Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR407 FtUSD392 FtCHF433.28 FtGBP489.48 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Van egy kifüggesztett bérleti szerződés,amit a földhivatalban jóváhagytak.
Viszont a földhasználatot nem jegyzik be(azt másik ügyintéző csinálja),mert a földtulajdonos a 2014-es új földtörvény szerint vásárolta 6 éve a földet,amiben vállalta ugyebár,hogy saját maga műveli,ezért a földhasználatbejegyzést a bérlőnek megtagadják.
Ki igényelje a támogatást?
Válasz Pont #4223. hozzászólásáraNekem nem teljesen kerek a történet. Egyszer már írtam is, de az illető azóta nem jelentkezett. Nemtudom miért keveri bele a kifüggesztest. Ha csak saját példánya nincs, attól még érvényes a szerződés.
Lehet hogy 2017-ben ki se kellett függeszteni, mert csak hosszabbították a meglévő szerződést, ez nem derül ki egyértelműen a leírt szövegből.
Most olvasgatom a törvénymódosítás kivonatát...
Tehát ha én X ismerőssel megegyezek, hogy bérbe veszi a földjeimet mondjuk 90000/ha bérleti díjért, és esetleg Y szomszéd él az előbérleti jogával, akkor 6 hónapon belül kérheti a bérleti díj módosítását??? Vagyis ha azt találja mondani, hogy neki bizony nem ér meg ennyit, akkor köteles vagyok leszállítani a díjat mondjuk 70000-re??? Vagy hogy gondolták ezt???
Üdv. Valaki meg tudná mondani,hogy mikortól érvényes a földtörvény azon módosítása miszerint a mezei leltárt a bérbeadó nem háríthatja át az új bérlőre? Mifelénk sokan trükköznek ezzel. Vagy csak még tervezet?
Válasz Krijka #4221. hozzászólásáraAzt nem tudom mennyire veszik ezt szigorúan, de jóváhagyott szerződés nincs köztetek, így ami van az gyakorlatilag érvénytelen. A Zrt. nem számolhatja el az így kifizetett költséget, és neked sem adómentes. Jóváhagyott szerződés nélkül nincs valós bejegyzett földhasználó, pl. ha parlagfüves lesz, téged fognak megbüntetni, a Zrt. meg jogszerűen nem igényelhet rá területalapú támogatást pl.....
Válasz Krijka #4221. hozzászólásáraSzerintem elég. Végülis van szerződésed, csak nincs nálad, és legalább 5 éves. De hát menj be a Zrt-hez, és kérj egy példányt, vagy egy másolatot a legutolsó aláírt szerződésedről, és akkor lesz saját példányod.
Kedves Hozzáértők!
Szüleimtől örökölt(4ezer m2)földet a helyi Tsz azaz Zrt. több, mint 20 éve haszonbérleti szerződéssel műveli.Legutóbb 2017-ben 10 évre kötöttem meg, viszont az általuk aláírt szerződést nem kaptam, mondván h akkor ki kell függeszteniük, és egy helyi gazda ezekre jogosultan él is vele, nekem nincs lehetőségem bérlőt választani.Én viszont ezzel a Zrt-vel szeretnék "szerződésben" maradni - pontosan fizetnek - ellentétben a helyi gazdával, sok a panasz rá. Adóbevallásomnál felhívták a figyelmem, csak akkor adómentes a haszonbér, ha érvényes, legalább 5 éves szerződésem van.
Tényleg megüthetem a bokám? Az elég bizonyító erejű, h minden évben kapom a haszonbért és az év végi elszámoló papírt is a Zrt-től? Köszönöm.
