Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.01 FtUSD390.17 FtCHF432.15 FtGBP488.28 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Megfogadtam a tanácsotokat,hogy ne szántsak ha nem lehet hanem
grúberozak.Az se könnyebb,a munkája szebb apróbb,de nem győztem
cserélni a csavarokat.A 7 kés 25-30 centin majdnem kikötötte a 8000 jd-t
Üzemanyagba nem tudom,hogy jövök ki,30 literre saccolom.
Őszintén szólva,14 éve nekem is van kombájnom,meg másokat is figyeltem,árpát senki nem vágja úgy,hogy ne zöldüljön utána ki.Itt a legprecízebb 204-es mega után is zöld volt.Nemis mindíg a kombájnos a ludas,az idén egy kemény jégverés után is 65 mázsát vágtam.
Egy hozzáértő szerint az hogy nem permetezte gomba ellen csak az elvitt hektáronként 5q-t. Na és a másik, hogy idén kipróbált egy maszek kombájnost betakarításkor, és hogy , hogy vágta le az ipse ...!!! Az csak most látszik a kétszer megtárcsázott , de még meg nem szántott talajon.
Olyan mintha elvetettem volna megint árpával, tehát min 2q/ha ott maradt a hanyag betakarítás miatt. Na de többet nem is hívják a kölköt aratni!!!
Akkor számoljunk csak 47+5+2q= 54q Na az azért már jó kis termés lett volna. Mondjuk itt a 63q volt az idén a legjobb, és az a gazda zsírozta is rendesen a talajt. Csak én 7 szer láttam a permetezőjét egy táblán..
nem értem a gyenge árpa termést -főleg 4q műtrágyával- ha többiből ennyi volt. vagy belvízkára volt az idősnek?
mert idén még a vakolóhomokon is volt 40q
Nekem most kezdődik az első szezon, tehát az árpám már a földben van..
Azt el tudom mondani , hogy apósomék mit arattak ebben az évben...
Árpa-15Ha-csak egyszer gyom irtotta, és összesen 4q műkakit adott neki,
47q/Ha -ra jött ki az öreg.
Szója- na az nagyon qla lett, 35Ha volt neki, és csak 25q/Ha jött le....
A kukoricát ma fejezték be- 15Ha- 105q/Ha lett, és ebben nincs benne az az 40-45q amit otthon tárolt be az állatoknak...
Hát dióhéjban ennyi...
Szerintem ha kicsit jobban zsírozta volna a dolgokat, ez még jobb eredmény lehetett volna..
Mert ilyen hogy lombtrágya, talajbaktérium, komplex dolgok, és általában az újdonságok neki nem jönnek be...
Viszonyításként még talán annyit, hogy a 4 fejes váltvaforgatós ekét 30-35 centi mélyen 140 centis fogásba ugyanúgy vagy kicsit könnyebben vitte ugyanabba a talajba ugyanaz a traki mint a 3m/7késes grubert szárnyak nélkül 20-25 centi mélyen.
Szerintem akkor neked a 2 gerendás 5 vagy 6 kapás lenne a megfelelő. Azt tudod húzni rendesen és még mélyen is. 9 kapás amit VMisi ír nem biztos, hogy bírod húzni kötött földön 30 cm mélyen.
Nekem most 7 kapásra van áttagosítva 3 gerendás 30 cm osztással. Így az MTZ 892-es viszi 8-al és 25 cm mélyen. Felénk nincsenek kötött földek annyira, de én is át akarom tagosítani még 40 cm-es osztásra 5 kapával, úgy már csak elérem a 30 cm-t, meg lesz sebességem is.
Segítség már az is nekem amit ide leírtok...
A földek többsége kötött, van ahol a 3. fejet le kell szednem az ekéről.
De mint már az elején írtam is csak eljátszottam a gondolattal- HA !!!.... lenne rá ....
A videók, és a képek amiket eddig megnéztem elég meggyőzőek..
Kéri a gruber a kakaót,3m/7kés(gyárilag szárnyas volt de azt leszedtem róla) 155 pacival 25 cm mélyen 5-7km/h amit előtte lazítóztam ott 7-9km/h.Most lekére egy ismerős előtte kijött megnézni hogy dolgozom vele. Azt mondta a 160pacis JDjére fel se teszi egyből befogja elé a 220pacis claast.Gondolom az már szaladni fog vele.
