzászólásáraAmalgerolt rendeltem mindenképp.
De most akkor ha vetés előtt bedolgozom a talajba, 2 pontot ér, ha biostimulátorkémt fújom a növémyre, akkor 1-et? Vagy nem értem
Válasz Ganajos #512. hozzászólásáraAmalgerot nézd meg.
Vetés előtt megcsinálod vele a talajoltást, 3 l/ha dózisban.
Majd a kikelt növényekre ráfújod, mint biostimulátor, szintén 3 l/ha.
Mindegy, hogyan rakod ki, csak a könyvelés legyen jó. Talán érdemesebb az összeset biostimulátorként kifújni.
25 liternek az ára nettó 85 ezer volt tavasszal.
Válasz kukaccsosz #511. hozzászólásáraSzia január 31. eddig is felkellett tölteni a naplót. Ebben semmi újdonság nincs. Csak annyival lett idén ki bővítve hogy a rovarölős kezelést 24 órán belül a Nébih honlapon rögzíteni kell. Aki meg eddig is elektronikus formában vezette lehet hogy jó lesz úgy is ha a Nébih és a vezetett napló között át járhatóság lesz. Ha az informatikusok elkészültek vele.
Ti milyen biostimulátort, vagy talajoltót használtok aöpben, ami megéri az árát?
Nekem valami olyan kellene, ami lehetőleg uv álló, mert nincs a munkagépen kijuttatószerkezet, meg max. 10 ezer/ha ból megáll
Válasz Koczka József #510. hozzászólására2024 január 31-ig az idei év minden növényvédő szeres kezelését fel kell rögzíteni a nebih felületén az elektronikus permetezési naplóba mindenkinek.
Az előző hozzászólásomban levő linken elég szájbarágósan le van írva.
Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Válasz kukaccsosz #508. hozzászólásáraSzia az idei évben még nem kötelező. És nem csak az elektronikus napló de sok más sem. Csak a rovarölős kezelést kötelező 24 órán belül a Nébih honlapon rögzíteni valamint a rovarölős csávázószeres vetést.
Válasz Stabi #503. hozzászólásáraNem győzködni akarlak csak nem akarom hogy más is hibásan értelmezze a dolgokat.
Az idei évtől azaz 2023-tól kell elektronikusan vezetni a permetezési naplót mindenkinek aki eladásra termel.
Ezen a linken elég jól el van magyarázva:
Válasz ..,-:) #501. hozzászólásáraBio ültetvény. Klapkának is nem véletlen volt rengeteg bio Dió ültetvénye.
Most más a menő növény.
Lényeg, hogy olcsó legyen a telepítés, és a gondozás. Szedni nem is kell ugye.
Válasz kukaccsosz #498. hozzászólásáraCsak ha AKG voltál! Én soha nem töltöttem fel és a SPS+ Zöld mindig megjött!!
Megnéztem a rendeletet és azt mondja hogy vezetni kell és 3 évig meg kell őrizni!
(étkezési célú növények esetén)
Válasz ASRFeri #497. hozzászólására147 Euro+ aöp 60-105 Euro jelenkezés és árfolyam függvénye. Ha mindenki bejeleikezik akkor csak 60 euró, mert az alá nem mehetne 105 fölé sem ha kevesen jelentkeznek be!
Tehát minimum 400-as árfolyammal : 58 ezer+ 24 ezer= 82 ezer! Kérdés hogy megéri -e 24ft/ha
"megfelelni" !? Mert a 147 Euró jár alapból! Csak gazdálkodási napló kell otthon vezetve -ami eddig is meg volt- és ha kérik be kell mutatni! Eddig SAPS kb 60 ezer+ zöldítés 25 ezer volt!
Válasz Stabi #496. hozzászólásáraTámogatástól független hogy a permetezési naplót minden kezelésről a tárgyévben követő január 31-ig fel kell tölteni az elektronikus rendszerbe.