Válasz Lada2105 #4217. hozzászólásáraBelterületet nem kell kifüggeszteni. Ha megbízol a tulajban, akkor különösebb bérleti szerzödés sem kell. (Persze nem árt ha van egy fél oldalnyi kézzel írott szösszenet)
Válasz lexrex #4211. hozzászólásáraSimán el tudom képzelni. Reggel egyik hülye bevisz egy törvényjavaslatot, este úgy megy haza hogy törvény van belőle. Szerencse hogy te figyeled és vissza-vissza térsz ide.
Lesz még más is, szépen fű alatt.
Egyszer beindulnak az osztatlan megszüntetések, persze nem egyszerre mindenhol, de lesz elég így is.
Válasz Szabi. #4199. hozzászólásáraNem,ezt a földet úgy mérték ki, hogy a falu egyik szélén volt a családi ház ahol föl nőttünk,a kert végén már a tsz szántó volt,
amikor volt a föld osztás akkor aki ott lakott abban az utcában és volt valamennyi földje amit a tsz művelt, annak ki mérték a kert hosszabbításába,így csak ez a 4300nm került oda a többi máshova lett mérve.
Válasz Rabó001 #4206. hozzászólásáraKorábban már mondtam egy párszor, hogy szerintem a közös tulajdon megszüntetésével szopóágra lesznek téve a haszonbérlők. nem igazán hittek nekem.
Nos egy most a parlament előtt levő törvénymódosítás szerint, ha a megosztással új földrészlet jön létre, akkor a gazdasági év végén a tulajdonosnak -ha megfelel a törvényi előírásoknak- lehetősége lesz a szerződés fölmondására.
Válasz Szabi. #4198. hozzászólásáraJóváhagyás köteles a szerződés meghosszabbítása, de szerintem nem szarakodnak vele a földhivatalok.
Bár ahány ház, annyi szokás. Mára megint megtanulhattuk, hogy vissza tértek a '90-es évek. Nem az a lényeg, mi van a jogszabályban, hanem az, hogy a hivatalok azt hogyan értelmezik. És igen ritka jelenség, hogy egységesen.
Válasz jocó64 #4207. hozzászólásáraAkkor nagyon egyszerü.
Ahogy Rabó001 is alább helyesen írta, haszonbérleti szerzödést írtok, hivatkozol, hogy többmint 3 éve részes müvelöje vagy a területnek és kifüggesztitek. Soha nem voltam érintett feles bérletben, de asszem te vagy "elsö" helyen az elöbérleti sorban.
47. § (1) * A 45. § (1) bekezdése, a 46. § (1) bekezdés a) pontja, valamint a 46. § (4) bekezdés szerinti volt haszonbérlőnek az a természetes személy, illetve mezőgazdasági termelőszervezet minősül, aki, illetve amely a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földet a haszonbérleti szerződés közlését közvetlenül megelőző legalább 3 éven keresztül haszonbérli vagy haszonbérelte, feltéve, hogy a haszonbérleti szerződés nem a felek egyoldalú felmondása vagy kölcsönös megállapodása miatt szűnt meg, illetve a föld kényszerhasznosításba adására sem került sor a haszonbérlet szerződés fennállásának időtartama alatt.
(2) * A földön volt részesművelőt, illetve a volt feles bérlőt is a 45. § (1) bekezdése, a 46. § (1) bekezdés a) pontja, valamint a 46. § (4) bekezdése szerinti előhaszonbérleti jog illeti meg, ha az (1) bekezdésben meghatározott feltételek fennállnak. A volt részesművelő, illetve a volt feles bérlő esetében az (1) bekezdést azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a legalább 3 éven keresztül haszonbérelt föld alatt az olyan földet kell érteni, amelyet a részesművelő, illetve a feles bérlő legalább 3 éven keresztül a részesművelési, illetve a feles bérleti szerződés alapján használt.
Itt a teljes törvény, meg tudod keresni a hivatkozott részeket is.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300122.tv
Válasz lexrex #4200. hozzászólásáraKösz, és Lackónak is.
Igen, mert a szerződés ajánlat is úgy van írva hogy hosszabbítás, ekkor és ekkor kötött szerződést. És nincs benne a kifüggesztési kérelem se.
