Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz blink #2009. hozzászólásáraBiztos, hogy eltűntek?
Nálam csoportos szinkronizációnál létrehozott még egyszer minden táblát ahol nem volt megadva táblasorszám. Ez esetben kétszer van meg a tábla és az eredeti nincs szinkronizálva. A most létrehozottat törölni kell, az eredetihez beírni a táblasorszámot és szinkronizálni.
Válasz blink #2009. hozzászólásáraÚ basszus. Írj nekik e-mailt. Írd le, hogy mit csináltál és hogy utánna mi lett az eredmény.
Szinkronizálást egyébként hogyan csináltad?
(Lehet holnap ott lesz minden, ahogy lenni kell neki.)
Válasz gergansz #2001. hozzászólásáraNálam is eltűntek. És pótolni sem tudom. Amit felvittem, annak még volt köze a valósághoz. Most már csak hasra ütés szerűen tudnák beírni bármit. Akkor nem is lehetett rögzíteni az nélkül. Most kipróbáltam. A mai napra rögzítettem egy kaszálást. Már nem kérte a hozamadatot. Amihez nem ragaszkodik azt meg egyébként sem szoktam megadni.
Tudja valaki hová tűntek a műveletekhez korábban felvitt hozamok?
A gyepek kaszálásaihoz felvittem a terméshozamot t/ha-ban még a nyáron. Az exportokban most is látok adatokat, meg hogy össze-vissza számolnak vele, de a konkrét műveletnél, ha megnyitom megtekintésre, nem látok semmit, üres a mező. Ha megnyitom módosításra, szürke a mező, már nem is enged beírni semmit. Ugyanakkor hibát sem hoz.
Most a szinkronizálás után vettem észre, nem tudom, az okozta-e.
Válasz Pont #1998. hozzászólásáraValójában ez a táblatörzskönyv, permetezési napló, állatnyilvántartás és nitrát bevallás integrálva.
Ha a dolgozzon a paraszt szemléletről áttérnek a dolgozzon a programra már eredmény lenne.
De hát előbb utóbb csak rájönnek, hogy mire fel ez a sok csuklás.
Válasz Zoli1437 #1996. hozzászólására"Szerintem te sem tiltakoznál,, ha amikor megnyitod a következő naplót, mindjárt ott lennének az előző naplóból a tábláid az az évi fő növénnyel. A szinkronizálás meg annyi lenne, hogy beírod a tábla sorszámot."
Bizony nem és én ezt értem folyamatos vezetés alatt, pont ezt próbáltam elmagyarázni. Ha belegondolsz, hogy ha automatikusan átkerülnének a következő évbe akkor az a valójában nem is záródik le, erről beszéltem. Egy ellenőrzéskor meg ettől-eddig kinyomtatót naplót kapnak és kész, persze az lehet 23.01.01.-23.12.31.-ig is az EK hasonlításhoz, de bármi más is lehetne, ha valaki látni szeretné a búzának az elvetését is, a repcének a permetezését is akkor kéri mondjuk 22.08.01-től és akkor pl. a 23-.ban aratott repce minden művelete egy lapon lenne. Ha lezárják a naplót, akárhol is, lesznek olyan táblák amiknél nem lehet egy lapra tenni a az összes műveletet.
Az a baj, hogy a maiak nem is láttak még táblatörzskönyvet, pedig az volt az egész elődje, csak a lényegét sikerült elhagyni, hogy minden táblának volt egy A3-as lapja, amin amíg volt hely a papíron ott volt minden átláthatóan. Ha épp arra voltál kíváncsi, hogy 4 éve milyen alaptrágyát kapott a tábla, akkor feljebb emelted a szemedet 10centit kb. 0.000000001 másodperc alatt, most ezért sok-sok kattintást kell elvégezned sok-sok percig. És arról már nem is beszélve, hogy ugye az EGN-be nem a valóságot kell írni, hanem ami az éppen aktuális NÉBIH agymenésnek megfelel, permetezhetsz DDT-vel is csak ne azt írd a naplóba.....