Válasz #2309. hozzászólásra
Szivesen segítenék de nem ismerem a földjeid, és nem szeretnék rossz gépajánlatot tenni. Nekem van grúberem, idén inkább lazítottam a grúberezés helyett. De a 110 Le elég a 2,5 méter munkaszélességü grúber szerintem.
Két búza közt használjuk kb 20-25 cm mélyen egy sorral. Utána majd egy kombinátor és vetés. Jobb földeken napra és kuki után is mehetne, de itt az már nem menne szét vetésig. A gép szélességét pont elviszi. Eredetileg 11 kapa volt de kettőt levettünk és a kilencet szétosztottuk a 2 méteren, így könnyebb húzni. m3/2, m4/1 vagy m3/3-al bírja átlagban 14 lityóval hekinként. Ez heger típusú.
Bakker itt a szigetben egy parasztnak sincs efféle...
Mindenki vár a másikra, hogy hátha tud rajta röhögni egy jót.
Nagyon kevés fiatal gazdácska van itt, max 2-3, abból én vagyok az egyik.
Az öregek meg nagyon röghöz kötöttek, náluk csak az eke, tárcsa, kombinátor, gyűrűshenger, oszt jónapot...
Válasz #2305. hozzászólásra
110 Le 7 kapás 3 méteres grúberrel nagyon ki lessz hegyezve. Partos és kötött talajon meg már sok is neki. Ideálisabb lenne 6 kapás 2,5 méter széles grúber a munkasebesség miatt. Nemtudom Misi milyen 9 kapásra gondolt, de szerintem 2,5-3 méter közötti lehetett. Próbáltam 11 kapás 3 gerendás grúbert is a 110 Le traktorommal de ez már abszolut nem neki való volt. Próbálj kölcsönkérni egyet és kipróbálni hogy saját magad tapasztald mit csinál a traktorod a saját körölményeid mellett.
Akkor ez kb olyan mint mondjuk egy használt eke, vásárlása..
Megnézed a váz szerkezetet rendben van e, a kopó alkatrészeket lecserélem ha kell és kész!!!
De a 9 kapa nem sok egy kicsit, a 110 le-s Valtrának?
Használsz ilyesmit?
Csak eljátszottam a gondolattal, HA vennék-Ha lenne elég pénzem gruberre az milyen lenne-lehetne ....
És ezt a kérdést nektek is feldobom.
Ha egy 110Le-s gép mögé vennétek egy ilyen gruber mi a fenét, ti melyiket vennétek?? Mondjuk csak úgy 1.5 miska környékén...
Esetleg tapasztalatok????
Mennyi lehet a vonóerő különbség egy chisel kapával szerelt gruber és egy dupla szív kapával készült gruber között?
A chisel kapának mennyi a max. munkamélysége?
Nekünk van egy 11 késes, duplaszív kapával szerelt grúberunk, a 1025-ös viszi szépen, de nem 30 cm-en. Ezért is kérdeztem pár hozzászólással feljebb, hogy mi az a szélesség/kapaszám, amit (egy esetleges traktor beújítás után) a 100-120 lovas kategória elvisz 25-30 cm-en. Viszont a miénken nincsen tárcsasor, és pálcás rögtörő zárja. A 80 lovas 920-as MTZ két kapaszárat felhajtva úgy viszi, mint a 1025-ös 11 kapaszárral.
Sziasztok!
A hirdetések között találtam több Regent dupla szívkapás 11 késes grubert. Szerintetek a 1025-ös MTZ el kell hogy vigye közepesen kötött talajon?
Előre is köszönöm!
Lenne egy szakmai kérdésem a hozzáértőkhöz.
A grúber az végül is szántóföldi kultivátor? Vagy különbözik valamiben? (pl.: kapaosztás, gerendelyek, munkamélység)
Felénk használta az egyik nagy cég 1-2 éve. A szárat bitang jól felaprítja viszont brutál módon megnyomja a földet. Nem tudom fel volt-e töltve vízzel vagy üresen húzták de az biztos, hogy kötött földre nem való. Nem is láttam azóta, hogy használnák.
