Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak611 FtBenzin árak600 FtEUR407.17 FtUSD380.08 FtCHF433.84 FtGBP490.68 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Robess #9950. hozzászólásáraAmíg az USA és az EU pátyolgatja az ukránokat, nem lesz itt semmi volumencsökkenés. Szerintem egy napraforgó üzemet áttelepíteni és újjáépíteni pillanatok alatt lehet, ha amerikai érdekről van szó. Amúgy ezt ki mondta, hogy a raktárak megsemmisültek? Csak azért kérdem, mert erről a frontvonalról és a háborúról, csak a dezinformáció jut az ember eszébe...
Sziasztok! Véleményem szerint is a jelenlegi felállás alapján a nyomott árak tartósak maradhatnak. De a felállás (mint az időjárás) változhat!
A fekete-tengeri gabonafolyosó lezárása lesz a következő lépése Putyinnak. Ennek azonban már nem lesz (vélhetően) árfelhajtó hatása, mivel az EU-n keresztül megnyílt az út az Ukrán gabona exportjának.
Viszont ami még bekeverhet, amit geostratégiai elemzők is írnak, hogy Oroszország rövidesen elkezdi támadni Ukrajna mezőgazdasági szektorát, amelyet nehezebb megvédeni, mint pl. a rakétaelhárító rendszerekkel hatékonyan védett energia infrastruktúrát. Ez drasztikusan csökkentheti az ukrán exportot.
Ne felejtsük el, hogy Ukrajna legalább 15 százalékát elveszítette a gabonafélék tárolására szolgáló raktárainak, a napraforgóolajat előállító feldolgozó üzemek is nagyrészt megsemmisültek, plusz becslések szerint eddig 5 millió ha termőföldet aláaknáztak az oroszok. Ha ezek a számok nőni fognak, akkor a gabonaárak újra emelkedhetnek.
Plusz még itt az El Niño. Azt jósolják, hogy 2023 lehet a legmelegebb év a mérések kezdete óta...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraTerményes cégnél dolgozó barátom szerint az olasz malomban 78.000 Ft-ért van ott az ukrán búza, lebillentve vagy vagonból kirakodva. Malmi A1, 30-32 sikért, 80 hekto, tisztított, toxinmentes, első osztályú anyag, máskép az olaszok nem is foglalkoznának vele. És ebben benne van a szállítás meg a kereskedő haszna. Ezzel az árral kell versenyeznie annak, aki olaszban szeretne exportpiacot szerezni.
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraJa, durva, most röhögnöm kellett, 1.000 Ft 1 kg fehérkenyér, a búza ára meg csak 55 Ft/kg lesz, így a kenyér 80 %-át kitevő liszt, ami ugye a kenyér, az árban csak 3-4 % :)
A felgyújtás már nekem is eszembe jutott, de kukoricával. Kérdések: Külön vagy együtt gyújtsuk fel? Hol gyújtsuk fel?
Én a franciákat venném alapul, minisztérium, Parlament, autópálya, városok tere, stb-t helyszíneket támogatom.
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraMeg kell csinálni kicsiben.
Falu, kis pékség, saját búza, saját munka.
Ha így is inkább elmennek 30 kilóméterre a tescoba kenyérért, akkor tényleg gyújtsuk fel, és irány a kút.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraa próféta beszéljen belőled MINDENKORI REKORDTERMÉS az hiányzik, mifelénk térdig se ,érnek a búzák tavaly is így kezdődött... 30-40q lett meg annyi se, Békés megye..
Válasz CirokMan #9935. hozzászólásáraMeglátjuk. Azt azért még én is túlzásnak tartom, viszont a piaci folyamatok mást mutatnak. Mindjárt kiderül, az aratás már itt van a nyakunkon.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraEzt egy felvasarlo sem mondhatta szebben...
En nem adom 80 000 ft/t alatt. Kivarom az arat az ideivel. Raerek...
Tavalyim mondjuk nincs.
Öveket becsatolni, a búza hamarosan földbeáll!
200 EUR/t MATIF ár és egy 360-as EURHUF árfolyam, mínusz 15.000 Ft/t magyarországi paritásra számolt árból kb 55-60.000 Ft/t ár jön ki.
Rémálmaink legszörnyűbb másodperceiben láthattunk 49.000 Ft/t árat is, azt jó lenne elkerülni!
Hogy ne basszunk ki magunkkal teljesen, és legyen mit idén is a tejbe aprítani, aki eddig nem adta el, az mire vár?????????
150.000 Ft/t árról megállás nélkül folyamatosan esik az ára!!!
Most kb 70.000 Ft/t-nál tart!
