Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR412.2 FtUSD401.93 FtCHF439.37 FtGBP490.92 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Kérdezem a gazdák érdekeit (állítólag)képviselő a kedves NAK ilyenkor hol van ????
Ja,hogy ezzel nem kell foglalkozni ,de gondolom a tagdíj számla érkezik .......
Elgondolkodtató !!!
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásáraNálam műtrágya, gyomírtás növényvédelem sosincs. Talajmunkával viszont nem spórolok, szántok, tárcsázok. Tavaly aszályban így adott az árpa 6,5 tonnát. Idén jobban néz ki. Ha már így tolom az öko támogatást is igénylem rá. Viszont nem ökoban értékesítem. Talajom viszont nem rossz azt bevallom.
Válasz envagyok2 #9966. hozzászólásáraMagasabb költséggel se termett több.A csapadék ami tenne a termésátlagra,nem a magasabb költség.Ez a tapasztalat.Így szélsőséges időkben is talpon lehet maradni.
Válasz Pont #9967. hozzászólásáraAzzzz nem mezőgazdaság, nem is vidékfejlesztés, hanem pl. tájhasznosításNem kell mindenhol termelni...sőt így-1o éves átvételi árakon - sehol nem kellene...Otthon Horvátországban sem csinálnak ebből problémát pl, a karsztlegelőket hasznosító dalmátok...kapnak támogatást, és eszük ágában sincs termelni..
Válasz Robess #9968. hozzászólására Egyet beszélünk....nehezemre esik kimondani, mert 23 éve mezőgazdászként tevékenykedem, de súlyos vereséget szenvedtünk. Eddig is erős törekvések voltak ennek a nemzatgazdasági ágazatnak tönkretételére, de most nagyot kapott gyomrába a vidék..a virágkaspók, a fahidak, meg az állatsimogatók puszta léte nem kompenzál semmit...Igen tudjuk, hogy ukrajna egy Cargill bábállam...s ennek mi isszuk meg a levét. Pont azon gondokodtam, hogy ha kiesett az az 5 mill hektár a termelésből, akkor a maradékon érik el azt a kibocsátási volument, amit az adott volna. Bármi áron....GMO, DDT, Glyfozát, Toxin...
Válasz rongyos #9962. hozzászólásáraTisztában vagyok azzal, hogy ki akarják fektetni a mezőgazdaságot bizonyos körök. Kb.két gazdasági év alatt véghez is vihetik. Ha csak nem jö közbe valami szélsőséges dolog...
Kell az új piac az ukrán gabonának (pontosabban az ott tevékenykedő nyugati vállalatoknak akik már rátették a kezüket az ukrán termőföldek nagy részére).
Most itt is ezt tervezik!
Szerinted a földárak miért kaptak ársapkát?
Miért jelentek meg a közelmúltban nagyvállalati megbízottak, akik eladóvá vált, csődbe került mg.üzemek, állatartó telepek, termőföldek megvásárlására kaptak megbízásokat?
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásáraIgen, leírtad pontosan a mezőgazdaság halálát. Az nem mezőgazdaság, hogy füvesítünk, meg felvesszük a támogatást, fiatalra íratva, pedig ez lesz. Mondjuk akkor majd nem tudom mivel kereskednek, akik mosta arra büszkék, hogy ők tovább bírják anyagilag mint a gazdák, de úgy néz ki a kocka el van vetve, csak azért sem vásárolják fel a magyar termelők terményeit életben tartási áron....
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásárasok évvel ezelőtt nagy vita volt, hogy mit ad ez a csökkentett műverlés, akkro azt mondtátok, hogy termésbe jobb, de minimum annyi, mitn a hagyományos. ezek a termések azért jóval karcsúbbnak tűnnek, erre a szintre állt be így a dolog, ez a hosszú távon fennmaradó szint?
sok vita volt, hogy erről a szintről kis ktg-gel is lehetne ktget meghaladó bevételt elérni (vagyos hogy határköltség jóval alacsonyabb, mint a határbevétel, tehát érdemes volna a ktget növelni), szuerinted innen érdemes, vagy nem, ez a profit maximum? a kockázat miatt nem növeled, az )időjárási) kockázat miatt álltál be erre a szintre, vagy egyéb okai vannak?
Válasz Pont #9956. hozzászólására2 éve nincs műtrágya kiszórva.Gabona csávázott visszavetett mag.Egy olcsó (TBM)gyomirtás volt.Egy sor grúberbe,van no-till-be is vetve.Árpát 4 tonnát,búzát 3-3,5 tonnát várok.
Válasz envagyok2 #9963. hozzászólásáraLegyen igazad...mert az exportra termelő szereplők ( mint pl. a mezőgazdaság....) nagyon komoly versenyhátrányban van. S nagyon komoly nyomok maradnak a költségvetésükben ebben azévben, ami pl. érintheti a jövőbeni finanszírozási képességüket...nesze neked üzleti terv pl.