Nekem olyan problémám van egy 3m/7késes, gyárilag szárnyaskéses guberrel, hogy levettem róla a szárgyakat mélyművelésre használom. Fralazzal lazított talajban 24-28cm mélyen bírom húzni, elég jó talajt hagy maga után de az egyengető tárcsasora nem jól működik. 6db tárcsa rajta amelyek szőgét, a kapákhoz viszonyított mélységét lehet állítani, de sehogy se jó. Egyenetlen felszínt hagy maga után akármit csinálok vele. Szóval az lenne a kérdésem, hogy a gyáriag szárnynélküli mélyen dolgozó grubereken milyen felszinegyengető van ami jól dolgozik?
Tiszta napraforgó tarlóra jó lehet tárcsa helyett. Ha tényleg 2 - 3 l/ha az üzemanyagigénye, akkor egy tárcsához képest az 6 - 7 l/ha üa. megtakarítás. Kb. 1000 ha - on kinullázza magát a gép, (feltéve ha kijön 3 misiből az eszköz)
Ez leginkább napraforgóra lett kitalálva mondjuk ahol elment a sunseed ugye az csak a fejeket kapkodja le a többi méteres szár az ottmarad utána ezt a Dal-bot ráhúzzák és fainul lezúzza Mondom ez csak elmélet még nem láttam ilyet dolgozni csak hallottam róla.
De mi helyett csinálják?Se nem szárzúzó se nem tárcsa.Már úgy értem hogy gyomosabb területen vagy egy zöldebb kukorica tarlón vagy kemény földön
csak elgurul a tetején.Lazább talajon por száraz szármaradványnál biztos jó de szerintem csak egy plusz menetszám.
Válasz #2278. hozzászólásra
Mondjuk én csak a saját szememnek hiszek, mert lehet olyan videót készíteni, ahol nagyon szépen dolgozik az eszköz optimális talajállapotok mellett. Érdekes módon az ekék bemutató videóit soha nem 13 tonnás, nyers kukoricatarlón forgatják :-)))
Nedves talajon nem rakódik meg?
Mi a helyzet ha egy kicsit be volt töltve a forgó
Kukorica szárral mit tud csinálni? Az nem törik olyan könnyen mint a forgó.
Az alap ötlet tetszik, mert jóval kevesebb vonóerőt igényel mint egy tárcsa, és könnyen legyártható. Kell egy 3m-es 600 mm átmérőjű cső, laposvas, csapágy, váz.
létezik szélesebb, csukható is, de a nagy menetsebesség miatt nagyon nagy a terület teljesítmény, a csukhatóval talán napi 60-80 ha-t is meg lehet járni, szóval kisüzemben elég a kicsi is
7274 hozzászólás
Megfogadtam a tanácsotokat,hogy ne szántsak ha nem lehet hanem
grúberozak.Az se könnyebb,a munkája szebb apróbb,de nem győztem
cserélni a csavarokat.A 7 kés 25-30 centin majdnem kikötötte a 8000 jd-t
Üzemanyagba nem tudom,hogy jövök ki,30 literre saccolom.
Valakinek esetleg nincs elfekvőbe egy 7-9-11 kapás grúbere?? Vagy ha valaki tud eladót kis pénzért az szóljon már
Válasz #2321. hozzászólásra
na az már anyag
Válasz #2320. hozzászólásra
Őszintén szólva,14 éve nekem is van kombájnom,meg másokat is figyeltem,árpát senki nem vágja úgy,hogy ne zöldüljön utána ki.Itt a legprecízebb 204-es mega után is zöld volt.Nemis mindíg a kombájnos a ludas,az idén egy kemény jégverés után is 65 mázsát vágtam.
Válasz #2319. hozzászólásra
Egy hozzáértő szerint az hogy nem permetezte gomba ellen csak az elvitt hektáronként 5q-t. Na és a másik, hogy idén kipróbált egy maszek kombájnost betakarításkor, és hogy , hogy vágta le az ipse ...!!! Az csak most látszik a kétszer megtárcsázott , de még meg nem szántott talajon.
Olyan mintha elvetettem volna megint árpával, tehát min 2q/ha ott maradt a hanyag betakarítás miatt. Na de többet nem is hívják a kölköt aratni!!!
Akkor számoljunk csak 47+5+2q= 54q Na az azért már jó kis termés lett volna. Mondjuk itt a 63q volt az idén a legjobb, és az a gazda zsírozta is rendesen a talajt. Csak én 7 szer láttam a permetezőjét egy táblán..