Most komolyan, meg kell várni amíg jön az aratás, és a mindenkori rekord betakarított mennyiség, kb 6-7 millió tonna a földbe veri az árakat?
Akik nem adták el 100.000 Ft ár felett a 2022-es búzájukat, és még mindig tartogatják azok már nem csak magukkal basznak ki hanem az összes gazdával!
Szóval jó lenne levonni a sanyarú következtetést és végre döntést hozni!!!!
Magyarország, az EU és a környékünk idén belefullad a búzába, annyi van raktáron és annyi új termés várható!
Ha valaki 50-55.000 Ft/t áron adja majd el a 2022-es búzáját, az..... az megérdemli....
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraMutragyara is mondtak, hogy nem is lesz, vegyunk 400-ert...
Pont ugyanennyire hiszem el a 3-sal kezdodo arpa arat...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraEgyik kukorica feldolgozónak az ukrán kukorica ára 6-7ezer közt megállt, minden féle díjakkal együtt…..és még így sem tudják eladni az abból készült feldolgozott termékeket……csak hogy mire számítsunk…..
Egy szem, nem sok, de még annyit sem vetettem…..
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraEl vagy távedve, nézd meg az EU tőzsdei árakat. Annyiért lehet eladni. Az pedig 80eFt/t és azt ukrajnából el kell vinni.....
Magyarországon a felvásárlási árak normál körülmények közt az EU tőzsdei ár -15 -20% ugye ez a kereskedő haszna fuvar stb.....
Mennyinek kellene most akkor lennie a terményeknek az árának?
Ehez hozzá jön az árlehajtás kartelezés, amivel próbálják az eddigi veszteségeiket minél jobban csökkenteni.
Itt elhangzott az egy nagy felvásárló szájából, hogy az árpa lehet 3-al fog kezdődni.....
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraegész európában nem szálltak el az élemiszer árak. könnyen lehetr, hogy a 320ért vett szotyin vesztesége van, de muszáj volt vennie, mert ha nem vesz, akkor nem lesz alapanyag, és kiszorul a piacról. bízott benne, hogy majd az ő termékénél is tud árat emelni.
egyébként az olaszok nem vettek gabonát tavaly nyáron, ősszel, épp az ára miatt, mert nem hittek abba, hogy a 400 eurós gabonából készült barillát a németek meg fogják venni, iki tudják fizetni, mikor a fagyhalálra készültek. veszteséget pedig nem akartak termelni, a saját több száz éves családi üzemekeiket nem tették kockára, úgy voltak vele, hogy akkor lesz kevesebb barilla, és húsvéti sonka, amennyit a piac elbír ilyen áron is. utána meg majd lesz valami. most vesznek, mikor csökkent az ár, újra mennek a kamionok.
Válasz MrPoke #9927. hozzászólásáraNem a kis halakra gondoltam, hanem azokra, akik busás hasznot realizáltak már a 2021-ben is, az akkor még olcsóbban előállított, majd 12-13.000 forintért felvásárolt kukoricán, meg azokra, akiknek megérte 28-32.000 Ft-os áron megvenni, és feldolgozni a 2021-és napraforgót. Azok milyen hasznot realizálnak szerinted most a 7.000 Ft-os kukorica és 14.000 Ft-os napraforgó alapanyagárak miatt, miközben egész Európában elszálltak a feldolgozott élelmiszerek árai, nálunk rekord magas az étolaj ára, stb.???!?!
A helyi tápgyár az ősszel 11eFt os beszerzési áron vette meg az Ukrán kukoricát. (Fuvarral) erre még rájpn a tárolás stb.. Jelenleg a rsktárokban lévő ukrán terményeken minden hatalmas veszteség van......
Válasz rongyos #9925. hozzászólásáraLemondani?? Nem győzi önmagát fényezi a közösségi médiában, hogy mekkora eredmény ez a semmit sem érő intézkedés (nagyon elkésett ukrán behozatali tilalom). De ugye meg kellett várni, míg bizonyos érdekcsoportok bevásárolnak, felhalmoznak az ukrán szemétből.
Válasz Feri #9924. hozzászólásáraAzért írtam, hogy papíron....Amúgy ilyenkor az agrárminiszter nem szokott lemondani? Ha a tárcája egyik vezető ágazatában, ekkora kudarc van? Hova fog beférni a mostani aratás terménye? Mármint piaci értelemben.....
Válasz rongyos #9922. hozzászólásáraDehogy viszik ki,egyből ,az onnan jövő árút UNIÓS adószámmal állitják ki ,az ukrajnában gazdálkodó sváb.holland,belga földtulajok. Sajnos ezekhez az árúkhoz a magyar hatóságok,csak szalutálhatnak! Most ez indult be, kamion,vasút,mentik a szarukat,ha nem is rakják le MO-n,de a mi piacterünket teritik!