Válasz rongyos #9962. hozzászólásáraa ft csak addig erősödik, amíg biztosan meg nem jönnek az eu-s milliárdok, amint azok biztosan it tvannak, azonnal elkezdődik a kamatcsökkentés, és beáll újra a 400as szint, ami kell a ktgvetés bevételi oldalának. csak amíg nincs itt a lóvé addig nem merik a kamatot vágni, nehogy megint fölboruljon minden. a brutális kamatfelár miatt erős a ft, sokszorosan fáj ez a ktgvetlsnek, kamatkiadások, áfa bevétel. ez biztos nem fog így maradni, csak ezt ki kell várni, mikro lehet elengedni a gyepőlőt, mikortól nem lesznek fontosak a ft-ot vásárló, kamatfelárra utazó befektetők.
Válasz Robess #9954. hozzászólásáraEgyik öreg bácsika szokta mondani, aki megjárta az amerikai hadifogságot ...olyan szemetek mint az oroszok, csak angolul beszélnek...nehéz hinni bárkinek. Bár ha a fenti sávra néz az ember és nem is az árákat figyeli, hanem az árfolyamokat..sok jóra nem kell számítani...
A mezőgazdaság nagyon meg fog rogyni....410 es árfolyammal vásárolt inputanyag, és 350 es árfolyammal eladott termény...önmagáért beszél...
Válasz ..,-:) #9959. hozzászólására2 hete még 2o forinttal többet ért egy EURO mire aratás lesz...a maitól 4o forinttal fog kevesebbet érni..ha a forint erősödése folytatódik. Szóval nem tudom, hogy ki dobta le a vidékre az atombombát....a ruszkik vagy az ukránok...de nagyot robbant...lassan 9 tonna kell az önköltséghez...
Válasz MrPoke #9957. hozzászólásáraÉn csak a rászórt inputot adtam össze és ahhoz kell 6 tonna termés…..
Itt már 2 hete volt hasonló számolás másoknál és az akkori gabona árakkal már a 7 tonna ott nem volt elég, és ez “csak” az input része volt…..MAP, Káli, fémzárolt vetőmag, nitrogén, gyomirtó, gombaölő, bogár.
Nem kell sorba állni az új gépekért……
Válasz Raport #9955. hozzászólásáraHa ezek az árak maradnak, akkor vége a mezőgazdaságnak. A tavalyiról ne beszéljünk, mindenki eladhatta volna még jó áron. De idén a 400 ezres (most hiába kevesebb, az alapot ősszel ki kellett tenni) műtrágyával elindított, dupla növszer, vetőmag, gépáras költségvetés ilyen 5 évvel ezelőtti felvásárlási árakon, akkora bukta, hogy még hitelt sem adnak rá, kész ennyi volt.....
Dél-Dunántúl kb, Somogy megye, Baranya megye és Tolna megye
új EUR búza új kukorica új árpa új HO napra
Kereskedő 1: 67.000 Ft/t 73.000 Ft/t nincs ár 133.000 Ft/t
Kereskedő 2: 72.000 Ft/t 77.000 Ft/t 55.000 Ft/t 140.000 Ft/t
Kereskedő 3: 67.500 Ft/t 71.000 Ft/t 53.000 Ft/t nincs ár
Matif ár: 234EUR > 87.000 Ft/t 226EUR>84.000 Ft/t nincs repce ára: 431 EUR >>>160.000 Ft/t, ebből mínusz 20.000 Ft/t>>> 140.000 Ft/t napra
EURHUF: 371
Melyik kereskedő az 1-2-3? Hívja fel mindenki a környékén lévő kereskedőket és kérdezzen rá, ki miért mennyit ad. Keresse meg mindenki az elérhetőségeket és hívja fel őket! 10-20 perc max, nem több.
Egyéb infó:
Egyik kereskedő csak januári szállításra vesz árpát.
Egyik kereskedő újságolja, a környék városába lengyelből átcímkézett ukrán kukorica érkezett, 600 tonna, ezt veszi környékbeli feldolgozó.
Romániából is átcimkézett ukrán kukorica és termény érkezik romániaiként, mondja egy másik kereskedő.
kb 1.200.000 ha-on vetettek búzát a gazdák, ha lenne egy országos 6 t/ha átlagtermés, akkor 7.2 millió tonna új búza, ha csak 5 t/ha az átlagtermés, akkor 6 millió tonna termés 2023-ban.
Kukorica viszont csak 750-800.000 ha-on lett vetve!
A gazdák egy része már köti előre a búzát, belátták és rájöttek, nagyon benézték az idei évet is, de jobb későn mint aratáskor!
Sok-sok nagy gazda, akik egyenként több ezer tonna tavalyi kukoricát, búzát és napraforgót tárolnak, továbbra is kivárnak, nem adnak el semmit!
MAtif, USDA árak mostani szintjükről még simán eshetnek 10-15-20 %-ot, és akkor még nem történt semmi különös. Az magyar árakban még 10.000 Ft esés.
Aratáskori búza ár 55-60.000 Ft/t közötti szinten teljesen reális.