Válasz Pont #1992. hozzászólásáraAz EK éves időtartamra vonatkozik. Ha az EGN az ahhoz tartozó dolgokat részletezi szerintem logikus az éves felosztás. Lezárásra is szükség van. Amíg nincs lezárva szabadon szerkeszthető. Gyakorlatban azt adtad be ami a lezáráskor van beadva. A táblákat másolással viheted a következő évre. A folytonosság így biztosított és egy csoportos másolás meg nem a világ. A szinkronizálásra meg kifejezetten rájátszottam. Az volt az elképzelésem, csinálja meg a program amiről úgy is tudja, hogy kell. Nekem inkább az állna kézre, ha nem velem csináltatná, hanem ha már úgy is tudja minek kell lenni automatikusan hozzáigazítaná az EK-hoz. Max azt kérné, írjam be a táblasorszámot. És ugyan ez vonatkozik pl. a trágyánál is. Ha megadtam az állat létszámot, ne nekem keljen már kiszámolni a trágya adatokat, mikor minden adatot tudnak csak egy képletet kell rá írniuk. De minden más esetben is én az egyértelmű dolgoknál az automatizmust részesíteném előnyben. Szerintem te sem tiltakoznál,, ha amikor megnyitod a következő naplót, mindjárt ott lennének az előző naplóból a tábláid az az évi fő növénnyel. A szinkronizálás meg annyi lenne, hogy beírod a tábla sorszámot.
mindig látom, hogy pörög ez a topic, de sose merem elolvasni, hogy aludni is tudjak. rovarirtós permetezéseken kívül semmit nem csináltam a e-naplóban, és biztos sokan vagyunk így. aki tudja, ismeri a dolgokat, meg tudná mondani, hogy borzalmasan elkúrtuk, vagy van még idő mindenre? és mit meddig kell? köszönet mindenki nevében.
Válasz Pont #1992. hozzászólásáraNem keletkezhet dec 31-gyel új tábla? Dehogynem. Elég gyakran. Földbérleti szerződés lejár mondjuk dec 31.én, elég gyakori eset. Másnak adják bérbe. Az új művelő legelőbb jan 1-gyel tud bejelentkezni rá földhasználónak. Közben meg már lehet hogy hajtja rajt a szél a búzát, mert épp azt vetett bele az új művelő, természetesen a búza vetés idejében.
A naplóba igazából majd visszamenőleg felveheted a műveleteket az elvégzés dátumával. Ugye tavaly is január végéig kellett feltölteni az adatokat. De akkor még nem csinálhattál volna semmit a földdel.
Persze ebből nem szokott baj lenni, de elméletileg lehetne.
Válasz Zoli1437 #1984. hozzászólásáraEgy dolog biztos a nébih-et abszolúte nem érdekli mi mit szeretnénk, úgyhogy csak elméleti szinten gondolkodjunk. Szóval, az általam mondott folyamatosság az arra vonatkozik, hogy sose kelljen új évet nyitni. Régen szept volt a határidő, tavaly kitalálta a nébih, hogy az aratás a vízválasztó, idén meg hogy dec31. Erre semmi szükség. Amit írsz hogy új tábla keletkezik, kétlem hogy pont dec 31.-én keletkezik, és akkor vagy nem lesz benn a következő évi naplóban, vagy kétszer lesz benn. Amit én mondok ott is lenne olyan időszak mikor, látható régi is meg az új is, de ez attól függ milyen időszakot kérdezel le. A meló vele ugyan annyi lenne, viszont azoknál a táblák amik megmaradnak, és nálam pl. 30-ból legalább 26-27 , nem kellene csinálni semmit, csak írni tovább. Persze változhat egy kicsit a mérete, változnak pl. az AÖP vállalások, de nem kellene új táblát felvinni, meg szinkronizálgatni stb. Lenne egy AÖP vállalás eddig és eddig, utána meg másik......
Válasz termelo #1988. hozzászólására"írjuk folyamatosan a dolgokat"
Ha egy tábla nem ugyan az mint előtte megszakadt a folytonosság.