Válasz Stabi #9919. hozzászólásáraAzzal azt fogják csinálni hogy megvárják az aratást nem kell aggódni lesz neki helye, 1 manitou kanál ukrán és 3 manitou kanál magyar búzát és el fog kopni a magtárból
Válasz rongyos #9918. hozzászólásáraRáadásul nem rengette meg a piacot az Ukrán import betiltása sem! A magtárak tele és aratásig úgy is marad, mert kizárt hogy másfél hónap alatt kiürüljön! Hová teszünk 5 millió t gabonát?????
Ez most még az áraknál is fontosabb kérdés!!
Válasz pate #9917. hozzászólásáralehet, hogy szerencsésebb nem ide írni...:/ sok jóval nem kecsegtet az erős forint...és egyre cudarabb a helyzet az exportra termelő ágazatoknak..lásd mezőgazdaság.
Válasz cronerator #9914. hozzászólásáraA volument úgy értem, hogy az átlagos több millió tonnás termésből, mennyi megy el olyanra, hogy azt olyan állattenyésztő veszi meg a piacról, aki nem tudott eleget megtermelni magának. Nyilván nem kevés, de nem gondolom azt, hogy ez szabná meg a hazai árakat. A beáramló külföldi anyag, meg ugyanennek a terménynek a mi olasz exportpiacainkra való kijutása inkább érdekes, szerintem.
Egyébként naponta jönnek egymásnak ellentmondó cikkek, egyik szerint hiàny lesz, de nem kicsi, ez alapjàn áremelkedés lehetne, aztán azt mondják, hogy még itt a sok magyar készlet aminek nagyrésze toxinos, tehát nem kell senkinek, ez alapjàn az árak sem erősek, meg majd harmadik országból fognak venni inkább, az meg már a világ szégyene lesz. Gondolom 7 ezres tengerivel meg 5 ezres árpával valahogy a disznó is meghízik, és ilyen drágulások mellett nemhinném hogy visszaesne a temékeknek az ára a boltban. Az más téma, hogy az állattenyésztő mit kap majd belőle, gondolom a késztermék előállítók és a boltok fogják megint eltenni a hasznot az egész mezőgazdasági és állattenyésztési szektor helyett.
Válasz #bandi #9910. hozzászólásáraHa a kis állattartó nem volumen, akkor hány hektártól számít egy gazda volumennek?
Akik most bevásárolnak a "drága" malacból (már ha tud venni), azok a mostani árakból indulnak ki. Ha valóban aratáskor annyi lesz a terményár, amennyit prognosztizálnak, ki tudja mennyire esik vissza a hízó ára. Legfeljebb majd néznek egyet. Most mindenki malacot meg vemhes kocát akar venni, tőlünk is. Csak a helyzet az, hogy mi is (300 kocás telep) takarékon mentünk a bizonytalan körülmények miatt.
Lényeg az, hogy mindenki szív valahogy.
Válasz hu.kero #9908. hozzászólásáraNe sértődj meg, de naív lélek vagy. Ha a fedezetlen pénzekbe (az összes FIAT: $Ł€...stb) vetett bizalom elpárolog (kritikusan megemelkedik az infláció), akkor az árak nem térnek vissza a korábbi szintekre. Egy bizonyos szint után nincs visszaút, vagy csak valami irgalmatlan erőfeszítések árán, amit a lakosság izzad ki. Gondolj a török lírára a 70%-os inflációval, de a pengő jó tanulság volt ennek az országnak is. Van az a szint, amikor már nem lehet a sz*rt visszalapátolni a lóba.
Egyelőre még sikerült, mert bőség van energiahordozókból és terményekből is, meg épülnek a gigagyárak itthon, ami devizabeáramlással jár. De mivel errefelé minden dollár alapon nyugszik, amiből jól láthatóan sokszorosan több van, mint kellene (óriási buborékot fújtak a jegybankok), és csúszik ki alóla a szőnyeg, ezért egyszer fájdalmas lesz a kijózanodás. Nyilván ha nem tőlünk vonják el a fedezetlen zöldhasú kínálat esetleges szűkítésével a munkánk eredményét, meg ha az adósságcsapda ellenére a végtelenségig lesz a jenki kormányzatnak finanszírozása, akkor persze lehet, hogy elkerüljük. De a logika nem ezt diktálja.
Micsoda hatalmas nagy elítélendő "spekuláció", hogy a termelő egy átlagos év bevételét szeretné realizálni 10-20%-os termésmenyiségből!
A fizetésed csak felét ne vedd át. Miért nem elég neked csak a fele? Vagy telhetetlen ember vagy? Felháborító! Különben csak bort iszol de vizet prédikálsz!