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraha csak az alaptámogatást akarod megkapni, semmi aöp, akkor is meg kell felelni a feltételességnek.
amúgy mi is számolgattunk, magyar hufban, ha nem számoltuk el, alap tám köbö 40 eft heltár, aöp pedig 25-30 eft hektáronként....
Válasz kukaccsosz #495. hozzászólásáraIgen , de nem kell beküldeni elektronikusan, csak vezetni kell ha jönnek ellenőrizni!
De ha AÖP-re jelentkezel akkor be kell küldeni 24 órán belüli rovar ölöt és a csávázó szert meg a talajfertlőtenitőt is ha jól értem, a gazdálkodási naplót pedig ,tárgy évet követő Jan 31.-ig!
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraSzerintem az AÖP nem lesz csak 61 juró mert akkora lesz rá az igény hogy csak az alsó összeget lehet majd kifizetni! Továbbá csak azokat a szereket használhatod amit a NÉBIH listán vannak amik az eu-ban használhatóak!
Válasz Pont #492. hozzászólásáraGazdálkodási naplót akkor is kell vezetni csak nem kell elektronikusan beküldeni, csak ha jön a NÉBIH ellenőrizni akkor kell lenni legalább papír alapon! Tehát vezetni akkor is kell ha nem lesz AÖP igényed!
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraEz jó kérdés, hogy egyáltalán nem kell gazdanaplót vezetni, vagy csak nem kell e-gazdanaplót vezetni. A feltételesség szabályainak betartását is gazdanaplóval tudják ellenőrizni. Lehet olyan vállalásokat is tenni, ami nem jár szerkorlátozással, plusz költséggel. ( pl. karbamid, baktériumtrágya, mert valamennyit amúgy is trágyáznánk....)
Válasz kukaccsosz #489. hozzászólásáraÉs ha nem lépek be az AÖP-ba akkor csak a 146 Euro alaptámogatás jár és nincs naplózás és nincs a 80 Euró plussz támogatás!!????? Ez is egy opció, mert nincs szankció, ha elcseszek valamit és nincs bünti!! Használhatok olyan szereket amit akarok és lehet hogy hozamban megtérül, mert nem eszi meg a rovar, meg az egerek meg a gaz!!???
A rovarölővel csávázott vetőmag vetését is 24 órán belül be kell jelenteni!!!???
Akkor a talajfertőtlenítőt is??? Nem találom sehol,esetleg tudja valaki!!???
Köszi!!
Üdv!
Ahogy látom, az inazuma is bent van a méhekre veszélyes szerek között, ha én már fújtam idén repcére első kezeléskor, akkor azt már nem választhatom?
Köszi
Azt is szeretném megkérdezni, hogy aöp esetén vállalom a gyepek megöőrzését, akkor most tényleg az van, hogy ha tavaly beadtam egy területet állandó gyepként, és azt ez éven kötelező beadni, akkor is ha én már nem akarom?
"erózióvédelmi sáv:
legalább három, de legfeljebb húsz méter átlagos szélességgel rendelkező, és legalább harminc méter hosszú olyan fás- vagy lágyszárú növényzettel borított terület, amely a rétegvonallal párhuzamosan helyezkedik el, és kifejezett rendeltetése a vízerózió megakadályozása vagy mérséklése;"
Tudja valaki, hogy mi értelme lehet a 30 m hosszúságnak, ha nagyobb az erózióval veszélyeztetett terület akkor azt már nem kell védeni?
Válasz Manfanatics1 #480. hozzászólásáraViszont a 35-ös paragrafus alatt behivatkozik egy csomó egyéb jogszabályt. Na azok egyikében minden bizonnyal benne van. És ez most nem úgy fog menni mint pl az AKG-ban, hogy nem tettél ki madárodut? -10%.
Korábbi hozzászólásomban megírtam hogy jártam 2017.-ben a gyümitermeléshez kötött támogatással. Akkor elcsesztem, 100%-ban.
A meg nem ítélt támogatás kb. kétszeresét kellett visszafizetnem. Vagyis arra az évre nem kaptam, (pl legyen 300.000 ft) és még befizettem 600.000-t.