Nem arról van szó, hogy nem lehet akár mit megoldani, hanem a leg egyszerűbb megoldást keressük.
Válasz Zoli1437 #1984. hozzászólásáraEz csak kifogás, ha meghagyod a táblaszámot minden problémád megszűnt. Átrajzolhatod máshova, lehet nagyobb is stb.
de
Ha mindenképp meg akarod oldani felveszel 1 számmal nagyobb sorszámú táblát a 2024-évi legnagyobbtól és kész
Válasz Pont #1978. hozzászólásáraVan egy táblám megosztva. Se a tábla sorszám, se a terület, se a felosztás száma és helye nem állandó. Nehezen tudnám így folyamatosan vezetni. Változásnál akkor is meg kellene szüntetni a régit és létrehozni az újat.
Válasz termelo #1979. hozzászólásárahttps://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/501576/Kitoltesi_utmutato_eGN_Nebih.pdf
Megnézed a kitöltési útmutatót benne van, mit kell kitölteni és mennyi időn belül.
Külön írták, hogy idén még lehet papíron is. Ott nem látszik mikor írtad be.
Viszont mindenhol máshol is nagyon rámentek az elektronikus dolgokra és azon belül is az online módra. (Valahol azt olvastam, már az ÁNYK-t is temetik.)
Szerintem nem a kizárólagos elektronikus bevezetésének a célja, hanem az időpontja kérdéses.
Válasz vitezkaroly1 #1980. hozzászólásáraBaszki azt értem, hogy a turbános fanatikusok para de nem gondoltam volna hogy attól kell tartani ha valaki kiírja például "a kalászos gyomírtó jó a szotyira is..."
Igaz az feltűnt hogy ilyen témánál volt aki figyelmeztette a többieket "a zöld-könyvben nem ez van" ezt nem értettem akkor mert nyilván ezt mindenki tudja...
Egn-t hogy kell tovább vezetni, ha repce lett volna a fő növény, írtam is a naplót csak ki kellett tárcsázni mert nem kelt ki, jövőre meg nem tudom mi lesz bent
Köszi
Válasz Zoli1437 #1977. hozzászólásáraNem napra kész vezetésre gondoltam a folyamatosnál, hanem, hogy nincs 24-es, 25-ös napló, hanem írjuk folyamatosan a dolgokat ahogy a valóságban történtek. Nem értem miért kell lezárni valamit is. Ki mire kíváncsi a lekérdezéshez beállít egy idő intervallumot és kész... De ha az MVH soha nem fogja használni az EGN-t, mindig nyomtatva kér egy naplót, akkor szerintem az egésznek semmi értelme....
Válasz Pont #1976. hozzászólásáraNem tudom, hogy kell. Azt sem mi lenne a célszerű. Csak azt ahogy én csináltam. Példának egy részlet:
A múlt évi műveletek ott vannak a táblán.
A következő évi fő növény elé végzettek is.
Minden a 2024-es tábla szerkezet szerint.
Jövőre más lesz a táblaszerkezet. Esetleg módosulnak a tábla sorszámok és tábla méretek, de nagy vonalakban az idei adatokból látszik a jövő év.
Egy napra kész vezetésnél ugyan úgy nem lehet tudni mi lesz pontosan jövőre mint így. Volt amikor tavasszal vetésnél módosítottam a növényen.
Egyébként én a 2023-as műveleteket az előzőnél is meghagytam, mert volt olyan AÖP vállalásom amit a 2024-es fő növény elé akkor végeztem el.
Válasz Zoli1437 #1975. hozzászólásáraIgen csak a 25-ös naplóban nem lesznek benne az őszi műveletek. Nem tudom miért nem lehet ezt folyamatosan vezetni. Tavaly ugye kötelező volt az aratás utáni dolgokat már a 24-esbe íni. A tábla adatok át lettek másolva 24 be. Most mikor szinkronizálni akartam, nem lehet, mert van táblaszám, amit meg nem enged törölni. Kitöröltem a picsába a 23 őszi táblákat/műveleteket, akkor az nem lesz benn.......