Válasz hu.kero #9908. hozzászólásáraJösztök mindig az állattartókkal. Aki nagyban csinálja, az elég sokat megtermel magának, aki kicsiben, az meg valódi volumen?
Jó lenne egy kimutatás, hogy a magyar búza és kukorica hány százaléka végzi a magyar jószágok takarmányaként.. A kukorica nagy felhasználói, a feldolgozók már hónapok óta ukránt importálnak, de ipari mennyiségben, talán annak nagyobb hatása van az árakra, mint annak hogy ki hány malacot hagyott meg.
Amúgymeg méregdrága a malac is, már ha lehet venni egyáltalán, szóval szerintem nincs annyira beszarva ott sem senki.
Válasz hu.kero #9908. hozzászólásáraAz ukrán gabona, ami a humanitárius folyosón áthaladva itt maradt, az borította meg a tőzsdét...ha már árútőzsdének lehet nevezni egy úniós sz.rkupacot.
De egy valamit nem értek: ha az ország importra szorul mezőgazdasági termékek nagy részéből, és ilyen erős a forint, akkor hogy a bánatban egyre drágább minden a boltokban?
Válasz Gabi 07 #9906. hozzászólásáraA spekuláció veszte mindig öröm:) Volt jó ár (tavaly nyáron), az állattartók, feldolgozók belegebedtek a megfizetésébe (ők nem tudnak hirtelen reagálni, a melóst sem lehet elküldeni, mert újat találni lehetetlen), de magadták a kért árat. Sok okos meg tartotta, hogy lesz ez 200 is. WTF? Kiganézták a gabonás gazdák maguk alól a piacot. Aki kapzsi egy aszályos évben, az miről álmodozik? Be kellene látni, hogy ész nélkül nem megy a tőzsde...talán a túl sok új, támogatott pályázatból vett csili-vili traki elhitette a kollágákkal, hogy ők tényezők. De nem!
Válasz Gabi 07 #9906. hozzászólására- szomszédban, ami Európa éléskamrája háború,
- az ország negyedén az időjárás szinte nullázta a termést és kb ez az aszály a termőterület felére volt ilyen-olyan hatása,
- ősszel már 450€-ról vizionáltak,
- Európában is aszály volt
- és olyan infláció volt/van, mint ami a 90-es években sem biztos, hogy vol,
Ilyenkor inkább valamiben jobb tartani es nem számlán nézegetni. Eddig így volt, most ez is borult. Minden fordítva történik az elmúlt 2 évben….
Válasz Ares 826 #9901. hozzászólásáraMár akinek jut, nem biztos hogy nekünk is jár, a szánkon kívül más is!
7 szűk esztendőre kell készülni, erre berúgta a költségcsökkentés ajtaját a sárgarozsda.
A napraforgót meg a nyulak tizedelik, hogy költözne minden vadász valagába egy nagy bak!
Szerintem valahol 60.000/tonna körül van a reális ára a gabonának. Azokat, akik nem adták el tavaly aratáskor nem kell megmenteni, mivel volt annyi pénzük, hogy spekuláljanak egy jövőbeli jobb ár reményében. Nem jött be, szerencsére. A gazdaság megy tovább, a spekuláns tanul!
12402 hozzászólás
Válasz Robess #9950. hozzászólásáraAmíg az USA és az EU pátyolgatja az ukránokat, nem lesz itt semmi volumencsökkenés. Szerintem egy napraforgó üzemet áttelepíteni és újjáépíteni pillanatok alatt lehet, ha amerikai érdekről van szó. Amúgy ezt ki mondta, hogy a raktárak megsemmisültek? Csak azért kérdem, mert erről a frontvonalról és a háborúról, csak a dezinformáció jut az ember eszébe...
Válasz MrPoke #9941. hozzászólására2024-ben lesz annyi, ebben biztos vagyok.
Sziasztok! Véleményem szerint is a jelenlegi felállás alapján a nyomott árak tartósak maradhatnak. De a felállás (mint az időjárás) változhat!
A fekete-tengeri gabonafolyosó lezárása lesz a következő lépése Putyinnak. Ennek azonban már nem lesz (vélhetően) árfelhajtó hatása, mivel az EU-n keresztül megnyílt az út az Ukrán gabona exportjának.
Viszont ami még bekeverhet, amit geostratégiai elemzők is írnak, hogy Oroszország rövidesen elkezdi támadni Ukrajna mezőgazdasági szektorát, amelyet nehezebb megvédeni, mint pl. a rakétaelhárító rendszerekkel hatékonyan védett energia infrastruktúrát. Ez drasztikusan csökkentheti az ukrán exportot.