Egy évre (megpróbál) haszonbérleti szerződést kötni. "Megpróbál" azért, mert ott jöhet elfogadó jognyilatkozat 3. személytől. Tegyük fel, hogy nem jelentkezik rá senki, akkor akár azonnal hosszabbíthat max. 20 évre. Még csak kifüggeszteni sem kell, csak bejelenti a FH felé.
Amire te gondolsz (szerintem), ha "apuci" tulajdonjogot akar szerezni. Ahhoz "nem árt" ha meg van a 3 év bérlői / földhasználói jogviszony
Válasz Rabó001 #4197. hozzászólásáraAz egész - mármint a min. 5 év - indoklása az, hogy a bérlő hosszabb távra tudjon tervezni, ezért a bérbeadó kedvezményeket kap állam bácsitól. Ezért az én felfogásomban, ha a bérlő személye nem változik, akkor a hosszabbítás időtartama az eredeti szerződés időtartamával együtt számolandó (szerintem).
Válasz lexrex #4196. hozzászólásáraLényegében ezt írtam én is.
Gyorsan kérdezek egyet én is. Ha van egy 10 éve kötött szerződés, és azt meghosszabbítom de csak 3 évvel, akkor is adómentes a bérleti díj? Mert az egész szerződés hosszabb mint 5 év, az első kötéstől számolva.
Válasz apuci #4195. hozzászólásáraEgy évre kell haszonbérleti szerződést kötni. Ha nem jelentkezik rá senki, akkor és a tiéd lesz, akkor meg kell hosszabbítani 20 évre.
Válasz apuci #4191. hozzászólásáraVagy valahogy cserével megoldani. Tegyük fel a csere után a tiéd lenne ez a 4300m2, egy másik területedből meg adsz neki ugyanennyit, amit bérelsz mint tulajdonostárs, arra asszem nem nagyon tudnak rálépni.
Vagy olyan bérleti szerződést írsz, hogy 5 éves, de minden évben felmondhatja mindkét fél. Aztán ha valaki mégis rájelentkezik, maximum 1 év után felbontja a szerződést a sógornőd.
Mindkettő csak ötletelés részemről.
Válasz Rabó001 #4190. hozzászólásáraKöszi, sejtettem,kis darabról van szó(4300nm),eddig ők csinálták de sógornőm azt mondja tovább nem foglalkozik vele.
Nem szeretnénk ha más kezébe kerülne,Édesanyánk földje volt,de akkor csinálunk egy komoly összegről papírt és megoldottuk a kérdést szerintem!
Válasz apuci #4189. hozzászólásáraElőhaszonbérleti jogod szerintem nincs.
Ha esetleg tulajdonostárs vagy valamelyik területben, akkor az Hatósági jóváhagyáshoz nem kötött földhasználati szerződés.
Ha a földhasználó közeli hozzátartozója a használatba adó, akkor se kellene, de te nem vagy közeli hozzátartozó.
Ezeket csak így a földtörvényre rápillantva írtam.
Most van az őstermelői rendszer átalakítása, bejöttek az ÖCSG-k, meg CSMT. Nemtudom mi a helyzet ha beveszed a sógornődet mondjuk egy ÖCSG-be. Annyira még nem ástam bele magam, még előtte állok én is ennek, a nyomtatványokat letöltöttem, de igazából ahogy nézem annak adózás szempontjából van jelentősége, maximum annyi hogy a sógornőd bejelentkezik a saját földjére földhasználónak, és beviszi a földet a veled közös ÖCSG-be, de a földhasználó nem te leszel.
Sziasztok,ha öcsém meghalt és az özvegye nekem adná ki a földet amit tőle örökölt, akkor nekem mint a volt testvérének van-e elő haszonbérleti joga arra a földre ami a szüleinké volt?
Srácok.