Válasz Zoli1437 #1967. hozzászólására"Esetleg csak a számítógép eldönti, ki felelt meg és ki nem." A kockázat megvan.
Hát igen a kockázat megvan. Például itt a fórumon irogat az ember ezt-azt és valami véletlen folytán a számítógép kidobja ellenőrzésre. A lényeg a Nagy Testvér figyel! Viszont, ha lankad figyelme akad egy-két buzeráns itt a fórumon, aki jelent....
Válasz Pont #1966. hozzászólásáraEzért írtam az utolsó mondatot.
2022-ben még biztosan ellenőriztek 10 Ha alatt is. Azóta mi van nem tudom. Bár ki, bár minek megfelel, ha nem ellenőrzik. Viszont minden kint van a kirakatban. Nagyon ellenőrizni sem kell. Esetleg csak a számítógép eldönti, ki felelt meg és ki nem. A kockázat megvan.
Válasz Zoli1437 #1964. hozzászólásáraEz lassan két éves cikk. Akkor még ellenőrizték a 10h-osokat is, de bevezették, hogy a 10 h alattiakat nem ellenőrizhetik. Én sem láttam sehol leírva hogy nem kell vezetni, azért kérdezem, de ha meg nem ellenőrizhetik, ha senki rá sem néz, akkor minek kellene vezetni?
Válasz A.I. #1963. hozzászólásáraMindenkinek kell vezetni. Ne terjesszetek valotlansagokat! Pontosan le van írva, de most én se keresem meg. Asszem az alól van mentessége a 10ha alattinak, hogy neki nem kell 24 órán belül felvinni online a rovarölőszeres kezelést.
Válasz Pont #1962. hozzászólásáraTudtommal 10 hektár alatt nem kell.
Illetve, csak akkor kell, ha van valami extra vállalás. Gondolok itt pl AKG-ra ha ahhoz előírás.
De alapból nem kell úgy tudom.
2011 hozzászólás
Válasz blink #2009. hozzászólásáraBiztos, hogy eltűntek?
Nálam csoportos szinkronizációnál létrehozott még egyszer minden táblát ahol nem volt megadva táblasorszám. Ez esetben kétszer van meg a tábla és az eredeti nincs szinkronizálva. A most létrehozottat törölni kell, az eredetihez beírni a táblasorszámot és szinkronizálni.
Válasz blink #2009. hozzászólásáraÚ basszus. Írj nekik e-mailt. Írd le, hogy mit csináltál és hogy utánna mi lett az eredmény.
Szinkronizálást egyébként hogyan csináltad?
(Lehet holnap ott lesz minden, ahogy lenni kell neki.)
Sziasztok! Ha eGN-ben szinkronizáció után eltüntek olyan táblák ahol volt bejelentve rovarölős kezelés akkor mi a teendő?
Válasz Zoli1437 #2007. hozzászólásáraAkkor még ma megejtem. Nem nagy ügy ám. Előre is köszi.
Válasz Rabó001 #2006. hozzászólásáraPersze.
Válasz Zoli1437 #2005. hozzászólásáraÍrnék egy mailt neked. Mehet?
Válasz gergansz #2001. hozzászólásáraNálam is eltűntek. És pótolni sem tudom. Amit felvittem, annak még volt köze a valósághoz. Most már csak hasra ütés szerűen tudnák beírni bármit. Akkor nem is lehetett rögzíteni az nélkül. Most kipróbáltam. A mai napra rögzítettem egy kaszálást. Már nem kérte a hozamadatot. Amihez nem ragaszkodik azt meg egyébként sem szoktam megadni.
Válasz Pont #1998. hozzászólásáraA végére; Hát elvileg az EGN-be is a valóságot kellene bele írni.
Válasz Attila000 #2000. hozzászólásáraLezárni szerintem nem kellett, bár én nem tegnap csináltam, hanem régebben, de nem volt nehéz.
Válasz Attila000 #2000. hozzászólásáraSzia!
Én úgy csináltam ahogy leírtad. Szerintem így logikus.