Ne felejtsük el, hogy Ukrajna legalább 15 százalékát elveszítette a gabonafélék tárolására szolgáló raktárainak, a napraforgóolajat előállító feldolgozó üzemek is nagyrészt megsemmisültek, plusz becslések szerint eddig 5 millió ha termőföldet aláaknáztak az oroszok. Ha ezek a számok nőni fognak, akkor a gabonaárak újra emelkedhetnek.
Plusz még itt az El Niño. Azt jósolják, hogy 2023 lehet a legmelegebb év a mérések kezdete óta...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraTerményes cégnél dolgozó barátom szerint az olasz malomban 78.000 Ft-ért van ott az ukrán búza, lebillentve vagy vagonból kirakodva. Malmi A1, 30-32 sikért, 80 hekto, tisztított, toxinmentes, első osztályú anyag, máskép az olaszok nem is foglalkoznának vele. És ebben benne van a szállítás meg a kereskedő haszna. Ezzel az árral kell versenyeznie annak, aki olaszban szeretne exportpiacot szerezni.
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraJa, durva, most röhögnöm kellett, 1.000 Ft 1 kg fehérkenyér, a búza ára meg csak 55 Ft/kg lesz, így a kenyér 80 %-át kitevő liszt, ami ugye a kenyér, az árban csak 3-4 % :)
A felgyújtás már nekem is eszembe jutott, de kukoricával. Kérdések: Külön vagy együtt gyújtsuk fel? Hol gyújtsuk fel?
Én a franciákat venném alapul, minisztérium, Parlament, autópálya, városok tere, stb-t helyszíneket támogatom.
Héten 7000 vitték a búzát egy kollégától. 3900-as árpa ajánlat is már érkrkezett a piacon. Olcsóbb lesz vele fűteni mint fával. Kalászosnak kapufa !
Válasz Bekre Pál #9945. hozzászólásáraMeg kell csinálni kicsiben.
Falu, kis pékség, saját búza, saját munka.
Ha így is inkább elmennek 30 kilóméterre a tescoba kenyérért, akkor tényleg gyújtsuk fel, és irány a kút.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraLákátoszoli embere-e vagy? Nehogy már az ezerforintos kenyér kilójából 3-4%-ot kapjunk, akkor simán felgyújtom, mint Karsai elvt. anno.
Válasz Bárány #9942. hozzászólásáraKizárt
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraa próféta beszéljen belőled MINDENKORI REKORDTERMÉS az hiányzik, mifelénk térdig se ,érnek a búzák tavaly is így kezdődött... 30-40q lett meg annyi se, Békés megye..
Válasz .Szabi. #9937. hozzászólásáraSzerintem ugyanannyi lesz.
Válasz CirokMan #9939. hozzászólásáraAkkor várhatsz vagy 5-10 évet ha 80eFt ra várasz. :D
Válasz CirokMan #9935. hozzászólásáraMeglátjuk. Azt azért még én is túlzásnak tartom, viszont a piaci folyamatok mást mutatnak. Mindjárt kiderül, az aratás már itt van a nyakunkon.
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraEzt egy felvasarlo sem mondhatta szebben...
En nem adom 80 000 ft/t alatt. Kivarom az arat az ideivel. Raerek...
Tavalyim mondjuk nincs.
Válasz .Szabi. #9937. hozzászólásárael kell kezdeni felvásárolni a tárolósátrakat, mert ősszel nagy árréssel lehet eladni
Válasz Raport #9936. hozzászólásáraMajd elmegy 2024-ben, ősszel nem sok vetés lesz.
Öveket becsatolni, a búza hamarosan földbeáll!
200 EUR/t MATIF ár és egy 360-as EURHUF árfolyam, mínusz 15.000 Ft/t magyarországi paritásra számolt árból kb 55-60.000 Ft/t ár jön ki.
Rémálmaink legszörnyűbb másodperceiben láthattunk 49.000 Ft/t árat is, azt jó lenne elkerülni!
Hogy ne basszunk ki magunkkal teljesen, és legyen mit idén is a tejbe aprítani, aki eddig nem adta el, az mire vár?????????
150.000 Ft/t árról megállás nélkül folyamatosan esik az ára!!!
Most kb 70.000 Ft/t-nál tart!
Most komolyan, meg kell várni amíg jön az aratás, és a mindenkori rekord betakarított mennyiség, kb 6-7 millió tonna a földbe veri az árakat?
Akik nem adták el 100.000 Ft ár felett a 2022-es búzájukat, és még mindig tartogatják azok már nem csak magukkal basznak ki hanem az összes gazdával!
Szóval jó lenne levonni a sanyarú következtetést és végre döntést hozni!!!!