Adott 1 mondjuk 14 hektáros tábla.
2 testvéré. Az egyiktől 7 a másiktól 5 hektárt bérel egy tsz maradvány kft.
2 hektárt idáig az egyik testvér műveltetett bérbe(gazdálkodott)
Most bérbe akarja adni azt a 2 hektárt is a kftnek. Ki tud beleköpni a levesbe?
5086 hozzászólás
Válasz Nyomasek Bobo #4232. hozzászólásáraAmíg a tulajdonában van. Vannak kivételek, de a haszonbérlet nem aáűáz.
Válasz Nyomasek Bobo #4232. hozzászólására5 évig.
Válasz Nyomasek Bobo #4232. hozzászólásáraNincs határideje nem szól róla a rendelet,jelenleg "végtelenségig"
Válasz D. Csaba(Quercus) #4231. hozzászólásáraAz az ügyintéző,abban a döntési fázisban még nem vizsgálja a tulajdonos vásárláskori vállalásait.
Válasz D. Csaba(Quercus) #4231. hozzászólásáraMeddig kell a tulajnak használni?
Válasz pamko #4230. hozzászólásáraMár a haszonbérleti szerződés jóváhagyását meg kellett volna tagadni.
Van egy kifüggesztett bérleti szerződés,amit a földhivatalban jóváhagytak.
Viszont a földhasználatot nem jegyzik be(azt másik ügyintéző csinálja),mert a földtulajdonos a 2014-es új földtörvény szerint vásárolta 6 éve a földet,amiben vállalta ugyebár,hogy saját maga műveli,ezért a földhasználatbejegyzést a bérlőnek megtagadják.
Ki igényelje a támogatást?
Válasz Pont #4223. hozzászólásáraNekem nem teljesen kerek a történet. Egyszer már írtam is, de az illető azóta nem jelentkezett. Nemtudom miért keveri bele a kifüggesztest. Ha csak saját példánya nincs, attól még érvényes a szerződés.
Lehet hogy 2017-ben ki se kellett függeszteni, mert csak hosszabbították a meglévő szerződést, ez nem derül ki egyértelműen a leírt szövegből.
Válasz Krijka #4221. hozzászólásáraHa két tanú ellátta a szerződést,akkor az érvényes kifüggesztés nélkül is.
Most olvasgatom a törvénymódosítás kivonatát...
Tehát ha én X ismerőssel megegyezek, hogy bérbe veszi a földjeimet mondjuk 90000/ha bérleti díjért, és esetleg Y szomszéd él az előbérleti jogával, akkor 6 hónapon belül kérheti a bérleti díj módosítását??? Vagyis ha azt találja mondani, hogy neki bizony nem ér meg ennyit, akkor köteles vagyok leszállítani a díjat mondjuk 70000-re??? Vagy hogy gondolták ezt???
Válasz buzsér #4224. hozzászólásáraMit takar az a trükközés?
Válasz buzsér #4224. hozzászólásáramájus 05.
Üdv. Valaki meg tudná mondani,hogy mikortól érvényes a földtörvény azon módosítása miszerint a mezei leltárt a bérbeadó nem háríthatja át az új bérlőre? Mifelénk sokan trükköznek ezzel. Vagy csak még tervezet?
Válasz Krijka #4221. hozzászólásáraAzt nem tudom mennyire veszik ezt szigorúan, de jóváhagyott szerződés nincs köztetek, így ami van az gyakorlatilag érvénytelen. A Zrt. nem számolhatja el az így kifizetett költséget, és neked sem adómentes. Jóváhagyott szerződés nélkül nincs valós bejegyzett földhasználó, pl. ha parlagfüves lesz, téged fognak megbüntetni, a Zrt. meg jogszerűen nem igényelhet rá területalapú támogatást pl.....