Ha leesik MATIF 200 EUR-ra és EURHUF beerősödik 360-ra, akkor abból 72.000 Ft/t MATIF ár adódik, ami magyar búzára idei állapotokat figyelembevéve kb 15.000 Ft/t.al alacsonyabb árat eredményez. Ha eladta volna minden gazda a terményét, akkor a megszokott 5-8.000 Ft/t különbség lenne magyar és Matif ár között, helyette 15.000 Ft/t lesz.
Válasz Raport #9948. hozzászólásáraJó nagy hülyék vagyunk....mert a tudatlan parasztot mindig is kihasználták. S ez így megy évezredek óta....ez csak annyiban fog változni, hogy egyre kevesebben leszünk.
Válasz Robess #9950. hozzászólásáraAmíg az USA és az EU pátyolgatja az ukránokat, nem lesz itt semmi volumencsökkenés. Szerintem egy napraforgó üzemet áttelepíteni és újjáépíteni pillanatok alatt lehet, ha amerikai érdekről van szó. Amúgy ezt ki mondta, hogy a raktárak megsemmisültek? Csak azért kérdem, mert erről a frontvonalról és a háborúról, csak a dezinformáció jut az ember eszébe...
Sziasztok! Véleményem szerint is a jelenlegi felállás alapján a nyomott árak tartósak maradhatnak. De a felállás (mint az időjárás) változhat!
A fekete-tengeri gabonafolyosó lezárása lesz a következő lépése Putyinnak. Ennek azonban már nem lesz (vélhetően) árfelhajtó hatása, mivel az EU-n keresztül megnyílt az út az Ukrán gabona exportjának.
Viszont ami még bekeverhet, amit geostratégiai elemzők is írnak, hogy Oroszország rövidesen elkezdi támadni Ukrajna mezőgazdasági szektorát, amelyet nehezebb megvédeni, mint pl. a rakétaelhárító rendszerekkel hatékonyan védett energia infrastruktúrát. Ez drasztikusan csökkentheti az ukrán exportot.
Ne felejtsük el, hogy Ukrajna legalább 15 százalékát elveszítette a gabonafélék tárolására szolgáló raktárainak, a napraforgóolajat előállító feldolgozó üzemek is nagyrészt megsemmisültek, plusz becslések szerint eddig 5 millió ha termőföldet aláaknáztak az oroszok. Ha ezek a számok nőni fognak, akkor a gabonaárak újra emelkedhetnek.
Plusz még itt az El Niño. Azt jósolják, hogy 2023 lehet a legmelegebb év a mérések kezdete óta...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraTerményes cégnél dolgozó barátom szerint az olasz malomban 78.000 Ft-ért van ott az ukrán búza, lebillentve vagy vagonból kirakodva. Malmi A1, 30-32 sikért, 80 hekto, tisztított, toxinmentes, első osztályú anyag, máskép az olaszok nem is foglalkoznának vele. És ebben benne van a szállítás meg a kereskedő haszna. Ezzel az árral kell versenyeznie annak, aki olaszban szeretne exportpiacot szerezni.
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraJa, durva, most röhögnöm kellett, 1.000 Ft 1 kg fehérkenyér, a búza ára meg csak 55 Ft/kg lesz, így a kenyér 80 %-át kitevő liszt, ami ugye a kenyér, az árban csak 3-4 % :)
A felgyújtás már nekem is eszembe jutott, de kukoricával. Kérdések: Külön vagy együtt gyújtsuk fel? Hol gyújtsuk fel?
Én a franciákat venném alapul, minisztérium, Parlament, autópálya, városok tere, stb-t helyszíneket támogatom.
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraMeg kell csinálni kicsiben.
Falu, kis pékség, saját búza, saját munka.
Ha így is inkább elmennek 30 kilóméterre a tescoba kenyérért, akkor tényleg gyújtsuk fel, és irány a kút.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraa próféta beszéljen belőled MINDENKORI REKORDTERMÉS az hiányzik, mifelénk térdig se ,érnek a búzák tavaly is így kezdődött... 30-40q lett meg annyi se, Békés megye..
Válasz CirokMan #9935. hozzászólásáraMeglátjuk. Azt azért még én is túlzásnak tartom, viszont a piaci folyamatok mást mutatnak. Mindjárt kiderül, az aratás már itt van a nyakunkon.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraEzt egy felvasarlo sem mondhatta szebben...
En nem adom 80 000 ft/t alatt. Kivarom az arat az ideivel. Raerek...
Tavalyim mondjuk nincs.
Öveket becsatolni, a búza hamarosan földbeáll!
200 EUR/t MATIF ár és egy 360-as EURHUF árfolyam, mínusz 15.000 Ft/t magyarországi paritásra számolt árból kb 55-60.000 Ft/t ár jön ki.
Rémálmaink legszörnyűbb másodperceiben láthattunk 49.000 Ft/t árat is, azt jó lenne elkerülni!
Hogy ne basszunk ki magunkkal teljesen, és legyen mit idén is a tejbe aprítani, aki eddig nem adta el, az mire vár?????????