Magyarország, az EU és a környékünk idén belefullad a búzába, annyi van raktáron és annyi új termés várható!
Ha valaki 50-55.000 Ft/t áron adja majd el a 2022-es búzáját, az..... az megérdemli....
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraMutragyara is mondtak, hogy nem is lesz, vegyunk 400-ert...
Pont ugyanennyire hiszem el a 3-sal kezdodo arpa arat...
Válasz MrPoke #9933. hozzászólásáraEgyik kukorica feldolgozónak az ukrán kukorica ára 6-7ezer közt megállt, minden féle díjakkal együtt…..és még így sem tudják eladni az abból készült feldolgozott termékeket……csak hogy mire számítsunk…..
Egy szem, nem sok, de még annyit sem vetettem…..
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraEl vagy távedve, nézd meg az EU tőzsdei árakat. Annyiért lehet eladni. Az pedig 80eFt/t és azt ukrajnából el kell vinni.....
Magyarországon a felvásárlási árak normál körülmények közt az EU tőzsdei ár -15 -20% ugye ez a kereskedő haszna fuvar stb.....
Mennyinek kellene most akkor lennie a terményeknek az árának?
Ehez hozzá jön az árlehajtás kartelezés, amivel próbálják az eddigi veszteségeiket minél jobban csökkenteni.
Itt elhangzott az egy nagy felvásárló szájából, hogy az árpa lehet 3-al fog kezdődni.....
Válasz DDT #9931. hozzászólásáraegész európában nem szálltak el az élemiszer árak. könnyen lehetr, hogy a 320ért vett szotyin vesztesége van, de muszáj volt vennie, mert ha nem vesz, akkor nem lesz alapanyag, és kiszorul a piacról. bízott benne, hogy majd az ő termékénél is tud árat emelni.
egyébként az olaszok nem vettek gabonát tavaly nyáron, ősszel, épp az ára miatt, mert nem hittek abba, hogy a 400 eurós gabonából készült barillát a németek meg fogják venni, iki tudják fizetni, mikor a fagyhalálra készültek. veszteséget pedig nem akartak termelni, a saját több száz éves családi üzemekeiket nem tették kockára, úgy voltak vele, hogy akkor lesz kevesebb barilla, és húsvéti sonka, amennyit a piac elbír ilyen áron is. utána meg majd lesz valami. most vesznek, mikor csökkent az ár, újra mennek a kamionok.
Válasz MrPoke #9927. hozzászólásáraNem a kis halakra gondoltam, hanem azokra, akik busás hasznot realizáltak már a 2021-ben is, az akkor még olcsóbban előállított, majd 12-13.000 forintért felvásárolt kukoricán, meg azokra, akiknek megérte 28-32.000 Ft-os áron megvenni, és feldolgozni a 2021-és napraforgót. Azok milyen hasznot realizálnak szerinted most a 7.000 Ft-os kukorica és 14.000 Ft-os napraforgó alapanyagárak miatt, miközben egész Európában elszálltak a feldolgozott élelmiszerek árai, nálunk rekord magas az étolaj ára, stb.???!?!
Milyen árakat hallani jelenleg?
Válasz MrPoke #9928. hozzászólásáraVeszteségminimalizálás miatt gyakorlatilag mégis be fogják hozni ha bármivel is többet kapnak érte mint a fuvar...
Válasz Gepi #9923. hozzászólásáraAz ukrán terményeket a jelenlegi áron nem éri meg behozni Magyarországra.....
Válasz DDT #9926. hozzászólásáraÉs szerinted azok a bizonyos cégek akik bevásároltak azok most jól jártak?
A helyi tápgyár az ősszel 11eFt os beszerzési áron vette meg az Ukrán kukoricát. (Fuvarral) erre még rájpn a tárolás stb.. Jelenleg a rsktárokban lévő ukrán terményeken minden hatalmas veszteség van......
Válasz rongyos #9925. hozzászólásáraLemondani?? Nem győzi önmagát fényezi a közösségi médiában, hogy mekkora eredmény ez a semmit sem érő intézkedés (nagyon elkésett ukrán behozatali tilalom). De ugye meg kellett várni, míg bizonyos érdekcsoportok bevásárolnak, felhalmoznak az ukrán szemétből.
Válasz Feri #9924. hozzászólásáraAzért írtam, hogy papíron....Amúgy ilyenkor az agrárminiszter nem szokott lemondani? Ha a tárcája egyik vezető ágazatában, ekkora kudarc van? Hova fog beférni a mostani aratás terménye? Mármint piaci értelemben.....