Válasz Krijka #4221. hozzászólásáraSzerintem elég. Végülis van szerződésed, csak nincs nálad, és legalább 5 éves. De hát menj be a Zrt-hez, és kérj egy példányt, vagy egy másolatot a legutolsó aláírt szerződésedről, és akkor lesz saját példányod.
Kedves Hozzáértők!
Szüleimtől örökölt(4ezer m2)földet a helyi Tsz azaz Zrt. több, mint 20 éve haszonbérleti szerződéssel műveli.Legutóbb 2017-ben 10 évre kötöttem meg, viszont az általuk aláírt szerződést nem kaptam, mondván h akkor ki kell függeszteniük, és egy helyi gazda ezekre jogosultan él is vele, nekem nincs lehetőségem bérlőt választani.Én viszont ezzel a Zrt-vel szeretnék "szerződésben" maradni - pontosan fizetnek - ellentétben a helyi gazdával, sok a panasz rá. Adóbevallásomnál felhívták a figyelmem, csak akkor adómentes a haszonbér, ha érvényes, legalább 5 éves szerződésem van.
Tényleg megüthetem a bokám? Az elég bizonyító erejű, h minden évben kapom a haszonbért és az év végi elszámoló papírt is a Zrt-től? Köszönöm.
https://quercus.blog.hu/
Rendben, köszönöm
Válasz Lada2105 #4217. hozzászólásáraBelterületet nem kell kifüggeszteni. Ha megbízol a tulajban, akkor különösebb bérleti szerzödés sem kell. (Persze nem árt ha van egy fél oldalnyi kézzel írott szösszenet)
Válasz Lackó #4216. hozzászólásáraSzia
Belterület, kivett beépítetlen terület pontosan.
Válasz Lada2105 #4215. hozzászólásáraBelterület? Külterület? netán Zártkert?
Szántóként funkcionáló kivett beépítetlen terület kibérlésének mi a menete? Gondolom itt kifüggeszté nem kell.
Válasz lexrex #4211. hozzászólásáraSimán el tudom képzelni. Reggel egyik hülye bevisz egy törvényjavaslatot, este úgy megy haza hogy törvény van belőle. Szerencse hogy te figyeled és vissza-vissza térsz ide.
Lesz még más is, szépen fű alatt.
Egyszer beindulnak az osztatlan megszüntetések, persze nem egyszerre mindenhol, de lesz elég így is.
Válasz Szabi. #4199. hozzászólásáraNem,ezt a földet úgy mérték ki, hogy a falu egyik szélén volt a családi ház ahol föl nőttünk,a kert végén már a tsz szántó volt,
amikor volt a föld osztás akkor aki ott lakott abban az utcában és volt valamennyi földje amit a tsz művelt, annak ki mérték a kert hosszabbításába,így csak ez a 4300nm került oda a többi máshova lett mérve.
Válasz lexrex #4196. hozzászólásáraKöszönöm szépen!
Válasz Rabó001 #4206. hozzászólásáraKorábban már mondtam egy párszor, hogy szerintem a közös tulajdon megszüntetésével szopóágra lesznek téve a haszonbérlők. nem igazán hittek nekem.
Nos egy most a parlament előtt levő törvénymódosítás szerint, ha a megosztással új földrészlet jön létre, akkor a gazdasági év végén a tulajdonosnak -ha megfelel a törvényi előírásoknak- lehetősége lesz a szerződés fölmondására.
Válasz Szabi. #4198. hozzászólásáraJóváhagyás köteles a szerződés meghosszabbítása, de szerintem nem szarakodnak vele a földhivatalok.
Bár ahány ház, annyi szokás. Mára megint megtanulhattuk, hogy vissza tértek a '90-es évek. Nem az a lényeg, mi van a jogszabályban, hanem az, hogy a hivatalok azt hogyan értelmezik. És igen ritka jelenség, hogy egységesen.
Válasz Lackó #4208. hozzászólásáraBocs, nem részes müvelöre kell hivatkoznod, feles bérlöre!