Tudja valaki hová tűntek a műveletekhez korábban felvitt hozamok?
A gyepek kaszálásaihoz felvittem a terméshozamot t/ha-ban még a nyáron. Az exportokban most is látok adatokat, meg hogy össze-vissza számolnak vele, de a konkrét műveletnél, ha megnyitom megtekintésre, nem látok semmit, üres a mező. Ha megnyitom módosításra, szürke a mező, már nem is enged beírni semmit. Ugyanakkor hibát sem hoz.
Most a szinkronizálás után vettem észre, nem tudom, az okozta-e.
Vagy ne foglalkozzak vele?
Sziasztok!
Akkor, most a betakarítással lezárni és új főnövényt felvenni? És az alá kerül az első tarlóhántás és az utána következő műveletek?
Válasz Pont #1998. hozzászólásáraValójában ez a táblatörzskönyv, permetezési napló, állatnyilvántartás és nitrát bevallás integrálva.
Ha a dolgozzon a paraszt szemléletről áttérnek a dolgozzon a programra már eredmény lenne.
De hát előbb utóbb csak rájönnek, hogy mire fel ez a sok csuklás.
Válasz Zoli1437 #1996. hozzászólására"Szerintem te sem tiltakoznál,, ha amikor megnyitod a következő naplót, mindjárt ott lennének az előző naplóból a tábláid az az évi fő növénnyel. A szinkronizálás meg annyi lenne, hogy beírod a tábla sorszámot."
Bizony nem és én ezt értem folyamatos vezetés alatt, pont ezt próbáltam elmagyarázni. Ha belegondolsz, hogy ha automatikusan átkerülnének a következő évbe akkor az a valójában nem is záródik le, erről beszéltem. Egy ellenőrzéskor meg ettől-eddig kinyomtatót naplót kapnak és kész, persze az lehet 23.01.01.-23.12.31.-ig is az EK hasonlításhoz, de bármi más is lehetne, ha valaki látni szeretné a búzának az elvetését is, a repcének a permetezését is akkor kéri mondjuk 22.08.01-től és akkor pl. a 23-.ban aratott repce minden művelete egy lapon lenne. Ha lezárják a naplót, akárhol is, lesznek olyan táblák amiknél nem lehet egy lapra tenni a az összes műveletet.
Az a baj, hogy a maiak nem is láttak még táblatörzskönyvet, pedig az volt az egész elődje, csak a lényegét sikerült elhagyni, hogy minden táblának volt egy A3-as lapja, amin amíg volt hely a papíron ott volt minden átláthatóan. Ha épp arra voltál kíváncsi, hogy 4 éve milyen alaptrágyát kapott a tábla, akkor feljebb emelted a szemedet 10centit kb. 0.000000001 másodperc alatt, most ezért sok-sok kattintást kell elvégezned sok-sok percig. És arról már nem is beszélve, hogy ugye az EGN-be nem a valóságot kell írni, hanem ami az éppen aktuális NÉBIH agymenésnek megfelel, permetezhetsz DDT-vel is csak ne azt írd a naplóba.....
Válasz Gandhy #1995. hozzászólásáraJanuár 31 volt idén is. Csak idén meghosszabbították. Most hosszabbításról még nem hallottam.
Válasz Pont #1992. hozzászólásáraAz EK éves időtartamra vonatkozik. Ha az EGN az ahhoz tartozó dolgokat részletezi szerintem logikus az éves felosztás. Lezárásra is szükség van. Amíg nincs lezárva szabadon szerkeszthető. Gyakorlatban azt adtad be ami a lezáráskor van beadva. A táblákat másolással viheted a következő évre. A folytonosság így biztosított és egy csoportos másolás meg nem a világ. A szinkronizálásra meg kifejezetten rájátszottam. Az volt az elképzelésem, csinálja meg a program amiről úgy is tudja, hogy kell. Nekem inkább az állna kézre, ha nem velem csináltatná, hanem ha már úgy is tudja minek kell lenni automatikusan hozzáigazítaná az EK-hoz. Max azt kérné, írjam be a táblasorszámot. És ugyan ez vonatkozik pl. a trágyánál is. Ha megadtam az állat létszámot, ne nekem keljen már kiszámolni a trágya adatokat, mikor minden adatot tudnak csak egy képletet kell rá írniuk. De minden más esetben is én az egyértelmű dolgoknál az automatizmust részesíteném előnyben. Szerintem te sem tiltakoznál,, ha amikor megnyitod a következő naplót, mindjárt ott lennének az előző naplóból a tábláid az az évi fő növénnyel. A szinkronizálás meg annyi lenne, hogy beírod a tábla sorszámot.