Válasz rongyos #9922. hozzászólásáraDehogy viszik ki,egyből ,az onnan jövő árút UNIÓS adószámmal állitják ki ,az ukrajnában gazdálkodó sváb.holland,belga földtulajok. Sajnos ezekhez az árúkhoz a magyar hatóságok,csak szalutálhatnak! Most ez indult be, kamion,vasút,mentik a szarukat,ha nem is rakják le MO-n,de a mi piacterünket teritik!
Válasz rongyos #9922. hozzászólásáraÉs mi a helyzet a románnal pl? Oda beviszik az ukrán gabonát és ott kap román papírokat és már jön is be hozzánk.
Válasz Gepi #9921. hozzászólásáraVagy mind ukrán lesz...mert először kiviszik az osztrákokhoz ( papíron ) majd tolat a vonat..és máris EU-s
Válasz Stabi #9919. hozzászólásáraAzzal azt fogják csinálni hogy megvárják az aratást nem kell aggódni lesz neki helye, 1 manitou kanál ukrán és 3 manitou kanál magyar búzát és el fog kopni a magtárból
Válasz Stabi #9919. hozzászólásáraBékésben ha nem jön eső azért még lefelé fogjuk húzni az átlagot...
Válasz rongyos #9918. hozzászólásáraRáadásul nem rengette meg a piacot az Ukrán import betiltása sem! A magtárak tele és aratásig úgy is marad, mert kizárt hogy másfél hónap alatt kiürüljön! Hová teszünk 5 millió t gabonát?????
Ez most még az áraknál is fontosabb kérdés!!
Válasz pate #9917. hozzászólásáralehet, hogy szerencsésebb nem ide írni...:/ sok jóval nem kecsegtet az erős forint...és egyre cudarabb a helyzet az exportra termelő ágazatoknak..lásd mezőgazdaság.
Sziasztok, tud valaki friss lekötési árakat búzára, árpára?
Válasz cronerator #9914. hozzászólásáraA volument úgy értem, hogy az átlagos több millió tonnás termésből, mennyi megy el olyanra, hogy azt olyan állattenyésztő veszi meg a piacról, aki nem tudott eleget megtermelni magának. Nyilván nem kevés, de nem gondolom azt, hogy ez szabná meg a hazai árakat. A beáramló külföldi anyag, meg ugyanennek a terménynek a mi olasz exportpiacainkra való kijutása inkább érdekes, szerintem.
Egyébként naponta jönnek egymásnak ellentmondó cikkek, egyik szerint hiàny lesz, de nem kicsi, ez alapjàn áremelkedés lehetne, aztán azt mondják, hogy még itt a sok magyar készlet aminek nagyrésze toxinos, tehát nem kell senkinek, ez alapjàn az árak sem erősek, meg majd harmadik országból fognak venni inkább, az meg már a világ szégyene lesz. Gondolom 7 ezres tengerivel meg 5 ezres árpával valahogy a disznó is meghízik, és ilyen drágulások mellett nemhinném hogy visszaesne a temékeknek az ára a boltban. Az más téma, hogy az állattenyésztő mit kap majd belőle, gondolom a késztermék előállítók és a boltok fogják megint eltenni a hasznot az egész mezőgazdasági és állattenyésztési szektor helyett.
Válasz uff #9912. hozzászólásáraA kenyér mifelénk a napokban ment fel 900-ról 1000-re. Tényleg meglátszik hogy zuhan a gabona ára. {:censored:
Válasz #bandi #9910. hozzászólásáraHa a kis állattartó nem volumen, akkor hány hektártól számít egy gazda volumennek?
Akik most bevásárolnak a "drága" malacból (már ha tud venni), azok a mostani árakból indulnak ki. Ha valóban aratáskor annyi lesz a terményár, amennyit prognosztizálnak, ki tudja mennyire esik vissza a hízó ára. Legfeljebb majd néznek egyet. Most mindenki malacot meg vemhes kocát akar venni, tőlünk is. Csak a helyzet az, hogy mi is (300 kocás telep) takarékon mentünk a bizonytalan körülmények miatt.
Lényeg az, hogy mindenki szív valahogy.
Válasz hu.kero #9908. hozzászólásáraNe sértődj meg, de naív lélek vagy. Ha a fedezetlen pénzekbe (az összes FIAT: $Ł€...stb) vetett bizalom elpárolog (kritikusan megemelkedik az infláció), akkor az árak nem térnek vissza a korábbi szintekre. Egy bizonyos szint után nincs visszaút, vagy csak valami irgalmatlan erőfeszítések árán, amit a lakosság izzad ki. Gondolj a török lírára a 70%-os inflációval, de a pengő jó tanulság volt ennek az országnak is. Van az a szint, amikor már nem lehet a sz*rt visszalapátolni a lóba.