Válasz #2318. hozzászólásra
nem értem a gyenge árpa termést -főleg 4q műtrágyával- ha többiből ennyi volt. vagy belvízkára volt az idősnek?
mert idén még a vakolóhomokon is volt 40q
Válasz #2316. hozzászólásra
Üdv Pisti..
Nekem most kezdődik az első szezon, tehát az árpám már a földben van..
Azt el tudom mondani , hogy apósomék mit arattak ebben az évben...
Árpa-15Ha-csak egyszer gyom irtotta, és összesen 4q műkakit adott neki,
47q/Ha -ra jött ki az öreg.
Szója- na az nagyon qla lett, 35Ha volt neki, és csak 25q/Ha jött le....
A kukoricát ma fejezték be- 15Ha- 105q/Ha lett, és ebben nincs benne az az 40-45q amit otthon tárolt be az állatoknak...
Hát dióhéjban ennyi...
Szerintem ha kicsit jobban zsírozta volna a dolgokat, ez még jobb eredmény lehetett volna..
Mert ilyen hogy lombtrágya, talajbaktérium, komplex dolgok, és általában az újdonságok neki nem jönnek be...
Válasz #2314. hozzászólásra
Viszonyításként még talán annyit, hogy a 4 fejes váltvaforgatós ekét 30-35 centi mélyen 140 centis fogásba ugyanúgy vagy kicsit könnyebben vitte ugyanabba a talajba ugyanaz a traki mint a 3m/7késes grubert szárnyak nélkül 20-25 centi mélyen.
Válasz #2314. hozzászólásra
M szigetbe milyenek a termések?
Válasz #2314. hozzászólásra
Szerintem akkor neked a 2 gerendás 5 vagy 6 kapás lenne a megfelelő. Azt tudod húzni rendesen és még mélyen is. 9 kapás amit VMisi ír nem biztos, hogy bírod húzni kötött földön 30 cm mélyen.
Nekem most 7 kapásra van áttagosítva 3 gerendás 30 cm osztással. Így az MTZ 892-es viszi 8-al és 25 cm mélyen. Felénk nincsenek kötött földek annyira, de én is át akarom tagosítani még 40 cm-es osztásra 5 kapával, úgy már csak elérem a 30 cm-t, meg lesz sebességem is.
Válasz #2312. hozzászólásra
Segítség már az is nekem amit ide leírtok...
A földek többsége kötött, van ahol a 3. fejet le kell szednem az ekéről.
De mint már az elején írtam is csak eljátszottam a gondolattal- HA !!!.... lenne rá ....
A videók, és a képek amiket eddig megnéztem elég meggyőzőek..
Köszönöm szépen mindenkinek a jó szót...
És joccaakát......
Üdv!
Kéri a gruber a kakaót,3m/7kés(gyárilag szárnyas volt de azt leszedtem róla) 155 pacival 25 cm mélyen 5-7km/h amit előtte lazítóztam ott 7-9km/h.Most lekére egy ismerős előtte kijött megnézni hogy dolgozom vele. Azt mondta a 160pacis JDjére fel se teszi egyből befogja elé a 220pacis claast.Gondolom az már szaladni fog vele.
Válasz #2309. hozzászólásra
Szivesen segítenék de nem ismerem a földjeid, és nem szeretnék rossz gépajánlatot tenni. Nekem van grúberem, idén inkább lazítottam a grúberezés helyett. De a 110 Le elég a 2,5 méter munkaszélességü grúber szerintem.
Válasz #2310. hozzászólásra
Faintos!!!!!!!!
Válasz #2305. hozzászólásra
Két búza közt használjuk kb 20-25 cm mélyen egy sorral. Utána majd egy kombinátor és vetés. Jobb földeken napra és kuki után is mehetne, de itt az már nem menne szét vetésig. A gép szélességét pont elviszi. Eredetileg 11 kapa volt de kettőt levettünk és a kilencet szétosztottuk a 2 méteren, így könnyebb húzni. m3/2, m4/1 vagy m3/3-al bírja átlagban 14 lityóval hekinként. Ez heger típusú.
Válasz #2307. hozzászólásra
Bakker itt a szigetben egy parasztnak sincs efféle...
Mindenki vár a másikra, hogy hátha tud rajta röhögni egy jót.