Válasz envagyok2 #1994. hozzászólásáraMég Én sem nyitottam meg a felületet, kivétel rovarvédelem.
Idén is március 31. a határidő?
mindig látom, hogy pörög ez a topic, de sose merem elolvasni, hogy aludni is tudjak. rovarirtós permetezéseken kívül semmit nem csináltam a e-naplóban, és biztos sokan vagyunk így. aki tudja, ismeri a dolgokat, meg tudná mondani, hogy borzalmasan elkúrtuk, vagy van még idő mindenre? és mit meddig kell? köszönet mindenki nevében.
Válasz Pont #1992. hozzászólásáraNem keletkezhet dec 31-gyel új tábla? Dehogynem. Elég gyakran. Földbérleti szerződés lejár mondjuk dec 31.én, elég gyakori eset. Másnak adják bérbe. Az új művelő legelőbb jan 1-gyel tud bejelentkezni rá földhasználónak. Közben meg már lehet hogy hajtja rajt a szél a búzát, mert épp azt vetett bele az új művelő, természetesen a búza vetés idejében.
A naplóba igazából majd visszamenőleg felveheted a műveleteket az elvégzés dátumával. Ugye tavaly is január végéig kellett feltölteni az adatokat. De akkor még nem csinálhattál volna semmit a földdel.
Persze ebből nem szokott baj lenni, de elméletileg lehetne.
Válasz Zoli1437 #1984. hozzászólásáraEgy dolog biztos a nébih-et abszolúte nem érdekli mi mit szeretnénk, úgyhogy csak elméleti szinten gondolkodjunk. Szóval, az általam mondott folyamatosság az arra vonatkozik, hogy sose kelljen új évet nyitni. Régen szept volt a határidő, tavaly kitalálta a nébih, hogy az aratás a vízválasztó, idén meg hogy dec31. Erre semmi szükség. Amit írsz hogy új tábla keletkezik, kétlem hogy pont dec 31.-én keletkezik, és akkor vagy nem lesz benn a következő évi naplóban, vagy kétszer lesz benn. Amit én mondok ott is lenne olyan időszak mikor, látható régi is meg az új is, de ez attól függ milyen időszakot kérdezel le. A meló vele ugyan annyi lenne, viszont azoknál a táblák amik megmaradnak, és nálam pl. 30-ból legalább 26-27 , nem kellene csinálni semmit, csak írni tovább. Persze változhat egy kicsit a mérete, változnak pl. az AÖP vállalások, de nem kellene új táblát felvinni, meg szinkronizálgatni stb. Lenne egy AÖP vállalás eddig és eddig, utána meg másik......
Válasz termelo #1990. hozzászólásáraMármint hogy nálam a gazdálkodó is változik...
Válasz Zoli1437 #1989. hozzászólásáraAz a legegyszerűbb ha nem ugyanaz akkor nem is kell folytonosnak lennie
Válasz termelo #1988. hozzászólására"írjuk folyamatosan a dolgokat"
Ha egy tábla nem ugyan az mint előtte megszakadt a folytonosság.
Nem arról van szó, hogy nem lehet akár mit megoldani, hanem a leg egyszerűbb megoldást keressük.
Én értelmezésem szerint nem tudsz olyan helyzetet teremteni amire ne lenne megoldás.
Ha minden évben van egy teljesen új terület az is papírozható a kezdő időponttól függetlenül attól különb meg nem lehet a te bajod...