150.000 Ft/t árról megállás nélkül folyamatosan esik az ára!!!
Most kb 70.000 Ft/t-nál tart!
Most komolyan, meg kell várni amíg jön az aratás, és a mindenkori rekord betakarított mennyiség, kb 6-7 millió tonna a földbe veri az árakat?
Akik nem adták el 100.000 Ft ár felett a 2022-es búzájukat, és még mindig tartogatják azok már nem csak magukkal basznak ki hanem az összes gazdával!
Szóval jó lenne levonni a sanyarú következtetést és végre döntést hozni!!!!
Magyarország, az EU és a környékünk idén belefullad a búzába, annyi van raktáron és annyi új termés várható!
Ha valaki 50-55.000 Ft/t áron adja majd el a 2022-es búzáját, az..... az megérdemli....
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraMutragyara is mondtak, hogy nem is lesz, vegyunk 400-ert...
Pont ugyanennyire hiszem el a 3-sal kezdodo arpa arat...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraEgyik kukorica feldolgozónak az ukrán kukorica ára 6-7ezer közt megállt, minden féle díjakkal együtt…..és még így sem tudják eladni az abból készült feldolgozott termékeket……csak hogy mire számítsunk…..
Egy szem, nem sok, de még annyit sem vetettem…..
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraEl vagy távedve, nézd meg az EU tőzsdei árakat. Annyiért lehet eladni. Az pedig 80eFt/t és azt ukrajnából el kell vinni.....
Magyarországon a felvásárlási árak normál körülmények közt az EU tőzsdei ár -15 -20% ugye ez a kereskedő haszna fuvar stb.....
Mennyinek kellene most akkor lennie a terményeknek az árának?
Ehez hozzá jön az árlehajtás kartelezés, amivel próbálják az eddigi veszteségeiket minél jobban csökkenteni.
Itt elhangzott az egy nagy felvásárló szájából, hogy az árpa lehet 3-al fog kezdődni.....
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraegész európában nem szálltak el az élemiszer árak. könnyen lehetr, hogy a 320ért vett szotyin vesztesége van, de muszáj volt vennie, mert ha nem vesz, akkor nem lesz alapanyag, és kiszorul a piacról. bízott benne, hogy majd az ő termékénél is tud árat emelni.
egyébként az olaszok nem vettek gabonát tavaly nyáron, ősszel, épp az ára miatt, mert nem hittek abba, hogy a 400 eurós gabonából készült barillát a németek meg fogják venni, iki tudják fizetni, mikor a fagyhalálra készültek. veszteséget pedig nem akartak termelni, a saját több száz éves családi üzemekeiket nem tették kockára, úgy voltak vele, hogy akkor lesz kevesebb barilla, és húsvéti sonka, amennyit a piac elbír ilyen áron is. utána meg majd lesz valami. most vesznek, mikor csökkent az ár, újra mennek a kamionok.
Válasz MrPoke #9927. hozzászólásáraNem a kis halakra gondoltam, hanem azokra, akik busás hasznot realizáltak már a 2021-ben is, az akkor még olcsóbban előállított, majd 12-13.000 forintért felvásárolt kukoricán, meg azokra, akiknek megérte 28-32.000 Ft-os áron megvenni, és feldolgozni a 2021-és napraforgót. Azok milyen hasznot realizálnak szerinted most a 7.000 Ft-os kukorica és 14.000 Ft-os napraforgó alapanyagárak miatt, miközben egész Európában elszálltak a feldolgozott élelmiszerek árai, nálunk rekord magas az étolaj ára, stb.???!?!
12429 hozzászólás
Válasz J.Z.6600 #9977. hozzászólásáraAlakulnak ezek az árak. Sajnos itt a keleti határ felé ebből minimum egy 10eFt/t vegyél le.
Válasz J.Z.6600 #9977. hozzászólásáraSok gazda kezét fogni kellene,mint egy óvodásnak,mikor elindul bevásárolni inputot,a 13 ezres felvásárlási ár fényében.Hopp,most meg kopp.
Friss ár !
Dél Rábaközi- felvásárló:
Tak. búza :63500 Ft/t
Őszi Tak.Árpa :52000 Ft/t.
Repce :156000 Ft/t.
Kukorica :71000Ft/t
Kérdezem a gazdák érdekeit (állítólag)képviselő a kedves NAK ilyenkor hol van ????
Ja,hogy ezzel nem kell foglalkozni ,de gondolom a tagdíj számla érkezik .......
Elgondolkodtató !!!
Válasz trikolor5 #9973. hozzászólásáraTudjuk,tudjuk itt mindenkinek 10T termések vannak 0 mütrágyával,persze!
Békés megye búza tábla, lenne helye néhány mm csapadék nak.
Békés megye búza tábla, lenne helye néhány mm csapadék nak.
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásáraNálam műtrágya, gyomírtás növényvédelem sosincs. Talajmunkával viszont nem spórolok, szántok, tárcsázok. Tavaly aszályban így adott az árpa 6,5 tonnát. Idén jobban néz ki. Ha már így tolom az öko támogatást is igénylem rá. Viszont nem ökoban értékesítem. Talajom viszont nem rossz azt bevallom.