Sajnos az erről szóló határozatot nem tudtam előbányászni, de sávosan nézik, az összterületeidhez mérten hány %-ban rontottad el. Jómagam a 66-100%-ba estem, és erre a bünti a fenti volt. Ez egy általános szabály volt emlékeim szerint, nem pedig csak a termeléshez kötött támogatásokhoz rendelték hozzá.
Szántóföldre lefordítva: 10 ha szántódra kukoricát jelentettél be, de búzát találtak benne. :)
AÖP-re nézve, ha valakinek van x ha legelője, és beadja, hogy majd alternálókaszával lenyírja, de nem pózol fényképen a gép mellett, akkor az úgyis 100%-os elqrás lesz, 100%-os szankcióval.
Az én meglátásom szerint nagyon oda kell figyelni ki mit vállal, mert itt gyorsan összejön a 100%-os nem teljesítés és megy is a hatalmas bünti. Épp számoltam, 100 ha legelőnél, 80 euró/ha intenzitással, 375-ös euró/huf árfolyammal az éppen 3 millió forint a támogatás. Erre gyorsan behajthatnak majd 6 millát büntiként, a valós veszteséged meg 9 milla lesz. Nem kevés pénz.
Ne legyen igazam, de én akkor 2017-ben nagyon megtanultam a témát. (Mellesleg azon buktam el, hogy már lejárt jogszabály mellékletét néztem meg, amit a google dobott ki a gyümitám igénylése előtt. Még csak egy szemernyi rossz-, vagy csalási széndékom se volt a dolgok mögött.)
Válasz Manfanatics1 #478. hozzászólásáraBiztos hogy lesz, még ha nem is látszik a társadalmi egyeztetésre kitett anyagból (vagy a 35-ös paragrafusban hivatkozott más jogszabályokban van rögzítve, csak ember legyen a talpán, aki kihámozza).
Válasz kis Zombi #476. hozzászólásáraLehet, hogy még a finomítás előtt nyilatkozott (vagy tud valamit a pontosításról, bekeményítésről ami még nem került bele a fogalomjegyzékbe a "társadalmi egyeztetés" után)
1776 hozzászólás
Válasz Ganajos #525. hozzászólásáraAkkor 1 pont
Válasz MrPoke #524. hozzászólásáraAmalgerol csak a kondícionálóknál van
Válasz Ganajos #521. hozzászólására2 lista van. Mindkettőben szerepelhet. A konkrét szer passz, hogy szerepele.
Válasz Pont #519. hozzászólásáraHát azért bonyolították meg nehogy már a paraszt jól érezze magát.
Válasz Ganajos #517. hozzászólásáraJól érted. Lombon 1, talajba 2 pont
Válasz Pont #519. hozzászólásáraDe akkor azt nem dolgozhatom be 2 pontért nem?
Hanem csak levélre fújhatom kondícionálónak 1 pontért ha jól értelmezem
Válasz Ganajos #517. hozzászólásáraRosszul írtam!
A szántóterületek legalább 50 %-án mikrobiológiai készítmények alkalmazása vetés előtt, illetve vetéssel egy menetben kijuttatva
és a talajba dolgozva, illetve szármaradványokra kijuttatva, majd azokat a talajba keverve. 2 pont
Válasz Koczka József #514. hozzászólásáraAz sokkal egyszerűbb felület volt.
Válasz Vén cigány #516. hozzászólásáraMert a mikrobiológiai szereknél nincs bent a tájékoztatóba, csak a kondícionálóknál
Válasz Vén cigány #516. hozzászólásáraAmalgerolt rendeltem mindenképp.
De most akkor ha vetés előtt bedolgozom a talajba, 2 pontot ér, ha biostimulátorkémt fújom a növémyre, akkor 1-et? Vagy nem értem
Válasz Ganajos #512. hozzászólásáraAmalgerot nézd meg.
Vetés előtt megcsinálod vele a talajoltást, 3 l/ha dózisban.
Majd a kikelt növényekre ráfújod, mint biostimulátor, szintén 3 l/ha.