A régit meg lezárod az aratással.
Válasz termelo #1986. hozzászólásáraOlvasd el azt is amire válaszoltam és a választ azzal együtt vedd.
Válasz Zoli1437 #1984. hozzászólásáraEz csak kifogás, ha meghagyod a táblaszámot minden problémád megszűnt. Átrajzolhatod máshova, lehet nagyobb is stb.
de
Ha mindenképp meg akarod oldani felveszel 1 számmal nagyobb sorszámú táblát a 2024-évi legnagyobbtól és kész
Válasz Ganajos #1981. hozzászólásáraCsak vélemény. Beírod a tárcsázást ehhez, következő évben a fő növénynek azt ami ténylegesen lesz.
Válasz Pont #1978. hozzászólásáraVan egy táblám megosztva. Se a tábla sorszám, se a terület, se a felosztás száma és helye nem állandó. Nehezen tudnám így folyamatosan vezetni. Változásnál akkor is meg kellene szüntetni a régit és létrehozni az újat.
Válasz termelo #1979. hozzászólásárahttps://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/501576/Kitoltesi_utmutato_eGN_Nebih.pdf
Megnézed a kitöltési útmutatót benne van, mit kell kitölteni és mennyi időn belül.
Külön írták, hogy idén még lehet papíron is. Ott nem látszik mikor írtad be.
Viszont mindenhol máshol is nagyon rámentek az elektronikus dolgokra és azon belül is az online módra. (Valahol azt olvastam, már az ÁNYK-t is temetik.)
Szerintem nem a kizárólagos elektronikus bevezetésének a célja, hanem az időpontja kérdéses.
Válasz vitezkaroly1 #1980. hozzászólásáraBaszki azt értem, hogy a turbános fanatikusok para de nem gondoltam volna hogy attól kell tartani ha valaki kiírja például "a kalászos gyomírtó jó a szotyira is..."
Igaz az feltűnt hogy ilyen témánál volt aki figyelmeztette a többieket "a zöld-könyvben nem ez van" ezt nem értettem akkor mert nyilván ezt mindenki tudja...
Üdv!
Egn-t hogy kell tovább vezetni, ha repce lett volna a fő növény, írtam is a naplót csak ki kellett tárcsázni mert nem kelt ki, jövőre meg nem tudom mi lesz bent
Köszi
Válasz termelo #1979. hozzászólásáraEz komoly...
Válasz Zoli1437 #1971. hozzászólásáraMost ezt komolyan mondjátok? Ugye csak egymást heccelitek? Természetesen a fórumos részre értve...
Válasz Zoli1437 #1977. hozzászólásáraNem napra kész vezetésre gondoltam a folyamatosnál, hanem, hogy nincs 24-es, 25-ös napló, hanem írjuk folyamatosan a dolgokat ahogy a valóságban történtek. Nem értem miért kell lezárni valamit is. Ki mire kíváncsi a lekérdezéshez beállít egy idő intervallumot és kész... De ha az MVH soha nem fogja használni az EGN-t, mindig nyomtatva kér egy naplót, akkor szerintem az egésznek semmi értelme....
Válasz Pont #1976. hozzászólásáraNem tudom, hogy kell. Azt sem mi lenne a célszerű. Csak azt ahogy én csináltam. Példának egy részlet:
A múlt évi műveletek ott vannak a táblán.
A következő évi fő növény elé végzettek is.
Minden a 2024-es tábla szerkezet szerint.
Jövőre más lesz a táblaszerkezet. Esetleg módosulnak a tábla sorszámok és tábla méretek, de nagy vonalakban az idei adatokból látszik a jövő év.
Egy napra kész vezetésnél ugyan úgy nem lehet tudni mi lesz pontosan jövőre mint így. Volt amikor tavasszal vetésnél módosítottam a növényen.
Egyébként én a 2023-as műveleteket az előzőnél is meghagytam, mert volt olyan AÖP vállalásom amit a 2024-es fő növény elé akkor végeztem el.