Egyelőre még sikerült, mert bőség van energiahordozókból és terményekből is, meg épülnek a gigagyárak itthon, ami devizabeáramlással jár. De mivel errefelé minden dollár alapon nyugszik, amiből jól láthatóan sokszorosan több van, mint kellene (óriási buborékot fújtak a jegybankok), és csúszik ki alóla a szőnyeg, ezért egyszer fájdalmas lesz a kijózanodás. Nyilván ha nem tőlünk vonják el a fedezetlen zöldhasú kínálat esetleges szűkítésével a munkánk eredményét, meg ha az adósságcsapda ellenére a végtelenségig lesz a jenki kormányzatnak finanszírozása, akkor persze lehet, hogy elkerüljük. De a logika nem ezt diktálja.
Válasz hu.kero #9904. hozzászólásáraa kenyér akkor sem lesz olcsóbb..
Válasz hu.kero #9908. hozzászólására"A spekuláció veszte mindig öröm"
Micsoda hatalmas nagy elítélendő "spekuláció", hogy a termelő egy átlagos év bevételét szeretné realizálni 10-20%-os termésmenyiségből!
A fizetésed csak felét ne vedd át. Miért nem elég neked csak a fele? Vagy telhetetlen ember vagy? Felháborító! Különben csak bort iszol de vizet prédikálsz!
Válasz hu.kero #9908. hozzászólásáraJösztök mindig az állattartókkal. Aki nagyban csinálja, az elég sokat megtermel magának, aki kicsiben, az meg valódi volumen?
Jó lenne egy kimutatás, hogy a magyar búza és kukorica hány százaléka végzi a magyar jószágok takarmányaként.. A kukorica nagy felhasználói, a feldolgozók már hónapok óta ukránt importálnak, de ipari mennyiségben, talán annak nagyobb hatása van az árakra, mint annak hogy ki hány malacot hagyott meg.
Amúgymeg méregdrága a malac is, már ha lehet venni egyáltalán, szóval szerintem nincs annyira beszarva ott sem senki.
Válasz hu.kero #9908. hozzászólásáraAz ukrán gabona, ami a humanitárius folyosón áthaladva itt maradt, az borította meg a tőzsdét...ha már árútőzsdének lehet nevezni egy úniós sz.rkupacot.
De egy valamit nem értek: ha az ország importra szorul mezőgazdasági termékek nagy részéből, és ilyen erős a forint, akkor hogy a bánatban egyre drágább minden a boltokban?
Válasz Gabi 07 #9906. hozzászólásáraA spekuláció veszte mindig öröm:) Volt jó ár (tavaly nyáron), az állattartók, feldolgozók belegebedtek a megfizetésébe (ők nem tudnak hirtelen reagálni, a melóst sem lehet elküldeni, mert újat találni lehetetlen), de magadták a kért árat. Sok okos meg tartotta, hogy lesz ez 200 is. WTF? Kiganézták a gabonás gazdák maguk alól a piacot. Aki kapzsi egy aszályos évben, az miről álmodozik? Be kellene látni, hogy ész nélkül nem megy a tőzsde...talán a túl sok új, támogatott pályázatból vett csili-vili traki elhitette a kollágákkal, hogy ők tényezők. De nem!
Válasz Gabi 07 #9906. hozzászólására- szomszédban, ami Európa éléskamrája háború,
- az ország negyedén az időjárás szinte nullázta a termést és kb ez az aszály a termőterület felére volt ilyen-olyan hatása,
- ősszel már 450€-ról vizionáltak,
- Európában is aszály volt
- és olyan infláció volt/van, mint ami a 90-es években sem biztos, hogy vol,
Ilyenkor inkább valamiben jobb tartani es nem számlán nézegetni. Eddig így volt, most ez is borult. Minden fordítva történik az elmúlt 2 évben….
Válasz hu.kero #9904. hozzászólására"Nem jött be, szerencsére."
Legszebb öröm a káröröm?
Válasz Ares 826 #9901. hozzászólásáraMár akinek jut, nem biztos hogy nekünk is jár, a szánkon kívül más is!
7 szűk esztendőre kell készülni, erre berúgta a költségcsökkentés ajtaját a sárgarozsda.
A napraforgót meg a nyulak tizedelik, hogy költözne minden vadász valagába egy nagy bak!
Szerintem valahol 60.000/tonna körül van a reális ára a gabonának. Azokat, akik nem adták el tavaly aratáskor nem kell megmenteni, mivel volt annyi pénzük, hogy spekuláljanak egy jövőbeli jobb ár reményében. Nem jött be, szerencsére. A gazdaság megy tovább, a spekuláns tanul!
Válasz Sylva #9898. hozzászólásáraEz azt jelenti, hogy kilóra megvették a cikkben levő országok agrárdiplomatáit?