Mindegy, hogyan rakod ki, csak a könyvelés legyen jó. Talán érdemesebb az összeset biostimulátorként kifújni.
25 liternek az ára nettó 85 ezer volt tavasszal.
Válasz Koczka József #514. hozzászólásáraAz Akgsoknak kellett feltölteni eddig is!
Válasz kukaccsosz #511. hozzászólásáraSzia január 31. eddig is felkellett tölteni a naplót. Ebben semmi újdonság nincs. Csak annyival lett idén ki bővítve hogy a rovarölős kezelést 24 órán belül a Nébih honlapon rögzíteni kell. Aki meg eddig is elektronikus formában vezette lehet hogy jó lesz úgy is ha a Nébih és a vezetett napló között át járhatóság lesz. Ha az informatikusok elkészültek vele.
Most pl ha valaminél azt írja, hogy javasolt dózis 1-3 alkalommal 5-10 liter/ha, akkor akkor egyszer 5 litert kifújok azt már elfogadják?
Ti milyen biostimulátort, vagy talajoltót használtok aöpben, ami megéri az árát?
Nekem valami olyan kellene, ami lehetőleg uv álló, mert nincs a munkagépen kijuttatószerkezet, meg max. 10 ezer/ha ból megáll
Válasz Koczka József #510. hozzászólására2024 január 31-ig az idei év minden növényvédő szeres kezelését fel kell rögzíteni a nebih felületén az elektronikus permetezési naplóba mindenkinek.
Az előző hozzászólásomban levő linken elég szájbarágósan le van írva.
Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Válasz kukaccsosz #508. hozzászólásáraSzia az idei évben még nem kötelező. És nem csak az elektronikus napló de sok más sem. Csak a rovarölős kezelést kötelező 24 órán belül a Nébih honlapon rögzíteni valamint a rovarölős csávázószeres vetést.
Válasz Traktoros30 #507. hozzászólásáraez nem csak a mezőszegénységben van így... :)
Válasz Stabi #503. hozzászólásáraNem győzködni akarlak csak nem akarom hogy más is hibásan értelmezze a dolgokat.
Az idei évtől azaz 2023-tól kell elektronikusan vezetni a permetezési naplót mindenkinek aki eladásra termel.
Ezen a linken elég jól el van magyarázva:
Januártól a Nébih felületén kell vezetni az elektronikus permetezési naplót
Válasz ASRFeri #497. hozzászólásáraEgyre kevesebb pénzért egyre többet kell dolgozni?
Válasz Stabi #499. hozzászólásáraHa jól tudom lesz kiegészítő támogatás is: 0-10 hektár között 80 euró, 10-150 között 40 euró....
Válasz ..,-:) #501. hozzászólásáraBio ültetvény. Klapkának is nem véletlen volt rengeteg bio Dió ültetvénye.
Most más a menő növény.
Lényeg, hogy olcsó legyen a telepítés, és a gondozás. Szedni nem is kell ugye.
Válasz envagyok2 #502. hozzászólásáraAzért imádkoztunk vagy izgulunk……
Válasz kukaccsosz #498. hozzászólásáraCsak ha AKG voltál! Én soha nem töltöttem fel és a SPS+ Zöld mindig megjött!!
Megnéztem a rendeletet és azt mondja hogy vezetni kell és 3 évig meg kell őrizni!
(étkezési célú növények esetén)
Válasz ..,-:) #501. hozzászólásáraaszályt meg jégesőt
Mit kell vetni, telepíteni, ültetni, belépni, vállalni, ha a cél a minél több támogatás/ha !?
Válasz kukaccsosz #498. hozzászólásáraCsak ha AKG voltál! Én soha nem töltöttem fel és a SPS+ Zöld mindig megjött!!
Válasz ASRFeri #497. hozzászólására147 Euro+ aöp 60-105 Euro jelenkezés és árfolyam függvénye. Ha mindenki bejeleikezik akkor csak 60 euró, mert az alá nem mehetne 105 fölé sem ha kevesen jelentkeznek be!