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásáraTennél fel képet,kíváncsi vagyok a min till művelésese árpádra,búzádra :)
Válasz envagyok2 #9966. hozzászólásáraMagasabb költséggel se termett több.A csapadék ami tenne a termésátlagra,nem a magasabb költség.Ez a tapasztalat.Így szélsőséges időkben is talpon lehet maradni.
Válasz Pont #9967. hozzászólásáraAzzzz nem mezőgazdaság, nem is vidékfejlesztés, hanem pl. tájhasznosításNem kell mindenhol termelni...sőt így-1o éves átvételi árakon - sehol nem kellene...Otthon Horvátországban sem csinálnak ebből problémát pl, a karsztlegelőket hasznosító dalmátok...kapnak támogatást, és eszük ágában sincs termelni..
Válasz Robess #9968. hozzászólására Egyet beszélünk....nehezemre esik kimondani, mert 23 éve mezőgazdászként tevékenykedem, de súlyos vereséget szenvedtünk. Eddig is erős törekvések voltak ennek a nemzatgazdasági ágazatnak tönkretételére, de most nagyot kapott gyomrába a vidék..a virágkaspók, a fahidak, meg az állatsimogatók puszta léte nem kompenzál semmit...Igen tudjuk, hogy ukrajna egy Cargill bábállam...s ennek mi isszuk meg a levét. Pont azon gondokodtam, hogy ha kiesett az az 5 mill hektár a termelésből, akkor a maradékon érik el azt a kibocsátási volument, amit az adott volna. Bármi áron....GMO, DDT, Glyfozát, Toxin...
Válasz rongyos #9962. hozzászólásáraTisztában vagyok azzal, hogy ki akarják fektetni a mezőgazdaságot bizonyos körök. Kb.két gazdasági év alatt véghez is vihetik. Ha csak nem jö közbe valami szélsőséges dolog...
Kell az új piac az ukrán gabonának (pontosabban az ott tevékenykedő nyugati vállalatoknak akik már rátették a kezüket az ukrán termőföldek nagy részére).
Most itt is ezt tervezik!
Szerinted a földárak miért kaptak ársapkát?
Miért jelentek meg a közelmúltban nagyvállalati megbízottak, akik eladóvá vált, csődbe került mg.üzemek, állatartó telepek, termőföldek megvásárlására kaptak megbízásokat?
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásáraIgen, leírtad pontosan a mezőgazdaság halálát. Az nem mezőgazdaság, hogy füvesítünk, meg felvesszük a támogatást, fiatalra íratva, pedig ez lesz. Mondjuk akkor majd nem tudom mivel kereskednek, akik mosta arra büszkék, hogy ők tovább bírják anyagilag mint a gazdák, de úgy néz ki a kocka el van vetve, csak azért sem vásárolják fel a magyar termelők terményeit életben tartási áron....
Válasz barazdabetyar. #9965. hozzászólásárasok évvel ezelőtt nagy vita volt, hogy mit ad ez a csökkentett műverlés, akkro azt mondtátok, hogy termésbe jobb, de minimum annyi, mitn a hagyományos. ezek a termések azért jóval karcsúbbnak tűnnek, erre a szintre állt be így a dolog, ez a hosszú távon fennmaradó szint?
sok vita volt, hogy erről a szintről kis ktg-gel is lehetne ktget meghaladó bevételt elérni (vagyos hogy határköltség jóval alacsonyabb, mint a határbevétel, tehát érdemes volna a ktget növelni), szuerinted innen érdemes, vagy nem, ez a profit maximum? a kockázat miatt nem növeled, az )időjárási) kockázat miatt álltál be erre a szintre, vagy egyéb okai vannak?
Válasz Pont #9956. hozzászólására2 éve nincs műtrágya kiszórva.Gabona csávázott visszavetett mag.Egy olcsó (TBM)gyomirtás volt.Egy sor grúberbe,van no-till-be is vetve.Árpát 4 tonnát,búzát 3-3,5 tonnát várok.
Válasz envagyok2 #9963. hozzászólásáraLegyen igazad...mert az exportra termelő szereplők ( mint pl. a mezőgazdaság....) nagyon komoly versenyhátrányban van. S nagyon komoly nyomok maradnak a költségvetésükben ebben azévben, ami pl. érintheti a jövőbeni finanszírozási képességüket...nesze neked üzleti terv pl.
Válasz rongyos #9962. hozzászólásáraa ft csak addig erősödik, amíg biztosan meg nem jönnek az eu-s milliárdok, amint azok biztosan it tvannak, azonnal elkezdődik a kamatcsökkentés, és beáll újra a 400as szint, ami kell a ktgvetés bevételi oldalának. csak amíg nincs itt a lóvé addig nem merik a kamatot vágni, nehogy megint fölboruljon minden. a brutális kamatfelár miatt erős a ft, sokszorosan fáj ez a ktgvetlsnek, kamatkiadások, áfa bevétel. ez biztos nem fog így maradni, csak ezt ki kell várni, mikro lehet elengedni a gyepőlőt, mikortól nem lesznek fontosak a ft-ot vásárló, kamatfelárra utazó befektetők.