Nagyon kevés fiatal gazdácska van itt, max 2-3, abból én vagyok az egyik.
Az öregek meg nagyon röghöz kötöttek, náluk csak az eke, tárcsa, kombinátor, gyűrűshenger, oszt jónapot...
Válasz #2306. hozzászólásra
Erre gondolám én is...
A 9 lehet megrángatná rendesen a trekkert...
No majd még alszunk azért a vásárlásig 1-2........(évet)..
Válasz #2305. hozzászólásra
110 Le 7 kapás 3 méteres grúberrel nagyon ki lessz hegyezve. Partos és kötött talajon meg már sok is neki. Ideálisabb lenne 6 kapás 2,5 méter széles grúber a munkasebesség miatt. Nemtudom Misi milyen 9 kapásra gondolt, de szerintem 2,5-3 méter közötti lehetett. Próbáltam 11 kapás 3 gerendás grúbert is a 110 Le traktorommal de ez már abszolut nem neki való volt. Próbálj kölcsönkérni egyet és kipróbálni hogy saját magad tapasztald mit csinál a traktorod a saját körölményeid mellett.
Válasz #2305. hozzászólásra
sztem elég lesz neked a 7 kapa is
Válasz #2304. hozzászólásra
Milyen hagyományos munkafolyamatot lehet vele kiváltani?
És te melyik márkát ajánlanád, és használod?
Bocs hogy ennyit kérdezek Misi......
Válasz #2303. hozzászólásra
Ez azért lényegesen egyszerűbb szerkezet mint egy eke és kevesebb is, olcsóbb is a kopóalkatrész. Olyat használunk amit írtam.
Válasz #2302. hozzászólásra
Akkor ez kb olyan mint mondjuk egy használt eke, vásárlása..
Megnézed a váz szerkezetet rendben van e, a kopó alkatrészeket lecserélem ha kell és kész!!!
De a 9 kapa nem sok egy kicsit, a 110 le-s Valtrának?
Használsz ilyesmit?
Válasz #2301. hozzászólásra
Vegyél egy kintről behozott 9 kapást 300-ért a többi zsét meg tedd el másra.
Üdv...
Csak eljátszottam a gondolattal, HA vennék-Ha lenne elég pénzem gruberre az milyen lenne-lehetne ....
És ezt a kérdést nektek is feldobom.
Ha egy 110Le-s gép mögé vennétek egy ilyen gruber mi a fenét, ti melyiket vennétek?? Mondjuk csak úgy 1.5 miska környékén...
Esetleg tapasztalatok????
Köszönöm......
Válasz #2173. hozzászólásra
Ez mekkora egy baromság...
Mennyi lehet a vonóerő különbség egy chisel kapával szerelt gruber és egy dupla szív kapával készült gruber között?
A chisel kapának mennyi a max. munkamélysége?
Válasz #2296. hozzászólásra
Szia!
Nekünk van egy 11 késes, duplaszív kapával szerelt grúberunk, a 1025-ös viszi szépen, de nem 30 cm-en. Ezért is kérdeztem pár hozzászólással feljebb, hogy mi az a szélesség/kapaszám, amit (egy esetleges traktor beújítás után) a 100-120 lovas kategória elvisz 25-30 cm-en. Viszont a miénken nincsen tárcsasor, és pálcás rögtörő zárja. A 80 lovas 920-as MTZ két kapaszárat felhajtva úgy viszi, mint a 1025-ös 11 kapaszárral.
Szerintem elviszi de nem 30 cm mélyen!
Sziasztok!
A hirdetések között találtam több Regent dupla szívkapás 11 késes grubert. Szerintetek a 1025-ös MTZ el kell hogy vigye közepesen kötött talajon?
Előre is köszönöm!
Válasz #2294. hozzászólásra
szia! horsch legvékonyabb kapákkal 10 kapával 2,50es müvelési szélességgel megtud birkózni, nálunk rendelhető
Válasz #2289. hozzászólásra
Köszönöm a választ!
Még egy kérdésem lenne: kb. 100-120 lóerős kategóriában középkötött - kötött talajon hány kést tudna elhúzni a gép 25-30 cm-en és milyen kapákkal?
Válasz #2290. hozzászólásra
végül is az másra is jó, szóval igen
Válasz #2291. hozzászólásra
Hat ha a fold tetejet akarod vakargatni akkor szerintem is!!!!