Tehát minimum 400-as árfolyammal : 58 ezer+ 24 ezer= 82 ezer! Kérdés hogy megéri -e 24ft/ha
"megfelelni" !? Mert a 147 Euró jár alapból! Csak gazdálkodási napló kell otthon vezetve -ami eddig is meg volt- és ha kérik be kell mutatni! Eddig SAPS kb 60 ezer+ zöldítés 25 ezer volt!
Válasz Stabi #496. hozzászólásáraTámogatástól független hogy a permetezési naplót minden kezelésről a tárgyévben követő január 31-ig fel kell tölteni az elektronikus rendszerbe.
43/2010 FVM rendelet 30.$ 8. bekezdés
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraha csak az alaptámogatást akarod megkapni, semmi aöp, akkor is meg kell felelni a feltételességnek.
amúgy mi is számolgattunk, magyar hufban, ha nem számoltuk el, alap tám köbö 40 eft heltár, aöp pedig 25-30 eft hektáronként....
Válasz kukaccsosz #495. hozzászólásáraIgen , de nem kell beküldeni elektronikusan, csak vezetni kell ha jönnek ellenőrizni!
De ha AÖP-re jelentkezel akkor be kell küldeni 24 órán belüli rovar ölöt és a csávázó szert meg a talajfertlőtenitőt is ha jól értem, a gazdálkodási naplót pedig ,tárgy évet követő Jan 31.-ig!
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraAz elektronikus permetezési naplót akkor is vezetni kell a nincs Aöp sőt ha semmilyen támogatás nincs.
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraSzerintem az AÖP nem lesz csak 61 juró mert akkora lesz rá az igény hogy csak az alsó összeget lehet majd kifizetni! Továbbá csak azokat a szereket használhatod amit a NÉBIH listán vannak amik az eu-ban használhatóak!
Válasz Pont #492. hozzászólásáraGazdálkodási naplót akkor is kell vezetni csak nem kell elektronikusan beküldeni, csak ha jön a NÉBIH ellenőrizni akkor kell lenni legalább papír alapon! Tehát vezetni akkor is kell ha nem lesz AÖP igényed!
Válasz Stabi #490. hozzászólásáraEz jó kérdés, hogy egyáltalán nem kell gazdanaplót vezetni, vagy csak nem kell e-gazdanaplót vezetni. A feltételesség szabályainak betartását is gazdanaplóval tudják ellenőrizni. Lehet olyan vállalásokat is tenni, ami nem jár szerkorlátozással, plusz költséggel. ( pl. karbamid, baktériumtrágya, mert valamennyit amúgy is trágyáznánk....)
Válasz Ganajos #487. hozzászólásáraIgy van. Az inazuma nem méhkimélő!
Válasz kukaccsosz #489. hozzászólásáraÉs ha nem lépek be az AÖP-ba akkor csak a 146 Euro alaptámogatás jár és nincs naplózás és nincs a 80 Euró plussz támogatás!!????? Ez is egy opció, mert nincs szankció, ha elcseszek valamit és nincs bünti!! Használhatok olyan szereket amit akarok és lehet hogy hozamban megtérül, mert nem eszi meg a rovar, meg az egerek meg a gaz!!???
Válasz Stabi #488. hozzászólásáraIgen!
A rovarölővel csávázott vetőmag vetését is 24 órán belül be kell jelenteni!!!???
Akkor a talajfertőtlenítőt is??? Nem találom sehol,esetleg tudja valaki!!???
Köszi!!
Üdv!
Ahogy látom, az inazuma is bent van a méhekre veszélyes szerek között, ha én már fújtam idén repcére első kezeléskor, akkor azt már nem választhatom?
Köszi
Azt is szeretném megkérdezni, hogy aöp esetén vállalom a gyepek megöőrzését, akkor most tényleg az van, hogy ha tavaly beadtam egy területet állandó gyepként, és azt ez éven kötelező beadni, akkor is ha én már nem akarom?
Válasz belorusz1 #483. hozzászólásáraBocsi, benéztem, nem legfeljebb, hanem legalább...