Válasz Robess #9954. hozzászólásáraEgyik öreg bácsika szokta mondani, aki megjárta az amerikai hadifogságot ...olyan szemetek mint az oroszok, csak angolul beszélnek...nehéz hinni bárkinek. Bár ha a fenti sávra néz az ember és nem is az árákat figyeli, hanem az árfolyamokat..sok jóra nem kell számítani...
A mezőgazdaság nagyon meg fog rogyni....410 es árfolyammal vásárolt inputanyag, és 350 es árfolyammal eladott termény...önmagáért beszél...
Válasz ..,-:) #9959. hozzászólására2 hete még 2o forinttal többet ért egy EURO mire aratás lesz...a maitól 4o forinttal fog kevesebbet érni..ha a forint erősödése folytatódik. Szóval nem tudom, hogy ki dobta le a vidékre az atombombát....a ruszkik vagy az ukránok...de nagyot robbant...lassan 9 tonna kell az önköltséghez...
Válasz ..,-:) #9959. hozzászólására180kg vetőmag, 1,5qNS (200eFt/t), gyomírtó, direkt vetés aratás.
A befektetést megtermi, sőt a dupláját és jólvan....
Én már most keresem a gépet amit venni kellene.. :D Pl kell egy jó nagy pótkocsi :D
Válasz MrPoke #9957. hozzászólásáraÉn csak a rászórt inputot adtam össze és ahhoz kell 6 tonna termés…..
Itt már 2 hete volt hasonló számolás másoknál és az akkori gabona árakkal már a 7 tonna ott nem volt elég, és ez “csak” az input része volt…..MAP, Káli, fémzárolt vetőmag, nitrogén, gyomirtó, gombaölő, bogár.
Nem kell sorba állni az új gépekért……
Válasz Pont #9956. hozzászólásáraEz pedig akar hogy számoljuk mínusz….nem kicsit…nagyon…
Válasz Raport #9955. hozzászólásáraJelenlegi helyzetben ha ilyen árak lesznek összerakom a két kezem és adom el azonnal.
Válasz Raport #9955. hozzászólásáraHa ezek az árak maradnak, akkor vége a mezőgazdaságnak. A tavalyiról ne beszéljünk, mindenki eladhatta volna még jó áron. De idén a 400 ezres (most hiába kevesebb, az alapot ősszel ki kellett tenni) műtrágyával elindított, dupla növszer, vetőmag, gépáras költségvetés ilyen 5 évvel ezelőtti felvásárlási árakon, akkora bukta, hogy még hitelt sem adnak rá, kész ennyi volt.....
Hol tartanak ma az árak?
Dél-Dunántúl kb, Somogy megye, Baranya megye és Tolna megye
új EUR búza új kukorica új árpa új HO napra
Kereskedő 1: 67.000 Ft/t 73.000 Ft/t nincs ár 133.000 Ft/t
Kereskedő 2: 72.000 Ft/t 77.000 Ft/t 55.000 Ft/t 140.000 Ft/t
Kereskedő 3: 67.500 Ft/t 71.000 Ft/t 53.000 Ft/t nincs ár
Matif ár: 234EUR > 87.000 Ft/t 226EUR>84.000 Ft/t nincs repce ára: 431 EUR >>>160.000 Ft/t, ebből mínusz 20.000 Ft/t>>> 140.000 Ft/t napra
EURHUF: 371
Melyik kereskedő az 1-2-3? Hívja fel mindenki a környékén lévő kereskedőket és kérdezzen rá, ki miért mennyit ad. Keresse meg mindenki az elérhetőségeket és hívja fel őket! 10-20 perc max, nem több.
Egyéb infó:
Egyik kereskedő csak januári szállításra vesz árpát.
Egyik kereskedő újságolja, a környék városába lengyelből átcímkézett ukrán kukorica érkezett, 600 tonna, ezt veszi környékbeli feldolgozó.
Romániából is átcimkézett ukrán kukorica és termény érkezik romániaiként, mondja egy másik kereskedő.
kb 1.200.000 ha-on vetettek búzát a gazdák, ha lenne egy országos 6 t/ha átlagtermés, akkor 7.2 millió tonna új búza, ha csak 5 t/ha az átlagtermés, akkor 6 millió tonna termés 2023-ban.
Kukorica viszont csak 750-800.000 ha-on lett vetve!
A gazdák egy része már köti előre a búzát, belátták és rájöttek, nagyon benézték az idei évet is, de jobb későn mint aratáskor!
Sok-sok nagy gazda, akik egyenként több ezer tonna tavalyi kukoricát, búzát és napraforgót tárolnak, továbbra is kivárnak, nem adnak el semmit!
MAtif, USDA árak mostani szintjükről még simán eshetnek 10-15-20 %-ot, és akkor még nem történt semmi különös. Az magyar árakban még 10.000 Ft esés.