Válasz #2287. hozzászólásra
Egy rövidtárcsa sokkal többet ér szerintem!
Válasz #2288. hozzászólásra
szia ! a GRUBBER kifejezés szántóföldi , ültetvénykultivátort takar
Üdv!
Lenne egy szakmai kérdésem a hozzáértőkhöz.
A grúber az végül is szántóföldi kultivátor? Vagy különbözik valamiben? (pl.: kapaosztás, gerendelyek, munkamélység)
Előre is köszönöm a segítséget!
Felénk használta az egyik nagy cég 1-2 éve. A szárat bitang jól felaprítja viszont brutál módon megnyomja a földet. Nem tudom fel volt-e töltve vízzel vagy üresen húzták de az biztos, hogy kötött földre nem való. Nem is láttam azóta, hogy használnák.
Válasz #2285. hozzászólásra
Na ezt már én se tudom
Válasz #2284. hozzászólásra
Menyi ??? Mi a rosznyavaja kerül rajta ennyibe?
Válasz #2282. hozzászólásra
6 felett van az ára egy olyannak ami egy 1000 ha-os gazdasággal elbír...
Üdv!
Nekem olyan problémám van egy 3m/7késes, gyárilag szárnyaskéses guberrel, hogy levettem róla a szárgyakat mélyművelésre használom. Fralazzal lazított talajban 24-28cm mélyen bírom húzni, elég jó talajt hagy maga után de az egyengető tárcsasora nem jól működik. 6db tárcsa rajta amelyek szőgét, a kapákhoz viszonyított mélységét lehet állítani, de sehogy se jó. Egyenetlen felszínt hagy maga után akármit csinálok vele. Szóval az lenne a kérdésem, hogy a gyáriag szárnynélküli mélyen dolgozó grubereken milyen felszinegyengető van ami jól dolgozik?
Válasz #2280. hozzászólásra
Tiszta napraforgó tarlóra jó lehet tárcsa helyett. Ha tényleg 2 - 3 l/ha az üzemanyagigénye, akkor egy tárcsához képest az 6 - 7 l/ha üa. megtakarítás. Kb. 1000 ha - on kinullázza magát a gép, (feltéve ha kijön 3 misiből az eszköz)
Itt egy videó forgó tarlón
Válasz #2280. hozzászólásra
Ez leginkább napraforgóra lett kitalálva mondjuk ahol elment a sunseed ugye az csak a fejeket kapkodja le a többi méteres szár az ottmarad utána ezt a Dal-bot ráhúzzák és fainul lezúzza Mondom ez csak elmélet még nem láttam ilyet dolgozni csak hallottam róla.
Válasz #2278. hozzászólásra
De mi helyett csinálják?Se nem szárzúzó se nem tárcsa.Már úgy értem hogy gyomosabb területen vagy egy zöldebb kukorica tarlón vagy kemény földön
csak elgurul a tetején.Lazább talajon por száraz szármaradványnál biztos jó de szerintem csak egy plusz menetszám.
Válasz #2278. hozzászólásra
Mondjuk én csak a saját szememnek hiszek, mert lehet olyan videót készíteni, ahol nagyon szépen dolgozik az eszköz optimális talajállapotok mellett. Érdekes módon az ekék bemutató videóit soha nem 13 tonnás, nyers kukoricatarlón forgatják :-)))
Válasz #2276. hozzászólásra
Mégis több ezer ha-os cégek is ezt használják Dolgozni még nem láttam de csak nem lehet olyan szar munkája
Válasz #2275. hozzászólásra
Nedves talajon nem rakódik meg?
Mi a helyzet ha egy kicsit be volt töltve a forgó
Kukorica szárral mit tud csinálni? Az nem törik olyan könnyen mint a forgó.
Az alap ötlet tetszik, mert jóval kevesebb vonóerőt igényel mint egy tárcsa, és könnyen legyártható. Kell egy 3m-es 600 mm átmérőjű cső, laposvas, csapágy, váz.
Válasz #2274. hozzászólásra
Nem való ez semmire szerintem.
Válasz #2274. hozzászólásra
létezik szélesebb, csukható is, de a nagy menetsebesség miatt nagyon nagy a terület teljesítmény, a csukhatóval talán napi 60-80 ha-t is meg lehet járni, szóval kisüzemben elég a kicsi is