Válasz belorusz1 #483. hozzászólásáralegalább 30 méter...., vagyis minimum 30 méter hosszúnak kell lennie.
"erózióvédelmi sáv:
legalább három, de legfeljebb húsz méter átlagos szélességgel rendelkező, és legalább harminc méter hosszú olyan fás- vagy lágyszárú növényzettel borított terület, amely a rétegvonallal párhuzamosan helyezkedik el, és kifejezett rendeltetése a vízerózió megakadályozása vagy mérséklése;"
Tudja valaki, hogy mi értelme lehet a 30 m hosszúságnak, ha nagyobb az erózióval veszélyeztetett terület akkor azt már nem kell védeni?
Válasz Manfanatics1 #480. hozzászólásáraViszont a 35-ös paragrafus alatt behivatkozik egy csomó egyéb jogszabályt. Na azok egyikében minden bizonnyal benne van. És ez most nem úgy fog menni mint pl az AKG-ban, hogy nem tettél ki madárodut? -10%.
Korábbi hozzászólásomban megírtam hogy jártam 2017.-ben a gyümitermeléshez kötött támogatással. Akkor elcsesztem, 100%-ban.
A meg nem ítélt támogatás kb. kétszeresét kellett visszafizetnem. Vagyis arra az évre nem kaptam, (pl legyen 300.000 ft) és még befizettem 600.000-t.
Sajnos az erről szóló határozatot nem tudtam előbányászni, de sávosan nézik, az összterületeidhez mérten hány %-ban rontottad el. Jómagam a 66-100%-ba estem, és erre a bünti a fenti volt. Ez egy általános szabály volt emlékeim szerint, nem pedig csak a termeléshez kötött támogatásokhoz rendelték hozzá.
Szántóföldre lefordítva: 10 ha szántódra kukoricát jelentettél be, de búzát találtak benne. :)
AÖP-re nézve, ha valakinek van x ha legelője, és beadja, hogy majd alternálókaszával lenyírja, de nem pózol fényképen a gép mellett, akkor az úgyis 100%-os elqrás lesz, 100%-os szankcióval.
Az én meglátásom szerint nagyon oda kell figyelni ki mit vállal, mert itt gyorsan összejön a 100%-os nem teljesítés és megy is a hatalmas bünti. Épp számoltam, 100 ha legelőnél, 80 euró/ha intenzitással, 375-ös euró/huf árfolyammal az éppen 3 millió forint a támogatás. Erre gyorsan behajthatnak majd 6 millát büntiként, a valós veszteséged meg 9 milla lesz. Nem kevés pénz.
Ne legyen igazam, de én akkor 2017-ben nagyon megtanultam a témát. (Mellesleg azon buktam el, hogy már lejárt jogszabály mellékletét néztem meg, amit a google dobott ki a gyümitám igénylése előtt. Még csak egy szemernyi rossz-, vagy csalási széndékom se volt a dolgok mögött.)
Válasz KovácsBalázs #473. hozzászólásáraLeginkább az ilyesmire gondolhatnak, ami azért kevésbé talaj kímélő
https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/kornyezetgazdalkodas/105519-tajekoztato-jelleggel-elerhetok-az-agro-okologiai-program-szer-es-hatoanyag-listai
Válasz A vasalás témája #479. hozzászólásáraMert az aöp-ös rendelet tervezet egy szót sem szól erről.
Válasz Manfanatics1 #478. hozzászólásáraBiztos hogy lesz, még ha nem is látszik a társadalmi egyeztetésre kitett anyagból (vagy a 35-ös paragrafusban hivatkozott más jogszabályokban van rögzítve, csak ember legyen a talpán, aki kihámozza).
Tudja valaki, hogy az aöp nem teljesítése esetén azontúl, hogy nem jár az aöp pénz, lesz egyéb szankció?
Válasz kis Zombi #476. hozzászólásáraLehet, hogy még a finomítás előtt nyilatkozott (vagy tud valamit a pontosításról, bekeményítésről ami még nem került bele a fogalomjegyzékbe a "társadalmi egyeztetés" után)