Aratáskori búza ár 55-60.000 Ft/t közötti szinten teljesen reális.
Ha leesik MATIF 200 EUR-ra és EURHUF beerősödik 360-ra, akkor abból 72.000 Ft/t MATIF ár adódik, ami magyar búzára idei állapotokat figyelembevéve kb 15.000 Ft/t.al alacsonyabb árat eredményez. Ha eladta volna minden gazda a terményét, akkor a megszokott 5-8.000 Ft/t különbség lenne magyar és Matif ár között, helyette 15.000 Ft/t lesz.
Válasz rongyos #9952. hozzászólására"Amúgy ezt ki mondta, hogy a raktárak megsemmisültek?"
Nem az összes, jelenleg kb. 15%-a.
Peter Zeihan amerikai geostratégiai kérdésekre szakosodott író és elemző.
Válasz Raport #9948. hozzászólásáraJó nagy hülyék vagyunk....mert a tudatlan parasztot mindig is kihasználták. S ez így megy évezredek óta....ez csak annyiban fog változni, hogy egyre kevesebben leszünk.
Válasz Robess #9950. hozzászólásáraAmíg az USA és az EU pátyolgatja az ukránokat, nem lesz itt semmi volumencsökkenés. Szerintem egy napraforgó üzemet áttelepíteni és újjáépíteni pillanatok alatt lehet, ha amerikai érdekről van szó. Amúgy ezt ki mondta, hogy a raktárak megsemmisültek? Csak azért kérdem, mert erről a frontvonalról és a háborúról, csak a dezinformáció jut az ember eszébe...
Válasz MrPoke #9941. hozzászólására2024-ben lesz annyi, ebben biztos vagyok.
Sziasztok! Véleményem szerint is a jelenlegi felállás alapján a nyomott árak tartósak maradhatnak. De a felállás (mint az időjárás) változhat!
A fekete-tengeri gabonafolyosó lezárása lesz a következő lépése Putyinnak. Ennek azonban már nem lesz (vélhetően) árfelhajtó hatása, mivel az EU-n keresztül megnyílt az út az Ukrán gabona exportjának.
Viszont ami még bekeverhet, amit geostratégiai elemzők is írnak, hogy Oroszország rövidesen elkezdi támadni Ukrajna mezőgazdasági szektorát, amelyet nehezebb megvédeni, mint pl. a rakétaelhárító rendszerekkel hatékonyan védett energia infrastruktúrát. Ez drasztikusan csökkentheti az ukrán exportot.
Ne felejtsük el, hogy Ukrajna legalább 15 százalékát elveszítette a gabonafélék tárolására szolgáló raktárainak, a napraforgóolajat előállító feldolgozó üzemek is nagyrészt megsemmisültek, plusz becslések szerint eddig 5 millió ha termőföldet aláaknáztak az oroszok. Ha ezek a számok nőni fognak, akkor a gabonaárak újra emelkedhetnek.
Plusz még itt az El Niño. Azt jósolják, hogy 2023 lehet a legmelegebb év a mérések kezdete óta...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraTerményes cégnél dolgozó barátom szerint az olasz malomban 78.000 Ft-ért van ott az ukrán búza, lebillentve vagy vagonból kirakodva. Malmi A1, 30-32 sikért, 80 hekto, tisztított, toxinmentes, első osztályú anyag, máskép az olaszok nem is foglalkoznának vele. És ebben benne van a szállítás meg a kereskedő haszna. Ezzel az árral kell versenyeznie annak, aki olaszban szeretne exportpiacot szerezni.
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraJa, durva, most röhögnöm kellett, 1.000 Ft 1 kg fehérkenyér, a búza ára meg csak 55 Ft/kg lesz, így a kenyér 80 %-át kitevő liszt, ami ugye a kenyér, az árban csak 3-4 % :)
A felgyújtás már nekem is eszembe jutott, de kukoricával. Kérdések: Külön vagy együtt gyújtsuk fel? Hol gyújtsuk fel?
Én a franciákat venném alapul, minisztérium, Parlament, autópálya, városok tere, stb-t helyszíneket támogatom.
Héten 7000 vitték a búzát egy kollégától. 3900-as árpa ajánlat is már érkrkezett a piacon. Olcsóbb lesz vele fűteni mint fával. Kalászosnak kapufa !
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraMeg kell csinálni kicsiben.
Falu, kis pékség, saját búza, saját munka.
Ha így is inkább elmennek 30 kilóméterre a tescoba kenyérért, akkor tényleg gyújtsuk fel, és irány a kút.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraLákátoszoli embere-e vagy? Nehogy már az ezerforintos kenyér kilójából 3-4%-ot kapjunk, akkor simán felgyújtom, mint Karsai elvt. anno.
Válasz Bárány #9942. hozzászólásáraKizárt
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraa próféta beszéljen belőled MINDENKORI REKORDTERMÉS az hiányzik, mifelénk térdig se ,érnek a búzák tavaly is így kezdődött... 30-40q lett meg annyi se, Békés megye..