Válasz jocó64 #4207. hozzászólásáraAkkor nagyon egyszerü.
Ahogy Rabó001 is alább helyesen írta, haszonbérleti szerzödést írtok, hivatkozol, hogy többmint 3 éve részes müvelöje vagy a területnek és kifüggesztitek. Soha nem voltam érintett feles bérletben, de asszem te vagy "elsö" helyen az elöbérleti sorban.
Válasz Lackó #4204. hozzászólására5 éve használom,és szeretném tovább használni.
Válasz jocó64 #4203. hozzászólásáraHosszabbítani nem lehet. Haszonbérletet kell kötni helyette. Szerintem ez vonatkozik rá.
47. § (1) * A 45. § (1) bekezdése, a 46. § (1) bekezdés a) pontja, valamint a 46. § (4) bekezdés szerinti volt haszonbérlőnek az a természetes személy, illetve mezőgazdasági termelőszervezet minősül, aki, illetve amely a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földet a haszonbérleti szerződés közlését közvetlenül megelőző legalább 3 éven keresztül haszonbérli vagy haszonbérelte, feltéve, hogy a haszonbérleti szerződés nem a felek egyoldalú felmondása vagy kölcsönös megállapodása miatt szűnt meg, illetve a föld kényszerhasznosításba adására sem került sor a haszonbérlet szerződés fennállásának időtartama alatt.
(2) * A földön volt részesművelőt, illetve a volt feles bérlőt is a 45. § (1) bekezdése, a 46. § (1) bekezdés a) pontja, valamint a 46. § (4) bekezdése szerinti előhaszonbérleti jog illeti meg, ha az (1) bekezdésben meghatározott feltételek fennállnak. A volt részesművelő, illetve a volt feles bérlő esetében az (1) bekezdést azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a legalább 3 éven keresztül haszonbérelt föld alatt az olyan földet kell érteni, amelyet a részesművelő, illetve a feles bérlő legalább 3 éven keresztül a részesművelési, illetve a feles bérleti szerződés alapján használt.
Itt a teljes törvény, meg tudod keresni a hivatkozott részeket is.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1300122.tv
Válasz lexrex #4200. hozzászólásáraKösz, és Lackónak is.
Igen, mert a szerződés ajánlat is úgy van írva hogy hosszabbítás, ekkor és ekkor kötött szerződést. És nincs benne a kifüggesztési kérelem se.
Válasz jocó64 #4203. hozzászólásáraNem lehet hosszabbítani.
Mióta használod felesbérlőként?
A feles bérletet lehet-e hosszabítani? Vagy kiírás nélkül mi a megoldás?
Válasz Szabi. #4198. hozzászólásáraItt most nem tudlak követni.
Egy évre (megpróbál) haszonbérleti szerződést kötni. "Megpróbál" azért, mert ott jöhet elfogadó jognyilatkozat 3. személytől. Tegyük fel, hogy nem jelentkezik rá senki, akkor akár azonnal hosszabbíthat max. 20 évre. Még csak kifüggeszteni sem kell, csak bejelenti a FH felé.
Amire te gondolsz (szerintem), ha "apuci" tulajdonjogot akar szerezni. Ahhoz "nem árt" ha meg van a 3 év bérlői / földhasználói jogviszony
Válasz Rabó001 #4197. hozzászólásáraAz egész - mármint a min. 5 év - indoklása az, hogy a bérlő hosszabb távra tudjon tervezni, ezért a bérbeadó kedvezményeket kap állam bácsitól. Ezért az én felfogásomban, ha a bérlő személye nem változik, akkor a hosszabbítás időtartama az eredeti szerződés időtartamával együtt számolandó (szerintem).
Válasz Rabó001 #4197. hozzászólásáraSzerintem igen. Ez nem új szerződés, hanem az alapszerződés meghosszabbítása, ami 5 évnél hosszabb időre szólt.