Válasz Zoli1437 #1975. hozzászólásáraIgen csak a 25-ös naplóban nem lesznek benne az őszi műveletek. Nem tudom miért nem lehet ezt folyamatosan vezetni. Tavaly ugye kötelező volt az aratás utáni dolgokat már a 24-esbe íni. A tábla adatok át lettek másolva 24 be. Most mikor szinkronizálni akartam, nem lehet, mert van táblaszám, amit meg nem enged törölni. Kitöröltem a picsába a 23 őszi táblákat/műveleteket, akkor az nem lesz benn.......
Válasz dongi9107 #1974. hozzászólásáraIgeiben van olyan, hogy következő évi fő növény. Ahhoz mind a kettőt felviheted.
Válasz Pont #1973. hozzászólásáraKöszi! Az nagyon jó, a rovarölőt így nem fog sikerülni 24 órán belül beírni, se a repcevetést…
Válasz dongi9107 #1972. hozzászólásáraElvileg most úgy van, hogy naptári évek lesznek, ami 25.01.01. kezdődik, majd akkor lehet nyitni.
Sziasztok!
Tudott már valaki 2024-25-ös gazdálkodási évet nyitni az e-naplóban vagy csak nekem nem jelenik meg semmi??
Válasz vitezkaroly1 #1969. hozzászólásáraTudom. Tapasztaltam. De ott tartunk, már a feltöltött adatainkból is nyitott könyvek vagyunk.
Válasz Rabó001 #1965. hozzászólásáraBocsánat, akkor a bejelentési kötelezettség határideje más csak, amúgy minden ugyan az.
Köszönöm, hogy javítottál.
Válasz Zoli1437 #1967. hozzászólására"Esetleg csak a számítógép eldönti, ki felelt meg és ki nem." A kockázat megvan.
Hát igen a kockázat megvan. Például itt a fórumon irogat az ember ezt-azt és valami véletlen folytán a számítógép kidobja ellenőrzésre. A lényeg a Nagy Testvér figyel! Viszont, ha lankad figyelme akad egy-két buzeráns itt a fórumon, aki jelent....
Válasz KrSzilvia #1955. hozzászólására
Válasz Pont #1966. hozzászólásáraEzért írtam az utolsó mondatot.
2022-ben még biztosan ellenőriztek 10 Ha alatt is. Azóta mi van nem tudom. Bár ki, bár minek megfelel, ha nem ellenőrzik. Viszont minden kint van a kirakatban. Nagyon ellenőrizni sem kell. Esetleg csak a számítógép eldönti, ki felelt meg és ki nem. A kockázat megvan.
Válasz Zoli1437 #1964. hozzászólásáraEz lassan két éves cikk. Akkor még ellenőrizték a 10h-osokat is, de bevezették, hogy a 10 h alattiakat nem ellenőrizhetik. Én sem láttam sehol leírva hogy nem kell vezetni, azért kérdezem, de ha meg nem ellenőrizhetik, ha senki rá sem néz, akkor minek kellene vezetni?
Válasz A.I. #1963. hozzászólásáraMindenkinek kell vezetni. Ne terjesszetek valotlansagokat! Pontosan le van írva, de most én se keresem meg. Asszem az alól van mentessége a 10ha alattinak, hogy neki nem kell 24 órán belül felvinni online a rovarölőszeres kezelést.
Válasz Pont #1962. hozzászólásáraElvileg a permetezési naplót mindenkinek vezetni kell. Az meg része az eGN-nak.
https://portal.nebih.gov.hu/-/januartol-a-nebih-feluleten-kell-vezetni-az-elektronikus-permetezesi-naplot
Kérdés, mennyire kérik számon?
Válasz Pont #1962. hozzászólásáraTudtommal 10 hektár alatt nem kell.
Illetve, csak akkor kell, ha van valami extra vállalás. Gondolok itt pl AKG-ra ha ahhoz előírás.
De alapból nem kell úgy tudom.
Üdv! A 10 hektár alattiaknak kel vezetniük az eGN-t? Állítólag azokat nem ellenőrizhetik úgysem...