Válasz .Szabi. #9937. hozzászólásáraSzerintem ugyanannyi lesz.
Válasz CirokMan #9939. hozzászólásáraAkkor várhatsz vagy 5-10 évet ha 80eFt ra várasz. :D
Válasz CirokMan #9935. hozzászólásáraMeglátjuk. Azt azért még én is túlzásnak tartom, viszont a piaci folyamatok mást mutatnak. Mindjárt kiderül, az aratás már itt van a nyakunkon.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraEzt egy felvasarlo sem mondhatta szebben...
En nem adom 80 000 ft/t alatt. Kivarom az arat az ideivel. Raerek...
Tavalyim mondjuk nincs.
Válasz .Szabi. #9937. hozzászólásárael kell kezdeni felvásárolni a tárolósátrakat, mert ősszel nagy árréssel lehet eladni
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraMajd elmegy 2024-ben, ősszel nem sok vetés lesz.
Öveket becsatolni, a búza hamarosan földbeáll!
200 EUR/t MATIF ár és egy 360-as EURHUF árfolyam, mínusz 15.000 Ft/t magyarországi paritásra számolt árból kb 55-60.000 Ft/t ár jön ki.
Rémálmaink legszörnyűbb másodperceiben láthattunk 49.000 Ft/t árat is, azt jó lenne elkerülni!
Hogy ne basszunk ki magunkkal teljesen, és legyen mit idén is a tejbe aprítani, aki eddig nem adta el, az mire vár?????????
150.000 Ft/t árról megállás nélkül folyamatosan esik az ára!!!
Most kb 70.000 Ft/t-nál tart!
Most komolyan, meg kell várni amíg jön az aratás, és a mindenkori rekord betakarított mennyiség, kb 6-7 millió tonna a földbe veri az árakat?
Akik nem adták el 100.000 Ft ár felett a 2022-es búzájukat, és még mindig tartogatják azok már nem csak magukkal basznak ki hanem az összes gazdával!
Szóval jó lenne levonni a sanyarú következtetést és végre döntést hozni!!!!
Magyarország, az EU és a környékünk idén belefullad a búzába, annyi van raktáron és annyi új termés várható!
Ha valaki 50-55.000 Ft/t áron adja majd el a 2022-es búzáját, az..... az megérdemli....
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraMutragyara is mondtak, hogy nem is lesz, vegyunk 400-ert...
Pont ugyanennyire hiszem el a 3-sal kezdodo arpa arat...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraEgyik kukorica feldolgozónak az ukrán kukorica ára 6-7ezer közt megállt, minden féle díjakkal együtt…..és még így sem tudják eladni az abból készült feldolgozott termékeket……csak hogy mire számítsunk…..
Egy szem, nem sok, de még annyit sem vetettem…..
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraEl vagy távedve, nézd meg az EU tőzsdei árakat. Annyiért lehet eladni. Az pedig 80eFt/t és azt ukrajnából el kell vinni.....
Magyarországon a felvásárlási árak normál körülmények közt az EU tőzsdei ár -15 -20% ugye ez a kereskedő haszna fuvar stb.....
Mennyinek kellene most akkor lennie a terményeknek az árának?
Ehez hozzá jön az árlehajtás kartelezés, amivel próbálják az eddigi veszteségeiket minél jobban csökkenteni.
Itt elhangzott az egy nagy felvásárló szájából, hogy az árpa lehet 3-al fog kezdődni.....
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraegész európában nem szálltak el az élemiszer árak. könnyen lehetr, hogy a 320ért vett szotyin vesztesége van, de muszáj volt vennie, mert ha nem vesz, akkor nem lesz alapanyag, és kiszorul a piacról. bízott benne, hogy majd az ő termékénél is tud árat emelni.
egyébként az olaszok nem vettek gabonát tavaly nyáron, ősszel, épp az ára miatt, mert nem hittek abba, hogy a 400 eurós gabonából készült barillát a németek meg fogják venni, iki tudják fizetni, mikor a fagyhalálra készültek. veszteséget pedig nem akartak termelni, a saját több száz éves családi üzemekeiket nem tették kockára, úgy voltak vele, hogy akkor lesz kevesebb barilla, és húsvéti sonka, amennyit a piac elbír ilyen áron is. utána meg majd lesz valami. most vesznek, mikor csökkent az ár, újra mennek a kamionok.
Válasz MrPoke #9927. hozzászólásáraNem a kis halakra gondoltam, hanem azokra, akik busás hasznot realizáltak már a 2021-ben is, az akkor még olcsóbban előállított, majd 12-13.000 forintért felvásárolt kukoricán, meg azokra, akiknek megérte 28-32.000 Ft-os áron megvenni, és feldolgozni a 2021-és napraforgót. Azok milyen hasznot realizálnak szerinted most a 7.000 Ft-os kukorica és 14.000 Ft-os napraforgó alapanyagárak miatt, miközben egész Európában elszálltak a feldolgozott élelmiszerek árai, nálunk rekord magas az étolaj ára, stb.???!?!
Milyen árakat hallani jelenleg?