Válasz apuci #4195. hozzászólásáraNem vagy szomszédja ?
Válasz lexrex #4196. hozzászólásáraSzerintem itt kell a 3 éve legalább használója(bár már rég nem követem a jogszabályokat).
Válasz lexrex #4196. hozzászólásáraLényegében ezt írtam én is.
Gyorsan kérdezek egyet én is. Ha van egy 10 éve kötött szerződés, és azt meghosszabbítom de csak 3 évvel, akkor is adómentes a bérleti díj? Mert az egész szerződés hosszabb mint 5 év, az első kötéstől számolva.
Válasz apuci #4195. hozzászólásáraEgy évre kell haszonbérleti szerződést kötni. Ha nem jelentkezik rá senki, akkor és a tiéd lesz, akkor meg kell hosszabbítani 20 évre.
Üdv. Quercus
Válasz Rabó001 #4194. hozzászólásáraKöszönöm még egyszer,cserével nem hiszem hogy bonyolítani fogjuk,de keresünk rá megoldást!
Válasz apuci #4191. hozzászólásáraVagy valahogy cserével megoldani. Tegyük fel a csere után a tiéd lenne ez a 4300m2, egy másik területedből meg adsz neki ugyanennyit, amit bérelsz mint tulajdonostárs, arra asszem nem nagyon tudnak rálépni.
Vagy olyan bérleti szerződést írsz, hogy 5 éves, de minden évben felmondhatja mindkét fél. Aztán ha valaki mégis rájelentkezik, maximum 1 év után felbontja a szerződést a sógornőd.
Mindkettő csak ötletelés részemről.
Válasz csontii #4192. hozzászólásáraSajnos nem.
Válasz apuci #4191. hozzászólásáraFelesbérlet működik még?
Válasz Rabó001 #4190. hozzászólásáraKöszi, sejtettem,kis darabról van szó(4300nm),eddig ők csinálták de sógornőm azt mondja tovább nem foglalkozik vele.
Nem szeretnénk ha más kezébe kerülne,Édesanyánk földje volt,de akkor csinálunk egy komoly összegről papírt és megoldottuk a kérdést szerintem!
Válasz apuci #4189. hozzászólásáraElőhaszonbérleti jogod szerintem nincs.
Ha esetleg tulajdonostárs vagy valamelyik területben, akkor az Hatósági jóváhagyáshoz nem kötött földhasználati szerződés.
Ha a földhasználó közeli hozzátartozója a használatba adó, akkor se kellene, de te nem vagy közeli hozzátartozó.
Ezeket csak így a földtörvényre rápillantva írtam.
Most van az őstermelői rendszer átalakítása, bejöttek az ÖCSG-k, meg CSMT. Nemtudom mi a helyzet ha beveszed a sógornődet mondjuk egy ÖCSG-be. Annyira még nem ástam bele magam, még előtte állok én is ennek, a nyomtatványokat letöltöttem, de igazából ahogy nézem annak adózás szempontjából van jelentősége, maximum annyi hogy a sógornőd bejelentkezik a saját földjére földhasználónak, és beviszi a földet a veled közös ÖCSG-be, de a földhasználó nem te leszel.
Sziasztok,ha öcsém meghalt és az özvegye nekem adná ki a földet amit tőle örökölt, akkor nekem mint a volt testvérének van-e elő haszonbérleti joga arra a földre ami a szüleinké volt?
Srácok.
Adott 1 mondjuk 14 hektáros tábla.
2 testvéré. Az egyiktől 7 a másiktól 5 hektárt bérel egy tsz maradvány kft.
2 hektárt idáig az egyik testvér műveltetett bérbe(gazdálkodott)
Most bérbe akarja adni azt a 2 hektárt is a kftnek. Ki tud beleköpni a levesbe?
Válasz Lackó #4186. hozzászólásáraKÖSZI